Knappe zege van UDO ROODENBURG FAALT UVS: tijd zal leren Forse zege LDWS Teylingen komt nog goed weg met 1-1 gelijkspel Defensie Lugdunum nog steeds het zorgenkind IHÏ Verlies Blauw Zwart MAANDAG 13 SEPTEMBER 1976 GORKUM - De tijd zal moe ten leren welke waarde aan de O-O van UVS bij Unitas moet worden toe gekend. Zo vroeg in het hoofdklasse seizoen kon dan al wel voorzich tig worden vastgesteld dat de re mise een knappe Leidse prestatie is, maar hoe waardevol het gis termiddag uit Gorkum meege nomen punt werkelijk is zal pas blijken als het geprojecteerd kan worden op een aantal volgende resultaten. Van Unitas maar ook van UVS zelf. Progressie Met als enige vergelijkingsmate riaal het openingsduel tegen De Spartaan, toonde de Désar-elf nu al zo'n onverwacht snelle pro gressie dat Unitas lang op gelij kwaardig niveau kon worden be streden en op weg naar het einde zelfs fel bedreigd kon worden. Door een toen ongekend agres sief UVS, dat inde laaste fase een kennelijk conditiesurplus volle dig gebruikte om het initiatief te nemen. Unitas ontsnapte toen herhaaldelijk aan de nederlaag, zoals UVS in de perioden daar voor veel aan Sloos te danken had gehad. Dankzij diens uitstekende doelmanswerk immers kon de hoop op een overwinning blijven leven. Sloos keerde een aantal „onmogelijke" ballen (driemaal van middenvelder Ben Poot) en wist eenmaal ook het geluk aan zijn zijde toen hij toch verslagen was. De verbindingslat tussen de palen voorkwam dat Jan Hoog- huis vlak voor rust scoorde en zorgde ervoor dat UVS nog hoopvol aan het tweede speldeel kon beginnen. Talent Hoop die nieuwe voeding kreeg door het optreden van invaller Paul van Goozen. Tien minuten na de pauze in het veld gekomen voor de aan zijn knie geblesserde Bert Kort, liet de jonge voetballer zich kennen als een puur talent. Nog onbedorven door het sys teemvoetbal en gedreven door de ambitie zich waar te maken toonde hij in vrijwel elke per soonlijke actie veel lef en kwali teit. Zoveel zelfs dat hij door Unitas-trainer Vermunt Zonder aarzelen werd ingedeeld in de ca tegorie opvallende spelers. „Een zeer bekwame voetballer" oor deelde de van RBC overgekomen Vermunt. Een typering die geba seerd was op het creatieve werk dat Van Goozen had verricht in de korte tijd dat hij in het veld stond. Achtereenvolgens had hij toen Van der Heiden (de bal werd na zijn kopstoot stijlvol uit het doel getipt door Stamkot) en Mat- tie Kantebeen (schot op de paal) naar kansrijke posities geloodst terwijl hij ook voor het overige maar weinig fouten maakte. Een opvallende sollicitatie naar een plek in het basisteam. Désar ech ter wil zijn talent eerst nog laten rijpen. „Er zijn nog teveel pieken en dalen in zijn prestaties. Hij heeft tijd nodig om constant te worden". De vraag is trouwens wie dan zijn plaats zou moeten afstaan uit de linies waarin Van Goozen inge voegd zou moeten worden. In de aanval mocht Piet van Putten gis termiddag dan niet opvallen (hij stond tegen René de Jong. ex- voeballer van het C-elftal van Feyenoord) zijn bevliegingen zijn te origineel van opzet om verlo ren te gaan. Zijn vaste koppelge- noot Jan Verver kan ook al moei lijk gemist worden. Het was zeker ook aan zijn aanwezigheid te danken dat de frontlinie van UVS meer stootkracht dan in het eer ste duel kon ontwikkelen. Verver was ook eenmaal dicht bij een treffer in de eerste helft. Doelman Stamkot was rond de 40ste mi nuut al verslagen toen de bal nog van de doellijn werd gewerkt door vleugelback René de Jong. Wie dan zoekt naar een vrij te maken plaats op het middenveld, waar toch de „ouderen" lopen, stuit op het gegeven dat juist die lijn gistermiddag op taktisch ge bied het sterkste overkwam. Uni tas liep zich daarop in ieder geval kapot. Moest ondanks de kwali teit die het zelf bergt in het mid denrif van het elftal (Putters, Hooghuis, Poot) tenslotte de meerdere erkennen in het kwar tet Lagendijk, Kantebeen, Kort en v. d. Heiden. Spitsen In