Ujn RABOBANK 15 TA AR Moeizaam toneel bij 'Imperium' 1 sr 1 /i De hele wereld WJagr wr Wf aan de i. fflpBr '4 f -■ li Hf" KPJ jubileerde agenda Reünie trekt 120 man [[Lg/^g Houtkamp bijnaldaar MAANDAG 18 OKTOBER IMS Padvinders, zoals hier in Voorschoten, spraken dankzij de medewerking van de Neder landse zendamateurs met "col lega's" van over de hele wereld. VOORSCHOTEN - JOTA (Jambo ree On The Air) zorgde dit wee keinde voor veel bedrijvigheid en spanning in en rond de Kimshoeve in Voorschoten, en het onderko men van de Houtkampgroep in Leiderdorp. Het internationale padvindersevenement werd moge lijk gemaakt door een achttal zen damateurs van de VERON en VRZA. Deze erkende zendamateurs pro beerden de gehele wereld te ont vangen, en daarmee contact te zoe ken. In Voorschoten gelukte het al lemaal wonderwel. Vrijwel alle Eu ropese landen, waaronder Roeme nië en Rusland, kwamen al snel "binnen". Ook Amerika werd ont vangen, maar dan alleen het noord elijke deel. Zuid-Amerika gaf geen gehoor, maar dat kon verband hou den met atmosferische storingen. Zondagavond werd rond zes uur in Voorschoten het zenden en ont vangen stopgezet Iedereen was toen wel vermoeid maar men was vrijdag op zaterdag rond midder nacht begonnen en dan gaan op zondagmiddag de uren wel tellen. Het blijft een evenement om via de radio gesprekken te voeren met Russen en Amerikanen. De pad vinders hadden de hele wereld aan de lijn. De zendamateurs legden steeds de verbindingen en hieven die telkens weer op. De padvinders kregen gelegenheid om met hun collega-padvinders enige gesprek ken te voeren. Alleen al in Nederland waren er tientallen zendstations. Via het hoofdkwartier van Scouting Ne derland zal te zijner tijd bepaald worden wie de winnaars in Neder land geworden zijn. Voordat het zover is moeten de deelnemende groepen hun logboeken inzenden. De organisatie in Voorschoten was in handen van de Prinses Marijke- groep. Alle andere Voorschotense padvindersgroepen waren hun gas ten, daarnaast kwamen er nog ruim 400 andere Voorschotenaren een kijkje nemen bij de zenders en ont vangers in de Kimshoeve. ZOETERWOUDE - De viering van het 12 II- 2-jarig bestaan van de Zoeterwoudse K.P.J.- afdeling werd gistermorgen ingezet met een Jon gerenmis in de Sint Jan. Het thema „Saamhorig heid" werd door aalmoezenier P. Peeters Weem nader belicht in zijn openingswoord en in de pre dikatie. Het was bij de KPJ juist de saamhorig heid die inspirerend werkte en waardoor zo veel tot stand kwam in de afgelopen periode. Ruim 120 personen schaarden zich na afloop rond de koffietafel in Don Bosco Pater Peeters Weem constateerde met vreugde dat de K in de naam terecht nog steeds in ere wordt gehouden. Herman van Rijt werd vanwege zijn tienjarig lidmaatschap door voorzitter Jan Beukeboom in de bloemetjes gezet en mocht een cadeau in ont vangst nemen. De praeses schetste ook het ont staan en de jonge geschiedenis van deze jongere norganisatie De oud-voorzitter Theo van Leeuwen en Jacques v. d. Salm gaven hierop in hun toespraken nog een aanvulling. Burgemeester Detmers, Kees Straver van P.Z., vertegenwoordigers van het dis trict en van de L.T.B. en de werkgroep Casa Ma terna behoorden tot de belangrijkste gasten op de receptie die 's middags werd gehouden. Hier was ook een deputatie uit het Overijselse Bentelo waarmee in november een uitwisseling wordt gehouden. Twee zeilders LEIDEN - Er zijn gistermid dag in Leiden twee klandes- tiene zenders opgespoord. In een woning aan de Haarlem merweg werd de apparatuur van de zender "Entertainer" in beslag genomen. De eigenaar, een 19-jarige Leidenaar, is voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. De andere illegale zender, ''VRO II", werd aangetroffen in een pand aan de Spieghel- straat. In dit geval moest proces-verbaal tegen een 24- jarige Leidenaar worden op gemaakt Feest voor gehele Zoeterwoudse bevolking Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 15 tot 22 okt. waargenomen door Apo theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; Apotheek Beker, Lyt- weg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.. Apotheek Voor- schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur Troef, Noordeinde 2a, groepen: Troefkrant, WSW, film, recht/on recht, textiele werkvormen, 8-10 Leids Vrijetijdscentrum, Brees traat 66, tafeltennis, kreatief spel. Go, boetseren, psychotronica, an ders denken, alle groepen vanaf 8 uur nam. Leidse Schouwburg, musical "Wie betaalt het gelach", 8.15 uur nam. Zuiderkerk, vergadering kiesver eniging Leiden ARP, 8 uur nam. Antonius Clubhuis, informatie- discussieavond van de PSP over West-Duitsland, 8 uur nam. