Fulham vreest veroordeling "Sweet Georg ie Denksporters in een federatie ALEC STOCK: BOND LUST BEST RAUW" Roda JC niet gelukkig met affaire rond Dick Advocaat 11 WOENSDAG 6 OKTOBER 1976 SPORT PAGINA 13 Bobby Moore ook uit veld gestuurd LONDEN - Bobby Moore, de 35-jarige oud-aanvoerder van het Engelse voetbalelftal is gis teravond voor de tweede keer in zijn loopbaan uit het veld ge stuurd. In de wedstrijd van Fulham tegen Bolton, voor het toernooi om de beker van de Engelse league, maakte Bolton in de al lerlaatste minuut gelijk. Het doelpunt dat de stand op 2-2 bracht leidde tot heftige protesten van Moore en van Alec Stock, de manager van Fulham, die zijn spelers opriep het veld te verlaten. Toen zij weer klaar stonden om verder te spelen, bleken er nog slechts tien te zijn. Scheidsrechter Kevin Mcnally had Moore weggestuurd we gens de weigering zich te schikken naar zijn beslissing. LONDEN - Er zijn er die ondanks alles blijven zeggen: "Een goeie jongen, dat is ie". Er zijn er ook die hem uit de grond van hun hart niet kunnen luchten of zien. En zelfs zouden er zijn die in deze afgaande lijn nog een stapje verder gaan en er niet voor terugdeinzen om hem, waar mogelijk, de voet dwars te zetten. Over deze laatste kategorie vooral wordt druk gespeculeerd nu George Best - na Sir Stanley Matthews de grootste ster en publiektrekker van het Britse voetbal - uit het veld is gestuurd en als gevolg daarvan helemaal is overgeleverd aan de hoge heren van de Football League, die het in hun macht hebben om zijn terugkeer in de Engelse competitie met één forse pennestreek stop te zetten. Want „Sweet sweet" Georgie Best, waarop Noord-Ierland zijn hoop heeft gevestigd voor de kwalifica tiewedstrijd tegen Nederland, loopt hier tot december nadrukke lijk in een proeftijd. Pas daarna zal besloten worden of hij het seizoen kan afmaken en zelfs langer mag blijven. Dit is alles wat Fulham tenslotte heeft weten te bereiken, toen deze Londense club uit de tweede divisie aan het begin van dit seizoen plotseling met de verloren zoon van het Britse voetbal George Best kwam opdagen. Een stunt die het publiek wel kon waarderen, maar in Lytham St. Anne's, het hoofdkwartier van de Football League, onmiddellijk tot gefronste wenkbrauwen leidde. Met name de secretaris Alan Hardaker zal er moeite mee gehad hebben. Want aan hem heeft het „lastpak" George Best destijds enige kwalijke passa ges gewijd in het boek dat hij over zijn omstreden loopbaan liet schrijven. Het is bekend dat Har daker daarover zeer ontstemd is geweest. En boze tongen beweren nu dat vooral hij verantwoordelijk is voor de hoogst ongewone beper kingen die een normale terugkeer van George Best in het Engelse voetbal in de weg staan. Zorgen Vandaar dat men zich bij Fulham thans grote zorgen maakt over het komende oordeel van de Football League als de zaak-George Best aan de orde komt. Het gaat hier niet al leen om een ster-voetballer, maar ook om een man die velen het bloed onder de nagels heeft weggezogen. Toen zondag de eerste rode kaart in het Engelse competitievoetbal voor hem werd opgestoken, betekende dat dat hij voor de vijfde keer in zijn loopbaan uit het veld moest. Twee keer in zijn tijd bij Manchester Uni ted, twee keer in het elftal van Noord-Ierland en nu al na een p&ar wedstrijden bij Fulham. Het drama gebeurde op het veld van Sou thampton, de Engelse bekerwin naar, die dit seizoen nog geen wed strijd gewonnen had, maar ditmaal dan toch echt bezig was om uitge rekend tegen het hooggeplaatste Fulham de volle buit binnen te ha len. Southampton staat niet be kend om zijn zachtzinnige, voor zichtige optreden. In een roes van nu of nooit gingen de „Saints", zoals de ietwat cynische bijnaam luidt, er stevig tegenaan. Het was met name de technisch begaafde sterren van Fulham: Moore, Besten Marsh, aan te zien, dat dit in toene mende mate hun irritaties opwekte. Door Haye Thomas ken. Qua