Danaiden door Fides Pacta van troon gestoten Foreholte pechvol ZUL/LGB RONDE VERDER IN STRUD OM WATER- POLOBEKER LMHC zet schroom van zich af: 3-1 Timman alleen aan de leiding Overtuigende start tafeltennissers van DOCOS (9-1) PAGINA 14 MAANDAG 13 SEPTEMBER 1976 SPORT LEIDEN - Veel belangstellenden zagen gisteren c^e eerste competitiewed strijd tussen de Leidse korfbal topteams van dit moment, De Danaiden en Fides Pacta. Het treffen werd verrassend gewonnen door Fides Pacta: 10-7. Promotieklasser Zuiderkwartier deelde de punten met Koog Zaan dijk, terwijl de eerste klassers met wisselend succes streden. Top won evenals Pernix voor de eerste keer. Ons Eiland verloor eervol van Achilles. De Danaiden-Fides Pacta 7-10 (3-5) - Voor het eerst in de korf balhistorie had er een competitie-ontmoeting plaats tussen De Danaïden en Fides Pacta. Nadat De Danaïden jaren lang Leidens hoogste vertegen woordiger op korfbalgebied is geweest, werd daar gisteren een abrupt einde aan gemaakt. Het was onthutsend pover korfbal dat de voormalige hoofdklasser liet zien. Het was lusteloos, en fantasieloos, wat zich vooral aan vallend deed gelden. Menigeen vroeg zich dan ook af. hoe De Da naïden vorige week van Die Haghe had gewonnen. In ieder geval bleef de ploeg van trainer Jan Hensen ver onder de maat en dat werd meedogenloos afge straft door Fides Pacta, dat daarmee zijn eerste overwinning behaalde. Aanvankelijk maakte Fides Pacta ook geen sterke in druk, maar het matige tempo werd gecompenseerd door veel doelgerichtere aanvalspatronen, waarbij veelal het gehele "vak" betrokken was. Daardoor ont stonden er veel "gaten" in De Danaïden-defensie. Halverwege leidde Fides Pacta al met 3-5 en dat gaf een indicatie, hoe het spelverloop er na de onderbre king uit zou zien De realiteit moet voor De Danaïden mensen erg hard zijn geweest toen nau welijks vijf minuten na de hervat ting de voorsprong van Fides Pacta ineens maar liefst zes pun ten bedroeg: 3-9. Het enige waar voor De Danaïden toen nog speelde was het ontwijken van een regelrecht debacle. Men slaagde daar zowaar nog in, hoe wel met louter afstandsschoten en te doorzichtig aanvalsspel Fi des Pacta niet meer verontust kon worden. In het laatste kwar tier kwam De Danïden nog terug tot 7-10. De score had nog iets gunstiger kunnen zijn als trainer BEVERWIJK - De Zijl/LGB heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het Sportfondsen- waterpolotoernooi, waarin wordt gestreden om de KNZB-beker. De rood-witten speelden zaterdag in Beverwijk in een poule waarin VZC/Ritmeester de enige serieuze concurrent was, maar ook de siga- renploeg werd gemakkelijk uitge schakeld (6-2). LZ'86 kwam in De Beemster niet verder dan een tweede plaats, want zoals verwacht was de nieuwbak ken Leidse hoofdklasser tegen HZC/De Robben volmaakt kans loos (2-15). LZ zal woensdag a s. in Bussum moeten proberen om zich via de herkansing alsnog bij de laatste acht te voegen. De eerste ronde van het Sportfond- sentoernooi werd gehouden in zes verschillende baden, waar werd gewerkt volgens een afvalsysteem. Dat in Beverwijk hoofdklassers De Zijl'LGB en VZC/Ritmeester de fi nalisten zouden zijn, was niet moei lijk te voorspellen. De Zijl/LGB won met 10-2 van tweede klasser BZV/Fortuna, en VZC/Ritmeester had totaal geen moeite met Het Ra- vyn. ook al een tweede klasse- ploeg. In de finale was de stand na twee periodes al 5-0 in het voordeel van De Zijl/LGB. Ritmeester, spe lend met de van Neptunus overge komen Hans van Zeeland, maar zonder de zieke Mart Bras, be perkte de schade uiteindelijk nog tot 6-2. LZ'86 miste in De Beemster de zieke Aad van Mil. De Leidenaars verspeelden in de wedstrijd tegen Het Y een 4-1 