Werk bij Yan Dijk jr. dreigt geheel verloren r te gaan tniiiiin - i - h hu Actie voor op straat gezette gymnastiekjuf Leidse cabaretier van 73 jaar: Je moet tempo erin houden Geheim plan van bouwbedrijf Wilma b.v. Nard Boer wil toneel weer op PAGINA 4 STREEK WOENSDAG 6 OKTOBER 1976 Sport in Alphen voor gehandicapten ALPHEN AAN DEN RIJN-Ook dit seizoen kunnen gehandi capten weer deelnemen aan zwemmen en sport. In het overdekte zwembad de Dillen kunnen lichamelijk ge handicapten elke woensdag van een tot twee en elke zon dag van tien tot twaalf te recht. Sporten voor lichamelijk ge handicapten vindt elke za terdagmorgen tussn tien uur en half twaalf plaats in de Rijnstreekhal. Informatie Voor verdere informatie kan men terecht bij de Alphense sportstichting, telefoon 91316. Overigens vindt het sporten voor gehandicapten zaterdag geen doorgang in verband met de die dag en zondag te houden postzegeltentoonstel ling in de Rijnstreekhal. Het bedrijf van Van Dijk jr. in Alphen: Wilma b.v. heeft een geheim plan om het fabriekscomplex op te kopen om er na twee jaar huizen te bouwen. Natuurvereniging start programma NOORDWIJK - Vrijdagavond, 15 oktober a.s. start de Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noordwijk met haar winterpro- gramma. In de grote zaal van De Rank aan de Golfbaan wordt dan een gevarieerd natuurprogramma gebracht door Rob de Wind uit Utrecht en Simon Reede uit Overveen Dia's, muziek en een lezing zijn er onderdelen ALPHEN AAN DEN RIJN - Gistermiddag om tien over twee moest de Alphense poli tie een lastige 31-jarige Kat- wijker opvissen uit de trein Utrecht-Leiden. De man, die teveel aan Bachus geofferd had, beschikte niet over een kaartje en daarover aange sproken door de conducteur, nam hij een dreigende houding Dat deed hij aanvankelijk ook tegenover de Alphense politie, maar tenslotte liet hij zich meenemen naar het bureau, waar hij ter ontnuchtering Dronkeman uit trein gehaald werd ingesloten. Nadat hij weer voldoende bij zijn posi tieven was werd hij verhoord en vervolgens op vrije voeten gesteld. Bij een diefstal uit een wo ning in de Albert Verweij- straat in Alphen aan den Rijn werd voor een bedrag van ruim drieduizend gulden aan sieraden gestolen. De diefstal werd gepleegd in de periode van 25 september tot 4 oktober, toen de bewoners afwezig wa- Bij een inbraak gepleegd in de nacht van dinsdag op woensdag in de Troubadour- school aan de Liszthof werd een cassetterecorder met een waarde van driehonderd gul den weggenomen. De buit was bereikbaar, nadat men zich door inklimming en verbre king van een bovenlicht van een der toiletten toegang had verschaft. o ■wmBHBT lilT 11 Wii mmmmim Peppi Kokki in Katwijk KATWIJK - Het bij de jeugd wel bekende duo Peppi en Kokki komt in de herfstvakantie op donderdag g oktober voor een optreden naar open jongerencentrum 't Mallegat aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. De voorstelling begint om half drie 's middags. De middag is toe gankelijk voor de lagere school jeugd. Op 19 oktober is er om 14.30 uur een uitvoering in 't Mallegat van het Leids Poppentheater. De twee middagen zijn samen voor 7,50 te bezoeken. De middagen kunnen ook apart worden bezocht: het poppentheater voor drie gulden en Peppi en Kokki voor zes gulden. Dit in tegenstelling tot een eerder bericht in deze krant dat zowel de ene als de andere middsg voor 7,50 toegankelijk zou zijn. De voor verkoop van de kaarten vindt plaats bij de WV-Katwijk aan de Boulevard. Herv. gemeente int f375.000 KATWIJK - De Hervormde Ge meente in Katwijk aan Zee heeft dit jaar tot nog toe 375.000 gulden aan vrijwillige bijdragen ontvangen. Dit is ongeveer 40.000 gulden meer dan vorig jaar. De actie voor de in ning van deze bijdragen wordt elk jaar begin oktober gehouden. Zij heeft ongeveer 300.000 gulden op geleverd. De rest van het geld was al door stortingen binnengekomen. Bij de Hervormde Gemeente is men uite.st tevreden over dit resul taat. ALPHEN AAN DEN RIJN - Wanneer het Haagse bouwbedrijf Wilma BV zijn zin krijgt, zal de werkgelegenheid bij de Alphense betonfabriek Van Dijk Jr. binnen twee jaar geheel verloren gaan. Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. Nard Boer is 73 en hij denkt er nu hard over na het podium weer wat vaker te gaan be treden. De Leidse cabare tier-toneelspeler en liedjes schrijver vindt dat hij nu lang genoeg heeft zitten na genieten van de successen die hij vroeger heeft geoogst. „In de amusementswereld moet je er een beetje het tempo in houden", zegt hij, „anders ben je zo uit zicht verdwe nen". Plakboek Nard Boer heeft waarschijn lijk alleen maar een tussen- sprintje nodig. Want hij heeft al een aanzienlijke staat van dienst, zo bewijzen zijn lij vige plakboeken waarin hij zijn amusementsverleden chronologisch heeft gerang schikt. Samengewerkt met Rudi Carell, de Leidse Zan geres zonder Naam op weg geholpen en klinkende to neelrecensies („hoofdrolspe ler de Boer stak met kop en schouders boven de anderen uit"). Bovendien heeft hij twaalf revues op zijn naam, waar van „Louter Kolder", „Hoe bestaat het" en de revue die hij schreef voor de Leidse damesgymnastiekvereniging „Nieuw Brunhilde" het meest in de smaak vielen. Liedjes „Al die jaren heb ik wat vro lijkheid proberen te bren gen", zegt Nard. „Mijn liedjes en teksten stelden doodge woon niets voor maar ze wa ren wel leuk. En daar gaat het toch om. Nu heb ik zin om er mee door te gaan. Op be scheiden niveau. Want ik hoef niet zo nodig op televi sie. Bovendien ben ik daar veel te bescheiden voor. Als je in dit vak wat wilt berei ken moet je zakelijk zijn. En dat ben ik niet Daarom tim mer ik maar wat lager aan de weg. Ik wil liedjes gaan schrijven, maar ook weer to neelspelen. Het liefst Moliè re." En als het niet zo wfr lukken met Nard Boer dan heeft hij altijd nog zijn keuken, waar hij graag aan de slag gaat met kroketten en slaatjes. Dubbele moord BELFAST (AFP) - Vanmorgen zijn in Belfast twee leden van een gezin door twee gewapende mannen vermoord'. Een vrouw van 68 jaar werd dood gestoken en haar zwager doodge schoten door een kogel in het hoofd. De echtgenote van de doodgescho ten man wist met haar twee kinde ren bijtijds uit het huis van de fami lie te ontsnappen. De politie acht het niet uitgesloten dat sprake is geweest van een po ging tot beroving. Laatste hand aan begroting KATWIJK - Op de afdeling finan ciën van de gemeente-secretarie van Katwijk leggen ambtenaren momenteel de laatste hand aan de nota van aanbieding die de gemeente-begroting 1977 zal gaan begeleiden. Naaf verwachting is deze nota half oktober gereed, zo dat de gemeenteraadsleden haar over ruim één week tegemoet kun nen zien. Er zal dan een periode volgen waarin de onderzoekspro cedure, het doen van afdelingson- derzoeken, zal plaatsvinden. De begroting voor 1977 zal vervolgens in de raadsvergadering van decem ber, die vlak voor Kerstmis zal worden gehouden, kunnen worden behandeld en al dan niet gewijzigd vastgesteld. Het Haagse bouwbedrijf wil namelijk samen met Dura BV in Rotterdam op het terrein van de betonfabriek woningen bouwen. Daartoe zijn er plannen ontwikkeld om Van Dijk jr. over te nemen, en het bedrijf ver volgens te sluiten. "Omdat onze dierbare juffrouw Verwey geen Rijnsburgse is wordt zij per 1 oktober op straat gezet. Dit noemen wij een vuil spelletje en ondemo cratisch. Degene die dit ont slag noodzakelijk heeft geacht, zal dit ongedaan moe ten maken". Met deze "te rechtwijzing" heeft een aantal jeugdleden van de Rijns burgse gymnastiekvereni ging DWS zich tot het bestuur van zijn vereniging gericht. De eis: de gy mj uf van wie ze al twee jaar lang op de woens dagavond les krijgen, moet blijven. Maar zoals het er nu naar uitziet is daar weinig kijk op. De Leidse gymlerares kreeg kortgeleden onverwacht te horen dat er na 1 oktober op haar medewerking geen prijs meer wordt gesteld. Reden? Ze vertelde mij: "Het klinkt een beetje eng maar in deze vereniging werkt qien het liefst met alleen inwoners van Rijnsburg. Mensen van bui ten weert men zoveel moge lijk. Mijn aanstelling was min of meer een noodsprong. Dat hebben ze mij ook verteld toen ik mijn aanstelling kreeg. Zodra er iemand uit ei gen plaats mijn werk zou kunnen overnemen, zou ik het veld moeten ruimen. En nu is het zover." Onsympatheik "Jammer dat mijn ontslag zo onsympathiek is verlopen. Ik heb niet eens de tijd gehad om naar wat anders uit te kijken. Het moest allemaal razends nel gebeuren. En op zo'n vreemde manier. Ik kreeg van mijn ontslag te horen, vlak voor mijn examen jazzgym- nastiek. Een cursus, die ik nota bene op verzoek van de vereniging ben gaan volgen. Allicht dat dat aangekon digde ontslag niet best is ge weest voor de concentratie. Gelukkig heb ik wel het di ploma behaald". Binnen de vereniging tekenden aanvankelijk twee groepen protest aan tegen het ontslag van mevrouw Verwey. Een ten te verkrijgen over de plannen die er in het geheim voor Van Dijk jr. zijn gemaakt. In elk geval zouden er geen officiële onderhandelingen