Kerkrade rekent op Roda's grote succes Van Praag wil sectiebestuur alsnog weg hebben Boskov: We gaan echt niet alleen verdedigen' Nachtpermissie voor horeca na duel tegen Anderlecht ALEX STEPNEY: ZEGE OP AJAX NIET ZO ZEKER Zoetemelk in GP des Nations DINSDAG 28 SEPTEMBER 1976 SPORT PAGINA 11 AMSTERDAM - Jaap van Praag, foorzitter van Ajax, wil alsnog een >om onder het sectiebestuur be- aald voetbal. Tijdens de FBO- rergadering van 9 oktober telt Van 'raag hoogstpersoonlijk de kop- van diegenen die met hem neemuiten, waarna eind november Door Der Stolk |n de najaarsvergadering van het betaalde voetbal de explosieven dienen te worden aangebracht, yan Praag: "Ik ben bereid een charmante geste te doen. Ik zal de heren van het sectiebestuur vrien delijk verzoeken hun functie be schikbaar te stellen. Via een forma teur dient bekeken te worden wie er kunnen blijven zitten en wie er vervangen moeten worden". Van Praag zegt zich beschaamd te voelen en teleurgesteld te zijn met betrekking tot de buitengewone bondsvergadering, zoals die afge lopen zaterdag op een giller uit draaide. Hij verwijt met name de elf eredivisievoorzitters, die hem te hulp riepen en hem zouden steu nen, dat ze het hebben laten afwe ten. Zoals hij zijn persoonlijke rela tie met bondsvoorzitter Wim Meu- leman aanhaalde, toen Ajax' pen ningmeester Tim man hem verweet dat hij niet door had gezet, nadat hij aanvankelijk om inzage van het mysterieuze rapport-Kastermans had gevraagd. Gistermiddag kreeg Van Praag op Schiphol een brief van een niet te noemen official in handen gestopt, met genoeg namen voor een scha- duwbestuur. Een schaduwbestuur dat afwijkt van het in een eerder stadium door Jos Coler gevormde alternatief zevental, waartoe onder anderen Horn, Chouffour, Hop penbrouwer, Van der Kroft be hoorden. Van Praag: "Ik spreek namens Ajax, niet namens mezelf. Gezien de vele fouten die dit bestuur heeft gemaakt, dient onverwijld naar an dere gezichten te worden uitgeke ken. Ik zeg dit nadat ik aanvanke lijk zo teleurgesteld ben geweest dat ik dacht: je zoekt het zelf maar uit. De onvrede over het huidige bestuur was en is zo groot dat een groot aantal mensen zich tot mij heeft gewend. Diezelfde lieten me zaterdag niettemin zak ken. Ik noem geen namen (red. Masman, Van Zandvliet), maar ik heb het als irreëel ervaren dat mijn verzoek om openbaarheid van het rapport van de commissie-Kastermans door anderen werd afgezwakt. Zoals ik het later van mezelf uiterst zwak heb gevonden dat ik Meuleman niet heb willen laten afgaan. Per soonlijk vind ik die zaak-Burgwal niet zo belangrijk, maar stemming over inzage van dat rapport zou een middel geweest zijn om iets te doen. Ik vraag me af of zoiets in een tijd dat het rapport-Donner wel openbaar wordt gemaakt nog wel kan". Ajax-penningmeester Timman slim: "Dat rapport-Kastermans ging niet alleen over Burgwal, maar ook over de in Joegoslavië aanwe zige sectiebestuursleden. Daarom ben ik zo benieuwd naar wat er in staat". Van Praag: "En wat denk je dat er straks wordt gepubliceerd over dat rapport? Niks, helemaal niks, in elk geval zaken van nul en generlei waarde". Van Praag zegt voorts dat hij zich erover heeft verwonderd dat FBO- voorzitter Guus Couwenberg on langs tijdens een persconferentie zei dat hij niet op de hoogte zou zijn geweest van wie hij destijds bij het door het sectiebestuur afgekeurde onderhoud met de NOS zou aan treffen. Van Praag: "Couwenberg liet schrijven dat hij alleen wist dat hij de portier niet zou aantreffen. Natuurlijk was Couwenberg op de hoogte. Verhoeven van CRM, En kelaar van de NOS zou hij aantref fen en noem maar op. Zoals Hoge- woning eveneens alles