slim- Tolman wil niets kwijt over gift Z.-Afrika (fy) vanc^aaa C/RAOlOj pmgm Idealen van echtpaar Boeke vervaagd toegelicht Rapport-Donner goed voor imago regering Hendriks bekritiseert optreden twee artsen SYNODE GAF "BASIS" RUIMTE MAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 School voor onderwijspioniers bestaat vijftig jaar BILTHOVEN (SP) - De Werkplaats Kin dergemeenschap in Bilthoven is dit jaar 50 jaar oud. Dat is een vermelding die pas reliëf krijgt bij het noemen van de oprichters: Kees en Betty Boeke, pioniers in onderwijs land en als zodanig een begrip, een monu ment. Volstrekt onjuist spreekt de volksmond van de „Kees Boekeschool" want het duo ver nieuwers wilde nou net af van het begrip school. Vandaar de slechts in kleinere kring bekende Werkplaats Kindergemeenschap, een vlag die nu in feite de lading niet meer dekt. De oude idealen van het paar Boeke zijn verlaten. Daarvoor in de plaats een dood normale scholengemeenschap van - dat wèl - kleuterschool tot en met voorbereidend wetenschappelijk onderwijs en zelfs een kleuterleidstersopleiding. Een school met klassen, eindexamens, di ploma's waar je in de maatschappij wat mee kunt beginnen; kortom een prestatieschool. Tastend naar nieuwe vormen, zoals vrijwel overal gebeurt maar ver van de beginselen en ideëen die Boeke en zijn vrouw voor ogen stonden, ook al tutoyeren leerling en leer kracht (beiden werkers genoemd) elkaar. Die gedachten zullen ongetwijfeld weer tot leven komen op een jubileumconferentie van 20 tot en met 23 oktober, die als als motto kreeg: „De school als werkplaats in de samenleving". Met die titel komen de organisatoren (onder wie oud-leerlingen) weer een beetje in de buurt van de vroegere idealen maar de blik zal toch voornamelijk strak op de toekomst büjven gericht die van - onder meer - een middenschool met een accent op de sociale bewustwording, sterk gedemocratiseerd. Maar hoe zal dat uitpakken? De twijfels en weerstanden zijn alom. Door Co Caljouw Maatschappijvernieuwing Het wordt hoog tijd iets van de opvattingen van Kees en Betty op te halen, mensen die er, als zovelen, in de eerste decennia van deze eeuw van overtuigd waren dat de maatschappij niet deugde en tot in haar (on- derwijswortels) moest worden aangepakt. Dat deed het paar - zij een telg van een scha trijke Engelse chocoladefabrikant uit de kring van Quackers - niet vanuit een eng politiek hokje; integendeel, begrippen als christen-aparchist en radicaal-pacifist wa ren beide van toepassing. Tegen de staat als het begin van alle kwaad, zo luidde hun devies en dat betekende in de praktijk dat geen belasting werd betaald, de trein taboe was, brieven eigenhandig wer den bezorgd en zelfs - als uiterste conse quentie - de kinderen van scool werden ge haald. De school door hen gezien als een voorportaal van de verfoeide samenleving; waar de kinderen werden gekneed tot hand zame, gedweeë volgelingen. Bij het paar thuis ging het heel anders toe. ook toen kinderen van buren, vrienden en kennissen voor een zielental zorgden om mettertijd een werkplaats kindergemeen-' schap te kunnen stichten. Oud-leerling Ben Rümke daarover „Wat waren dat voor kinderen? Ze werden in het voorname Bilthoven uitgejouwd maar wei gerden van hun kant lid te worden van de gevestigde plaatselijke hockey- en voetbal club. Een goeie leerling werd later automa tisch dienstweigeraar, was vegetariër, had een levendige belangstelling voor het snel afkalvende „goede" Duitsland van de derti ger jaren". Vanuit die maatschappelijke geëngageerd heid kon het niet anders of vele Joodse kin deren overleefden, dank zij hun valse naam, als leerling van de werkplaats de oorlog. Ommekeer De gemeenschap was tot dan voornamelijk gefinancierd (alle leerkrachten verdienden evenveel, of beter gezegd: even weinig) door Betty's Engelse achterban. Na de oorlog