jüzqftK Dierenasiel Oegstgeest wil nauwer samenwerken BEGRIP VOOR FA. TIPKER H eidse agenda Kettingbotsing Chnrchilllaan: anto geheel uitgebrand Warmond: voor 1977 sluitende begroting Joke Spaanderman: Mensen soms erger dan dieren.. OEGSTGEEST - „Als je wilt ben je er zo mee klaar"zegt Joke Spaander man, de nieuwe dierenverzorgster van het dierenpension en asiel „De Postbrug", aan de Haarlemmertrekvaart, doelend op de verzorging van de diverse viervoeters. Het ligt echter niet in haar bedoeling zich er met een Jantje van Leyden van af te maken. „Al sinds enige jaren is er weinig aan het onderhoud gedaan en daar moet zo snel mogelijk iets aan gebeuren", en dat is dan me teen de reden waarom er thans vol enthousiasme gewerkt wordt aan de meest noodzakelijke voor- zieningen. Door Jaques Onderwater Ingrijpende verbouwingen staan er voor volgend jaar op het pro gramma. „Nieuw vloeren, hek ken en het aanbrengen van een nieuwe riolering zijn dringend fewenst We willen ook uitbrei- en en zullen daarom de huidige twaalf buitenhokken zodanig veranderen dat ze ook in de win ter gebruikt kunnen worden. Het is overigens wel jammer dat dit nu nog niet mogelijk is". „Door de week is het niet druk. Op dit moment zin er vier honden en vier katten in het pension. De drukte spitst zich vooral toe op de weekenden en tijdens de vakan tieperiode". Het pension valt onder de dieren bescherming Oegstgeest die hierdoor de kosten van het asiel enigszins kan drukken. Het asiel herbergt momenteel buiten de pensiongasten twee zwerfhon den. „Dit kan echter per uur ver anderen. Vooral op zaterdag en na vijf uur komen er geregeld mensen kijken en die nemen dan een aangekomen zwerfdiertje mee". Het grootste probleem vormen de dieren die na mishandeling in het asiel terechtkomen. Blackie, een zwart variatiemodel, is er een voorbeeld van. Opgesloten „Hij werd opgesloten gehouden in een douchecel en mocht twee keer per dag een kwartiertje luch ten. Hierdoor is hij vals geworden en hier naartoe gebracht Ik ge loof niet dat we voor hem een goed plaatsje zullen kunnen vin den. Alleen iemand met veel ge duld zal het aankunnen". Afmaken? „Beslist niet. Het is nog nooit voorgekomen dat er een dier uit dit asiel afgemaakt is. Als het erg moeilijk wordt, neem ik hem zelf wel in huis". Dat is al enkele malen voorgekomen. De Duitse herder die de bezoekers grommend verwelkomt is er ook zo één. Na enig gesnuffel laat hij de mensen met rust en zou je hem zo meenemen. „Ja, maar hij heeft een zeer eigenwijs karakter. Trap je hem bijvoorbeeld op zijn poot dan zal hij niet gaan janken maar vliegt je onmiddellijk aan". De overige zwerfdieren zijn minder kwaardaardig.. Brown, een vro lijke setter, heeft alleen last ge had van een ontsteking in het spijverteringskanaal. Na behan deling is hij weer kerngezond en zo zijn er meer. Samenwerking Joke hoopt op een nauwere sa menwerking met de overige die renasiels in de Leidse regio. „Het schortte daar in het verleden nogal eens aan. Nu sta ik regel matig in contact met onder meer Leiden. Als er iemand een klein hondje zoekt en wij hebben die niet dan bel ik met Leiden of zij toevallig iets dergelijks hebben en omgekeerd. Maar ook op an dere vlakken lijkt mij dat nuttig". Erger Een goede samenwerking is er met de stichting Amivedi die zich be zighoudt met vermiste en gevon den huisdieren. „Vrijwel daglijks sta ik in contact met die mensen en de respons is erg groot". Tenslotte nog één woord van Joke Spaanderman als we langs de hokken van de asieldieren lopen: „Als je soms de verhalen over de dieren hoort, denk je wel eens zijn soms erger dan die- LEIDEN - Een auto brandde ge heel uit en vier wagens raakten ern stig beschadigd bij een kettingbot sing op de Churchilllaan. Het ver keersongeval deed zich gistermid