UYS blijft nog ongeslagen Oude faam goed voor punt Domme fouten vellen LDWS Eerste zege van Teylingen TELEURSTELLING VOOR LFC: 1-1 Opnieuw hoofdrol voor Wijnand Sloos T aktische zege van Lugdunum op ONA Remise Blauw Zwart SPORT SPORT MAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 DEN HAAG - De Uitwedstrijd tegen Celeritas zal bij LDWS een wrange nasmaak achterge laten hebben. Niet alleen van wege het 3-1 verlies, maar meer nog om de wijze waarop werd verloren. De Leidenaren kwa men uiterst geladen aan de start, werkten in feite de hele. wedstrijd geconcentreerd af, maar gingen door individueel falen op de beslissende momen ten toch de boot in. In de persoonlijke duels wisten de LDWS-ers zich keer op keer de sterksten en er werd con stant en vroegtijdig gestoord. Zodanig zelfs dat de meeste Hagenaars zich geen raad wis-, ten in geval van balbezit. Het middenveld was zodoende vol ledig in handen van LDWS waar met name, Ger de Roode en Piet Ouwehand werkten als paarden. Maar wat levert arbeid op als er kapitale fouten worden gemaakt? In de vierentwintig ste minuut klapte de buiten- spelval te laat dicht bij LDWS, waardoor Qeleritas-linksbuiten Sjaak v. d. Arend ongehinderd kon doorgaan en Jan v. Delft en zijn ploeggenoten op 1-0 kon trakteren. Aan het tweede doel punt van Celeritas ging we derom een Leidse fout vooraf. Fakkel speelde de bal te zacht zodat Jan v. Delft het leer kon onderscheppen en opnieuw eenvoudig kon scoren. Gevaar lijk is LDWS niet geweest in die eerste helft, omdat er niet met scherp werd geschoten. Alleen Paul Wetselaar wilde het wel eens proberen, maar het was in de meeste gevallen voorspel baar voor goalie Dreves naar welke hoek hij moest. De hoop bij LDWS herleefde toen George Pinas vlak na rust een penalty uitlokte en ook kreeg. Ger de Roode bracht daaruit de stand op 2-1. Charlie Struyk zette LDWS weer op twee goals achterstand toen hij een direkte vrije schop effectvol óver het muurtje en langs de graaiende Wim Visser zond. Legio moge lijkheden kreeg LDWS daarna nog. Pinas miste twee opge legde kansen evenals Jurgens en Wetselaar. De geflatteerde 3-1 bleef daardoor onaangetast. HERBERT POLANE Peter v. d. Vlugt haalt uit voor een ziedend schot, dat geen doel zal treffen. De middenvelder i Teylingen had met twee goals echter een belangrijk aandeel in de 4-2 zege van zijn ploeg. SASSENHEIM - Stralend voetbalweer, twee zeer aanval lend opererende ploegen, zes goals en de eerste overwinning van Teylingen in dit nog prille seizoen. Beter konden de aan de Menneweg samengedromde supporters het zich niet den ken. Lange tijd lag de 4-2 zege op opponent VELO echter niet in het verschiet. De Westlandse formatie beheerste vooral in de eerst helft met technisch zeer verzorgd voetbal het treffen, waarin de grotere aanvals- kracht van Teylingen tenslotte de doorslaggevende factor zou worden. De Sassenheimse doelpuntenproduktie werd op gang geholpen door Hennie Zoet. De rossige spits heeft zijn vorm nog niet te pakken (trainer Koster "Zoet is pas hersteld van zijn knieblessure en moet nog veel aan zijn condi tie doen") maar zorgde met een uiterst originele actie (hij stapte slim over een voorzet van Wil v. d. Krogt) dat Peter v. d. Vlugt in de 37e minuut van de eerste helft kon doorlopen naar 1-0. LEIDEN - Langzaam aan begint zich af te tekenen wat dit jaar de mogelijkheden zijn van UVS in de hoofdklasse. Na drie punten uit twee wedstrijden bleef de ploeg van trainer Désar ook tegen het sterke Aalsmeer ongeslagen door een 1-1 gelijkspel te bewerkstelligen. Een té groot optimisme is voorbarig, dat wat ingezaaid is heeft nog heel wat tijd nodig om te groeien. i, de gebroeders Planken zijn kansloos Maar tegen de tijd, dat de gure noordenwind eventueel gaat