TE KOOP IN RIJNSBURG Sandra even in Leiden Subsidies voor reereatieplannen PLATENSPECIALIST voor Rijnsburg en omstreken ADRIE DE MOOY Jac. Ravensbergen fotJ DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 VARIA PAGINA 19 Lezers schrijven LCC-actie (2) De affiche van het Leids City Cen trum is een zeer noodzakelijk kwaad. Velen vinden dat de toe stand in Leiden kritiek is en dat vinden niet alleen winkeliers. De Leidenaars zien dat in onze eens zo mooie stad de verpaupering hand over hand toeneemt. Daar zijn han den vol voorbeelden van. Rioleringsbeleid: vele bewoners wonen in de stank van de nog steeds zeer oude rioleringen in Lei den. Stadsvemiewing en wijkver- betering: vele subsidies heeft de regering willen geven, als het ge meentebestuur van Leiden maar niet zo lang bezig was met theore tisch gezwam. Verlichting in oude wijken. Ge meentelijk woningtoewijzingsbe leid (te grote woningen toewijzen aan te kleine gezinnen). Waar vroe ger woningen waren, staan nu grote kantoorgebouwen leeg, meer dan twee jaar. Sumatrastraat voor doorgaand verkeer, waardoor de bewoners met nog meer overlast komen te zitten. Rijnsburgerweg: opengebroken, Stationsplein; opengebroken, Haarlemmerstraat puinhoop, Boerhaavelaan; open gebroken enz. enz. Natuurlijk, als je wat vernieuwd wilt hebben, moet het eerst een puinhoop worden. Maar moet dat dan op zoveel plaat sen tegelijk? En zo verkeerd dat fietsers, voetgangers en auto's geen straat meer kunnen vinden. Het gemeentebestuur is helaas wat minder voortvarend dan we ge hoopt hadden, schrijft Laurens Beijen. Daarmee heeft hij de spij ker op de kop geslagen. Het ge meentebestuur was wel erg vlot om grond te verkopen aan grootgrond bezitters in de Merenwijk, waar woningen op gebouwd zijn die voor leidenaars onbetaalbaar zijn. Het is vijf voor twaalf, hoog tijd dat Lei den bestuurd gaat worden door Leidse bewoners uit de praktijk. Misschien, heel misschien wordt Leiden dan weer een stad waar het fijn is om te werken en te wonen. W. G. Verkade Sumatrastraat 24a, Leiden DEN HAAG - Op grond van de kennen. De kosten van het plan zijn rolschaats- en een tennisbaan in nieuwe subsidieregeling voor re- geraamd op f. 175.000; de maxi- groenvoorzieningen bij Hazers- creatievoorzieningen aan de rand male subsidie bedraagt f. 30.000. woude zijn afwijzende adviezen van de stad heeft Leiden een pro- uitgebracht, voornamelijk omdat vinciale bijdrage gevraagd voor een Afwijzend is beschikt op een ver- bestond aan de openbaar- groenaanplant met wat trapveldjes zoek van bassenheim, dat een Ion- heid van de te maken banen. Voor en trimvoorzieningen langs de derboerdenj wil maken in het be- een groenzoom in Ter Aar aan de noordrand van de Merenwijk. Na staande park Rusthof. Dit plan past rand van het dorp in het plan gunstige adviezen van provinciale echter niet in de subsidievoor- Aardam-West willen GS tot het waterstaat en provinciale planoio- waarden omdat het midden tussen maximum van f 30 000 subsidiè- gische dienst hebben GS in prin- de bebouwing is gelegen. ren cipe besloten de subsidie toe te Ook voor het maken van een Zondag te gast bij Beestenspul '76 LEIDEN - In de directiekamer van de Leidse Groenoordhallen kon men gisteren een klein beetje van de sfeer proeven, die er bjodrdag en zondag zal zijn, wanneer ruim VIJFDUIZEND DIEREN DE BEIDE hallen zul len bevolken. En naar organisa tor Rob