Spinbaan wordt laatste "grote^ bouwlokatie "Hondenkennel in discussie Weidse agenda Mr. v. Moorsel overleden SJC HEEFT "LICHT" GARANTIE RUK VOOR URSULA WASSENAAR - Gisteren overleed op 72-jarige leeftijd mr. A. J. M. van Moorsel, oud-president van het Haagse gerechtshof. De heer Van Moorsel, die Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw was, was 20 jaar wethouder in Wassenaar. De heer Van Moorsel was van 1928 tot 1955 advocaat en procureur in Den Haag en daarna raadsheer, vice- president en president van het ge rechtshof. In 1974 legde hij zijn functie neer. ZOETERWOUDE - Bijna 1500 toe schouwers waren gisteravond ge tuige van de officiële ingebruik name van de lichtinstallatie op het Zoeterwoudse sportcomplex Haasbroek. Van de gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt om de amateur-wielrenner Piet van Leeuwen te huldigen. Hij had een belangrijk aandeel in het behalen van de nationale clubtitel - een prestatie die Swift onlangs op haar naam bracht - en bovendien was hij een van de mensen die de ploeg van Jan van Erp naar het merkenkampioenschap bracht. Kip en biefstuk Burgemeester Detmers van Zoe- terwoude bood hem namens het gemeentebestuur een wandbord met inscriptie aan: zijn suppor ters zorgden voor een barbecue met toebehoren, inclusief kip en biefstuk. Hoofdschotel van giste ravond was de voetbalwedstrijd tussen SJZ en het Leidse Rood- enburg, waarvoor burgemeester Detmers de aftrap verrichtte. Voor hij daartoe overging felici teerde hij SJZ en de supporters- belangrijk^nïeef gèhadeui0dc WASSENAAR - Met het "vlekkenplan" (globaal staiiatiek°ming Va" de lichtin" bestemmingsplan), Spinbaan hebben B. en W. WASSENAAR - Dr. J. M. J. Tans, geneesheer-d|recteur van de Ur- sulakliniek in Wassenaar, geeft donderdag met het storten van het eerste beton het officiële startsein voor de nieuwbouw van de afdeling psychiatrie van de kliniek aan de Eikenlaan. Met de bouw is men echter al een Leidse Rechtswinkel maand bezig. Dat gebeurt volgens economisch directeur drs. W. E. J. Keman «nnrmsiumannprnmnp* Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 24 sept tot 1 okt., door Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 124807: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten. tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur r Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 153274. De Spinbaan, straks "beschermd woongebied" met 150 tot 180 woningen. rein wordt nu, min of meer clan destien, voornamelijk gebruikt voor volkstuintjes. van Wassenaar een planning gemaakt voor het Voor de uitwerking van het plan uiteindelijk 2-2 van, nadat sjz laatste gebied waar in Wassenaar een redelijk rust twee maai scoorde gr00^ contingent woningen gebouwd kan wor- overleg met het ministerie Volksgezondheid dat toestem ming heeft gegeven voor de bouw. De leiding van de Ursula- kliniek zit nu ook met het Rijk om de tafel over een garantie voor de lening van ongeveer 10,5 miljoen gulden die nodig is voor de nieuwbouw. Voor het ver krijgen van de garantie moet nog een lange procedure worden afgewikkeld, maar drs. Keman zegt: "Het lijkt gunstig". Verontwaardigd Eerder heeft het provinciebestuur van Zuid-Holland een verzoek van de Ursulakliniek om een ga rantie voor de geldlening afge wezen. Het had bezwaar tegen de toeneming van het aantal ziekenhuisbedden die het ge volg is van de nieuwbouw. Bo vendien was het provinciebes tuur verontwaardigd over het feit dat staatssecretaris Hend riks eerst toestemming had ge geven voor de bouw en de zaak vervolgens provincie. (voormalig marinecomplex), tel. 130775 Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18 30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Koord-studio Centrum voor intermenselijke betrek kingen. Geopend ma. t/m vry 10 00-18.00 uur en 19.30-23 00 uur. Zon dag 19.30-23.00 uur. Oude Rijn 88, tel 144000. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat38, ma. 10 30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwyk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187 Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Weduwen ('s avonds en in het weekeinde). SJZ en Roodenburg maakten 1 CWim Bos en Sjaak van Slinger land). Roodenburg, dat voor rust den. via Peter Dubbeldeman tot een doelpunt kwam, scoorde halver wege de tweede helft. Hans Han- nart was daarvoor verantwoorde lijk. Wim Bos liet tenslotte dé kans voor de Zoeterwoudse ploeg liggen door een penalty te Het wachten is nu op de nota wo ningbouw van het college, die in oktober te verwachten is. Daarin wordt een overzicht gegeven van alle resterende kleinere lokaties, waar in Wassenaar nog gebouwd kan worden. Het bestemmingsplan Spinbaan voorziet in de bouw van 150 tot 180 woningen op een terrein, dat ruwweg wordt omsloten door de Storm van 's Gravensandeweg, de Kerkstraat en het bos en de tuin van het Baljuwhuis. Het ter- De omstreden "kennel" i de Leidseweg in Voorschoten VOORSCHOTEN - Is er in de voormalige boerderij aan de Leidseweg. 553 in Voor schoten een hondenkennel gevestigd? Vol gens de CDA-raadsleden L. ter Mul en C.J.M. Meershoek heeft het er alle schijn van en zij hebben hierover vragen gesteld aan het college van burgemeester en we thouders. Dwergpoedels In de boerderij aan de Leidseweg 553 wonen 15 dwergpoedels en 1 grote dog, welke laat ste als waakhond fungeert voor de minder- valide bewoner A. Blok. Deze heeft enige tijd terug een kennel-vergunning aange vraagd en na die aanvraag zijn de moeilijk heden begonnen. Met zijn broer ze hij de familie-traditie voort en samen behoren zij tot de meest be kroonde hondenbezitters van Nederland. Afgelopen zondag won het duo nog twee kampioensprijzen in Denemarken. De aanvraag tot het verkrijgen van een ken nelvergunning werd gedaan na het verkrij gen van het lidmaatschap van de kynolo genvereniging en een daaruit voort vloeiende reduktie op de hondenbelasting Argwaan Zodra de aanvraag ingediend werd, kwam de argwaan Volgens de politie is er slechts eenmaal een klacht geweest over geblaf van honden. Die klacht kwam van het bejaar dencentrum, dat achter de boerderij ge bouwd is. De kennel van de "familie Nell" is bekend onder de fokkers. De fokkerij is gevestigd aan de Hoge Rijndijk in Leiden. De dwerg- poedeltjes aan de Leidseweg zyn de gezel schapsdames en -heren van de bewoner van de boerderij. Er wordt ter plaatse geen han del gedreven. De eigenaar van de boerderij zegt wel dat soms uit een nest enige poedels verkocht worden, maar dat gebeurt overal. Hij betreurt de hele ophef over de bewoners van zijn boerderij. Openbaarheid Het raadslid drs. C. Meerhoek deelde me de vraagstelling over de kennel gewoon de openbaarheid te willen bevorderen. De vragenstellers willen van B en W precies horen waarom er eventueel wel of waarom er geen kennel-vergunning wordt afgege ven. Op dit moment heeft het college van B en W nog steeds geen besluit genomen en volgens Meerhoek heeft de eigenaar van de boerderij met de poedels daar gewoon recht op Het wachten is nu op het antwoord van B en W. heeft intensief overleg bestaan tussen de gemeente en het Rot terdamse bouwbedrijf Kruithof en Zoon: beide hebben ongeveer de helft van de grond in eigen dom. Het bouwbedrijf denkt op het ter rein woningen in de premie- verhuur sfeer te gaan bouwen, op het gemeentelijk deel worden woningwetwoningen (circa 50 procent), premie koop- en huur woningen en een klein aantal vrije sector woningen gebouwd. Ook zal een, waarschijnlijk klein, contingent bejaardenwoningen Nieuwe loods voor Jonker ZOETERWOUDE- Met het slaan van de eerste paal door mevrouw Jonker is gistermiddag een offi- ceel begin gemaakt met de bouw van een grote loods voor transport-onderneming D. Jon ker aan de Produktieweg in Zoete rwoude-Rijndijk. De loods, die in april van het vol gendjaar zal worden opgeleverd zal worden gebruikt voor de op slag van Heineken-bier. Jonker