hielden deze inkomsten op en de zeker ook realistische Kees Boeke koos voor 's rijks bemoeienis, eindelijk een rechtpositie voor de leerkrachten, examens en diploma's met een civiel recht. Kees Boeke, ook een ijdeltuit, zo wordt nu onomwonden gezegd - bleek tevens verguld met de keuze van prinses Juliana haar kin deren „bij hem op school te doen" en was voorts niet ongevoelig voor het feit dat oud-premier Schermerhorn in het - door het rijk verplicht gestelde - bestuur (daarvoor had de lerarenvergadering het laatste woord) ging zitten. De werkplaats was een totaal andere weg ingeslagen. Op de conferentie (tweehonderd deelne mers uit alle geledingen, dus ook scholieren en werkende jongeren) zal ongetwijfeld worden stilgestaan bij dit dramatische keerpunt. Met spijt onmiskenbaar. Temeer daar de Boekes al vernieuwend de midden schoolgedachte en het samengaan van kleuter- en basisonderwijs in feite reeds concretiseerden. „Jammer", zegt nu Juul Scheffer, zesde- jaars leerlinge vwo aan de werkplaats. Zij wordt niet door nostalgie gekweld maar neemt zonder meer aan dat het vroeger aan zienlijk prettiger werken was. Van een maatschappelijk engagement is nu nauwe lijks sprake meer. „We komen hier alleen om een diploma te halen Haar verzuchting brengt Hermen Jacobs, oud-rector van de werkplaats in de benarde jaren '43-'46 en nu voorzitter van de ver nieuwingscommissie middenschool, ertoe op te merken dat het wellicht zinvol zou zijn „gekke" onderwijsinitiatieven naast de offi cieel in gang gezette vernieuwingsexperi menten van overheidswege te stellen. Hij doelt op een beweging als destijds Kees en Betty Boeke van de grond tillen. Een dergelijke fundamentele aanpak lijkt, ondanks Van Kemenade's vergaande pro gressieve ideeën, in deze tijd echter uitge sloten. Kruisinga voelt voor Andriessen als CDA-* lijsttrekker DEN HAAG (ANP) - CHU- fractievoorzitter Kruisinga heefl een voorkeur voor KVP-leider Andriessen als lijsttrekker van het Christen Democratisch Appel by de komende kamerverkiezingen. AR-voorzitter De Boer en AR-fractieleider Aantjes heb ben beiden minister Lubbers als lijsttrekker genoemd. "Onze fractie heeft besloten de naam van de heer Andries sen te noemen", aldus Krui singa zaterdag voor de VARA-radio. Eerder zei de CH-leider, dat het CDA de eerstgeroepene is om de pre mier voor het volgende kabi net te leveren, als de christen-democraten de grootste fractie in de kamer worden. "Ik acht het niet uit gesloten dat dat de heer And riessen zou moeten zijn". Komen CDA en PvdA even groot uit de verkiezingen, dan is het voor de leider van de op positionele CHU niet uitgeslo ten, dat de PvdA de premier mag leveren. Dat is een zaak van onderhandelen. In dat ge val zouden daar wel een of twee extra ministers van het CDA tegenover moeten staan. In ieder geval moeten er vol gens Kruisinga meer CDA- ministers in een nieuw kabi net dan thans het geval is. De CH-fractievoorzitter sprak zich uit tegen afspraken voor af. Hy voelt ook niets voor in tentieverklaringen, een keuze voor hetzij PvdA, hetzij VVD. "Als het CDA besluit wel een intentieverklaring af te leg gen. zal ik me daarbij neerleg gen", aldus Kruisinga. Brand geblust flatgebouw nog verdacht SCHIEDAM (ANP) - De brand weer heeft gisteren het brandende isolatiemateriaal tussen de muren van de Rijnmondflat in Schiedam geblust. Zoals gemeld was donder dag j.l. brand ontstaan in het isola tiemateriaal. waarbij koolmo- noxyde ontstond en 24 gezinnen wegens de giftigheid van dit gas moesten worden geevacueerd. Gisteren heeft de brandweer op enkele verdiepingen gaten geboord en daar doorheen voorzichtig water gespoten. Het vuur werd geblust maar de brandweer acht het gevaar toch nog niet geweken. Wellicht zit ten er nog ergens smeulende resten isolatiemateriaal. ADVERTENTIE CITROËN MEMO Vergeet de 2% BTW verhoging maar. Die