conditie was er al van een duidelijke verbetering sprake. Qua professionele discipline ook, sinds hij smoorverliefd was geworden op het Engelse fotomodel Angela MacDonald-James, met wie hij nu vlakbij Fulham aan de Theems een flat deelt en waarmee hij volgens heeft om Best in de Engelse compe- eigen aankondiging binnenkort titie te laten terugkeren. gaat trouwen. Dertig jaar is Geoige Alec Stock, de manager van Ful- Best nu en als de wijsheid met de ham: „Er zijn er genoeg die hem wel jaren komt wil Fulham-manager rauw lusten. Hier heb je nu een uit- Alex Stock best vaststellen dat zonderlijk voetbaltalent, dat in zijn Best van nu een ander is dan de eentje volle stadions trekt, maar het onstuimige rebel uit zijn tijd bij is duidelijk dat niet iedereen het Manchester United. "Jawel hoor, daarmee eens is". George traint dapper met de rest van de ploeg. Zijn conditie is be- Brief duidend beter geworden en kan in de loop van de komende weken een Opmerkelijk in dit verband is de aanvaardbare top bereiken, brief waarin een ongeduldige Fulham-supporter aan secretaris "RntrnLLronVioiH Hardaker van de Football League JDCL1 UK.K.eillieiU zijn verbazing uitdrukte over het Belangrijk ook is zijn betrokken feit dat het zolang moest duren al- heid in het spel. Zijn interesse en vorens George Best voor Fulham honger naar de bal. In Stockport mocht uitkomen. „Had hij mis- County en Cork Hibernian viel daar schien wat tegen de club of tegen niets van te bespeuren. Nu is George Best?" George Best wel degelijk betrok- Niveau ken ons wel en wee en bePerkt zijn belangstelling zijn echt niet tot In zijn antwoord schreef de heer de f2500 die hij per wedstrijd beurt. Hardaker venijnig dat hij nu heel Vandaar ook zijn protest na de goed begreep waarom het niveau tweede goal van Southampton. Ik van de discipline in Engeland zo zal de laatste zijn om wangedrag te ernstig gedaald is. En dat het in be- entameren, maar over een speler scherming nemen van de ver- die gevoelloos alle klappen over keerde mensen toch echt wel de zich heen laat gaan, heb ik toch echt gemakkelijkste weg was". Wat hij wel mijn twijfels", precies met "verkeerde mensen" Met Moore en Marsh vormt Best bij bedoelde heeft Hardaker niet uitge- Fulham een soort verbond. Je zou legd, maar de verbintenis met De sterren i i Rodney Marsh (rechts). kunnen spreken van "de drie mus- zonder ijverig traint. En het is deze ketiers", die op de kracht van hun instelling die natuurlijk Danny technische gaven een spektakel Blanchflorwer aanspreekt, als het kunnen opvoeren, waar het publiek gaat om de samenstelling heel zijn honger naar plezierig voetbal gretig op afkomt. Fulham heeft sinds het optreden van de drie musketiers zijn recettes verdrie voudigd. De speelse tik-takjes, de lange droompass, die plotseling alle mogelijkheden biedt, het ver rassende wippertje, gevolgd door een daverende knal in de boven hoek, het snelle doorzien van de meest gecompliceerde situaties; kortom de cocktail van waarlijk voetbalgenot is in het team van Fulham volop aanwezig en velen hebben er al van geproefd. De eer lijkheid gebiedt echter ook te zeg gen dat ten aanzien van Moore, Best en Marsh wel degelijk verschillen zijn waar te nemen. Vergeleken bij hun onvergetelijke gloriedagen van vroeger is de snelheid een geduchte handicap geworden. De grote ge prikkeldheid waarvan het drietal in Southampton blijk gaf, werd ook beslist veroorzaakt door het feit dat de felle en vooral snelle inzet van verschillende Southamptonspelers hun duidelijk boven de pet ging. Met name George Best moet dit pijnlijk gevoeld hebben, want snelheid en vooral flitsende wend baarheid zijn voor hem eigenlijk onontbeerlijk. Zijn belofte luidt dat dit in de komende tijd beter zal George Best niet te klagen als hij Noordierse elftal voor het duel met Nederland in Rotterdam. De man uit de gouden dagen van Tottemham Hotspurs zwaait sinds kort de