'Als het maar gezellig is" VEEL VECHTPARTIJEN Weidse agenda Uitreiking prijzen estafette Voorhout Auto's vernield LEIDERDORP - "Ik zing eigenlijk al vanaf dat ik zingen kon, maar zo rond mijn tiende begon ik in familiekring redelijk succes te boeken". Karin Meis uit Leiderdorp, 18 jaar en bezig aan het laatste jaar van het atheneum, heeft vier dingen in het leven die voor haar belangrijk zijn: gezelligheid, paarden, muziek en Aaf. Voor de duidelijkheid, Aaf is een Duitse dog van kolos sale afmetingen, aangesteld om huize Meis te bewaken. Avia, want zo luidt de officiële naam van dit buitenmaatse hondebeest, slaagt daarin met wisselend succes. Gezelligheid op de eerste plaats, al hoewel nu ook weer niet alles gezel lig hoeft te zijn: "Sommige dingen zijn dat gewoon niet, maar ik pro beer wel zoveel mogelijk vrolijk te zijn, ook als het om minder leuke dingen gaat". Trucjes Min of meer aan het begin van een carrière - ze zingt één avond per week in de Leiderdorpse bistro, re gelmatig voor allerlei verenigingen en in kerken en er bestaan, zij het wat vage, plannen voor het maken van een plaat - zegt Karin nu al dat het allemaal vooral gezellig moet blijven; "Zingen en gitaarspelen vind ik zalig, maar ik doe het wel echt voor m'n lol. Het moet geen verplichting worden, want dan hoeft het voor mij niet meer". Karin, die jarenlang gitaarles kreeg nadat ze een oude gitaar van een van haar broers vond, begeleidt zichzelf: "Maar het zijn vaak trucjes die ik gebruik, ik studeer lang niet alle nummers echt in, alhoewel er natuurlijk wel enkele zijn waar je echt hard aan moet werken om er wat van te maken". Het repertoire bestaat uit ongeveer alles wat er in het Frans, Duits, En gels en Nederlands is geschreven zolang het maar muzikaal is, de tekst een beetje inhoud heeft en de muziek vooral niet te hard gespeeld hoeft te worden. Zo ontstaat een programma waar Leonard Cohen en "Plaisir d'Amour" hand in hand gaan, hier en daar doorspekt met country-'n western maar ook met een zeer gevoelig "Leavin' on a jet- plane". Eigen werk zingt ze zelden: "De teksten zijn meestal erg per soonlijk en lenen zich niet voor openbare uitvoering". Op school won ze tot nu toe drie keer het muziekconcours, dat daar elk jaar voor de leerlingen wordt georganiseerd, maar ze houdt zich ver van alles wat op een talenten jacht lijkt "Ik houd niet zo van dat eraan gaan om per sé iets te willen Door Hans Meijer bereiken. Eigenlijk houd ik hele maal niet van een commerciële in stelling". Ballades Opvallend binnen het repertoire van Karin zijn op muziek gezette ballades: "Op school werden een paar Schotse ballades behandeld, die heb ik op muziek gezet en die zing ik nu ook. Ik ben ook begon nen met werk van Robert Frost op muziek te zetten". Commissies vergaderen OEGSTGEEST - De verhuur van volkstuintjes, de gemeenschap pelijke regeling Noord- Zuidhollandse Plassengebied en een krediet voor een onderzoek naar de mogelijkheden voor huisvesting van één- en tweeper soons huishoudens zijn de voor naamste punten op de agenda van de Oegstgeester commissie voor financiën en culturele za ken, die aanstaande dinsdag om 19.30 uur vergadert. Verder wordt in die vergadering gespro ken over de wijziging van de exploitatie-verordening van het grondbedrijf, de verhoging van de reinigingsrechten en de vast stelling verordening onroerend goed belasting, vormen de over ige punten op de agenda. De ver gadering wordt besloten met een discussie over de jeugdsport- subsidieregeling. Diezelfde avond vergadert in Oegstgeest ook de commissie voor openbare werken en sport van Oegstgeest, en ook dat ge beurt om 19.30 uur in het ge meentehuis. Ook daar komen de wijziging jeugdsport- subsidieregeling, de exploitatie verordening van het grondbedrijf en de verhuur van volkstuintjes aan de orde. Op de agenda staan verder de wijziging van de verkeerslicht-installatie bij de kruising Lange Voort/Abtspoel- weg en de vaststelling bouwver ordening logiesgebouwen. Op 6 oktober vergadert de Oegstgees ter commissie voor onderwijs en maatschappelijke aangelegen heden. Daar wordt, naast een aantal onderwijskredieten, ge sproken over de