Felice Gimondi overtreft Kuiper Nieuw: Floxil de keelpijnstiller. Ruime zege Finland Nederlands Trophy-tcam kansloos in motor- zesdaagse Geen extra politie bij de FC Utrecht Rode Ster zorgt voor flinke opschudding Fedor den Hertog: solo van 270 kilometer DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 ZELTWEG - Op de derde dag van de internationale motorzes- daagse rond het Oostenrijkse Zeltweg is het Nederlandse Trophy-team kansloos gewor den. Het verloor één van zijn sterkste rijders, Jan Tijhuis, die twee jaar terug nog vijfde in het Europees kampioenschap was geworden. Het medisch advies over Tijhuis' verdraaide knie was: 'niet star ten', maar de karaktervolle cou reur uit Nijverdal wilde zijn ploeg niet in de steek laten en ging gis termorgen wel op pad voor de twee ronden van 162 kilometer. De pijn werd hem echter snel te erg zodat er niets anders over bleef dan opgeven. Bijzonder jammer, want de derde dag, die opnieuw gekenmerkt werd door mooi weer hoewel er hier en daar wel bewolking op kwam zetten, telde weliswaar niet veel uitvallers (12) maar daaronder wel een vijftal belang rijke rijders. Zo verloren het Franse, Belgische en Spaanse vaas-team ieder een rijder, terwijl bij het Trophy-team van de Ame rikanen ook een man gemist moest worden. Het ontbreken van een rijder komt een ploeg da gelijks op 15.000 strafpupten te staan, zodat die teams, waaron der nu ook het Nederlandse Trophy-team, kansloos zijn. De strijd bij zowel de World Trophy als de Zilveren Vaas gaat nog steeds tussen de Tsjechen en de Westduitsers, die in hun respec- tievelijke kopmannen Jiri Sto- dulka en Eddie Hau geweldig sterke rijders hebben. Het uitval- I len van Tijhuis was dermate I jammer, omdat de rest van het Trophy-team juist zo goed voor de dag kwam. Alleen Joop Sta man kwam twee keer te vallen, terwijl Henk Poorte een lekke band kreeg in de terreinproef en daardoor twee strafminuten of tewel 120 verliespunten opliep. Het Vaas-team wordt inmiddels door de concurrentie weer in de gaten gehouden, want het is een opmars begonnen. Allereerst na tuurlijk voor beide teams met uitvallers, maar zelf rijden Dreez- en, Janssen, Max Wassink en Jappie de Jong erg sterk. Jappie de Jong is helemaal over zijn bot sing met de brugleuning heen en rijdt erg goed. Bij de individuelen zijn ook geen problemen te melden. Na de tweede dag stonden nog vijf Ne derlanders op goud. Nieuw in het zesdaagse-gebeuren is dit jaar namelijk dat er twee proeven worden gereden en de resultaten hiervan worden steeds herleid op het béste resultaat in een klasse. De Tsjechen en Duitsers rijden met hun fabrieksrijders dermate hard, dat de 15 procent speling om in het goud te blijven zitten snel verspeeld zijn. Herman van Hoegee, Max Wassink, Henk Poorte, Hennie Janssen en Arno Dreezen stonden na de tweede dag nog op goud, maar na de derde dag moet betwijfeld wor den of de laatste drie niet inmid dels zijn afgezakt naar zilver. Nadederdedagziendeklassemen- ten er als volgt uit Trophy-teams: i l.Tsjechoslowakije 168,1 punten, 2. West-Duitsland 218,6, 3. Oost- Duitsland 298,4, 4. Oostenrijk 849,5, 5. Polen 1186,7, 11. Neder land 16.809,4. Zilveren Vaas-teams: 1. Tsjechos- lowakije 251,5 punten, 2. West- Duitsland 303,6, 3. Italië 379,4, 4. Verenigde Staten 434,4, 5. Oost- Duitsland 556,8, 11. Nederland 1858.2.00000PPE33333 UTRECHT - De Utrechtse bur gemeester Vonhoff heeft giste ren verklaard het niet nodig te vinden extra veiligheidsmaat regelen te treffen voor de wed strijd FC Utrecht-PSV. Afgelo pen zondag veegde de Haar lemse politie te paard tribunes