PPR: 'Onderzoek wapenaankopen' Wildwest in Amsterdam Drie doden bij felle brand in oude woning toegelicht programma] De geheimzinnige Alexei Pantchoulidzew MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976 PAGINA 5 "Wie is de mysterieuze kolonel Alexei Pantchoulidzew, de vriend van de moeder van prins Bernhard, die volgens de com missie Donner in de jaren zestig een miljoen dollar ontvang op zijn bankrekeing in Zwitser land? De uit het Russische Georgie af komstige Pantchoulidzew, die in april 1968 op 79-jarige leef tijd in het Overijsselse kasteeltje Warmelo overleed, was in Ne derland een onbekende figuur. Zelf trad hij niet graag op de voorgrond en vrienden zagen hem als een bescheiden, soms zelfs wat schuwe man, die elke vorm van publiciteit veraf schuwde. Voor koningin Juliana was het vaak moeilijk om kolonel Pant choulidzew voor officiële gele genheden uit te nodigen.In 1952 kwamen de moeder van prins Bernhard, en de kolonel uit Duitsland naar Nederland om hun intrek te nemen in het kas teeltje Warmelo. Een rustieke buitenplaats, die de Prins in dat jaar voor 234.000,- gulden voor hen had gekocht. door Jos Hagers huzaren de vader van prins Be rnhard, een Duitse cavalerie- officier, aan het front leren ken nen. Toen Pantchoulidzew in 1922 vanuit Rusland naar Pruisen het tegenwoordige Po len) vluchtte, nam prins Be- rnhards vader de toen 33-jarige kolonel als paardenverzorger in dienst. Pantchoulidzew gaf daarnaast ook les aan Prins Bernhard en aan zijn broertje prins Asch- win, die zoals toen in adelijke kringen gebruikelijk was, niet naar school gingen, maar thuis privè-onderwijs genoten. Ver der hield de kolonel de boekhou ding en de administratie bij van het landgoed Reckenwalde waar de Lippe Biesterfelds woonden. Mensen, die de kolonel uit die tijd kennen, herinneren zich Pantchoulidzew als een zeer godsdienstige en nogal sterke persoonlijkheid. In de zomer van 1934 overleed de vader van prins Bernhard aan maagkanker. Pantchou lidzew beloofde zijn ernstig zieke vriend vlak voor zijn dood,dat hij voor de familie zou blijven zorgen. Voor de toen 23- jarige prins Bernhard was ko lonel Pantchoulidzejv een steun en toeverlaat, waaraan hij zich steeds meer ging hechten. En de kolonel zag er scherp op toe, dat prins Bernhard zijn rechten studie goed deed. Toen prins Bernhard in 1937 met Juliana trouwde, vroeg hij de kolonel getuige te zijn. Het was de eerste keer dat de kolonel naar Nederland kwam en voor het voetlicht trad. Zorgeloos Gedurende de oorlog was er geen contact meer mogelijk tus sen de prins en zijn familie. Tot 1944 leidde men op Recken walde een vrij zorgeloos be staan omdat het oorlogsgeweld aanvankelijk aan het landgoed voorbij gingMaar in de loop van 1944 sleepte de Gestapo, de toen 55-jarige Pantchoulidzew uit huis en werd hij tijdelijk te werk gesteld op een spoorweg station. De SS legde kort daarna beslag op het landgoed, dat als militair hoofdkwartier in gebruik werd genomen. De kolonel slaagde er nog in om een wagonlading meubels mee te nemenwaardoor niet alle fami liebezitting en verloren gingen. In het najaar van 1944 namen de kolonel en prinses Armgard de wijk naar Bad Driberg om' voor enige tijd bij de familie van graaf Bodo von Oeyenhau- sen te gaan wonen. De graaf was de eerste man van prinses Armgard, ze liet zich in 1908 van hem scheiden. Direct nadat de Amerikanen Bad Driburg hadden bevrijd, nam prins Bernhard contact met zijn familie op. Hij had zijn moeder en kolonel Pandchou- lidzew zo lang niet gezien dat ■hij het prettig vond als ze wat dichterbij kwamen wonen. Vandaar dat hij uiteindelijk in 1952 het kasteeltje Warmelo kocht en de prinses en de kolonel