Feest midden in stad met bedrijf, van. Teekens Patiënten komen op voor de Anna-kliniek TEEKENS HEEFT NU DE RUIMTE SPORTZAAL IN MERENWUK Maredorp-oost LEIDEN Forumavond nieuwbouw Academisch Ziekenhuis LEIDEN - Het Initiatiefcomité nieuwbouw AZL organiseert mor genavond in het Academisch Zie kenhuis Leiden een demonstar- tieve forumavond over de nieuw bouw van het ziekenhuis. Aan het eind van deze avond, zo is de bedoe ling, wordt er een resolutie aange nomen die zal worden aangeboden aan de ministerraad. Hierdoor hoopt het comité de kabinetsbes lissing over de nieuwbouw positief te kunnen beïnvloeden. gens ons zal dit een niet toe te stane achteruitgang geven in de opname en verzorging van de orthopedie- patienten. Er is nu immers al, met het huidige beddenbestand, een lange wachtlijst voor opname van patiënten en wachttijden van maanden, soms een jaar zijn geen uitzondering", aldus de verklaring van de patiëntenvereniging i.o. Contactpersonen van de vereni ging zijn Netty van der Krieke, Ju- lianalaan 6, Oegstgeest (tel. 071- 152874), fam. Verver, Van Limburg Stirumstraat 27, Leiden (tel. 071- 141081) en mevrouw S. E. Breebaart-Janzen, Da Costastraat 32, Leiden (tel. 071-125103). ter Van der Stee behoorde echter niet tot de aanwezigen. Op het laatste moment had hy meege deeld, dat hij de openingshande ling "in verband met de bestuur lijke verwikkelingen rond de bouw" niet zou verrichten. Het college van B en W van Leiden was wel vertegenwoordigd, in de persoon van wethouder Van Aken, die zijn vreugde over de Teekensvestiging niet onder stoelen of banken stak. "Het is vandaag niet alleen een bijzon dere dag voor de hele Teekens- familie", aldus de wethouder, "ook voor de gemeente Leiden is het een grote dag. Deze vestiging vormt een nieuwe impuls voor de werkgelegenheid m de Leidse regio, en deze regio kan-trots zijn op dit complex, dat bij myn we ten uniek is voor West-Europa". Van Aken prees ook het onderne merschap, dat bij het slagersbed- rijf aan de dag wordt gelegd, en hij wees op de daadkracht die eruit spreekt. Ook architect Diepgrond wijdde in zijn toespraak aandacht aan dit aspect van het Teekens-bedrijf, toen hij erop wees dat de voorma lige Ju weel-bakkerij in zes Architect Diepgrond. (links) draagt het complex aan de Roosevelsstraat over aan Eimert Teekens, door hem een gouden sleutel te overhandigen. Naast de heer Teekens zijn vrouw Jopie. maanden is omgebouwd tot een distributie-centrum en kantoor ruimten. Als blijk van waarder ing overhandigde de architect aan Eimert Teekens een gouden sleutel. De heer Lintsen, die sprak namens alle aannemers, die aan de bouw hebben meegewerkt, sprak ook lof over het record-tempo, waarin de verbouwing is gerealiseerd. "Waar eind vorig jaar nog brood jes werden gebakken, wordt nu vlees verwerkt", aldus de heer Lintsen, die de heer Teekens een schilderij aanbood. Verder werd nog gesproken door de heer De Kroes (namens de overige Vleesmeesters, van welke organisatie Teekens voor zitter is), en commissaris mr. Na gel, die het telegram voorlas dat minister Van der Stee aan Teek ens had gestuurd, en waarin de bewindsman Teekens veel suc ces toewenste. In zijn dankwoord sprak de heer Teekens zijn waardering uit voor de medewerking, die hij van het gemeentebestuur had gekregen, nadat gebleken was dat het be drijf "aan de late kant was" met het aanvragen van een bouwver gunning. "In Leiden laten ze je niet vallen", aldus de heer Teek ens, die het overigens met we thouder Van Aken eens was dat het ook in het belang van Leiden is, dat het bedrijf in Leiden is ge bleven. De heer Teekens bedankte met name zijn directeur, Cor van Eg- mond, voor de bijzondere presta tie die deze de afgelopen maan den heeft geleverd. Als blijk van waardering ontving de heer Van Egmond het gouden Vleesmeester-insigne. LEIDEN - Met de ingebruikne ming van de voormalige Juweel-bakkerij aan de Roos- eveltstraat als centraal distri butiecentrum en vleeswaren fa briek is er voor Teekens' Slage rijen een einde gekomen aan een jarenlang en steeds nijpender wordend ruimtegebrek. De produktie-afdelingen in de Clarensteeg (achter de winkels aan de Lange Mare, waar de wieg van het vleesconcern heeft gestaan) zijn al jaren te klein en in feite ongeschikt. Meer mogelijkheden tot groei zag Teekens in de voormalige