wist. Welis- Waar niet vergadertechnisch, maar ik heb hem hoogstpersoonlijk ge beld. En Chouffour, we hebben uit gebreid van gedachten gewisseld. i het e dat i de amateurs de zaak niet moesten la ten aanspannen, maar dat wij het moesten doen. Maar op de verga dering deed hij geen mond open". Welke kans van slagen heeft de voorgenomen aanslag op het sec tiebestuur betaald voetbal? Van Praag: "Ik wil niet de Schmelzer van de KNVB zijn. Dit is het laatste wat ik onderneem. Gaan ze niet met me mee, dan dien ik een motie van wantrouwen in. En als ze me dan laten zakken, is het gezicht van Ajax, het gezicht van Van Praag tenminste gered. Ik ambieer echt geen baan in het sectiebestuur, noch een van de overige Ajacieden. Ik heb wel in de kranten moeten lezen dat Van Praag afging als een gieter. Ik had ook op die stemming moeten aandringen. Er zijn echter teveel mensen die op papier oppo sitie voeren en in de praktijk niet met de billen bloot'durven. Maar iedereen is het er over eens dat er een nieuw sectiebestuur moet ko men, sowieso vernieuwingen moe ten worden aangebracht". Ten aanzien van het nieuw ge vormde schaduwbestuur wilde Van Praag nog kwijt dat lang niet iedereen acceptabel is voor Ajax. KERKRADE - Kerkrade heeft de caféhouders al vast toestemming gege ven hun etablissementen in de nacht van woensdag op donderdag tot vier uur open te houden^Om "het grote succes" van de voetbalclub Roda JC te vieren. Dat grote succes moet dan behaald worden op Anderlecht, de houder van de Europese beker voor bekerwinnaars, die de eerste ontmoeting van de i eerste ronde als het ware tijdens het laatste fluitsignaal met 2-1 won. ^ijkt het gemeentebestuur van Cerkrade gezien de horeca- ïachtpermissie al enigszins in een loes, Roda's trainer Bert Jacobs is ïven nuchter als altijd. Op de pers conferentie van gistermiddag in het itadion Kaalheide zei de succes volle oefenmeesten "Onze kansen itaan fifty-fifty. We beginnen met treerd aan de wedstrijd zullen be ginnen, ondanks dat hij geen spe ciaal trainingskamp heeft grorga- niseerd. Jacobs: "Het beste train ingskamp is nog altijd thuis. Trou wens, verschillende spelers waren zondag tijdens de competitiewed strijd tegen Eindhoven al met hun gedachten bij morgenavond". dan ook een noorderling, alleen maar "een leuke afwisseling van de competitie" wordt genoemd. Bert Jacobs (links): Niet als gekken aanvallen. MANCHESTER - Sir Matt Busby heeft het gezegd en wie twijfelt er aan zijn wijze woorden. Manchester United maakt het tegen Ajax, riep de vergrijsde voetbalkenner afge lopen zaterdag. Dus is er alle reden voor optimisme, want Busby kan het weten. Wie zijn oor bij Alex Stepney te luisteren legt, bespeurt wat minder lichtzinnigheid, maar Stepney loopt dan ook wel wat jaar tjes mee. Stepney vertegenwoor digt de routine in de „baby-ploeg" van vandaag, dronk als enige van dit elftal uit de door United gewon nen Europa Cup en is niet zo blasé Italianen naar Daviscupfinale ROME - Italië heeft zich gisteren geplaatst voor de finale van het toernooi om de Daviscup. In Rome wonnen de Italianen met 3-2 van Australië. In de finale is Chili de tegenstander. Adriano Panatta versloeg in het laatste enkelspel John Newcombe met 5-7,8-6, 6—4, 6-2. Deze ontmoe ting was zondag bij het begin van de derde set gestaakt ten gevolge van de invallende duisternis. jen 2-1 achterstand en dat is voor öp de persconferentie wenste Bert knderlecht een voordeel, omdat lie ploeg dan de beproefde counter-tactiek kan hanteren. Daarmee vertel ik niets nieuws. Jacobs nog geen opstelling bekend te maken. De geblesseerde eerste doelman Bram Gei lm an hervatte gisteren de training en wordt van- Maar