"Binnenstad is ook uw zaak [L-e/cfee agenda Foreholte wint estafetteloop Jongens op straat afgetuigd INBRAAK IN PLEZIERBOOT LEIDSE ROCKGROEP BESTOLEN LCC verspreidt pamfletten PTT met kippebloed en tomatensap op oefening Aktie van PSP TUMULT IN BREESTRAAT OM DUBBELPARKEERDER BURGERLIJKE -STAND MAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 LEIDEN - De Leidse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee inwoners van deze stad aan gehouden, die zonder enige aanlei ding twee jongens van respectieve lijk 18 en 19 jaar op de Haarlemmer straat bont en blauw hadden gesla gen. Het tweetal, 28 en 26 jaar oud, kon op aanwijzing van de in elkaar geslagen jongelui in de kraag wor den gepakt. Beiden zijn gisteren in de loop van de dag heengezonden. LEIDEN - In een bij het Waardei- land afgemeerde plezierboot uit Den Haag is het afgelopen wee keinde ingebroken. De daders gingen er vandoor met een televi sietoestel, een radio, een nikke len scheepstoeter en diverse hengelattributen. Men verschafte zich toegang door de kajuitdeur te forceren. LEIDEN - In de Karei Doorman- school aan de Sumatrastraat is in het afgelopen weekeinde een in braak gepleegd. Van de tweede etage, die als repetitieruimte van de rockgroep "Rock 'n Roll Ex press' dient, werden een bandre corder, drie microfoons en een accordeon weggenomen. De da ders gingen er ook met een pla tenspeler van de school van door. De totale schade zou f2350,- be dragen. PAGINA 2 LEIDEN - ''De Leidse binnenstad is ook üw zaak!". Aldus de aanhef van een formulier, dat het winkelend publiek in de binnenstad zaterdag in handen gestopt kreeg. LEIDEN - In 't Postkantoortjeaan de Leidse Herenstraat werden afgelopen zaterdag de prijzen van de Leidse voor ronde van de Nationale Lego Böuwwedstrijd uitgereikt. Prijswinnaars waren in de categorie 3 tot en met 7 jaar: 1 Renee Mark, 2. Shireen Witkam, 3. Randy v.d. Poel, 4. Ri chard Cilteur. In de categorie van 8 tot en met 12 jaar: 1. Walter Metaal2Jon Langezaal3Bart Sweens, 4Kees Jan Valk. VOORSCHOTEN - Een gefin geerde bominslag in het Venèdepark deed zaterdag de Bedrijfszelfbescher- mingsploegen van de PTT in actie komen. Ze kwamen uit Utrecht. Zaandam, IJmui- den. Alkmaar, Beverwijk en Den Helder en streden om de eer. Men maakte grove fou ten, maar ook fantastische reddingen bewezen aan de omstaanders dat de PTT in geval van een calamiteit in ieder geval een brandweer ploeg, een reddingsploeg en een EHBO-ploeg gereed heeft staan. Wedstrijdleider Scheuder en zijn plaatsvervanger Henzen keken zaterdag opgelucht toe hoe de Bedrijfsbescher- mingsploegen van de grote kantoren van de PTT hun werk verrichten. De voor af braak bestemde woningen in het Burgemeester Vernède- park betekenden een ideaal oefenterrein. Aangenomen werd dat het oude badhuis en de omgeving een groot PTT-magazijn was, waar bommen ingeslagen waren. Diverse brandjes werden vakkundig geblust, zeer moeilijke reddingen via ta kels en ladders met zwaar gewonde mensen werden uitgevoerd. Elke ploeg kreeg 35 minuten tijd om van het rampgebied een redelijk bewoond gebied te maken. Het ging allemaal met ernst en luim. Een LOTUS9cgroep van de PTT zag «kans om alle ver wondingen zo realistisch mogelijk uit te beelden, met kippebloed of tomatensap leek het allemaal net echt. Ook zaterdag komen er weer ploegen van de PTT naar Voorschoten. "Leiden heeft eentrekkelijke bin nenstad", zo vervolgt het pam