scepter over het voetbal van Noord-Ierland en heeft alle vol machten die hij nodig heeft. Eisen Blanchflower heeft als sportjourna list van de Daily Expresse zó vaak een lans gebroken voor het aanval lende voetbal, dat hij wel voor zijn naam en eer verplicht is om volgens een dergelijk concept een elftal sa men te stellen. Hij heeft al uitvoerig gesproken met George Best en is tot de conclusie gekomen dat de grootste voetballer die Noord- Ierland ooit heeft voortgebracht nog wel degelijk een rol kan spelen. Maar dat hij ten aanzien van de conditie beslist de hoogste eisen zal stellen. Er vanuit gaande dat zij el kaar ook op dit punt goed begrepen hebben, mag worden aangenomen dat Best in het Noordierse elftal zijn rentree zal maken. Een rentree die hem ironisch genoeg met een nieuwe generatie van Manchester United in contact zal brengen. Maar over voetbalintelligentie hoeft worden. En dat hij daarvoor bij- vid McCreery ten aanval trekt. Trouwens als geheel kan de selectie van Blanchflower een bijzonder goede indruk maken, want met de ervaren Pat Jennings in het doel, de Arsenal-back Pat Rice in de verde diging en de veelzijdige Allan Hun- ter van Ipswich als mogelijke be waker van Cruijff, heeft Blanch flower een ploeg die beslist tot ver rassingen in staat is. Vooral als sweet Georgie Best zijn heilige ernst om optimaal terug te komen wil bewijzen. BASKETBAL - Real Madrid is lei der geworden van het clubkam pioenschap basketbal in Buenos Aires. De Spanjaarden versloegen Mobil Girgi Varese uit Italië met 79-72. Obras Sanitarias (Arg.) won van Amazonas Franca «i«Q-(Arg.) en Missouri University behaalde tegen Asfa Dakar (Sen.) de eerste overwinning. PAARDENSPORT - Hugo Simon is gisteren in Klagenfurt voor de vierde maal Oostenrijks kampioen bij de springruiters geworden. Met zijn paard Fight On kreeg hij slechts 6 strafpunten. Boris Boor op Angelo werd met 7 strafpunten tweede en de Nederlander Henk Hulzebos met dertien strafpunten met Sammy Mcllroy en Da- eindigde op de vijfde plaats. KERKRADE - Bij Roda JC is men helemaal niet gelukkig met de "affaire Dick Advocaat". De 29- jarige middenvelder heeft te kennen gegeven dat hij in Ker- krade weg wil, ofschoon zijn con tract nog loopt tot aan het einde van seizoen 1977-1978. Deze breuk komt op het moment dat iedereen verwacht, dat alles koek en ei is binnen een ploeg die in de eredivisie nog steeds onges lagen aan de leiding gaat. De aanleiding tot het gebeuren was de Europa cup-wedstrijd Roda JC-Anderlecht. Advocaat, aan voerder bij Roda JC, wisselde zonder overleg met trainer Ja cobs van plaats met Meuser. Daardoor kwam Advocaat tegenover Van der Eist te staan. De kleine Hagenaar was niet bij machte de Belg af te stoppen. Van der Eist scoorde twee maal en Roda was uit de bekerstrijd. Uiteraard leverde dat Advocaat veel kritiek op. Zowel van trainer Jacobs als van de spelers. Hoewel trainer Jacobs Advocaat zondag in het duel tegen NEC op de re servebank liet plaats nemen met de motivering "Ik wil hem rust gunnen na die serie zware wed strijden", is het duidelijk dat dit min of meer een strafmaatregel Een straf die bij Advocaat in het verkeerde keelgat schoot en die hem deed besluiten uit te zien naar een andere vereniging. De Hagenaar pendelt al drie jaar heen en weer tussen Den Haag en Kerkrade, een situatie die hem niet bevalt. Advocaat: "Ik heb contact met twee clubs, waaronder mijn oude ploeg FC Den Haag. Ik heb nu weer de kans terug te keren naar het westen. Ik ben 29 en zo'n ge legenheid krijg ik niet meer. In ieder geval moet ik aan mijn toe komst denken, zeker nu ik een nieuwe baan als vertegenwoor diger aangeboden heb gekregen. Mocht Roda mij niet willen laten gaan dan zal ik mijn contract wel normaal uitdienen". Overigens ontkent FC Den Haag dat er contacten zijn met Dick Advocaat Manager Van Hal: "Ik weet van niets. De uitlatingen van Advocaat zijn erg eenzijdig" Overwinning