DE HERDENKINGSVERZAMEUNG EERSTE-DAC OMSLAGEN VAN DEVERENIGDE NATIES DE HERDENKINGSVERZAMEUNG I EERSTE-DAG OMSLAGEN VAN DEVERENIGDE NATIES NAAST HET NIEUWS ...de eerste ooit uit te geven met gravures van de hand van dezelfde <unstenaars die de postzegels ontworpen hebben. Uitgegeven in een Strikt Gelimiteerde Editie zamelalbum voor het opbergen en beschermen van zijn Eerste-Dag Omslagen. Elke omslag zal teven, vergezeld gaan van speciaal documentatie-materiaal met betrekking tot de uitgifte. Hoe wordt men Charter Inschrijver 11 JS1' ANNIVE KSAIKt Dl I'ADMINISTRATION POSIAlt t:l I'ORGANISATION NAT-IONS I'NItS (APNU) /?H CENt^ U. NI. POSTAL ADMINISTRATION) Charter Inschrijvers krijgen het privilege om in het bezit te komen van de complete verzameling vanaf de allereerste uitgifte. Aanvragen om als Charter Inschrijver te worden opgenomen zullen slechts worden aanvaard, indien niet later dan 7 oktober 1976 door de PTT afgestempeld. Op 8 oktober 1976 zal, gelijktijdig in New York en Geneve, een gebeurtenis van grote betekenis voor verzamelaars plaatsvinden. Op die dag zal, onder auspiciën van de Verenigde Naties, ter herdenking van het 25-jarig bestaan van haar eigen postdienst, de eerste uitgifte plaatsvinden van een opmerkelijke nieuwe verzameling Eerste-Dag Omslagen. De collectie wordt samengesteld uit - van gravures voorziene - Eerste-Dag Omslagen, gefrankeerd met de officiële herdenkingspostzegels van de Verenigde Naties, waarin gebeurtenissen van grote en blijvende betekenis voor alle naties van de wereld grafisch zullen worden vastgelegd. Elk van deze omslagen zal bestaan uit een combinatie van één van deze postzegels en een oor spronkelijk, kunstwerk van de hand van dezelfde, bekroonde kunstenaar die de postzegel heeft ontworpen. Iedere omslag zal worden voorzien van de officiële eerste-dag afstempeling, aange bracht op de aangewezen plaats van eerste uitgifte. U hebt slechts gedurende een beperkte tijd de gelegenheid om u in te schrijven als Charter Inschrijver en daarmee al vanaf de eerste uitgifte een volledige verzameling van deze historische Eerste-Dag Omslagen van de Verenigde Naties aan te leggen. Postzegel uitgiften van uitzonderlijke betekenis De onderwerpen van deze herdenkingspostzegels van de Verenigde Naties zullen van wereldomvat tend belang voor de toekomst van de mensheid zijn. Van het vreedzaam gebruik van atoomenergie tot de strijd tegen honger1 en ziekte... van de bescherming van de rechten van de mens tot het behoud van de natuurlijke rijkdommen van de wereld. Bovendien worden de met deze postzegels gefrankeerde omslagen zelf zeer apart en uniek. Dit is namelijk de eerste keer dat een postzegelcollectie wordt uitgegeven op Eerste-Dag Omslagen waarop gravures voorkomen die vervaardigd zijn door dezelfde kunstenaars die het ontwerp voor de post zegels hebben gemaakt. Elk van deze kunstenaars is de maker van een bekroond ontwerp in een prijsvraag voor post zegel-ontwerpen, uitgeschreven door de Verenigde Naties, een prijsvraag waarvoor honderden voor aanstaande kunstenaars uit de hele wereld regelmatig hun ontwerpen inzenden voor nieuwe uitgiften van de Verenigde Naties. De oorspronkelijke kunstwerken, welke op deze omslagen komen te staan, zullen exclusief voor deze serie worden gecreëerd en elk toont de signatuur van de ontwerper. Zij zullen nimmer ergens anders worden gebruikt. Daardoor verkrijgen z:? een geheel eigen betekenis en waarde. Het totale aantal inschrijvingen zal voor altijd beperkt blijven tot het juiste aantal geldige aan vragen, dat - vóór of uiterlijk op 7 oktober 1976 door de PTT