naar Nederland verhuisden. Kort daarop werden zij tot Ne derlander geixaturaliseerd. Een toenmalige officier van justitie die de zaak te behandelen kreeg maakte nogal wat bezwaar om dat kolonel Pantchoulidzew geen woord Nederlands sprak, maar na enig geharrewar kreeg de voogd van prins Bernhard toch een Nederlands paspoort. Petrolie-chef De kolonel was in de jaren vijf tig geregeld te gast op paleis Soestdijk om de prinsesjes paardrijles te geven. Van het paleispersoneel kreeg hij toen de bijnaam "de petrolie-chef' om dat hij van elk bezoek gebruik maakte, om zijn auto bij de pa leisgarage vol te laten tanken. De eerste keer dat de kolonel, een sleutelfiguur in het Lockheed- rapport, in het nieuws kwam was in 1956. Hij vertegenwoor digde toen Nederland op de Olympische Spelen bij de dres- suurwedstrijden. Dit optreden wekte nogal wat verbazing om dat hij nog steeds geen woord fJederlands sprak en Nederland uit protest tegen de Russische inval in Hongarije niet mee deed aan de Olympische Spelen in Melbourne. Door een besmettelijke veeziek te, die toen in Australië heerste, was het onderdeel dressuur naar Stockholm verplaatst. Het was overigens niet de eerste keer dat kolonel Pantchoulidzew aan een internationaal ruiter- tournooi meedeed, zowel in het oude Rusland als in Duitsland won hij op tal van wedstrijden onderscheidingen Maar na de Olympische Spelen raakte hij weer in vergetelheid Pas in 1966 was hij weer bij een officiële gebeurtenis aanwezig toen hij een uitnodiging kreeg voor het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus. Twee jaar later stierf kolonel Alexei Pantchoulidzew in het kasteeltje Warmlo. Hij kreeg een sobere begrafenis waarbij al leen de Koninklijke familie en enkele vrienden aanwezig wa ren. Zijn lievelingspaard Las- ka, geleid door de huisknecht van prinses Armgard, volg de de baar. DEN HAAG (SP) - PPR-fractieleider in de Tweede Kamer Bas de Gaay Fortman heeft zaterdag herhaalt, dat zijn partij een parlementair onderzoek wil naar wapenaarikopen van Nederland sinds de Tweede-Wereldoorlog. Het onderzoek zou zich vooral moeten richten op veronderstelde pogingen van wapenfabrikanten tot omkoping en naar de manier waarop het systeem van het betalen van steekpenningen werkt. SPAUBEEK - Politie- en brand- weermannen onderzoeken (op de foto hieronder) de puinhoop, die er is overgebleven van een huis dat gisteravond bij een gasontploffing in het Limburgse Spaubeek werd verwoest. Een ander huis werd door de ontploffing slooprijp en een derde woning werd zwaar bescha digd. Elf mensen werden dakloos. De meeste bewoners waren op het moment van de ontploffing niet thuis. Aanvankelijk werd wel ge vreesd voor het leven van een 17- jarig meisje die zich onder het puin bevond. Zij had echter het geluk dat op het moment van de ontploffing een radiator haar bescherming bood tegen het puin. Bas de Gaay Fortman krijgt 'uitbrander' In kringen van de PvdA werd dit weekeinde gezegd, dat het PPR- j voorstel eerst moet worden be sproken in de vaste commissie voor defensie uit de Tweede Kamer, i Men was bij de PvdA verbaasd, dat de PPR op eigen houtje het voorstel heeft gelanceerd en geen overleg met de progressieve partners (PvdA en D'66) heeft gevoerd. 