neemt Citroën voorlopig voor z'n rekening. Indien u voor 1 oktobèr bestelt en wij niet voor die datum kunnen leveren. SCHIPHOL (SP) - Het enige dat het CHU- kamerlid Tolman zaterdagmiddag na zijn aan- komst Uit Zuid-Afrika op Schiphol kwijt wilde Het CHU-kamerlid bij aankomst op Schiphol. was: "Geen commentaar". Tolman heeft vorige week in ons land en vooral in zyn partij, de CHU, voor grote onrust gezorgd. Als voorzitter van de Nederlands- Zuidafrikaanse Werkgemeenschap deed hij een gift van 30.000 gulden aan het Zuidafrikaanse Zuider- kruisfonds, een steunorganisatie voor gezinnen van Zuidafrikaanse militairen die gesneuveld zijn in de "strijd tegen het terrorisme". Voor de televisie in Pretoria zei het CHU-kamerlid: Aan deze schen king mag politieke betekenis wor den gehechtEr deed zich volgens Tolman in de Nederlandse houding tegenover Zuid-Afrika "een duide lijke kentering" voor. "men loopt niet meer achter al die mensen aan die zo lichtvaardig over Zuid- Afrika oordelen en dat land veroor delen zonder een overmaat aan kennis", zei hij. Afgelopen woensdag hebben zowel de CHU-fractie als het partijbes tuur van de CHU Tolman stevig op de vingers getikt. CHU- fractievoorzitter Kruisinga vond zelfs dat Tolman het voorzitter schap van de Nederlands- Zuidafrikaanse Werkgemeenschap moest neerleggen. Hoewel Tolman naar zyn zeggen van Kruisinga geen spreekverbod gekregen had, weigerde hij zater dagmiddag hardnekkig op vragen in te gaan. "Ik heb met Kruisinga afgesproken eerst met hem van ge dachten te wisselen. Verder heb ik geen enkel commentaar", zei de CHU-er. Tolman zei niet te weten dat het AR-kamerlid Schakel ongeveer een jaar geleden zijn functie van voor zittervan NZAW had neergelegd in verband met de omstreden schen king aan het Zuiderkruisfonds. "Ik wist wel dat er spanningen waren binnen de NZAW. maar dat Scha kel vanwege die gift zou zijn afge treden was mij onbekend. Daar- 'l'olman was er nog niet van op de hoogte dat de Antilliaanse delega tie die momenteel een bezoek aan ons land brengt, een werkbezoek aan zijn boerderij in Friesland had afgelast. Dit is gebeurd wegens de houding van CHU-er tegenover de ..raciale conflicten in Zuid-Afrika", aldus een verklaring van de voorzitter van de Eerste Kamer, Thurlings en Vondeling. Dc afgelasting ge schiedde op uitdrukkelijk verzoek van de Antilliaan. HILVERSUM (SP) - De populari teit van het kabinet-Den Uyl is ge groeid door de presentatie van het rapport-Donner. Dit blijkt uit een enquête van het bureau Lagendijk onder 600 Nederlanders. Van de ondervraagden had 18 pro cent veel. 52 procent enig en 30 pro cent geen vertrouwen in de rege- HILVERSUM (ANP) - Staatssecre taris Hendriks van Volkesgezond- heid heeft het optreden van de twee artsen van de vereniging "Voor komen Is Beter" in Tiel ernstig be kritiseerd. Hy verwijt hen de inwo ners van Tiel na de uitstoot van het giftige arseen eind juli bij het che mische bedrijf Verdugt in Tiel, van de wijs te hebben gebracht met een bijna ziekmakende agitatie. "Ik aarzel niet dit zo te zeggen", aldus de bewindsman zaterdagavond voor de televisiecamera's van KRO's Brandpunt. Voorts verwijt hij hen onervarenheid en het trek ken van onjuiste, uit die kennelijke onervarenheid voortspruitende conclusies, en tekortschieten als arts. Tenslotte vindt hy het onjuist van hen dat zij op eigen houtje, zonder overleg of afspraken met de Tielse artsen, de omwonenden van de fabriek medisch zijn gaan on derzoeken. De staatssecretaris verklaarde dat nog geen uur nadat hy van de ar- seenuitstoot had vernomen, het hele apparaat van Volksgezond heid op volle toeren draaide. Spoedshalve waren nog diezelfde dag, zo vertelde de heer Hendriks 32 bloedmonsters van omwonen den genomen. Het was hem ook liever geweest als er direct een groot onderzoek van zowel bloed als haren en urine was