waaien kan de UVS-boom al erg taai geworden zijn. Dat er meer perspectief in het team zit dan vo rig jaar is een ding wat zeker is. Al moet het tere plantje voorlopig nog wel liefdevol gekoesterd wor den. Dat bleek tegen Aalsmeer, een ploeg uit een locatie van het land waar men de schoffel sinds jaar en dag met succes hanteert Ook op voetbalgebied weet men er weg mee. Aalsmeer is zeker niet één van de zwakkere ploegen uit de hoofd klasse. Des te meer perspectief biedt zo'n gelijkspel dan, al moet eerlijkheidshalve gezegd worden, dat een aantal factoren een ruime zege van Aalsmeer in de weg ston den. UVS mocht dan een aantal goede mogelijkheden krijgen. Aalsmeer schiep zich een veelvoud daarvan. De aanvallers misten soms echter knullig of stuitten an ders wel op dé grote sta-in-de-weg: Wijnand Sloos. Een doelman die net als tegen Unitas de meest on mogelijke ballen uit de hoeken graaide. In sublieme stijl overigens. Veel mogelijkheden voor beide teams met als logische conclusie. dat UVS-Aalsmeer een open strijd is geweest met een overdosis aan spanning en sensatie. Daarnaast nog eens goed en sportief voetbal waarmee de ongeveer duizend toe schouwers zich uitstekend ver maakten. UVS-Aalsmeer was ook de wedstrijd van de gemiste kan sen. Van Aalsmeer voor rust en tegen het einde, van UVS in de twintig minuten durende periode na de hervatting, toen de Leide- naars nadrukkelijk de aanval zoch ten, hadden Van der Heiden, La gendijk en Van Putten toen iets nauwkeuriger gericht dan was Aalsmeer naar een sensationeel grote nederlaag gespeeld. Want die kansen (vooral die van Frits van der Heiden) waren om van te smullen. Vrije doorgang In die twintig minuten kreeg UVS vrije doorgang op het middenveld waar tegenstanders als Fiene. Van 't Schip en Lefering even 'stuk' za ten, mede als gevolg van de sto ringsactiviteiten van Verver, Van Putten en de opvallend werkende Wil Henskens, terwijl Bert Kort, in tegenstelling tot de eerste helft, spelverdeler Fiene toen volledig onder controle had. Angst voor Roodenburg wordt Papendrecht bijna fataal Door Paul de Tombe PABENDRECHT Merkwaardig toch hoeveel méér sommige train ers tijdens een wedstrijd zien. Er zijn momenten waarop toeschou wers, die de terublik van de oefen- meester aanhoren, zich verbijsterd kunnen afvragen of ze wel dezelfde partij hebben gezien. Neem nou Papendrecht-Roodenburg van gis termiddag. Een aanvankelijk nog redelijk eersteklas potje, dat echter allengs eenzijdiger werd en dat tenslotte nog louter éénrichtings verkeer te zien gaf. Roodenburg kwam in de tweede helft nog maar nauwelijks in het stuk voor; het massaal aanvallende Papendrecht schiep zich talloze redelijke moge lijkheden. Toch was Papendrecht- trainer Hans de Keizer naderhand opperbest tevreden met de 1-1 die tenslotte over de eindstreep was gedragen. Op grond van Rooden- burgs faam van weleer. Hij: „Want als je tegen Roodenburg met 1-0 achterkomt is dat catastrofaal, do delijk". Dat die reputatie inmiddels al wel achterhaald is, was hem ken nelijk aan hetn voorbijgegaan. In zijn poging het punt verlies niet aan pech te wijten, ging Keizer trou wens nog veel verder. Beweerde hij zelfs „in maanden niet zo'n goede ploeg als Roodenburg te hebben gezien Nee, hoor niks dan lof voor Roodenburg. Wat een goede orga nisatie, die jongens weten echt waarmee ze bezig zijn". Dat was in de eerste helft inderdaad nog wel zichtbaar. Roodenburg voetbalde toen redelijk gedisciplineerd en had in die fase maar éen kans nodig om te scoren. Met de in dank aan vaarde medewerking van de Papendrecht-defensie die John de Wetering vogelvrij achterliet in het strafschopgebied in een piging de doorbrekende Brittijn (later ver vangen door Verkuylen) af te stop pen. Aangezien dat niet