die van écht mooi houdt. Lanroe Japanse 'Rode Leger' schrijft dreigbrieven Spaarrentetot m. Elke week vallen zo'n 20.000 Lotto-spelers in de prijzen. tVoor 7 kwartjes kunt u zondag óók uw slag slaan. familie Dagelijks over de krant oma kunst en puzzles DINSDAG 5 OKTOBER 1976 ADVERTENTIE Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. ADVERTENTIE JL De rente die wij vergoeden op spaar gelden loopt van 41/4% tot 91/2%. Vraag bij een van onze kantoren ook eens naar ons spaarpapier aan toonder dat, afhankelijk van de gekozen vormen, een rente geeft van 7% tot 9%. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK panse kranten is kennelijk ingege ven door de beslissing van de rege ring om in november in Tokio een speciale herdenking van het vijftig jarig regeringsjubileum van keizer Hirohito. Die beslissing heeft scherpe protesten opgeroepen van alle linkse partijen die zo'n viering zien als een herleving van het mili tarisme. Het Rode Leger is ook na een pauze van twee jaar weer begonnen met het verspreiden van een periodieke nieuwsbrief. In het eerst nummer wordt opgeroepen om "politiea genten één voor één te doden". Met name de politie van Tokio is extra waakzaam en vreest dat er binnenkort een serie bomaansla gen tegen de openbare gebouwen en instellingen zal losbarsten. De Japanse diplomatieke vertegen woordigingen hebben de raad ge kregen op hun hoede te zijn voor onwelkome bezoekers. OBSERVER-DIENST Men neemt aan dat het Rode Leger heeft meegewerkt aan terroristi sche netwerken als dat van de be ruchte Carlos Martinez om ervaring op te doen en intussen zijn eigen plannen heeft ontworpen voor bin nenlandse en internationale acties tegen Japanse doelen. De laatste grote actie van het Rode Leger vond een jaar geleden plaats, toen vijf leden van de groep de Amerikaanse en Zweedse ambas sade in Koeala Loempoer aanvie len. Met ongeveer vijftig gijzelaars als dwangmiddel slaagden zij erin de vrijlating te bewerkstelligen van '".ji medestrijders uit Japanse ge vangenissen. De vijf daders en de vijf vrijgelatenen vluchtten naar Libië. Volgens de officiële lezing worden ze daar nog steeds vastge houden, maar in werkelijkheid zouden ze aanzienlijke bewegings vrijheid genieten en samenwerken met andere eenheden van het Ja panse Rode Leger in het Midden- Oosten. Ze zouden getraind worden in kampen van het Volksfront voorde Bevrijding van Palestina en bezoe ken hebben gebracht aan Zuid- Jemen en Libanon om gevechtser varing op te doen. De recente dreigbrief aan de Ja- Een van de terreurdaden van het Japanse Rode Leger was in september 1974 de bezetting van de Franse ambassade in Den Haag. Hier leidt één van de terroristeneen muts over het hoofd getrokken, de Franse ambassadeur uit het gebouw. Het einde van het drama kwam daarmee in zicht. onder de Franse ambassade in Den Haag in september 1974. Het Rode Leger heeft geruime tijd niets van zich laten horen, maar nu hebben de grote kanten in Japan weer een dreigbrief ontvangen. Daarin staat dat het Rode Leger "politieke misdadigers die zich be zighouden met de herdenking van het vijftigjarig regeringsjubileum van keizer Hirohito zal elimineren". Hetzelfde lot wacht volgens deze brief "Lockheed-misdadigers en alle journalisten die reactionair, anti-revolutionair nieuws ver spreiden". TOKIO - Japan verwacht een nieuwe golf van terreur van het "Rode Leger", de kleine groep van extreem-linkse fanatici die in het begin van de jaren zeventig ver antwoordelijk was voor een serie vliegtuigkapingen, moorden en be zettingen van ambassades, waar- Voordat deze brief verscheen, kwamen er uit Beiroet al berichten dat Japanse terroristen samen met buitenlandse huurlingen meevoch ten aan de zijde van de Palestijnen in Libanon. Veiligheidsfunctionarissen in Ja pan geloven dat het Rode Leger ongeveer een jaar niets van zich heeft laten horen, omdat het bezig was de organisatie te versterken en nieuwe acties te ontwerpen. Als een van de groeperingen die steun verlenen aan het radicale Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP) speelde het Rode Leger in het verleden een belang rijke rol bij aanvallen op Israëlische doelen. De slachting op het vlieg veld van Tel Aviv in 1972 door drie Japanse terroristen is daar het be kendste voorbeeld van. Maar volgens Japanse deskundi gen heeft de groep vorig jaar beslo ten zich meer op Japan en de Ja panse politiek zelf te richten. Zij zien een bevestiging daarvan in het feit dat er geen Japanners betrok ken waren bij twee Palestijnse ac ties van de laatste maanden: de ka ping van de luchtbus van Air France naar het Oegandese vlieg veld Entebbe en de aanslag van be gin augustus op het vliegveld van Istanboel. Door Mark Murray Ze houdt niet zo van al te opvallende dingen. Haar mode gaat langer mee dan die modieuze rages. Keurklas van C&A is wat duurder. Dat mag. Want voordat niveau, die kwaliteit betaal je overal elders meer. Aannemersbedrijf J. C. van Osnabrugge Willem de Zwijgerlaan 52 - Voorschoten Vraagt 2 allround timmerlieden voor verbouw en onderhoudswerk, ervaring in deze werkzaam heden vereist. Sollicitaties tussen 18 00 en 19.00 uur, telefoon 01717-5792. Fantasties mooie bloes van polyester/viscose in zwart, bruin of camel. Bijbehorende Oosterse sjaal. (38-48) 5Q_ Loden college coat met afknoopbare kapuchon. Geruite voering. Rat en groen. Mt. 98 (69.-) t/m 167 (109.-). Q

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14