'Geen schande van zo'n elftal te verliezen' PSY vijzelt zelfvertrouwen op TOCH FEESTJE RODA-FANS NA EEN BIKKELHARD DUEL Dundalk na 6-0 nederlaag "lekker de stad in" Ieren met Best tegen Oranje Voetbalduels om wereldtitel in de middag Uitslagen PONDERDAG 30 SEPTEMBER 1976 PAGINA 17 KERKRADE - Zuid-Limburg vierde vannacht toch voorzichtig een beetje feest. Onder het motto dat hun Roda zich toch maar verschrikkelijk goed had geweerd tegen de winnaar van de Super Cup en dat Anderlecht wel knap maar toch erg gelukkig aan de winst was gekomen, werd er nog uren nagepraat in de bars en café's die wel degelijk tot vier uur openbleven. Er viel heel wat na te praten over de spectaculaire, bikkelharde slijtageslag, waarin Ander lecht tot tweemaal toe langs de rand van de afgrond marcheerde. Onder leiding van ongrijpbare Robbie Rensenbrik kwam de Brusselse ploeg fenomenaal terug, benutte op zeer professionele wijze de zwakke momenten in de Limburgse afweer, kwam niet alleen tweemaal terug maar won nog ook (2-3). "Nee, uit mijn mond hoor je geen verontschuldigingen in de trant van Roda heeft nog te weinig erva ring", fluisterde een hese trainer Bert Jacobs. Maar wat hij wel zei kwam ongeveer wel op hetzelfde neer. "Je zag die tegentreffers aan komen. De jongens dachten dat ze er waren, de concentratie verslapte en Anderlecht sloeg meedogenloos toe. Dat noem ik amateuristisch. Wij hebben een eenvoudig ploegje en moeten dus ook eenvoudig doen en er konsekwent heel hard voor werken". Het ging fout iri de bruisende kuip van Kaalheide rond de twintigste minuut van de tweede helft Toen ging de in de rust uitgedachte takti- sche zet van trainer Goethals, This- sen in de ploeg, Dockx naar de rechtsachterplaats, waardoor Van der Eist opschoof en de meest aan vallende middenvelder werd, zijn uitwerking krijgen. Johan Toon- stra hield Ludo Coeck volgens op dracht bezig in zijn eigen verdedi ging, maar Advocaat en vooral Keuser kregen gaande weg die tweede helft steeds minder vat op ouderwets draaiende Arie Haan en Van der Eist Drie acties van Van der Eist leidden tot drie Belgische treffers. Eerst in de 22ste minuut van die tweede helft, toen de opbouw bij Roda» steeds slordiger werd, stuurde hij Haan weg op links die met een schitterende kopbal centrumspits Rob Rensenbrink (ja, juist omdie onwezenlijk harde Ehlen in de mandekking te ontlopen. McKen- zie kan daar beter tegen) bereikte die de gelijkmaker binnenkopte. Op dat moment was de met de tref fer van Vermeulen (35ste minuut 1-0) begonnen droom van Roda ei genlijk al uit Ruim een half uur waanden de Limburgers zich zeker van een plaats in de tweede ronde van het Europa-Cuptoernooi van bekerwinnaars, daverde het "Roda, Roda los mae jao" van de overvolle tribunes en dansten ook de duizen den buiten de hekken, die zich on der de 23.000 gelukkigen binnen de hekken van Kaalheide bevonden. Nog eenmaal mocht het massale Limburgse koor zich laten horen, toen Nanninga vier minuten later de bal gelukkig voor zijn voeten zag springen, doorging en door invaller doelman Munaron bij de voet werd gepakt. En Gerard van der Lem de strafschop Verzilverde. Op dat moment had Roda de greep op de wedstrijd al verloren. De 2-1-stand zou verlenging betekenen, maar de sensationele momenten die elkaar in snel tempo opvolgden, maakten duidelijk dat de Limburgers met hun harde werken en vaak te harde acties