de slotfase demarreerden de drie overgebleven Leidse midden velders bij herhaling in de voor- lijn om de aansluiting met de spitsen tot stand te brengen. Daardoor werden de afspéelmo- gelijkheden voor Van Goozen vergroot wat tot de reele kansen leidde voor v. d. Heiden en Kan tebeen en tenslotte ook voor La gendijk. In combinatie met v. d. Heiden stuitte de middenvelder evenwel op Stamkot. Die kansen, gevoegd aan een vroege buiten spelgoal van Filippo (daterend uit de vijfde minuut) rechtvaar digden Désars opmerking. „Wij hebben de mooie kansen gehad, zij de schietmogelijkheden. Ik ben uiterst tevreden, want ik had dit punt niet ingecalculeerd. De tijd zal moeten leren of dit een knappe prestatie is". PAUL DE TOMBE OEGSTGEEST - Bij UDO-Van Nispen (2-0) zegevierde de techniek over de kracht. Het fysiek sterkere Van Nispen had de hele wedstrijd een veldoverwicht, maar het slimme UDO trok aan het langste eind. De ploeg van trainer Swaak had slechts twee kansjes nodig om het duel te beslissen. Met krachtvoetbal bouwde Van weten te Nispen van het begin af a Wij wel en daarom s de zege verdiend. Ik ben erg blij groot overwicht, maar verder dan met de punten, want als je op i het strafschopgebied van UDO blijft staan ga je er ook niet beter op kwamen de Zilkenaren niet. voetballen." UDO-doelman Cees van Rijn kreeg Beste man van het veld was Martin weinig te doen. omdat Van Nispen de Vreede Hij gaf zijn directe (ge- veel gevallen al zijn vaarlijke) tegenstander Henk 1 uitvallen waarvan de meesten 1-2. vroegtijdig werden afgebroken, Grotendeels door eigen schuld omdat 'lichtgewichten' als Manu- heeft Randstad Sport zijn thuis- putty en Witteman het niet konden bolwerken tegen de stevig ingrij pende Van Nispen-defensie. Tweemaal kwam UDO echter wel bezondigde, kon SC Lisse het door- vedstrijd tegen SC Lisse verloren. Door teveel gepriegel, vooral Wim Mugge zichtige aanvalsspel van Randstad Sport met gemak ontregelen om n diagonaal zelf dubbel zo gevaarlijk te worden. Na 20 minuten verslikte Wim Mugge zich in zijn eigen gedraai, waarvan de gretige Lisser cen- 'Vorige trumspits Henny van Eeuwijk kon te snel achter, nu profiteren (0-1). De steriliteit van de de wedstrijd ook Voorschotenaren werd treffend knap door en in beide gevallen het raak. Na een half uur zette Kee van 't Wout UDO schot op 1-0 en een kwart tijd rondde Peter Werkhoven eer solo doeltreffend af. UDO- oefenmeester Swaak: week kwamen controleerden want kansen hebben ze zich niet nog kans zag te ROTTERDAM - Een wagonlading kansen waren gisteren voor Blauw Zwart nog niet voldoende om tenminste een gelijkspel weg te slepen in het treffen met HOV. De Rotterdammers daarentegen hadden aan één fortuinlijke kans genoeg en scoorden uit een door Pim Westgecst slecht verwerkte bal het enige en winnende doelpunt van de wedstrijd: 1-0 door Cor Peitsman. Blauw Zwart werkte met man en macht, maar vond steeds weer doelman Peter Broekhuysen op h^ar weg. Tweemaal werd een inzet van Ren van der Ham formidabel gestopt, een schot van Kar- remans stuitte op zijn borst en Ren van der Ham miste voor opep doel, Donath en Tolido misten oog in oog met de HOV-goalie, die de zege voor zijn ploeg veilig stelde. rust werd het zelfs 0-2, toen doel man Hans Pothof te laat reageerde op een 25-met'er schot van Theo Godyla. Zelfs kreeg SC Lisse nog een unieke mogelijkheid om voor de pauze op 0-3 te komen via een penalty, die door scheidsrechter Van Aken was toegekend, omdat Iepenburg Godyla binnen de be ruchte lijnen onderuit had gehaald. Van Eeuwijk faalde echter. Na rust heeft Randstad Sport alles :n het werk gesteld om de stand te nivel leren. Door gebrek aan sjeun kon Henk v d. Zwan niet verder komen dan een met het hoofd gescoord doelpunt (1-2). VCS - LFC: 1-3 Opnieuw heeft LFC voor een huza renstukje gezorgd, door het be paald niet kinderachtige VCS met een 1-3 nederlaag terug te wijzen. De overwinning had zelfs groter kunnen en moeten