Manchester C LONDEN - Manchester City heeft gisteren de leiding genomen in de Engelse voetballeague. Het heeft dit te danken aan het ene puntje dat in de vooruitgespeelde topper gis teren in Liverpool tegen Everton werd veroverd. Queens Park Ran gers verloor thuis met 2-3 van Nor wich City. VFL Bochum heeft gisteravond zijn achterstallige wedstrijd uit de Duitse Bundesliga tegen Karlsru- her SC met 1-0 gewonnen. Tenha- gen maakte kort voor rust het enige doelpunt in het duel van de „kleine middenstanders" Bochum speelde zijn slechtste thuiswedstrijd van het seizoen en had het geluk dat Karlruher goede kansen onge bruikt liet. Doelman Wimmer van Karlsruher stopte nog een straf schop van Lameck. s op zijn minst gesug- Spektakel Kortom, sweet Georgie Best is weer terug en onmiddellijk volgt het spektakel. Sinds hij er bij Manches ter United "definitief' de brui aan gaf, is hij eerder op zijn schreden teruggekeerd. George Best, het Noordierse voetbalgenie zoals het DEN HAAG - Op 16 oktober zal de destrijds door sir Matt Busby per- Nederlandse Denksport Federatie, soonlyk werd ontdekt, kon de ver leiding in het leven van een ster voetballer niet weerstaan. Nachtle ven, feestjes, drank, vele vriendin nen, kortom alles wat voor een profvoetballer eigenlijk taboe is, waren hem schering en inslag. Toch bleef het voetbal hem trek ken. In de vierde divisie bij Stock- port County heeft hij het toch weer geprobeerd en nadien simultaangevers tegenover Over het i voorlopig de schakers, de dammers en de bridgers vertegen woordigd zijn, zijn visitekaartje af geven in gebouw Het Turfschip in Breda. Van negen uur 's ochtends tot zes uur 's avonds zal er dan van een veelheid van denksportattrac ties te genieten zijn. De bridgers zullen ongetwijfeld genoegen beleven aan het spel van het beroemde Italiaanse Blue f2000 per wedstrijd ook bij Team, met de oud- Schuldige Toen Southampton uit een omstre den vrije trap het tweede doelpunt maakte, leidde Bobby Moore een fel protesterende demonstratie van FuLham-spelers naar de scheids rechter. Vrijwel het hele team drukte in ongetwijfeld felle be woordingen zijn misnoegen uit, maar George Best, die nogal vlug, binnensmonds praat en dan ook nog met een sterk Noord-Iers ac cent werd door de scheidsrechter toch uit de kluwen spelers gepikt als de hoofdschuldige in het on- welvoegelijke taalgebruik en prompt weggestuurd. Niet alleen de Fulham-spelers, ook getuigen van Southampton hebben onmid dellijk verklaard dat Best in zijn protesteren nadrukkelijk geen bo ventoon voerde en dat als de scheidsrechter consequent was geweest, hij er wel zes of zeven van Fulham had moeten uitsturen. Kor tom, de hele zaak ruikt een beetje naar een negatieve voorkeursbe handeling van George Best, waar men bij Fulham toch al zo zijn ge dachten over heeft sinds de Foot ball League nadrukkelijk geaarzeld Hibernian in de Ierse republiek. Maar nóch de conditie, nóch de in zet waren toereikend genoeg om zijn heroptreden allure te geven en geruisloos eigenlijk zijn deze expe rimenten mislukt. Beter ging het in Amerika, waar George Best wereldkampioenen Belladonna t Garozzo, die het zullen opnemen tegen het Nederlandse team. Daar naast zal de finale van de AVRO- Radiobridgedrive worden afge wikkeld. De dammers kunnen een kloksceance van wereldkampioen Los Angelos Aztect uitkwam in de Harm Wiersma en diens voorgan- Amerikaanse zomercompetitie. En gerTon Sybrands verwachten, plus het is daar geweest dat opnieuw het een sneldamtoernooi, waarvoor de plan rijpte om te proberen een ren- uitnodigingen al verzonden zijn. De tree in het Engelse voetbal te ma- schakers tenslotte vinden een keur zich: Euwe natuurlijk, denkjaar al weer bijna ten einde is, dan Kortsjnoj, Sosonko en Tim man. Kathy van der Mije-Nicolau geeft een kloksceance tegen tien dames en Rob Hartoch neemt het op tegen de jonge talenten. Ook staat er een schaakcomputer waar