teveel van zichzelf hadden gevergd. en Van der Eist liet Jo van der Mierden met een strak schot vol komen kansloos (2-2). Roda had zich moedig verdedigend maar de kracht niet meer om ook maar in de buurt te komen van twee treffers, die toen noodzakelijk wer den voor een plaats in de volgende ronde. HetAUons les mauves", het clublied van Anderlecht en de paarswitte vlaggen hadden al lang de Roda-liederen en kleuren over stemd, toen Ressel toch nog toe kwam aan een klassieke ren. Zijn mislukte schot werd door wie an ders dan Van der Eist voor 2-3 bin nengegleden. De toeschouwers beloonden de leeg gestreden Roda-spelers bij het laatste fluitsignaal toch met een daverend applaus, zij waren tevre den. Goethals eigenlijk niet. De driftige trainer van Anderlecht had geen goed woord over voor de strijdwijze van Roda: "Dat zijn toch geen normale tackels. Zoals die Nanninga op Ruiter doorgaat. Dat is je reinste catch-as-catch-can. Roda heeft een geweldige ploeg, een typische publieksploeg oók, maar het is niet nodig om bewust met een gestrekt been naar voren in een duel in te komen. Dat vind ik bewust proberen een tegenstander te blesseren". "Het blijft allemaal napraten, An derlecht was beter en je kan hoog stens zeggen, dat we ervan hadden moeten profiteren toen Ruiter zo in 'zijn doel stond te hinken (hij bles seerde zijn knie bij een botsing met eigen verdediger Hugo Broos), en er niet uitwilde", verzuchtte Gerard van der Lem, die na rust ook een paar keer genadeloos de grond in werd geboord door de houterige invaller Thissen. "Maar Anderlecht is natuurlijk wel een klasse ploeg en het is geen schande na zo'n stuk spektakel van zo'n ploeg te hebben verloren". De supporters vonden dat ook en praatten nog vele uren na over de momenten waarop hun Roda de slag miste. k Invaller doelman Munaron gaat naar de verkeerde hoek: Gerard i der Lem scoort 2-1 uit een strafschop. EINDHOVEN - Het moet gezegd, PSV verorberde gis teren voor 12.000 toeschou wers gretig de verplichte kost die FC Dundalk uit Ier land vormde. De 6-0 die tenslotte op het scorebord prijkte was slechts een zwakke afspiegeling van het overwicht dat de Eindho- venaren tweemaal drie kwartier hadden. Achteraf moet de penningmeester van PSV wel blij geweest zijn dat FC Dundalk in het verre Ierland zijn ploeg zo keurig op 1-1 had gehouden. Nu immers werd voor de re turn nog een redelijk aantal kaarten verkocht. Dat PSV zou gaan winnen, daaraan had zelfs speler-trainer Jimmy McLaughlin niet getwijfeld. Die voorspelde afgelopen zondag bij FC Utrecht al de 6-0 nederlaag per- Gele kaarten voor Meuset Advo- fect. Maar die weet dan ook maar al caat en Van der Eist, de zwak lei- te goed dat zijn "semiprofs" niet in dende Zweed Axelryd had voor de schaduw konden staan van de rust al zeker vijf keer eerder geel Eindhovense profs. Het verschil in moeten trekken, vormden de inlei- vergoeding mag er dan ook wezen, ding voor de ineenstorting van Ro- Het pond, vandaag de dag toch al da. Eerst werd nog een doelpunt uit niet te hoog genoteerd, wordt de Ie- i belangrijk aandeel in de hoge score die de grote hoeveelheden v r pond, bij een bij verlies niets. een kopbal van de steeds hoger ren niet i springende Rensenbrink om du- strekt bij winst1 bieuze redenen afgekeurd wegens gelijkspel twee ei buitenspel, toen een ten onrechte Zoals gisteren dus. gegeven hoekschop de inleiding