Ajax zielig- Sparta groots Frisol stapt af in Catalonië Geen promotie voor Leidse atletiekclubs VOETBAL EXTRA Ivic: "We moeten op de toekomst mikken" Maassert van de Brink valt uitSchroten wandeltnaar zilver SCORES IN BETAALD VOETBAL PAGINA 10 MAANDAG 13 SEPTEMBER 1976 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORT SPORT Voetbal Extra was er al bang voor en jawel hoor: Van Zanten is nu officieel een scheldwoord ge worden. Groter belediging blijkt niet mogelijk, dus schreef scheids rechter Jan Beek zaterdagavond de naam van Nico Jansen op. Voetbal Extra nieuwsgierig in formeren bij Beek: wat zei Jan sen? 'Niets, dat wil zeggen een on vervalste Amsterdamse kracht term', antwoordde de fluitist. Voetbal Extra vasthoudend naar Nico Jansen: wat heb je gezegd? Een vloek, een vies woord? Nico Jansen met het schaamrood op de kaken: "als je het niet in de krant schrijft dan. Ik heb Beek uitge scholden voor Van Zanten." Olé, olé Nee,Fcyenoord is Feyenoord niet meer. Waar is de tijd gebleven dat bestuurslid Gerard Kerkum hoogstpersoonlijk voor Sportier speelde aan de deur van de kof fiekamer. Nu werd Feyenoords deftige bestuurskamer opge schrikt door een rijksgenoot van twee meter acht die met een van een suppoosten-hoofd hoofd ge griste pet: Glé, olé. Feyenoord olé, begon te zingen. Pas toen Voetbal Extra vernam dat de reus met zijn tanden een pijpje bier pleegt open te makenhadden we begrip voor Kerkums behoudende spel. Vroeger had je ook nog van die lekkere ruzies in de kuip. Stel je voor dat Nico Jansen tegen Wiel k Joop van Daele -föhn door zijn haar - Coerver op zijn voorhoofd had staan wijzenMaar Boskov is veel te verstandig om in de krant te laten zetten wat een oen hij Nico Jansen wel vindt. En Jansen zelf kwam met het cliché dat hij ge baarde dat Boskovs haar in de war zat. Gehoord na IJsland-Nederland: Iedere Hogewoning heeft zijn Zwartkruis. Nee dan Sparta. Ooit was Cor Brom in Amsterdam het hulpje van meneer Michels en om dan nu als trainer van Sparta het grote Ajax maar meteen te verslaan. Jaap van Praag na afloop han denwringend: hoe is het mogelijk, hoe is het mogelijk." Mevrouw Brom met een fijne glimlach: "Ach meneer Van Praag, als je een goede trainer hebt, is het na tuurlijk niet zo gek datje de wed strijd wint." Galgenhumor Tijdens diezelfde wedstrijd een regen van bierblikjes op het doel van Pim. De speaker: Mensen, stop daarmee. Straks moet Ajax een wedstrijd zonder publiek spe len. Sparta-Piet Frans Heyster met galgenhumor: "Nou, dat maakt in de praktijk niet zo gek veel uit." Een tribuneklant bij Ajax- Sparta op het moment dat Frank Weerdenburg weergaloos door de hoofdstedelijke defensie gleed: "Hé, Van Praag, zou je niet even bij Wimpie Suurbier lang sgaan?." Tijd voor onze joligste medewer ker. Bijna zou onze stijf linsbe- nige held waarachtig opnieuw van voetbal verstoken zijn geble ven. De man,die in de voetbalver slagen doorgaans over slechts één been blijkt te beschikken, voelt namelijk al weken pijnscheuten door zijn grote teen flitsen. Voet bal Extra bezorgd: Welk been is het Willem? Onze medewerker licht geïrriteerd: Ja, welke voet zou het nou zijn? Je denkt toch niet dat ik zo zou piepen als de pijn in die andere voet zou zit ten?" Dat niet Terug naar de kuip, waar Feyenoord-arts Abarbanel zich zorgzaam over de geblesseerde Roa JC-doelman Bram Geilman boog. John Linse van VI met de handen voor