verorden ing commissie welzijnszorg bejaar den. MAANDAG 4 OKTOBER 1976 Apotheken de avond-, nacht- en zondagdienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van 1 tot 8 oktober door Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134 en apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. Tevens zaterdag tot 1 uur Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14 00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Al moet ze dit jaar ook doen, de muziek wordt zeker niet op een laag pitje gezet. "Bij mij staat eigenlijk nooit iets op een laag pitje. Je moet je tijd gewoon een beetje verdelen". Het begon met Joan Baez, iets waar de romantische instelling van Ka rin bepaald niet vreemd aan zal zijn. "Daar begint het meestal mee, maar ik ben er al vrij snel van terug ge komen. Haar werk spreekt me nu ook niet zo erg meer aan. Ik leg me op het ogenblik meer toe op chan sons, country en luisterliedjes. Wat ik uitdrukkelijk verafschuw zijn de meeste Duitse liedjes en werkelijk harde muziek als hard-rock en der gelijke. Daarnaast houd ik over igens erg van klassieke muziek, Tsjaikovsky, Beethoven, Haydn en Locatelli, maar ook van Herman van Veen. Het hangt sterk van mijn bui, mijn stemming af'. Tot haar favoriete genres behoren ook In donesische liedjes - een deel van Karins' familie komt uit Indonesië: "Dat maakt dat het in familiekring erg gezellig is, met alle omaatjes en tantetjes en zo. Dan zing ik ook erg veel". Karin praat gemakkelijk. "Ik heb nooit last gehad van moeite met praten. Alleen als iemand me snel achter elkaar vragen gaat stellen, dan wel. Ik moet er ook niet aan denken dat er straks bijvoorbeeld opeens een manager is die alles voor je gaat regelen en zo. Dat lijkt me vreselijk. Als het zover komt heb ik nog liever dat mijn broer het doet". Thuis Overigens hoort "thuis" ook tot de hobby's van Karin: "Want ik vind het verschrikkelijk leuk thuis. Ik kan goed met mijn ouders opschie ten, en, alhoewel ze allebei al buiten de deur wonen, mijn broers komen vaak hier naartoe. Dan is het erg gezellig, vooral aan tafel. Eten vin den we allemaal erg belangrijk en mijn moeder kan gelukkig goed koken. Ik hoop dat nog eens over te nemen, want de liefde van de man gaat door de maag". "Veel jongeren geven tegenwoor dig erg op hun ouders af. Dat hoeft voor mij helemaal niet zo nodig. Ik vind het hier fijn, alhoewel we het natuurlijk wel eens niet met elkaar eens zijn. Naar mijn gevoel vinden heel veel jongeren het thuis best wel leuk, maar willen ze dat niet toegeven omdat het nu eenmaal mode is om je tegen je ouders af te zetten. Net zoals het mode is om erg gevoelig te zijn, op het sentimentele af. Ik vind dat vreselijk. Ik zelf ben, geloof ik, wel romantisch, maar ze ker niet sentimenteel of nostal gisch". VOORSCHOTEN - Ook op 6 okto ber vergadert in Voorschoten de commissie voor welzijn en on derwijs. Daar wordt ondermeer gepraat over de stichting van een Rudolf Steinerschool in Noord- Hofland en de aantrekking van een opbouwwerker die het vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen moet stimule- Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068 Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars telefoon 123235. Op 7 oktober vergadert de Voor schotense commissie voor open bare werken en personeelszaken. Daar komen de in- en uitritten van de firma Tipker aan de Donk laan en Dobbeweg aan de orde, terwijl verder ondermeer wordt gesproken over de reconstructie van een deel van de Leidseweg en de nota verkeers/parkeersituatie Hooghkamer. W@tF(fïn)®(n)(2l WARMOND - De Warmondse jeugd kon - in het kader van wereld die rendag - afgelopen zaterdag bij de Pomp in Warmond terecht om huis dieren te laten keuren. Bij dit jaar lijks terugkerend evenement, dat wordt georganiseerd door de War mondse jeugdraad, wordt niet al leen gekeken naar de verzorging van het dier, maar ook naar de ma nier waarop het kind met het dier omgaat. De belangstelling was, mogelijk mede als gevolg van het feit dat de televisie de gehele dag uitzond, be duidend minder dan voorgaande jaren. In tataal kwamen er 58 kin deren, die zelfs eenden en