zijn, maar door gebrek aan koelbloedigheid ver zuimden de Leidenaars reeds voor de pauze de overwinning veilig te stellen Trainer Melbv Ra boen: "Het was om wanhopig van te wor den. De mooiste combinaties wer den vlak voor het doel verprutst". Reeds na 5 minuten kreeg LFC een unieke mogelijkheid om op 0-1 te komen, toen de Leidenaars een strafschop kregen toegewezen. Koos Bekoov schoot echter naast De Hagenaars zouden zelf op een 1-0 voorsprong komen, toen De Jong Wagemaker lanceerde, die scoorde. LFC gooide nu zo moge lijk nog meer elan in de strijd wat resultaten afwierp. Eerst maakte Aad Neuteboom na een doorkopbal van Hans Kruiff gelijk, waarna 5 minuten voor rust John Verschoor er- op schitterende wijze 1-2 van maakte. Na rust werd VCS sterker. Met lange trappen werd de Leidse defensie onder druk gezet, zonder dat de Hagenaars echt gevaarlijk konden worden. LFC hanteerde met succes de counter. Blessing Zuma toonde zich bij de uitvoering van dit gevaarlijke wapen een meer dan nuttige kracht. Neuteboom maakte via zo'n counter aan alle Haagse illusies een einde (1-3). DOCOS - BEC 2-0. Een voortdurend in de meerder heid zijnde DOCOS heeft een ver diende 2-0 overwinning behaald op een tegenvallend BEC. De Delfte naren wisten zich in de hele wed strijd slechts een kans te verwer ven. die nog op onbenullige wijze werd verprutst. Nadat de Leide naars al enkele kansjes onbenut hadden gelaten, schoot Ton van Dinten DOCOS na 35 minuten op schitterende wijze naar een ver diende 1-0 voorsprong. Een ook na rust dominerend DOCOS hield BEC in de houdgreep. Na 20 minu ten in de tweede helft omzeilde Sjaak Rietbergen de door de Delf tenaren opengestelde buitenspel- val en scoorde op beheerste wyze 2-0. Trainer Linkerhof na afloop: "Ik had van BEC absoluut meer verwacht Na de goede prestatie tegen UDO vorige week, had ik ook nu weer een BEC verwacht, waar terdege rekening mee gehouden moest worden. Ik heb echter niets van ze gezien. Zelden hebben wij een gemakkelijker overwinning behaald dan juist in deze wed strijd. Trainer Peter Hoet van BEC was duidelijk ontevreden: "On voorstelbaar, dat elftal van mij. Het zijn jonge gasten, die de ene week vlammen de andere week de meest elementaire dingen missen. Een verdiende overwinning voor DO COS". aldus de ex-ADO-er. LEIDEN - LDWS heeft de eer ste winst in de nieuwe dans om de punten binnen. Toch zal trainer Herbert Zuma weinig waarde hechten aan de 5-1 zege, waarmee RKAVV richting Leidschen- dam moest afdruipen. In de eerste plaats is RKAVV geen schijn meer van de sterke tweedeklasser, die de ploeg in het recente verleden was. Zeven spelers vertrokken naar elders, waardoor RKAVV van voren af aan kan beginnen en dit seizoen een van de meest serieuze degra datiekandidaten in de tweede klasse A zal zijn. In de tweede plaats was doel man Ron v. d. Meer schuldig aan twee of drie van de vijf goals, waardoor de zege van LDWS meer glans kreeg dan hij in feite verdiende. Dat neemt uiteraard niet weg dat LDWS kreeg waar het recht op had al was het alleen maar omdat LDWS met grote verbetenheid vocht om elke meter grond en bovendien bijna het maximale rende ment haalde uit de scorings kansen. Balgoochelaar George Pinas werd aan de Vliet de grote man door drie George Pinas op voeg naar zijn hattrick. LDWS had geen kii aan RKAVV. dat met 5-1 werd ingepakt. goals voor zijn rekening te nemen. Een vloeiende com binatie met Paul Wetselaar leidde George Pinas naar 1-0 (doelman v. d. Meer tastte op het houdbare schot volledig mis) en de donkere spits scoorde vlak voor rust na goed werk van Piet Ouwe hand ook de derde treffer. In de vijfde minuut van de tweede helft vormde een knappe aanval van Moes man, Wetselaar en Pinas de inleiding tot de vierde LDWS-goal, Goerge Pinas zijn hattrick voltooide. Ook de hardwer kende Piet Ouwehand droeg met twee treffers bij aan de zege. In de eerste helft schoot hij LDWS naar 2-0 en diep in de tweede helft zag hij