Het aardige van FC Dundalk was vormde voor de genadeslag. Er echter dat het PSV ruimschoots in werd wederom zwak uitverdedigd de gelegenheid stelde het de laatste weken geschokte zelfvertrouwen wat op te vijzelen. Geen ijzeren verdediging maar een keurige 4-2-4-opstelling. Aanvallen als het even kon. Met z'n allen. Wat dan balverlies tot gevolg had en telkens weer reële kansen op een PSV- doelpunt. BELFAST - Het Nederlands elftal zal er rekening mee moeten hou den, dat in de wedstrijd voor de voorronden van het wereldkam pioenschap op 13 oktober tegen Noord-Ierland bij de tegenstanders George Best zal zijn opgesteld. De controversiële voetballer, die on langs zijn play boy activiteiten af sloot en vanuit Amerika terug keerde om bij een Britse tweede di visieclub zijn oude ambacht (voet bal) weer op te vatten, maakt deel uit van de selectie van 24 spelers, die de nieuwe Noordierse manager Danny Blanchflower gisteren be kend maakte. Dat aantal zal tot ze ventien worden gereduceerd vóór de wedstrijd tegen Nederland. Best, die 32 maal voor Noord- Ierland uitkwam - de laatste maal drie seizoenen geleden tegen Por tugal - heeft sinds zijn terugkeer in Engeland voetbalstaaltjes ten beste gegeven, die herinneringen oproe pen aan de tijden toen hij één van de beste spelers ter wereld was. De 24 spelers zijn: I Doel: Pat Jennings (Tottenham) en Jim Piatt (Middlesbrough). Achter Sammy Nelson (Arsenal), Pat Rice (Arsenal), Allan Hunter 1 (Ipswich), James Nicholl (Man- Chester United), Chris Nicholl (As- Dave Stewart (Hull), Trevor Ander son (Swindon), Martin O Neill (Not tingham Forest), Derek Spence Midden: Tommy Jackson (Man- (Bury), GejyA™£™gjOtott»- Chester United), Pat Sharkley (Ipswich), Bryan Hamilton (Ever- ton), George Best (Fulham) en Tom Cassidy (Newcastle). Voor Chris McGrath (Tottenham)t ham), David McCreery (Manches ter United), Sammy McILROY (Manchester United), Feeny (Glen- toran) en James Kelly (Wolver hampton). De enige wanklank uit de wedstrijd was in wezen dat Postuma ver in de tweede helft bij de stand 6-0, ver moedelijk om Rijvers te laten zien dat hij echt wel kan scoren, zeer onbeheerst inliep op doelman Balcjmore. Die daarbij stevig ge blesseerd raakte en het veld moest Omdat FC Dundalk al twee had aangesproken moest toen McConville tussen de palen plaatsnemen. Hij hoefde maar een keer achter zich te tasten, vlak voor tijd toen René van de der een opeenhoping van misverstanden uitbuitte en scoorde. En dat was dan meteen de vierde treffer van de snelle rechtsbuiten. FC Dundalk hield met kunst- en vliegverk aanvankelijk nog stand. Toen kreeg Van der Kuijlen wat speelruimte, draaide zich om en schoot hard in: 1-0. Waarmee het Ierse verzet gebroken was. PSV mocht zich naar hartelust uitleven, van mandekken was geen sprake, elke dieptepass bereikte een PSV'er en het Eindhovense over wicht werd alleen in de 37ste mi nuut even doorbroken) toen McDowell op de kruising van paal en lat knalde. Maar toen stond het al 2-0 voor PSV dankzij Lubse en in laatste instantie Postuma, die een slecht gekeerde bal tot een doel punt maakte. In de 38ste minuut ondernam René van de Kerkhof een solo over rechts, liep alles en iedereen voor bij en scoorde 3-0. Na rust, al in de vierde minuut, buitte hij opnieuw zijn snelheid uit om de vierde treffer te realiseren. Waarna PSV het wel geloofde, gas terugnam slechts twee