Lauwers hoopt ook zo'n 40.000 bezoekers. De vlinderachtige frêle zange res Sandra Reemer kwam even langswippen om voor actieve fotografen te poseren met een aantal langharige katten, en een paar nauwelijks zeven we ken oude AfghaantjesDe aan blik van een mest met elf pupies wond Sandra duidelijk op. ,Ja, ik loop al een tijdje met plannen rond om ook een hond te nemen Maar dat moet wel een goeie waakse zijn, want ik woon al leen", aldus Sandra Reemer, die zich door de aanwezige kynolo- gen liet voorlichten over aard en karakter van bepaalde soorten. X&rder was in de Groevoordhal Peter Kok aanwezig. Beter be kend als de helft van het duo Greenfield en Cook dat enkele jaren geleden bijzonder popu lair was. Peter Cook start za terdag op beestenspul '76' in Leiden zijn solo-carrièremet de première van een nieuwe single Sandra Reemer komt zondag langs om een aantal prijzen uit te reiken en tegelijkertijd een paar van haar laatste successen te zingen. Andere gasten die er komen zijn: Mies Bouwman en Willem Duys, Fran Derks en Wim van Hanegem, Rob de Nijs en Bueno de Mesquita. Belangrijkste gasten blijven echter de dierenZo werd er gis termiddag al hard gewerkt aan het gereedmaken van een springbak, waarin zaterdag en zondag een concours hippique wordt gehouden. In totaal der tig vrachtwagens zand zullen er voor de vloer aangevoerd wor den. Een piste, die vanmiddag voor het eerst door de ruiters werd uitgeprobeerd. Het is 16 jaar geleden, dat in Leiden, maar dan in de open lucht, voor de laatste maal een concours hippique werd gehouden. Organisator Rob Lauwers legde gistermiddag uit dat feesten- spul" mede bedoeld is om het wanbegrip dat er vaak onder verschillende dierenliefhebbers bestaat. ,JDe man die kanaries houdt kan zijn buurman die een kat heeft niet uitstaan. In de Groenoordhal kunnen ze met el kaar in contact komen en iets meer te weten komen van de hobby van de ander". Bealngstellend werd gisteren ook geïnformeerd naar het niet-doorgaan van de komst van Brigitte Bardot. Rob Lau wers: „We hebben van alles ge probeerd, maar ze heeft niets van zich laten horenBovendien heb ik gisteren gehoord dat ze de .Stichting Dierenbescherming" die ze had opgericht, weer heeft opgeheven„Op dat punt valt ze me erg tegen. Reactie van een der aanwezigen: „Maar op an dere punten valt ze me nog al tijd erg mee". HAARLEMMERMEER - In de openbare bibliotheek in Hoofd dorp wordt een politie- tentoonstelling gehouden, die officieel is geopend. Naar aan leiding daarvan zei commissaris Ter Beest dat het verkeer nog steeds veel slachtoffers eist. Sinds 1 januari zijn er 24 perso nen om het leven gekomen, waarvan zes in de afgelopen veertien dagen. Vorig jaar be droeg het aantal slachtoffers dat om het leven kwam 32. Bijna 100% van de verkeersonge vallen is te wijten aan de wegge bruiker zelf. De criminaliteit stijgt ook wel iets, maar echte Politie-expositie Haarlemmermeer zware criminelen kent de Haar lemmermeer zelf niet. De mees ten die op het dievenpad in de polder gaan, komen uit de om geving. Haarlemmermeer heeft daarbij de pech te liggen tussen grote steden als Amsterdam, Leiden en Haarlem. Het Haarlemmermeerse politie korps voldoet aan de gestelde maximum capaciteit van 160 man. Onder hen zijn 12 vrouwe lijke geüniformeerde politie agenten. Opvallend is het aantal schoolverlaters dat bij de politie in Haarlemmermeer solliciteert. Vooral