tot zijn eigen verbazing hoe doelman v. d. Meer mistastte op zijn verre vrije trap, waarmee 5-1 werd geno teerd. Nico Blazer had even daarvoor een penalty benut en de "eer" van RKAW ge red. RON POLANE SASSENHEIM - Voor weinig toeschouwers en on der leiding van scheidsrechter Prinsenberge heeft Teylingen in de wedstrijd tegen Verburch geprobeerd zich te rehabiliteren voor dc smade lijke 4-0 nederlaag tegen Celeritas vorige week. Met het 1-1 gelijkspel is dat slechts ten dele ge lukt. Afgetroefd Het heeft er lang naar uit gezien, dat Verburch de traditie van zijn wedstrijd tegen Teylingen voort zette. Reeds vele seizoenen moest de ploeg uit Sassenheim de punten thuis inleveren aan Ver burch. Domme pech was de reden dat die traditie niet voortgezet werd. Op alle linies werd Teylin gen afgetroefd. Slechts met kunst en vliegwerk konden de vele aanvallen van de Poeldijkers te niet worden gedaan. Tweemaal, door Boekei en Hoogenboom, moest de bal van de doellijn ge haald worden. Alvorens de strijd zich mocht ont- ^vikkgj£i}4^ver£l>££££rMTTinuu^tiltfMi^»ch^£cno^< men ter nagedachtenis van ae zateraag oveneden scheidsrechter Van Pelt uit Stolwijk. Na het be- ginsignaal werd al meteen duidelijk dat er voor een stevige partij voetbal gezorgd zou worden, waarin scheidsrechter Prinsenberge teveel tole reerde. Halverwege de eerste helft moest Peter van Rijn het veld verlaten, omdat hij in een kop duel zijn linker wenkbrauw scheurde, terwijl Cees Hoogenboom enkele malen aan de zijkant zijn rood en paars geschopte benen moest laten verzorgen. Brutaal Nadat het doel van Van de Zwaan reeds vele malen bekogeld was. was het Kester die Verburch op een verdiende 0-1 voorsprong kon zetten. Teylin gen kroop niet in de verdediging, maar zocht zelf ook een aantal malen brutaal het vijandelijke doel op. Het duurde tot de 58ste minuut eer Teylingen de gelijkmaker kon scoren. De na lange tijd weer aanwezige Hennie Zoet was de maker. LEIDEN - De defensie van Lugdunum lijkt dit seizoen voor bijzonder grote problemen te staan. De vorige week geleden nederlaag van 5-0 gaf al een argument voor deze stelling. Gis teren bleef de schade slechts tot drie doelpun ten beperkt. Het enige lichtpuntje was dat de Leidenaars hu tegen het Delftse DHC twee keer aan scoren toekwamen. Een 2-3 nederlaag dus. die door de lankmoedige instelling van DHC in de tweede heft. dat het na een ruststand van 1-3 wel voor gezien hield» gelukkig voor Lugdunum niet groter uitviel. Al na twaalf minuten spelen keken de Kikkers tegen een 0-2 achterstand aan. Eerst kopte de attente Delftse spits Jack Vaes na 120 secon den spelen de bal in de Leidse touwen: tien minuten later was het alweer dezelfde Vaes die een penalty benutte, die was toegekend omdat Leo Redcl volkomen onnodig DHC-speler Han de Visser binnen de lijnen ten val bracht. Dat was 0-2 en Lugdunum leek rijp voor een af slachting Toen was daar opeens in de 23e mi nuut Gijs Colle, die zich op rechts uitstekend vrijmaakte en de.bal loepzuiver op het hoofd van de inkomende Leo Kedel legde. Doelman Peter Boom van DHC (jawel, de Leidse "globe trotter") was kansloos. Even, precies drie mi nuten, leefde Lugdunum nog in de veronder stelling de gelijkmaker te scoren, maar een vreselijke blunder van de Leidse defensie. Vaes maakte z'n hattrick, deed al deze hoop weer vlug vervliegen. De tweede helft maakte DHC. gesterkt door die 1-3 voorsprong, zich niet al te druk meer. Daardoor kon Lugdunum wel wat terugdoen (Colle, Schildthuyzen), maar de echte vindingrijkheid ontbrak. Te laat Toen Jan van Egmond (in het veld gekomen.voor Pijnakker) de aanvalslinie kwam versterken werden de Kikkers wat gevaarlijker, maar die wissel (10 minuten voor tijd) kwam wel veel te laat. Nadat zes minuten voor tijd Jaap Schild thuyzen de tweede Leidse treffer had gescoord (een mooie kopbal) bleef er te weinig tijd over om nog een offensief in te zetten. ROB ONDERWATER Rob Brittijn houdt zich staande