eerder lukte dan nadat de spits de bal in de richting centrum had gezonden, kon De Wetering simpel 0-1 bin- nentikken in de veertiende minuut. Daarna moest Roodenburg zwaar op de laatste linie gaan leunen te neinde die score intact te houden. Een verdediging waarin Aad de Groot dan wel sterk speelde, maar waarin vooral de flankverdedigers en met name Wim Lancel nogal eens voorbijgelopen werden. Het jonge Papendrecht, kon er geen gebruik van maken. Eenvoudig omdat de thuisploeg op het eigen sportpark Slobbengors weigerde de op de kopspecialisten Ooyen en (invaller) Van Munster gerichte aanvalspatronen te wijzigen in ver band met de lengte van Rooden- burg-doelman Van Bergen Hene gouwen. En omdat er teveel ongegronde angst heerste. De Keizer „We heb ben tegen dit duel opgezien als een huis". Vandaar dat Roodenburg, zonder zelf nog voor direct gevaar te kunnen zorgen (Dubbeldeman werd in de tweede helft goed aan banden gelegd, waarmee de Leidse ploeg de spitsvondigheid kwijt was) de 0-1 lang in tact kon houden. Zelfs na de pauze toen zich een Leids conditietekort liet voelen. Aad de Groot - sterke laatste man - Papendrecht, dat via Ooyen een maal op de paal had geknald, had er een strafschop voor nodag om ten minste nog een puntje te pakken. Voorstopper Ligtvoet behandelde de actieve Frans Lutjeboer een maal verkeerd en Ooyen benutte de elfmetertrap een tiental minuten voor tijd om 1-1 aan te tekenen. Zei Keizer „Een geluk dat we die straf schop kregen, want ik zag niet meer zitten dat we nog een normale goal zouden scoren. En 1-1 was toch wel de juiste uitslag, winst voor ons zou Roodenburg tekort hebben ge daan. Want nogmaals, allleen de conditie is me tegengevallen, voor de rest heb ik niks anders dan lof voor Roodenburg". Ook zijn collega-trainer Versteegh („In de eerste helft ging het wel redelijk, na rust zijn we afgezakt") zal verbaasd zijn dat te UVS verzuimde echter de voor sprong, vlak voor rust verkregen toen Piet van Putten grandioos werd weggestuurd door Lagendijk en vervolgens doeltreffend uit haalde, uit te bouwen. Het Désar- team kreeg het daarna nog uiterst moeilijk. Net als voor rust trou wens. Toen was het vooral het technische zeer bedreven Aals meer, dat het spel maakte. Vooral op het middenveld bleek'de routine van Aalsmeer doorslaggevend ten opzichte van het opportunistische 'knokwerk' van UVS. Met als ge volg, dat de razendgevaarlijke Ey- lers en Biesing keer op keer in schietpositie gemanoeuvreerd werden waardoor uiterst hache lijke momenten voor het UVS-doel ontstonden. Elke actie eindigde echter steeds weer bij Wijnand Sloos die zich weerde als een leeuw. Eenmaal was ook hij kansloos. Lig gend op de grond moest hij toezien hoe Eylers vrij mocht uithalen. De Aalsmeer-speler koos echter voor de moeilijkste voortzetting en knalde, bijna op de lijn staande, Naar net Toch moest de groots keepende Sloos en keer naar het net. Na het UVS-kwartiertje joeg Aalsmeer ge tergd achter de gelijkmaker aan en de Leidenaars, die voor rust soms verdienstelijk uit de verdediging naar voren schoven, moesten mas saal terug. De gelijkmaker kwam overigens op merkwaardige wijze tot stand. Arbiter Kolsté liep in de weg, zodat niet Van 't Schip, maar hij door de vliegende tackle van Henskens naar het gras werd ge haald. Languit liggend wees hij vervolgens resoluut naar het mid den toen Hannaart de bal na de half gestopte inzet van Eylers in eigen doel werkte 1-1. UVS bezweek daarna niet, speelde de wedstrijd 'op zeker' uit en voegde daarmee aan het totaal van drie opnieuw een punt toe. Een re delijke fundering om op verder te bouwen. Op dat moment een nauwelijks verdiende stand, die VELO vlak na de hervatting dan ook te recht corrigeerde tot 1-1 via een kopbal van