./IlsT/fk MEER RUIMTE VOOR GEMIVA-NIEUWROUW Laatste bouwfase voor sportschool Van Houdt Weidse agenda Jan Blaaser revue in „Nabij" STAD EN RAND VOORSCHOTEN - De ophaal dienst voor grofvuil in de gemeente Voorschoten komt op 13 oktober in de wijk Boschgeest, aan de Pape laan (tussen Rouboslaan en Veur- seweg), John F. Kennedyplant- soen, Oranjekade, Narcisstraat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Wil lem de Zwijgerlaan, Burgemeester de Kempenaerstraat, Pauwen- straat, Crocusstraat, Wijngaarden- laan (zuidzijde), Veurseweg, Essen- laan, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. Politie wil gelijke schooltijden in Hazerswoude HAZERSWOUDE - De Hazers- woudse onderwijscommissie, die morgenavond in het gemeentehuis vergadert, zal zich buigen over de schooltijden van de openbare la gere school De Springplank en van de protestants-christelijke lagere school Johannes Post. Zoals bekend heeft de rijkspolitie, die sinds gisteren de schoolgaande jeugd over de Gemeneweg op het kruispunt met de Dorpsstraat leidt, de wens te kennen gegeven om de schooltijden op deze scholen paral lel te laten lopen. Het betreft de schooltijden van de leerlingen, die minder uren maken; de eerste- en tweedeklassers derhalve. Tijdens de laatst gehouden raadsvergader ing heeft ook burgemeester Ten Heuvelhof de hoop uitgesproken dat de hoofden van beide scholen elkaar wat dat aangaat "vinden". Een eerste gesprek over deze zaak mislukte Rumoer rond Catharina" is de ti tel van een lezing die mr. J. Pruim morgenavond houdt voor de histo rische vereniging „Oud Wasse naar" houdt. De historie vermeldt helaas niet om welk rumoer, dan wel om welke Catharina het in het onderhavige geval handelt, maar wie er meer van wil weten dient op 7 oktober om 20.00 uur in de zaal van de NPB aan de Lange Kerkdam te zijn. Excursie Diezelfde vereniging organiseert op 16 oktober een excursie naar het kasteel Doornenburg in de Betuwe en het kasteel Middachten, waar mr. Geertsema woont. Deze laatste is een man die een verbluffend snelle carrière heeft gemaakt. Van voorzitter van de historische vereniging bracht hij het tot Com missaris van de Koningin in Geld erland. Over beide activiteiten van de vereniging verschaft mevrouw Gevers Deynoot inlichtingen. Haar telefoonnummer is 78216. Inktvissen Octopussen, of zijn het misschien toch octopi, staan vanavond in het middelpunt van de belangstelling in datzelfde Wassenaar. Om 20.15 uur houden Bernard en Vera Kruy- sen in het Astratheater een lezing over ,fiet rijk der inktvissen"Ze hebben er ook dia's bij. Iets minder U wordt iets minder slordig, maar toch heeft het „verlies" nog altijd een gigantische vorm. U verloor in de maand augustus achtereenvol gens een rijwieltas met regenkle ding, een hondenhalsband, een ket tinkje met muntjes, een bromftets- helm, sleutels, een hang slot, een her- enbril, een berghokje, een gouden speld, platen, een dameshandtas, een broche, een kinderpantaloneen boek, een aansteker, een trou- wringd?), een visstoeltje en hengel, zelfbedieningswagentjes, een tweedjas, een damesportemonnee, een dames polshorloge, een ver pakte tas, een damesbril, een he- trenportemonnee, een jongensjack, een jongenshorloge, bankbiljetten, een armband met plaatje, een schooltas met inhoud, een schake larmband, een televisietoestel, een kinderarmbandjeeen 65pliLS kaart, een herenpantalon, een mul tomap, een colbertjasje, autosleu tels, een tas met schriften en kleding en tenslotte een visbootje. Alles is te rug te verkrijgen bij het bureau ge vonden voorwerpen aan de Nieuw- steeg nummer 8 op woensdagen van 14.00 tot 17.00 uur. Begonnen Het seizoen is weer begonnen, meldt de contactcommissie Leiden en om streken van de gezamenlijke blin- denorganisatiesVanaf zaterdag 9 oktober worden er weer middagen belegd in het zaaltje aan de Anje lierstraat, aanvang 14.00 uur. Het zaaltje is bereikbaar met de bussen 13,14,40,41,42 en 46, halte Petrus- kerk. Als nieuw tracé voor rijksweg 11 doorgaat: ZOETERWOUDE - Als Rijkswaterstaat het nog Woningen steeds bestaande tracé van rijksweg 11, dwars door het open polderland van Hazerswoude en Zoeterwoude, officieel