keer tot juichen kreeg. En in beide gevallen was het u René van der Kerkhof die de zich opeiste, BUENOS AIRES - Ten ge rieve van de Europese televi siekijkers heeft het organisatie-comité van het wereldkampioenschap voet bal 1978 in Argentinië hetaan- vangstijdstip van de wedstrij den in de middaguren gezet. De laatste ontmoeting zal om 16.30 uur lokale tijd beginnen. Als Nederland tegen die tijd de zomertijd hanteert, lopen de beelden hier om half negen 's avonds binnen. Van deze regeling, die is ge troffen ten behoeve van Euro visie, Intervisie (Oost Europa) en Oti (Zuid en Midden Ame rika) zijn alleen de wedstrij den van het gastland uitge zonderd. Argentinië zal 's avonds spelen. De Argentij nen krijgen van de verkoop van de rechten 25 miljoen gul den, zeven miljoen meer dan de organisatoren van het we reldkampioenschap 1974 in West-Duitsland. Eurovisie be taalt voor het uitzenden van 38 wedstrijden een kleine acht miljoen gulden. WIELRENNEN - Jan Aling is gis teren in een wielerronde in de Bel gische plaats Heist-op-den-Berg als derde geëindigd. Hij moest de Bel gen Marcel Laureyns en Dirk Baert voor laten gaan. Laureyns legde de 150 kilometer af in 3 uur en 35 mi nuten. Hij had 15 seconden voor- het legioen 'nog sprong op Baert. Cees Priem ein digde als negende op 40 seconden. TENNIS - De Australische speel- Trainer-manager McLaughlin stoi- ster Margaret Court vierde gisteren haar rentree in de tenniswereld door in de eerste ronde van een in ternationaal toernooi in Osaka de Amerikaanse Rayni Fox met 6-2 6-3 te verslaan. De 34-jarige Marga ret Court had zeven maanden niet gespeeld. niet anders. Toch hebben we leuk gespeeld. En nu gaan we maar eens lekker de stad in. Jammer alleen dat in Ne derland alles zo duur is. Bij ons koop je drie pilsen voor het geld dat je hier voor een glas bier moet neer tellen AMSTERDAM - Dynamo Kiev en FC Zurich zorgden op de „return- dag" vam de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen voor de moest opvallende resultaten. Zurich won op eigen terren met 1-0 van Glasgow Rangers dankzij een tref fer van Martinelli in de 14e mi nuut. Het was een gouden doel punt na de 1-1 in Glasgow Dynamo Kiev had thuis met 3-0 van Parti- zan gewonnen, maar zag ook kans de Joegoslaven in Belgrada te kloppen. Uitslagen: Dynamo Dresden- Benfica 0-0 (0-2); Real Madrid-Stal Mielec 1-0 (0-0); Saint Etienne-CSKA Sofia 1-0 (0-0); FC Zürich-Glasgow Ran gers 1-0 (1-1); Malmö FF-AC To rino 1-1 (1-2); Jeunesse Ferencva- ros 2-6 (1-5); Bayern Mün- chen-Köge BK 2-1 (6-0); PSV-Dundalk 6-0 (1-1); Steaua-Club Brugge 1-1 (1-2); PAOK-Nicosia 1-1 (2-0); Borussia MG-Austria Wien 3-0 (0-1); Banik Ostrava-VikingStavanger2-0(l-2); Partizan-Dynamo Kiev 0-2 (0-3); Crusaders-Liverpool 0-5 (0-2); TPS Turku-Sliema Wanderers 1-0 (1-2); Trabzonspor-IF Akranes 3-2 (3-1). De eerste ronde van het Europese voetbaltoernooi vooer bekerwin naars heeft nauwelijks verrassin gen opgeleverd. Anderlecht had het erg moeilijk tegen Roda JC, maar plaatste zich dankzij een 2-3 zege toch voor de volgende ronde. Uitslagen: IF Keflavik (IJsl>-Hamburger SV (Wdl) (0-3) 1-1; Hearts of Midlo thian (Sch>-Lokomotiv Leipzig (Odl) (0-2) 5-1; Roda JC (Ned)-An- derlecht (Bel) (1-2) 2-3; Sparta Praag (Tsj)-MTK Boedapest (Hon) (1-3) 1-1; Atletico Madrid (Spa)-Rapid Wien (Oost) 2-1) 1-1; Dynamo Tiflis (Sov)-Cardiff City (Wal) (0-1) 3-0; Slask