Twijfel over bouw school N-Hofland Rijnlands Lyceum viert veertigjarig bestaan fllZZfUx Radiopiraten willen praten met minister en staatssecretaris Betrapt op hasj Weidse agenda STAD EN RAND DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 LEIDEN - De FM-piraten en 27 MC-ers uit de Leidse regio wil len gezamenlijk acties onder nemen om „hun hobby" gelega liseerd te krijgen. Dit onder meer naar aanleiding van een recent aantal invallen van poli tie en PTT, waarvan gistera vond onder andere Radio Ver onica het „slachtoffer" werd. Radio Centrum, een nieuwe muziek-uitzendende FM-piraat die overigens als Mayflower op de 27 MC al de nodige bekend heid genoot, heeft plannen ontwikkeld om de FM-ers te verenigen en zo tot een actie front te komen. In eerste instan tie wil men gaan praten met staatssecretaris Van Huiten en minister Van Doorn. Bij een dergelijk gesprek wil men ook graag vertegenwoordigers van PTT en politie uitnodigen. Men hoopt op die manier te komen tot een of andere vorm van lega lisatie. „Ik ga zelf iedereen bellen en de mensen voor het plan warm maken," aldus de man achter Radio Centrum. „Want ik vind het helemaal niet leuk dat ie dereen maar uit de lucht ge haald wordt, terwijl we toch tamelijk onschuldig bezig zijn. Dat geldt vooral voor de 27 MC want die band wordt door he lemaal niemand gebruikt. Er zit alleen wat mobilofoonverkeer op. Ook op de FM storen we niet - de grote jongens proberen al thans elke vorm van storing te voorkomen."Men heeft inmid dels al wel plannen voor het ge val een gesprek met Van Huiten en Van Deorn niet doorgaat: „Dan gaan we actie voeren. We denken bijvoorbeeld aan een grote protestmars, zoals de 27 MC-ers twee jaar geleden heb ben gehouden. We zullen het er in ieder geval nu niet bij laten zitten", aldus Radio Centrum. WASSENAAR - De komende da gen viert het Rijnlands Lyceum het veertigjarig bestaan. Het Rijnlands Lyceum kwam in 1936 tot stand op initiatief van een commissie uit de Leidse universi taire kring, die streefde naar een verbetering van het voorbereidend hoger onderwijs. De initiatiefne mers kwamen in contact met een groep ouders in Wassenaar, dat toen nog geen middelbare school kende. De voorbereidingen verliepen bij zonder vlot en in september 1936 werd met het onderwijs begonnen in een tweetal villa's aan de Bac- kershagenlaan. De school groeide voorspoedig. In 1940 werd een nieuw gebouw in gebruik geno men, dat sedertdien al enkele keren werd vergroot en dat ook nu weer aan uitbreiding toe is. Intussen zijn er uit het Wassenaarse lyceum twee zusterscholen voortgekomen, die ook de naam Rijnlands Lyceum dragen, een in Oegstgeest en een in Sassenheim. Er is al geruime tijd een goede sa menwerking tussen Rijnlands Ly ceum en de Schout bij Nacht Doorman-MAVO, een openbare MAVO-school. Die samenwerking komt ondermeer tot uiting in het feit, dat in de eerste klassen van beide scholen dezelfde boeken worden gebruikt, hetgeen na dat eerste jaar het "overstappen" ge makkelijker maakt. Uit het enthou siasme, waarmee leerlingen en do centen samen de komende festivi teiten hebben voorbereid blijkt, dat er op de school veel belangstelling is voor het met elkaar bezig zijn, voor buitenschoolse activiteiten. Het Rijnlands Lyceum wacht op het ogenblik op toestemming van het ministerie om een nieuwe vleu gel te mogen bouwen met diverse vaklokalen, een derde gymzaal en een overblijfaccommodatie, die ook als toneelzaal dienst kan doen. De plannen liggen geheel gereed: het wachten is op het beschikbaar stellen van de gelden voor het mi nisterie. Het feestprogramma omvat een re ceptie