kippen meebrachten Door Leidse burgemeester Vis VOORHOUT - In Voorhout zijn za terdag door de Leidse burgemees ter Vis de prijzen uitgereikt van de estafetteloop, die twee weken gele- den was georganiseerd door Auto Bierman B.V. Deze prijsuitreiking vormde de afsluiting van een maand van feestelijkheden ter ge legenheid van het vijfentwintig jarig jubileum van deze zaak. Het deed de Leidse burgemeester ge noegen de prijzen voor atletiekver enigingen te kunnen overhandigen aan twee vertegenwoordigers van Leidse verenigingen, t.w. „De Ba taven" en „A.V. Holland". Van de winnende club in de algemene klasse, voetbalvereniging „Fore- holte" uit Voorhout waren ook alle drie de estafette-lopers aanwezig Leidse politie had handen vol LEIDEN - Viscollege "De Ruis- voorn" viste de 5de wedstrijd van het seizoen in het Oegstgeesterka- naal. De vangst was zeer matig. De uitslag was: 1. J. de Hoed 2590 (33), 2. W. Weenink 1740 (25), 3. J. Nieu- wenburg jr. 1520 (22), 4. A. v. Dijk 1210(14), 5. A. J. v. Donzel 1180 (20). 6 A. Laterveer 1090 (16), 7. J. Nieu- wenburg sr. 1050 (15), 8. D. Me- chelse 990 (12). 9. G. v. d. Berg 930 (13). 10. A. Hocks 900(10). Visvereniging DVS viste de 4de wedstrijd in de Ringvaart. De vangst was matig. Totaal 297 st. we gend 27.140 gr. De uitslag: 1. J. Ko renhof 38 (2925), 2. W. Teske 26 (2515), 3. F. Zandbergen 24 (2225), 4. A. Staphorst 22 (2365), 5. W. v. Loon 24 (1900), H. v. Loon 21 (1655), 7. J. Helverstein 18 (1385), 8. M. Bron- meyer 14 (1685), 9. J. v. Loon sr. 14 (1085), 10. J. Sinteur 12 (955). LEIDEN - De r.k. Vrouwenbewe ging van het NKV vierde gisteren Maria Moederochtend met een hei lige mis opgedragen door pastoor Vreeburg. Na het gazamenlijke ontbijt sprak mevrouw Van Leeu wen een openingsgebed. Een door eigen krachten gevormd koortje zong twee Marialiederen begeleid door Els Key aan het orgel. Het Vredesleid en de Immaculata wer den gezongen, terwijl er ook ge dichten werden voorgedragen. Na de gezongen Halleluja bedankte mevrouw Van Leeuwen voor de grote opkomst van de leden, dit jaar. LEIDEN - De Leidse politie heeft in het afgelopen weekeinde de handen vol gehad aan een groot aantal café-ruzies. Er is, als gevolg yan deze ruzies, een reeks arresta ties verricht. Zo werden in de afgelopen nacht een 39-jarige inwoner van Nieuw- veen, zijn één jaar jongere vrouw en een 20-jarige jongeman uit Korte- raar aangehouden. Het drietal wordt ervan verdacht in een café aan de Nieuwe Beestenmarkt twee LEIDEN - De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht een 18-jarige inwoner van deze stad aangehou den, die met een luchtdrukpistool op de Hoge Rijndijk liep. Kort na dat de jongen was verhoord kwam op het politiebureau de melding binnen dat er in de Zonneveldstraat auto's werden vernield. Het bleek dat dezelfde jongen samen met een tvjee jaar jongere vriend tegen ge parkeerde auto's had getrapt, waardoor enige schade was ont staan. grote spiegelruiten en ander glas werk te hebben vernield en de kas telein en zijn vrouw te hebben mis handeld. Voorts werd in de afgelopen nacht een 22-jarige inwoner van Zoeter- woude aangehouden, die met opzet met een auto tegen de gevel van een café, eveneens aan de Nieuwe Beestenmarkt, was gereden, waar door flinke schade ontstond aan deur, kozijnen en vensterruit. De Zoeterwoudenaar zou ook een gas fles door een op de Nieuwe Bees tenmarkt geparkeerde auto hebben gegooid. In een bar aan de Hooglandse Kerkgracht werden in de afgelopen nacht vernielingen aangericht door twee Leidenaars van resp. 28 en 21 jaar. Het tweetal, dat o.m. glaswerk kapot smeet, mishandelden bo vendien de barkeeper en zijn por tier. Beide baldadige Leidenaars zijn aangehouden. Zaterdagavond ontstond een vechtpartij tussen een aantal Lei denaars en een groep woonwagen bewoners. Strijdtoneel was een café aan de Nieuwe Beestenmarkt. Een groot gedeelte van de inventa ris van het café werd vernield, evenals een aantal ruiten. Een Lei- denaar en een Voorschotenaar raakten als gevolg van de vechtpar tij gewond. Ze moesten voor be handeling naar het Academisch Ziekenhuis. Moeilijkheden ontstonden er in de nacht van zaterdag