Wij kfeest in en bij Pieterskerk Wijkfeest in en bij Pieterskerk Conditie balcons in onderzoek Sportvriendenwerd Leids hengelkampioen Sportvr Leids hi LEZERS SCHRIJVEN Is ENQUETEIN "VREEWIJK" Na kleine instorting in Stadsgehoorzaal !§§i?\ WÊÈÊÊm TWAALF UUR FESTIVITEITEN LCC-actie I Leidato-record ruim 68.000 TWAALF UUR FESTIVITEITEN ■V v më ÜPfÉF Wfïl-Jtr Tttïw MAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 LEIDEN - Een groep deskun digen onder leiding van de di rectie Gemeentewerken is van ochtend begonnen aan een diepgaand onderzoek naar de conditie van de balkons in de grote zaal van de Leidse Stads gehoorzaal. Daartoe is men overgegaan nadat vrijdagavond tijdens een feestavond van het Rijnlands Lyceum uit Wasse naar de versieringen van het achterbalkon - gelegen aan de Breestraatkant - naar beneden kwam. Over een lengte van ruim vier meter stortten de oude ornamenten naar omlaag. "Het is een ontzettend geluk geweest, dat er niemand getrof fen is", aldus de heer I. Milikan, exploitant van de Stadsgehoor zaal. "Er is maar een meisjes dat een schrammetje heeft opgelo pen." De instorting vond plaats op het ogenblik dat de zaal voor het dansen in gereedheid werd gebracht. De cabaretvoorstel ling was juist afgelopen, toen een deel van het plafond onder het balkon het begaf. Naar de oorzaak wordt gegist. Milikan: "Misschien was het stucwerk verdroogd. Misschien hebben de versieringen van de balkons de trillingen van het verkeer niet langer kunnen verwerken. We weten het niet." Onmiddellijk na de instorting werd de brandweer en een op zichter van de dienst Gemeen tewerken gealarmeerd. De di recte omgeving werd afgezet. Exploitant Milikan: "Ik stond voor de moeilijke keus: of de zaak afgelasten en zorgen voor een zekere panieksituatie. Of het feest laten doorgaan en urenjang met het zweet in je handen staan. Ik heb voor het laatste gekozen, 's Nachts heb ben we doorgepraat wat er ver der zou moeten gebeuren." Zaterdagochtend kwam loco- burgemeester Van Aken naar de Stadsgehoorzaal om zich op de hoogte te stellen van het ge beurde. In een daarop volgende vergadering die onder meer werd bijgewoond door de direc teur en de adjunct-directeur van Gemeentewerken, de brandweercommandant en en kele technici werd besloten om het slotfeest, dat zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal zou wor den gehouden van het Rijn lands Lyceum af te gelasten. Milikan: "Het was een ontzet tend moeilijke beslissing, die ik niet alleen durfde te nemen. Voor mij was het nog extra moeilijk omdat ik wist hoeveel voorbereidingen er waren ge daan door docenten en leerlin gen. Er zouden zelfs gasten uit de V.S. en Zweden komen. Maar men heeft het sportief op gevat." In allerijl werden al de benodigde voorzieningen over gebracht naar het schoolge bouw in Wassenaar waar het feest - zij het provisorisch - toch doorgang kon vinden. Ook het Stad sgehoorzaal-personeel "verhuisde" mee naar Wasse- Gistermiddag stond er voor de grote zaal een kinderfïlmmid- dag op het programma. Die voorstelling is niet afgelast maar verplaatst naar de bijzalen van het gebouw. "Het kon niet allemaal even vlekkeloos ver lopen, maar we hebben gedaan wat we konden." Hoe is volgens exploitant Mili kan de algemene conditie van de Stadsgehoorzaal? "Het is na tuurlijk een super-ouderwets gebouw maar het zit degelijk in elkaar. Het hele gebouw is prachtig. Het afbreken van de versienngen moet gezien wor den als een incident." Een