dag omstreeks kwart voor vier voor nabij de stoplichten ter hoogte van de Cornelis Schuytlaan. Vier auto'si waren er voor het rode verkeers-' licht nagenoeg tot stilstand geko men, toen een vijfde wagen met flinke snelheid tegen het achterste voertuig botste, de bestuurder van de wagen die in brand vloog ver klaarde door de rem te zijn getrapt. Het bleek een 17-jarige inwoner van Voorschoten te zijn. De vier andere auto's waren als gevolg van de kettingbotsing ontzet en ge deukt. ZOETERWOUDE/STOMPWUK - Het Iaat zich aanzien dat de Coöp eratieve Raiffeisenbanken van Zoeterwoude en Stompwijk een fusie zullen aangaan. De besturen van beide banken hebben na in tern beraad en gezamenlijk over leg besloten tot het instellen van een fusie-commissie. Deze beeft als leidraad meegekre gen dat niet alleen het belang van de relaties maar ook het belang van de personeelsleden in een nieuwe combinatie maximaal zal moeten worden behartigd. Na ontvangst van de voorstellen zul len de colleges van beide banken hun standpunt definitief bepalen en zullen de betreffende voorstel len aan de Algemene ledenverga deringen worden voorgelegd. Banken hebben fusieplannen Overwegingen van het bestuur voor de mogelijke fusie zijn on dermeer geweest: In de loop derjaren hebben beide banken een groot aantal diensten geleverd die onder steeds zwaar dere omstandigheden komen te verkeren. Enerzijds vragen cliën ten steeds meer aandacht op allerlei terreinen, waardoor verdieping en specialisatie geboden is, anderzijds valt een verscherpte concurrentie waar te nemen zowel op het gebied van tarieven als op het terrein van de diensten; beide banken hebben zich tot dusverre op deze veranderingen aanzienlijk weten in te spelen, zo wel organisatorisch als op het ter rein van tarieven- en kostenbeheer sing. Niettemin valt nu reeds te constateren dat de eisen in de toe komst nog flink verzwaard zullen worden. Men is tot de conclusie gekomen dat een optimaal dienstbetoon bij een samengaan beter valt te realise ren dan bij een afzonderlijk voort bestaan. Een belangrijk facet daar bij is dat de structuren van beide banken in grote lijnen met elkaar overeenkomen. Gids Eindelijk daar is het dan, het nieuwe gidsje voor Leiderdorp Eindelijk zullen nu ook alle do lende nieuwe Leiderdorpers ten waar zij wat kunnen vinden Een fraai uitgevoerd boekje (met groen/witte omslag) en een plat tegrond (met rood/witte buiten zijde) en een sticker blauw/groen) vormden de inhoud van het róssingspakket dat wij vanmor gen op onze burelen aantroffen. Binnenkort zal elke Leiderdorper over dit, wat vroege kerstpakket kunnen beschikken. Het gidsje is verkrijgbaar bij het info centrum, bekend van de goudvis sen, in het Leiderdorpse gemeen tehuis. Bazar Leden van de NH kerk in Warmond organiseren vanavond en mor genavond vanaf 15.00 uur een grote bazar in Het Trefpunt aan de HerenwegEr ts van alles te koop, meldt onze bazarologische medewerker van achter de Leede, en er zijn allerlei attracties als een tombola, rad van avontuur een grabbelton en dergelijke. Kortom het kan niet op. Zaterda gavond is er bovendien een kaas- en wijnavond. De baten komen ten goede aan de kerk. Cultuur Cultuur in deze rubriek, alweer. Maar gelukkig ook kitsch, want die gaan hand in hand tijdens de ontspanningsavonden die het Leids Vrijetijdscentrum, aan de Breestraat, elke vrijdagavond organiseert. De eerste avond is het meteen al raak want dan is er „The Cross Keys Dance Orchestra", want een mens wil op de vrijdagavond ook wel eens wat anders dan een avondje AVRO. Leden betalen, om er binnen te komen een rijks daalder, niet leden moeten nog een gulden extra betalen. Van acht tot twee. Barkeeper (35) hoort zelfde Apotheken straf eisen artsen Leiden- Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 132877; Wijk II (Kooi en Merenwijk P. L. Tan, de Sitterlaan 57, tel. 132227; Wijk III (Waard, Professo- renwijk en Tuinstadwijk): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier); F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347. Leiderdorp - Van Wijk, praktijkad res Merelstraat 184a, tel. 890529 (za terdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - H. A. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - W. van Dam, Pale- strinalaan 29, tel. 3960 (zaterdag); J. Vrijenhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel, 6421 (zondag); S. M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417(zaterdag en zondag). Warmond - A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout tel. 02522-11393 (van vrijdag 18 uur tot zaterdag 10 uur); A. de Gijzel, Swei landstraat 16, tel. 10834 (van zater dag 10 uur tot maandag 8 uur.). Woef Leddie, de hazewindhond van de Leidse kastelein Jacques de Groot, is weer in de prijzen geval len. Ditmaal won het dier bij wedstrijden in het Belgische Hoogstraten de zilveren medaille Het goud ging naar de hond van de familie Will uit Lisse. Bonbons In aansluiting op dit bericht kun nen wij melden dat er sinds kort voor honden speciale after dinner chocolade kluifjes te koop zijn. Bij de erkende dierenwinkel. Want een hond wil ook wel eens wat anders dan een hapklare brok. Kersenbonbons, bijvoorbeeld. In de winkels die zich met de ver koop van dierenbenodigdheden bezighouden is overigens sinds kort ook een hondenshampo met dennengeur uitgebracht. Het wachten is op een spuitbus aan elke boom, zodat honden zelf hun lucht kunnen verversen. Echte honde-eigenaren laten hun hond overigens in de goot Ouderwets Het gaat weer eens lekker ouder wets. Sjoelen en klaverjassen bij de wijkvereniging Aktief. In de kantine van Adler aan de Rooseveltstraat brandt het van avond vanaf 20.15 uur los. Toe gang 1,75, niet-leden 2,75 en deel name aan het sjoelen vergt nog eens drie kwartjes extra. LEIDEN/DEN HAAG - De procureur-generaal van het Haagse gerechtshof heeft voor een be krachtiging van het vonnis, tegen de 35-jarige barkeeper A.P.L.M. Uit Leiden, gepleit. Dit vonnis hield negen maanden gevangenis straf en vijfjaar ontzegging van het rijbewijs in. De Leidenaar reed met zijn auto slingerend over de Hoge Morsweg waardoor hij een brom fietser met een achterop zittende aanreed. Beide personen kwamen ten val en liepen ernstige verwon dingen op. De verdachte bleek zwaar onder invloed van alcohol te zijn. Uitspraak van het vonnis is op 21 oktober. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Bart, zv R. Bardok en W. A. M. Beljaars; Xander, zv J. Nijgh en P. Klinkenberg; Richard, zv E. S. C. Puitrum en J. W. Teeke; Peter Jan, zv G. K. Haasbroek en J. Barnhoorn; Roelof- Jan Hendrik, zv R. J. v. Hoften en J. B. Pluim; Holger, zv B. A. Doberstrein en R. E. Redmann; Sandra Johanna Maria, dv G. A. M. Duivenvoorden en P. C. C. v.d. Berg; Sakina, dv E. A. A. El Nesla en Z. El Nesla; Irma Johanna, dv H. C. de Jong en J. C. Kroes. Overleden: W. R. J. de Boer (6) m. Gehuwd: J. Heerema en A. Brouwer; A. C. J. Verhoogt en E. Groen; H. Nieuwen- huizen en M. K. Wagenaar. Ondertrouwd: J. Bemer en C. A. M. Rit selaar; J. E. Degener en W. L. Ruiter; D. G. v. Dijk en A. J. Kriek; C. J. Erades en G. A. R. Engels; G. J. G P Frank en J Tanamal; A. C. de Groot en F. Vinken- stijn; L. M. Hageman en L. H. Wenselaar; J. Konstapel en W. J. Lubbers; L. J. Lan- trok en C. M. Laterveer; J. Laterveer en A. Sloos; H. G. P. Opdam en Y. E. Ment- zij; A. C. Overdijk en T. G. Tegelaar; B. S. P M. Vrins en J. A. E. Gerüch. WARMOND - Warmond heeft voor 1977 een sluitende be groting. Die mededeling deed burgemeester W. F. de Vreeze gisteravond in de vergadering van de Warmondse commissie