1 Ook de aanwijzing in het rapport van de Commissie van Drie dat de 1 Amerikaanse vliegtuigfabrikant Lockheed Nederlandse volksver tegenwoordigers heeft proberen te bewerken zal vermoedelijk eerst in de defensiecommissie worden be sproken. De opzet van Lockheed was om Orionvliegtuigen voor de marine te laten bestellen. Prins Be rnhard heeft zich eveneens inge spannen voor een Nederlandse Orion-bestelling. Boekwinkels Terwijl het in de boekwinkels storm loopt voor het rapport van de commissie-Donner, was dit wee keinde de publieke belangstelling rond paleis Soestdijk vrijwel nihil. De Baarnse politie had er rekening mee gehouden dat het paleis een toeristische attractie van belang zou worden maar het bleef stil bij het paleis. Koningin Juliana bracht zaterdag een bezoek aan de wed strijden voor het wereldkampioen schap vierspannen in Apeldoorn. Van het bestuur van de Staatkun dig Gereformeerde Partij (SGP) ontving de koningin een telegram waarin het bestuur zegt zich ge dwongen te voelen de vorstin in deze moeilijke dagen Gods onmis bare zegen toe te wensen, j De betrokkenheid van prins Be rnhard bij het Lockheed-schandaal heeft het afgelopen weekeinde wèer heel wat tongen losgemaakt. Dr. J. D. v.d. Meulen, wetenschap- i pelijk hoofdmedewerker strafrecht aan de juridische faculteit van de gemeente universiteit Amsterdam j betoogde in een tv-uitzending van j KRO's Brandpunt dat bij het niet t instellen van een gerechtelijk voor onderzoek tegen de prins het rechtsgelijkheidsprincipe met de voeten wordt getreden. Volgens hem kan de regeringsbeslissing om geen onderzoek in te stellen hoogst ernstige gevolgen hebben. Hij ver wees hierbij naar het feit dat deze beslissing zich niet alleen uitstrekt tot prins Bernhard maar tot ieder een die bij de Lockheed-zaak is be trokken. Zijn collega aan de uni versiteit van Amsterdam, prof. mr. T. Prakke, hoogleraar in het straf recht, durfde deze uiterste conse quentie niet aan. Hij stelde dat uit het rapport bleek dat voldoende aanknopingspunten aanwezig wa ren om een gerechtelijk vooronder zoek te rechtvaardigen. Het argu ment van een mogelijke konin krijkscrisis vond hij echter steek houdend genoeg om akkoord te kunnen gaan met het regeringsbes luit niet tot vervolging over te gaan. Ravage bij Ede na botsing EDE (ANP) - Het verkeer op rijks weg 12 (Utrecht-Duitse grens) is za terdagnacht lange tijd gestremd geweest wegens een omvangrijke kettingbotsing onder de gemeente Ede. Bij de botsing waren elf auto's betrokken. Ambulances brachten zes gewonden naar verschillende ziekenhuizen in de omgeving. Een zestienjarig meisje uit Huissen (Gld), dat uit de auto was gestapt om het naderende verkeer te waar schuwen, werd door een slippende auto aangereden. Zij liep daarbij een schedelbasisfractuur op. De chaos ontstond doordat een auto op een voorligger reed en daarbij kan telde en over de kop sloeg. DEN HAAG (SP) - Fractieleider Bas de Gaay Fortman van de PPR heeft van zijn partijgenoten in de landelijke kerngroep een te rechtwijzing gehad. De Kern groep liet zaterdag weten, dat De Gaay Fortman beter zijn mond had kunnen houden over mis bruik van sociale voorzieningen. Na een weekje op een gewestelijk arbeidsbureau in Amersfoort te hebben gewerkt zei de PPR- voorman, dat er een scherpere controle moest komen op het misbruik. "Het benadrukken van misbruik van sociale voorzienin gen of het constateren dat dit zou stijgen drukt ten onrechte een negatief stempel op de mensen, die vaak tegen wil en dank werk loos zijn", vond de kerngroep. De PPR-vertegenwoordigers noemden het voorts niet onbe grijpelijk, dat sommige mensen er weinig voor voelen om te wer ken. Zij meenden, dat in de toe komst arbeid en inkomen van el kaar losgekoppeld moeten wor den. Inmiddels is binnen de PPR de strijd ontbrandt over het poli tieke leiderschap. Voor de post van lijsttrekker bij de verkiezin gen, volgend jaar 25 mei, hebben zich vier kandidaten gemeld: par tijvoorzitter Ria Beckers, staats secretaris Michel van Huiten en de tweede-kamerleden Leo Jan sen en Dolf Coppes. De huidige politieke leider, Bas de Gaay Fortman, heeft vrij kort