op zondag ook tussen een aantal bewoners van de Cruquiuslaan. De moeilijkheden ontaardden in een massale vecht partij. Toen de gealarmeerde politie ter plaatse verscheen, werden de agenten met flessen bekogeld. Een van de agenten zag zich volgens de politie genoodzaakt om tijdens het tumult een waarschuwingsschot te lossen. Drie personen in de leeftijd van 22 tot 26 jaar werden aange houden. Inbraak bij Miss Etam LEIDEN - Bij Miss Etam aan de Maarsmansteeg is in het afgelopen weekeinde eeninbraak gepleegd. De daders, die zich door forcering van een deur toegang tot de kle dingzaak verschaften gingen er vandoor met de kassa. Ze moeten er een bedrag van f500,- in hebben aangetroffen. Inbrekers kregen aanrijding LEIDEN - Op brutale wijze zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag een groot aantal kleurentelevisie toestellen en een hoeveelheid draaitafels ontvreemd uit het ma gazijn van Garant Service aan de Willem Barendzstraat. Het juiste aantal is nog niet bekend, maar vast staat dat de waarde van de gestolen apparatuur tenminste vele tiendui zenden gulden bedraagt. De buit moet zijn vervoerd met een VW- busje, dat eerder werd weggeno men bij een vestiging van het be drijf aan de Kanaalstraat. Volgens de politie moeten de daders ook een aanrijding met een geparkeerde auto in de De Wetstraat hebben veroorzaakt. Ze zijn na de botsing, waarvan de eigenaar van de aange reden auto getuige was, doorgere den. Het gestolen busje is grijs van kleur en gekentekend ZN 48-13. om de hoofdprijs van 1.000,- in ontvangst te nemen. Dat waren Ton Heerings, Loe v. d. Vlugt en Jan van Kempen. Zij wisten nog niet te ver tellen hoe de vereniging gebruik zal gaan maken van deze aanvulling van de verenigingskas. De tweede prijs (van 750,-) was voor de Noordwijkse IJsclub, de derde prijs voor de Leidse zwemvereni ging L.Z. 1887. J.J. Bosman overleden ZOETERWOUDE - In het Elisa beth Ziekenhuis te Leiderdorp overleed zondag op 62-jarige leef tijd de Zoeterwoudenaar J. J. Bos- De overledene heeft zich in diverse funkties ingezet voor de Zoeter- woudse gemeenschap. In 1966 werd hij gekozen tot lid van de ge meenteraad voor de Vrije Lijst. Van maart 1969 tot september 1970 was de heer Bosman wethouder van openbare werken. Bij de verkiezin gen van dat jaar kreeg hij opnieuw zitting in de raad maar trok zich in begin 1972 om gezondheidsrede nen terug. De heer Bosman behoorde in 1945 tot de oprichters van de sportver eniging SJZ en volgde later de heer Friebel als voorzitter op. Ook de plaatselijke Oranjevereni ging had in hem een toegewijd preases nadat hij eerder als pen ningmeester had gefungeerd. Hij was ook voorzitter van de finan ciële commissie die het geünifor meerd jeugdwerk begeleid. Het Bouwbedrijf Bosman kende in de afgelopen jaren een grote expansie en werd twee jaar geleden overge plaatst naar het industriegebied Grote Polder. De begrafenis heeft vanmiddag plaatsgehad. ZOETERWOUDE - De "Week voor de Zoeterwoudse missionaris sen" die vorige maand werd ge houden kreeg nog een verlengs- tukje met de kaartavond welke door de K.P.J. voor dit doel werd georganiseerd. De prijzen hiervoor werden gekocht in de Derde We reldwinkel welke ook in het kader van de actie werd georaganiseerd. Er waren 78 deelnemers waarvan Jan Berg bij de klaverjassers de eerste prijs veroverde met 5681 punten. Moeders voor Moeders Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. Koord-studio Centrum voor intermenselijke betrek kingen. Geopend ma. t/m vrij. 10.00-18.00 uur en 19.30-23.00 uur. Zon dag 19.30-23.00 uur, Oude Rijn 88, tel 144000. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstreken v?n de Nederlandse Bond van Weduwen ("s avonds en in het weekeinde). Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325 Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11 00-12.00 uur, do. 18.30-20 00. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54— Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500'. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4825 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Karin

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2