ingesteld, maar dat had veel meer voorberei dingstijd gekost. Die bloedmon sters konden een indicatie voor acute vergiftiging door het arseen zijn. Van zo'n acute vergiftiging is echter weinig gebleken, zo zei hij. De vereniging "Voorkomen Is Be ter" vond het onderzoek door de Volksgezondheidsautoriteiten ech ter onvoldoende en schakelde zelf twee artsen in. die op 1 september met een rapport kwamen, waarin zij concludeerden dat er sprake was van een klassiek beeld van arseen- vergiftiging. ring. tien beter resultaat dan bij de peiling van juni. aldus het rapport. Op de vraag wie de volgende pre mier moet worden antwoordde 22 procent Den Uyl. Oud-premier Biesheuvel en VVD-fractieleider Wiegel werden tweede en derde met respectievelijk 12 en 11 pro cent. Fractieleider De Gaay Fort man van de PPR en CDA- "architect" Steenkamp kregen elk 8 procent Als er nu verkiezingen zouden worden gehouden, zouden PvdA, PPR en D'66 een klem verlies lij den, hoewel de voorkeur voor de PvdA met 28,3 procent nog steeds 1 procent hoger ligt dan bij de Ka merverkiezingen in 1972. De KVP zou 5 procent meer stemmen krij gen dan bij de vorige peiling. De VVD behaalde 20,4 procent 6 pro cent meer dan in '72. Grote schade bij brand in meubelfabriek ARNHEM (APA) - Waarschijnlijk doordat bij reparatiewerkzaamhe den een lasvonkje in licht onvlam- bare celluloselakken terecht kwam is zaterdag de meubelfabriek Grave in Dreumel by Nijmegen tot de grond tQe afgebrand. De schade wordt op twee miljoen geschat. De brand maakt 36 perso neelsleden voorlopig werkloos. UTRECHT - Na een nogal mat ver lopen eerste vergaderdag van de hervormde en gereformeerde sy noden is zaterdag het keerpunt ge komen. Unaniem en met krachtig applaus nam de vergadering een aantal besluiten die de samenwer king op plaatselijk vlak tussen her vormden en gereformeerden (maar ook met andere kerken) alle ruim ten geven. En dat niet alleen: aan de begeleiding daarvan zal veel meer aandacht worden besteed. Ten behoeve van de samenwerking van de gemeenten zal een soort "spoorboekje" worden uitgegeven met een "handreiking" hoe te wer ken in de verschillende stadia van samenwerking. Onderscheid wordt gemaakt tussen gemeenten die net begonnen zijn, gemeenten die al een eind op de weg van samenwer king zijn gevorderd, en gemeenten (laatste fase) die aan een federatief verband toe zijn. Begonnen wordt aan het ontwerp van een hervormd-gereformeerd dienstboek (liturgie). En komt een betere afstemming van vormings- of toerustingswerk van de beide kerken naar de gemeente toe. De kerken gaan een samenvallen van territoriale (wijk) indelingen met kracht bevorderen en ontmoetin gen op "bovengemeentelijk" vlak tussen hervormden en gerefor meerden intensiveren. Ook op het gebied van financien zullen ten be hoeve van samenwerkingsgemeen- ten richtlijnen worden geformu leerd. 'Met deze besluitvorming volgden de synoden het dringende advies van dr. A. van den Heuvel en tal van anderen, dat het "grondvlak" ge toond heeft te kunnen waar de sy noden klaarblijkelijk nog niet toe in staat zyn: de risico's van het samen op weg gaan te nemen tegen alle officiële kerkelijke trends in. De afzonderlijke synodes moeten de zaterdag genomen besluiten nog bekrachtigen. Witte plekken De interimraad wil meer aandacht NEDERLAND I 18.15. - De eerste levensjaren van het kind, les 1 (TELEAC) 18.45 - Trekking Staatsloterij (TELEAC) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - De zomer in het hoofd (AVRO) 19.20 - Vieren maar (AVRO) 19.45 - De slag om Arnhem (AVRO) 21.00 - Serenade, ballet (AVRO) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - Blow that horn man, blow. Stan Kenton in Person (AVRO) 22.40 - Uitzending van Symbiose 22.44 - Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 - Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - Run Joe Run (TROS) 19.30 - Doctor Who (TROS) 20.00 - Journaal (NOS) 20.25 - Switch, tv-serie (TROS) 21.25 - O, moeder, wat is het heet, s 21.45 - Aktua (TROS) 22.30 - Music country (TROS) 23.20 - Journaal (NOS) Er was dit weekend misschien veel op de televisie aan te mer ken, maar niet dat aan een aan tal actuele zaken niet voldoende geraakt werd. Zoals vervuiling van het milieu. Alleen de ana lyse verschilde, wat in onze ver zuilde omroep en in dit poli tieke systeem niets ongewoons Zo bleek weer het verschil tus sen TROS en KRO in de manier waarop zij dit probleem aan de orde stelden. De TROS behan delde de neiging van de mense lijke soort om afval her en der weg te gooien door middel van een Walt-Disneyfilm. De ty pisch liberale moraal: vervui ling is het gevolg van indivi dueel gedrag en kan als zodanig ook worden opgelost. Als ieder een zijn eigen rotzooi maar ach ter zich opruimt, is er niets aan de hand. Daarbij voorbij gaand aan het gegeven, dat de indus trie is begonnen, met name in de Verenigde Staten, met een krankzinnige verpakkingsma nie, die dit probleem heeft ver oorzaakt. Zodat met boetes en belastinggeld de zaak weer rechtgetrokken moet worden. En tenslotte, iedereen die wel "eens in de VS is geweest, weet dat de vuilnisophaaldiensten daar vaak allerbelabberdst functioneren, zodat burgers min of meer worden gedwon gen de rommel naar eigen goeddunken kwijt te raken. Over een ernstiger vorm van vervuiling boog zich KRO's Brandpunt in een reportage over de giframp in Tiel en het doorspelen van vertrouwelijke politie-informatie over ex- gevangenen aan derden. Staatssecretaris Hendriks ver dedigde zich met verve tegen de actie van de artsengroep "voor komen is beter" en opperde niet ongeestig dat hij ook kosten had gemaakt. Hem werd name lijk gevraagd of hij bereid zou zijn de artsen van VIB te beta len voor hun onderzoek naar eventuele schadelijke gevolgen voor de bewoners van de flat by de bewuste fabriek. Hoofdcommissaris Peyster van de Haagse politie sloeg een minder overtuigend figuur. Hij reageerde op de beschuldigin gen van de reclassering dat de politie persoonsgegevens over ex-gevangenen doorspeelt naar werkgevers, flatverenigingen en dergelijke. Hij sprak zich met het rapport uit voor een be tere wettelijke regeling, maar kon niet nalaten de reclassering op zijn eigen uitgangspunten te pakken. Want was het niet zo, dat de omslag van het bewuste rapport werd verlucht met de foto's van twee Haagse agenten en dat dit gebeurd was zonder hun medeweten? Met andere woorden: druiste die handelwijze niet in tegen de bescherming van hun privacy. Een interview met een van de slachtoffers van hetgeen het rapport aan de kaak wil stellen maakte echter de wel slimme opmerking van de commissaris nogal kinderachtig. In een reportage van Brand punt over de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen kwam on verwacht toch nog de zaak- Bernhard, indertijd ten on rechte de zaak-Donner ge noemd, toch nog aan de orde. Hoogleraar in Harvard en voormalige rechter commissaris in de Watergate- zaak Archibald Cox bleek on gewild een bondgenoot te zijn van die Nederlanders die vin den dat de prins toch vervolgd had moeten worden. Cox is het namelijk niet eens met de am nestie voor Nixon na zijn rol in Watergate omdat hij dat breken met het beginsel van rechtsge lijkheid vindt. AI. Voor de televisieuitzending van vanavond heeft TROS Aktua negen fractieleiders uit de Tweede Kamer ondervraagd over de verwerkelijking van hun verkiezingsbeloften in 1972 gedaan. Allen komen afzonderlijk in beeld. Verder zal er informatie zijn over Vietnamese vluchtelingen die in Thailand aankomen. Er is ook een gesprek met een vertegenwoordiger van het Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen. Een ander onderdeel van de uitzending is een interview met Toon Hermans over diens