jNorton: jgeweldig jpak slaag" "Leidse" clubs hoopvol Vierkante-, rechthoekige- en ronde buizen METAAL - ^LPHEN IJ shockeybond keurt transfer Schaffer goed Anderlecht en Manchester U spelen gelijk TOUWTREK WEDSTRIJDEN Telex 32276 Tel. 01720-74941 KOERSEN DUINDIGT VERZEKERINGEN Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan vaak wel Voorkom dat 'n moeilijkheden raakt. DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 °>|«V STRIJD OM ZWAARGEWICHT-TITEL I IGROSSINGER - Ken Norton, komende dinsdag uitdager van wereldkampioen zwaargewicht Mohammed Ali, be- I kijkt in zijn traininskamp in Grossinger dagelijks de film van zijn tweede gevecht tegen Ali, Dikwijls twee tot drie maal. De afloop van het gevecht, dat in 1973 werd gehou- Iden, is telkens hetzelfde. De Microfonist brengt Ali's hand als winnaar omhoog na een gevecht over twaalf ronden, I waarin twee van de drie juryleden Ali als winnaar op pun ten zagen. I Norton was en is het nog steeds niet eens met die uitspraak. Hij overtuigd dat hij ook dat gevecht, evenals de partij die zes maanden eerder in San Diego plaats vond, heeft gewonnen. In de eerste con frontatie tussen Mohammed Ali en Ken Norton zegevierde de ex- marinier die met één van zijn vele treffers Ali een gebroken kaak be zorgde. De twee gevechten, die de twee boksers tegen elkaar hebben geleverd waren partijen waar het wereldkampioenschap niet op het spel stond. Dat kon ook niet omdat Mohammed Ali op dat moment zijn titel, die hem wegens dienstweige ring was ontnomen, nog tjiet her- Zeer groot opgezet bokstoernooi in Amerika NEW YORK - In de periode januari-juni 1977 zal in de Verenigde Staten een groot bokstoernooi worden gehou den, waaraan de beste Ameri kaanse boksers in elke ge wichtsklasse zullen deelne- De winnaars van het toernooi, dat rechtstreeks via de televi sie zal worden uitgezonden, krijgen de titel kampioen van de Verenigde Staten. Het zal dan de eerste keer worden dat Amerikaanse kampioenen worden uitgeroepen. In tegenstelling tot de meeste Europese landen kent men in de Verenigde Staten geen na tionale kampioenen. Het toernooi, waaraan in elke gewichtsklasse de hoogst ge klasseerde acht boksers zullen uitkomen, wordt georgani seerd door promotor Don King en het Amerikaanse boksblad "Ring Magazine". Overigens zullen de wereld kampioenen en zwaargewich ten als Muhammad Ali, George Foreman en Ken Nor ton niet deelnemen. Dit is financieel niet haalbaar omdat deze boksers gages verdienen, die boven een mil joen dollar (ruim 2.5 miljoen gulden) liggen. Wanneer het toernooi een suc ces wordt, is het de bedoeling dat in 1978 de nieuwe Ameri kaanse kampioenen in een soortgelijke reeks wedstrijden uitkomen tegen de Europese titelhouders, r Mohammed Ali: niet langer dansend door de ring Bij start volleybalcompetitie overd had. Komende dinsdag in het Yankee-stadion in New-York staat de kroon van de zwaargewichten wel op het spel en Norton is ervan overtuigd dat hij de drager er van zal worden. Bekend Ken Norton gelooft niet dat er veel nieuws van Ali is te verwachten ondanks het feit dat de wereld kampioen herhaaldelijk heeft ver klaard veel harder te kunnen stoten omdat hij zijn stijl veranderd heeft. Ali zegt veel harder te kunnen sto ten omdat hij is afgestapt van zijn dansende stijl en nu plat op de voe ten door de ring gaat om zijn stoten meer kracht te geven. „Ali is Ali", aldus Norton. „Hij zal alles doen wat hij tot nu toe gewend was. Een vos verliest wel zijn haren maarniet zijn streken en ik geloof niet dat Ali nu op eens wat nieuws heeft ge vonden. Hij zal nu alleen zijn hoofd wat meer gebruiken