afgestempeld - wordt ontvangen. Hoewel de mogelijkheid blijft bestaan dat in komende jaren inschrijvingen weer aanvaard zullen worden, zijn Charter Inschrijvers de enigen ter wereld die de gelegenheid hebben om een complete verzame ling van deze historische Eerste-Dag Omslagen van de Verenigde Naties aan te leggen. Uitgiften zullen later niet meer beschikbaar worden gesteld. Bovendien worden deze om slagen slechts bij voor-inschrijving aangeboden. Zij zullen niet in winkels ter verkoop worden aan geboden, ook niet bij de postzegelhandel, noch bij het Hoofdkwartier van de Verenigde Naties. Op de achterzijde van iedere omslag staat een Certificaat van Echtheid van de Verenigde Naties. Bovendien ontvangt iedere inschrijver een speciaal voor deze gelegenheid ontworpen ver- Charter Inschrijvingen voor deze nieuwe serie worden nu aanvaard voor een periode van drie jaar, die zal ingaan met de uitgifte ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Postdienst van de Verenigde Naties, leder jaar zullen er vijf uitgiften verschijnen. Elke uitgifte zal bestaan uit vie afzonderlijke Eerste-Dag Omslagen. De oorspronkelijke uitgifteprijs voor elke omslag bedraag f 12,-. Deze prijs blijft gegarandeerd ongewijzigd voor-tie totale duur van de inschrijvingsperiode - dit evenwel met uitzondering van eventuele wijzigingen in geheven belastingen. Denkt u er wel om dat, al blijft de mogelijkheid besfaan dat inschrijvingen in de komende jare opnieuw worden aanvaard, Charter Inschrijvers de enigen ter wereld zullen zijn die de gelegenheic hebben een volledige verzameling van deze historische Eerste-Dag Omslagen van de Verenigde Natie? van begin af aan te leggen. Sluitingsdatum voor het aanvaarden van Charter Inschrijvingen: 7 oktober 1976. De Verenigde Naties hebben Franklin Philatelies Nederland, een divisie van Franklin Mint Nede - land BV, gemachtigd om zowel voor de inschrijvingen als voor de levering van de Eerste-Dag Omslage aan verzamelaars in Nederland zorg te dragen. Aanvragen dienen daarom rechtstreeks aan Franklin Philatelies Nederland te worden gericht. hoeft nu geen betaling in te sluiten. Om aanvaard te worden moet onderstaande aanvraag voor de Charter Inschrijving echter vóór of uiterlijk op de sluitingsdatum, 7 oktober 1976. door de PTT zijn afge stempeld. Aanvragen met een latere poststempel zullen tot onze spijt moeten worden afgewezen. Aanvraag voor een Charter Inschrijving Alleen geldig indien uiterlijk 7 oktober 1976 door de PTT afgestempeld Beperkt tot één serie per Charter Inschrijver Aan: Franklin Philatelies Nederland, Amsteldijk 166, Amsterdam 1010. I Ik verzoek om opname als Charter Inschrijver op de Herdenkingsverzameling Eerste-Dag Omslagen van de Verenigde Naties, die uitgegeven zal worden gedurende een periode van drie jaar, welke zal ingaan in oktober 1976. Ik zal een accept-girokaart ontvangen ten bedrage I van f 12 - per omslag, wat neerkomt op f48,- per uitgifte van vier omslagen, zodra de set voor I verzending aan mij gereed is. Ik heb begrepen dat de uitgifteprijs van f 12,- per omslag voor I de gehele drie-jarige periode wordt gegarandeerd, met uitzondering evenwel van eventuele wijzigingen in geheven belastingen. Er komen ongeveer vijf van deze leveringen per jaar. Ik I ontvang tevens, zonder bijkomende kosten, een speciaal voor deze verzameling ontworpen I album. Het is mij voorts bekend dat ik het recht heb mijn inschrijving te allen tijde met een opzeggingstermijn van 30 dagen schriftelijk te annuleren. Levertijd eerste omslag 6 a 8 weken. Handtekening Naam Adres PlaatsnaamDatumj (a.u.b. in blokletters