Drama voor dapper Roda JC Goedenavond! Feyenoord bereikt dieptepunt tegen Djurgarden IF: 3-0 In Kerkra maken we fouten goed CAtALLF.il CABALLEBU Rensenbrink bezorgt Anderlecht in laatste seconden zege: 2-1 Caballero. Anders dan andere. DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 99 BRUSSEL - In de kleedkamer ook niet onderschat, het ging van Roda JC waren de spelers gewoon slecht met ons", en de trainer na de nederlaag op Anderlecht's trainer Raymond het allerlaatste moment tegen Goethals was boos op Roda 99 bekerhouder Anderlecht, niet bijzonder terneer geslagen. Na tuurlijk waren ze teleurgesteld over de manier waarop, maar de return over twee weken in Ker krade wordt toch met opti misme tegemoet gezien. Trainer Bert Jacobs zei: maal gesproken moeten we op eigen veld met 1-0 kunnen win nen. Dat is genoeg. Maar voor lopig denk ik daar nog niet aan. De komende wedstrijd is voor de competitie tegen FC Am sterdam. Anderlecht is later weer aan de beurt". De trainer had wel een verkla ring voor de twee treffers op de In de ogen valreep van Anderlecht. Hij "Ze "Die ploeg heeft veel te hard ge speeld. Dat was niet meer nor maal. Ik voorspel dat die jon gens over drie maanden volle dig uitgeblust zijn. Dit sloopt je' krachten". Goethals, die de zelfde zware overtredingen van 'Nor- zijn eigen spelers afdeed met "foutjes", was niet gerust over de komende confrontatie met de Limburgse ploeg. "Gelukkig staan we een doelpunt voor én kunnen we Roda over twee we ken laten komen en kunnen wij dus counteren. Dat is het enige voordeel". de Roda-spelers had Anderlecht minstens even te wijten aan fouten hard gespeeld. Doelman Van verdediging. Verschei- der Mierden, die vol in het ge zicht werd geraakt door in dene spelers bleven vlak i het einde nog steeds netjes McKenzie, droeg er de letter- voetballen in plaats van de bal lijke bewijzen van op zijn geha- met een lange trap in de tribune vende gezicht. Hij heeft te jagen. Een gebrek j moedelijk zijn neusbeen ge ring was dat niet De spelers broken. Gerard van der Lem 2 hebben ervaring zat Ze gebrui ken gewoon hun hersens niet". Rob Rensenbrink, de vedette gepasseerd, trapte hij me met van Anderlecht die weinig opzet tegen mijn knieën en kansen had gekregen maar op moest ik geblesseerd verder het laatste moment de wed- spelen". Tenslotte zei spitsspe- strijd toch besliste, was dank- Ier Nanninga: "We hadden de baar voor de denkfouten van scheidsrechter ook tegen. We Roda. "Andere ploegen trappen kregen twee gele kaarten voor by zo'n stand de bal ver weg, shirtje-trekken, terwijl die maar Roda bleef rustig voetbal- McKenzie eruit gestuurd had len. Dat heeft ze genekt tenslot- moeten worden. Hij kreeg niet te, al ben ik niet gerust over de eens ee return in Kerkrade. Ik geloofde hadden er vanavond op een bepaald maar w moment ook niet meer in. Roda gele kaart. Niettemin het kunnen halen, aren slordig in de slotfase. We staan slechts één derland. We hebben Roda dan avond wel goed". r Toonstra scoort verrassend 0-1 i Anderlecht VplrïVlPPr ^m-,1 V PlUIltftu BRUSSEL -"Ren-sen-brienk, Ren-sen-brienk". De 30.000 inmiddels dol geworden aanhangers scandeerden zijn naam tot in de heel verre omtrek. Rob Rensenbrink, de linksbuiten van het Nederlands elftal, rvoöral de vedette van de Belgen, hij was weer eens de matchwinner voor de Europa Cup II-Houder. De strijd „_j_ vnnrlaatsfp minmit tpppn Hannpr Roda. arm Roda. zowaar eeliik rvP mogelijke manieren werd Roda achteruit gezonden. Via korte het combinaties, éénmansbedrijvig- - - Anderlecht had ih de voorlaatste