zal verlaten krijgt de stichting Gemiva meer ruimte voor haar nieuw- bouwplannen in de Zwetpolder. Nu nog wordt er in het ontwerp van de architecten Landman en Prent rekening mee gehouden dat deze nieuwe autoverbinding van het oosten met de kust pal naast de deur komt. Gaat het tracé van deze weg langs de spoorlijn Lei- den-Alphen dan kan het gebied tussen de Zuidbuurtseweg en de Dr. Kortmannstraat, dat Gemiva reeds lang in eigendom heeft, op een betere manier worden verka veld. Het geheel krijgt dan een wat rui mere opzet met meer ruimte tussen de vier geprojecteerde paviljoens, die bovendien wat meer naar het westen toe gebouwd zullen wor den. Zodoende ontstaat ruimte voor sportvoorzieningen, waarvoor in het eerste plan niet voldoende ruimte was. Het bestemmingsplan Gemiva, dat nu ter inzage ligt, voorziet in de bouw van zestig woningen, gesi tueerd in de nabijheid van de Zwetkade. Deze krijgen zeker niet het karakter van dienstwoningen. Het ontwerp kreeg, op hoorzittin gen in april van dit jaar, een gunstig onthaal van de bevolking. Dit in tegenstelling tot een eerder project van de stichting Gemiva, dat voor zag in de huisvesting van een aantal geestelijk gehandicapten in woon huizen aan het Watertje, wat zoveel weerstanden opwekte dat van het plan moest worden afgezien. De nieuwe „leefgemeenschap" in de Zwetpolder, zoals Gemiva-di- recteur drs. J. P. Arts deze destijds omschreef, is vooral bedoeld ter vervanging van de verouderde te huizen „De IJsel" in Moordrecht en „De Weipoort" aan de Vrouwen- weg in Leiden. In beide tehuizen zijn geestelijk gehandicapten ge huisvest. Rectificatie LEIDEN - In het bericht over 3e sneldrukkerij van V en D Leiden (in de krant van zaterdag jl.) stond dat de Vendoprint geopend is op tij den, dat andere drukkerijen dicht zijn, zoals op donderdagavond en op zaterdag. Dit is niet juist De heer De Pater, van drukkerij Brero (Haven 58), meldt ons dat zijn be drijf ook op donderdagavond en op zaterdag geopend is. Dat geldt vol gens de heer De Pater ook voor een aantal andere drukkerijen. VAN RIEL NAAR tLEIDERDORPl LEIDERDORP - "Partijpoli tieke verhoudingen in Neder land", is het onderwerp dat oud-senator mr. Harm van Kiel (WD) behandelt tijdens een openbare bijeenkomst van de Leiderdorpse afdeling van de WD op 12 oktober. De avond, die voor iedereen toe gankelijk is, begint om 20.15 uur. VOORSCHOTEN - Afgelopen zondag werd in manége Van Zeist in Voorschoten een onderlinge dressuurwedstrijd voor junioren gehouden. Eerste prijzen waren er voor Eduard Deckers en Renate de Visser, tweede prijzen voor Ge- rmaine Deckers en Jolanda van de Akker en een derde prijs voor Caro line Bik. ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan staande zaterdag komt de artiest Jan Blaaser naar Alphen met zijn one-manshow "Jan en Alleman". Naast zijn activiteiten als acteur (onder meer in de t.v.-serie Pleis terkade en de film Keetje Tippel) beweegt hij zich ook op het caba- retvlak. Van Jan Blaaser valt geen scherp en actueel cabaret te verwachten. Zijn grappen en grollen zijn luch tig en tamelijk tijdloos en worden afgewisseld met een enkel liedje. Jan Blaaser wordt in "Jan en al leman" - dat na een serie try-outs nu een vastere revue-vorm heeft aangenomen - terzijde gestaan door de musicus Clous van Meche- len, onder meer componist van de muziek in de film "Ruftis". Jan Blaaser is zaterdag vanaf 20.15 uur te zien en te horen in zaal Nabij. LEIDEN - Bij Leidsche Leidse Postduivenclub zijn de volgende kampioenschappen behaald. Generaal kampioen werd W. v. d. Hoogt. Verdere kampioenen zijn: 2. P. Groenendijk, 3. J. v. Alphen, 4. P. de Haas, 5. N. de Groot. Vitesse: 1. W. v. d. Hoogt, 2. F. Gijsman, 3. P. Groenendijk, 4. J. v. Alphen, 5. P. de Haas. Fond: 1W. Beij, 2. J. Staffeleu, 3. W. Onstenk, 4. W. v. d. Hoogt, 5. J. v. Alphen. Oude duiven: 1. W. v. d. Hoogt, 2.P. Groenendijk, 3.J. v. Alphen, 4. P. de Haas, 5. F. Gijsman. Jonge duiven: 1. N. de Groot, 2. W. v. d. Hoogt, 3.P. Groenendijk, 4. W. Onstenk, 5. W. Schouten. Navluchten: 1. W. v. d. Hoogt, 2. P. Groenendijk, 3. N. de Groot, 4. P. de Haas, 5. P. Koenen. Koppel wedstrijd: 1. P. Groenen dijk - J. Staffeleu, 2. W. v. d. Hoogt - Holl. van Hoven, 3. P. de Haas - W. Schouten, 4. N. de Groot-W.Teske. 