na de vorming van het kabinet-Den Uyl in 1973 laten weten niet nog eens als lijsttrekker te willen op treden. De Nederlandse amateur-cineast Menno Mennes uit Roden (Dr.) heeft op het wereld-filmfestival voor amateurs in het Oostenrijkse Baden het zilver gewonnen. Hij kreeg de zilveren plak voor een 15 minuten durende speelfilm, getiteld „Wat blijft is genoeg". AMSTERDAM (ANP) - Op volle sterkte werkend hebben surveil lanceauto's van de Amsterdamse politie zaterdagochtend om half elf urenlang het hart van de Amster damse binnenstad tussen Vijzel straat en Koningsplein uitgekamd op jacht naar drie mannen die aan het Koningsplein 13 met een moker de etalageruit insloegen van een juwelierszaak en daarbij betrapt werden door een toevallig passe rende politie-auto. Er volgden ware wildwest tonelen. De drie daders zetten het op een lopen met een flinke buit aan aller lei juwelen en horloges, die zij uit de etalage hadden gegrist. Om de hoek in de Reguliersdwarsstraat werden ze door de politie-auto ach terhaald. Juist toen deze stopte en de agenten uit de wagen wilden springen, vuurde een van de man nen dwars door de voorruit. Hij trof een 30-jarige wachtmeester van de Koninklijke Marechaussee in de schouder. De wachtmeester viel bloedend op straat en werd korte tijd later naar het Binnengasthuis overgebracht, waar de kogel uit zijn schouder moest worden verwij derd. •Rotterdam (SP) - Een zoek tocht naar haar kinderen in de fel brandende woning aan het Zwaanshals in Rotterdam heeft za terdagmiddag het leven gekost aan de 29-jarige mevrouw Gerdina Verbrugh-Van Aarnout. Ook haar 8-jarig zoontje Henkie kwam in de vuurzee in de Rotterdamse wijk "het oude noorden" om het leven. Het derde slachtoffer was de 21- jarige Henk van Aarnout, broer van de vrouw, die na een nachtdienst op zolder lag te slapen. Mevrouw Verbrugh, die op enkele honderden meters afstand van haar woning in een winkel werkt, werd zaterdagmiddag door een vriendje van Henkie te hulp geroepen, om dat in de woning brand was ont staan. Henkie was daar met twee vriendjes tosties aan het bakken. De vrouw rende de al fel brandende woning binnen omdat zij niet wist hoeveel van haar vijf kinderen bin nen zouden zijn. Wel wist ze, dat haar broer op zolder lag te slapen. Later bleek, dat de andere kinderen bij kennissen waren. Buren hebben mevrouw Verbrugh nog met haar zoon op de de arm voor het raam en aan de achterzijde op het balkon zien staan. Doordat de vlammen zich razendsnel in de oude woning verspreidden, werden alle vluchtwegen afgesloten. Toen de gealarmeerde vader bij zijn nog steeds in lichter laaie staande woning aankwam en hoorde dat er familieleden binnen moesten zijn, moesten omstanders hem beletten het pand binnen te gaan. In ongeveer 20 minuten had de brandweer het vuur bedwongen. Tijdens het nablussen vond men de stoffelijke overschotten van de vrouw en haar zoontje in een ach terkamer op de tweede etage, Henk van Aürnout lag op zolder. Intussen slaagden de drie rovers erin te ontkomen in de richting van de Vijzelstraat. Het gealarmeerde hoofdbureau dirigeerde vervolgens terstond alle in de binnenstad be schikbare wagens naar De Munt bij de Vijzelstraat. Op aanwijzingen van voorbijgangers werden enkele panden geheel doorzocht, zoals MacDonaldss Restaurant en de Spaarbank voor de stad Amster dam, die over een dienstingang be schikt in de Vijzelstraat. Gelijktij dig grendelden andere agenten in een wijde cirkel de omgeving voor alle verkeer af, inclusief het tram verkeer. Bij een onderzoek in een kelder ruimte onder de bar van het Carlton hotel troffen agenten echter enige kledij aan, die daar niet thuis hoor de. Aangenomen wordt dat een