van bestuur en curatorium op dinsdag 14 september, een offi ciële opening van de feestelijkhe den door burgemeester mr. K. Staab op woensdag 15 september om 10 uur, daarna een fietsenrally. Vier avonden een lustrum- toneelspel in het lyceum in Oegst geest, een wagenspel voor de leer lingen van de lagere scholen in Wassenaar, een kermesse d'été, en kele feestavonden en een reünie voor oud-leerlingen en oud docenten op zaterdag 18 septem ber. Rudolf Steinerschool VOORSCHOTEN - De Stichting Rudolf Steiner Kleuter school Leiden wil een permanent schoolgebouw stichten op een terrein aan de Piet Heynlaan in Noord-Hofland. In 1967 heeft deze van oorsprong Leidse school een noodgebouw be trokken in de Voorschotense nieuwbouwwijk Noord-Hofland. Thans is deze kleuterschool uitge groeid tot een regionale school met ongeveer zestig kinderen, waarvan er twintig in Voorschoten woon achtig zijn. De Stichting Rudolf Steiner Kleuterschool wil een ge bouw met twee werklokalen en een speellokaal en hiervoor wordt een bedrag gevraagd van 778.120.--. De commissie Welzijn en Onder wijs had het moeilijk bij de verle ning van medewerking. De ge meenteraad heeft besloten alleen semi-permanente scholen voor kleuteronderwijs te bouwen. De Stichting wil geen semi-permanent gebouw. De commissie meende dat integratie tussen kleuter- en basi sonderwijs in dit geval niet moge lijk is omdat de kleuterschool in Noord-Hofland staat en de basis school in Leiden Zuidwest. Twee leden van het bestuur van de Ru- dolf Steinerschool betoogden dat vanuit hun ideologie, integratie mogelijk is zonder dat beide scho len naast elkaar staan. De commis sie liet zich informeren over het werk van de Rudolf Steinerscholen en besloot ten slotte de wensen over te brengen. De gemeenteraad heeft een half jaar geleden beslist dat er geen scholen gebouwd wor den zo lang de Schoolplannings- nota niet is uitgebracht. Wethouder Marselis kon de toezegging doen Schooltuin De commissie was enthousiast over het voorstel tot aanleg van een cen trale schooltuin op de gemeente lijke kwekerij. De inrichting van de schooltuin wordt in overleg met de dienst School- en Kindertuinen 's-Gravenhage verricht. De beplan ting zal voornamelijk gaan bestaan uit inheems houtachtige en krui dachtige gewassen. In het midden van de tuin komt een waterpartij. De tuin zal tijdens de werkuren ook toegankelijk worden voor iedere belangstellende burger. De kosten van inrichting worden geraamd op 10.000,--, het jaarlijkse onder houd op 4.000,--. Gestart wordt met een oppervlakte van 1250 m2, uitbreiding tot 1800 m2 is mogelijk. OEGSTGEEST - Ruim achthonderd handtekeningen tegen de voorgenomen verwijdering van een aantal bomen op het kruispunt Rhijngeesterweg-Rijnzichtweg werden gistermiddag in een petitie aangeboden aan de locoburgemeester van Oegstgeest,wethouder Thorn. De bomen, die staan voorde pastorie van de RJC.-kerk, zullen bij doorgang van het busbanenprojekt definitief verloren gaan omdat op deze plaats de weg een aanzienlijke verbreding zal moeten ondergaan. Mevrouw A.G. van Gelderen (links op de foto), één van de initiatiefnemers tot deze aktie verzocht wethouder Thorn de petitie zo spoedig mogelijk aan de gemeenteraad ter hand te stellen opdat een en ander zeker in de discussies voorafgaande aan de goedkeuring van het busbanenplan betrokken zullen worden. "Het zijn slechts 860 adhesiebetuigingen maar ik neem aan dat, wanneer er een degelijke steekproef zou zijn genomen aangaande dit projekt er zeker een zelfde percentage tegen de verwijdering van het groen bij de pastorie zou zijn geweest", aldus