ondanks dat kunnen wij zelf daag getest. Misschien kan hij het x>k scoren. Vooral ook omdat de verdediging van Anderlecht, waarin Thissen en waarschijnlijk Dok Van Binst zullen ontbreken, niet bepaald het sterkste deel van de ploeg is. Wij gaan tegen Ander lecht morgenavond niet als gekken in de aanval. Daar zullen de Belgen ongetwijfeld van profiteren. We zullen rustig moeten zoeken naar een opening en dan keihard moeten toeslaan. Ik ben er van overtuigd dat er aan beide kanten kansen zul len komen. Als trainer van Roda kan ik dus alleen maar hopen dat Anderlecht ze zal missen en wij de ballen in het net zullen schieten". Bert Jacobs is er van overtuigd, dat zijn spelers optimaal geconcen- Batavus breekt met Ponsteen DEN HAAG - Herman Ponsteen, winnaar van de zilveren medaille bij de individuele achtervolging tijdens de Olympische Spelen van Montreal, maakt niet langer deel uit van de Batavus-ploeg. De firma heeft besloten met de talentvolle baanrenner te breken in verband met diens "teleurstellende presta tie tijdens de Tour de Lorraine Als- "Ponsteen kwam zaterdag, daags voor de laatste etappe, pas om half twee in de nacht binnen", aldus ploegleider Kouwenhoven, "bo vendien had hij andere renners •meegenomen en het was beslist niet zo dat alle heren vrij waren van alcohol". Herman Ponsteen ontkent de be schuldiging dat er alcohol zou zijn gebruikt echter ten stelligste. "Bo vendien was het niet half twee, maar exact twaalf uur", verweerde hij zich, "en -waarom moet ik dan alleen uit de ploeg? Als er sprake was van een overtreding dan waren er meer renners in overtreding ge weest. Ik heb de indruk dat ze me Kwijt willen". doel verdedigen. Bovendien heeft middenvelder John Meuser tegen Eindhoven een trap tegen een en kel gekregen en is het onzeker of hij fit genoeg zal zijn. Jacobs over de opstelling: "Maak je geen zorgen, er staan er in elk geval elf in...." En verder. "Ondanks de blessures van Meuser en Geilman heb ik nog mo gelijkheden om - als het nodig mocht blijken - tijdens de wedstrijd spelers te vervangen". Het stadion Kaalheide is reeds lang uitverkocht voor deze wedstrijd. Ruim 23.000 kaarten gingen tegen verhoogde prijzen grif van de hand. Zo'n 2500 kaarten werden verkocht aan Belgische supporters. Roda's manager Hans Coerver stelde te vreden vast "Als het stadion groter was geweest, hadden we op zijn minst nog 15.000 kaarten kunnen verkopen". Roda - Anderlecht wordt geleid door de Zweed Axel Rid. Hij zal er ook op moeten toezien dat het huisorkest van Roda tijdens de wedstrijd geen clubliederen speelt. Dat is inmiddels via een brief van de KNVB verboden. Het orkest mag alleen spelen als het spel dood is. Bij Roda-Amsterdam had scheidsrechter Cees de Bruin er geen enkele moeite mee. "Als het spel dood was, speelden ze er lustig op los en toen ik de wedstrijd weer liet vervolgen, stak ik een duim op en hielden die jongens onmiddel lijk op met blazen", aldus de Rot terdammer. Het orkest zal in elk geval spelen voor de jarige Dick Advocaat (30). Of echter morgena vond ook de "zilvervloot" geblazen zal worden in de café's is nog niet zeker. Daarvoor moet eerst nog een wedstrijd gespeeld worden, die Limburg al weken lang bezig houdt, maar die door de nuchtere spits Dick Nanninga, maar hij is STOCKHOLM - By de Boskov-brigade is men er hei lig van overtuigd dat Feye- noord komende vrijdag tot de 32 verenigingen behoort, die dan in Zwitserland loten voor de volgende aflevering van het uefa-avontuur. Over de re turn morgenavond in Stock holm tegen Djurgarden dat in de Zweedse competitie op de derde plaats van onderen be ngelt, maakt men zich totaal geen zorgen. Directeur Guus Brox: „De 3-0 worsprong moet onze spelers zoveel zelfvertrouwen schen ken, dat we op een goed resul taat mogen rekenen". Trainer Vujadin Boskov: „We gaan die 3-0 niet verdedigen, maar zetten alles op alles om te winnen. Een club als Feye- noord is trouwens aan zijn naam verplicht om er een overwinning van te maken. En dus vallen we morgen aan. Natuurlijk. Waarom zouden we bang zijn? Nergens voor nodig". En daarna: „En als we er eentje inschoppen, zitten we een ronde verder. Want dan moet Djurgarden er immers vijf maken. En dat lukt die lui nooit". Vujadin Boskov rekent er op dat zijn pupillen in het groot ste stadion van Stockholm ook inderdéad doeltreffend te werk zullen gaan. De Joegos laaf: „Neem de cijfers van onze uitwedstrijden nu in de eredivisie. Ze bewijzen dat we in uitwedstriiden altijd sco ren. Ga maar na. By FC Utrecht maakten we er twee, in Eindhoven vier, tegen FC Amsterdam twee en in Nij megen tegen NEC scoorden we driemaal. Elf goals dus in vier uitwedstrijden. Bijna drie per wedstrijd. Een ge weldig gemiddelde, niet?" De zelfbewuste Boskov maakt geen geheim van het elftal dat woensdag op UEFA-niveau strijdt. De trainer vanochtend vroeg op Schiphol: „Alleen Wim Rijsbergen vormt een vraagteken. Gisteren heeft hij enkel wat loopoefeningen gedaan, maar vanavond in Stockholm - we trainen om zeven uur in het stadion van Djurgarden - gaat hij weer met de bal aan het werk. Per soonlijk verwacht ik dat hij in staat zal blijken om te voet ballen. Maar stel dat hij toch niet honderd procent is, dan speelt Joop van Daele voor- stopper". Als de merkwaardige Rus Ka- sakov, die in het verleden bij interlandwedstrijden tegen België en Italië uitermate oranje-gezind bleek te zijn, morgenavond om zeven uur voor de eerste keer fluit, zet ten dus de volgende Feye- noorders zich in beweging: Treytel Schneider, ausputzer Van der Korput, voorstopper Rijsbergen (of Van Daele) en Vos; Wim Jansen, De Jong en Krcuz; Vreijsen, Nico Jansen en Van Deinsen. De overige Feyenoorders die het Zweedse uitstapje meema ken, zijn: Reitsma, Everse en Ver heven. Zondag wacht Fevenoord de' zware uitwedstrijd tegen Wim van Hanegems AZ'67. Guus Brox: „We gaan voor die wed strijd niet in een trainings kamp. Is niet nodig. Alle spe lers beseffen immers donders goed hoe belangrijk die partij Vujadin Boskov: AZ'67 wordt voor ons gewoon een uitwed strijd als alle anderen. En voor Feyenoord is weliswaar elke uitbeurt zwaar, maar we bezitten een ploeg die geen enkele tegenstander hoeft te vrezen. Ook uit niet. Ga trou- En weer somt Vujadin Boskov het rijtje op: „Bij FC Utrecht maakten we er twee, in Eind hoven vier PSV PSV niet ontevreden over de publieke belangstelling voor de tweede wedstrijd tegen FC Dundalk morgenavond. In de voorverkoop zijn een kleine 10.000 kaarten verkocht.De basisopstelling van de lands kampioen is gelijk aan de op stelling waarmee PSV de competitiewedstrijd van af gelopen zondag tegen FC Utrecht beëindigde. Ondanks de handicap van het ontbreken van Jan van Beve- ren, Nick Deacy alsmede re servedoelman André van Ge- rven, die door recente blessu- Wim Rijsbergen: vraagteken res niet beschikbaar zijn, re kent trainer Kees Rijvers na tuurlijk op een overwinning in de ontmoeting met de Ierse kampioen. De Oostduitse arbiter Rudi Glöckner leidt de ontmoe ting. Lau van Ravens is waar nemer van de UEFA. Indien niet wordt gescoord gaat PSV oyer naar de tweede ronde, aangezien dan het doelpunt van de Nederlanders in de uitwedstrijd, die in 1-1 ein digde, dubbel telt. Bij een re sultaat van 1-1 moet er wor den verlengd. Elk ander ge lijkspel brengt de Ieren een ronde verder. De basisopstelling van PSV is: Van