der daders de kelderruimte is inge vlucht en zich daar in grote haast heeft verkleed, waarna hij opnieuw de straat opging en zonder moeite ontkwam, mogelijk vlak langs de agenten lopend. Intussen werd in de Reguliersd warsstraat op straat een zestal ko gels aangetroffen. Een zegsman van de politie verklaarde later, dat zich daar een kort, maar hevig vuurgevecht heeft afgespeeld. Na dat de wachtmeester van de mare chaussee in de schouder was ge troffen, beantwoordde de tweede agent uit de wagen het vuur. Voor zover bekend raakte hij echter geen der daders. Na afloop van het vuurgevecht vonden agenten en omwonenden in de Reguliersdwarsstraat een deel van de geroofde buit terug. Daar onder bevond zich een zeer kost baar horloge, dat f 58.000,- waard zou zijn, alsmede een aantal parels en andere juwelen. Desalniettemin bedraagt de schade voor de juwe- NEDERLAND I 18.45 - TV-informatie voor Surinaamse Nederlanders (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - Jij moet kiezen Ewout (NCRV) 19.45 - NCRV van toen: Soubrette, tv-spel (NCRV) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - The Collaborators, Canadese politieserie (NCRV) 20.40 - Roken? Zo kom je er van af (NCRV) 22.55 - Vanavond Het Urker Mannenkoor „Halleluja" (NCRV) 23.05 - Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 - Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - Aan de rand van de afgrond, natuurfilm (TROS) 20.00 - Journaal (NOS) 20.25 - Switch, Amerikaanse tv-serie (TROS) 21.35 - The best of Jack Jersey, liedjesprogramma (TROS) 22.00 - Aktua TV (TROS) 22.45 - Bob Hope's Jubileumshow (TROS) 23.25 - Journaal (NOS) Wie de berichtgeving op de televisie over het rapport van de commissie-Donner heeft ge volgd, zal wellicht verbaasd staan over de onverstoorbaar heid waarmee tv-land gedu rende het afgelopen weekeinde overging tot de orde van de dag. Afgezien van wat nieuwsflitsen in het journaal, haakte alleen Brandpunt verder in de rege ringsconclusies. Men moest het verder doen met een oubollige Wisdom-show, zaterdagavond bij de KRO; en met een gala van het Franse chanson bij de TROS op zon dag. Andere koek was "het dossier Tsjombe", dat - zeker tegen de achtergrond van de turbulente ontwikkelingen op het "zwarte continent" - een uitstekend overzicht gaf van de gevolgen van het Europese kolonialisme in het tegenwoordige Zaire. Een film waarin verrassend veel in teressante ooggetuigen van de gebeurtenissen rond de kwestie-Katanga, in flitsend tempo de stukjes ervaringen tot een overzichtelijke puzzel bij een gaarden. Al lag het tempo van de montage wel tegen de grens van het menselijk incas seringsvermogen. De prijswinnende Norman Wisdom van de BBC bleek een danige teleurstelling. Wisdoms faam als slapstick-comediant werd in deze show niet waar gemaakt, zelfs geweld aange daan. Een aloud nummertje van Brenda Lee en een beetje op trommeltjes slaan garanderen tegenwoordig slechts in enkele gevallen echt kwaliteitsamu sement. Ongelukkige samen loop van omstandigheden was, dat die man met die vervelende struisvogel eerder in een Rudi-Carrellshow ook al danig irriteerde. Droeviger was nog de act met de schopstoel: een stoel met een hamer van boven, een bokshand opzij en nog iets scherps van onderen, die bij het musiceren voor pijnlijke sterre tjes moet zorgen in het praatbal lonnetje van de komiek. De stompzinnigheid waarmee Wisdom zich in deze pseudo- masochistische vertoning stort te, deed de deur dicht. AI. Onder de titel "Jij moet kiezen Ewout" maakte een team van de NCRV-tv vorig najaar een film in het Joegoslavische deel van Ma cedonië, in de omgeving van Ohrid. De film, waarvoor regisseur Klaas Rusticus ook het