ZAALBERG Scherpe tijd Nico Schroten 3 ambachtelijke shops 'Dik tevreden Slagerij Groente man Kaas shop TOTALE LEEGVERKOOP 10 TOT 50% Maakeen proefrit in slecht weer Rob Gorris BMW KORTINGEN VAN NU 33% KORTING 129.50 COMPLEET HANGLAMP NU 50% KORTING 34.50 GEMEENTE OEGSTGEEST BEKENDMAKING De burgemeester der ge meente Oegstgeest maakt be kend: 1dat, ter voldoening aan arti kel 72a "in verband met de artikelen 63 en 10 der ontei geningswet, een commissie uit gedeputeerde staten, der provincie Zuid-Holland, bij gestaan door de daartoe door het algemeen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het be stuur der gemeente, in het gemeentehuis aldaar zitting zal houden de 11 e oktober 1976 te 14.00 uur. ten einde de bezwaren van belang hebbenden aan te horen tegen het plan van het werk en de voorgenomen ontei gening ten name van de N V. Nederlandse Spoor wegen te Utrecht t.b.v. de aanleg van een gedeelte van de spoorweg tussen Amsterdam en Den Haag Centraal (Schiphollijn), met bijkomende werken, dat begint bij de aansluiting op de bestaande dubbelspo- rige lijn Haarlem - Leiden (km 41.230) en vervolgens parallel aan deze be staande spoorlijn in de rich ting Leiden tot aan de War- monder Leede (km 42.580) loopt en nodigt belangheb benden uit om hun bezwa ren, ter plaatse en ure ver meld. mondeling of schrifte lijk aan genoemde commis sie mede te delen; 2. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der onteigeningswet, ter in zage van een ieder worden nedergelegd ter secretarie der gemeente, van 23 sep tember 1976 totdat de commissie haar werk zaamheden binnen de ge meente heeft volbracht; 3. dat het uitgewerkte plan van het gehele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meergenoemde wet, voor 'n ieder ter inzage zal liggen ter griffie der prov. Zuid-Holland van 23 sep tember 1976 totdat de commissie haar werk zaamheden heeft volbracht. Oegstgeest, 20 september 1976 .Du burgemeester voornoemd, J. J. Thorn, l.b. BONTMANTELS Dames! Nederlands grootste bontmagazijn gaat door met prijzen waarvan u zult zeggen: 20% 30% beneden de nor male waarde!! Volle garantie. Kredietservice mogelijk. Dit kan alléén: HET BONTPA LEIS, Hoogstraat 153, Rotterdam-C, tel. 010-14.33.37. Reisgeld terug bij koop. Vrijdag tot 21 uur geopend. TAMP A (Florida) (AP) - De zwaar ste dame van de wereld is mevrouw Frances Voges uit Tampa. Zü is 56 jaar oud en moeder van drie kinde- l| ren. Toen zij zich de laatste keer liet i (moest laten) wegen gebeurde dat op de bagageweegschaal van een vliegveld en toen wees de wyzer 375,56 kilo aan. Hoe zij zich voelt? "Opperbest. Ik heb nergen jver te klagen, ik ben gezond aan olie kanten, heb drie kinderen, alles loopt gesmeerd". Frances Voges heeft jaren in cir cussen opgetreden als 's werelds dikste dame. Toen haar partner Jack Connor een paar jaar geleden overleed trok zij zich uit het circus- leven terug. Jack woog 372,86 kilo. Toen Frances nog jong was werd zij al heel dik, vermoedelijk een ge volg van kinkhoest vertelde zij. Toen zij naar school ging woog zij meer dan 86 kilo en was zij 15 cm breder om het middel dan zij lang was. Op 14-jarige leeftijd werd zij in een ziekenhuis opgenomen waar men proeven met haar nam en leefde zij een tijdlang alleen op sla en water. "Maar in de eerste week al werd ik meer dan 2 kilo zwaarder", dus dat ging ook al niet op. Toen zij 16 jaar was vreesde de