voorsprong, kwamen met 7-6 achter, maar maakten op het nippertje gelijk. In de verlen ging werd het 8-8, en pas na twee series strafworpen wist LZ'86 tot de finale door te dringen. Tegen De Robben, dat met 14-5 over Nereus was heengelopen, hielden de Leidenaars alleen in het eerste part aardig stand (1-2), maar daarna was het snel gebeurd (slot- stand 2-15). PAARDENSPORT - Yves Martin heeft zaterdag op het paard Crow de St Leger in Doncaster gewon nen. De eigenaar verdiende met de overwinning een bedrag van 260.000,-. Van de vijf Engelse klas siekers werden er vier door Franse paarden gewonnen. Hensen Christiaanse tegen de niet sterk verdedigende Henny de Boer had uitgespeeld. Het veel krachtiger Fides Pacta won te recht en dik verdiend met 10-7. Scoreverloop: 1-0 Nap, 1-1 Tiny deRoode, 1-2 Onderwater, 1-3 de Boer, 2-3 Filemon, 2-4 José Ser- dijn, 2-5 Diet Rijsbcrgen, 3-5 Ciska Peters. Rust. 3-6 en 3-7 Nandy v. Helden. 3-8 Joke Noordervliet. 4-8 Christiaanse. 4-9 Brakel, 5-9 Nap. 5-10 Onder water, 6-10 Filemon, 7-10 Chris tiaanse. Zuiderkwartier-Koog Zaandijk 5-5 (3-2) - Tegen het altijd lastig te bestrijden Koog Zaandijk ver overde Zuiderkwartier één punt, wat op zich verdienstelijk lijkt. Met wat meer accuratesse even wel had ZKW beslist twee punten kunnen binnenhalen. Enkele minuten voor het einde namelijk mocht Joke Zierikzee vanaf de strafworpstip de zege veilig stel len, maar de anders zo trefzekere Zuiderkwartierspeelster schoot de bal op de rand van de korf. Het was niet zo'n beste wedstrijd tussen de twee gelijkwaardige teams. Zuiderkwartier had wel ;geregeld een voorsprong in han- den. Bij de Leidenaars trad de zeer jeugdige Wil de Wit ander maal op de voorgrond. Niet alleen scoorde hij het doelpunt, waar door zijn ploeg met een voor sprong aan de tweede helft kon beginnen, hij schakelde boven dien een van de Zaanse steunpi laren, Jan Stark, uit Het ver jongde Zuiderkwartier zou zelfs nog een twee punten voorsprong uit handen geven, waarmee Koog Zaandijk zich gelukkig mocht prijzen. Ren Hensen (2), Dick Derksen, Wil de Wit 'en Joep v. Dam scoorden. Pernix-Tjoba 6-2 (3-2) - Dat Per nix sterker is geworden dan vorig seizoen werd zaterdag in de Leidse Hout bewezen, waar het Zeeuwse Tjoba met 6-2 het on derspit moest delven. De jeugd en de routine van Jacob Bakker blijkt toch een geslaagde keuze van Evenbly, die zijn hardwer kende ploeg al bij rust op winst had: 3-2. In de tweede helftkwam de bezoekende ploeg niet meer aan scoren toe, waardoor Pernix eigenlijk gemakkelijk zyn eerste zege kon behalen. Cees Brokaar (3), Janco Breedveld, Jan Mulder en Ria Laman namen de doel punten voor hun rekening. Altius-TOP 5-7 (4-3) - In Hilver sum behaalde promovendus TOP ook al zijn eerste winst, al kwam hier de zege pas ver in de tweede helft tot stand. De ploeg van trainer Ab v. Bruggen keek halverwege al tegen een 4-3 ach terstand na een slechte eerste helft. Het tweede gedeelte was aanmerkelijk beter en dat bleek voor de Sassenheimers vol doende om het eveneens gepro moveerde Altius te kloppen. De goals van Hildo Krop en Anne- miek Keuning bij 5-5 bezegelden het lot van de thuisclub. Overige goals: Rob Meyer, Peter Ciggaar, Dirk Meyer. Wilma Kuhn en Jan Willem Simmelink. Ons Eiland-Achilles 3-4 (3-3) - Aan de Brahmslaan beleefde Ons Eiland zaterdag zijn eerste klasse debuut en dat viel beslist niet tegen. Tegenstander Achilles zal immers dit seizoen eén van de ti telkandidaten zijn en met dat ge geven in het achterhoofd mogen de Hagenaars erg blij zijn met de matige winst. De meeste goals vielen in de eerste helft: 3-3. Goals van Piet Beekman, Rob Hasselbach en Nan Deegenaars). Het falen van de Leidse aanval na rust, voorkwam een