Onderzoek geluids overlast eidse agenda Winkelcentrum open Grote behoefte aan woningwetwoningen /IlSjff ■m In Warmond: BRADERIE Afscheid van pater Spierings Expositie Z'76 Inspraak Warmondse bevolking bij plan Leede/Grote Sloot Plan Westeinde 2 startklaar I WARMOND - De gemeente Warmond heeft een onafhan kelijk adviesbureau in de arm genomen voor een onder zoek naar de geluidshinder, die zal ontstaan bij de aanleg van de Schipholspoorlijn. Volgende week dinsdag is er een eerste bijeenkomst met dit bureau, zo heeft burgemeester De Vreeze gisteravond in de commissie Ruimtelijke Orde ning en Openbare Werken meegedeeld. Eind oktober moeten de bouw- en aanlegvergunningen worden afge geven, maar voor die tijd wil De Vreeze nog een onderzoek naar de mogelijkheid om een stukje oude lijn onder de nieuwe normen van geluidshinder te brengen. Zoals bekend zijn de normen die worden gehanteerd bij de aanleg van nieuwe lijnen strenger, dan die met betrekking op een reeds bestaande lijn. Volgens de gemeente Warmond is het bedoelde stukje lijn straks niet meer te rangschikken in de catego rie oude lijnen, omdat er van ver schuiving en verdubbeling sprake is. Minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat heeft een dergelijk onderzoek al in juni toegezegd, maar tot een uitvoering is het nog niet gekomen. Het actie comité Schiphollijn heeft altijd gepleit voor een ge ^eltelijk ondertunneling van dx*yn, waar door geluidshinder minder aan de VRAGEN OVER ONTSLAG BU orde zou zijn. Dit voorstel is steeds van de hand gewezen omdat er dan 18 miljoen meer nodig is voor de aanleg. Nu is echter gebleken dat realisering van dit plan "maar vier miljoen meer kost". "Als nu nog zou blijken dat de te verwachten geluidswerende maat regelen duurder uitvallen, kan het wel zijn dat ondertunneling goed koper wordt", aldus een aantal commissieleden. LEIDERDORP - De winkeliers vereniging "Santhorst" had giste ren weereen jaarlijks terugkerende braderie georganiseerd om de aan dacht te vestigen op het winkelcen trum bij de Van Diepeningenlaan en de Laan van Ouderzorg. Van ne gen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds stonden de standhouders met hun koopwaar voor de winkels. En mede door het zachte weer mochten ze zich in een vrij grote belangstelling verheugen. De Leidsch Dagblad-ballonnen die gisteren bij de opening van het winkelcentrum Noord-Hofland werden opgelaten, kwamen door de regen voor een deel terecht op Duindigt, tijdens de paardenraces. Voorschoten - Honderden kinderen en volwassenen ke ken toe hoe burgemeester dr. J. v. d. Haar middels het door knippen van een lint het nieuwe winkelcentrum "Noord- Hofland" officieel opende. De opening maakt deel uit van het feestprogramma dat de winke liers van het centrum de burge rij aanbiedt en dat nog tot en met zaterdag zal duren. Oud-burgemeester L. de Kool schetste op de receptie in de aula te Noord-Hofland in het kort de voorgeschiedenis van het centrum en zijn opvolger dr. J. v. d. Haar kwam tot de con clusie dat "de weg die het cen trum gegaan is bezaaid is met voetangels en klemmen". Hoewel met de bouw van het centrum in 1974 kon worden begonnen gaat de geschiedenis terug tot het jaar 1961. Het jaar waarin het eerste bestem mingsplan Noord-Hofland werd geopenbaard. Het plan werd afgekeurd en pas weer in 1970 verscheen een nieuw be stemmingsplan, waarin opge nomen een nog grootser com plex van winkels en hoogbouw. Al spoedig werd er gesproken van de "Chinese Muur" die de omwonenden elk woongenot zou gaan ontnemen. Een actie comité, gevormd door de be- 3 uit de wijk. kwam in het geweer en dwong het gemeen tebestuur de plannen te her zien. Het gevolg was dat het gemeen tebestuur de gedachte aan zeer hoge flats liet varen en "genoe gen" nam met drie bouwlagen. Het winkelcentrum zelf biedt onderdak aan een 14-tal win kels, zodat Noord-Hofland nu dan eindelijk een volwaardig koopcentrum heeft. De afgelo penjaren moesten de bewoners gebruik maken van het nood- winkelcentrum, gelegen aan de Abraham v. d. Hulstlaan, dat bestond uit een aantal houten keten. ZOETERWOUDE - Pater P. L. Spierings O.S C. gaat Zoeterwoude aan het eind van deze maand verla ten. Hij neemt dan zijn intrede in Kruisherenklooster te Uden. Pater Spierings verbleef 41 jaar in Zoe- terwoude. Hij was jarenlang ver bonden aan het Kruisherenstudie-, huis aan de Vrouwenweg, dat nu als Huize De Weipoort