Conservatieven Engeland gaan in het offensief "Nu wil ik tijdelijk werk toch wel voor vast omruilen!' Voorkeur tijdslimiet alimentatie Van Agt wijst kritiek op CDA van de hand \$8f ir randstad uitzendbureau p Werken op jouw manier, daar werkt Randstad aan mee. Nieuwe uitgaven DINSDAG 5 OKTOBER 1976 BRIGHTON (Reuter) - De Britse conservatieven willen nog deze week in het offensief gaan om Engeland te bevrijden uit „de greep van het socialis me". Volgens goedingelichte kringen is partijleider Margaret Thatcher van me ning dat de Labourregering Over een maand of zes in dusdanige grote moeilijkheden zal zijn geraakt dat algemene verkiezingen onvermijdelijk zullen zijn. Ze zou ook bemoedigd zijn door de recente winsten van de conservatieven in Australië, Nieuw-Zeeland en Zweden. Op het jaarlijkse congres van de Britse conservatieve partij, dat deze week in Brighton wordt ge houden, zal ze een document indie nen waarin de strategie van de par- Normale vorm van Finse gastvrijheid AMSTERDAM (ANP) - De of ficier van Justitie bij de recht bank in Amsterdam, mr. Ha- bermehl, heeft gisteren tegen de 29-jarige Marokkaan Mo- hamed A. wegens verkrach ting van de 19-jarige Finse Anna P. een gevangenisstraf van drie jaar geëist. A. had het meisje volgens haar verklaring in juli van dit jaar samen met een andere Ma rokkaan in vier uur tijd twin tig maal verkracht. Zijn land genoot kon nog niet worden aangehouden, omdat hij op het ogenblik in Marokko ver blijft. Het Finse meisje, dat in ons land met vakantie was, ont moette de beide mannen op de Dam in Amsterdam. Na wat in de stad te hebben gedronken, ging zij met hen mee naar een huis, waar de verdachten een sleutel van bezaten. Toen het meisje om twee uur 's nachts naar haar hotel terug wilde, bood éen van de mannen haar aan te blijven slapen, maar dan moest zy wel een twee persoonsbed met hem delen. Het meisje ging hierop in en bleef slapen. Volgens haarwas dit in Finland een normale vorm van gastvrijheid. Maar omdat A. het meisje in bed zou zijn gaan lastig vallen, had zij alsnog weg gewild. Dit was haar verhinderd, t^ide Marokkanen tot de krachtingen zouden zijn o A. werd de volgende dag gear resteerd. Op de zitting ont kende hij echter iets met de verkrachtingen te maken hebben gehad. Hij zei een ge slachtsziekte te hebben ge had. Uitspraak 18 oktober. tij wordt uitgestippeld en waann die zich rond ex-premier Edward onder meer als alternatief voor de Heath schaart, gelooft dt dat con- politiek van Labour gehamerd servatisme ontdaan moet worden wordt op de vrijheid van handelen van zijn scherpe kanten en dat ak- voor de ondernemer. Toch zal er koorden met de vakbonden over de ook felle kritiek op haar worden lonen nog steeds nodig zijn. uitgeoefend. Moties In zeker dertig moties, ingediend door plaatselijke partijafdelingen, wordt de partijleiding verweten dat ze in de afgelopen maanden niet agressief genoeg is opgetreden. In het document van mevrouw That cher wordt aangdrongen op be snoeiing van de openbare uitgaven, lagere belastingen, hogere winsten en beperking van de macht die de vakbonden over hun leden uitoefe nen. Voorts wordt gepleit voor ver sterking van de politie en de defen sie, harder optreden in Noord- Ierland en beperking van de immi gratie op korte termijn. Verschillende vakbondsleiders hebben al verklaard dat het docu ment in feite een 'confrontatie politiek' uitlokt. Maar volgens con servatieven van de rechtervleugel gaat het niet ver genoeg. In de conservatieve partij tekenen zich sinds kort twee stromingen af. De ene groep, bestaande uit aan hangers van mevrouw Thatcher, wil het traditionele conservatisme weer in ere herstellen en de andere LONDEN - De Londense bereden politie heeft nieuwe hoofddeksels ge kregen. In plaats van de platte pet,zullen de agenten nu helmen dragen