5. J. v. Alphen - J. Laterveer Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Muriel Jolanda, dv J. W. M. Blom en G. v. d. Lem; Daniël Roelof Clemens, zv R. C. M. Pecht en E. Verhoef; Wilhelmus Johannes, zv J. A. Smit en J. G. Warmerdam. Overleden: P. G. J. v. Dam (61) m; S. Kossen (71) m; J. Reedijk (81) m; E. N. Kievit (32) m; A. de Koning (86) geh. gew. m. L. M. Bey. Gehuwd: J. P. Lingen en H. G. Groenen dijk. Ondertrouwd: J. J M. v. Brussel en M. M. de Vries: H v. Duyn en A. M L. W(j- nobel; J. F. M. Hensingen M. J. Prins; W. J. He'ydt en J. G. Gorlee; R. Honders en A. T. v. d. Vooren; M. J. M. Koolsen H. A. M. v. Maasakker; W. Kuijper en J. P. la Lau; M. L. v. Rossum en A. A. Hoek; N. Rozier en M. C. A. Kop; N. T. Schoema- keren L. C. M. Devilee; S H. Siebert en C. E. Schellekens; A. Sierat en J. H. v. d. MeijP. G. v. Setijn en W. Geertsma; L. v. Tol en M. J. de Jager; J. C. M. v. Veen en WARMOND - Gehuwd: A. L. M. v. Zon neveld en A. M. Warmenhoven; H. P. Kulla en W. C. Kleinman. Ondertrouwd: H. A.v. Hulsten M.J.C.v. LEIDERDORP - Tien jaar ge leden kwam Theo van Houdl uit Bloemendaal naar Lei derdorp met het vastomlijnde plan een sportschool te gaan stichten waarop met grote let ters zijn naam zou prijken Het is hem gelukt, op vrijdag 8 oktober zal de burgemeester van Leiderdorp met enig ce remonieel vertoon de laatste fase van Van Houdt's plannen officieel openen. Dan heeft Theo van Houdt (42. naast zijn sauna in de Bin nenhof een eigen sportzaal met vaste mat. In Bloemen daal was Theo van Houdt ClOS-spoitleraar bij de grootste sportschool van Ne derland, Nauwelaerts de Agé. Geboren Hagenaar Van Houdt wilde, ondanks aanbiedingen voor een directeursfunctie in de Kennemer sporthal, voor zichzelf beginnen om de eer der genoemde plannen te kunnen realiseren. Dat hij Leiderdorp als vestigings plaats uitkoos kwam door het toevallige feit dat hier een schoohzusje woonde en hij door bezoeken aan dit schoonzusje verliefd werd op Leiderdorp. „Ik vond het zo'n gezellig dorp, waar ik wilde werken". In het Dorpshuis aan de Hoofd straat organiseerde Theo van Houdt een eerste judo demonstratie en begon daar na, alleen op woensdag, in het Dorpshuis judo te geven. Hij kreeg daarna al snel de be schikking over een lokaal in de oude Marijkeschool waar hij nu nog les geeft. Dat was zijn basis die hij uitbreidde door steeds nieuwe lokalen te huren. Zijn sportschool heeft nu zo'n 1200 leerlingen, die zelfs uit Amsterdam en Rot terdam komen om bij hem lessen te nemen. Tweede dan-drager Van Houdt „Wij géven lessen in judo, bewe gingsleer op muziek, DOJO EN SAUNA conditie-training, houdings vorming, jazz-gymnastiek en werken nauw samen met de fysiotherapeutische afdelin gen van het Academisch en net Elisabeth Ziekenhuis. Toen Van Houdt in Leiderdorp kwam woonden er ongeveer 4500 mensen. Met de groei van het dorp, nu circa 18.500 inwonders, groeide ook zijn gio In zijn werk wordt Van Houdt bijgestaan door Carel Cappel, plus verschillende part-time mensen voor de specifieke vakken. Hij krijgt ook veel steun van zijn vrouw Henny. Zijn eigen sportzaal is 5 1/2 me ter hoog en heeft een wer- koppervlakte van 150 m2. De „dojo" ligt op geperste polye- ter vloer. Architect is ir. Fran- so, de school werd neergezet door het bouwbedrijf Meer burg. De stichtingskosten bedragen circa 4 1/2 ton. Naast de „sociale" ontmoe tingsruimte die reeds bij zijn sauna gesitueerd was komt er ook een ruimte voor de jeug dige leerlingen om na afloop van de lessen, gezellig te kun nen „nababbelen". „M'n hele leven is sport geweest", aldus Theo van Houdt, „deze sport school is voor mij m'n lust en m'n leven". Zakelijk gezien zou ik nog zo'n instituut kun nen bouwen. Maar dan krijg ik teveel organisatorisch werk". „Ik heb nu nog een volledige functie als sportleraar en dat wil ik vasthouden. In m'n werk voel ik me als een vis in het water. Ik wil primair les geven". Leidenaar op straat beroofd LEIDEN - Een 20-jarige Leidenaar is in de nacht van zondag op maandag op straat van zijn geld beroofd. De