de ogen: "Nee, dat nietdat nietNou speelt Bram he lemaal niet woensdag tegen An- derlecht." Joke van Daele. de charmante echtgenote van Joop die zo heer lijk abirkozenjam kan maken: "Bram speelt echt wellet maar op mijn woorden. Eén föhn door zijn haar en Bram is het ventje weer." Uit protest tegen jury: MANRESA - De wielerploeg van Frisol is gisteren voortijdig uit de Ronde van Catalonië gestapt. Na het tweede deel van de vierde etap pe, die door Fedor den Hertog werd gewonnen, ging de Spaanse jury achteraf in op een ingediend pro test van de Italiaanse ploegleider Fontana, omdat Den Hertog in de eindsprint zijn medevluchter Al fredo Shinetti zou hebben wegge duwd. Ploegleider Piet Liebregts, die no- tabene in deze wedstrijd afscheid neemt als ploegleider, ging niet ak koord met deze vreemde gang van zaken. "Dit is al de derde keer, dat ze me zoiets aandoen", sprak de veront waardigde Liebregts. "Twee jaar geleden was het ook meneer Fon tana, die in de Ronde van Spanje dezelfde truc uithaalde. Theo Smit werd toen gedeklasseerd ten gun ste van Marino Basso, die hij met lengten had verslagen. Pas over kwam het ons weer in Zwitserland, toen Maertens Smit wegtrok en tot winnaar werd uitgeroepen. Ik doe zoiets niet graag, maar ik wil nu la ten zien wie ik ben". Frisol heeft zaterdagavond ern stige pogingen in het werk gesteld om de Spaanse wielrenner Luis Ocana aan zich te binden. De Dordtse sportploeg, die volgend jaar internationaal weer wil mees preken en ook gaat deelnemen aan de Tour de France, ziet in de 3- 1-jarige Ocana de juiste kopman. Een mogelijke overeenkomst wordt nog even uitgesteld, omdat Ocana nog moet overleggen met Zeus, een Spaanse fabriek in race materiaal, die de fiets voor de in Frankrijk wonende wielrenner moet uitrusten. De Zweed Sven Ake Nilsson, die in de eerste etappe de leiderstrui greep om die niet meer af te staan, heeft de ronde van de toekomst gewonnen. De negende en laatste etappe leverde een zege op voor de Fransman Gilbert Duclos Lasalle. AMSTERDAM - Allemach- tig, wat is dit Ajax diep weg gezakt. Van de eens zo kapi tale ploeg is geen cent meer over. Het elftal, waarin toch waarachtig wel een behoor lijk portie talent zit, blijkt over geen greintje zelfver trouwen meer te beschik ken. De gefrustreerde spe lers tobben maar wat aan. Alle linies rammelen hoor baar. Door Rob Vente En Tomislav Ivic, de trainer die mijnheer Van Praag zo nodig naar De Meer moest halen (een buitenlander, dus moet het wel een goeie zijn), weet kennelijk ook niet meer wat hij moet doen. Het blijkt uit zijn aanvechtbare taktische tips, uit zijn merkwaar dige wissels, uit zijn uitspraken. Hazewind F.en merkwaardige taktische zet an de Joegoslaaf, die op aan drang van zijn spelers zaterdag weer eens voor een aanvallend concept (drie spitsen) koos: hij plaatste niet de rappe Erkens op hazewind Van Staveren, maar Dusbaba. Arie van Staveren kon daardoor naar een sterke presta tie sprinten. De Spartaan: "We hadden bij ons allemaal verwacht dat Erkens op mij zou worden ge zet. Gelukkig gebeurde dat niet". Tomislav Ivic greep tijdens de wedstrijd ook niet in toen bleek dat Rav Clarke veel te beweeglijk was voor de houterige Barrv Hulshof, die na zijn operatie nooit meer helemaal "de oude" is ge worden. Wél besloot de Joegoslaaf tot twee wissels die niets uithaalden: in de 36ste minuut Lerbv voor Schoe naker en Ling in de 54ste