mevrouw Van Gelderen tijdens de aanbieding. De wethouder zegde haar toe er zorg voor te dragen dat de petitie bij de leden van de gemeenteraad bekend zou worden gemaakt, doch hij merkte op dat verwijdering van de bomen een essentieel onderdeel uitmaakt van het totaalplan. "Buiten dit alles om zullen er na realisering van het project ruim 600 bomen extra in Oegstgeest aanwezig zijn", zo besloot de wethouder. LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteravond op het Noordeinde twee studenten uit deze stad aan gehouden, die zich bezig hielden met handel in verdovende midde len. Bij huiszoeking werd eveneens hasj aangetroffen. Volgens de poli tie, die ook weeg- en snij- apparatuur in beslag nam, ging het om betrekkelijk kleine hoeveelhe den. Het tweetal, resp. 22 en 24 jaar, moest mee naar het bureau. Let my people Go Dus toch. Jaren sluikreclame ©p de radio. "Let my people go", hoor je ze dan zingen en niets vermoedend sta je als aardap pelschillende huisvrouw nog mee te brullen ook. Mooi fout. Go, daar gaat het om. Een vier duizendjaar oud spel en natuur lijk van oorsprong Chinees. Mooie stunt, zeker van Jumbo, om daar even een liedje tegen aan te gooien. Volks verlakkerij is het. Gelukkig, het Leidse Breehuys geeft opening van za ken. Een cursus Go. Donderdag 16 en maandag 20 september zijn er om 20.00 uur demonstra ties. Daarna kan men zich, tegen inlevering van. vijf half- harde guldens, laten inschrij ven voor een cursus. Dit alles is overigens een vorm van promo ting van de Leidse Go-club. Creatief Wie niet van Go houdt, maar toch creatief wil spelen wende zich tot het Leidse Vrijetijds centrum, waar vijftien lessen creatief spel worden gegeven. Op het menu staan improvisa tie, rollenspel, sound en move- ment (geluid en beweging) en pantomime. Kosten 35 gulden. Yoga Begin oktober start in hetzelfde vrijetijdscentrum, dat over igens gevestigd is aan de Brees- traat, een cursus Raya Yoga of Anders Denken. Eigen denk processen, alsmede de werke lijke waarde van aanvaarde be grippen, worden onderzocht. Kosten eveneens 35 gulden en er wordt om de veertien dagen Goedkoop Gesprek Gideon en Praxi zijn twee ge spreksgroepen voor jongeren, die elke week bij elkaar komen om aandacht te schenken aan zelfgekozen onderwerpen. Dat gebeurt in de vorm van een ge sprek, maar bijvoorbeeld ook door middel van een rollenspel. Vorig jaar werd bijvoorbeeld het onderwerp "relaties" aan- gekaard. Gideon komt elke zondag van half twaalf bijeen (leeftijd veertien tot zestien jaar). Praxi is voor jongeren tus sen 17 en 20 jaar en wordt ge houden op een nog nader vast te stellen tijdstip. Beide groepen kosten 1,50 per week. Heen en weer Go in stereo, heen en weer of van links naar rechts dus, is ook leuk. Dan heet het Go Go. Orchideën Op 15 september houdt de Scheveningse dr. M. Swart een lezing over "Het kweken van orchideeën in kas en kamer". Dat gebeurt aan de Schelpen kade nummer 6, voor leden van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Tijd Het is weer tijd om op te stap pen, time to Go dus. ALKEMADE/LEIDERDORP - De Leiderdorpse politie is, in samen werking met de verkeersgroep en de Porchegroep van de Rijkspolitie, vanmorgen de hele ochtend doende geweest orde te scheppen in de ra vage die ontstond, nadat twee vrachtwagens op de rijksweg nabij Alberts Corner op elkaar botsten, waarbij een van de wagens zijn la ding hout verloor. Ook de Rijkspoli- tiegroep van Roelofarendsveen ver leende assistentie. Het verkeer on dervond tot 12.00 uur vanmorgen hinder van de gevolgen van het on geval, dat vanmorgen om 8.00 plaatsvond. De