die een betere bescherming bieden bij een eventuele val van het paard. MIDDELBEERS (ANP) - KVP- minister Van Agt (Justitie) begrijpt niet hoe critici van het christen democratische programma kunnen zeggen, dat het CDA geen eigen identiteit heeft. Op een CDA- bijeenkomst in het Brabantse Mid- delbeers zei Van Agt gisteren aan het adres van PPR-leider De Gaay Fortman, dat binnen het CDA in verschillende nuances wordt ge dacht. Maar wat bewijst dat, zo vroeg de bewindsman. Als dit de conclusie zou rechtvaardigen dat het CDA geen eigen gezicht heeft, dan geldt dat evenzeer voor WD en PvdA, "om de twee grootste na Hij wees op de PvdA-ministers Van der Stoel en Duisenberg, die het meer dan eens met hun eigen par tijgenoten aan de stok hebben ge had. En ook ex-WD-senator Van Riel, die vanwege de abortuszaak de Eerste Kamer heeft verlaten. "Over de meeste zaken bestaat bin nen het CDA overeenstemming", aldus Van Agt. Minister Van Agt hoopt vurig dat de Eerste Kamer bij de behande ling van de abortuswetgeving ver standiger zal zijn dan de Tweede Kamer, zo zei hij. Hij noemde het een gelukkige omstandigheid dat in de Eerste Kamer in vergelijking met de Tweede Kamer meer DEN HAAG (ANP) - Maar liefst 76 procent van de ondervraagden bij een Nipo-enquete vindt het billij ker dat een gescheiden man gedu rende een beperkte periode van bijvoorbeeld vijf jaar alimentatie zou moeten betalen. Mannen en vrouwen bleken over het alimenta- tievraagstuk vrijwel gelijk te den ken. Van de ondervraagden sprak 78 procent zich uit tegen de mogelijk heid dat een gescheiden vrouw het contact tussen een vader en zijn kinderen kan belemmeren, 15 pro cent vindt het juist dat die belem mering mogelijk is en zes procent gaf geen mening. Een meerderheid van vrouwen en mannen bleek van mening dat een gescheiden vrouw bij voorkeur in haar eigen onder houd moet voorzien zodra ze geen kinderen jonger dan zes jaar te ver zorgen heeft. Tachtig procent van de onder vraagden vindt het huwelijk de be ste relatievorm. Samenwonen wordt verkozen door twaalf pro cent, vijf procent wil helemaal geen vaste relatie.- Drie percent gaf geen mening. Van de ongehuwden bleek evenwel vijftig procent voor het huwelijk, 29 procent koos voor sa menwonen en 20 procent wil geen enkele relatie. Van de gehuwden Prof. Weiskopf hoogleraar in Leiden LEIDEN - Prof. dr. V. F. Weiss- kopf, hoogleraar aan het Massa chusetts Institute of Technology in Cambridge en voordien eerste directeur-generaal van het Euro pean Centre for Nuclear Research, is aan de Leidse universiteit van 15 april tot 15 juli 1977 benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de theoretische natuurkunde. Prof. Weisskopf zal in deze functie de Lo- rentzleerstoel bezetten Prof. Weisskopf (68) was o.m. van 1932 tot 1934 als Rockefeller Foun dation Fellow werkzaam bij de Universiteit van Kopenhagen en nadien assistent professor in de na tuurkunde aan de Universiteit van Rochester in de staat New York (VS). Minister de Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken heeft de be kende Haagse predikant M. L. W. Schoch de versierselen uitgereikt behorende bij het officierschap in de Orde van Oranje-Nassau. Ds. Schoch nam zondag afscheid we gens emeritaat. Hij gaat in Arnhem bijstand in het pastoraat verlenen. De opvolger, ds. G. Kalsbeek uit Voorst, doet op 17 oktober intrede. De heer F. Kruithof te Kampen is benoemd tot hoofd van het studen tenbureau van de Vrije Leergangen in Amsterdam. In verband hiermee heeft hij zijn werkzaamheden als bemiddelaar voor het beroepings- werk in de Geref. Kerken neerge legd. Acht jaar lang is de heer Krui thof tal van kerkeraden die pro beerden een voor hun gemeente geschikte predikant op het spoor te komen, van dienst geweest. De heer D. Jan Bruyn uit Wasse naar spreekt vrijdag 8 