schoon toen supporters van Utrecht rellen schopten. Bur gemeester Vonhoff vindt dat zondag kan worden volstaan met de normale voorzorgsmaat regelen. Vonhoff heeft daarover een onderhoud gehad met het bestuur van de Utrechtse eredi visieregeling. Toeschouwers die tijdens de ontmoeting worden opgepakt wegens wanordelijkheden, kunnen erop rekenen dat zij lange tijd niet meer in het sta dion de Galgewaard worden toegelaten. Vonhoff wees de suggestie van de supporters van de hand om een eigen orde dienst in te stellen. Hij acht de suppoosten en de politie in staat de eventuele problemen zelf op te lossen. DORDRECHT - De Tsjechi sche volleybalploeg Rode Ster Bratislava, die gisteren en van daag uit zou komen tegen Bouwlust Orawi, is gisteren met de noorderzon vertrokken. Rode Ster had tot twee keer toe schriftelijk bevestigd in te gaan op de uitnodiging voor de ont moetingen in respectievelijk Zevenbergen en Bolsward. Bij hun aankomst op dinsdag be gonnen echter de problemen. De Tsjechen eisten dat de Dordtse vereniging ook het verblijf van dertien supporters zou betalen, ondanks een eer der gemaakte afspraak dat die op eigen rekening zouden mee komen. Orawi moest aan nog meer eisen tegemoet komen om de wedstrijden in de allang uit verkochte sporthallen te red den. De gemoederen leken ge sust, maar toen de spelers giste ren in hun hotel zaten te eten sommeerde de ploegleider ie dereen naar de bus, die prompt vertrok. Waarschijnlijk richting België. ST. GENESIUS RODE - Het beeld van tien jaar geleden herhaalde zich. Want tussen de hoofdsteden Parijs en Brussel drukte Felice Gimondi een decennia later opnieuw zijn stempel. Geholpen door zijn geroutineerde vazal Tony Houbrechts bewees de bijna 34-jarige Italiaan, dat hij nog lang niet is uitgeperst. Dit alles ten koste van de onttroonde wereldkampioen Hennie Kuiper, die in de finale door het samenspel van de twee ploeggenoten, genoegen moest nemen met een tweede plaats. r Felice Gimondi IN VOORRONDE WK-VOETBAL HELSINKI - In een wedstrijd van wel de leiding, maar zeven minuten gelukkige overwinning van 1-0 op groep 2 in de voorronden van het later werd het enigszins tegen de Denemarken, dat vele kansen wereldkampioenschap voetbal verhouding in gelijk door Fazekas. kreeg maar ze niet kon benutten, heeft Finland gisteravond in Hel- Er waren 15.000 toeschouwers. Pulici scoorde in de 17e minuut het sinki met 7-1 van Luxemburg ge- in Kopenhagen boekte Italië een enige doelpunt van de wedstrijd. 3-0. Bij de rust was de stand De eerste van de serie najaarsklas- siekers werd echter niet opgefleurd door de Giro-winnaar van dit jaar. Daar tekende hoofdzakelijk Fedor den Hertog voor, die met zijn ploeggenoot Roger Gilson, de Fransman Joël Hauvieux en de Belg Daniël Verplancke 270 kilo meter lang Parijs-Brussel droeg. Een ontsnapping, die uiteindelijk niet het gewenste resultaat ople verde, ondanks de 20.40 min voorsprong die voor de vluchters bij de eerste bevoorrading na 118 kilometer koers werd genoteerd. Toen was de niet meewerkende Verplancke door materiaaldefect al uit het kopgroepje verdwenen, dat kort na de start spelenderwijs ont stond. Fedor den Hertog, die op nieuw het bewijs leverde van zijn verbeterde vorm: "Als je nog maar tien kilometer op weg bent is het dwaas om aan zoiets te beginnen. Maar we kregen opeens de ruimte. Omdat eigenlijk niemand in zo'n ontsnapping geloofde. Duo Hoewel Hauvieux dapper mee werkte, maar vlak voor Bergen (215 km) toch moest lossen,ef het Frisol-duo alleen aan de spits over. Het peloton had toen al heel wat minuten van de voorsprong afge