lengte van de file liep ter plaatse op tot zo'n zeven ki lometer. Adjudant Tiesinga van de Leider- dorpse politie, die het ongeval vanmorgen op weg naar het bureau zag gebeuren sloeg alarm, waarna de politie van Leiderdorp en Roelo farendsveen in eerste instantie trachtten de zaak te klaren. Het verkeer werd vrijwel onmiddellijk omgeleid via Hoogmade, Aleke- made en Roelofsarendsvéen Als gevolg van de, door de regen ontstane, gladheid, raakte van morgen een personenwagen in de slip, waarna een tweetal uitwij kende vrachtwagens elkaar raak ten. Daarbij kantelde een met hout geladen wagen. De lading daarvan raakte verspreid op de weg; er moesten vorkheftrucks en een ta kelwagen aan te pas komen om de zaak te klaren. LEIDEN - PV „De Blauwkras" vloog met 241 duiven vanaf Venlo. De uitslag was: 1,2,7, J. Gijsman, 3,10 P. Gijsman en Zn., 4. F. v.d. Wetering, 5,6, A. Ouwerkerk, 8. A. Noordermeer, 9. A. Houweling. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Tbessa, dr van G. Hoogenraad en C. A. van Du(jn; Roos- marie Fransisca Hendenka, dr van T. R. de Mul en W. M. H. van Leeuwen; Pieter, zn van W. van der Bent en H. A. Rem- merzwaal; Robert Antonius Siegbertus, zn van S. A. A. J. Hermans en A. M. J. Stokman; Debbie, dr van M. Ie Febre en J. Onderwater; Martijn Jorrit, zn van A. J. van Nierop en A. Bartelsman. Getrouwd: R. Doderer en G. Jansen; T. J. Mak en J. C. M. van der Kroft. Overleden: B. Owel (83) geh. gew. met F. K. Betcke; H Weegink (40), man; C. van den Ende (79) man; P. Wassenaar (81) man; J. Vermeer (58) man. Apotheken Veel antiek voor veiling Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Er is in de afge lopen dagen een indrukwekkende hoeveelheid goederen ingezameld door de leden van de werkgroep Missie- en Ontwikkelingshulp. Deze worden vanavond op een vei ling in het Don Boscohuis verkocht ten bate van de Zoeterwoudse mis sionarissen. Werkgroep-voorzitter, en veilingmeester voor deze gele genheid, Jac. Paardekooper, „Het wordt een grote happening, 'n door lopende voorstelling van 20.00 tot 2.00 uur". De catalogus vermeldde gisteravond reeds 380 nummers en nog steeds kwamen er goederen binnen. Dat werd ook vandaag nog verwacht vooral waar het de le vende have betreft en snel aan be derf onderhevige produkten. De meest uiteen lopende zaken zul len onder de hamer komen waar onder opvallend veel antiek dat vooral van boerderijen afkomstig is. Het valt te verwachten dat dit in het bijzonder gretige kopers zal trekken. Tot de collectie behoort verder ondermeer drank, postze gels, levensmiddelen, boerenkaas, fruit, (waaronder reuzemeloenen), fietsen, klompen, schilderijen, een minimolen, kaasvaten, banden, krentenbroden enz. Vanaf 20.00 uur vanavond kan men in Don Bosco terecht. Overleg over woonomgeving komt op gang LEIDERDORP - Vrijdag wordt in Leiderdorp het eerste gesprek ge houden in het kader van hetoverleg woonomgeving Voorhof, een vorm van inspraak waarbij de nieuwe bewoners van Voorhof de kans krijgen mee te praten over de aan kleding van hun woonomgeving. Vrijdag komen de bewoners van de Boekweitkamp aan de beurt, daarna wordt in deze serie nog ge sproken met toekomstige bewo ners van de Kerveltuin en de Ko renbloemkamp. De gesprekken worden steeds tussen 16.00 en 18.00 uurop gemeentewerken gehouden. Aan de orde komen ondermeer de woonerf-bestrating, de plantsoe nen en parken en de afwerking van de rand van de wijk. De bewoners worden steeds persoonlijk voor ge sprekken uitgenodigd. Dat geldt ook voor de huurders, die worden uitgenodigd zodra de toewijzingen van de huurwoningen bekend zijn. Benoemingen