minuut tegen dapper Roda", arm Roda, zowaar gelijk bÏÏzSndériin"achterète''makke"rs" heden en inzetten hoog voor gemaakt. Er kon niets meer gebeuren, nu. met nog zo weinig seconden op Carpenters klokje weg te nkken. Er ^wiTdo^man BramGeilmanals Het scheen, jawel het scheen, mocht niets meer worden verwacht Jawel, toch. Van Rensenbrink. Want de aftrap was na de evenwichtige score nog nauwelijks verricht of Rensenbrink zond zichzelf de diepte in. En kreeg de bal. En scoorde: 2-1. "Ren brienk, Ren-sen-brienk". Dapper Roda, doel. geen gevolg het Nico Jansen- baat af te leveren. TotdatTot- Roda. incident nog steeds aan zijn lies v dat zich die allerlaatste twee r ROTTERDAM - Het betoog van Feyenoord- trainer Boskov stond bol van de gemeenplaatsen. Na afloop van het Europa Cup-duel tegen Djur- garden begon hij met: "We hebben gewonnen, -dus ik ben tevreden. Drie goals tenslotte is een redelijk uitgangspunt." Vervolgens stelde hij content te zijn met de helft van de speeltijd, te weten de eerste en de laatste twintig minuten van de wedstrijd. Het voortdurende langzame handgeklap van de 9000 toeschouwers had hij gehoord. "De mensen zijn niet zo gauw tevreden, ze willen zes, zeven doelpunten zien tegen zo'n tegenstander. Na die tweede en derde goal hoorde je ze ook niet meer. De rest maakt ze niet zoveel uit". Ridicule opmerkingen uit de mond vaniemanddie hoog geprezen Door Ad van Kaam wordt wat betreft zijn inzicht en kennis van het voetbal. Want het voetbal dat Feyenoord liet zien ben zij daarop uitzicht gehad, tegen de Zweedse semi-profs uit Slechts door stom toeval kregen zij Stockholm was van het meest er- een té bittere pil te slikken. Een barmelijke soort. Drie treffers we- verdedigend concept had trainer liswaar, maar die stemden volledig Persson voorgeschreven en aan die overeen met het beeld van de wed- opdracht hield de ploeg zich voor- strijd. 'Floddergoals'. Een wegge- beeldig. Djurgarden schroomde geven strafschop, die moeizaam niet om, naarmate de strijd vor- benut werd, een 'lucky' goals van derde en het vertrouwen in eigen Kreuz en een half gestopte inzet, kunnen steeg, regelmatig met vier, die door Vreysen alsnog verzilverd vijf mensen uit te vallen. Djurgar- werd. Qua voetbal bereikte Feye- den, bouwend op spelmaker nord een absoluut dieptepunt en al Lindman en spits Gronhagen sprak Boskov van een 'herstel', de kwam zelfs enkele malen erg goed Rotterdammers speelden zeker door en kreeg een uitstekende kans nog twee klassen minder dan afge- op de gelijkmaker toen Gronhagen, lopen zaterdag tegen Roda JC. En in de tweede helft al, plotseling in dat was al niet best. Dat had het kansrijke positie voor Treytel ver- handjevol toeschouwers trouwens scheen. Via de lat knalde hij over. echt wel in de gaten; de uitspraak Van Feyenoord had het moeten van Boskov ten spijt. De laatste komen, thuisspelend en ondanks twee doelpunten vielen overigens alles zwaar favoriet. Het werd een respectievelijk elf en tien minuten desillusie. Niet één keer slaagden voor tijd Soms was het gewoon zie- de Rotterdammers erin het publiek lig om'aan te zien, hoe een topclub aan zich te verplichten. Integen- uit een recent verleden zo diep kan deel, langzaam handgeklap of ho- vallen. De ontmanteling is een feit, merisch gelach werd hun deel. slechter kan haast niet. Geen Hoewel er wel gezwoegd werd greintje fantasie, geen enkele crea- *Hkte het de Boskov-eqiupe nauwe- tieve actie, misverstanden bij de JÜks een gaatje te vinden in de vleet en dikwijls lachwekkend Zweedse defensie. Telkens hepen aandoende taferelen. Het