flet. "In deze binnenstad is ech ter, als het zo doorgaat, in de toe komst niet meer te winkelen! De bereikbaarheid wordt onmoge lijk gemaakt en met weer een om leiding en weer een opgebroken straat nog onmogelijker. En als eindelijk de binnenstad bereikt is, waar dan auto, fiets of brom mer te parkeren?" Werkloos Diefstal in kunstzalen LEIDEN - Zowel in een galerie als in kunsthandel in Leiden zijn kostbare voorwerpen ont vreemd. Uit een vitrine bij Van der Vlist aan de Botermarkt werden zeven gouden ringen met een gezamen lijke waarde van 4470 wegge nomen. De ringen, creaties van de edelsmid Hans Karreman, zijn vermoedelijk donderdag tijdens de koopavond al gestolen. Allegorie De diefstal werd echter pas eind vo rige week ontdekt. In een aan het Rapenburg gevestigde kunst zaak werd een kopergravure, voorstellende een allegorie op stadhouder-koning Willem III buitgemaakt. De gravure zou een waarde van ongeveer 800 verte genwoordigen. Van deze diefstal len is aangifte gedaan bij de poli tie. lier, "gaat de Leidse huisvrouw de laatste jaren steeds meer naar andere winkelcentra, dreigen de omzetten van 500 middenstands zaken en het grootwinkelbedrijf achteruit et hollen en 4000 wer- kenemrs binnenkort werkloos te worden. Ook werden in de Steen straat winkeliers door de politie uit elkaar geslagen." En het vervolgt "De winkeliers uit het centrum vechten voor hun bestaan. Maar ook voor het be houd van üw binnenstad. U be slist als kiezer en burger van deze stad of het college van B. en W. door kan gaan met steeds meer straten af te sluiten (nu de Brees- traat) en het centrum stap voor stap te wurgen, en honderden winkeliers en duizenden mede werkers tot werkloosheid te doemen. Zonder reden, zonder uitleg en zonder dat deze ook maar de kans krijgen zich te ver dedigen." "Als u wilt dat Leiden zijn levend centrum behoudt, steun dan het Leids City Centrum in zijn strijd voor een levend centrum en één totaal verkeers- en parkeerplan voor de Leidse binnenstad, en tegen het stap voor stap afsluiten van een centrum." Bon Aan de onderzijde van het papier bevindt zich een soort bon. waar sympathyserende consumenten hun naam op kunnen zetten, en vervolgens kunnen opsturen aan het Leids City Centrum. Ook kan men de bon aan een deelne mende winkelier overhandigen. Door de op de bon afgedrukte hok jes wordt gesuggereerd dat de in vuller een keuzemogelijkheid heeft, dat hij het éne of het andere hokje zwart kan maken. Die sug gestie is onjuist. De tekst van de bon luidt namelijk: Ondergetekende is: Vóór een totaal verkeers- en par keerplan voor de Leidse binnen stad. Tégen het stap voor stap, zonder totaal plan, afsluiten en herstruc tureren van toegangswegen. Mgandag Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid West, 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 uur nam. Troef. Noordeinde 2a, WSW-groep, jeugdwerkloosheid, Troefkrant, testiele werkvormen, 8-10 uur nam jazz-ballet, 7-10 uur nam. lste Binnenvestgracht 33, Univer siteitsraad, 7.