eigendom is van de Stichting Gemiva. Bij de samenvoeging van de paro chie van de H. Kruisverheffing en de parochie van Sint Jans Ont hoofding in 1966 kwam hy naar de pastorie in de Zuidbuurt. In augus tus 1974 toen hij 40 jaar priester was en 65 jaar was geworden verleende bisschop Simonis van Rotterdam men eervol ontslag als kapelaan assistent maar bleef nog wonen in de pastorie..Met het vertrek van pa ter M. van Êijk, vorige maand naar Rotterdam-zuid, blijven nu nog twee pastores - deken A. Lamot en pater P. Peeters Weem - over in de parochie van Sint Jans Onthoof ding. Pater Spierings was bestuurslid van de Stichting "Oud Zoeterwou- de" waarin een dankbaar* gebruik werd gemaakt van zijn grote hobby, de fotografie, hij had ook het foto archief onder zijn beheer. Op zijn nadrukkelijk verzoek zal het af scheid van Zoeterwoude in alle stilte verlopen. Toch is hij akkoord gegaan met het feit dat het paro chiebestuur hem een blijvende her innering wil aanbieden en met het geven van gelegenheid om per soonlijk afscheid van hem te ne men. Deze gelegenheid wordt a.s. zondag geboden in de pastorie aan de Zuidbuurt na de Hoogmis in de Sint Jan tot 12 uur. TENNIS - Billie-Jean King is te ruggekomen op haar besluit om by de grote toernooien niet meer in het enkelspel uit te komen. Tijdens het toernooi om de Federation-cup, waar zij inviel heeft zy de overtui ging gekregen nog best mee te kunnen. GEZINSZORG LEIDEN - Het gemeenteraadslid Anne van de Zande (PSP) heeft het college van B en W vijf vragen ge steld over het dreigend ontslag van tweehonderd personeelsleden bij de Stichting Gezinsverzorging. Dat ontslag is eind vorige week door het bestuur van de stichting aange kondigd en moet volgens de direc tie in verband worden gebracht met de bezuinigingen van het ministe rie van CRM. Het raadslid wijst in haar brief op de „catastrofale" gevolgen van het ontslag en vraagt zich af welke maatregelen het college denkt te nemen om het ontslag te voorko men. Voorts wenst het raadslid deze kwestie behandelt te zien in de eerstvolgende raadsvergadering over veertien dagen. ZOETERWOUDE - Voor de derde keer wordt in het komend wee keinde in het Don Boscohuis de vijQaarlijkse tentoonstelling ge houden van creatieve mensen uit Zoeterwoude gehouden. Ditmaal onder de naam Z'76 zullen een veer tigtal personen hun werk tonen van uiteenlopende aard. Er zijn schilde rijen en tekeningen, borduurwerk, modelbouw, macramé, foto's en boetseerwerk. Daarnaast zijn er ook inzendingen van de jeugd met name van de Vrije Klubs en de Aloysiusschool. Initiatiefnemers zyn Agnes van Gent, Annetje Kortmann, Leonard Vogelaar, Leen van Teijlingen en Jan v.d. Geest. WIELRENNEN - Jan Raas heeft gisteren in het Belgische Merel- beke in een criterium voor profes sionals een derde plaats weten te bamachtigen. Winnaar werd de Belg Patrick Lefevre, gevolgd door zijn landgenoot Martin. WARMOND - De Warmond krijgen inspraak in de besluitvorming inzake de verbre ding van de Grote Sloot en de Leede. Binnekort plaatst de ge meente een advertentie, waarin de bevolking wordt opgeroepen schriftelijk hun visie op deze zaak kenbaar te maken. Dit is gisteravond in de raadscom missie Openbare Werken en Ruim telijke Ordening besloten. Tot een formulering van een duidelijke op dracht aan de Nederlandse Heide maatschappij, die zich met de voorbereiding van het werk moet bezighouden, is het gisteravond in de commissie nog niet gekomen. Aad Heemskerk (PW) zag moge- lykheden om tegelijk met de ver breding van de Grote Sloot en De Leede een aantal andere voorzie ningen te treffen, zonder dat de LEIDEN - Geboren Christa Mariska, d v A. Mey waard en J M. Korsuize, Mat- thys z v P. C. Augustinus en J Duijn- dam. Bastiaan Josephus Maria, zvR.T W. M Thomeer en M. A. K. van Ameron- gen, Ilker, z v M. Altay en H. Efe, Nesnn, dvH Eygür en Y. Demir, Annemieke Johanna Jacoba dvJ.W. N. van Dooije- weert en N. J. van der Slikke, Tino Cor nells Martinus, zvH Filippoen F. M. de Vogel Machteld Nicolette, d v L. C. Ver zijden en M. Berrev.oets. Overleden: F. J. van Tongeren (25) man. E Teyn (59) e v L. van den Bogaard. F. P Reuhman (60) e v J. J P B. T van Mou- rik, J. Koole (64) man. M. van Roon (58) e v P J. J. Teunissen, C. E. M. Voogt (76) geh gew m A. J Geene, J. J. T. van der Eist (13) zoon, W. Hazenoot (76) man, J Schalks (80) man. Getrouwd: R. S. de Bruvn en A. D. Kromhout. R. A. Dielbandhoesing