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartièr, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. BURGERLIJKE Huize St. Maarten STAND LEIDEN - Een 36-jarige Leide naar werd zaterdagmiddag bij V&D betrapt op diefstal van twee hengels en vier jasjes met een ge zamenlijke waarde van ruim 600,- De bedrijfsrecherche waar schuwde de politie, die de winkel dief aanhield. ZOETERWOUDE. De tradi tionele Spaarweek krijgt bij de Zoeterwoudse Rabobank deze keer bijzondere aan- dacht.omdat tegelijkertijd het 75-jarig bestaan wordt herdacht. De geschiedenis gaat echter nog iets verder terug. In december 1900 kwamen 38 mensen, hoofdzakelijk boeren voor een oprichtingsverga dering bijeen in de herberg van Schuur in de Zuidbuurt. De eerste kassier was de heer A. van Gils, de latere burgemeester. Deze werd in 1917 opgevolgd door de heer C. H. de Boer. Ook de volgende kassiers C. van Leeuwen en Th. van Meurs, zetelden op het kantoor in de Zuid- buurt. De huidige directeur, Jac. van Leeuwen, die in 1953 in dienst kwam, maakte twee jaar later de overstap mee naar de dorpskern. De bank, die zeer moeilijke tijden had gekend in de vooroorlogse cri sisjaren, is van toen af sterk gaan groeien. Dat kwam ook tot uitdrukking in het personeelsbestand dat in deze periode groeide van één tot veer tien man. In 1972 werd het nieuwe hoofdkan toor aan de Dr. Bouwdijkstraat in gebruik genomen. Het bijkantoor aan de Hoge Rijndijk werd aan het begin van dit jaar belangrijk uitge breid terwijl nu bovendien regel matig zittingen worden gehouden in Huize Emtnaus en de Groe- noordhal. De grote expansie van de bank blijkt duidelijk uit de cijfers over de spaargelden. Deze bedroegen in het eerste jaar f 30.843,- tien jaar later f 177.000,- in 1950 werd het eerste mihoen volgemaakt. In 1960 was dit 2.7 miljoen. 11.8 miljoen in 1970 en vorig jaar waren de spaargelden opgelopen tot 22.1 miljoen, waar voor 6.388 spaarders verantwoorde lijk waren, tegen 137 nu 75 jaar ge leden. In de afgelopen maanden heeft de Rabobank de kosten van de uit gaansdagen van de bejaarden op zich genomen. Deze week ligt er voor de kinderen tot 10 jaar een bouwplaat gereed waarmee zij $en compleet dorp kunnen bouwen. Iedere nieuwe spaarder ontvangt een premie van f 7.50, terwijl alle kinderen die deze week worden geboren, een spaarbankboekje met een inlage van f 75.- krijgen aange boden. Peuters en kleuters krijgen op school een attentie. Voor de jeugd van zes tot twaalf jaar worden er a.s. zaterdag twee voorstellingen gegeven in het Centrum. Aan dit „Pretfestival" zal onder meer KLuk-Kluk meewerken. Als eigenaar P. AKuivenhoven zijn zin krijgt zal het restaurant ,Jn den Houtkamp" half november open gaan. LEIDERDORP - Half november hoopt eigenaar P. A. Kuivenhoven zijn restaurant in het Leider- dorpse park De Houtkamp te kunnen openen. De gemeente is daarover iets minder optimistisch, omdat het restaurant nog moet worden aangeslo ten op de riolering. Het restaurant is gevestigd in de geheel gerestau reerde boerderij „De Houtkamp", waarvan het stalgedeelte tot restaurant werd omgebouwd; het oorspronkelijke woonhuis wordt grotendeels in beslag genomen door keuken en opslagruimten. Kuivenhoven zal zelf in de keuken de scepter zwaaien. Aanvankelijk had men gehoopt het restaurant op 1 oktober te kunnen openen, maar de restauratie van de boerderij, onder leiding van de Leider- dorpse architect Van def Sterre, verloopt iets minder snel dan aanvankelijk was gedacht. In de voormalige hooiberg, die grenst aan de kin derboerderij, komt een pannekoekenhuisje. LEIDEN - Geboren: Matthijs, zv F v Gelders en J v Gorkum; Bianca, dv C A Breedeveld en J Pet; Menno Robert, zv R N den Hertog en C L Spierenburg; Jenneck Reinier, zv B C v d Wolf en C J v Eldrik; Kim, dv E J G P M Baggen en N C Bur gemeester; Evert-Jan, zv N P Wils en J M Schmoutziguer; Paulo Pa scal, zv H P H Voskuil en E H C D de Beer; Julien Nicholas, zv P J M l'Ami en C J M Brugman; Roeland Sander, zv P Brëet en I L Bosch; Sjors, zv R P Leenen en H M E Haanappel; Mariélle, dv K. Jonker en J v d Plas. Overleden: J. F Janssen (38) m; E W M Zwanikken (79) geh gew m W P V Dijkman; N H H Brommer (7) v; J. Ooms (81mM E Kemper (42) ev M Schuchhard; E D Jansen (0) m; L «Boot (70) ev A Straathof; A Tuij- thoff (51) m. Gehuwd: J. C. Houweling en C. S. V. Schyck; Y. H. Tan en W. C. Tang; C. L. M. Hoogeboom en M. E. Jeus- ter; H. F. Dirksmeier en A. F. Dirksmeier EEN A. M. C. Schreu- der. Ondertrouwd: T. Boomkens en N. Reijnbaan; J. A. M. Bouwmeester en H. W. M. Stouten; P. H. A. Dui venvoorden en G. M. v. Leeuwen; E. L. M. v. Esch en M. B. Zandvoort; N. G. Groeneveld en J. H. A. M. Scheiffurs; H. W. Hartevelten M. K. Bouwman; V. N. Havenaar en S. G. Ramdjanie; R. H. J. M. Holland en M. L. J. J. Bruijnincx; J. Hooijmans en I. J. Bouwman; R. Kamerling en A. J. Y. Cevilee; H. P. Kneefel en S. B. Tydeman; G. C. C. Lammers Lisnet en P. E. Rozier; M. R. Özgüc en E. D. Bey; I. H. Rensch en C. A. Nede; H. C. H. A. v. Riel en L. J. H. Gijbeis; G. J. P. Ruijs en M. J. J. H. Kimman; H. Schitz en L. A. Ver mond. VOORSCHOTEN - Op 80-jarige leeftijd is onverwacht in een be jaardencentrum aan de Haviklaan in Den Haag overleden mejuffrouw J. van der Werf, die meer dan 40- jaar onderwijzeres is geweest aan de R.K. Mariaschool te Voorscho- Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur LEIDEN - Ik begrijp het niet. Ik begrijp er werkelijk niets van. Wie vertelt mij waarom regisseur Wil lem Siere gekozen heeft voor deze interpretatie van "De Goede Mens van Sezuan" van Bertold Brecht, op muziek van Paul Dessau en in vertaling van Gerrit Kouwenaar? Imperium voerde het stuk in het afgelopen weekeinde op in het Micro-theater. Siere, die in het O-nummer van het nieuwe blad "Speltribune" een goed verhaal schrijft over het Werktheater en daarbij Marja Kok interviewt, heeft zich artistiek onbegrijpelijk geblameerd. Hamelink's "Betoverde Bruids nacht" kende een spelbepalende regie, maar zaterdagavond in het Imperium-theater leek het wel of de regisseur bij repetities steeds even „afwezig" is geweest. Hoe an ders is het verklaren, dat hij Lies- beth Schellevis handhaafde als Shen Te/Shui Ta? Een nieuwe speelster van Imperium zo'n grote rol geven lijkt het aanreiken van het Japanse korte zwaard, W Harakiri wordt gepleegd. Het Japanse geloof wil, dat de ziel in de buik zetelt. Shen Te was ech ter bevrucht door Yang Sun (Ge rard Jonk), een werkloze vliege nier, die zijn aanstaand vaderschap niet vermoedde. Leek Siere hier mee te willen aangeven, dat het kind van Shen Te door het gebrek aan spelkwaliteiten van de moeder geen enkele kans had om drama tisch te bestaan? Harde kern De "harde kern" van Imperium: Jaap van Ek, Kees Visser, Ans Al- ting en Ineke de Vos trachtte te redden wat er te redden viel. Van. Ek, een heerlijk relativerende "God 1" en een wat serviele, knijperige Shu-Fu, de barbier was weer erg goed. Datzelfde gold voor Ans Alting, een timmerman, waar de houtsplinters vanaf vlogen. Of Ineke de Vos, zeer expressief gelaat, vaak lekker hau tain en afgemeten, Mi Tzu, de huis eigenares, kreeg door haar dat on afhankelijke, dat de gegoede bur gerij kenmerkt Maar het bleef ui len naar Athene dragen. Nooit heb ik het kijken naar een toneelstuk zo moeizaam beleefd als zaterdaga vond. Shen Te dreunt aan één stuk door haar tekst op, wat uitermate slaapverwekkend werkt. Van Ek, Alting, De Vos en in iets mindere mate Visser gooien er zo nu en dan een pareltje tussen, waarna het stuk onmiddellijk weer in het uitzicht loze niets verdwijnt. De uitzichtloosheid van Shen Te, die zich misschien te gedegen in haar rol heeft ingeleefd brengt haar speelbare moedeloosheid conse quent op het publiek over. Gerard Jonk moet apart genoemd worden. Hij heeft duidelijk capaciteiten, al moet hij niet over "St Juttemis" gaan zingen. Dat devalueert zijn to tale inbreng. Decors en belichting (Aris Harmsen en Johan Karstens) waren goed. Maar het stuk.... snel vergeten en nooit meer over praten. Over vijf dagen wordt deze krant wellicht gebruikt om bloemkool in te verpakken. Zo relatief ligt dat. BERT KOEKEBAKKER De foto toont een spelfragment... SOS-dienst Telefonische hulpdienst telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars telefoon 123235. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij s winkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecompiex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500'. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4^25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling té voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- én in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2