en dan bedoel ik niet zijn verstand". Volgens Nor ton zal Ali hem op dezelfde manier bestrijden als hij Joe Frazier in zijn laatste gevecht tegemoet trad. „Hij zal in fasen boksen. Hoe langer het gevecht duurt des te sterker word ik. Ik zal hem pijn doen met elke treffer of die nu op het hoofd, het lichaam of de armen komt. Hij weet uit de twee voorgaande gevechten dat ik hard kan stoten. Zijn handen zijn misschien sneller maar ik stoot harder." Afstraffing „ik vernietig Ali. Ik ben nog nooit zo zeker geweest als dit. Ali krijgt vijftien ronden lang een afstraffing. Ik zeg niet dat ik de wereldkam- pioen knock out sla. En dan zet reeds schuchter had geopend, Ken Norton de projector met de aanstaande zondag de beurt flim van zijn gevecht tegen Ali weer andere divisies. Dat houdt ir aan. Op de wand van zijn hotelka- weer een aanta] Leidse en re* mer verschijnen de beelden „Dg clubs .-aan de bak" moetc... gevaarlijkste aanvallen van Ali zijn xneeste clubs hebben zich aan het die wanneer hij komt met de snelle combinaties van linkse directen en een rechtse cross". Norton gelooft dat Ali van het begin uit zal zijn op een snelle knock out. „Hij zal mij proberen te verslaan met een rechtse hoek. Daar ben ik van over tuigd. Angst heb ik er niet voor. Want in de 24 ronden-die ik tegen over Ali heb gestaan nam ik al zijn stoten. Een knock out zit er voor Ali ook dit keer niet in. Ik was ervan overtuigd dat ik ook de tweede par tij van Ali had gewonnen. Ik moet wel toegeven dat ik na afloop totaal uitgeput was. Ik was toen de uitslag bekend werd gemaakt teleurges teld maar niet boos." Training Mohammed Ali trainde gisteren in zijn trainingskamp normaal. Hij deed alleen geen sparring. Hij bok ste vijf ronden op zware en lichte boksballen en deed ook nog een kwartier aan touwtje springen. Morgen moeten de twee boksers zich melden voor een medisch on derzoek. De partij Mohammed Ali - Ken Norton wordt in de nacht van dins dag op woensdag gehouden. BRUSSEL - De meest sensa tionele uitslag van de derde ronde van de Belgische voet balcompetitie was de overwin ning van Oostende met 5-1 op Standard Luik. Oostende stond gisteren troosteloos onderaan de ranglijst, maar haalde tegen de vroegere kampioen vernieti^ gend uit. Club Brugge staat sinds giste ravond niet meer alleen aan de leiding. De Belgische kampioen verspeelde een punt bij Lierse SK in een matige wedstrijd, waarin de thuisclub te laat in een overwinning ging geloven. Brugge speelde passief en mocht zich gelukkig prijzen met de halve winst. Hierdoor zijn vier ploegen aan de kop van de ranglijst gekomen: Club en Cercle Brugge, Antwerp en Beerschot. Voorlopig dus geen Brusselse ploegen. Die gaven elkaar in de topper van de dag weinig toe. In de eerste helft werd er zowel door Molenbeek als Anderlecht niet best gespeeld. De rust kwam met 0-0 en het werd ei genlijk pas spannend nadat Coeck Anderlecht de leiding had gegeven. Jan Boskamp scoorde in de allerlaatste mi nuut de gelijkmaker. De uitslagen in de Belgische competitie zijn: RWDM-Ander- lecht 1-1; Lierse-Club Brugge 0-0; Waregem-Lokeren 0-2; Beerschot-Beringen 3-1; Beve- ren-Kortrijk 0-0; Oosten- de-Standard Luik 5-1; FC Luik-Charleroi 2-1; Winters- lag-Antwerp 1-2; Cercle Brug- ge-KV Mechelen 2-0. In een wedstrijd voor de derde ronde van het toernooi om de League-cup heeft Man chester United, Ajax' tegen stander in de UEFA-cup gelijk- gepseeld tegen Sunderland. De ontmoeting eindigde in 2-2. Tot de ploegen, die de laatste zes tien bereikten, behoren de derde divisieclubs Brighton en Wrexham. Deze wonnen in uit-wedstrijden van eerste divi- een miljoen gulden aan prijzen Te winnen in de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven Gezellig, ontspannen handwerken met Zareska komplete handwerk pakketten (stramien, wol, naalden werkbeschrijving). Geschenk van Hageo, Hengelo (O): 190 kruissteekkussenpakketten t.w.v. f 20.