Waal opent winkel voor binnenstad Lampe Werken aan verbetering positie jong volwassenen LEZERS SCHRIJVEN 45, v"37- Va17- DINSDAG 7 SEPTEMBER 1976 LEIDEN Met het overhandigen aan inspraak coördinator Hans van Gelder van de vele nota's die tot nu toe verschenen zijn over de binnenstad verklaarde we thouder Waal (Stadsontwikkeling) gisterochtend de bin nenstadswinkel in het pand Morsweg 10 voor geopend. Hans van verklaring maakt als in spraakcoördinator deel uit van de Projectgroep Binnenstad, en de binnenstadswinkel zal het informa tiecentrum moeten „voordat waar iedereen terecht kan om zijn zegje te doen of om zich te informeren over de stand van zaken met be trekking tot de aanpak van de bin nenstad. Zoals bekend heeft de Projectgroep Binnenstad een zo genaamde open-planprocedure ontworpen waarbij per januari 1978 er een structuurplan voor de bin-, nenstad gereed moet zijn. De subsidie die de projectgroep bij het ministerie had aangevraagd is inmiddels toegezegd, "opmerkelijk snel", aldus Waal. De vooruitzich ten voor subsidie in het volgend jaar zijn gunstig. Hoewel de informatieve raadsver gadering over de binnenstadsnota van de projectgroep erg tegenviel, zyn er op de twee daaropvolgende avonden met Arabische groeperin gen nuttige contacten gelegd, ver telde Hans van Gelder. Hij zal er voor moeten zorgen dat in het tijdsbestek van een jaar de hele in spraakprocedure zal zijn afge werkt. De discussie over de bin nenstadsnota zal dan de komende tijd ook flink aangewwakkerd moe ten worden. Gelukkige omstandig heid is, dat de verschillende bin- nenstadswijken al vaak georgani seerd zijn, en vergevorderd zijn in het denken over de stad. "Maar de conflictstof is nog niet behandeld. Er zouden ook belangengroeperin gen moeten zijn want in een wijk Met het overhandigen lopen de belangen van verschil lende groepen soms uiteen". Het is dan ook de bedoeling van Hans van Gelder dat vooral particulieren de weg naar de' binnenstadswinkel vinden; de bestaande groeperingen redden zichzelf wel en zijn ook hele stapel nota's heeft wethouder Waal gisteren de Binnenstadswinkel geopend. makkelijk op te zoeken. Om de dis cussie over de binnenstad aan te «wengelen is er een vragenlijst op gesteld over bijvoorbeeld het win kelen, werken en wonen in de bin nenstad. De binnenstadswinkel is gevestigd in het pand waar ook de Adviesraad voor de Binnenstad huist (Morsweg 10) en is elke middag geopend van twee tot half zes. Telefonisch is Hans van Gelder dan bereikbaar 132949. LEIDEN - Vorig jaar zomer barstte de bom in het vor mingscentrum Troef. Een al lang slepend conflict werd naar buiten gebracht. Binnen het be stuur en de staf van Troef be stond verschil van inzicht over de activiteiten die in het cen trum moesten worden georga niseerd. Het centrum werd ge sloten. Nu, een jaar later zijn de problemen zo goed als opgelost. Er is een nieuwe staf, die dezer dagen de plannen voor het ko mend seizoen bekend heeft gemaakt. Troef is een vormingscentrum voor jong volwassenen in de leeftijd van 17 tot 27 jaar, en is ontstaan uit de vroegere Mater Amabilischool, destijds geves tigd aan de Hoge Woerd. Het centrum wordt voor zeventig procent gesubsidieerd door het Rijk en voor 25% door de ge meente, Wie deel wil nemen aan de programma's gebaseerd op een maatschappijvisie, die in de samenleving twee groepen on derscheidt arbeid (onmacht) en kapitaal (macht). Het centrum richt zich vooral op de groep die arbeid verricht en probeert middels diverse program maonderdelen informatie te geven en discussie op gang te brengen over hun positie. Be halve cursussen op het gebied van hobby en ontspanning (handarbeid, textiele werkvor men, Y oga, jazzballet, koken), is