nieuwe show. besteden aan de zogenaamde "witte plekken", dat zijn die ge meenten of delen van gemeenten die weinig belangstelling voor eenwording hebben. Met name is dat het geval by de Gereformeerde Bond in de Hervormde Kerk, die ook in deze vergadenng geregeld van zyn angst voor de aantasting van de rechte prediking by een sa mengaan blijk gaf. Deze gecombineerde vergadering is zo goed bevallen, dat gevraagd werd om dergelijke vergaderingen frequenter te houden. De eerstvol gende staat voor 1979 op het pro gramma. Wel zullen tussentijdse eendaagse vergaderingen mogelijk zyn. 18 00 (S) Wij hebben een woord voor de wereld, gewijde muziek PP: 19.19 Uit zending van de Rooms Katholieke Party Nederland. 18.30 Nws. EO: 18 41 (S) Grammofoonmuziek en mededelingen. 18.45 (S) De Trekvogels, amusements muziek. 19 00 (S) Ronduit muzikaal en informatief programma voor jongeren. 19.40 (S) De Bybel open, bijbelstudie. 20.00 (S) Orgelbespeling 20.25 EO- metterdaad-Spanje. 20.30 (S) Te mogen leven, hoorspel 21.15 (S) Grenzeloze klanken, muziek-nonstop-van overal. 21 45(S) Avondsluiting NOS: 22.00 Voor blinden en slechtzienden. 22.15 (S) Openbaar kunstbezit. 22 30 Nws. 22 35 Bond zonder naam. NCRV 22.40 <S) Hier en nu Veronica: 22 55 (S) Veronica op 1 3600 seconden muziek en informa tie. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II - 18 00 Nws. 18.11 (S) Hier en nu Aanslui tend: Makro de sociaal-economische rubriek. 18 40 (S) Bandstand. 19.10 (S) By de tijd: heroriëntatie op de zending. 19 25 (S) Een, t\vce, uit de maat pro gramma over onderwijs en opvoeding. .19.45 (S) Met uw instemming het lied van de week 20.00 Nws 20.05 Radiop- hilharmonisch orkest klassieke muziek. 21.10 Pianorecital: klassieke muziek (S). 21 35 (S) Literama: kroniek over boeken, schryvers en toneel. 22 23 (S) Poerama poëzieprogramma. 22.43 (S) Ik delf je ge zicht op. ik vier je dood, hoorspel. NOS 23 00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Akutaliteitenoverzicht Radio-TV; 23 20 Den Haag vandaag; 23 52 Even ontspannen voor het slapen gaan .23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III - NOS 18 03 De Vacaturebank. 18 10 (S) NOS-maal met Joost den Draaver. AVRO: 19.02 Let s twist again 20.02 Ra diojournaal. 20.05 (S) Superclean Dreammachine. 21.02 <S) De Negen- uur-jazz-show 22.02 Radiojournaal 22 05 (S) Blues, Ballads Beat 23.03 (S) Candlelightshow. (0.02-0.05 Radiojour naal). NCRV: 1.02 (S) Middernachts blues Extra 2 02 (S) Bent u daar nog? 5 02-7.00 (S) Bent u daar al? DUITSLAND I MAANDAG 20 SEPTEMBER 17.55 Journaal 17.57-18.00 Verkiezings praatje. Regionaal programma: NDR: 9 30-10 00 Sesamstrasse 18.00 Sport journaal 18 30 Aktualiteiten. 18 45 Zandmannetje. 18 55 Nordschau maga zine. 19.26 Cafe Hungaria, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht WDR: 8 05 t m 11.50 Schooltelevisie. (9.30-10.00 Se samstrasse) 1800 Nieuws uit Noordrynland-Westfalen. 18 05 Inter mezzo: Die uberlebenden der Mary Ja ne, tv-film. Aansluitend Kein schoner Land. 19 15Aktualiteiten. 19 45Spielum 4telvor8; voordracht). 20 00 Journaal weeroverzicht. Aansluitend :spraatje. 21.00 Muziekprogi kie- DUITSLAND II 17 00 Journaal 17.10 Die Schnappen- hahne, tv-serie 17.40 Aktualiteiten en muziek. 18 20 Firbecks neues Land, tv- serie 19 00 Journaal en verkiezings praatje. 19.30 Reportage. 20.15 Gezond heidsmagazine 21.00 Journaal en ver kiezingspraatje 21.15 Szenen einer Ehe, Zweedse film. 22.40 Journaal. BELGISCHE TV BELGIË NEDERLANDS MAANDAG 20 SEPTEMBER 18 00 De Oniksen. tv-serie. 18.05 Klem, klein kleutertje 18.20 Run. Joe, run, tv- serie. 18 45 Open school. 19.15 Sporttri- bune. 19 39 Mededelingen en weerman 19 4o Journaal. 20.15 Spelprogramma 20.45 Fall of Eagles, tv-sene 2135 Konsumenten-magazine. 22 10 Jour naal. 22.20 Open school.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 5