9% Geloogd Massief Eiken Zijl en LZ mikken op middenmoot Racing Mechelen sterker dan Kinzo Meubelfabriek Oisterwijk NM B Jan Evert Veer trainer van poloërs Katwijk HetSpaarpapier aan toonder van de NMB. Aan u de keuze! In waterpolocompetitie Toto en lotto de Meubelmakers uit het zuiden des lands VRIJDAG 15 OKTOBER 1976 SPORT PAGINA 19' LEIDEN - In zwembad De Zijl zal vanaf zaterdag een halfjaar lang bijna elke zaterdag een interes sante waterpolowedstrijd te zien zijn, want Lei den beschikt nu over twee ploegen in de hoofd klasse, De Zijl/LGB en LZ'86, die om en om thuis spelen. ADVERTENTIE. Fried Elzenga nuttig leer/ DEN HAAG - De uitkomsten van lotto no 41 zijn: Aantal deelnemers: 848.924; Inleg: fl. 3.393.080,-; Prij- zenbedrag: fl. 1.721.866,85. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de lotto van zondag 17 oktober a.s. het overige 4/5 deel wordt in ge lijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs. Tweede prijs: 3 winnaars, die elk bruto fl. 98.673,- ontvangen. Derde prijs: 146 winnaars, die elk bruto £1. 2.579,- ontvangen. Vierde prijs: 6.491 winnaars, die elk fl. 70,- ontvangen. Vijfde prijs: 7.817 winnaars, die elk fl. 58,— ontvangen. Jackpot voor lotto 42 van zondag 17 oktober a.s. fl. 134.850,68. Toto 41 Aantal deelnemers: 215.237; Inleg: fl. 630.087,-; Prijzenbedrag: fl. 299.291,33. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van toto 42 van zondag a.s. het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs. Tweede prijs: 5 winnaars, die elk bruto fl. 22.946,- ontvangen. Derde prijs: 41 winnaars, die elk bruto fl. 3.528,- ontvangen. Jackpot voor toto 42 van zondag a.s. fl. 39.905,51. LZ'86, dat zaterdagavond om half acht de spits afbijt met de thuis wedstrijd tegen Zwemlust/Den Hommel, is debutant in de hoofd klasse, en heeft de opmars naar de hoogste waterpolo-afdeling tame lijk snel gemaakt. Het zevental, dat ontstond na de fusie tussen de Leidsche Zwemclub met De Sleu telstad en sinds die tijd maar weinig veranderingen heeft ondergaan, deed er vier jaar over om de hoofd klasse te bereiken. Niet alle spelers waren even blij met het hoofdklas serschap. Sommigen vonden de ploeg nog niet sterk genoeg, en voelden er weinig voor om een sei zoen lang als kop van jut te dienen. Fried Elzenga (23). sinds de fusie vaste keus in het LZ'86-zevental, zegt dat hij ook niet bepaald zo en thousiast was, maar dat hij inmid dels toch wel iets optimistischer geworden is. "We zijn nu wel zo ver, dat we er een nuttig leerjaar van kunnen maken. Er zijn een paar ta lentvolle jeugdspelers, en als die nu routine op kunnen doen, dan is het niet zo erg als we degraderen, want dan kunnen we het jaar daarna weer sterk terugkomen". Het bereiken van een plaats in de hoofdklasse vindt Fried Elzenga op bij het waterpolo tot de wereldtop te behoren. "Er zijn twee of drie echt sterke teams, en de rest is duidelijk min der, dus je hoeft niet naast je schoe nen te gaan lopen, alleen maar om dat je in de hoofdklasse mee mag spelen. Wat je wel moet doen, is proberen van die paar topploegen zoveel mogelijk te leren". KATWIJK - Voor het eerste herenzevental van de polover eniging Katwijk, dat de laatste jaren steeds in de top van de tweede klasse te vinden, brengt het komende waterpoloseizoen enige opmerkelijke wijzigin gen. Ten eerste is er de komst van Jan Evert Veer als trainer. Veer, zelf sterspeler van lands kampioen Zian/Vitesse en het Nederlands zevental, krijgt ech ter een Katwijk onder zijn hoede dat aanmerkelijk ver zwakt is door het vertrek van Hans van Putten naar Zian/Vitesse. In de Nederlandse waterpolo- wereld is er een schreeuwend tekort aan goede trainers. Kat wijk mag zich zeer gelukkig prijzen een zo deskundig oe- fenmeester gevonden te heb ben. Wat heeft Hagenaar Veer bezield om in Katwijk een tweede klasse-club te gaan trainen? "Ik speel nu al een hele tijd wa terpolo, en vind het langzamer hand tijd om wat minder zelf te gaan doen en in plaats daarvan anderen van mijn ervaring te la ten profiteren. Er waren een paar verenigingen waar ik naar toe kon, maar uiteindelijk kwam Katwijk voor mij het be ste uit. Ik weet weinig van het spel in de tweede klasse en ik vind het wel leuk om daar eens kennis mee te maken. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat ik ook zo veel mogelijk zou gaan coachen, maar daar komt weinig van terecht, omdat bijna alle wedstrijden van Zian/Vi tesse en Katwijk samenvallen. We kijken dus nog uit naar eeh coach." - Hoe bevalt het trainerswerk tot nu toe? "Uitstekend. Er wordt met een geweldige inzet gewerkt, de jongens zijn erg enthousiast, maar het probleem is, dat bij Katwijk de basis erg smal is. Hans van Putten is nu weg, en daarnaast zijn sommige spelers niet in de gelegenheid om de trainingen regekmatig te vol gen, één zit er bijvoorbeeld in dienst, dus wordt het voor mij erg moeilijk een compleet team te formeren." - Is er voor de tweede klasse Jan Evert Veer: Ervaring uitdragen. bijzondere speelwijze dig? "We zullen natuurlijk wel af en toe ons spel aan de tegenstan der aanpassen, maar in de eer ste plaats zijn we nu bezig met het opbouwen van een bepaald spelsysteem, een soort modern waterpolo, zoals eigenlijk elke club het zou moeten spelen, en waaraan de tegenstander zich maar moet aanpassen. Die ma nier van waterpolo spelen moet trouwens in alle teams van de club doordringen. Ik kan nu nog niet precies bekijken hoe ver we met het eerste zevental van Katwijk gevorderd zijn. Dat zie je pas als je sterkere tegen standers ontmoet. Voor het komend seizoen streef ik ernaar het prestatieniveau van de vorige jaren te handha ven. Gezien de omstandighe den mogen we heel tevreden zijn als datlukt." Katwijk begint de competitie met een thuiswedstrijd: om 19.30 uur wordt zaterdag in de Mierenweide de wedstrijd Katwijk-Zeus gespeeld. Hoe is dat grote klasseverschil te verklaren? "Van een club als De Robben merk je dat de spelers een enorm goede conditie hebben, er wordt kennelijk erg veel getraind. Verder hebben ze daar altijd" een goede aanvoer van jonge spelers, dus de aanpak van het jeugdpolo is daar waarschijnlijk beter dan bij de andere clubs. Misschien scheelt het ook dat er in Hilversum niet veel andere sporten zijn die de aandacht trekken. Toch is er in Leiden en omgeving ook een vrij brede basis van jeugdspelers, dus wat ze in Hil versum doen moet hier in principe ook mogelijk zijn, maar bij ons zit het talent te veel verspreid over de verschillende clubs". "Als een ploeg als LZ het niveau van de topclubs wil benaderen, moet er allereerst de wil zijn om nog meer en intensiever te gaan trainen, en dan doe je er nog zeker twee jaar over voordat je in de buurt komt. Met het huidige zevental denk ik overigens niet dat LZ hoger kan komen dan de middenmoot, als we meer willen bereiken, dan zullen we zeker het talent dat bij de jeugd zit moeten benutten. Als we de jeugd een kans geven, dan is het in ieder geval geen verlo ren jaar. Lukt het om er in te blij ven, dan kunnen we in de volgende competitie mikken op een goede klassering". Nieuwe trainer De Zijl/LGB gaat deze competitie in met een nieuwe trainer Harry Vriend wordt opgevolgd door Rob Schouten. Die moet daarvoor wel zijn plaats als speler in het eerste zevental opgeven, maar na vijftien jaar polo vindt hij het niet zo moei lijk om te stoppen. "Ik moest in het weekeinde mijn aandacht te veel verdelen tussen de zwemwedstrij den en mijn eigen polowedstrijd. Dat is nu niet meer nodig, want Henny Hensing blijft de coaching van het eerste zevental verzorgen, dus ik hoef niet bij alle polowed strijden aanwezig te zijn". "Waar ik tijdens de trainingen vooral aan werk is aan het collectief uitvoeren van de tactieken. We moeten nog meer als team gaan werken. We gaan proberen zonder vaste midvoor te spelen, zodat er meer beweeglijkheid in de aanval komt. Dat betekent wel, dat ieder een attent moet blijven, en op tijd z'n werk moet doen: een speler die gewend is achter te spelen moet op z'n tijd ook in de aanval actief zijn, en andersom mag een aanvallende speler niet te lang voor het goal van de tegenpartij blijven hangen. Ge combineerd met wat we in vorige jaren van Harry hebben geleerd verwacht ik van die opzet een goed resultaat. Voorlopig mik ik onge veer op de zesde plaats". O c Spaarwinstbiljet met vaste looptijd. Rente tot Premie Spaar Biljet met variabele looptijd. Rente tot Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm speciaal voor hen die van tevoren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 71/4%of zes jaar vast met een rente van 9%Berekend op basis van rente op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wat u betaalt en hoeveel u straks ontvangt. U bepaalt uw eigen winst. De flexibele tussenvorm. Vindt u een vaste looptijd van 2 jaar wat te kort en 6 jaar te lang, dan is het PremieSpaarBiljeteen winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten kunnen namelijk na twee jaar elk jaar worden uitbe- taald.U ontvangt dan bij uitbetaling boven de jaarlijkse basisrente van 6% rente op rente een progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden op een rijtje. U stort nü f1.000.