dok- ter dat zij nog maar zes fnaanden zou leven. De bevalling van haar eerste kind duurde drie weken en na de ge boorte was zij vijf dagen bewuste loos. Drie kinderen zijn gestorven, zij kreeg er nog drie en die zijn al lemaal gezond. Frances is enige malen getrouwd. Zij is maar 1 meter 55 lang, de om vang van haar middel is 1 meter 83. Al haar meubilair is op die afmetin gen ingericht. Als Frances reist per vliegtuig wordt zij met behulp van een goederenlift aan boord ge bracht. In de machine wordt het tussenschot tussen twee zetels verwijderd en dan is er plaats voor haar. Eens was zij ziek, zij kon de ambu lance niet in en maakte de rit in een bestelwagen. Mevrouw Voges heeft al enkele operaties ondergaan en elke keer denken de artsen dat zij het niet zal halen. Maar zij zet de medische weten schap steeds weer voor aap en gaat rustig door. MAANDAG 20 SEPTEMBER 19?6L M Frances Voges: ruim 375 kilo. Bullen wint drie uren van Amsterdam AMSTERDAM - De Engelsman Alf Bullen heeft gisteren op het water van de Amsterdamse IJ-haven de "drie uren van Amsterdam" ge wonnen. Hij ging met zijn OZ- bootje (de zwaarste klasse) na 163 keer het circuit van 2100 meter te hebben afgelegd als eerste over de finish. Van de 63 gestarte boten haalden er slechts een twintigtal de eindlijn. Beste Nederlander was Boer Balvakers. Hij werd vijfde. De Romeinse filmproducent Ma rio Bregni, die eind juli werd ont voerd, is zaterdagochtend vrijgela ten. Volgens zijn familie is er geen losgeld betaald. Dit was onmoge lijk doordat de justitie alle bankre keningen van de producent had geblokkeerd. Van de daders ontbreekt elk spoor. WASSENAAR - In de serie avond diensten gewijd aan het kerklied en de kerkmuziek zal op zondag 26 september van 7-8 uur in de Dorpskerk te Wassenaar een zang- dienst gehouden worden, waarin prof. dr. J. W. Schulte Nordholt zal voorgaan. Een aantal liederen die in het teken van de verwachting zal staan zal worden gezongen en uit gelegd, waarbij organist, cantory en een instrumentaal jeugdensemble medewerking zullen verlenen. LEIDEN - Het door Mercasol geor ganiseerde toernooi voor regionale jeug^teams is gisteren gewonnen door het bij de regionale jeugd de buterende Leiderdorp. Leiderdorp bezette de eerste plaats op grond van een beter doelsaldo dan Kim- bria en Mercasol, die beiden een ge lijk aantal punten hadden. Leider dorp versloeg Mercasol, dat teleur stelde, met 43-33 en verloor van Kimbria met 32-33. Mercasol ver sloeg het team uit Maastricht met 48-47. De vierde plaats was voor het Wageningse Pluto en Luba ein digde als vijfde. LEIDEN - De Leidse snelwande laar Nico Schroten (AV Holland) heeft zaterdag als enige Nederlan der deelgenomen aan het wereld kampioenschap 50 kilometer snel wandelen in het Zweedse Malmö. Schroten eindigde in het zeer sterke veld op een 35ste plaats (er gingen 42 wandelaars van start) en noteerde een scherpe tijd. Met 4 uur 42 minuten en 53 seconden kwam hij niet alleen tot een persoonlijk record maar scoorde hij ook de op één na beste tijd ooit door een Ne derlander op dit nummer gehaald. De Rus Soldatenko eiste in 3.54.40 de wereldtitel voor zich op. Hor denloper Wim Huige van Holland werd zaterdag Zeeuws kampioen op de 110 m horden. Hij kwam on danks slechte weersomstandighe den tot een acceptabele tijd van 15.7 West-Duitsland B heeft zaterdag in Brussel de drielandenwedstrijd tegen België