surprise. Achilles scoorde de enige en naar later zou blijken winnende goal. Wion-KNS 11-11 (5-3) - KNS be haalde een prima gelijkspel tegen een van de betere ploegen uit dit Nog niet op toeren LEIDEN - Bax-Foreholte is duidelijk nog niet op toeren. Trainer-coach Frank Bonte gaf dat na de tweede nederlaag (7-6) van de Voorhoutse formatie tegen Idem-Hellas ook zonder aarzelen toe. "Wij zijn niet zo fortuinlijk en we zijn op de training en in de wedstrijd pas eenmaal compleet geweest door vakanties, blessures en werkomstandighe den. Dat samen heeft ons nu tweemaal verlies opgeleverd. Overigens zitten we daar niet mee. De competitie is nog maar net begonnen en we hebben nog tijd voldoende om fouten goed te maken." Hansv. d. Leek van De Dahaiden schiet op de korf van Fides Pacta. Dik Onderwater van Fides Pacta (onder de korf) zal de bal vangen. milieu: Wion. De Rotterdammers namen vlot een 4-1 voorsprong, welke lang in tact bleef: Bij 7-7 in de tweede helft kwam KNS lang szij en vanaf dat moment ont stond er een gelijkwaardig duel, die een juiste uitslag kreeg. Lies- beth la Lau (2), Charles Stijger (2), Steef Schiebroek, Wim v. cl. Lin den, Ruud Stijger, Peter Zitman en Trudv Nieuwenburg (2) scoorden. Velocitas-Weide vogels 1-4 (1-3) - De Leiderdorpse formatie kon het niet bolwerken tegen Weide vogels, dat minder moeite had om op het gladde veld tot aan vaardbare aanvalsacties te ko men. Het improductieve Veloci- tas scoorde slechts éénmaal door Gerard van Poelgeest en dat was te weinig. Fiks-Albatros 2-4 (0-2) - Al een kwartier voor tijd ging het angs tige Albatros over tot "spelbe- vriezen", maar Fiks - dat toch voldoende kansen kreeg slaagde er niet in de goede start een vervolg te geven. Via 0-2 en 2-2, moest de winst toch aan de ploeg uit Zwijndrecht worden af gestaan. Fiks treffers van Rein- ette Anholts en Martin Huizinga KVR-Crescendo 6-7 - Crescendo had de grootste moeite met het uit de onderafdeling afkomstige ival tegen GHBS. De Leidse ploeg won met 3 1 LEIDEN - Leiden, vorige week nog een aarzelende debutant in de eerste klasse, heeft alle schroom van zich afgezet en demon streerde tegen GHBS wel degelijk te kunnen hockeyen. De Leidse ploeg toonde zich zeer strijdlustig en won dan ook ver diend met 3-1. Van meet af aan nam Leiden het initiatief wat meteen al resulteerde in kansen voor Van de Berg en Tierri, maar hun schoten werden door de GHBS-doelman knap verwerkt. Kansloos was hij efen- wel toen Feenstra een strafcorncr keihard insloeg, 1-0. Na dat sterke kwartiertje zakte Leiden wat terug, zodat GHBS de kans kreeg om het doel van Drijver onder vuur te nemen. Een foutje van de goalie was er de oorzaak van, dat GHBS via Lamberts op 1-1 kwam. Opgepept Na de hervatting kwam Leiden, opgepept door coach Gardeniers, sterk terug. Het was wederom Feenstra die Leiden aan een nieuwe voorsprong hielp door een toegekende strafcorner te be nutten. Leiden maakte na dit doelpunt niet de fout onmiddellijk terug te gaan. maar bleef druk uitoefenen op GHBS. dat steeds vaker aan de noodrem moest trekken. Dat leverde Leiden een derde strafcorner op die door Feenstra opnieuw goed werd inge slagen. De bal ketste evenwel van de paal terug, maar Tierri haalde in tweede instantie toch nog doeltreffend uit, 3-1. Leiden heeft daarna niet veel moeite gehad om deze voorsprong te con solideren. KVR, dat profijt trok van het feit. dat Crescendo de afwerking niet optimaal verzorgde. Daardoor werd het voor Kok c.s. spitsroe den lopen. In de allerlaatste se conde zorgde Leny Kok (die driemaal scoorde) voor de winst. Overige goals van Gabriélle Kok, Ans de Rie, Ria en Wilfred Corne- lisse. Fluks-Tempo 12-2 (8-1) - Weinig moeite had Fluks om aan