-- en 190 kruissteekloperpakketten t.w.v. f 37,-- sieclubs. Brighton versloeg West Bromwich Albion met 2-0 en Wrexham schakelde Totten- ham Hotspurs met 3-2 uit. De overige uitslagen: Derby County-Notts County 1-1; Fulham-Bolton Wanderers 2-2; Newcastle United-Stoke City 3-0; Torquay Uni ted-Swansea City 1-2. LEIDEN - Nadat de hoogste vol leybalafdeling het volleybalseizoen kampt men met dezelfde slechte trainingsopkomst, die hoofdzake- het jeugdteam) en Xandra Hillebrand haar kansen vechten, waarbij de lijk gericht is op handhaving in de zijn de versterkingen. spelsystemen vooral op snelheid en promotieklasse. Het eerste team Haak-NOVO uit Noordwijk zal zo- variatie gericht zijn. van Leython, dat met praktisch wel bij de heren als de dames met Leython, het voormalige Groen S hetzelfde team de competitie zal twee teams in de landelijke compe- C, zal dit seizoen zonder sponsor ingaan, hoopt de prestatie-reeks moeten doen. Het tweede divisie team zag Jannie Visser hoge noorden vertrekken andere Tebarts komen, an Nie- In de promotieklasse, die regionaal gespeeld zal worden, zullen Donar, titie uitkomen. De heren ste en derde divisie en de dames de eerste en tweede divisie. De her enselectie heeft ook eei trainer gekregen: Ronald rop. Van Nierop is in het bezit i B 2-licentie, zodat het spel eind van het vorig seizoen danig weten te versterken, zodat zonder al te veel optimisme wel het een en ander van hen verwacht zal wor den. Het Voorschotense Gemini- Kangeroes, Haak-NOVO uit Noordwijk en Leski uit Wassenaar spelen dit jaar weer in de landelijke competitie. Gemini-Kangeroes zal Erbij gekomen zijn Rob Roubal, Verder kijkt Donar uit naar de te- twee teams. Deze zijn in vergelij- haar uitstekende debuut het promotieklasse dit jaar voort te zet- Annet ten. Het eerste is alleen versterkt met Erwin Bergsma uit heren 2. Leython 2, dat dit jaat debuteert in de promotieklasse kreeg in de vorm Cor Vijver (Dynamo-Apel- de heren er zeker op vooruit zal LUSV, Leython spelen. Bij Donar doorn) en Chris Verwoert (SEVj - sAd_ met twee teams deelnemen. Het eerste team komt uit in de eerste divisie en het tweede zal in de tweede divisie uitkomen. Nieuw bij de Kangeroes zijn de ex-PVC'ers Gerard de Jong en Hans van Gestel, hoge ogen zal gooien in de competi Ad van de Marei van Dyna- mo-Apeldoorn en Ruud Marchand uit het derde team. Tegenover de komst van deze spelers staat het jaar zal vertrek van Han Vos en Pieter Ba- streden, ken. De oefenwedstrijden in het Het eerste damesteam voorseizoen hebben al aangetoond dat de selectie duidelijk sterker is geworden. Ook bij de dames is de selectie aan zienlijk uitgebreid en versterkt. Het afgelopen seizoen waren er te weinig goede speelsters om een tweede team te formeren. Marijke van de Poel (aanvoerster van het jeugdteam van Gemini, dat lands- Wim Keyf.Arie Verdoes en Hans de rugkomst van Michel de Geus, die king met het vorig jaar danig i Langen, zodat gezegd kan worden momenteel herstellende is van een ongeval. Donar verwacht in LUSV. LUSV heeft door (Agon) kwamen ter versterking de vereniging is dat het eerste team de slechte trainingsopkomst in het terwijl trainer Van Klaveren tevens geen enkele de beschikking kan hebben over Audry van Dijk, Hannie Verwoert en Paula Strubbe (overgekomen uit België). GER RENES dat de selectie