alge hele restauratie van het gebouw is volgens hem op dit moment overbodig. Milikan: "Wel heb ik persoonlijk altijd een ontstel lende angst gehad voor balcons. Daarom eis ik ook dat de bouw- politie elk jaar langs komt om het zaakje te controleren. Dat is juist vorige maand gebeurd, en er is toen niets gevonden." Exploitant Milikan is er zeker van dat de zaak weer voor el kaar is wannneer vrijdagavond de popgroep "Golden Earring" in de Stadsgehoorzaal optreedt. Ook het concert van het Resi dentie Orkest op zaterdag gaat - voor zover nu bekend is - door. Voor de examens die begin van deze week in de grote zaal zou den worden afgenomen is in middels een andere oplossing gevonden. LEIDEN - De Pieters- en Academiewijk vierde afgelopen zaterdag groot feest in en om de Pieterskerk, 's Middags rond de klok van twaalf opende de nieuwe voorzitter van de vereniging, de heer Van Cruysen, het festijn, nadat tevoren de Pieters- en Academiewijk, speciaal voor deze gelegenheid "mise en bouteille", was geïntroduceerd en men een dronk op het succes van de vereniging had uitgebracht. Daarop vlogen de deuren van de Pieterskerk open en verscheen er een "draak" van kinderen (één van de bijdragen van Clubhuis "In de Vrolijke Ark") Met dit wijkfeest wilde de wijkver- eniging een kennismakingsgele- genheid scheppen, opdat wijkbe woners de vereniging en elkaar leerden kennen. Om deze kennis making zo ongedwongen mogelijk te laten verlopen, besloot men tot de organisatie van een feest; een feest met tal van evenementen. Zo was er 's middags in het Rapenburg een korte brandweerdemonstratie, waar onder meer het redden van een drenkeling in scène was gezet. Bij de opening van het feest had het Politie Muziekgezelschap ge speeld, 's middags trok muziekver eniging "Werkmans Wilskracht" door de stad en 's avonds was er een kinderoptocht met muziek en charmante mini-majorettes van de junioren van "Concordia". Op het Pietersplein stonden een aantal standjes opgesteld: zo waren daar o.a. voedselwinkel "Repelsteeltje", het Reformhuis, Stichting "Dioge nes", Jeugdvereniging "Marnix" vertegenwoordigd. "Marnix" bouwde op het plein uit een aantal houten palen en touwen een ware kabelbaan, waar enthousiast ge bruik van werd gemaakt. Er wer den kinderspelletjes georganiseerd en er waren 2 poppentheatervoor stellingen. Ook de dansexpressie van de balletschool van Marjolein Brièr oogstte veel succes. In de Pie terskerk zelf was een weliswaar kleine, maar toch heel aardige ten toonstelling ingericht van schilde- Het te koop aanbieden van winkel panden in de binnenstad door het Leids City Centrum is een schijn heilige aktie. De organisatoren doen alsof de winkeliers de zielige slachtoffers zijn van een kwaad aardig gemeentebeleid. De werke lijkheid is wel wat anders. Het ge meentebestuur is, helaas wat min der voortvarend dan we gehoopt hadden, bezig met de uitvoering van beloften die bij de verkiezingen van 1974 gedaan zijn: uitbreiding van het wandelgebied, en aanpas sen van het verkeer aan de binnen stad in plaats van andersom. Dat zijn gedachten die helemaal niet in strijd hoeven te zijn met een gezond winkelklimaat in de bin nenstad. Integendeel, het weren van doorgaand verkeer uit de Breestraat kan alleen maar positief zijn. Hoe minder uitlaatgas, hoe be ter. De binnenstad van Leiden zal, in tegenstelling tot winkelcentra als Leidsenhage, nooit gratis parkeer- vlakten op een paar meter van de winkeldeur kunnen bieden. Leiden