LEIDEN - Dr. V. F. Weisskopf, thans hoogleraar aan het Massa chusetts Institute of Technology in Cambridge (VS), is voor de periode vjjn 15 april 1977 tot 14 juli '77 be noemd tot buitengewoon hoogle raar in de theoretische natuur kunde aan de Leidse universiteit. Van 1 september'76 tot 31 augustus '77 is M. H. Gans buitengewoon hoogleraar in de faculteit sociale wetenschappen en de faculteit rechtsgeleerdheid aan de Leidse universiteit. Hij geeft onderwijs in de geschiedenis van de Joden, vooral in Nederland na 1900. De heer Gans is hofjuwelier en anti quair bij de firma Premsela en Hamburger. Actie voor Chili LEIDEN - Het Chili Front Leiden, het NVV, de PSP, PPR en PvdA roepen Leidse burgers op om za terdag mee te demonstreren voor de bevrijding van het Chileense volk. De demonstratie begin om drie uur vanaf het Rokin en wordt om half vijf afgesloten op het Am- stelveld. Sprekers: Huub Ooster huis namens de Chili Beweging Nederland en Orlando Letelier, voormalig minister in het kabinet van wijlen president AJlende, na mens de Chileense partijen. Ook zullen enkele muziekgroepen op treden. Vertrek uit Leiden per trein van 14.02 uur. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 3 tot 10 september door Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid. Rosmolen 13, telefoon 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 153274. Donderdag v.d. Valk Boumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en gespreks- kring Baptistengemeente, 8 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, SM uur nam. Pieterskerkstraat 1, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 8-9.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, koffie bar, 8-11 uur nam. Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; ke- ramiekcursus, 8-10 uur nam.; ge spreksgroep Praxi, 8-10 uur nam., theater-werkgroep, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, groepen: recht-onrecht, 8-10 uur nam.; ka merbewoners, 8-10 uur nam.; han denarbeid, 8-10 uur nam.; film groep, 8-10 uur nam.; toneelgroep, 8-10 uur nam. De burcht. Iris-festival, 5.30-11 uur Koord-Studio Centrum voor intermenselijke be trekkingen. Geopend maandag t/m vrijdag 10.00-18.00 uur en 19.30- 23.00 uur. Zondag 19.30-23.00 uur Oude Rijn 88, tel. 144000. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw Binnenstad. Gerecht 10, woensdag 17.00-18.00 uur; Noord, van Hogen- dorpstraat 36, maandag 10.30-11.30 uur; Kooi, Driftstraat 49a, dinsdag 10.30-11.30 uur; Morskwartier. Buurthuis Morskwartier. Topaas laan, tel. 761198, woensdag 10.00- 13.00 uur; Tuinstadwijk, Heren gracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen.. St. Ja- cobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstre ken van de Nederlandse Bond van Weduwen ('s avonds en in het wee keinde). Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in> de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel 134687 Burgerraadsman Koren brugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuur ma., di. en wo 11.00-12.00 uur., do. 18.30-20.00. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moei lijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar; vertrouwelijk. Onderwij s winkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noord- einde 2a (voormalig marinecom plex) telef. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19.00- 21.00 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144. Advocaten spreekuur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post ƒ181,50 Losse nummers 0,55 By automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2