O mededelingen gemeentebestuur leiden 27sept. tm 1 okt.'76 Rabobank E3 70cc ombouwset Yamaha 178.- ONDERDELEN STRUIK Algemene vergadering van de Rabobank te Warmond TECHNISCH ADMINISTRATEUR MAGAZIJNBEDIENDE 8 PK, voor alle types ter introduktie Door eigen import alle chroom en snelle onderdelen voor Yamaha etc. tegen spotprijzen. HOOIGRACHT 51 - LEIDEN - TELEFOON 122026 Jndanks grote werkeloosheid bij het arbeidsbureau jeen succes. Jaarom vragen wij langs deze weg geroutineerde schilders lie genegen zijn voor korte of lange tijd onderhouds- ichilderwerk uit te voeren in Leiden en omgeving. Joede beloning. tanm. dagelijks Schildersbedrijf 4. P. JANSEN B.V. lammermarkt 17, Leiden. Tel. 071-122271. Bezoekt onze Countrybar Gezellige sfeer, rustige muziek. Uw gastheren Gé en Wim. Herengracht 100. Telefoon 121935-140876" Wasserij Spronk vraagt voor haar sorteerafde- ling een JONGEMAN (min. leeftijd 18 jaar). U kunt zich iedere dag aanmelden en vraag dan naar de heer Neute boom Wasserij Spronk, Lijn baan 3, Leiderdorp. Telefoon 071-899300 Hierdoor roept de Coöperatieve Raiffeisenbank •'WARMOND" W A. haar leden op tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden wordt op maandag 11 oktober 1976 om 20.00 uur in Hotel "de Zon" te Warmond. Verkorte agenda: 1Opening; 2. Aanwijzing secretaris en stemopnemers; 3. Notulen vorige vergadering; 4 Aanwijzing leden, belast met voorlopige vaststelling notulen; 5. Balans en winst- en verliesrekening 1975; 6. Bestuursverkiezing; 7. Verkiezing van Raad van Toezicht; 8. Mededelingen; 9. Rondvraag; 10. Sluiting. De volledige agenda inclusief de jaarrekening 1975 ligt vanaf heden op het kantoor van de bank voor de leden ter inzage Het Bestuur, J. Breedijk, voorzitter. A. J. van der Hulst, secretaris. Gemeenteraad Fabrikant van: Laboratorium- en ziekenhuis appendages en accessoires. Rijmefa is een dochteronderneming van het V.S.H.-concern. RIJMEFA vraagt voor spoedige indiensttreding een deze medewerker zal ons team op het bedrijfsburo komen versterken.Op leiding: Mavo-niveau. Verder kunnen wij plaatsen een met rijbewijs B-E. Schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan: SEJMEFA B.V. Rooseveltstraat 14, Leiden. U kunt voor een sollicitatiegesprek ook een telefonische afspraak maken. Telefoon 071-765700. De gemeenteraad vergadert op maandag 27 september a.s. om 19.30 uur in het stadhuis. Agenda: Huur van het pand Breestraat 127/129 van de Raad van Arbeid. Renovatie van de paviljoens Dames E en Dames F, alsmede voor de uitbreiding en verbouwing van het paviljoen Heren F van het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. 9 Bijstelling van de investeringsruimte 1976. Zwemaccommodatie in Leiden. O Herziening van het geldende bestemmingsplan ("uitbreidingsplan 1933") voor het gedeelte van het gebied tussen de Lage Rijndijk, de Sumatrastraat, de Timorstraat en de Zijl. Open brief van het Steunkomitee "Geen cencuur op de muur" houdende bezwaar tegen het van gemeentewege witkalken van op muren aangebrachte affiches e.d. 9 Structuurschets Leiden-west. Brief van Burgemeester en Wethouders van Leiden over de vervulling van het burgemeesterschap. Ruiling van gronden aan de Brahmslaan en in het centrum van de Merenwijk. Rekening courant-krediet aan de Stichting Mast. Motie van de heer Meijer e.a. inzake uitbreiding van het kiesrecht voor het Hoog heemraadschap van Rijnland. Verzoeken van besturen van bijzondere scholen voor kleuteronderwijs en gewoon lager onderwijs om medewerking. Extra kredieten voor verandering van inrichting, aankoop van meubilair en leer- en hulpmiddelen dan wel eerste inrichting voor een viertal openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. Aankoop van de panden Uiterstegracht 37 en 39. Aankoop van de panden Groenesteeg 39, 39a, 43, 45,47, 47a, 56, 58. alsmede Uiter stegracht 41. Aankoop van de panden Uiterstegracht 16, 30. 