oktober om 8 uur 's avonds in de Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat in Leiden in de lezingencyclus "De toekomst van Europa" over "Gods pro gramma voor de wereldrijken". Beroepingswerk: Hervormde Kerk - benoemd tot leraar gods dienst aan het Corderius-college te Amersfoort J. N. de Ruiter, emeri tuspredikant emeritus-predikant Beekbergen, wonende te Ermelo; aangenomen naar Groningen J. de Zwaan Zweeloo, naar Brouwershaven-Zonnemaire kan didaat J. Seeleman Weesp, die be dankte voor Warns (verbeterd be richt); bedankt voor Wezep J. Broekhuis Schoonhoven, voor Veenendaal W. Arkeraats Zegveld, voor Driesum R. T. Huizinga El- speet. Geref. Kerken: beroepen te Roosendaal (NB) H. Rooze Val kenburg (ZH): aangenomen naar Ens kand. A J. Boersma Amster dam; bedankt voor Surhuisterveen J. Niemantsverdriet Zevenhuizen (GronGeref. Kerken Vrijge maakt: bedankt voor Apeldoorn, Groningen, Ureterp en IJ muiden S. Cnossen Spakenburg. Chr. Geref. Kerken: aangenomen naar Urk J Westerink Nunspeet. Geref. Ge meenten: bedankt voor Haamstede J. W. Verweij Hendrik Ido Am bacht. De gezamenlijke werkgroep van de Wereldraad van Kerken en de Rooms-Katholieke Kerk, die een maal per jaar bijeenkomt, verga dert tot 7 oktober in Utrecht. Men zal zich bezighouden met vragen hoe de kerken tot een gezamenlijk getuigen kunnen komen en hoe zij de samenwerking nu moeten voortzetten. De Engelse muziekgroep The Mighty Flyers, die zich vooral toe legt op gospelmuziek, treedt, onder auspiciën van Youth for Christ, van 12 tot 16 oktober in ons land op, en wel in Amsterdam, Groningen, Den Haag, Slootdorp en Weesp. Liane van Lohuizen is 27, woont in Overveen. kreeg na haar MMS een gedegen verpleeg - opleiding (A) in de Amsterdamse Boerhave- kliniek. Ze spreekt uitstekend Frans, want na Amsterdam werkte ze twee jaar in een univer siteitsziekenhuis in Lausanne. En na een geweldige vakantie van twee maanden door Amerika woont ze nu toch weer in Overveen. Ze wil eigenlijk uit de verpleging, maar 'n goed alternatief was er niet zo gauw. Sinds zes weken werkt ze nu tijdelijk •"••'Vj als verpleegster op 'n openluchtschool in Haarlem. En dat is haar zo goed bevallen dat ze er heeft gesolliciteerd. Liane is één van die jonge mensen, die de mogelijkheden van tijde lijk werk goed hebben begrepen. Al werkend kan zij uitzoeken, wat de moge lijkheden op dit moment zijn en welke baan het W5JM beste bij haar past. Ook voor scholen of instellingen is „tijdelijke arbeid" soms een belang rijke hulp. Tijdelijke behoefte aan gespeciali seerd personeel - door ziekte en vakantie - kan eigenlijk alleen goed worden opgevangen met tijdelijke werkkrachten. Anders zou er weinig stabiliteit overblijven voor de vaste werkgelegen heid. Zo biedt het uitzendbureau aan zowel de uitzendkracht als de werkgever een efficiënte oplossing van hun tijde lijk probleem. Randstad heeft nu tijdelijk werk voor: ziekenverzorgenden verpleegkundigen A verpleegkundigen B doktersassistente (gediplomeerd) christen-democraten zitten dan so cialisten en liberalen. Hij sprak zijn voorkeur uit. voor een hernieuwde samenwerking tussen de christen-democraten, en de so cialisten voor de komende kabinet speriode. Op basis van vergelijking van de programma's concludeerde hij dat het CDA-programma aan zienlijk meer overeenkomst ver toont met dat van de PvdA dan dat van de WD. "We gaande verkie zingen winnen, dus de verhouding tien-zes socialisten- christendemocraten in het kabinet komt in de twintigste eeuw niet meer voor", aldus Van Agt. zou 87 procent weer trouwen, 2 procent zou geen vaste relatie meer wensen en tien procent zou de voorkeur geven aan samenwonen boven hertrouwen. Mannen en vrouwen bleken hierover hetzelfde te denken. Het Nipo-onderzoek is ingesteld in opdracht van de stichting organisa tie gescheiden i