ondanks de dubbele aanval op zijn beu LEIDEN - Ontevredenheid troef in het Hoodenburgse kamp en dat, terwijl de verlate seizoenstart tegen Lenig en Snel een 1-0 overwinning opleverde. Onvrede vooral bij trainer Pieter Versteegh, die van zijn hart geen moordkuil maakte en openlijk stelde, dat het allemaal- "goed waardeloos" was geweest. Dat winnen natuurlijk wel het be langrijkste is, maar dat de manier waarop dat tegen LENS gegaan was hem bepaald niet aansprak. Hetgeen getuigde van een reeele kijk op de zaak van de Haagse le raar Lichamelijke Opvoeding.'want wat Roodcnburg in de competi tieouverture liet zien was zeker niet om over naar huis te schrijven. De 1-0 zege ten spijt. "Van de organisatie klopte geen barst", begon Versteegh. "Er zijn wel een aantal argumenten aan te dragen hoe dat komt, ik toch niet als excuus We hebben weinig ki nen. Van Kooperei blessure afgevallen ook nog niet fit er mam uic w Jl s gebruiken, nnen oefe- .o door een Hannaart is Verkuylen is naar het derde teruggezet, omdat hij wil zaalvoetballen. Er staat nu een ander elftal in het veld. maar dat is nu eenmaal zo, dus daar moet je vanuit gaan. En dat elftal heeft gefaald. Vooral op taktisch gebied. Er werd gewoon niet gedaan wat vantevoren afgesproken was. Lens speelt met twee uiterst gevaarlijke spitsen. Keetman en Bres (ex-FC Den Haag), die mochten geen meter krijgen. Wat gebeurt er; ze krijgen alle ruimte die ze maar wensen en kunnen rustig wachten op de op komende middenvelders. Geen Roodenburgerdieeen poot uitstak Gevolg, uiterst gevaarlijke situaties voor het doel. Dan is het slechts puur geluk, dat ze er niet een stuk of wat inknallen. Opbouwend klopte er bij ons ook niet veel van. Die lui speelden met een dubbele voor stopper dus door het centrum hoef je het echt niet te proberen. Dat wist iedereen. Wat gebeurt er; alles gaat door het centrum, de buiten spelers staan er voor joker bij. Ge volg: veel balverlies en weinig kan sen. Verzuchtend "Er moet nog heel wat veranderen". Speelde Roodenburg matig en chaotisch. Lenig en Snel bakte er niet veel meer van. Toonde zich een ongelooflijk bange opponent, die niet wilde voetballen, maar toch op éen of meer punten aanspraak wilde maken. Acht mensen hield Lens continu op eigen helft, daar mee Roodenburg het voetbal bij voorbaat onmogelijk makend. Zelf gokte Lens op het individuele kun nen van Bres en Keetman en in die opzet slaagde de Haagse ploeg nog bijna ook. Slechts door te lang treuzelen met schieten en de klasse van doelman Van Berge Henegouwen bleef Roodenburg een ongetwijfeld fa tale achterstand bespaardDe beste kans op 0-1 liet Bert Blans liggen. Twintig seconden voor rust mocht hij het vanaf elf meter proberen, toen Daan Koovmans Keetman in het strafschopgebied onderuit had gelopen. Blans knalde een meter En de kansen van Roodenburg"' Die kwamen er. dat toch wel. Maar praktisch alleen maar vanuit stil stand gecreeerd. Vrije trappen van Peter Dubbeldeman. die puur pech had, dat hij een zijn projectielen los liet op een geweldige doelman als Dick van der Mark. De fris spelende ex-régionalen Holverda en Ligt- voet (Versteegh: "Tochg nog een pluspunt) waren ook elk dichtbij een treffer, maar de lat en Van der Mark redden Lens. Uiteindelijk ging het laffe Lenig en Snel toch nog de boot in. Uitgerekend door een foutje van de tot dan toe knap keepende Van der Mark. Hij wilde uittrappen, rolde de bal voor zich uit. maar had Dubbeldeman niet gezien. Die pikte de bal op, wilde uithalen, maar werd op zeer brute wijze tegen het gras gewerkt, zodat de goed leidende Covers het leder voor de tweede maal op de stip leg de. De Groot faalde niet. Dat Rood enburg daarna nog in grote moei lijkheden kwam irriteerde Ver steegh na afloop mateloos. "Ge woon uittikken. Wat doen ze; ze ra ken nog in paniek ook. Vier corners in twee minuten. Voor hetzelfde geld ga je alsnog de boot in". AD VAN KAAM.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13