en J de Boer, J. J. M. van der Hulst en A. M. W Baijer. ZOETERWOUDE - In het laatste kwartaal van dit jaar zal gestart worden met de woningbouw in het bestemmingsplan Westemde 2. De bouwstraten in dit gebied, waar ruimte is voor 300 laagbouw wo ningen, zijn reeds gereed gekomen. De eerste bouw betreft 38 premie koopwoningen in de prijsklasse van rond 120.000,- waarvan de premie in het eerste jaar ongeveer ƒ2.200,- zal bedragen Een zestal van deze woningen zal van een carport, en een drietal van een garage worden voorzien. Daar naast zullen nog vier losse garages worden gebouwd. Het geheel is ge projecteerd aan straten tegenover Plan Noord In het Dienstencentrum aan de Van Hogendorpstraat wordt vanavond een belangrijke ver gadering gehouden van het Wijkcollectief Plan Noord. Waarom belangrijk? Ga er nu maar heen, dan merkt U dat wel. In Leiden-Noord. Alle wijkbewoners van achttien jaar en ouder hebben stemrecht, voegen we hier nog even myste rieus aan toe. Zeker is dat de vergadering om acht uur dient te beginnen. LWH/COC Het trefcentrum van de Leidse Werkgroep Homofïlie/C.O.C. gaat vanavond weer open. Met vergunning. Van negen tot twaalf: Nieuwe Rijn 20a. Iedere donderdag. 99 jaar Nu stond er vorige week vrijdag in de krant dat de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde deze week allerlei activiteiten zou ondernemen in verband met het honderdjarig bestaan. Welnu dat gebeurt ook in de week die op 13 september begint. Maar niet dit jaar, maar in 1977. Want dan pas enfin, dat is duidelijk. Stomme jon gens bij die krant? Dat zeker, maar in dit geval had de Konin klijke Maatschappij zelf een fout gemaakt op het desbetref fende convocaat. Het feest zal er volgend jaar niet minder om zyn. Overigens ly kt het ons nut- Biologisch Bodemkunde, bodembewer king en bedekking, bemesting, kompost maken, preparaten, plantkunde, zaaikalender, plan tenziekten en insektenplagen en het kweken van groenten, kruiden en fruit in eigen tuin. Het blijft nuttig om daar alles over te weten. In het Vrijetijds centrum aan de Breestraat wordt een cursus voor biolo gisch tuinieren gegeven door •rouw W. Schilthuis. Zij is de B-D vereniging; dat moet genoeg zeggen. De cursus beslaat acht donderdagavon den. Methoden "Methoden" is de naam van een film die maandag in het trefcen trum van de Werkgemeenschap kindercentra Leiden tweemaal wordt vertoond: om halfeen en om half twee. De film is van de Hongaarse regisseur Jidit Vas en is gemaakt in 1969. De film laat drie groepjes kinderen van ongeveer dezelfde leeftijd zien, die in verschillende lokalen aan net werk gezet worden. Iedere groep krijgt op een andere ma nier klei aangeboden door een leidster. De film laat de ver schillende reacties zien. In het trefcentrum Hooglandsekerk- gracht 4 (ingang Koppenhink- steeg) staan koffie, thee en soep voor belangstellenden klaar. de Sjaloomschool en de Richelle- straat. Voor de koop van deze hui zen van Noorlander Bouw B.V. hebben inwoners van Zoeterwoude en economisch aan de gemeente gebondenen, voorrang. Na de voltooiing van het plan Wes teinde 1 - met 500 woningen - met de realisering van de twe- kamerflatwoningen aan de Burg. Wapstraat en de afbouw van Zon- negaarde is de woningbouw in Zoe terwoude vrijwel tot stilstand ge komen. Vorig jaar kwamen slechts 7 woningen gereed. Inmiddels is ook de bouw in Hoge Ryndyk-Oost op gang gekomen. Daar worden door het Bouwbedrijf Bosman B.V. woningen in de vrije sector gerealiseerd. Dit bedrijf heeft ook de bouw van premie koopwoningen in voorbereiding. Het meest wordt echter in Zoeter woude uitgezien naar de bouw van woningwetwoningen. De woning bouwvereniging Willibrord presen teerde hiervoor op de jaarvergader ing van vorig jaar twee plannen; 36 stuks in Westeinde 1 en 31, waaron der enkele aangepaste woningen, m Hoge Rijndijk-Oost. Inmiddels werkt het bestuur van Willibrord aan plannen om het in het plan Hoge Rijndijk-Oost toe gestane, kwantum van ruim 60 wo ningwetwoningen in een epdracht te laten bouwen. De hoop dat daar voor nog dit jaar de eerste paal de grond zal ingaan heeft men tchter wel laten varen. Gitaarconcert in Ons Huis ZOETERWOUDE - In Ons Huis wordt morgenavond een bijzondere muzikale gebeurte nis gehouden. Gitarist Rob Bakker, éen van de bekwaam ste. instrumentalisten van dit ogenblik geeft dan een concert. Het programma vermeld een negental werken welke