een verjonging heeft ondergaan. De verwachting binnen veel i tie. Bij de dames van Haak-NOVO maal volledig kunnen trainen. De ploeg is vrijwel dezelfde als het vo- vorig rige jaar en heeft aan lengte gewon- ook dit jaar worden ge- nen. Als belangrijk voordeel be schouwt men de continuïteit van Leski het spelersbestand. Bij de dames De uitslagen van de woensdag te Duindigt gehouden koersen zijn: Nubar van Echtenprijs 2040 m.: 1. O. Anatole(H.v.d.Tol)2.51.1,1.23.9, 2. Nallastar V., 3. Neptunus B. Winn 37 90, pl. 4.90, 1.50, 3.50 kopp 35.10, trio 1205.10. Niet gestart: Oda du Coq d'Or. Monty Buitenzorgprijs 2520 m.: 1. Oscar Baker (A. Suykerbuyk) 3.28.8, 1.23.5, 2. Otavi, 3. Ottilia S. Winn 3, pl. 1.40, 2, 1.80, kopp 10.40. Olafski Itenskaprijs 2040 m.: 1. No- ver Fez (J. Obermeijer) 1.49.7, I.23.2,2. Nanika H., 3. Maiko Notte. Winn 15.30, pl. 2.20, 1.40, 1.70, kopp 12.70, trio 116.90. Dancing Tudorprijs (le afd.) 1300 m.: 1. Laristi (D. Weiss) 1.24.0,2. Al- lentown, 3. Prince Wolter. Winn 3.30, pl. 1.50, 3.10, kopp 19.40. Niet gestart: Alican en Mactwain. Jonkerprijs 1500 m.: 1. Paranoh (T. Schoutrop) 2.01.0, 1.20.7, 2. Prins Draisine,3. Pori Marzia. Winn 15.50, pl. 3.80, 3.80, 3, kopp 84.90, trio 384.40. Jofferprijs 1500 m: 1. Paarl D (S. van Dooveweerd) 2.02.7, 1.21.8, 2. Paramita, 3. Petra Fortuna. Winn II.50, pl. 3.20, 3.90, 2.10, kopp 104.80. Niet gestart: Paasfee D. Dancing Tudorprijs (2e afd.) 1300 m.: 1 Our Lass (G. Bier) 1 22.0, 2. Aldis Star, 3. Blackv. Winn 42.30, pl. 10.20. 3.20, 2.60, kopp 128.90, trio 1638.10 Orange Bowlprijs 2100 m.: 1. Kon- corde A. v.d. Blonk)2.57.6,1.24.6.2. Iron, 3„Gerardus O. Winn 5.60, pl. 1.90, 1.40, kopp 4.60. Dancing Tudorprijs (3e afd.) 1300 m: 1. Red Countess (Mej. R. Schwartzkaechel) 1.22 4, 2. Haut Girl, 3 Afessa. Winn 2.10, pl. 1.30, 2.80, 3.40, kopp 14.20, trio 259.90. Ladvprijs 2120 m.: 1 Nappie (G van Eykelenborg) 3.00.1, 1.24.2, 2. Ostara Hanover, 3 Nurejev. Winn 2.90, pl. 1.50, 1.50, kopp 2.50. Totalisatoromzet 358.780. ADVERTENTIE Sluit tijdig een goede verzekering voor uw gezin, h u isAi/jSalQ uw auto en rekreatie. Ga voor een wlj^BïijÉpdcskundig advies naar de gg LEIDSE SPAARBANK DEN HAAG - Het bestuur van de Nederlandse IJshockey Bond heeft alsnog goedkeuring verleend aan de overschrijving van Jerry Schaf fer van HYS-Intervam naar ORWO-Amsterdam. Officieel mo gen er in de ijshockeybond geen Nederlandse spelers worden „ge kocht". De Haagse ijshockeyver- eniging had geen medewerking verleend aan de overschrijving van Jerry, omdat deze uitsluitend op fi nanciële gronden naar ORWO zou overstappen.. Die verdenking was mede in de hand gewerkt door uit latingen van Schaffer zelf. Het NYB-bestuur vindt echter Uat er geen bewijzen voor handen zijn dat Jerry zou zijn weggekocht. Bij het verlenen van de overschrijving heeft het bondsbestuur ook laten meetellen dat Schaffer zijn studie in Driebergen voortzet en dus niet langer aan Den Haag is gebonden. Het bondsbestuur heeft ook over schrijving verleend aan Jack de Heer, de topscorer van de laatste twee seizoenen in de ijshockey- competitie van Tilburg Trappers naar Feenstra Heereveen Mede waardoor de ijshockeycompetitie een stuk aantrekkelijker belooft te worden. MAANDAG 4 OKTOBER AANVANG 9.30 UUR IN DE BREESTRAAT T.O. HET GEMEENTEHUIS Organisatie: LEIDSCH DAGBLAD in samenwer king met de 3-OCTOBER VEREENIGING De wedstrijden staan onder leiding van THEO KOOMEN Inschrijving ploegen, bestaande uit zes personen: KANTOOR LEIDSCH DAGBLAD Witte Singel 1 - Lelden - Telefoon 071-144941 tst. 45

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17