hebben plaatsgevonden tussen Wilma enerzijds en de vakbonden en Nederhorst anderzijds. De vakbonden zijn in het geheel niet te spreken over wat genoemd wordt het „heilloze" plan van Wil ma, omdat het onvoldoende reke ning houdt met de werkgelegen heid in de Alphense betonware- nindustrie. Bijzonder ontstemd zijn de vak bonden over de geheimzinnigheid, die rond de betonfabriek wordt be tracht. „Het is een compleet schimmenspel", aldus de vakbonds-woordvoerder. De onderhandelingen over deze mogelijke oplossing voor Van Dijk jr. verkeren volgens J. Rijks, lid van de raad van bestuur van Dura in Rotterdam nog in een erg pril sta dium. De heer Rijks wilde slechts bevestigen, dat er inderdaad be sprekingen gaande zijn. Ook een woordvoerder van het Amsterdamse bedrijf Atlas Pre- stressing, dat bij de overname van Van Dijk jr. betrokken is, erkende dat er besprekingen plaatsvinden. De heer Van Heusden, president- directeur van Nederhorst in Gouda, liet via zijn secretaresse weten dat er op het ogenblik geen mededelin gen worden verstrekt. De jubileumshow van DWS een nog geen vuiltje aan de lucht. hebben ontslagen". Over de redenen van het ontslag wilde de heer Buijze geen woord loslaten. Daarom vroeg ik het maar aan DWS-lid mevrouw v.d. An ker, die aanwezig was bij de "nadere uitleg" van het be stuur. Zij was het ook die sa men met mevrouw Van Bers de handtekeningen heeft ver zameld. Ze zegt: "Wat ons betreft heeft mevrouw Verwey die twee jaar goed les gegeven. Wij hadden geen klagen. Ze deed het erg leuk. Dat is ook de re den geweest dat we spontaan voor haar op de bres zijn ge sprongen toen we hoorden dat ze weg moest. Maar toch zijn we van mening veranderd toen we eenmaal van het bestuur de echte re denen van het ontslag te ho ren kregen. Men vertelde ons dat ze werd ontslagen, niet al leen omdat ze geen Rijns- paar jaar geleden. Toen was er dames", zegt ze, "maar de laatste keer dat we gymden waren het er nog maar zes." Erg jammer Gymlerares Verwey: "Het is voor het eerst dat ik deze be schuldigingen hoor. Tegen over mij heeft het bestuur daarover met geen woord ge rept. Ik snap het niet. Met de meisjes ging het juist de goede kant op. Bij de laatste aspirantwedstrijden in de Vijfmeihal in Leiden waren wij de enige groep die een medaille won. Ik vind het erg jammer voor mijn groep dat ik ze geen les meer mag ge ven. Dat gaat me echt wel een beetje aan het hart. Per slot van rekening heb ik het niet voor het geld gedaan. Ik deed het voor de vereniging. Nu worden de kinderen de dupe. Ik red me wel. In Katwijk kan ik alweer aan de slag". Een deel van de huidige produktie (vloeren en wanden) zou overgaan naar Oosthoek Beton in Zoeter- woude. Daarmee zou de werkgele genheid van ongeveer 70 van de 100 personeelsleden van Van Dijk jr. gered zijn, maar naar verluidt slechts voor een periode van twee jaar. Deze plannen zouden zijn ontwik keld in samenwerking met de Ne derlandse Herstructureringsmaat schappij (Nehem), die op het ogen blik bezig is een sanering van de betonwarenindustrie voor te berei den. De directie van de Alphense beton fabriek en de raad van bestuur van Nederhorst (het failliete concern, waartoe Van Dijk jr. behoort) zeg gen niets van de plannen te weten. Ook de betrokken vakbonden heb ben tot nu toe geen zekerheid we groep meisjes (zij stelden een protestschrijven op) en een aantal al wat oudere dames, dat een handtekeningenactie hield. DWS-voorzitter S. Buijze ver telde mij van beide acties niet erg onder de indruk te zijn ge raakt." Die meisjes beseffen nog niet wat ze schrijven. Ze zijn nog zo jong. Bovendien geloof ik dat het een actie is van slechts een paar meisjes en niet van de hele groep van veertig. En wat die handteke ningenactie betreft; de dames hebben daar nu al weer an dere ideeën over. We hebben met ze gepraat en toen von den ze het opeens heel rede lijk dat we mevrouw Verwey burgse is, maar omdat ze bij de meisjes geen orde kon houden, waardoor het gym- niveau danig was gaan zak ken. En ook haar ritmische gymnastiek zou beneden peil zijn. Toen we dat eenmaal hadden gehoord konden we onmogelijk langer achter de gymlerares blijven staan. We moesten wel de kant van het bestuur kiezen". De sfeer in de Rijnsburgse gymnastiekvereniging is er door dit voorval niet beter op geworden. Volgens mevrouw v.d. Anker hebben al heel wat leden hun lidmaatschap op gezegd en zullen er nog wel meer volgen. "Ons groepje bestond vorig jaar nog uit 20

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4