zelfver- de Rotterdammers zich weer vast, trouwen bij de meeste spelers is tot treuzelden ze te lang, of werd op het nulpunt gedaald. Sommige knullige wijze balverlies geleden, roodwitten waren de bal liever Vooral Theo de Jong en Dick kwijt dan rijk, anderen waren niet Schneider onderscheidden zich vooruit te branden uit angst het le- hierbij. Eerstgenoemde staakte zijn der te moeten bespelen. En dan pogingen al in het begin van de komt er na afloop nog iemand ver- tweede helft en onttrok zich daarna Door Wim Schild Lem de gevaarlijkste vind. Deze zomer heb ik in Barcelona met Mi- chels over Roda gesproken. En hij waarschuwde mij voor hun vecht lust". geblesseerd. Desondanks waagde ten aandienden. Inde melee schoot tellen, dat hij, gedeeltelijk althans volledig aan het spel; laatstge- hij het er op, maar moest in de rust Vercmuteren raakten jaJiet drama tevreden was. noemde liep zichzelf, in de haast scheidsrechter Carpenter een zorg. to'ch trekkebenend afhaken. Ook Hij greep in op de momenten vervanger van der Mierden even- waarop hij dacht dat het verstandig wel hi|ld stand_ hoe furieus het vrijwel onmiddellijk n; overwicht ook werd, hetwelk An- gelijkmakers-aftrap schuin :ar Counter kwam het werd, uiteindelijk, tioneel einde, even sensationeel, even spectaculair en even opwin- En niet ten onrechte. Die counter, dend als het begin was geweest. Raymond Goethals had het dus zelf Niet vanwege de brancard die al gezegd. En hij kwam. In de achtste r de aftrap naar duistere oorden minuut al. De middenlijn was daar- De eerste gigantische Nee Feyenoord - Djurgarden IF toch nog een positieve indruk ach- """""'""'nk had niets van een UEFA-Cup- ter te laten, in die tweede helft cor derlecht in de tweede helft ontwik- doel werd bevonden. De kluwen worden. Zij waren gekomen met de t-oiHo twTot nr>a «ippp PPnc PPn opip van Roda-verdedieers was niet zó 1i1;i~ toodneton. nooras eerste treiier. Roda-verdedigers was niet dik, of Rensenbrink vond het gat: Roda. Onruststoker Ehlen zelf ging het wraakacüe richting Ehlen. Op alle 2-1. Dapper Roda, eerst op de gele bon: in de 13e *«'- nuut, voor zijn al zoveelste e; pade jegens Rensenbrink. Nan- richting tribunes vertrok. Dat zijn, door Roda nauwelijks i vooral in het Europa Cup-voetbal, schreden. Toen zette Van der Lem al lang geen ongebruikelijke beel- zijn solo in. Afgebroken: hoek- den meer. Maar Raymond Goe- schop, vooralsnog. Van der Lem thals, de Anderlecht-trainer, wat zette zich er zelf achter, Nanninga sloeg de schrik hem aanvankelijk kopte door en Toonstra scoorde en inderdaad om het hart. Zijn "be ginselverklaring" had aldus geluid: "Ik ken het concept van Roda JC al tegen Feyenoord geïmponeerd. dóór en door. De ploeg is lastig te het niet zo. Geen uitschieter, bestrijden, omdat ze consequente toch? En al had het Limburgse le- mandekking toepast en daarvoor gioen - naar schatting 4000 getrou- ook de nodige conditie bezit. Er wen - zich in deze fase nog vrijwel wordt op kracht gespeeld, met niet laten horen, de sfeer in het snelle counters via de uitstekende druipnatte Astrid-park was er toch spitsen Van der Lem, Vermeulen wel. Gele kaarten immers in over- en Nanninga, van wie ik Van der vloed. De felle Leo Ehlen, afgelopen zon- i dag door een schorsing afwezig, de inleider van. Hij, op Rob zijn ROEIEN - Skadi heeft gisteren het Rensenbrink, meende zich wereldrecord honderd km verbeterd. De Rotterdamse roei- ploeg legde de loodzware kilome ters in 8 uur, 6 minuten "uitschakelaar" grandioos te kunnen uitleven. Goe thals zei het al: strijdlust, vechtlust