er een aantal werkgroepen over rechten, werk en huisvesting. De groep Recht/onrecht geeft informatie over uitkeringen, de sociale dienst, het arbeidsbu reau en ontslag, terwijl jeugd werkloosheid een apart onder deel in de programmering vormt. De positie vam de WSW-er komt aan de orde in de WSW-groep, waarin onder meer de vorig jaar onder WSW-ers gehouden enquete nader wordt bekeken. In de groep „Leiden" worden actuele gebeurtenissen in de stad besproken. Voor bui tenlandse werknemers wordt een taaiprogramma opgesteld, de problematiek van werkne mers in de sociale werkplaats wordt bekeken in een andere werkgroep. Zoals gebruikelijk zijn er on derdelen als FVO-cursussen Engels, Nederlands, boekhou den en handelsrekenen en wordt aandacht besteed aan to neel en film. Centraal onderdeel bij Troef is de soos, die elke vrijdagavond wordt gehouden. Voor de organisatie van de cur sussen werkt Troef nauw sa men met een groot aantal meer gespecialiseerde instellingen in en buiten de stad. De cursus jeugdwerkloosheid wordt overigens morgenavond ingeleid met de film „We heb ben niets te verliezen, alleen maar te winnen" van het acti verend volkstheater uit Breda. Aanvang acht uur; duurt acht weken. Sociale Dienst Hierbij wil ik reageren op een stukje over de Gemeentelijke So ciale Dienst in het Leidsch Dagblad van 4 september j.l. In dit stukje wordt melding gemaakt van het aantrekken van een beslissings team waardoor men eventueel meer uniformiteit zou krijgen in beslissingen. Ik vraag me af hoe het mogelijk is en uit welke spreekbuis het komt dat er een beslissingsteam zou ko men. Het is namelijk zo dat enkele maanden geleden door de struc- tuurgroep voor de Gemeentelijke Sociale Dienst een rapport is ver vaardigd, geheten interimrapport. Dit rapport had in concreto de vol gende vragen: welke taken behoren binnen de GSD te zijn onderge bracht en hoe moet het geheel wor den georganiseerd. Dit interimrap port was duidelijk een discussies tuk en staat nog steeds middenin de discussies, binnen de afdelingen zijn nog steeds groepen bezig om dit rapport te bekritiseren en dit op papier uit te werken. Ik vraag me duidelijk af waar dan die veel omstreden inspraak is ge bleven, omdat uit zo'n krantenbe richt duidelijk blijkt dat er alweer verschillende dingen vast staan. Dingen waarover, zoals zo vaak, niet meer gesproken kan worden, zoals zo vaak binnen de GSD aller lei dingen worden toegezegd. Maar waar later de hand mee wordt ge licht of die op de lange baan worden geschoven, zódat het al bijna weer achterhaald is of zijn releventie bijna heeft verloren. Inspraak bij de GSD is nog steeds een smerig woord. Men mag meep raten maar daar is alles mee gezegd. Meebeslissen is er niet bij, daar zijn de z.g grote bazen alleen goed ge noeg voor. Het personeel wordt al leen zoet gehouden met mooie be loften. een Een rapport, dat nog discussiestuk is en waar niet eens doelstellingen in vermeld staan, wordt blijkbaar door mensen die op een hoger plan werkzaam zijn als een vaststaand feit gezien (blijkens de krant). Ik heb het gevoel dat we alleen maar pionnen zijn die daar naartoe worden geschoven waar we geen kwaad kunnen doen In de anderhalf jaar die na de moei lijkheden bij de GSD achte ons lig gen, is er in feite niets veranderd. Beloften als aantrekken van meer personeel, verbouwing, meeden- LEIDEN - PV "Het Oosten" hield een wedvlucht vanaf Soignies met 193 duiven. De uitslag was: 1. W. v. Klink, 2, 10. K. Dokkum en Zn., 3. H. v. Klaveren, 4, 8, C. Gijsman. 5, 9, D. Koet, 6. P. Juffermans, 7. W. Gijsman. PV "Leiderdorp" vloog met 156 duiven vanaf Venlo. De uitslag was: I. W. de Roode, 2,5. J. Zevenhoven, 3, 7. H. Flippo, 4. M. Reijerse, 6, 10. J. v. Laar, 8. 