zijn eer ste overwinning te komen. Tegenstander Tempo bleek in dit duel zo zwak, dat halverwege de winnaar al bekend was. Fluks leidde toen met 8-1. Het werd uit eindelijk 12-2 met goals van Rob Schelvis (2), Frank Dijkstra (2), Aad v.d. Drongelen (2), Jan Ver loop (2), Tineke Korbee, Peter v. d. Berg, Rita Hagen en Jos v. Duyn. De Algemene -OSCR 10-1 - Op het halfverharde terrein in de Vo- scuyl speelde eersteklasser De Algemene een nuttige oefenpartij tegen de Rotterdamse tweede klasser OSCR, dat een duidelijke afstraffing kreeg. Bij De Alge mene viel het foutloze spel van de talentvolle Martin Flippo op. Wim v. Vliet (3), Jan Sjardijn (2), Martin Flippo. Sannie en Hen Rusman. Wim v. Iterson en Ruud v. Vliet scoorden. Toch titel voor Okker op Forest Hills REYKJAVIK - Jan Timman heeft na de dertiende ronde van het in ternationale schaaktoernooi in Reykjavik alleen de leiding. De Nederlander won van de IJslander Johannsson. Hij heeft 9'/* punt. De Argentijn Najdorf en de Rus Toe- kmakov, die na twaalf ronden ge lijkstonden met de Nederlander speelden remise tegen elkaar. De partij tussen de IJslander Fridrik Olafsson, die Voor de dertiende ronde eveneens een zelfde punten totaal als de Nederlander had en diens landgenoot Helgi Olafsson werd afgebroken. Najdorf en Toekmanov hebben 9 punten. Fridrik Olafsson 8'/z en een afgebroken partij. MOTORSPORT - Henk Vink uit Aalsmeer heeft gisteren op zijn Big Spender een topprestatie geleverd door in, de 1000 cc klasse slechts 8.180 sec. over de 400 m te doen. ATLETIEK - De Brit Darlow is gis teren winnaar geworden van de marathon '76. die in Sneek werd gehouden. De Britse atleet had voor de 42.195 meter 2 uur 25 minu ten en 1 seconden nodig FOREST HILLS - De Amerikaan Jimmy Connors heeft gisteravond de finale van de open-Amerikaanse tenniskampioenschappen voor de tweede achtereenvolgende keer op zijn naam gebracht. Connors ver sloeg op Forest Hills de jonge Zweed Björn Borg met 6-4,3-6,7-6 en 6-4. Connors plaatste zich zater dag in de eindstrijd door een drie sets-zege op de Argentijn Guil- lermo Vilas. Borg klopte de Roe meen Ilie Nastase. Ilie Nastase, de man met de slechtste manieren op de tennisbanen, heeft een boete van ruim 2600 gulden gekregen voor zijn beschamende gedrag in de par tij tegen de Westduitser Pohmann. een week geleden. Bovendien wacht Nastase een schorsing van 21 dagen, omdat hij binnen een jaar voor meer dan 3000 dollar beboet is. De Roemeen wordt beschuldigd van het maken van obscene geba ren en beledigen van het publiek, lijnrechters en tegenstander Poh mann. Nastase zal tegen de straf in beroep gaan, hij vindt dat hij het slachtoffer is van anti-Nastase re gels. Het dubbel Tom Okker/Martv Riessen legde voor het eerst beslag op de titel in het hcrendubbelspel. De als vierde geplaatste Neder lands/Amerikaanse combinatie won met 6-4,6-4 van de Australiërs Paul Kronk en Cliff Letcher. Ok- ker/Riessen verdiende ruim 26.000 gulden. Betty Stove bleef twee ga mes verwijderd van de zege in het gemengd dubbelspel. In de finale zegevierden Billie Jean King en Phil Dent met 3-6, 6-2, 7-5 over Stove/McMillan. De titel in het damesenkelspel was weggelegd, en niemand had anders verwacht, voor Chris Evert, die dit weekeinde haar 100ste en 101ste achtereenvolgende overwinning op verharde banen mocht vieren. In de finale versloeg de ongenaakbare Evert Evonne Cawlev-Goolagong: 6-3, 6-0. Het damesdubbelspel werd gewonnen door de Zuidafri- kaanse speelsters Boshoffen Kloss, 6-1, 6-4 tegen Morozova/Wafe (SU/GB). Het Nederlands tennisteam heeft de jaarlijkse interlandwedstrijd te en de Belgen, dit weekeinde in L issel, gewonnen met 19-15. Er was echter weinig reden tot feest vreugde