Olsthoorn. Maar Teylingen wist het te ver door gevoerde spelletje van VELO te compenseren met directer uit gevoerde tegenstoten. Een splijtende pass van v. d. Vlugt hielp Piet Hoogervorst aan een nieuwe Teylingen-voorsprong (2-1), waarna in snel tempo het vonnis definitief werd geveld door achtereenvolgens Peter v. d. Vlugt (uit een strafschop na dat Hoogenboom door VE- LO-aanvoerder De Letter on deruit was gelopen) en Fons Stikvoort, die daartoe in staat werd gesteld door een onzelf zuchtige trekbal van Hennie Zoet. In de slotfase kwam VELO via uitblinker Meurs nog terug tot 4-2. Een slotfase die trainer Koster niet helemaal tot tevredenheid stemde: "De ach terhoede speelde te nonchalant toen het eenmaal 4-1 stond. Maar ja, het moet allemaal nog groeien". RON POLANE GOUDA - De toekomst zal het moeten uitwijzen. Heeft Lugdu num in Gouda de juiste weg terug gevonden of is de fraaie 0-2 zege op ONA juist typerend voor de wissel valligheid van de Kikkers. Feit is in elk geval, dat gisteren een heel an der Lugdunum in het veld stond dan de afgelopen weken het geval is geweest. Het taktisch concept van trainer Huub Lenz slaagde volle dig. ONA trapte met open ogen in de val die Lugdunum had opge steld. De Leidenaren lieten ONA het in itiatief en loerden zelf op de coun ter. Slechts Gijs Collé en Jaap Schildhuizen waren 'voorin', maar vooral aan laatstgenoemde had ONA de handen vol. De grillige aanvaller was voor de Goudse ver dedigers ongrijpbaar. Vooral door zijn toedoen kreeg Lugdunum een groot aantal kansen. Slechts twee daarvan werden in een doelpunt omgezet, mede omdat ONA- doelman Van de Heuvel bijzonder goed op dreef was. Schildhuizen onderscheidde zich overigens ook in negatieve zin door nogal provo cerend op te treden. De arbiter be toonde ten opzichte van hem echter de nodige clementie. Lugdunum startte overigens niet onfortuinlijk. In de zevende mi nuut al werd Jan Pijnakker gelan ceerd en met een droge schuiver zette hij Lugdunum op een vlotte voorsprong. ONA nam daarop het initiatief, kreeg wat kansjes, maar sprong daar nogal slordig mee om. Na een half uur spelen was het Jaap Schildhuizen, die op uitgekookte wijze de stand naar 0-2 tilde. Hij omspeelde enkele Goudse verde digers, deed alsof hij wilde voorge ven, maar schoot zelf. Van de Heu vel stond op het verkeerde been. Trainer Lenz van Lugdunum: "We hebben verdiend gewonnen. Na vorige week al ben ik wat optimisti scher geworden. Ik wist, dat ONA defensief kwetsbaar is. Wel is de ploeg fysiek erg sterk. Vandaar dat we de snelheid van Collé en Schildhuizen nodig hadden". WASSENAAR - Nog dertig secon den waren er te spelen in het duel tussen Blauw Zwart en Neptunus. Op dat moment stoof Neptunus- spits Frans Steur op invaller-doel man Jan Takx af. Takx retour neerde de van dichtbij afgevuurde kogel van Steur. Steur kreeg een nieuwe kans, maar weer was de reaktie van Takx vlekkeloos. Aldus kroop Blauw Zwart vlak voor tijd door het oog van de naald. Het punt dat Takx zijn ploeg schonk (de stand bleef 6-0) kwam Blauw Zwart volledig toe. Vooral in de eerste helft kreeg Blauw Zwart tegen het bewegelijke Neptunus volop kansen op een goal, maar Neptunus-goalie Van Leeuwen toonde zich de evenknie van zijn collega aan de overkant, door scho ten van Ren v. d. Ham en Pieter Donath uit zijn doel te ranselen. LEIDEN - Eindelijk dan leek de ban gebroken. Nadat LFC zeventig minuten lang vergeefs het Hillegomse doel had bestookt zwichtte de defensie van de gasten. Uit een knap opgezette aanval scoorde Aad Neuteboom de lang ver wachte treffer en niets leek een Leidse zege in de weg te staan. Maar inplaats van de verwachte tweede treffer kwam de grote desinllusie. Vijf minuten voor tijd joeg Hillegom- invaller van zeker dertig meter de