zij die mavo. of havo heb ben doorlopen willen een baan bij de Heilige Hermandad. "Wij zijn blij met deze ontwikke ling, want dat betekent dat de ontwikkeling van de politie in Haarlemmermeer op een be hoorlijk peil staat", aldus de heer Ter Beest. Haarlemmermeer heeft trouwens een jong korps, want verreweg de meesten zijn nog beneden de 35 jaar. Vultink verdedigt titel bandstoten DEN HAAG - Hans Vultink zal van 7 tot en met 10 oktober in Wychen zijn nationale titel in het bandsto ten verdedigen. Hij zal onder meer Europees kampioen Christ van der Smissen tegenover zich vinden. De deelnemers zijn: Hans Vultink (Groenlo), Christ van der Smissen (St. Willebrord), Henk de Kleine (Helmond), Hans Sundquest (Pa- pendrecht), Louis Havermans (Zundert), Ben Velthuis (Olden- zaal), Piet Vet (Berkhout) en André van Ham (Egmond aan Zee). Speciaal adres voor al uw platen - radiomeubels en hoofdtelefoons Het vanouds bekende adres voor al uw gewijde en klassieke muziek. NOORDEINDE 46 - DUBBELE BUURT 17 TELEFOON 21529 TJEERD B0TTEMA - MIJN LEVEN Een mesterwerk van de grote illustrator van kinderboeken, tekenaar van Bijbelse schoolplaten enz., dat velen van U zult aanspreken. Een boeiend verhaal van een boelend mens. U kunt nu proHpren van de tijdelijke intekenprijs van 35.00. Een voordeel van 14.50. Een prachtig St. Nicolaasgeschsnk. Teken nu in. Bij verschijnen wordt het boek gratis bij U aan huis gebracht. U kunt zich telefonisch opgeven (01718) 12082. Deze advertentie geldt voor Leiden en omstreken. BOEK- EN KANTOORHANDEL V. d. BERG Achterweg 12 Katwijk a/d Rijn Telefoon 12082 Speelgoed Kantoorartikelen Gereedschap Ijzerwaren Verf en behang Huishoudelijke artikelen Vliet NZ. 71 Rijnsburg Tel. 21317 MAKKUMER AARDEWERK VAN TICHELAAR het enige Nederlandse sieraardewerk van Nederlandse klei, ge maakt in de enige fabriek, die sinds de 17e eeuw onafgebroken werkte en nimmer van de oude recepten afweek. VERKRIJGBAAR BIJ: KUNST HANDEL Voorstraat. Katwijk Zee Kerkstraat 4. Rijnsburg Abrah. v. Rooyenstr. 106. Noordwijk J LEIDEN - Bewoners van de Clarasteeg en de Mirakelsteeg hebben de afge lopen dagen geprotesteerd tegen een maatregel van de Dienst Reiniging, die de bewoners schriftelijk heeft verzocht hun vuilniszakken op de hoek van de Mare en de Janvossensteeg te plaatsen. Dit in verbind met de problemen die ontstaan bij het ophalen van het huisvuil in smalle straten. In de Clarasteeg doen zich problemen voor omdat daar herhaaldelijk grote vrachtwagens geparkeerd staan bij de firma Teekens en bij de firma Palm. Een dergelijke regeling is volgens een woordvoerder van de dienst Rein iging op meer plaatsen van de stad van kracht. In bijvoorbeeld de Kooihof en de Transvaalhof is wel medewerking van de bewoners gekregen, aldus de dienst Reiniging. De reinigingspolitie heeft gistermiddag in de Clarasteeg contact opgeno men met de bewoners. De vuilniszakken worden zo snel mogelijk wegge haald en bovendien zal worden geprobeerd met de bewoners tot c stemming te komen. LEIDEN - Dat de natuurweek in de Leidse Vredeskerk ook op de jeugd gericht is, spreekt wel vanzelf. Schoolklassen in de wijk krijgen een speciale les en gistermiddag waren er spelen waarbij de kinderen - zie foto - op drachten moesten uitvoeren. Met de nodige instructies en een papier vol vragen gingen velen rap op stap.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19