in het Nederlandse kamp, want de ontmoeting gold tevens als training voor het Davis-Cup team en de vijf geselecteerden bleken weinig succesvol. Nationaal kam pioen Louk Sanders verloor even als Fred Hemmes zowel van Hom bergen als van Mignot. Wouter Fok verloor eveneens tweemaal. Fouten werden er inderdaad ge maakt. Vooral in de aanval, waarin Ellv Hoek erg wordt gemist en waarin gisteren bovendien Anke van der Nouland onbrak door een op de training opgelopen blessure. In de eerste helft wist Bax- Foreholte via een 1-0 voorsprongen een 1-2 achterstnd toch een 5-2 voorsprong te nemen. Tweemaal dankzij Hannie Boskamp en Mar jan Mens en éénmaal dankzij Ineke Slobbe. Idem-Hellas, dat in die fase weinig kon uitrichten tegen de slui tende Voorhoutse defensie, kon toch nog een gat vinden om dich terbij te komen, rust 5-3 voor Bax- Foreholte. Dubieus Na de hervatting kreeg Hannie Boskamp een persoonlijke dek king. Van de gaten, die er toen in de Hellas-defensie herhaaldelijk ont stonden had Foreholte aan het eind van het vorige seizoen zonder moeite geprofiteerd. Nu gebeurde dat niet en zo kon Hellas niet alleen de stand gelijk trekken, maar kort voor tijd via een dubieuze straf- worp zelfs naar een gelukkige zege reiken, 7-6. In de regionale tweede klasse kwam ook Northa een puntje tekort tegen Actief, 10-11. Northa bleef in de eerste fase van de wedstrijd beneden haar niveau tegen een fel Actief. De Rotter damse dames zaten er van meetaf bovenop en omdat Northa zelfs met de strafworpen geen raad wist, kon Actief zich via 3-0 en 4-1 naar een 5-1 voorsprong werken. Lydy Vink zorgde ervoor dat Northa toch met een overbrugbare achterstand de rust kon ingaan (3-5). Na de hervat ting een veel beter spelend Northa, dat halverwege de tweede helft via Thea Terheide op 7-6 kwam. Actief had echter de beste eindstoot. Slordig Northa kwam nog wel terug na een Actief-explosie, 7-7, 8-7, 9-7 en 10-7 voor Actief, 10-8,10-9en 10-10, maar een strafworp in de laatste minuut was raak, 11-10 voor Actief. In de zelfde klasse ging MMO, dat Margre Volwater nog niet voor 100% fit weet, met 3-5 tenonder bij Hollan- diaan, rust 4-2 voor Hollandiaan. Bij MMO werd slordig gespeeld en ook hier bleek het nemen van strafworpen een hoofdstuk dat nog eens goed moet worden doorge nomen. MMO miste er twee José Elsgeest, Nicoline van Leeuwen en Adrie van Leyden scoorden voor MMO. In de regionale tweede klasse B won Jong Ade. dat in doel- verdedigster Wil van der Geest, zij stopte drie strafworpen, en Helma van der Geest, zij scoorde viermaal de toonaangevende speelsters had. Bij de heren werd Northa in de re gionale tweede klasse verpletterd door Actief. Bij de rust stonden de gastheren al met 11-3 aan de lei ding. Het einde kwam met een aan duidelijkheid niet te wensen la tende 24-6 zege voor Actief. Sano- cel/Saturnus trok in de afdelings eerste klasse weer met een doel- puntje verschil aan het korste eind. In Den Haag bleef HMSH, als ge woonlijk weer hard spelend, met 20-19 in de meerderheid. Halver wege de tweede helft leidde Sano- cel/Saturnus nog met 16-13. De he ren van MMO waren in de afdelings tweede klasse vooral conditioneel veel sterker dan DW Hermes, rust 11-8, eindstand 22-14. Joop Volwa ter, Gerard en Hans Elsgeest en Piet Bank zorgden bij MMO voor de produktie. Regionale basketballers ronde verder LEIDEN - De meeste deelnemende ploegen uit de Leidse regio zijn de eerste ronde van de strijd om de Nederlandse basketbalbeker (B) goed doorgekomen. Vrijdagavond plaatste tweede divisionist Lisse zich als eerste van de "Leidse" teams voor de volgende ronde, door in Sneek het zwakke Gala Menhir met 101-41 onder de voet te lopen. De eerste wedstrijd was