invullen) i Zend deze coupon in een gesloten envelop zonder postzegel aan FRANKLIN PHILATELICS "f 1 NEDERLAND, antwoordnummer 8398 te Amsterdam. led xi L1 Het jonge Westduitse, ver loofde paar Paul Uwe (18) en Beatrice Pawli (15) is liftend van zijn woonplaats Solingen naar Sicilië getrokken - on derweg levend van de op brengst van "trottoirtekenen" - om te ontsnappen aan de dwang van Beatrices ouders om abortus te laten plegenHet jonge stel koos Italië als toe vlucht omdat daar abortus verboden is. IJsoor De politie in de Columbiaanse hoofdstad heeft meegedeeld, dat een ontvoerde jongen 17 van jaar door zijn ontvoerders een oor werd afgeknipt. De moeder van de jongen, die het oor ontving, alsmede een eis tot betaling van een losgeld van 143.000 dollar, kwam op het lumineuze idee, het oor in de ijskast te doen. Toen de jongen later op straat werd aangetroffen, werd hij naar een ziekenhuis gebracht, waar artsen het afgeknipte oor weer op zijn plaats naaiden. De jon gen is thans herstellende van de opgelopen verwondingen. Hij was zondag met een an dere jongen,eveneens van 17 jaar ontvoerd. De twee jon gens werden met ijshaken verwond en werden voor dood op straat gegooid. Nadat zij waren gevonden, werden zij in een ziekenhuis opgenomen en zijn thans herstellende. De vier ontvoerders zijn door de politie gevat toen zij het los geld wilden ophalen. Te menselijk De r.k. parochiekerk van het Tiroolse stadje Inst zou een rpuurschildering krijgen van de Madonna met het kind. Vertrouwd, klassiek onder werp. Toch ontstond er narigheid omdat Elmar Kopp, een plaat selijk kunstenaar, 'zijn' Je- zuskindje niet alleen met een stralenkransje, maar ook met een piemeltje van wel vijf cen timeter had geschilderd. Dat bleek het kerkvolk van Inst wat al te menselijk te vin den en men was danig ont sticht. Het morren liep zo hoog, dat een van de gelovigen op een nacht het Godshuis 'kraakte' om het kindeke Jezus van een (geschilderd) onderbroekje te Toen greep meneer de pastoor in. Kopp kreeg opdracht zijn aanstootgevend fresco zoda nig bij te werken, dat het maatgevoel van de lidmaten werd recht gedaan. Schok De schok van zijn val in een meer heeft de spraak en het gehoor hersteld van een 30 jaar geleden door een oor logswond doofstom gebleven Rus, zo heeft het Sowjet-blad Troed' gemeld. Het heuglijke feit gebeurde in de buurt van de Oekraïense stad Sjargorod. Storing Als gevolg van een technische storing in de bedrading zijn de mannen, die in de Rotter damse haven twee containers- met inhoud wilden stelen, er niet in geslaad de kostbare buit van bijna een half miljoen gulden binnen te slepen. Zij konden daardoor de eerder gestolen trekkers niet koppe len aan de opleggers, waarop de containers stonden. De laadbakken waren gevuld met 18 ton nikkel en 20 ton koffie. Advertentie Een adverteerder in een plaat selijk Beiers blad heeft de vijf stemmen van gezinsleden bij de verkiezingen van morgen beloofd aan de politieke partij die zijn dochter een baan kan bezorgen. In de advertentie, die onder een postbusnummer in de Landshuter Zeitung ver scheen, werd gewezen op het gebrek aan banen voor dege nen in West-Duitsland die de school verlaten. Veilige cel Breda is de eerste gemeente in Nederland waar de PTT de telefooncellen heeft beveiligd. In geval van inbraak of be schadiging aan telefoonappa raten of geldautomaten, gaat op het kantoor van het tele foondistrict een lampje bran den, dat aangeeft welke cel het betreft. Van de 60 telefooncel len in Breda zijn er nu 48 op ^ez^nameiM^ed^beveiligd^

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 16