38, 54a t/m e en 56. Aankoop en verbetering van de panden Floresstraat 31 en 33. Herziening van het geldende bestemmingsplan Leiden-Merenwijk ten behoeve van de bouw door Holland-woning b.v. Verhoging van de gemeentelijke bijdrage in de restauratie van kleine monumenten (zgn. woonhuispot). Aanvullend krediet voorde aanleg van een sierbestrating in de Haarlemmerstraat. Opdracht aan Geoproject B.V. en Nationale Woningraad tot voortzetting van de projectleiderswerkzaamheden ten behoeve van de rehabilitatieplannen van de Kooi respectievelijk het Noorderkwartier. Medewerking aan de uitvoering van de "Beschikking deelneming van het Rijk in garanties van de gemeenten bij woningverbetering". Garanderen van de betaling van rente en aflossing van een door de n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage aan de Stichting Universitaire Woonwijk Boerhaave te verstrekken geldlening. Vestigen van de erfdienstbaarheid van weg ten behoeve en ten nutte van een aan de Plantijnstraat gelegen perceel grond. Commissievergaderingen De commissie voor de beroepschriften van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de tweede afdeling der commissie op 27 september a.s. om 17.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis uitspraak doen op het beroep van de heer N. G Blonk tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 6 mei 1975, tot intrek king van vergunningen voor het hebben van benzinepompen voor het perceel Nieuw- straat 33-41, alhier. De commissie voor de beroepschriften van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling der commissie op 6 oktober a.s. om 16.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis, behandelen een beroepschrift van de heer J. Lepelaar tegen de aanschrijving van burgemeester en wethouders van 10 augustus j.l. aan J Lepelaar tot herstel van onderhoudsgebreken van het pand Catharinastraat 12. Diversen Afscheidsreceptie commandant brandweer De heer ing. A. C. Broeshart zal in verband met het aanvaarden van zijn benoeming tot commandant van de brandweer in Den Haag per 1 oktober a.s. zijn functie van commandant van de brandweer in Leiden neerleggen. Ter gelegenheid hiervan is er op donderdag 30 september a.s. van 16.30 tot 18.00 uur een receptie in de burgerzaal van het stadhuis (ingang Breestraat). Deze receptie is voor iedereen toegankelijk. Informatieve avond over de Sumatrastraat Op dinsdagavond 28 september a.s. organiseren Burgemeester en Wethouders een informatieve avond over de voorgenomen reconstructie van de Sumatrastraat. Deze bijeenkomst vindt plaats in de aula van de Louise de Coligny-scholengemeenschap, Sumatrastraat 201, en begint om 20.00 uur. Op deze avond zal een toelichting gegeven worden op de plannen voor aanpassing van de Sumatrastraat. Deze plannen zijn opgesteld met het oog op de aanleg van de Sumatrabrug over de Oude Rijn. De avond staat onder leiding van de heer J. Kamp huis, directeur van de Welzijnsraad. Verkeer Burgemeester en Wethouders van Leiden zijn van plan de volgende verkeersmaatre gelen vast te stellen: Centrum aanpassing van de laad- en losregeling in de Haarlemmerstraat. De Camp een verbod stil te staan i perceel nr. 20. i de Caeciliasiraat, noordzijde tussen de Lange Mare er. Commissie voor economische aangelegenheden. Dinsdag 28 september a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Bewinkeling.van de Merenwijk. Wijziging grootverbruikerscontract elektriciteit. Voorstel tot wijziging gemeenschappelijke regeling "Regeling Vuilverwerking voor Leiden e.o.". Commissie voor sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheids zorg en cultuur. Donderdag 30 september a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Ingekomen stukken: - Brief Culturele Raad d.d. 3-9-'76 inzake culturele verhuur Witte Poortkazerne; - Brief Trainings- en begeleidingscentrum voor vrijwillige hulpverleners d.d. 14-9-'76 inzake subsidieverzoek over 1976 ad 4.800,-; - Afschrift brief aan B. en W. van der Werkgroep hulpverlening d.d. 18-9-76 inzake telefoonkosten bejaarden; - Verslag ontspanningsactiviteiten 1974 en 1975 Endegeest. Aanschaffing goederen en machines t.b.v. de Gem. Dienst Sociale Werkvoorzie ning tot een totaalbedrag van 6.350.