gelijkmaker in de tou wen. Teleurgesteld droop LFC af. Een gelijkspel dus en ontevreden Leidse gezichten. Heel de wedstrijd was LFC veruit de betere ploeg ge weest, waren er legio kansen, maar moest de équipe van Raboen tens lotte toch nog genoegen nemen met een gelijkspel. Onverdiend, dat ze ker. Maar ergens toch wel terecht, want de Kanaries hadden veel te veel kansen nodig voor dat ene doelpunt. Kregen de rekening daarvoor vlak voor tijd gepresen teerd. LFC startte bijzonder hoopvol. Via Öede combinaties en individu acties zette het Hillegom van meet - af onder druk. Maar in de buurt van het strafschopgebied liep het steevast fout. Werd er te lang ge draaid, teveel gesoleerd. Met wat meer overleg had LFC de weerloze Hillegomse ploeg eenvoudig opge rold. Nu liep men zich steeds weer stuk Totdat Bekooy en Van Weer- lee die opening wel zagen en Neu teboom vervolgens de lang ver wachte treffer mocht laten aante kenen. Te vroeg gejuicht, want tien minuten later sloeg Hillegom kei hard Van Nispen-DOCOS 1-3 DOCOS heeft zijn zegereeks ook tegen Van Nispen voortgezet. De Leidenaars toonden zich vooral op technisch en conditioneel vlak ver uit de meerdere van de teleurstel lend spelende Zilker formatie en wonnen dan ook verdiend met 1-3. Al na zeven minuten spelen nam DOCOS de leiding door Stan van der Meel, die een combinatie met rondde. Vlak voor rust accen tueerde Van Leeuwen het Leidse overwicht door op de kruising te knallen. Vlot na de pauze bouwde DOCOS de voorsprong toch uit. Uit een voorzet van Rob Aniba scoorde Jan Smiis al na vijf minuten 0-2. Die stand bleef zelfs gehandhaafd toen Van Nispen een strafschop mocht nemen Doelman Burghout hield zijn doel later werd het zelfs 0-3 toen Rob Aniba een dieptepass van Ruud van der Meel verzilverde. Vlak voor tijd redde Van Maris voor Van Nispen de eer. VCS-Randstad Sport 1-2. Randstad Sport heeft de eerste punten voor dit seizoen binnen. De zwartwitten vertrokken met een enigszins bezwaaiyl gevoel naar Den Haag want het spel in de twee voorgaande wedstrijden was nu niet bepaald om erover naar huis te schrijven. De Voorschotenaren te kenden ongetwijfeld voor een ge lijkspel. Maar Randstad kreeg meer. VCS ontmoette een keihard knokkende ploeg, die waarschijn lijk extra gemotiveerd voetbalde door het uitvallen van Schoenma ker en een gebleseerde Hennie de Klerk die moedig de wedstrijd uit speelde. Albert Lamberts was de grote man bij Randstad. In de eer ste helft omspeelde hij vier man, loste een keihard schot waarop de Haagse doelman maar een "half antwoord" had. Hij liet het leer glippen, waarna de toesnellende Ge Devilee doeltreffend uithaalde: 0-1 In de tweede helft werd de score zelfs opgevoerd. Opnieuw voorbe reidend werk van Lamberts stelde Gerrit Baartwijk in staat 0-2 te sco ren. Met lange ballen probeerde VSC hierna nog wat terug te doen, maar uitgezonderd een moment, tot» v Dullemen in buitenspelfX*- Scheveningen-UDO 0-1 - UDO doet het tot nu toe uitstekend in de derde klas. Evenals verleden week werden de volle twee punten bin nengehaald. Het publiek zag echter geen beste wedstrijd. Vooral m de eerste helft was het een matige ver toning. Zowel Scheveningen als UDO zochten tevergeefs naar hun vorm. Daar kwam dan voor UDO nog bij dat het zich nogal gemakke lijk liet intimideren door de Sche- veningers die vrij fel en kort op de man speelden. De tweede helft was het aankijken wel waard. De Oegstgeestenaren bouwden aan een veldoverwicht en dat resul teerde in een prachtige goal van Wilbert Witteman. Het opdrin gende Scheveningen verkeek zich daarna herhaaldelijk op de ra zendsnelle tegenaanvallen van UDO maar Albert Witteman onder andere verprutste droomkanüen ince.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11