Van wetenschap tot utopie. Op stellen voor overmorgen door Piet Thoenes Uitgeverij Boom, Meppel. f26,50. Zoek het koninkrijk. Heiligenle vens voor niet gelovigen verteld door Wim Zaal. Uitgeverij Meulen- hoff, Amsterdam, f 19,50. Recht in eigen hand, door James D. Horan. Uitgeverij L. J. Veen, wage- ningen. f 24,50. De samenzweerders, Door S. Ed wards. L. J. Veen. f 16,90. Het fotografieboek, door J. Hedge- coe en B. Ebeling. L. J. Veen. I 57,50. Juliana Regina 1976. Uitgeverij Hollandia, Baarn. f 9,50. Chinese schimmen, door Simon Leys. Uitgeverij De Arbeiderspers, Amsterdam, f27,50. Mensen in etui, door A Burgess De Arbeiderspers, f 28,50. Help ik ga de pijp uit, door Leo Derksen. Uitgeverij Tele boek, Am sterdam. f 15.-. Kw asten, koord en franje. Verras sende ideëen in allerlei technieken, door Margit Reij Adriadne hand- werkbibliotheek. Uitgeverij Zomer Keuning, Wageningen. f 19,50. De zwarte weg, door Ludo van Eek Uitgeverij Nijgh Sc van Ditmar, Den Haag. f31,50 De getekenden, door Ludo van Eek. Nijgh Sc van Ditmar. f29,75. Tennis, door A. Buxton, R. A. Fish en C. M Jones. Deltos sportserie Uitgeverij -Elsevier Nederland Amsterdam, f 12,90. 1001 spelletjes, door Claude en Marcel Laurent. Elsevier, f 17,50. De schakel. De geschiedenis van de Engelandvaarders, door Frank Vis ser. Forum Boekerij. Zuid- Hollandsche Uitgeversmaatschap pij, Baarn. Max Havelaar, door Multatuli Filmeditie. Uitgeverij Elsevier Ne derland, Amsterdam, f24,50. Witte gezichten. Roman door Ger Verrips. Elsevier, f 18,90. Vliegvelden vandaag, door Tony Burrett Sc Barry Kemp. Elsevier, f 12,50. Havens vandaag, door Tonv Bur rett Sc Barry "Kemp. Elsevier, f 12,50. Als je goed kijkt naar het leven in zee, door S. en D. Cook Elsevier, t 8.90 Als je goed kijkt naar vogels, door J. L. Hicks. Elsevier, f8,90. Als je goed kijkt naar prehistori sche zoogdieren, door B Halstead Elsevier f 8,90. Als je goed kijkt naar mensapen, door D. Cook en J. Hughes. Else vier. f8,90. De gans is gevlogen. De opzienba rendste massale ontsnapping uit de Tweede Wereldoorlog door Leo Heaps. Uitgeverij Van Holkema Sc Warendorf, Bussum. f24,50. Grote gok, door D. Francis. Serie Crime de la crime. Uitgeverij De Arbeiderspers, Amsterdam, f 18,50. Schipbreuk in de poolzee, door Hammond Innes Thriller. Uitge verij Elsevier Nederland, Amster dam. 12.90. Sherlock Holmes en de gesel uit West Eind, door N. Meyer. Thriller Elsevier, 12.50. Henrv Tindal. Een ongewoon heer met ongewone besognes, door Dr H J. Scheffer. Uitgeverij Fibula - Van Dishoeck/Unieboek, Bussum ƒ39.50. Keltische verhalen, door Jan ter Haar. Fibula - Van Dishoeck/Unie boek. 14.50. Japanse prenten, door Richard II- ling. Uitgeverij De Haan/Unieboek, Bussum. 24.50. Lisse in oude ansichten, deel 2, door A. M. Hulkenberg. Uitgeverij Europese Bibliotheek, Zaltbom- mel. 21.90. Sociaal economisch jaarboek 1975/1976. Samenstelling Noc van Rossum. Uitgeverij Elsevier Neder land, Amsterdam, 24.50. Doe zelf yoga, door Rama Polder man Uitgeverij De Driehoek, Am sterdam. 25. Uw voeding uw beste medicijn. Adviezen van een arts voor een be tere gezondheid door een indivi dueel juiste voeding, door H. van der Upwich, Uitgeverij De Drie hoek. 10. Je had met 'n vogel moeten trou wen en andere notities uit het leven van dierenverzorgers. Tekst Dick Walda, fotografie Mattheus Engel. Uitgeverij Keesing, Amsterdam. 19.50. De wereld is nog steeds rijk, door Anton Zischka Keesing. 49.50. Lord Richard, door Mervvn Jones. Uitgeverij Elsevier Nederland, Amsterdam, 19.50 Er is geen gisteren, er is geen mor gen, door M. Wertheim. Elsevier. f 19.50. Mededeling over de politieke be trouwbaarheid. Een satire, door Heinrich Böll. Elsevier, 7.90. Ogen van zijde, door Francoise Sa- gan. VLSEVIER. 7 14.90.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17