door Lisse ook al ruim gewonnen: 79-34. Het Leidse Luba houdt ondanks de 52-46 nederlaag van gisteren tegen Sea Devils in Castricum uitzicht op de volgende ronde. Het ontbrak de ploeg van trainer-coach Kallenberg vooral aan schotvaardigheid, het geen in het schotpercentage van 32% goed tot uitdrukking komt. Drie minuten voor tijd had Luba overigens nog kans op een zege (46-45). maar slordig afwerken van twee aanvallen leidde tot de zes- puntennederlaag. Het damesteam van Luba werd uitgeschakeld door Cadv uit Oosterbuuren. Leiderdorp versloeg O&O in Rot terdam met 76-38 (eerste duel 72-52), LUSV won van Smit Dy namo met 78-42 (104-46) en Nijssen Trotters veegde Dyna van het veld: 129-36 (112-68). OSSS verloor tweemaal van Dunckers: 41-47 en 35-75 en moet de bekerstrijd verla ten. Voorburg wipte BVO Alphen: 74-75 en 82-53. De regionale jeugd van Mercasol won met ruim ver schil tweemaal van Delta Lloyd: 91-42 en 109^14. LEIDEN - De start van de tafelten- niscompetitie is voor de heren teams van Docos, Avanti en Misu (voorheen Oegstgeest) voorspoe dig verlopen, terwijl ook de da mes van Avanti goed voor de dag kwamen. Het Leidse Scylla startte in de promotie-ereklasse met de "verwachte" zware 9-1 nederlaag bij Midstars. Kansloos Het enige Leidse punt tegen Mid stars kwam op naam van Joly So- jinu, die ondanks een zware rug blessure toch sterk speelde. Peter van Schie bleef puntloos, maar verweerde zich beter dan Theo Bakker, die totaal kansloos was. Het reserveteam van Scylla, be staande uit Beri van Schie, Hein Chrispijn en Rob van der Zeeuw, stuurde Red Star met een 9-1 ne derlaag naar Brabant terug, waarbij alleen 3ert van Schie een partij gewonnen moest geven. Het derde team van Scylla no teerde in het belangrijke treffen met R&R een geflatteerde 8-2 nederlaag, omdat maar liefst vijf partijen in de verlenging verloren gingen. Karei van Schie en een goed debuterende Fris Kante been zorgden voor de twee Scylla-punten. Rob Regeer in casseerde een nul. Avanti veegde in Hazerswoude de vloer aan met Üns Vermaak, dat na de 9-1 nederlaag stellig zijn naam zal willen veranderen. Louwers en Peter de Groot ble ven ongtslagen, terwijl Peter de Groot een slippertje maakte. Zo verging het ook Van der Zalm bij Docos, hetgeen inhield dat zijn teamgenoten Ed van der Berg en Ed Fallaux tegen Dito wel onges lagen bleven en dat de Leide naars de eerste punten van dit i binnen hebben: 9-1. Oegstgeest TO V startte tegen PS V met een ge lijkspel, waarbij het goede spel van Ted van der Berg opviel. Hij scoorde tweemaal, net als Sjaak van Veen. Ruud Alkemade viel met slechts eén winstpartij ach ter zijn naam iets tegen. Oegst geest oftewel Misu bleef tegen Rapidity aan de goede kant van de score (8-2), waarbij de verlie scijfers op het conto van Kuiper en Coal moesten worden ge schreven. Thung bleef ongesla gen. Overwinningen waren er verder voor het tweede team van Docos tegen Polec, 6-4 (met drie zeges van L'Ami, twee van Van der Klauw en één van Rooden- burg)en Avanti 2 (9-1 tegen TSO). Bij Avanti gingen Van Wetten en Steenbergen en Van der Werf in de fout. Scylla 4 deelde de punten met Diveko, waarbij Fred van der Zeeuw een beter debuut kende dan Joost Mentink. Van der Zeeuw won driemaal, Mentink en De Wekker ieder een keer. Dames Avanti maakte tegen de dames van Tanaka geen enkele fout. Bettine Vriesekoop won al haar partijen. Annemiek Smits stelde wat teleur met slechts een winstpar- tij, maar het debuut van Brigitte Kooter was uitstekend met winst op Wagemakers en Snijders. De dames van Scylla vergaarden tegen Gispen drie punten Sandra de Kruijff (2) en Liesbeth van Winsen scoorden

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14