Engelen, Poortvliet, Van Kraay, Stevens, Deykers, Willy van de Kerkhof, Lubse, Postuma, René van de kerk hof, Dahlqvist en Willy van der Kuylen. om tegen te spreken dat hij als doelman elke dag nog wat bijleert. Stepney: „Die woorden van Busby werden gesproken in de roes toen we net met 1-3 van Manchester City hadden gewonnen. En ook in die wedstrijd kwam het geluk om het hoekje kijken. Kijk, ik ben van ori gine een lijnkeeper. De fout, die ik gemaakt heb, is om in mijn eentje de strategie te bepalen, nadat ik nogal onder de indruk kwam van de lange ballen, die Manchester City bij de verste paal laat neerd- warrelen. Ik zag die mannen aan het werk tegen Aston Villa en dacht, dat zal mij niet overkomen. Als doelman ben je uiteraard een eenling, maar ik ging zaterdag grandioos de boot in door op de tweede paal te gokken. Prompt stonden we na de kopbal van Denis Tueart met 1-0 achter. Daarna heb ik alles van me afgezet en kwamen we er door". Stepney (voor Milwall, Chelsea en United meer dan vijfhonderd League-wedstrijden) is het niet eens met Matt Busby ten aanzien van de voor het grijpen liggende zege. Hij: „Als het lukt kan Busby gelijk krijgen. Dit soort wedstrij den kan in een grote overwinning voor United eindigen, maar voor hetzelfde geld in een teleurstelling. Ik had begrepen dat Ajax niet de .ploeg meer is die drie Europa Cups won. Maar de wijze waarop ze in Amsterdam verdedigden en er met vier, vijf man uitbraken, heeft my tot de conclusie gebracht dat die overwinning waar iedereen nu op rekent helemaal niet zo zeker is. Wanneer ze overeind blijven en ze komen er een keer met succes uit, kan je het vergeten. Ik hoop uiter aard dat Busby gelijk krijgt. Dan mogen ze mij straks best als een zwartkijker afschilderen". GER STOLK ANGERS - Voor de klassieke tijd rit over 90 kilometer in de omge ving van Angers om Grand Prix des Nations zijn vijf Nederlanders in geschreven. Het zijn: Roy Schui ten, de winnaar van '74 en '75, Joop Zoetemelk, Andre Gevers, Fedor den Hertog en Gerard Kamper. Het is echter nog niet zeker dat ze alle vijf van start zullen gaan in deze open wedstrijd, want ook amateurs konden inschrijven. Felix Levitan, ook in deze tijdrit koersdirecteur, behoudt zich namelijk het recht voor om in geval van een groot aan tal deelnemers enkele namen van de startlijst te schrappen. Daarbij zouden de namen van Kamper en de Australiër Donald Allan die ook door Frisol is aangemeld, weieens kunnen sneuvelen. Voor het eerst sinds jaren is er weer sprake van een select gezelschap. Freddy Maertens, Bernard The- venet, Joop Zoetemelk, Roy Schui ten, Knut Knudsen, Bernard Hi- nault, Jean-Pierre Danguillaume en Eddie Merckx zijn niet de eerste de besten. Zelfs de 40-jarige Franse lieveling Raymond Poulidor heeft zichzelf na zyn goede prestatie in Tours-Versailles ook geschikt be vonden voor de 90 kilometer lange solorit. Van Peter Posts TI-Raleigh-ploeg, waarin Hennie Kuiper en vooral Dietrich Thurau meer dan redelijke tijdrijders zijn, komt niemand aan de start in Angers. Post gaat overigens volgend sei zoen in ieder geval door met zijn ploeg al kondigde TI enkele weken geleden aan met de sponsoring te willen stoppen. Post "Als TI zich terugtrekt zal de ploeg volgend sei zoen kleiner zijn dan nu het geval is. Dat moet echter nog afgewacht worden, want TI heeft nog geen de finitieve beslissing genomen". Ze ker is, dat Raleigh volgend jaar zal uitkomen met Kuiper, Knetemann, Karstens, Van den Hoek, Piet van Katwijk, Pronk, Thureau, Haritz en De Cauwer. Jan van Katwijk, Hoogendoom, Van der Helst en Van Dongen krijgen geen nieuw contract.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11