en Nederland gewon nen. Belgié werd tweede, Neder land met ruime achterstand derde. Van Nederlandse zijde zorgden al leen Eltjo Schutter en Ruud Wielart en Gerard Terbroke voor redelijke prestaties. Meest opvallende was die van Schutter die zijn Neder lands record polsstokhoogsprin gen met vijf centimeter verbeterde en bracht op vijf meter. Gerard Terbroke doorbrak als tweede Ne derlander op de 10.000 meter de 28 minuten grens. Hij noteerde een tijd van 27.56.8 en werd daarmee Expositie over 'Natuurbehoud' in Vredeskerk LEIDEN - In de Vredeskerk aan de Burg^ravenlaan wordt woensdag de expositie "Natuurbehoud" geopend, een initiatief van ds. Steenstra in samenwerking met het museum voor Natuurlijke Historie. De tentoonstelling wordt gehou den in het kader van de "natuurbe- houdweek" en is tot en met zondag daglijks tussen tien en vijf geopend op zondag tussen tweeen vijf uur). Een bijdrage tot de expositie wordt onder meer geleverd door het Hoogheemraadschap van Rijnland, die er aan de hand van maquettes, foto's en tekeningen laat zien hoe de veertig zuiveringsinstallaties in Rijnland werken. ruimschoots eerste. Miel Putte- mans, wereldrecordhouder op de 5000 meter stapte uit de baan. Bij het hoogspringen eindigde Ruud Wielart eveneens als eerste met een sprong van 2.17 meter. Een poging om zijn eigen Nederlandse record te breken (2.20 meter) mislukte maar net. Stichting Mast wil schorsing opgeheven zien LEIDEN - De Stichting Mast heeft minister Gruyters (ruimtelijke or dening) "met de meeste klem" ver zocht om de schorsing van de bouwvergunning voor kabeltelevi- siemast in de Merenwijk "onver wijld" op te heffen. Wanneer dit niet uiterlijk 30 september gebeurd is, zal de stichting omzien naar een andere bouwplaats. Een en ander blijkt uit een brief die de Stichting Mast aan minister Gruyters heeft gestuurd. Daarin wordt uitgebreid opgesomd waarom de stichting, het samen werkingsverband tussen de ge meenten in Leiden en Leiderdorp, heeft gekzoen voor de plek in de Merenwijk om de mast te laten bouwen; welke financiële schade zal volgen als er nu geen toestem ming wordt verleend om de mast daar te bouwen; ten slotte de com merciële overwegingen van het Rotterdamse bedrijf Mulitvisie om tegen het verlenen van de bouw vergunning door B en W Leiden bij de minister in beroep te gaan. Mul- tivisie wel namelijk zelf een mast in Oegstgeest bouwen. MOTORSPORT - Frans Sigmans is gisteren bij de internationale mo torcross in de 500 cc klasse in Ge- nève als tweede geëindigd. Sig mans moest zijn meerdere erken nen in de jonge Brit Noyce, die alle drie de manches won. TENNIS - Marian Laudin is giste ren voor de vierde achtereenvol gende maal Nederlands kampioen tennis bij de leraren geworden. In ^e finale versloeg hij de Hilver summer Otto Bloem met 6-4 en 6-3. WIELRENNEN - De wegwedstrijd Milaan - Turijn is gisteren gewon nen door de Italiaan Enrico Paolini. Hij versloeg in de eindsprint zijn landgenoot Franco Bitossi en de Belg Eddy Verstraeten. SCHIETEN - Eric Swinkels, zilve ren medaille-winnaar bij de Olym- pische Spelen in Montreal, is giste- ren in Biddinghuizen voor de ze- yende achtereenvolgende maal pits Nederlands kampioen kleiduiven 60- schieten geworden. Met een maxi- ;i 8 male score van 200 treffers even- 1.5C aarde hij het wereldrecord. 28- BOKSEN - De Portoricaanse bok- jj?