knabbeld, maar Den Hertog en de voor het eerst écht op de voorgrond tredende Luxemburger wensten zich niet gewonnen te geven. De Nederlanden "Door kramp kon Gilson niet meer overnemen. Ik heb toen dertig kilometer op kop gereden, totdat het zwart voor m'n ogen werd. Hoewel Gilson toen nog niet opperbest marcheerde ben ik eerst tartaar en brood gaan eten. Maar in veel gevallen is het dan al te laat". Het was het begin van het einde, omdat de sterk vermagerde Den Hertog niet meer de kracht bezat De Finse doelpunten werden ge scoord door Heiskanen (3), Rissa- nen (2), Heikinen en Makinen. Het enige doelpunt voor Luxemburg kwam op naam van Zender. Door dit resultaat ziet de stand in groep 2 er als volgt uit Engeland 1 1 0 0 2 4-1 Finland2 10 12 8-5 ItaliëO 0 0 0 0 0-0 Luxemburgl 0 0 10 1-7 Gisteravond werden verschil lende vriendschappelijke voetba linterlands gehouden. In Patras won Israël vrij verrassend met 1-0 van Griekenland. Tien mi nuten na de rust scoorde Cabak het winnende doelpunt. Er waren slechts 10.000 toeschouwers ge tuige van. In Boekarest speelde Roemenië met 1-1 gelijk tegen Europees kampioen Tsjecho-Slowakije Massny opende voor de Tsjechen de score in de 23e minuut. In de 3 le minuut maakte Georgescu de ge lijkmaker. In Oost-Berlijn kwam Olympisch kampioen Oost-Duitsland tegen Hongarije niet verder dan een ge lijkspel van 1-1. Riediger gaf Oost-Duitsland in de 20e minuut ADVERTENTIE Floxil zuigtabletten helpen snel, vóórdat uw keelpijn erger wordt.Twee krachtig werkende antiseptica bestrijden uitbreiding van keel- en mondholte infecties. U kunt weer slikken en praten zonder pijn. Floxil. Aangenaam zacht van smaak. 24 'fuigtabletten in handige doordrukstrips. f ,'i,85. Uitsluitend bij uw drogist en apotheek. Door Hans Coolegem om het aanstormende peloton te weerstaan. Vijf kilometer voor de Alsemberg, waar nog twee plaatse lijke lussen van acht kilometer moesten worden gedaan, raasde het eerste doel van de grote groep over het moegestreden tweetal. "Ik ben toen direct een café binnenges tapt", verhaalde Den Hertog. "Ik moest zo nodig naar het toilet. M'n onderbuik deed er pijn van". Pils Met een aan hem geoffreerde pils in de hand liet Den Hertog ("Niet al leen ik, maar ook Gilson wilde graag winnen") de karavaan voor bij trekken, die nog een boeiend sluitstuk tegemoet ging. Want de veronderstelling, dat opnieuw sprinter Freddy Maertens Pa rijs-Brussel op zijn erelijst zou schrijven (daarmee zou hij het re cord van Merckx, 53 overwinnin gen in één seizoen verbeteren) kwam niet uit. Op de na driehonderd kilometer verraderlijke Alsemberg trachtte eerst Jan Raas het veld te verpulve ren, maar de Nederlandse kam pioen kreeg van de volgelingen van Maertens geen ruimte. Dat kwam er pas in de laatste ronde, toen Tony Houbrechts het gat opende voor kopman Gimondi. Kuiper rea geerde met de Italiaan in z'n wiel attent, maar moest door de nume rieke meerderheid van het Bianchi-koppel toch het onderspit delven. Ongelukkig De teleurgestelde Raleigh- kopman, die op twintig seconden achterstand als tweede eindigde: "Het kon niet ongelukkiger gaan. Twee tegen één was geen haalbare kaart. Om beurten moest ik Gi mondi of Houbrechts terughalen. De laatste keer vloog Gimondi ach ter m'n rug vandaan". Op weg naar een triomftocht, die voor de Ita liaan niet op een gelukkiger mo ment kon komen. Gimondi waar deerde in zijn nadagen deze klas sieke zege. "Ik had niet gedacht, dat het zou lukken", sprak de geluk kige winnaar. "Maar wat Hou brechts voor me gedaan heeft was ongelooflijk. Hij verdient eigenlijk de bloemen. Maar