9. J. Borst. PV "De Reisduif' vloog met 154 duiven vanaf Venlo. De uitslag was: 1. C. Strik, 2. 4,6,10. W. Kop, 3. F. v. Duuren, 5. W. de Roode, 7. P. Moot- en, 8. F. Bouwman, 9. K. Le Febre. LPV "De Snelvlieger" vloog met 282 duiven vanaf Soignies. De uit slag was: l.J. Degen en Zn., 2. A. Witteveen, 3. M. de Lange en Zn., 4, 9. N. Bink, 5. B. Delsasso, 6. A. Bink, 7, 10. Comb. Montanjel 8. H. Moe- LPV "De Rijnklievers" vloog met 253 duiven vanaf Venlo. De uitslag: 1. J. J. Verstraaten, 2, 8. Gebr. Hoogervorst, 3. 7. Gebr Kok, 4. Zwaan den Oude, 5. P. v. Griens- ven, 9. W. Jacobi, 10. J. v.d. Wal. ken en meebeslissen over de be noeming van een directeur zijn duidelijke lachertjes geweest. Ik vraag me dan ook terdege af waar dit naar toe moet en hoe lang je dit als ambtenaar moet pikken c.q. over je kant moet laten gaan. De vraag komt duidelijk naar voren hoe lang zoiets door kan gaan, om dat je het gevoel hebt langzamer hand vermorzeld te worden in een traag werkend en geen beloften na komend apparaat. Kees Uittenhout Beyerincklaan 23 Leiden. Nieuwe uitgaven Macht en manipulatie in het midden-oosten, door Harrv van Mierlo. Uitgeverij Agathon, Bussu 19,50 Hoop en wanhoop in Bangladesj, door Albert Stol Agathon. f 19.50. De Franse revolutie en de negen tiende eeuw Deel vijf van de Win kler Prins Grote Wereldgeschiede nis. Uitgeverij Elsevier, Amster dam. f82.50 per deel. Kook sneller. Tips en recepten voor uw snelkookpan, door Jan Hoogeveen Elsevier, f9.90. Ik en decommercie, door Marja Roe. Uitgeverij Lentinck, Den haag. Die rotschool met die fijne klas, door Jacques Vriens. Uitgeverij VanHolkema Warendorf, Bus- sum. f 13.90. Praktisch bakboek.door Marja Kruik. Uitgeverij Luitingh, Laren NH.f7.90. B en W voor 2e burgerraadsman LEIDEN - Als de gemeenteraad akkoord gaat krijgt Leiden een tweede burgerraadsman, zo heb ben burgemeester en wethouders besloten. De lasten van de raads man worden betaald, zowel door de gemeente als uit een subsidie van het ministerie van CRM. Als het ministerie bereid is te sub sidiëren wordt voorts bekeken of een administratieve kracht kan worden aangetrokken. De huidige burgerraadsman. Frits Quadekker. begon in het najaar van 1974. Al spoedig bleek de noodzaak om een tweede man aan te stellen. Het voorstel wordt binnenkort be sproken in de raadscommissie Sa menlevingsopbouw en Interne Or ganisatie, waarna de raad zijn goedkeuring moet geven. Leidse monteur demonteerde llegaal radio LEIDEN/DEN HAAG -Terwijl een 31-jarige monteur uit Leiden bezig was zijn technische kennis te be nutten, om uit een in Rijswijk ge parkeerde auto, een radio te slopen, verscheen de politie. Het sloop werk kon dus niet worden voltooid. Maar de monteur had zich nu voor de Haagse politie te verantwoorden voor een poging tot diefstal. De officier sprak van een "ergerlijk feit" en eiste een week onvoor waardelijke gevangenisstraf, waarmee de rechter akkoord ging. En de schroevedraaier waarmee het sloopwerk werd verricht, werd verbeurd verklaard. Jack met kapuchon. Overhemdbloes. Mt. 92 Broekrok-jurk met ritsen Ribstof. Diverse kleuren. (20.-) t/m 152 (29.-). en steekzakken. Ribstof. Mt. 140 (55.-) t/m lo7 (65.-). V.a.^/^\ Diverse kleuren. Mt. 104 (45.-) t/n V.a. CC Mt. 104 (45.-) t/m 167 (75.-) Trui met driekwart- V.a., Broekrok van ribstof. mouw. Diverse kleuren. Mt. 140 (37.-) t/m Io7 (43.-). Mt. 92 (17.-) t/m 152 (26.-). Geruite broekrok. Diverse kleuren. Mt. 98 (33.-) t/m 14o (45.-). V.a ïdbloes met is. »en. Diverse t. 92(23.-) t/m 164 (34.-). V a Broek rok-overgöoier van ribstof. Diverse kleuren. Mt. 140. 54 -) t/m lo7 (o2.-).V.a.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15