scenario schreef en waarin hij de rol van herder speelt, wordt vanavond om 19.05 uur via Nederland I door de omroep uitgezonden. Het verhaal speelt zich af in de wereld tussen werkelijkheid en fantasie. Ewout, zoon van een ambtenaar, heeft tien jaar in Joegos lavië gewoond. Zijn vader was in die tijd ambassade-secretaris in Belgrado. Ewout voelde zich daar thuis, vooral in het dorp Mestovo, waar zijn ouders een weekeindhuisje hadden gehuurd, tevens ge schikt voor korte vakanties. Hier maakte hij kennis met Naum, een Nederlander die het lawaai van zijn geboorteland was ontvlucht om op de hoogvlakte met zijn schapen "van de wind" te leven. In Wassenaar mist Ewout zijn vrienden uit Mestovo. Er is geen moge lijkheid om af en toe terug te gaan. Toch zoekt en vindt hij een gelegenheid. Het is alleen de vraag of zijn bijna wekelijkse reizen naar Macedonië werkelijkheid zijn of uit sluitend in zijn fantasie voorkomen. Op 28 mei 1964 werd het blijspel "Soubrette" van de Franse schrijver Jacques Deval voor tv uitgezonden. Het stuk wordt nu in de serie "NCRV-tv van toen" opnieuw gebracht, en wel om 19.45 uur via Nederland I. In "Soubrette" verplaatst de schrijver de kijker naar het milieu van miljonairs. Men maakt kennis met de familie Camngton, erg rijk, althans daar gaat ze voor door. De familie heeft meer dan oppervlakkige relaties met een andere schatrijke familie. Zij hoopt de banden met deze "vrienden" nauwer aan te halen door hun zoon te laten trouwen met de dochter van de vrien den. Dat loopt echter niet op rolletjes. Met Petra Laseur, Mary Dresselhuys.Joan Remmelts, Ramses Shaffy .Ingeborg Elzevier, Jan Teulings en Paula Petri. lier volgens hem toch enkele hon derdduizenden guldens. Het verkeer werd pas na ongeveer anderhalf uur weer doorgelaten. Geen der daders, volgens de politie vermoedelijk Zuid-Europeanen werd gepakt. Wel echter gelooft de recherche mogelijk enige aanwij zingen te kunnen trekken uit de ge vonden kleding. Veel overlast door noodweer Ï)EN HELDER/EINDHOVEN (ANP) - Op diverse plaatsen in ons land barstte zaterdag een noodweer !os. Zaterdagmorgen bezorgde een wolkbreuk boven Den Helder de politie en brandweer handenvol werk. In het oude stadsgedeelte liepen tien straten onder water, wat overlast in veel huizen opleverde. In het centraal antennesysteem van een woonblok sloeg de bliksem in. De brandweer kon het begin van brand blussen. In Eindhoven sloeg zaterdagmiddag de bliksem twee maal in, eenmaal in een woning zonder verder schade aan te richten ep eenmaal in een bouwkeet die tot de grond toe afbrandde. Op het zelfde moment bleven diverse overwegbomen gesloten zodat ver keersstremmingen ontstonden. De rijksweg Eindhoven-Weert kwam door een enorme onweersbui ge deeltelijk blank te staan. Een auto raakte van de weg zonder dat zich daarbij persoonlijke ongelukken voordeden. MAANDAG 30 AUGUSTUS Hilversum I EO 18.00 (S) Wij hebben een woord voor de wereld. P.P.: 18.19 Christelijk Histo rische Unie. EO 18.30 Nws. 18.41 Grammofoonmuziek. 18.45 (S) Lektuur op tafel. 19.00 (S) Ronduit. 19.40 (S) Bij bels perspectief. 20.00 (S) Reportage Middemachtsroepdag. 20.25 (S) EO- Metterdaad. 20.30 (S) Te mogen leven, hoorspel. 21.25 (S) Snaar en spel. 21.45 (S) Avondoverdenking. NOS: 22.00 Voor blinden en slechtzienden. NCRV: 22.40 (S) Hier en Nu Veronica: 22.55 (S) 3600 seconden muiiek en informatie. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum H NCRV: 18.00 Nws. 18.11 Hier en nu. Aan- sl. Makro: sociaal economische rubriek. 18.40 (S) Bandstand. PP. 19.00 KVP. NCRV: 19.30 (S) Muziek in uw straatje. 19.25 (S) Een, twee, uit de maat. Pro gramma over onderwijs en opvoeding. 