- en wij betalen u terug: u stort spaartermijn rente u ontvangt f 869,37 2 jaar 7 V4O/0 f 1 000 - f 4.346,86 2 jaar 7V4O/0 f5.000,- f 596,27 6 jaar 9 f I.OOO,- f 2.981,34 6 jaar 9 f 5.000,- spaar- hoofdsom waardoor totaal termijn 6% basisrente premie u ontvangt rente 2 jaar f 1.123,60 f 20,- f 1.143,60 7 3 jaar f 1.191,02 f 50,- f 1.241,02 7V2P/0 4 jaar f 1.262,48 f 100,- f 1.362,48 8 o/o 5 jaar f 1.338,23 f165,- f 1.503,23 81/2% Geeft loon naar sparen. De percentages vermeld onder „totaal rente" zijn afgerond en berekend op basis van rente op rente. Er zijn ook Premie Spaar Biljetten van f 5.000,-.Behalve 6% basisrente krijgt u een premie tot max. f825,- na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. AMSTELVEEN - De Amerikaan Tom Quinn was het afge- stelveen hiervan iets teruggeno- lopen basketbalseizoen de enige coach die met zijn ploeg men( 29-35), om na de hervatting de (Buitoni) drie maal een overwinning afdwong van Kinzo- joeWaüacTbïachtzijnteai^opg£ Amstelveen. Amstelveen werd niettemin landskampioen, üjke hoogte met Mechelen (38-38) hetgeen de formatie van sponsor-eigenaar-coach Theo en kort daarna zorgde Kip voor een Kinsbergen dit jaar het recht gaf deel te nemen aan de strijd voorsprong: /^rT!lSot5lveen stootte door naar 55-48 (13de om de Europacup voor landskampioenen. Tom Quinn ver liet ondertussen Nederland en werd technisch leider van de niet vasthouden. Deihl zorgde kon de zekere winst BOKSEN - Rudi Koopmans, de Friese profbokser, zal op 30 oktober voor de eerste maal in zijn carrière in eigen omgeving in actie komen. In de Martinihal in Groningen zal hij in de hoofdpartij van een inter nationaal programma tegen de Ghanees Jo Oke boksen. Belgische titelhouder Maes Pils/Racing Mechelen. Gisteravond stonden Quinn en weg naar de basket wel te vinden, Kinsbergen andermaal tegenover Warner, Lister, Deihl en Bell (ook elkaar. Amstelveen en Mechelen hier een groot arsenaal buitenlan- zijn namelijk, samen met UBSC ders), sloegen keer op keer gaten in Wenen en ASPO Tours, in dezelfde de Amstelveense defensie. Meche- voorrondegroep ingedeeld van het len domineerde de hele eerste EC-toernooi. Tom Quinn werd in de speelhelft en had na 10 minuten al Amstelveense sporthal Bankras een voorsprong van 10 punten op- opnieuw de grote winnaar, Amstel- gebouwd: 15-25. Bij rust had Am- veen met de brokken van een mis lukt debuut achterlatend: 62-63. Amstelveen, de hautaine kam- pioensploeg met maar liefst vijf Nederlandse Amerikanen in de ge lederen (één hiervan was gisteren geblesseerd: Dan Cramer), kon geen moment de hoog gespannen verwachtingen waarmaken. In tegendeel, Mechelen was vooral in de eerste helft superieur aan haar Nederlandse tegenstander en wist ook na de hervatting, ondanks een kleine inzinking, Amstelveen weer in het keurslijf te dwingen waaruit het niet meer kon loskomen. Vertwijfeld zochten de duur be taalde Amstelveense krachten naar een opening in de Mechelse zóne verdediging. Het lukte niet, het schotpercentage van Amstelveen spreekt wat dat betreft boekdelen: 28%. Mechelen daarentegen wist de 58-59 en met nog 33 seconden te gaan leidden de Belgen nog steeds met één punt. Amstelveen had bal bezit, wilde de tijd uitspelen en de wedstrijd met een afstandschot be slissen. Owen Wells loste dit 11 se conden voor het eindsignaal, maar de bal miste de basket waardoor de (verdiende) zege bij het dolgeluk kige Mechelen terecht kwam: 62-63. HANS JACOBS ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen Een Pelgrim gaskookplaat, ty pe 360 - 44 cm. breed, full color bruin, met afdekplaat. Winkelwaarde 310,Een geschenk van Pelgrim B.V., Gaanderen Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven ADVERTENTIE Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.), No^rdeindseweg 116 (langs h^t water) tel. 01891-4670. Ma t/mza 9-18uur,^rijdagavondtot 21

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19