voor Arnessen. Moedeloos Een moedeloze Ivic na de volko men terechte 3-1 afgang, met een diepe zucht: "We moeten bij Ajax op de toekomst gaan mikken. Maar het lijkt me uitgesloten dat ik dit seizoen nog een goed team kan creëren. Daarvoor mis ik echt de mogelijkheden". Voorlopig genoeg over het zielige Ajax. Over naar Sparta, dat voor 5000 verbouwereerde kijkers een waarlijk grootse prestatie ver richtte. Kwalitatief was Sparta minder dan Ajax. Dat wel. Maar in het jeugdige Rotterdamse elf tal bleken alle speiers wél bereid om fouten van clubgenoten te corrigeren. Sparta knokte er wel hartveroverend voor. Dat homogene, wilskrachtige, door Cor Brom mentaal geladen Spar ta, telde dit keer ook geen enkele zwakke plek. Bovendien speelde 't het spelletje taktisch sterk. Tomislav Ivic: "Ajax was slecht, slecht, slecht. Maar Sparta speelde goed, slim, snel" Overigens tekende de Amster damse misère zich in de begin fase nog niet af. Integendeel na acht minuten nam de Ivic- formatie zelfs de leiding, al lukte dit via een treffer die wegens "buitenspel" eigenlijk had moe ten worden geschrapt. Rene Notten, de enige Ajacied die er werkelijk negentig minuten voor streed: "Kom je in een thuiswedstrijd al snel met 1-0 voor. Een ideaal uitgangspunt. Je Ruud Geels scoort 1-0 voor Ajax. Een tref fer die wegens buitenspel had moeten worden geschrapt. verwacht dat Ajax dan rustiger gaat voetballen. Maar nee, hoor. We werden er juist zenuwachti ger door. Ineens allemaal slechte, gehaaste passes. Ergens onbe grijpelijk. Maar aan de andere kant: dit Ajax heeft gewoon te weinig, ervaring in de ploeg. Dus was het eigenlijk niet zo vreemd, dat we van de kook raakten". Tomislav Ivic, met een nieuwe zucht: "Op het middenveld is Notten mijn enige gerouti neerde voetballer". Nadat het 1-0 was geworden, wist Ajax het niet meer. Sommige spe lers wilden doordrukken, in het offensief blijven. Maar de meeste Ajacieden kropen angstig in hun schulp om het wapen van de counter te gaan hanteren. Het ge volg van de tegenstrijdige opvat tingen: het chaotische Ajax werd teruggedrongen door het zelfbe wuste Sparta, dat op het midden veld opnieuw in Hennie Michiel- sen een uitblinker telde. Nog voordat arbiter Jonker (goed, maar een van zijn grensrechters zorgde herhaaldelijk voor bela chelijke vlagincidenten) de elftal len een kwartiertje liet rusten, stond Sparta met 2-1 voor. Cor Brom, later: "Klasse van ons, niet? Om na een achterstand zo terug te komen. Ja, mentaal zijn we beresterk". In het tweede bedrijf bleef Ajax stuntelen. De sterke Spartaanse achterhoede ving het Amster damse offensiefje vrij gemakke lijk op. Pim Doesburg had eigen lijk het meest te stellen met de Amsterdamse lieverdjes achter zijn doel, die uit balorigheid met bierblikjes begonnen te gooien. Na zestien minuten werd de strijd definitief beslist. Frank Weer denburg glipte door de zeef die de Amsterdamse defensie dit keer was en scoorde bekwaam 3-1. In de slotfase perste Ajax er nog een alles-of-niets-offensief uit. Het werd "niets", al was Ruud Krol met een vlammend schot (via de vuisten van Doesburg tegen de paal) dichtbij een persoonlijk Premie Na de 3-1 dolle vreugde in de Spar taanse kleedkamer. Zelfs voorzit ter drs. Cor van Rijn stapte er binnen. En penningmeester Floor Bouwer riep: "Een extra premie van 200 gulden". Daarna trok Sparta naar het eigen Kasteel en vierde er in de Ridder