19.45 (S) Met uw instemming. Het lied van de week. 20.00 Nws. 20.05 (S) Ope ningsconcert Haarlemse orgelmaand. 21.15 (S) Oude Italiaanse Kamermuziek. 21.35 Literama. 22.22 (S) Poèrama. 22.42 (S) Doodspreken, hoorspel. NOS: 23.00 Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Nws. Hilversum Hl NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-maal AVRO: 19.02 Let's twist again. 20.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Blues, ballads en Beat 22.55 Med. 23.02 (S) Candlelightshow 0.02 Radiojournaal. AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Dag met een gaatje. (7.30 Nws. 7.41 Radiojourn.). 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvrouw. 8.45 Progr.-overz. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Gev. 10.00 Radio Lawaaipape- gaai. 10.00 Arbeidsvitaminen. (10.30 Nws. 10.33 Radiojourn.). 11.30 (S) Ron dom twaalf. (11.55 Beursber.). 12.26 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Radiojourn. 13.00 Knipperlicht 13.25 'n Middagje AVRO. (15.30 Nws. 15.33 Ra diojourn.). Overheidsvoorlichting: 17.20 Nws. uit de Ned. Ant. AVRO: 17.30 Nws. 17.32 Radiojourn. 17.50 (S) Y'U come. Hilversum II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Het levende woord. 7.25 Badinerie. 7.54 Overweging. 8.00 Nws. 8.11 Echo. 8.30 Aubade. 9.00 De letter M. (9.30 Scheep spraat. 9.35 Waterst.). 10.30 Schoolradio. (11.00 Nws.). 11.30 Ouder worden we al lemaal. 12.00 Zomer '76. Overheidsvoor- lichting: 12.49 Ministerie van Defensie over de rechtspositie verzetsmilitairen. 13.00 Nws. 13.11 Echomagaz. 13.49 Een mens als jij. 14.00 Schoolradio. 15.00 Uit het operette album. 16.00 Nws. 16.03 Fons Disch met Chriet Titulaer over het Viking projekt. 17.00 (S) De hutsgeklut- ste kinderspelen. 17.20 (S) Country time. 17.45 Verkenning. 17.55 Med. Hilversum III 7.02 (S) Gesodemeurders. Van 9.00-14.00 Rechtstreekse uitz. vanaf de Firato in Amsterdam. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. Van 12.00-14.00 Akt. via Dingen van de Dag. 12.03 (S) VARA's zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-top-20 en de tip-LP. Van 17.00- 18.00 Akt via Dingen van de Dag. 17.03 (S) Alfred Lagarde. Hilversum IV TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Capriccio. 9.00 Nws. 9.02 Aktua-klankbeeld. 9.30 (S) Het kind en wij. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest verkochte "Klassieke tien". 13.30 (S) Ko ren en korpsen. 14.00 Nws. 14.02 Aktua- special. 14.30 (S) Om de kunst 15.00- 17.00 (S) Belcantorium. DUITSE TV MAANDAG 30 AUGUSTUS Duitsland I 17.55-18.00 Journaal. (Regionaal progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Akt 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau- magazine. 19.26 Der Anklager. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 Nws. uit Noordrijnland-Westfalen. 18.05 Die Assistenzarzte. Aansl.: Kein schoner Land. 19L15 Akt 19.45 Spiel urn 4tel vor 8). 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Report, akt. 21.00 Kein Kommentar. 21.45 Der Zankapfel. doe. 22.30-22.50 Journaal, kommentaar en weerber. Duitsland 17.00 Journaal. 17.10 Die Schnapphah- ne, tv-serie. 17.35'Akt. en muz. 18.20 Das neue Land. 19.00 Journaal en verkie zingspraatje. 19.30 Een dans voor de Ma donna. 20.15 Kontakte. 21.00 Journaal en verkiezingspraatje. 21.15 What did you do in the War, Daddy, speelfilm. 22.45 Sammy Davis jr. show. 23.35 Journaal. BELGISCHE TV MAANDAG 30 AUGUSTUS Belglè-Nederlands 18.00 Barbapapa. 18.05 Voor de kleuters. 18.20 Hond op de vlucht. 18.45 Docu mentaire film. 19.15-Sport 19.38 Med. en weerber. 19.45 Journaal. 20.15 Kwis. 21.00 De postwissel. 22.30-22.40 Jour-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 5