Olga-fabriek aan de .Hansen straat, die ruim twee en een half jaar geleden door het slagers- bedrijf werd aangekocht. Een verhuizing naar de Han senstraat is echter nooit doorge gaan, omdat buurtbewoners be zwaar maakten tegen een vleeswarenbedrijf. En omdat het volgens de Hinderwetveror dening verboden is een derge lijke fabriek op die plaats op te zetten, zou Teekens waarschijn lijk geen hinderwetvergunning hebben gekregen, of pas na een jarenlange beroeps-procedure bij de Kroon. Daar kon Teekens moeilijk op wachten. De tijd drong drong, want het slagers- bedrijf groeide maar door. Er werd buiten Leiden naar mogelijkheden gezocht. "We lie pen al met plannen rond om naar Katwijk te gaan", zei di recteur Cor van Egmond in fe bruari. Maar die plannen wer den niet uitgevoerd, want de heer Van Egmond kon toen tege lijkertijd meedelen, dat Teek ens' Slagerijen de voormalige Juweel-bakkerij aan de Roos- eveltstraat had aangekocht. Met dat bedrijfspand, dat een vloeroppervlakte heeft van 3300 m2, was Teekens in één klap uit de ruimteproblemen. De zaak werd meteen flink aangepakt. In april begonnen de ingrij pende verbouwingswerkzaam heden. De bakkerij werd omge toverd in een hypermodern en goed geoutilleerd bedrijf, met o m. een grote opslagruimte, een centrale uitbenerij, produktie- afdelingen voor vleeswaren, een horeca-afdeling en kantoren. Voor deze verbouwing had Teekens echter geen bouwver gunning aangevraagd. En de verwikkelingen, die dat met zich meebracht, leidden ertoe dat Landbouw-minister Van der Stee bedankte voor de eer om het gebouw te openen. Er zullen 80 mensen komen te werken in het nieuwe complex, maar dat is maar het begin. Teekens verwacht het perso neelsbestand binnen drie tot zes maanden uit te breiden tot 120 man. Alleen al op het centrale kantoor van de Vleesmeesters- organisatie (het samenwer kingsverband van vijf super slagers), dat binnenkort ook aan de Rooseveltstraat wordt gevestigd, werken ongeveer 20 mensen. Teekens heeft op het ogenblik 50 filialen, waarin circa 500 mensen werken Het forum zal onder leiding staan van prof. dr. P. Muntendam, oud- hoogleraar in de sociale genees kunde aan de Leidse universiteit. In het forum zullen zitting hebben prof. dr. A. E. van Voorthuisen, A. Th. Schweizer (directeur gezond heidszorg AZL), ir. J. Wijnberg^p (architect), een vertegenwoordiger van de centrales voor overheid spersoneel, zr. S. Vilbach (coördi natrice/hoofdverpleegkundige), broeder C. E. de Windt (namens verpleegkundig personeel), L. Kuenen (internist), dr. J. E. Velt- kamp (lector), een vertegenwoor diger van de studenten, een verte genwoordiger van het ziekentran sport en een patiènt. De avond wordt gehouden onder auspiciën van de personeeïsraad van het zie kenhuis. Het initiatiefcomité meent dat nieuwbouw voor het academisch ziekenhuis als enig alternatief dringend noodzakelijk is. Zoals bekend besloot de ministerraad een beslissing daarover in juli van dit jaar uit te stellen tot het najaar. De forumavond wordt gehouden in de aula van het administratiege bouw van het AZL - gebouw 50 - en begint om acht uur. Verstrooiing zal op deze avond worden geboden door twee muziekgezelschappen: leerlingen van de Leidse muziek school en het kopersensemble „De onderste steen". LEIDEN - Vele belangstellenden waren het afgelopen weekeinde ge tuige van de ingebruikneming van de splinternieuwe sportzaal aan het Broekplein in de Leidse Meren- wijk. Dat gebeurde onder meer door de pas opgerichte badmintonclub „De Merenwijk". De sportzaal die op korte afstand van het scholencom plex aan het Broekplein ligt, heeft de beschikking over vier badmin- tonbanen op een kunststofvloer met houten ondergrond. De officiële opening werd verricht door de voorzitter van de Leidse Sportstichting Piet Bieestraten. Hij knipte een touw door, waardoor een naambord van de vereniging zichtbaar werd. Tegelijkertijd kwamen er tientallen shuttles naar beneden. Oprichter van de badmintonclub Jasper Schoenmaker speelde daarna een partijtje met Biegstra- ten, waarna enkele competitiespe lers van de reeds 200 leden tellende club een demonstratie gaven met uitleg van de heer Hooymans, lid van de BC „Merenwijk". Voorafhad het Leidsch Politie Mu ziekgezelschap al enkele nummers ten gehore gebracht. voor méér zekerheid LEIDEN - In de week van 11 okto