financiën. Eén en ander betekent dat Warmonds financiële positie verbeterd is. Transportbedrijf wil uitritten niet betalen VOORSCHOTEN - De Voorschotense commissie voor openbare werken besteedde gisteravond grote aandacht aan de zaak „Tipker" het transportbedrijf dat de in- en uitritten aan de Donklaan opgaf in het belang van het reali seren van de woon-speelstraat en hiervoor in- en uitritten aan de Dobbeweg ter vervanging kreeg. Het verschil van mening tussen de dienst voor openbare werken en het transportbedrijf ontstond op het moment dat het transportbed rijf een rekening kreeg aangeboden van bijna 500 gulden, de rekening niet wilde betalen en daarna een rekening kreeg van ruim 2000 gul den. De heer Tipker en zijn rechts kundig adviseur D. Planje die de gemeente met een kort geding Siebben gedreigd kregen de gele genheid hun opvattingen nader toe te lichten. Hoewel de commissie nog geen de finitieve uitspraak deed, waren alle commissieleden unaniem in hun mening dat het college van B. en W. de eerste brief van 19 februari 1975 van Tipker, waar hij protesteerde eerder had moeten beantwoorden dan in december van dat jaar. Duidelijk bleek ook dat de com missieleden volledig begrip kon den opbrengen voor het feit dat in eerste instantie afgesproken was de nieuwe inritten op kosten van de gemeente te maken, omdat bij het transportbedrijf direkt de bereid heid bestond de inritten aan de Donklaan op te geven in het belang van de buurtbewoners. Ter hoogte van het instructiebad worden op de Raadhuislaan ver keerslichten voor voetgangers ge plaatst. Alle commissieleden meenden dat de oudervereniging van de Laurentiusschool duidelijk de beleefdheidsgrens heeft over schreden door in hun verzoek te stellen; "Wij eisen dat er op korte termijn verkeerslichten op ge noemds plaats worden aange bracht Zo niet, dan zullen wij tot hardere acties moeten overgaan". "De brief van de oudervereniging van 28 september was volkomen overbodig", aldus wethouder Eve- leens. "De installatie was al opge nomen in het reconstructieplan, maar de financiën moesten nog even rond gemaakt worden". De wethouder verklaarde nadrukke lijk, dat de plaatsing van de ver keerslichten niet zo snel afgewik keld wordt, omdat de brief ge schreven werd. De afgelopen jaren liepen de tekor ten dermate hoog op dat een beroep moest worden gedaan op steun van het ministerie van binnenlandse zaken. Daarmee werd Warmond een zogenaamde "artikel 12 - ge meente". De inmiddels vertrokken wethouder G. J. van der Kroft stelde destijds plannen op om de financiële positie van Warmond ge zonder te maken. Overigens zullen de belastingen in Warmond het volgend jaar met ze ven procent stijgen. Dit is de maximale stijging die het rijk toe laat. Ook de tarieven van het water leidingbedrijf gaan met zeven pro cent omhoog, maar deze verhoging zal niet kunnen voorkomen dat het bedrijf volgend jaar een tekort heeft van circa zesduizend gulden. Acties De commissie financiën ging ak koord met de plannen voor de bouw van een opbergruimte op het sportpark Overbos, waar zowel de scholen als de handbal- en korfbal vereniging gebruik van kunnen maken. Men was algemeen van mening dat de verenigingen daar wel iets tegenover moeten stellen. De commissie achtte in dat ver- Voorschoten behoeft niet bang te zijn voor een "overval" van de zijde van Rijkswaterstaat in verband met de eventuele aanleg van Rijksweg 11. "Deze rijksweg lean niet eerder aangelegd worden dan na wijziging van het bestemmingsplan", aldus wethouder Eveleens, die wel de toezegging deed de gemeenteraad op de hoogte te houcjen. Voorlopig wordt alleen nog gepraat over het stuk Rijksweg 11, dat buiten Voor schoten ligt (gedeelte Bodegraven-Zoeterwoude). overval "Potvoordrie 99 VOORSCHOTEN - In de grote aula van het