zaal tot diep in de nacht feest. Nog eenmaal die arme Tomislav Ivic: "Woensdag dus Manches ter United. Maar geloof. Man chester United vormt voor mij geen probleem. En Feyenoord en PSV ook niet. Mijn enige pro bleem is Ajax". LEIDEN - De damesploegen van de Leidse atletiekvereni gingen De Bataven en AV Holland zijn er gisteren tijdens de nationale competitie-finales niet in geslaagd een hogere klasse te bereiken. De Bataven-dames, die in Kerkrade in de eerste klasse-finale uitkwamen, waren kansloos voor de twee promotie-plaatsen. Zij werden vijfde met 11.106 pun ten terwijl de nummers één en twee. Hellas uit Utrecht en De Sperwers uit Emmen, tot resp. 13.115 en 12.836 punten kwamen. ROTTERDAM - De Leidse snel- wandelaar Dirk Maassen van de Brink is er gisteren in Rotterdam niet in geslaagd zijn vorig jaar ver overde titel op de 50 kilometer te SPORTTOTO Toto 1 2 3 Ajax - Sparta X NAC - Den Haag X FC VW - PSV X Twente - Haarlem X Utrecht - Az'67 X Telstar - Graafsch. X Go Ahead - NEC X Eindhoven -Amsterd X PEC - Vitesse X Veendam - Excels. X Den Bosch - MVV X Helmond - Groningen X Wagen. - Heerenv. X LOTTO De winnende cijfers van Lotto no. 37 zijn: 7-23-24-26-30-32res. getal 1 Het aantal deelnemers aan Lotto no. 37 bedroeg 806.480, die vooreen inleg zorgden van 3 101.714 gulden Het prijzenbedrag is 1.648.778,- DUITSLAND De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 9. 11, 12. 20, 37. 4U. Reservegetal 2. EREDIVISIE Ajax-Sparta 1-3 (1-2). 5. Geels 1-0,40 Jansen 1-143 Clarke 1-2,61 Weerdenburg 1-3, SCHEIDS RECHTER: Jonker, toeschouwers: 8.000. Feyenoord-Roda JC 0-2 (0-1). 24. Toonstra 0-1, 87 Toonstra 0-2. Scheidsrecter: Beek, toeschou wers: 30.500. FC WV-PSV 2-0 (1-0). 10 Jovan- ovic 1-0, 55 Kurcinac 2-0. Scheids rechter. Mulder, toeschouwers: 19.500. FC Utrecht-AZ'67 3-2 (3-1). 14 Van Marwijk 0-1, 15 Van Veen 1-1, 22 Hamberg 2-1, 41 Hulshorst 3-1, 73 Kist 3-2. Scheidsrechter Berre- voets, toeschouwers: 14.000. Eindhoven-FC Amsterdam 3-0 (0-0). 47 Kreekels 1-0, 67 Bleyen- berg 2-0,87 Strik 3-0. Scheidsrech ten Derks, toeschouwers. 5000. FC Twente-Haarlem 0-1 (0-0). 80 Wentink. Scheidsrechter Van Dijken, toeschouwers: 8500. Go Ahead Eagles-NEC 3-1 (1-0). 16 Korver 1-0, 54 Peters 1-1, 78 Vuskovic 2-1, 85 Hendriks 3-1. Scheidsrechter: De Bruin, toe schouwers: 7.000. Telstar-De Graafschap 2-1 (1-1). 10 De Wit 1-0, iy Aabech 1-1, 80 Staats 2-1. Scheidsrechten Corver, toeschouwers: 3000. NAC-FC Den Haag 1-0 (1-0). Dierckx 1-0. Scheidsrechter Draaisma, toeschouwers: 7000. EERSTE DIVISIE PEC zwolle-Vitesse 0-1 (0-0). 74 Bursac 0-1. Scheidsrechter: Ver voort, toeschouwers: 6500. SC Cambuur-SVV 1-1 (0-1). 44 Huigen 0-1, 46 Haan strafschop) 1-1. Scheidsrecter: Bosman, toe schouwers: 2700. Veendam-Excelsior 1-1 (1-0). 16 Oldenburger, 1-0, 51 Kiviet 1-1. Scheidsrechten Weerink, toe schouwers: 7000. Volendam-FC Dordrecht 3-1 (1-0). 43 Jonk 1-0, 52 De Pauw 1-1, 66 Van Wensveen 2-1, 77 Wokke 3-1. Scheidsrechter: Van Ooyen, toeschouwers: 4500. Fortuna SC-FC Vlaardingen 0-0. Scheidsrechten Ettekoven, toeschouwers: 3000. FC Den Bosch-MVV 2-0 (0-0). 73 Peltzer 1-0, 84 Vissers 2-0 (straf schop). Scheidsrechten Thomas, toeschouwers: 5100. SC Amersfoort-Heracles 2-0 (1-0). 41 Peters 1-0,67 Van Pelt 2-0. Scheidsrechten Gans, toeschou wers: 1100. Helmond sport-FC Groningen 0-0. Scheidsrechten Wellinga, toe schouwers: 2500. VVageningen-Heerenveen 1-0 (0-0). 