ber zal het éénrichtingverkeer in Maredorp-oost worden gewijzigd en uitgebreid. Het gaat hierbij om een proef van drie maanden, die op verzoek van de projektgroep Mare- dorp wordt ondernomen met het oog op de voorgenomen herinde ling van de Vollersgracht. De maatregelen zijn: de rijrichting in de Clarensteeg, de Grevenstraat, de Druckerstraat en de Jan Vos- sensteeg (tussen Clarensteeg en Van der Werfstraat) wordt omge draaid. Er komt éénrichtingverkeer op de Vollersgracht in de richting van de Oude Vest en het eenrich tingverkeer op de Van der Werf straat (tussen Jan Vossensteeg en Vollersgracht) wordt opgeheven. LEIDEN - Er moeten snel maatre gelen worden genomen om verbe tering te brengen in de situatie van de Anna-Kliniek. Dat betekent dat in de nieuwe voorziening tenmin ste het bestaande beddenbestand en personeelsbestand moeten wor den gehandhaafd, zodat de opname en verzorging van patiënten onver kort doorgang kunnen blijven vin den. Aldus een verklaring van de patiëntenvereniging in oprichting van de Anna-Kliniek. Enkele pa- tienten van de kliniek hebben het initiatief tot de oprichting van deze vereniging genomen naar aanlei ding van de overplaatsing van de Anna-Kliniek naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Volgens de pa- tienten betekent deze overplaat sing een verslechtering van de si tuatie voor de patiënten, omdat het beddenbestand wordt gehalveerd. In het AZL komt, zoals bekend, een nieuwe orthopedische afdeling met 48 bedden. Tegelijkertijd zal de Anna-Kliniek (75 bedden) worden gesloten. Een en ander gebeurt, als alles volgens plan verloopt, nog vóór het eind van dit jaar. De patiëntenvereniging i.o. is het er wel mee eens dat de bestaande ac commodatie van de Anna-Kliniek verbeterd wordt, maar meent dat dit niet gepaard mag gaan met een sterke vermindering van aantallen bedden en personeelsleden, dit met het oog op de bezuiniging. "Vol- LEIDEN - Er was zaterdag op de Rooseveltstraat vrijwel geen parkeerplaats onbezet. Naar schatting ruim duizend genodig den dromden samen op de bin nenplaats van het nieuwe bedrijfs- en kantoorcomplex, dat Teekens' Slagerijen op die dag of ficieel opende. Landbouwminis- Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40,- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U. SEIKO - CASIO - CERTINA PRISMA - CITIZEN -JUNG- HANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. EIGEN ATELIERS kiest u uit het grote Fleurop-Bloemboek! Haal bij uw Fleurop-bloemist de Fleurop- folder met een keuze uit dit Bloemboek LEIDEN - Leiden herdenkt voor de 402de maal het ontzet Zaterdagavond werd daarmee een begin gemaakt. De tradi tionele taptoe - een gebeurte nis, waarbij de ene helft van Leiden naar de andere helft komt kijken - bleek nog steeds niets aan kracht te hebben in geboet. Zeer vele Leidenaars hadden zaterdagavond kort na zeven uur een plaatsje inge nomen langs de route. Op de Haarlemmerstraat en de Breestraat stonden de toe schouwers drie, vier rijen dik. Vrijwel alle Leidse verenigin gen gaven acte de presence. Muzikale ondersteuning was er behalve van de Leidse mu ziekverenigingen ook van korpsen uit de omgeving. De stoet kreeg daardoor een zeer grote lengte. Groter dan de laatste jaren gebruikelijk was. Het duurde dan ook bijna vijf kwartier voor de hele stoet een bepaald punt gepasseerd was. Tijdens de taptoe deden zich - op een enkele uitzondering na - geen problemen voor. Wel werd in de Breestraat ter hoogte van de sociëteit Mi nerva een 17-jarige Leidse jon gen opgepakt wegens balda digheid. De jongen was samen met enkele vrienden van plan om de studenten op het bordes van de sociëteit te bekogelen met overrijpe tomaten en rotte eieren. Toen bleek dat dat niet mogelijk was, werd een passe rende politieauto "onder vuur" genomen. De inzitten den van de surveillanceauto. later gesteund door nog enkele politiemannen, probeerden de baldadige knapen in de kraag te pakken, maar dat lukte slechts met een van hen. Op de foto boven: de Leidse karna- valsvereniging "De Hutspot ten", die de taptoe een extra feestelijk tintje gaf. De kermis is dit jaar weer in de binnen stad. Zaterdagavond was het er erg druk en ook vanochtend vroeg bleek er al grote belang stelling te bestaan voor de vele attracties.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3