bij Roda. Anderlecht raakte door de conden af, 47 minuten sneller dan krachtige aanpak snel gepikeerd. Laga tijdens zijn lustrumviering En kwam daardoor niet in zijn spel. gedaan had. de voortreffelijke Ierse Europacup I Köge (Den) - Bayem München (Wdl) 0-5 (0-3); Austria Wien (Oos) - Borussia Mönchengladbach (Wdl) Dynamo Tiflis (Sov) 1-0 (1-0); Flo- 1-0 (1-0); Dynamo Dresden (Odl) - Benfica (Por) 2-0 (0-0); Liverpool (Eng) - Crusaders Belfast (N. Ierl.) la Valetta (Mal) - Slask Wro claw (Pol) wordt 23/9 gespeeld;Bo- hemians Dublin (Ier) - Esbjerg BK 2-0; Ferencvaros (Hon) - Jeunesse (Den) 2-1 (1-0); Southampton (Eng) d'Esch (Lux) 5-1 (3-1); CSKA Sofia (Bul) - St. Etiënne (Fra) 0-0 (0-0); Dundalk (Ier) - PSV (Ned) 1-1 (1-0; Stal Mielec (Pol) - Real Madrid (Spa) 1-2(0-1); Dynamo Kiev (Sov) - Partizan Belgrado (Joe) 3-0 (1-0); - Olympique Marseille (Fra) 4-0 (- 3-0); AIK Stockholm (Zwe) - Gala- tasaray (Tur) 1-2 (1-0); Levski Spar- tak Sofia (Bul) - Reipas Lathi (Fin) wordt 16/9 gespeeld; Lierse SK (Bel) - Hajduk Split (Joe) 1-0; CSU Glasgow Rangers (Sch) - FC Zürich Galati (Roe) - Boavista Porto (Por) (Zwi) 1-1 (1-1); FC Brugge (Bel) - 2-3 (0-2); Carrick Rangers (N.-Ierl)- Streaua Boekarest (Roe) 2-1 (0-0); Aris Bonneweg (Lux) 3-1 (0-0); Bo- Omonia Nicosia (Cyp) - Paok Sa- doe Glimt (Noo) - SSC Napoli (Ita) lonki (Gri) 0-2 (0-1); AC Torino (Ita) 0-2 (0-1); Iraklis Salonki (Gri) - - Malmö FF (Zwe) 2-1 (1-0); IF Akranis (IJsl) - Trabzonspor (Tur) 1-3 (0-1); Viking Stavanger (Noo) - Banik Ostrava (Tsj)2-1 (2-l);Sliema Wanderers (Mal) - TPS Turku (Fin) Europacup II Hamburger SV (Wdl) - IF Keflavik (IJsl) 3-0 (2-0); Lokomotive Leipzig (Odl) - Hearts of Midlothian (Sch) 2-0 (2-0); Anderlecht (Bel) - Roda JC (Ned) 2-1 (0-1); MTK Boedapest (Hon) - Sparta Praag (TSj) 3-1; Ra pid Wien (Oos) - Atletico Madrid (Spa) 1-2(1-0); Cardiff City (Wales) - ninga (shirt vasthouden) en Toon stra (eenzelfde beweging waardoor Haan ten val kwam) zouden na mens Roda JC volgen. De jeugdige middenveldèr Vercautern was het trio al voorgegaan, toen hij Van der Lem pootje haakte. Het kwam, door Carpenters optreden, net niet tot ongelukken. En Roda Het zwoegde voort. An derlecht zag er nauwelijks een gat in. Goethals moest zich vanaf zijn zetel in .de dug-out verheffen om nieuweaanwijzingen toe te schreeuwen. De vaderlandse Cup finalist (de KNVB-beker zelf staat in een prijzenkast bij PSV) raakte er nauwelijks van onder de indruk. De lange Johan Toonstra - tegen Feyenoord goed voor beide treffers - dwong als aanvallende midden velder zelfs Arie Haan goeddeels op eigen gebied. Inderdaad, Ander lecht vreesde de counters. En al ontwikkelde het gaandeweg een stevige druk, vooral aanvoerder Dick Advocaat was door zijn grote routine en beheersing een rustge vende oase. (N.-Ier) - FC Bazel (Zwi) 3-2 (14/9(; Frem Reykjavik (IJsl)-Slovan Bra tislava (Tjü) 0-3 (14/9); Queens Park Rangers (Eng) - Brann Bergen (Noo) 4-0 (2-0); Celtic (Sch) - Wisla Krakow (Pol) 2-2 (1-0); Derby County (Eng) - Finn Harps (Ier) 12-0 (9-0); Wacker Innsbruck (Oos) - Start Kristiansand (Noo) 2-1 (1-0); Ajax (Ned) - Manchester United (Eng) 1-0 (1-0); Belenenses (Por) - FC Barcelona (Spa) 2-2 (1-1); Hiber nian (Sch) - Sochaux (Fra) 1-0 (1-0); Red Boys Differdange (Lux) - SC Lokeren (Bel) 0-3 (0-2); Manchester City (Eng)-Juventus (Ita) 1-0 (1-0); Espanol (Spa) - OGC Nice (Fra) 3-1 (1-1); Grasshoppers (Zwi) - Hiber nian la Valetta (Mal) 7-0 (4-0); Ujpest Dosza (Hon) - Atletico Bilbao (Spa) 1-0 (0-0); Dinamo Boekarest (Roe) - AS Milan (Ita) 0-0 (0-0); Slavia