moethet hebben van de combinatie van winkelen, markten en ont spannen in het kader van een aan trekkelijke historische binnenstad. Dit college heeft een duidelijk be gin gemaakt met het weer aantrek kelijk maken van die binnenstad, al is het jammer dat zo'n begin altijd bestaat uit stapels papier die niet zo tot de verbeelding spreken. Na tuurlijk is niet elk plan even goed: wij hebben ons altijd verzet tegen de knullige manier waarop de "sierbestrating" van de Haarlem merstraat is aangepakt. Je zou verwachten dat de binnen stadswinkeliers het herstel van de binnenstad zouden steunen en hun best zouden doen om opbouwende kritiek te leveren op die punten waar z^ bezwaren hebben. In plaats daarvan weigert het LCC elke in houdelijke discussie en schuift het alle bestaande problemen in de schoenen van dit college. Dat alleen de gemeente verant woordelijk is voor de geringe par- keermogelijkheden voor auto, fiets en brommer is onzin. Het was Vroom en Dreesmann dat een paar jaar geleden zijn fietsenkelder aan de Breestraat sloot, hoewel er dage lijks grote aantallen fietsen in ge stald werden. En er zijn veel binnenstadswinke liers die door het parkeren van hun eigen auto's het winkelend publiek dwars zitten. Ik ken er één (de kan tonrechter schijnt hem al niet meer te beboeten voor parkeerovertre- dingen) die zijn auto afgelopen za terdag de hele dag op dezelfde plaats op de Haarlemmerstraat heeft laten staan. De stelling dat het college" hon derden winkeliers en duizenden medewerkers tot werkeloosheid doemt, zonder reden, zonder uitleg en zonder dat deze ook maar de kans krijgen zich te verdedigen" is ontzettend demagogisch. Uiteraard weet nog niemand pre cies hoe de problemen van de Leidse binnenstad opgelost moe ten worden. Het is jammer dat de winkeliers het zoeken in inhouds loze akties. De consumenten moe ten zich er maar niet door laten be dotten. LAURENS BEIJEN, gemeenteraadslid voor PPR/D'66 Maredijkhofje 3, Leiden. Met een totaal van 625 bleef men ver voor op alle concurrenten. De LD-beker is nu definitief in het be zit van DVS. De eindstand van de Leidse Hengel Competitie werd - na de resultaten van gisteren - als volgt 1. Sport vrienden 28 pnt (379 stuks) 2. DVS 1 27 pnt (625 st.), 3. Zuid West 24 pnt (497 st), 4. Alphen I 23 pnt (518), 5. Hengelsport 21 pnt (436 st.), 6. DVS II 20 pnt (384 st) 7. DW 16 pnt (437 st), 8. Hengelsport II14 pnt (276 st), 9. Ons Hobby 13 pnt (477 st.), 10. De Brasem (Ter Aar) 13 pnt (278 st.), 11. DeRuisvoorn 12 pnt (384 st.), 12. De Brasem (Leiden) 8 pnt (319 st.), 13. Alphen II7 pnt (276 st 14. S en G 5 pnt (307 st.), 15. De Meerval 5 pnt (238 st.), 16. Alphen III 4 pnt (258 st.). Het kampioensteam van Sport vrienden, dat slechts éénmaal zijn meerdere moest erkennen in DVS, bestond uit C. Schouten jr., H. Schouten, W. Moenen, K. Schouten en D. Schouten. In het persoonlijk klassement werd H. Moenen van Zuid West winnaar met 147 gevan gen maatvisjes.Op de tweede plaats met slechts één visje minder - kwam F. Verstraten jr. van Hengel sport I. Met 144 visjes kwam R. Verkade Pzn, van Alphen I op de derde plaats. De verdere klassering van de "club-topmannen" was: 4. H. v. Loon (DVS I) 137 st., 5. E. Odijk (Ons Hobby) 130 st., 6. A. Doesburg (DVV) i29 st., 7. J. Hel- verstein (S en G) 114 st., 8. H. v.d. Vlugt (De Meerval) 112 st., 9. J. den Os (DVS II) 104 st., 10. W. Moenen (Sportvrienden) en J. Nieuwen- burg (De Ruisvoorn) 96 st. 11. P. Zwaan (De Brasem, Ter Aar) 81 st., 12. J. v.d. Hulst (De Brasem, Lei den) 76 st., 13. K. Roskam (Alphen II) 72 st., 14. T. Blansjaar (Hengel sport II) 70 st., 15. H. C. Groen en P. G. Groen (beiden Alphen III) 62 st. Tot "held van de dag" werd W. v. Berkel van DVS I uitgeroepen. Hij slaagde erin om in drie uur vissen in de Vliet 53 maatvissen te vangen. De prijzen werden na afloop van de wedstrijd in Westgeest uitgereikt door LHC-voorzitter P. Erades. Op de foto zittend: het team van Sportvrienden bestaande uit H. Schouten, C. Schouten jr, W. Moe nen, D. Schouten en K. Schouten. Staand het team van DVS dat de LD-beker won (met o.a. W. v. Be rkel, W. v. Loon, A. Staphorst, F. Zandbergen en H. va. Loon) Staand rechts: LHC-voorzitter P. Erades, zittend sponsor Henk Teunissen. LEIDEN - Alle bewoners van de wijk Vreewijk hebben het afgelo pen weekeinde een enquêteformu lier in de bus gekregen, waarin hun mening wordt gevraagd over de verkeerssituatie in de wijk. De wijkvereniging wijst op problemen als parkeeroverlast, te hard rij dende auto's, sluipverkeer en vrachtverkeer en pleit voor de aan leg van verkeersdrempels en par keerhavens, snelheidsbeperkende maatregelen en het mijden van vrachtverkeer in de wijk. Zodra de resultaten van de enquête verwerkt zijn, wil de wijkvereni ging met de gemeente gaan praten over een oplossing van de verkeer sproblemen. I LEIDEN - De Leidato- I huishoudshow die tot en met gisteren in de Leidse Groe- noordhallen werd gehouden heeft voor een nieuw bezoe kersrecord gezorgd. Nadat za terdag en zondag nog eens 10.000 bezoekers de lustrum- Leidato bezochten, kwam men op een totaal van 68.102 bezoekers. „Een dergelijk aantal hebben we nog nooit eerder gehad", aldus Leidato-secretaris Jan van Zijp. De modeshow van P&C, die op de Leidato werd gegeven, kreeg ruim 13.000 bezoekers. Zaterdagavond werd in het restaurant van het zwembad „De Vliet" een feestelijke bij eenkomst gehouden voor de standhouders. Een tevreden Jan van Zijp vertelde gistera vond, dat voor de volgende Leidato de helft van de Groe- noordhal al weer is volge boekt. ADVERTENTIE Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40,- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U. SEIKO - CASIO - CERTINA PRISMA - CITIZEN -JUNG- HANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 LEIDEN - De Pieters- en Academiewijk vierde afgelopen zaterdag groot feest in en om de Pieterskerk, 's Middags rond de klok van twaalf opende de nieuwe voorzitter van de vereniging, de heer Van Cruysen, het festijn, nadat tevoren de Pieters- en Academiewijk, speciaal voor deze gelegenheid "mise en bouteille", was geïntroduceerd en men een dronk op het succes van de vereniging had uitgebracht. Daarop vlogen de deuren van de Pieterskerk open en verscheen er een "draak" van kinderen (één van de bijdragen van Clubhuis "In de Vrolijke Ark") Met dit wijkfeest wilde de wijkver eniging een kennismakingsgele- genheid scheppen, opdat wijkbe woners de vereniging en elkaar leerden kennen. Om deze kennis making zo ongedwongen mogelijk te laten verlopen, besloot men tot de organisatie van een feest; oen feest met tal van evenementen. Zo was er 's middags in het Rapenburg een korte brandweerdemonstratie, waar onder meer het redden van een drenkeling in scène was gezet. Bij de opening van het feest had het Politie Muziekgezelschap ge speeld, 's middags trok muziekver eniging "Werkmans Wilskracht" door de stad en 's avonds was er