-. Opleidingen Endegeest (besloten vergadering). Commissie voor interne organisatie en beheer. Donderdag 30 september a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen de voorstellen worden besproken, die onlangs in diverse commissies aan de orde zijn gesteld en waarvan nu in hoofdzaak de finaneële aspec ten zullen worden bezien, alsmede: 9 Wijziging van de gemeentebegrating -211 de gemeentebegroting van de sociale Dienst en de Dienst Gemeentewerken voor het dienstjaar 1976. Bovengenoemde vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlich ting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur. Commissie voor de Beroepschriften De commissie voor de beroepschriften van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling der commissie op vrijdag 24 september om 16.30 uur in kamer 204 van het stadhuis uitspraak doen op het beroep van de heer G. A. A. Nou wens te Oegstgeest tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 17 juni j.l., houdende aanschrijving tot herstel van onderhoudsgebreken aan het pand Vol- lersgracht lOd. Morskwartier een geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van de 1. Gerard Brandtstraat tussen de Muiderkring en de Constantijn Huygenslaan, in de richting van de Constantijn Huygenslaan. 2. Coornhertstraat, in de richting van de Gerard Brandtstraat. 3. Jacob Catslaan, in de richting van de Gerard Brandtstraat. Rijndijkbuurt een parkeerverbod op de Burggravenlaan tussen de Hoge Rijndijk en de Kern- straat. aan beide zijden van de rijbanen. tijdelijk voor de duur der bouwwerkzaamheden: a") een parkeerverbod d.m.v. een gele streep op: 1de Catharinastraat, westzijde, over een lengte van 15 meter vanaf de hoek met het Utrechtse Jaagpad. 2. het Utrechtse Jaagpad, zuidzijde, over een lengte van 70 meter vanaf de hoek met de Catharinastraat. b) een parkeerverbod op de Rijnmondstraat, aan .beide zijden. Professoren wijk een parkeerverbod d.m.v. een gele streep op de Lorentzkade, aan weerszijden van de ingang van de Petrus en Jacintaschool. aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Lorentzkade, ter hoogte van de ingang van de Petrus en Jacintaschool. De Kooi 9 een geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van de Soembastraat, in de rich ting van de Timorstraat. een parkeerverbod op het verlengde van het Marowijnepad. westzijde, over een afstand van ongeveer 30 meter vanaf de Zijlbrug. Meerburg een geslotenverklaring voor vrachtauto's van de Lekstraat. de Meerburgerstraat, in de richting Stationskwartier een verbod om te keren op de rotonde bij het Plesmanviaduct. Haagwegkwartier een geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van de Da Costastraat tussen de Haagweg en de Ten Katestraat, in de richting van de Ten Katestraat. een parkeerverbod d.m.v. een gele streep vanaf de hoek met de Haagweg. Houtkwartier een parkeerverbod d.r 12 meter, ter hoogte v j. een gele streep op de Boerhaavelaan, c de ingang van de St. Pancrasschool. De verkeersmaatregelen zullen voor zover nodig worden aangepast. De opdeze maatregelen betrekking hebbende tekeningen met toelichting, liggen vanaf vandaag gedurende veertien dagen ter inzage op de afdelng Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondzaken van de Gemeentesecretarie in het stadhuis, kamer 314. Gedurende die periode bestaat gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwa ren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de vergadering van de Ver- keerscommissie; deze zal worden gehouden op 11 oktober a.s. om 15.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Merenwijk- en Kooibewoners opgelet! Voor een speciale KINDERSTEUNSCHOEN tegen prijzen, die U in het centrum niet aantreft, naar SCH0ENHANDEL VAN KAMPENHOUT Atjehstraot 73 (hoek Sumatrastraat). Ruime parkeergelegenheid. Duizende korte en lange BONTMANTELS in september nog 20% zomer- korting en eerste keus kollektie 1976. Desgew. soepele kre dietservice. Waarborggarantie. De grootste en goedkoopste bontzaak van'Nederland De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C tel - 010- 117117. Parkeren v Zaak, Bij koop reisgeld terug (ook benzi ne). Vrijdags tot 21 uur open. Nu kopen a.s. winter betalen AUTOMOBIELBEDRIJF heeft plaats voor een actieve AUTOVERKOPER

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 29