is eén van de transport ondernemingen, die voor Hein- eken de distributie van bier en andere dranken verzorgt. Het bedryf van Jonker, waar onge veer 55 mensen werken, beschikt al over een opslaghal aan de In dustrieweg op het industriege bied "De Grote Polder". Die hal wordt voornamelijk gebruikt voor de opslag van wasautoma ten van Gerard de Lange, ook een grote klant van Jonker. De nieuwe hal aan de Produktie weg is bestemd voor de overslag van bier. De oppervlakte van de hal bedraagt ongeveer 10.000 m2. Er zullen ongeveer 15 mensen komen te werken. De nieuw te bouwen hal vertoont sterke gelijkenis met de loods, die Heineken in de Amsterdamse Bijlmermeer heeft gebouwd. In tegenstelling tot die in de Bij lmer, is de hal in Zoeterwoude geen eigendom van Heineken. Wel heeft Jonker een contract voor tien jaar afgesloten met de bierbrouwerij. Bejaarde (82) door overvallen op het terrein gerealiseerd wor den. Uitgaande van het feit d?t de wijk geen extra voorzieningen, met uitzondering van speelgelegen- heid, heeft omdat het Wasse- naarse centrum op loopafstand ligt zullen er in het gebied uitslui tend woningen gebouwd wor den. De Spinbaan krijgt het karakter van een "beschermd woonge bied", dat wil zeggen dat het ver keer zoveel mogelijk uit de wijk geweerd zal worden. Er komen ingangen voor auto's aan de Kerkstraat en aan de Storm van 's Gravensandeweg; "wijkvreemd verkeer" zal buiten De Spinbaan gehouden worden. In de wijk komt wel een net van fiets- en wandelpaden, via de Gang krijgt De Spinbaan een rechtstreekse voetgangers- verbinding met het centrum. Handhaving van de bestaande houtopstanden verdient volgens B. en W. sterk de aandacht. Inspraak Het publiek krijgt op 10 november de gelegenheid tot inspraak in het voorlopige plan, dat een ter rein van zes hectare beslaat. Dan zal in het Wassenaarse gemeen tehuis een hoorzitting worden gehouden. Het plan ligt tot 15 de cember ter visie. Drs. Keman: "We meenden toen bij DierenhulDClienSt de provincie te moeten aan- kloppen, omdat de planning psychiatrische ziekenhuizen een zaak is van het provinciebes tuur. Het is nu een beetje een po litieke kwestie geworden tussen de staatssecretaris en de pro vincie. Daar blijven wij liever buiten. Overigens kunnen we ook zonder garantie bouwen. Alleen is het dan duurder". Paviljoens De nieuwbouw, op het terrein van de bestaande Ursulakliniek, omvat twee woonpaviljoens van elk (wee bouwlagen voor in totaal 120 psychiatrische pa tiënten en een gebouw voor psy chologie en creatieve therapie. De drie gebouwen worden gesi tueerd rond een centrale buiten ruimte die als sociaal middel punt moet fungeren. Dat kan als de zeventig jaar oude Villa Con- tadette is afgebroken. De bouw gaat circa anderhalfjaar duren. De nieuwbouw is een ontwerp van het Arnhemse ar chitectenbureau Wiegerinck. De bouwer is HBC uit Den Haag. De afdelingen neurologie en neuro chirurgie van de Ursulakliniek worden ondergebracht in het nieuwe Haagse ziekenhuis Wes teinde. 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171. (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9 00-10 00 uur). Moederhulp Foei Het bestuur van de 3 October Ver- eeniging, verdient een dikke on voldoende voor aardrijkskunde. Foei, bestuurderen der meerge noemde vereniging. Gelukkig zijn er nog mensen, die lezertjes van het programmaboekje voor het 3 Oktoberfeest behoeden voor permanente schade. Op stelten Het gaat allemaal om de steltlopers Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- sus ballet voor jongeren van 16 tot 25 jaar. Men kan daarvoor op s,ie1' donderdagavond van 21.00 tot 2220 uur in het gebouw van de Advocaten spreekuur stichting aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest terecht. Kosten 25 gul den i r de hele cursus. Creatief En laten we vooral de Oegstgeester creativiteit niet vergeten. SJJO geeft, eveneens vanaf 30 septem ber, een cursus creatief bezigzijn voor kinderen van 13 