Tony zal het niet erg vinden als ik ze voor m'n vrouw Tini bewaar, die voor een kleine keeloperatie in het ziekenhuis ver blijft". Tony Houbrechts, die in de laatste kilometers Hennie Kuiper al van verdere actie afhield: "Gimondi zat er nog fris bij. Vijftien kilometer Hennie Kuiper: tweede voor de aankomst heb ik hem ver teld, dat we moesten gaan werken. Anders had het op een massale eindsprint uitgedraaid. Gelukkig liet Gimondi zien, dat hij nog niet is" afgeschreven". LEKKE BAND ZOETEMELK Joop Zoetemelk, die in de finale van Parijs-Brussel een sterke in druk maakte kon in de slotkilome- ters niet tot een tweede klassieke zege komen. De Nederlander kreeg tijdens de voorlaatste beklimming van de Alsemberg een lekke band en kon door het lang wegblijven van de materiaalwagen niet meer bij de hoofdmacht aansluiten. Eddy Merckx haalde het eind van de speciaal voor hem „gereno veerde" Parijs-Brussel niet. De Belg, die dit seizoen veel tegenslag heeft, kampt met een rugblessure, die hij afgelopen vrijdag tijdens een omnium in Marseille opliep. Hoe wel de dokter liever niet had gezien, dat de ex-wereld kampioen in de eerste najaarsklassieker aanzette, deed Merckx dit toch. Veelal aan het laatste wiel, hield hij zich uiterst kalm. Om enkele kilometers voor het einde de brui aan gegeven. De uitslag ven Parijs-Brussel is als volgt 1. Felice Gimondi (Ita) 312 ki lometer in 7 uur en 28 minuten, 2. Hennie Kuiper (Ned) op 20 secon den, 3. Tonny Houbrechts (Bel) op 22 seconden, 4. Freddy Maertens op 30 seconden, 5. Walter Planckaert (Bel). 6. Walter Godefroot (Bel), 7. Frans Verbeeck (Bël), 8. Mare Rey- niers (Bel), 9. Willem Peeters (Bel), 10. Gerben Karstens (Ned), 24. Ge- rrie Knetemann (Ned), 27. Dietrich Thurau (Wdl), 28. Jan Raas (Ned), 29. Joop Zoetemelk (Ned) op 1 mi nuut en 30 seconden, 38. Cees Priem (Ned), 41. Bert Pronk (Ned). Swift organiseert toertocht LEIDEN - Op zondag 3 oktober zal de Leidse wielervereniging Swift een Swifttoer ter gelegenheid van het Leid's Ontzet organiseren Deze speciale prestatietocht zal over een afstand van 50 km gaan. De route voert door de Zoeterwoudse polder, via Zoetermeer, naar het gebied van de Rotterme- ren waar Swifttoer een Controlepost heeft geplaatst in een café.dat dan tevens als rustpunt kan dienen. De start vindt plaats van half negen tot half tien, terwijl de finishcontrole om half twee 's middags gesloten wordt. Iedereen heeft dus ruim de tijd om deze prestatietocht te rijden. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 per persoon. Indien men de tocht uitrijdt, ontvangt men een vaantje met tekst en datum. Nog tot oktober zal de Swifttoer, de toerafdeling van de kersverse club kampioen van Nederland, fietstochten van 30 of 60 km organiseren. ADVERTENTIE TEP*JEI oetdhpp/ET IEVP GE V.r.- eEkXEPTVETTEAJ Aeaios Acatos&l£OK//rxj CM/EEK S773EMS> E/EO/3CV IZEZ/asr PUtEFJES Oi/PT ...EAJ KXJDJES STOOT /EOEKE DPE ESP &WG pJPOJES F/EEK STOE/r pPP/E EPGEVS M DPEP7E k/ET WET //EPF GEMEVT POA/ESEDJEE .01/ SE/T EEV Sp/Ar- PEAE^E SVOEVE VET MEP TP/epcxp I/EVE» miljoen gulden aan prijzen Win 'n Philips kleuren tv. Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart u als u straks de gelukkige winnaar bent van deze fantastische Philips kleurenontvanger. U geniet van het royale (i(> cm groot beeld.de natuurgetrouwe kleuren, het kristalheldere geluid en de uiterst comfortabele bediening. Dit is pas écht TV! Deze luxe Philips al!-transistor heeft een winkelw aarde van f 2. L>,- en is een geschenk van Philips Nederland B.V.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15