55 Van Vijfeijken 1-0. Scheidsrechter: Beukman, toe schouwers: 2600. België schot - Lierse 6-2, SC Charleroi - Beveren Waas 2-1, Anderlecht -' Club Luik 1-1, Lokeren - AS Oos tende 1-0, Beringen - Antwerp 1-2, Kortrijk - Cercle Brugge 1-1. Spanje Real Sociedad - Valbncia 2-2, Es- panol - Zaragoza 2-0, Elche - Bur gos 0-0, Sevilla - Betis 1-0, Las Pal- mas - Hercules 1-0. Santander - Barcelona 1-0. Real Madrid-Bilbao 2-3, Malaga - Salamanca 1-0, Celta - Atletico Madrid 1-0. Duitsland FC Koln - Eintracht Braunsweig 3-0, Borussia Mónchengladbach - Werder Bremen 3-1Hamburger SV - Eintracht Frankfurt 3-1, Bayers München - Tennis Berlin y-0, Her- tha BSC - VFL Bochum 2-0, Borus sia Dortmund - MSV Duisburg 0-0, Schalke 04 - Fortuna Dusseldorf 2-1, Karlsruhe - FC Kaiserslautern 1-1, FC Saarbrücken - Rot Weiss Essen 2-1. Stand: 1. FC Köln 5-10 2. Borussia Mónchengladbach 5- 8 3. Eintracht Braunsweig 5- 7 4. Hamburg SV 5- 7 Engeland Birmingham - West Bromwich Al bion 0-1, Coventry - Norwich 2-0, Derby - Liverpool 2-3, Everton - Stoke 3-0, Ipswich - Leicester 0-0, Manchester City - Bristol City 2-1, Middlesborough - Sunderland 2-1, Mewcastle - Manchester United 2-2, Queen's Park Rangers - Aston Villa 2-1, Tottenham - Leeds 1-0, West Ham - Arsenal 0-2. behouden. De atleet van AV Hol land, die de afgelopen week ge plaagd werd door een kou. ver scheen niet geheel fit aan de start en moest na ruim 30 kilometer opge ven. Op het moment dat hij uitviel liep hij in een derde positie. De titel kwam terecht bij Jan de Jonge, lid van het Amsterdamse LAT, die een tijd van 4 uur 46 minuten 20,4 se conden realiseerde waarmee hij ruimschoots van zijn Nederlandse record (4.32.51,6) verwijderd bleef. De titelstrijd kende voor het Leidse Holland toch nog een plezierig re sultaat want Nico Schroten legde beslag op een tweede plaats. Schro ten, die eerder dit seizoen al het zil ver greep op de 20 km, liep ook dit maal weer erg sterk en hoefde slechts een kleine vijf minuten op De Jonge toe te geven: 4.51.13,2. Het feit dat deze titelstrijd voor het eerst op de baan (Lange Pad) werd gehouden speelde een groot aantal deelnemers toch wel parten. Van de achttien snelwandelaars haalden slechts negen de finisch. Jeugd-snelwandelaar Rob v. d. Knaap (Olympus 70) stelde dit weekeinde in Delft de nationale jeugdrecords op de 5 km en het half uur op 6177 meter. In Delft kwam ook jeugd-atleet Rudie Kerkman (Holland) tot goede prestaties. Deze D-junior wierp de speer naar 33.78 m en de discus -r 33.00 m. Van De Spartaan kwam dit wee keinde een aantal leden tijdens in ternationale wedstrijden in het Zwitserse Brig uit. Een dubbele zege leverde de 1500 m dames op niet voor Joke van Gerven 4.36 58 en voor Lenie v. d Poel 4.40.37. Eveneens eerste werd Lia v. d. Aart bij het discuswerpen met 40.64 m. Piet Waaning werd tweede op de 5 km in 14.40.65 terwijl Ad van Doorn de 110 m horden in 16.38 sec liep Bij het hoogspringem haalden An- nemieke Bouma en Mieke van Doorn resp. 1.6S) en 1 66 m. Bepaald niet kansloos voor promo tie waren de Holland-dames die in de vierde klasse-finale in het Lim burgse Beek in actie kwamen. Thuisclub Caesar was met 5960 punten ongenaakbaar maar de strijd om de tweede promotieplaats bleef tot het laatste nummer span nend. Uiteindelijk kwamen de Holland-dames slechts 64 punten tekort. Zij werden vierde met 5567 punten tegen de als