door de solist mondeling zullen worden toegelicht. Rob Bakker was eerst autodi dact studeerde later in Malaga, waar hij als volgeling van And res Segovia les kreeg van een leerling van deze Spaanse grootmeester en bezocht Zuid-Amerika waar hij veel van de volksmuziek opstak. Mo menteel leidt hij ook een Gi taarschool in Den Haag. Initiatiefnemer tot dit concert in Zoeterwoude is Jef Jole, een amateurgitarist, die dit instru ment al 27 jaar bespeeld. Hij hoopt dat hierdoor het enthou siasme voor de gitaar zal wor den gewekt en is voornemens om in zijn woonplaats gitaarles sen te gaan geven. Voor belang stellenden is er een prospectus in Ons Huis aanwezig. Het stre ven van Jef Jole wordt door de Zoeterwoudse muziekschool, die dit instrument nog niet in haar bescheiden pakket heeft kunnen opnemen, van harte toegejuicht. Aanvang vrijdag 20.30 uur. Toegang f3,50. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 10 tot 17 sept., waargenomen door Apo- I rtheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. I 155482; Apotheek Van Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000 en Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Donderdag v. d. Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en gespreks- kring Baptistengemeente, 8 uur Steenstra.at lb, Wereldwinkel, 9.30 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teitvoor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. Pieterskerksrtraat 1 1, voorlich tingsavond werkgroep dienstwei- geren, 8-9.30 uur nam. 't Breehuys. Breestraat lïF, Repel- steel. 7.3(M0 uur nam.; keramiek- kursus, gespreksgroep Praxi, thea terwerkgroep, 8-10 uur nam.; kof fiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, groepen: recht/onrecht, kamerbewoners, handenarbeid, film, toneel, 8-10 Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homo filie, open-café avond, 9-12 uur Stadhuis, commissie ruimtelijke ordening, 8 uur nam.; commissie onderwijs, recreatie, sport en sa menlevingsopbouw, 8 uur nam. Gemeentehuis, Oegstgeest, ge meenteraad, 8 uur nam. Groenoordhal, Leidato, 1-5 en 7-10.30 uur nam. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk-, heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst kosten erg veel hoger zouden wor den. De voorzieningen hebben ech ter direct te maken met de inrich ting van het eiland Koudenhoorn, vandaar dat een oordeel van de be volking door de leden op prijs werd gesteld De commissie pleitte overigens voor een speelser karakter van de bedijking rond Koudenhoorn. Een binnekort op te richten werkgroep zal met de adviseurs van de Heide maatschappij de diverse mogelijk heden gaan bekijken. den, katten, vogels e.d in de gemeenten Y Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be- t reik baar, tel. 134687. v Gnderwijswinkel c Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrydag j 12.00-17.30 uur. T Burgerraadsman i WO. 11 00-12.00 uur. do. 18.30-20.00 Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Ryn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144 Advocaten spreekuur Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad Gerecht 10. woe 17 00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma 10.30-11 30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di 10 30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier. Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13 00 uur. Tuin stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10 30-11.30 uur Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Ma* 45, tel. 149441 (maan 9.00-10.00 uur). vrydag Moederhulp LEIDEN - De visclub DVS hield de derde wedstrijd in de Rijn. Dr vangst was matig. In totaal 339 stuks met een gewicht van 25.125 gram. De uitslag: 1. F. Zandbergen 33 st. (1980), 2. W. v Loon 27 (1970), 3. J. Lalau 27 (1440), 4. W. Teske 24 (1470), 5. C. Hoppenbrouwer 24 (1310),6 A. Staphorst23(1350),7 H v Loon 22 (1410), 8. W. v. Berkel 23 (1300), 9. J. v. Loon jr. 20 (1410), Bureau Moederhulp (niet 'gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068 Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars telefoon 1232Co. Moeders voor Moeders LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezerging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement ƒ139,90 Jaarabonnement p post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschry ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2