het publiek zijn krachten mee kan meten. Zoals bekend kunnen die dingen er niks van en het belooft dus een egostrelende affaire te worden. WIELRENNEN - Eddy Merckx zal dit jaar niét meer in een wielerwed strijd uitkomen. De Belg wil zijn rugblessure laten genezen, omdat hij anders waarschijnlijk nooit meer op de fiets zal kunnen komen. Hij heeft reeds afgezegd voor de laatste klassieker: de Ronde Lombardije. overkoe pelende federatie zijn de voorzit ters van de drie denksportbonden het roerend eens: vooral admini stratief zou het sterk kostenbes'pa- rend zijn als een en ander gecoördi neerd kon worden. Tevens wordt de positie tegenover de instanties als de Nederlandse Sport Federatie en CRM wat krachtiger. Een van de belangrijkste praktische gevolgen van dit samengaan van de drie bonden zal wellicht zijn, dat de be huizing van de denksporters wordt verbeterd. Nu speelt men nog vaak in verveloze achterafzaaltjes van café's, maar het NDF-bestuur heeft vage plannen om over het hele land verspreid denksporthuizen op te richten. Los van deze drie aspecten lijkt de NDF weinig aan de huidige situatie te kunnen toevoegen. De drie aan gesloten bonden blijven immers autonoom, er komt voor de be stuurders ervan alleen een hoop ex tra vergaderwerk. Of de schakers, dammers en bridgers er veel aan hebben is twijfelachtig. Het gevaar van zo'n NDF is bovendien, dat de denksporters er gemakkelijk als marginale categorie van zweverige half-sporters door gedefinieerd kunnen worden. Voetballers, hoc keyers en honkballers gaan toch ook niet samen in één veldsportfe- deratie; het belang van het behoud van de eigen identiteit tegenover geldgevende organisaties als NSF en CRM is een element, dat bij de oprichting van deze NDF wellicht onvoldoende iS overwogen. TENNIS - De Amerikaan Roscoe Tanner heeft in San Francisco een internationaal tennistoernooi op zijn naam gebracht. In de eindstrijd won Tanner met 4-6, 7-5 en 6-0 van zijn landgenoot Brian Gottfried. Gottfried had eerder deze week in Los Angeles op zijn naam gebracht. DRAVERIJEN HILVERSUM HILVERSUM - De uitslagen van de draverijen die gisteravond werden ge houden op de baan van Hilversum zijn. LEZIGNAN-PRIJS (2000 M): 1. Miss Holland M. Brouwer) 2.47.9, 1.24.0, 2. Oebele Spencer. 3. Menno Silk. Niet ge start Opium (12). Winn. 10.30. pl 1,80, 2,50, 3.20, kopp 21,20, trio 216,00. LUZENAC-PRIJS (2000 m): 1. Nimrod Fez (c. Goes) 2.50.1 1.25.1, 2. Nancy Hag- heweyde, 3. Oh My Love. Winn. 9,00, pl 2,90 1,50 1,50, koppel 26,50. LAQUIOLE-PRIJS (2440 M): Nero Bond (A. J. de Groot) 3.26.2 1.24,5,2. Nico Supreme, 3. Nurejev. Niet gestart Narco Dartel (7). Winn 11,40, pl 2,70 3,70 2,50, kopp 120,40, trio 1031,20. LASSAC-PRIJS (2020 m): 1. Mr. Alkes- tis (C van Hengstum) 2.49.8 1.24.1,2. Li, 3. Ormosa, 3. Mae West. Winn 8,60, pl 2,30, 2,10, 5,30, kopp 16,80 LOUPIAC-PRIJS (1600 m): 1. Leonis Careless (R. Knaven) 2.10.3 1.21.4, 2. Mannequin, 3. Karma Kandia. Winn. 4,-, pl 2,30 1,90 4,80, kopp 26,60, trio 1064,50. LAVIROT-prijs (2020 m): 1. Karloff B (L. Schoonhoven) 2.43.2 1-20.8, 2. Kabalien W, 3. Kameraad. Niet gestart' Jewelprise (8). Winn4,70, pl 2,-2,203,20, kopp 13,70. LIVAROTPRIJS (2000 m): 1. Mia For- tuna (H. Willemse) 2.41,2 1.20.6, 2. Mama Mia, 3. Java. Niet gestart Lee Rodney (14). Winn. 2 20, pl 1.50 2.20 2.70, kopp 4.50, trio 85,60. LAMBESE-PRIJS (2420): m): 1. Liberia (Mej. A. van Os) 3.21.9 1.23.4, 2. Nannake Hanover, 3. Marco IJmuiden. Niet ge start Mequita (4). Winn. 5,20, pl 1,80 3,30 7,70, kopp 37,30. LISEAUX-PRIJS (2000 m): 1. Julia Ax- kit (H. Rutten) 2.43.4 1.21.7, 2. Kensing ton, 3. Lonia Buitenzorg. Winn 4,30, pl 1,80,2,80 3,10, kopp 24,50. trio 326,30 LAVELANET-PRIJS (2000 m)1 Oak land (W. Velis) 2 54.4 1 27.2, 2 Only You, 3. Oliav Volo Niet gestart: Opaal (11). 3,60, pl 1.70 5,10 2,60, kopp 14,80. Totalisatoromzet f 436.934,-.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13