Praag (Tsj) - Akademik Sofia (Bul) 2-0 (- 0-0); AEK Athene (Gri) - Dynamo Moskou (Sov) 2-0; Fenebache (Tur) ADVERTENTIE Apoel Nicosia (Cyp) 0-0 (0-0). Europacup III FC Köln (Wdl) - GKS Ticky (Pol) 2-0 (1-0); Eintracht Braunschweig - Videoton Szekesfehervar (Hon) 2-0; ASA Tirgu Mures (Roe) - Di namo Zagreb (Joe) 0-1 (0-0); Inter Milan (Ita) - Honved Boedapest (Hon) 0-1 (0-1); Lokomotiv Plovdiv (Bul) - Rode Ster Belgrado (Joe.) wordt op 16/9 gespeeld; Austria Salzburg (Oos) - Adanaspor (Tur) 5-0 (2-0); Sportul Boekarest (Roe) - Olympiakos Pireus (Gri) 3-0 (1-0); FC Porto (Por) - FC Schalke '04 (Wdl) 2-2 (8/9). (Wdl) - Holback (Den) 7-0 (2-0); Pa- ralimmi Famagusta (Cyp) - 1. FC Kaiserslautern (Wdl) 1-3* Tsjactjor Donetz (Sov) - Dynamo Berlijn (Odl) 3-0 (1-0); FC Maagdenburg (Odl) - AC Cesena (Ita) 3-0 (2-0); Naestved IF (Den) - RWD Molen beek (Bel) 0-3 (0-1); Kupopio Pallo- seura (Fin) - Oesters Vaexja (Zwe) 3-2 (0-1); Feyenoord (Ned) - Djur garden (Zwe) 3-0 (1-0); Glentoran CIGARETTF' bedoeling de 'machtige' tegenstan- N ti ,„=1™ Theo He der een gelijkspel af te dwingen of ha^e vS™en ta eventueel met een kleine nederlaag kansrjjke positie bracht. Scheids- huiswaarts te keren. Heel lang heb- rechter Lobo uit Portugal Hoot evenwel en terwijl elke Feye- noorder zich reeds terughaastte m legde hij, tot ieders verbazing, de bal op de stip. Want Kreuz zou niet buitenspel gestaan hebben, hij zou door Jakobson zijn weggeduwd. Waarop Schneider mocht aanleg gen. De geslagen Zweden zagen hun doelman Akeby nog bijna de zwak ingeschoten penalty van de Feyenoord-rechtsachter stoppen. Via vuisten en lat belandde de bal echter fortuinlijk achter de krijt streep. Was dit doelpunt al een meevaller, de andere treffers waren dat zeer zeker. Boskov: "De wissel Verheyen - Melis<een 19-jarige spe ler uit eigen kweek) gaf ons de juiste impulsen, want vlak daarop scoorden we tweemaal". Dat laatste was waar, maar het had niets met die wissel te maken. Vreysen, in de spits geposteerd, knalde van af stand tegen Davidsson. De bal kaatste via twee Zweedse verdedi gers per ongeluk voor de voeten van de vrijstaande Kreuz, die me teen profiteerde. Een minuut later werd het allemaal nog gekker. Feyenoord maakte gebruik van de verwarring die er bij Djungarden heerste, drong aan, blunderde driemaal afgrijselijk voor open doel (De Jong, Schneider, De Jong) maar kwam tenslotte via een 'on mogelijke' goal van Vreysen op 3-0. Algemene hilariteit bij het publiek. Djungarden hervond zichzelf net op tijd om een afgang te voorko men. Zodat er voor Feyenoord me teen weer geen doorkomen aan was, want zelfs de (late) treffers in spireerden bepaald niet tot beter voetbal. Het Boskov-team bleef vechten tegen zichzelf, zoeken naar het zelfvertrouwen. Zelfvertrou wen dat in elke linie, bij elke speler, de stoïcijnse Harry Vos uitgezon derd, ontbrak. Zelfs in de achterste lijn, die toch echt niet zoveel moei lijk werk op te knappen kreeg, had men nauwelijks geloof in eigen kunnen. Joop van Daele wees alle verantwoordelijkheid bijvoorbaat van ziph af en Rijsbergen kon slechts hunkeren naar tijden van weleer. Ook Wim Jansen, de onver stoorbare middenvelder, raakte hopeloos verstrikt in het web, dat Feyenoord voor zichzelf spon. Geen wonder, dat Djungarden- trainer Persson na afloop zei: "Dit Feyenoord is me erg tegengevallen. Van echte profs had ik meer ver wacht. Twee ongelukkige doelpun ten. Daardoor haalt Feyenoord de volgende ronde". Als Vujadin Bos kov nu zoiets gezegd zou heb ben

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19