een kinderoptocht met muziek en charmante mini-majorettes van de junioren van "Concordia". Op het Pietersplein stonden een aantal standjes opgesteld: zo waren daar o.a. voedselwinkel "Repelsteeltje", het Reformhuis, Stichting "Dioge nes", Jeugdvereniging "Marnix" vertegenwoordigd. "Marnix" bouwde op het plein uit een aantal houten palen en touwen een ware kabelbaan, waar enthousiast ge bruik van werd gemaakt. Er wer den kinderspelletjes georganiseerd en er waren 2 poppentheatervoor stellingen. Ook de dansexpressie van de balletschool van Marjolein Brièr oogstte veel succes. In de Pie terskerk zelf was een weliswaar kleine, maar toch heel aardige ten toonstelling ingericht van schilde rijen van kunstenaars, die wonen en/of werken in de wijk. Regelma tig werd het orgel bespeeld. Met behulp van kaarten, foto's en tek sten kon men kennis maken met het rehabilitatieplan Pieterswijk. Door de regen naar binnen gedre ven werd de show van een drietal majorettekorpsen en het optreden van volksdansgroep "Achalai" ook in de kerk gehouden. Het avond programma speelde zich geheel in de Pieterskerk af. Een groot deel van de aktiviteiten had men bewust in de Pieterskerk gepland, om al dus te laten zien, wat de wijk in de toekomst eventueel met de kerk zou kunnen gaan doen. De wijkver eniging wil de kerk een veel be langrijker plaats in het wijkgebeu- ren laten innemen. Afwisselend traden daar op Jan van Rhenen, een klassiek muzieken- semble bestaande uit enkele stu denten en een jazzorkestje. Drie verschillende soorten muziek, die verbazingwekkend alle drie in het historische gebouw zeer goed tot hun recht kwamen. Twaalf uur na de opening werd het redelijk goed bezochte feest afge sloten. Ondanks de tegenwerking af en toe van het weer en enkele technische oneffenheidjes, was ie dereen tevreden. Men hoopt finan cieel niet al te groot verlies te heb ben geleden. Als alles meeloopt, vindt een dergelijk feest weer plaats op 1 juni 1977; de wijkver eniging bestaat dan 1 jaar. LEIDEN - "Sportvrienden" is. gis teren in de Vliet bij Westgeest hen gelkampioen van Leiden en om streken geworden. Op de slotdag van de Leidse Hengel Competitie, die dit jaar haar 30-jarig bestaan viert, wist men de drie nog reste rende wedstrijden allemaal in winst om te zetten. Daardoor was men onbereikbaar voor de naaste concurrent DVS. Bijna per traditie bleef de spanning van de Leidse Hengel Competitie bewaard tot de allerlaatste minu ten. Vooral in de laatste wedstrijd, toen Sportvrienden uitkwam tegen het tweede team van DVS waren de zenuwen tot het uiterste gespan nen. Immers zou DVS II winnen, dan hielp men tegelijkertijd het eerste team van DVS aan de titel. Bij de controlemeting bleek dat Sportvrienden juist twee visjes meer (24-22) had gevangen dan het tweede team van DVS II. Een be langrijke bijdrage aan die overwin ning werd geleverd door W. Moe nen. Hij alleen nam 11 visjes voor zijn rekening. Sportvrienden nam de titel over van Hengelsport, dat dit jaar niet verder reikte dan een vijfde plaats. DVS legde voor de derde achte reenvolgende maal beslag op de Leidsch Dagblad-beker voor het grootste aantal gevangen visjes. v -.sslv, W Wï'- v LEIDEN-Op en rov dn, in Zuid-West werd zat# zijn. Op het proqrav korfboldemonstratu i de Van 's-Gravenzandestraat ligingen die in de wijk actief oto). vlaggetjes teken, mini- it igrafïsch bestuurde vlieg- dcmonstraties van majoret-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3