jongeman liep over de Lange Mare, toen hij plotseling door een tot nog toe onbekend gebleven voorbijganger bij zijn sjaal werd gegrepen. De onbekende man dreigde hem te zullen doden als hij rijn geld niet af wilde staan. Hij maakte zich vervolgens met het geld van de Leidenaar, die vijfen zestig gulden op zak had, uit de voeten. COMMISSIES VERGADEREN WARMOND - Belastingmaatrege len voor 1977, verhoging van de wa terleidingtarieven, de vaststelling van de verordening onroerend goed belasting, een aantal beheers- verordeningen en de herziening van de nota besteding gelden ge meentefonds vormen de punten op de agenda van de Warmondse commissie financiën, die op 7 ok tober aanstaande vergadert. De commissie heeft overigens in bur gemeester W. F. de Vreeze een nieuwe voorzitter. Na het vertrek van wethouder Van der Kroft beho ren de financiën tot de portefeuille van de Warmondse burgemeester. Auto gestolen in Leiderdorp LEIDERDORP - Tussen gister middag en vanmorgen is aan de Merelstraat in Leiderdorp een oude Opel, kenteken 38-72 ES gestolen. Dat gebeurde nadat een eerdere poging op de Laan van Oudenzorg een auto te stelen mislukte. Deze wagen werd echter behoorlijk be schadigd. Ondermeer werd het stuur afgebroken. De Leiderdorpse politie houdt er rekening mee dat de gestolen wagen is meegenomen door 3 oktober vierders. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De christelijke school "De Rank" in Koudekerk is vanmiddag van vier tot vijf uur begonnen met het geven van schaaklessen. Het is de bedoeling, dat deze lessen iedere dinsdagmiddag zullen worden ge geven. De schaakclub Koudekerk verstrekt materiaal en een demon stratiebord. De lessen, die gratis zijn, worden gegeven door de heer B. van de Laar, student aan de Pedagogische Academie. De "dojo" (judohal) is het laatste gedeelte van het totale complex, dat Theo van Houdt aan de Luykendreef realiseert. DINSDAG 5 OKTOBER 197 Apotheken de avond-, nacht- en zondagdienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van 1 tot 8 oktober door Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134 en apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. Tevens zaterdag tot 1 uur Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. DINSDAG Rijnsburgerweg 163, spreekuur alg. bu reau voor levens- en gezinsvragen, 7.30-8.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Meij van Streefkerkstraat 48, informa tieavond Baha'i gemeenschap, 8 uur Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm. -6 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repels teel. 2-5 uur nam, volksdansgroep, 7-8.30 uur nam., yoga- cursus, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Leiden-groep, studieprogramma's, 8-10 uur nam., yo ga, 6.30-8 uur nam., koken 5-7 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, commissie financiën en culturele zaken, commissie openbare werken en sport, 7.30 uur nam. WOENSDAG Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam., vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam., gespreksgroep, creatieve wer- kavond, 8-10 uur nam., koffiebar 8-11 Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, commissie maatschappelijke aangelegenheden, 8 DONDERDAG v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam., keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam., koffiebar 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2 a, groepen: recht/onrecht, kamerbewoners, hande narbeid, film, toneel, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café, 9-12 uur nam. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde ning en commissie onderwijs, recreatie, samenlevingsopbouw en sport, 8 uur Gemeentehuis Warmond, Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Koord-studio Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat36, ma. 10 30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan. tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stad wijk, Herengracht 45, vrijdag LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500'. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48^25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2