® ser Alfredo Escalera heeft gistera- vond in zijn eigen land zijn wereld- titel in het middengewicht weten teNee behouden door een overwinning op '°]f de Amerikaan Ray Lunny. De Por- toricaan won door een technische jac knock-out in de dertiende ronde, per SCHIETEN - Cor Westbroek is opfö.C de Leusderheide Nederlands beste 6.f schutter op het groot kaliber ge- [jj-j weer 300 meter drie houdingen ge- 7*. worden. Met 528 punten bleef hij -4 één punt voor op Smout. lyet TENNIS - Betty Stöve heeft giste- nni ren in de finale van het Amerikaans ven indoorkampioenschap verloren jde van haar dubbelspelpartner in dit J2-1 toernooi Virginia Wade. De set- standen waren 7-5, 5-7 en 7-5. f!; WIELRENNEN - De Belg Eddy Merckx heeft zaterdag in Marseille eet een internationaal omnium ge- lan wonnen. Hij zegevierde in drie van de vier onderdelen. Zijn landge noot en wereldkampioen op de weg Freddy Maertens werd tweede en de Franse kampioen Guy Sibille I derde. BOKSEN - De Westduitser Eek- hard Dagge is zaterdagavond we reldkampioen boksen gebleven. Hij versloeg in West-Berlijn de Amerikaan Emile Griffith op pun ten. De Amerikaan, zwaarwelter- gewicht, was eerder vijfmaal we reldkampioen. Blokker wint tennistoernooi Hazerswoude HAZERSWOUDE - In de finale van het tennistoernooi te Hazers woude kon Van Tongeren het niet redden tegen Niels Blokker. Van Tongeren verloor de eerste set, pakte nog wel de tweede, maar was toen uitgespeeld en kreeg in de be- j slissende set van Blokker geen h game meer, 0-6. Bij de dames moest Inge Siegenthaler tot de bodem gaan om Alie Snellenberg te be dwingen, althans in de eerste twee sets (7-6, 6-7). In de laatste fase kwam Snellenberg er toch ook niet j meer aan te pas: 6-O.Regeerwon het Heren D door Ossevoort te vers laan, terwijl mevrouw Laven bij de dames Hedwig van der Maarel te rugwees. In het herendubbel be haalde Blokker, samen met Jansen zijn tweede titel door het duo Wol- terink/Van West te verslaan. Bij de dames zegevierde het koppel Ruysch/Giekemaa over De Jong/Post. HAARLEMMERWEG 41A LEIDEN 1 kg. mooi hacheevlees 8,98 1 kg magere varkensrollette 7,98 1 kg rundergehakt 7,98 1 kg verse braadworst 4,98 1 kg mooie ossestaart 3,98 .1 kg zachte varkenslever 4,48 Voor de boterham: 150 gr. tongeworst 1,18 Voor uw diepvries: hele rundervoorbouten 6,50 per kilo hele runder achterbouten 8,50 per kilo Tel. 071-121535. Zuurkool vers uit het vat 1,30 per kilo. Grapefruit 5 stuks 1,48 vers gekookte kroten 1,20 een kilo sinaasappelen 20 stuks 2,48 zoete druiven 1,48 een heel kilo bamipakket 1,20 per pak. jonge romige kaas rijpe Amsterdam mer uitsluitend per kilo 6,75 Stolwijker gatenkaas 500 gr. nu 4,25 Oude Stolwijker 500 gr. 4,95 Pasta kaascrème in div. smaken 100 gr. van 1,55 voor 1,25 Notenkaas met hele noten deze week 100 gr. 1,59 Brie van de Mat 250 gr. 2,49 Pinda's matig gezouten 250 gr. 1,25. Bochtige, vochtige trajecten Daar is de BMW in zijn element De brede banden Het dynamisch karakter. De wegligging. En de zes krachtige cilinders die u voelbaar veilig gehoorzamen. Ontdek het zelf. Maak een afspraak voor een proefrit. Juist bij slecht weer. Hoge Rijndijk 278 Leiden Telefoon 071-140697 si* HAARLEMMERSTR. 36, LEIDEN. WEGENS VERBOUWING Staande lamp met houten voet in noten met span- kap bloem. Normaal 199.50 Oud Hollands 2-lichts met glas in Amber kleur eikenhout en smeed. Normaal 69,95

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 16