Wrocklaw (Pol>-Floriana la Valetta (Mal) (4-1) 2-0; Esbjerg (Den)-Bohemians Dublin (Ier) (1-2) 0-1; Olympique Marseille (Fra)-Southampton (Eng) (0-4) 2-1; Galatasary (Tur)-AIK Stockholm (Zwe) (2-1) 1-1; Reipas Lathi (Fin)-Leski Spartak Sofia (Bul) (2-12) 1-7; Hajduk Split (Joe)-Lierse SK (Bel) (0-1) 3-0; Boavista Porto (Por)-CSU Galati (Roe) (3-2) 2-0; Aris Bonneweg (Lux)-Carrick Rangers (n-Ier) (1-3) (6/10); SSC Napoli (Ita)-Bodoe Glimt JNoo) (2-0) 1-0; Apoel Nico sia (Cyp)-Iraklis Saloniki (Grie) (0-0) 2-0. UEFA-beker De eerste ronde van het toernooi on de UEFA-beker wordt geken merkt door een lange reeks van „normale" uitlagen. Verrassingen vielen er nauwelijks te noteren of het zou de uitschakeling moeten zijn van een paar voormalige Eu ropese topclubs. Behalve voor Ajax duurde het toernooi name lijk ook voor Celtic en Inter Milan slechts één ronde. Uitslagen: GKS Tychy (Pol)-l. FC Köln (Wdl) (0-2) 1-1: Holback (Den)-Eintracht Braunschweig (Wdl) (0-7) 1-0; 1. Fc Kaiserslautern (Wdl)-Aparalimni Famagusta (Cy) (3-1) 8-0; Dynamo Berlin (Odl>-Tsjachtjor Donetsk (Sov) (6-3) 1-1;AC DCesena (Ita)-1. FC Magdeburg (Odl) (0-3) 3-1; RWD Molenbeek (Bel)-Naestved IF (Den) (3-0) 4-0; Oesters Vaxjoe (Zwe)-Kuopio Palloseura (Fin) (2-3) 2-0; Djurgaarden (Zwe)-Feyenoord (Ned) (0-3) 2-1; FC Basel (Zwi)-Glentoran (N-Ier) (2-3) 3-0; Slovan Bratislava (Tsj)-Frem Reykjavik (IJSL( (3-0) 5-0; Brann Bergen (Noo>-Queens Park Rangers (Eng) (0-4) 0-7; Wisla Krakow (Pol)-Celtic Glasgow (Sch) (2-2) 2-0; Finn Harps (Ier)-Derby County eng) (0-12) 1-4; Start Kris- tiansand (Noo>-Wacker Innsbruck (Oos) (1-2) 0-5; Manchester United (Eng)-Ajax (Ned) (0-1) 2-0; FC Bar celona (Spa)-Belenenses (Por) (2-2) 3-2; Schaux (Fra)-Hibernian (Sch) (0-1) 0-0; SC Lokeren (Bel>-Red Boys Differange (Lux) (3^0) 3-1At letico Bilbao (Spa)-Ujpest Dosza (Hon) (0-1) 5-0; Juventus (Ita)-Manchester City Eng) (0-1) 2-0; OGC Nice (Fra)-Espanol (Spa) (1-3) 2-1; Hibernian la Valetta (Mai)-Grasshoppers (Zwi) (0-7) 0-2; AC Milan (Ita)-Dynamo Boekarest (Roe) (0-0) afgelast en uitgesteld tot vandaag; Akademika Sofia (Bul)-Slavia Praag (Tsj) (2-3) 3-0 nv; Dynamo Moskou (Sov)-AEk Athene (Grie) (0-2) 2-1 nv; Videon- ton Szkkesfaehervar (Hon)-Fener- bahce (Tur) (1-2) 4-0; Dynamo Za greb (Joe)-ASA Tirgu Mures (Roe) (1-0) 3-0; Honved Boedapest (Hon>-Inter Milaan (Ita) (3-0) 1-1; Rode Ster Belgrado )Joe>-Lokomo- tiv Plovdiv (Bul) (1-2; (30/9); Ada- naspor (Tur)-Austria Salzburg (Oos) (0-5) 2-0; Olymiakos Pireaeus (Grie)-Sportul Boekarest (Roe) (0-3) 2-1. WIELRENNEN - De Italiaan Franco Bitossi heeft gisteren in Legnano op 36 jarige leeftijd voor de derde maal de Italiaanse wieier- titel op de weg (profs) veroverd. Hij was al in 1970 en 1971 succesvol. Francesco Moser, wereldkampioen achtervolging en tweede in de strijd om de wereldtitel op de weg achter Maertens, eindigde als tweede en Vladimiro Panizza werd derde. VOETBAL - Gisteravond is voor de Engelse eerste divisie één wed strijd gespeeld. Leicester City won op eigen veld met 1-0 van Stoke Ci ty. TAFELTENNIS - Het jeugdige damesteam van Tanaka uit Etten- Leur heeft onverwacht, zeer ge makkelijk de voorronde voor het Europacup-2-tafeltennis-toernooi overleefd. Onder grote publieke be langstelling versloeg de ploeg het sterke Joegoslavische Voj Vodina uit Novi Sad met 5-1.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17