tot 16 jaar. uit Mont de Marsan,een plaatsje Plaats van handeling is de kelder dat volgens de 3 October Vereeni- ging bij Nice ligt. Helemaal mis. Mont de Marsan is een stadje gele gen in de Franse streek Landes, het land van de steltlopers, 130 km. ten zuiden van Bordeaux en 52 kilometer ten noordoosten van Dax. De afstand over de weg naar Nice bedraagt circa 750 kilome ter. De opmerkzame lezer haalde zijn cijfers overigens uit de Guide Mi- Op grond daarva i het gemeentecentrum Lijtwegop donderdag van 19 30 tot 21.00 uur. Kosten twintig gul den, exclusief materiaal. Lustrum Dan is er nog een verzoek van de Voorschotense carnavalsvereni ging De Forse Caters, die dit jaar hun eerste lustrum i vrouwen zeer betrouwbare LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren vier woonwagenbe woonsters aangehouden, die op brutale wijze een huis aan de Oranjeboomstraat waren bin nen gedrongen. Het viertal, drie volwassen vrou wen en een 16-jarig meisje, belde omstreeks kwart over eén 's middags bij het huisje aan. Toen de deur door de 82-jarige be woonster werd open gedaan, drongen de vier vrouwen on middellijk de huiskamer bin nen. De bejaarde vrouw werd daarbij omver gelopen. Ze hield er een pijnlijke arm aan over en moest door de EHD voor onder zoek naar het Diaconessenhuis worden overgebracht. Het was de overvalsters kennelijk om geld te doen, want de hele woning werd daartoe overhoop gehaald. De inmiddels gewaar schuwde politie was net op tijd om de vrouwen ter plaatse aan te houden. Het viertal bivakkeerde met een woonwagen aan de Plesman- laan. Jverigens is een steltloper ook een vogel; ornithologen zullen echter ten onrechte uitkijken naar der gelijke gevederde vrienden in de stoet. Het gaat daar wel degelijk om mensen die op hoge poten vanuit Frankrijk naar Leiden Het lijkt wel alvast mee te willen delen dat er op 6 november Prinsenbal ge vierd wordt, op 22 januari Ca- tersbal, op 20 januari bejaar denmiddag, op 12 februari kin dercarnaval en op 19 februari uiteindelijk het enige echte ware Voorschotense Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Wielrennen - Roy Schuiten is gis teren in de wielerronde van de Bel gische plaats Onze Lieve Vrouw Waver als zesde geëindigd. Winnaar werd de Belg Jacobs. Dansen Het gebeurt dan wel niet op stelten, maar het is toch wel folkloristisch Volksdansen bedoelen we, dat sinds kort in Oegstgeest weer van start is gegaan. De Stichting Jeugd- en Jongeren werk daar geeft volksdansles aan kinderen van 8 tot 12 jaar. Jon gens en meisjes van 8 tot 10 jaar kunnen van 5.30 tot 630 uur op Nog eentje, en dan hoi den Cultuur i rage te wordenNa Zoeterwoude heeft nu ook Wasse naar iets cultureels. Een expositie nog wel, van werken van de kun stenaar Ben Moritz. die het pu bliek in de Wassenaarse galerie- bibliotheek van 2 tot 28 oktober vergast op reisschetsen in pot lood, inkt en verf, alsmede fanta sietekeningen. De toegang is gra- Gesprek dinsdagmiddag terecht; die zelfde avond tussen 6.45 en 7.45 uur kunnen de oudere kinderen terecht. De kosten bedragen vier gulden per maand. Ballet Actieve lui daar trouwens, in Oegstgeest. Op 30 september be gint datzelfde SJJO met een cur- echt mee op. "De Jeugt haven" in Leiden heeft een gespreksgroep, die vanavond van sta t gaat in het Breehuys. Vanaf20.00 uur kan men er terecht, Theo Spanjers is er voor de bege leiding en voor het innen van de deelnam egelden ad een daalder per persoon. Na het zwa re discus- siewerk is er aan de bar gelegen heid tot ontspanning. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18 00 uur. Telefoon 071-130500*. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48*25 Jaarabonnement 139,90 J aarabonnement post Losse nummers 181,50 0,55 Abonnementsgelden 'bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatischë overscKrij ving geen administratie- en in cassokosten. WOENSDAG 29 SEPTEMBER 19"

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2