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, demonstratie en cursusavond Go, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, ge meenteraad, 8 uur nam. Apotheken Veel variatie op Z 76 manifestatie ZOETERWOUDE - De vijfjaar lijkse manifestatie Z 76 trok in het afgelopen weekeinde ruim 500 bezoekers naar het Zoeter- woudse Don Boscohuis. Daar werd het werk van creatieve Zoe- terwoudenaars tentoongesteld. De opening werd zaterdag verricht door mevrouw Slingerland. Het werk van haar overleden man kreeg destijds landelijke be kendheid en was mede aanlei ding tot de eerste expositie in 1966. Op deze derde uitgave was de voor uitgang onmiskenbaar. Agnes van Gent, die met Annetje Kort- mann, Leonard Vogelaar, Leen van Teijlingen en Jan v. d. Geest, voor de organisatie tekende, zei vooral gefrappeerd te zijn door de grote variatie. Daarbij was ook opvallend veel kunstzinnig naaldwerk waarbij met name de inzendingen van mevrouw De Blok redelijk veel waardering kregen. Het is een schier onbe gonnen karwei om uit het vele werk een aantal mooie dingen apart te noemen omdat dit onher roepelijk met zich brengt dat an dere exposanten ten onrechte minder aandacht zouden krijgen. Uit het geheel sprak immers de grote liefde tot betrekking van hetgene wat tot stand werd ge bracht. Als dan toch nog twee uitzonderin gen gemaakt worden dan betref fen deze het beeldhouwwerk van Gerda v. d. Bosch en het collec tief van de groep Kameleon. Deze biedt creatieve mensen de gele genheid om te schilderen en te tekenen op de wekelijkse bijeen komsten welke van 10-14 uur ge houden worden in Ons Huis. Uit breiding van de groep met men sen die aangestoken zijn door hetgeen te zien was op Z 76 zou hiervan één van de mooiste resul taten zijn. Zij hebben vijf jaar de gelegenheid om zich te bekwa men om daarna te kunnen deel nemen aan Z 81 die er ongetwij feld zal komen. JAC. V. D. GEEST LEIDEN - De handtekeningenac tie van de PSP die zaterdag werd gehouden in de Leidse binnen stad ten behoeve van de Stichting Gezinsverzorging heeft meer dan 400 handtekeningen opgeleverd. Ze werden gezet door personen die met de PSP van mening zijn dast er geen bezuiniging dient te worden doorgevoerd bij de Stich ting, zoals de minister van plan is. Bontjassen gestolen LEIDEN - Uit een zaak aan de Haarlemmerstraat (Melco) zijn vrijdagmiddag twee jassen van ko nijnenbont ontvreemd. De gestolen jassen hebben een gezamenlijke waarde van bijna 900.-. LEIDEN - Op de Breestraat heerste gisteravond enig tumult. De moeilijk heden ontstonden, toen twee agenten een 22-jarige Leidse automobilist mee naar het bureau wilden nemen. Weigering De Leidenaar stond met een aantal andere automobilisten dubbel gepar keerd voor de Stadsgehoorzaal, waar juist een kindervoorstelling ten einde liep. Aan het verzoek van de ter plaatse aanwezige agenten om zich te verwijderen gaven de meeste dubbelparkeerders gehoor. Niet echter de jeugdige automobilist, die weigerde zijn wagen te verzetten. Tegen de jongeman werd proces-verbaal aangezegd, waarop een Woordenwisse ling ontstond. De onenigheid liep zo hoog op, dat de agenten de automo bilist sommeerden mee naar het bureau te gaan. Versterking Volgens de politie ontstond er een onoverzichtelijke situatie, toen om standers zich er mee begonnen te bemoeien. Om aan deze situatie een einde te maken werden vier politie-agenten als versterking naar de Stadsgehoorzaal gestuurd. De weerbarstige Leidenaar kon tenslotte worden overmeesterd en naar het bureau overgebracht. VOORHOUT - De Voorhouters, die zaterdag de start en finish bijwoonden van de door Auto Bierman B V. georga niseerde estafetteloop konden er getuige van zijn hoe hun plaatsgenoten van voetbalvereniging Foreholte met de eer ste prijs gingen strijken. De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 17 tot 24 sept., waarge nomen door Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 uur Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, te. 071-762877 en Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel 153274. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10 30-11 30 uur. Kooi. Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier. Buur thuis Morskwartier. Topaaslaan. tel. 761198. woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den. katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Sophiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur. do. 18 3020.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Ryn44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur. telefoon 142144. Advocaten spreekuur Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J Schrama, maatschappelijk werk ster. Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars LEIDEN - Afgelopen zaterdag werden in De Kleine Burcht 12 jubilarissen van de Bond voor Leidinggevend en Hoger Personeel BLHP) kring Leiden en omstreken gehuldigd. Op de foto de jubilerende heren (v.l.n.r.) B.JArents,S. J .v.d. Willik,A.de Romijn, P. W. Hiep, B. P. HalsmanG. W. v. Deuren en A. Vork. STERRIT GESLAAGD ZOETERWOUDE - De bijna hon derd deelnemers aan de fietssterrit die zaterdag door de Herv. Jeugd raad in Zoeterwoude werd georga niseerd, werden zaterdagmorgen met hun vervoermiddel naar Mont- foort gebracht. Hier was het vertrek- en eindpunt van de 60 km. lange tocht, uitgezet door Bert Hulsbos en Kees van Muyden, in het gebied van de Lek en de Vlist. Daarbij werd van de fietsers de no dige oplettendheid gevraagd want tijdens de rit moest een aantal op drachten worden uitgevoerd. Halverwege was er een rustpauze ingelast in Café "De Vlist". Op de terugwegwerden de deelnemers geconfronteerd met een zware re genbui onder Willeskop waardoor het gezelschap drijfnat aan de fi nish kwam. Het mocht de pret nauwelijks drukken. Bij de prijsuitreiking in De Schans bleek de beste prestatie geleverd door het duo Lia v. d. Loo-Nico Hulsbos. Zij kwamen met hun 17 strafpunten in aanmerking voor de wissel beker. LEIDEN - Geboren: Angela, dv J. W. van 't Hoofd en P. J. v.d Hoogt; Jeaan Mohamed, zv A. M. I. H. Naipal en G.-v. Lottum; Jeffrey, zv A v.d. Linden en J. R. E. Bakker; Jorieke Anne Marije, dv C. H. M. Jansen en M. A. H. Kunst; Eduard Pieter, zv A. J. I. Kortekaas en T. A. M. Blom; Bastiaan Pieter, zv A. H Spelbos en R. C. J. J. Bezuijen; Adrianus, zv A. v. Es en E. v. Reenen; Marjolein Rebecca, dv J. v. Vliet en J. C. Beij; Robert Jan, zv J. Bedijn en A. H. Romijn; Martinus, zv M. Pauw en J. Sparreboom; Robert Jo hannes, zv C. R. L. Noordermeer en W. M. A. v. Gerven. Ondertrouwd: H. Altink en M. J. F. v. Pelt; J. N. Breuneseen H. Roeloffzen; L. Dees en M. Slootweg; J. A. M. Elderhorst en H. J. Kooij; C. L. M. Hoogenboom en M. E. Jeuster; R Karei en J. v. Rossum; F. A Prins en J. W. M. Grinsbergen; G. v. Schie en B A. M J. Geijer; H. J. J. Sip- kemaen M. Ober; O. Staalman en P. B. J. v. Walsum; F. Trabelei en H. C. Los; W. F. G. E. J. M. Wynen en A. Stahle; R. v.d. Zwan en T. Burgers; G. T. Zonderop en E. J. M. v.d. Oudenhoven. Gehuwd: J. F. Kieft en A. Smit; N. J. M. Waasdorp en M. A. Spadon; J. Trippen- zeecn M E. Jong; N. A. v. Velzen en J. M. Derksen; C. M. Brouweren L. v. Gent; A. J. A. H. Voshart en J. L. A. v.d. Hil; B. J. C. v. Os en M. Launer; L. Pot en