scholencomplex Noord- Hofland is er volgende week een kinderboekententoonstelling. Deze tentoonstelling is georgani seerd door de openbare bibliotheek van Voorschoten en boekhandel A.V. Boek te Leiden ter gelegen heid van de kinderboekenweek 1976 en is van 15.45 u. tot 17.15 u. geopend. Hoogtepunt in deze week is de komst van het kindercabaret "Potvoordrie" op 14 oktober. band een bijdrage van honderd gulden per jaar in de onderhouds kosten alleszins redelijk. Ook vroeg men de verenigingen acties te ont ketenen zodat een deel van dë bouwkosten - 25.000 gulden - kan worden ontvangen. Een en ander zal worden besproken met de sportaangelegenheden. Commissies vergaderen VOORSCHOTEN - Op 11 oktober vergadert de Voorschotense com missievoor financiën en bedrijven. Dat gebeurt om 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staat ondermeer de reconstructie van de Raadhuislaan en een deel van de Leidseweg, de Rudolf Steiner- school en de subsidie aan de Leidse Rechtswinkel. WARMOND - De Warmondse commissie ruimtelijke ordening komt op 12 oktober bijeen. Daar komen aan de orde: de doelstellin gennota ruimtelijke ordening, de deelnota 1 van de structuurnota, de inpassing van een stukje Meren wijk in het bestemmingsplan Zuid, herziening van het bestemmings plan Endepoel II en de ontwikke lingen aan de Oranje Nassaulaan. LEIDERDORP - De Leiderdorpse commissie beroep- en bezwaar schriften vergadert op 20 oktober. Daar komt ondermeer het bezwaar aan de orde dat A. P. de Vos heeft ingediend tegen de afwijzing van een verzoek om ijs te mogen ven ten. Verder worden de problemen van de Kerveltuinbewoners onder de loep genomen en komt de ver wijdering van antennemasten aan de orde. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 8 tot 15 okt. waargeno men door Doeza Apotheek, Doeza- straat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loeves- tein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, teL 153274; Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezen- horst 23, Sassenheim, tel. 025-12022. VRIJDAG Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk), ,jeugdsociëteit Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open-soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw), bejaardensociëteit Humanitas, 2-4.30 uur nam. Fred. Hendrik plantsoen 25, Leiderdorp, informa tieavond Bah'i gemeenschap, 8.15 Nieuwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduw naars, 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm. 6 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor alleenstaanden en kamer bewoners, 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, vegeta risch eethuis, 6-7.30 uur nam., Mi- rakelsoos, 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a. sport (sport zaal Lammenschanspark), 7-9.30 Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, lezing "Gods programma voor de wereldrijken", 8 uur nam. Jazz zolder Hot House. Rapenburg 24, optreden van de Pierre Cour- bois Association, 10 uur nam. Boerhaavelaan 188a, ledenverga dering PvdA, 8 uur nam. ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's morgens geopend. Volkshuis, demonstratieve verga dering van het breed-komitee Wel zijnswerk, 2 uur nam. Groenoordhal, Shetlandpony- keuring, 9 uur vm.- 4 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen 8-11 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, ge spreksgroep Gideon, 11.30 uur vm. 1.30 uur nam., koffiebar, 8-11 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54— Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500*. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181',50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling té voldoen. Bij automatische •overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2