tweede eindi gende ploeg van Lionitas uit Leeu warden 5630 punten. GAC uit Hil versum werd derde met 5611 pun ten. Steunpilaar De damesploeg van De Spartaan uit Lisse die zich voor de hoofdklasse-finale had geplaatst schreef af door de afwezigheid van een aantal prominente ploegleden. De Bataven-dames sloegen in Ker krade traditiegetrouw een uitste kend figuur op de 800 meter. Ma rian van Schie noteerde 2.26.2 en Corrie v. d. Meer 2.27.3. Jeanet Hendriks toonde zich een voor name „steunpilaar" van de ploeg met haar 13.0 sec op de 100 m em 60.1 sec op de 400 m. Bovendien maakte zij met Anne Politiek, Ti neke de Groot en Thea Kouwenho- ven deel uit van de 4x100 m esta fette die zeer snel over de baan ging: 50.6 sec. Voorts werden bij het speerwerpen goede resultaten ge boekt door Ria van Dijk (32.62 m) en Heieen Haverkort (29.28 m). Bij de Holland-dames verliepen in Beek de werpnummers gunstig. Mies Kuipers boekte een fraaie zege bij het discuswerpen met 34.02 m terwijl Annelies Devn op dreef was met de kogel (9.06 m) en de speer (26.54 m). Ook de 4x 100 m es tafette met Joske Boom. Alise Saat, Ineke Altona en Barry van Haarlem ging uitstekend: eerste in 51.7 sec. Barry van Haarlem sprintte op de 100 m nog naar 13.0 sec. De dames van ADA en de heren van AAC (beide clubs komen uit Am sterdam) legden op de kunstofbaan aan de Haagse Zuidlarenstraat be slag op de titel in de hoofdklasse en mogen zich daarmee de sterkste clubs van Nederland Jeugd Aan de Zuidlarenstraat vond zater dag eveneens de laatste ronde van de regionale B-jeugdcompetitie plaats. Dit leverde een succes op voor de meisjes van De Spartaan die niet alleen zaterdag eerste wer den (5923 punten) maar ook in de totaal-eindstand op de eerste plaats eindigden. Goede prestaties no teerden: BrigitMeekel met de speer naar 27.38 m; Marian van Maris op de 800 m 2.32.6; Annemiek Ver- burgt met verspringen 4.66 m; Cu- nie de Nie met de kogel 11.78 m en Mieke v. d. Veek op de 100 m 13.5 De Bataven-meisjes werden zater dag een goede zesde met 5373 pun ten. Linda Krouwel liep een knappe 400 m in 64.0 sec; Tine Buntsma scoorde 2.29.5 op de 800 m en Carola Buzing kwam tot 13.8 sec op de 100 m. De Holland-meisjes werden achtste met 4773 punten waarbij vooral Celina v. d. Meer veel punten aandroeg met een ver- tesprong van 4.67 m en een 100 m in 13.7 sec. In de AV Leiden- meisjesploeg die met 4655 punten tiende werd sprongen de prestaties van Imca Cohen (100 m in 13.6 sec) en Maartje Weeda (800 m in 2.33.9) er uit. Verrassend Bij de jongens draaiden De Spar taan en AV Holland goed mee. De Spartaan vierde met 6061 punten en Holland vijfde met 5877 punten. De Lissenaren dankten veel punten aan Bert Mens die de kogel 12.28 m stootte en de discus naar 35.78 m wierp. Verder liep John Duiven voorde de 800 m in 2.06.2 en kwam Rob Brouwer op de 1500 m tot 3.36.4. Aan Holland-zijde verraste Peter Florijn met een speerworp van 38.30 m en een 400 m in 56.4 sec. Ook de 800 m van nieuweling Hans Goudsmit ging opvallend goed: 2.11.2. In de verspringbak haalde Paul Crama 5.60 m en Frits Stoffers stootte 10.47 m met de kogel. De AV Leiden-jongens werden ne gende met 4471 punten. Kees van Manen leverde weer een prima 1500 m af in 4.32.0 en Bas Kooter sprong 1.65 m hoog. In de Bataven-ploeg die tiende werd met 4410 punten waren geen uitschieters.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10