Th. C. Schrama. Overleden: J. H. ten Broeke (78) m; M. J. P. Timp (88) geh. gew. m. J. J. C. Gus- senhoven; H. Vooijs (54) m; J. W. Dijk stra (39) v; E. W v. Diemen (10) v; P. L. Toren (76) m; A. Borstlap (87) w. v. P. de Vliet; D. Teske (68) m; A. Siera (90) w. v. P. v. Berkel; P. M. M. Nieuwint(63)m; K. Bijman (50) e.v. N. Kuiper; M. v.d. Wes ten (78) v; G. N. M. Sleijser (78) m. WARMOND - Geboren: Cornelis Fran- ciscus Johannes, zv J. C. J. M. Pennings en M. C. L. Steenvoorden. Gehuwd: Th. J. M. Duijnhoven en C. M. Tebarts; C. Th. Bon en C. A. Witsenburg. ZOETERWOUDE - Geboren: Sabine, dv J. C. Luten J. M. v.d. Heiden; Enk, zv Th. M. Straathof en R. C. Kappert; Ma- thieu, zv C. J. M. v. Nierop en M. M. v. Warmerdam; Donen, dv J. L. M. v. Es en Th B M. v.d. Salm; Anna, dv J. F. M. Brouwer en L. M. A. M. v.d. Berg. Gehuwd: C. Ruitenberg en J. W. M. v.d. Akker; J. J: v.d. Hoeven en E. v.d. Kloot. Ondertrouwd: W. van 't Veer en J. W. Kerkvliet; H. G. J v.d. Weijer en M. T. I. de Jong; M. J. Klerks en C. G. M. den Eisen; A. v. Duyn en W. M. Valk; N v. Egmond en M. J. M. v.d. Salm. Overleden: A. Qualm (47) m; C. J. v.d. Hoeven (59) r Met het doorknippen van een oranje lint gaf burgemeester Van der Wouw van Voorhout om negen uur het startsein voor de race, waaraan eenendertig sportvereni gingen uit Leiden, Noordwijk en Voorhout en directe omgeving deel Jubileum Ter gelegenheid van het vijfentwin tigjarig jubileum van de zaak stelde Auto. Bierman de prijzen beschik baar. De eerste lopers legden een afstand van 7,1 km af van de nieuwe Voorhoutse vestiging aan de Ja- coba van Beierenweg tot de Kat- wijkse vestiging aan de Valken- burgseweg. Daar werd de wedren overgenomen door clubgenoten voor het volgende stuk tot de werkplaats aan de Leidse Oegst- geesterweg, een stuk van 7,3 km. De derde ploeg legde 8,2 km af om weer terug in Voorhout te komen. De winnaars van Foreholte deden tachtig minuten over de hele af stand. Zij werden een minuut later gevolgd door de Noordwijkse IJs club. De derde prijs was voor de Leidse zwemvereniging L.Z. 1887, die vijf minuten na Foreholte bin nenkwamen. De laatste ploee had er precies twee uur voor nodig. De prijzen bedroegen f 1000,-, f750,-en f500,-. Voor de atletiekvereniging waren aparte prijzen ingesteld van f 600,- en f 400. Hierbij was winnaar "de Bataven" uit Leiden, tweede werd A.V. Holland uit Leiden en derde Spartaan uit Lisse. Dankzij de medewerking van de politie wat het verkeer langs de route betreft en van diverse mu ziekkorpsen die zorgden voor op gewekte muziek bij de halteplaat sen, werd het een vrolijk even ement. De deelnemers ontvingen allen een herinneringsmedaille en een op- kikkertje na afloop van hun in spannende verrichtingen en de prijswinnaars zullen tijdens een re- .ceptie op 2 oktober in de Voor houtse vestigingen hun prijzen ontvangen uit handen van de bur gemeester. Vakantie Als iedereen bij Auto Bierman daar weer een beetje van is bijgekomen vertrekt het voltallige personeel (100 man) met echtgenoten en ver loofden op 8 oktober voor een drie daags vakantiereisje naar Ibiza. telefoon 123235. Moeders voor Moeders 32. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. C. J. Koster, Helm straat 43. Noardwijkerhout, tel. 02523-3137. B urgemeestcr Van der Wouw geeft het startsein voor de estafetteloopdie via Voorhout, Katwijk en Leiden weer ferugvoerde. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2