Ondanks eerste zege van PSY blijft Rijvers knorrig baasje Eindhoven weer gelijk VOETBAL EXTRA thM •kV SCORES IN BETAALD VOETBAL Den Haag komt goed weg AUTOSPORT EIST TOL Nygaard wijst AZ'67 de weg PAGINA 10 MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976 EINDHOVEN - Zelfs PSV's eerste seizoenoverwinning (2- 0) bracht Kees Rijvers niet aan het lachen. Integendeel: als een knorrig oud baasje beschuldigde de trainer weer eens een tegenstander van anti-voetbal. Was het drie dagen tevo ren FC Den Haag, dat zich de gramschap van Rijvers op de hals haalde, zaterdag diende Sparta zich, aldus Rijvers diep te schamen. Feyenoord - Go Ahead Eag les 3-1 (2-1), 10. Nico Jansen 1-0, 37. Terry Hendriks 1-1, 44. Schneider 2-1,64. Schneider 3-1 (strafschop). Scheidsrechter Beukman, toeschouwers 25.000. AZ'67 - NAC 4-1 (1-0) 31. Arntz 1-0, 50. Brouwers 1-1, 57. Vonk 2-1, 65. Nygaard (straf schop) 3-1, Kist 4-1. Toeschou wers 8000, scheidsrechter Ram. FC Den Haag- Eindhoven 1-1 (1-1). 22. Strik 0-1 (strafschop), 44. Kila 1-1. Scheidsrechter. Keizer. Toeschouwers 8500. De Graafschap - FC VW 0-1 (0-0), 50. Van der Weiden 0-1. Scheidsrechter Berrevoets, toeschouwers 5000. Roda JC - F C. Utrecht 1-1 (1-0). 34. Nanninga 1-0, 36. Van Veen 1-1. Scheidsrechter Wee rink, toeschouwers 12.000. NEC - FC Twente 4-0 (3-0) 7. Hoogendoorn 1-0, 15. Posthu mus 2-0, 40. Peters 3-0, 55. Meijers 4-0. Scheidsrechter Corver, toeschouwers 18.000. FC Amsterdam - Telstar 1-1 (1-1). Score: 24. Sörensen (straf schop) 1-0, 35. Stout 1-1. SPORT Scheidsrechter Wellinga, toe schouwers 4000. Haarlem - Ajax 2-0 (2-0). 24. De Kip 1-0, 32. De Vries (straf schop) 2-0. Scheidsrechter De Bruin, toeschouwers 18.000. FC Groningen - Fortuna SC 2-0 (1-0). Score: 42. Van Loon 1-0, 66. Bakker (strafschop) 2-0. Scheidsrechter Thomas, toe schouwers 6000. FC Dordrecht - PEC Zwolle 0-2 (0-1). Score: 28. Van Slooten 0-1, 78. Jans 0-2. Scheidsrechter Draaisma, toeschouwers 4500. Heerenveen - FC Den Bosch 1-0 (0-0). Score: 81. Seegers 1-0. Scheidsrechter Van Oyen, toe schouwers 4600. SPORT Excelsior - Vitesse 1-3 (0-3). Score: 17. Gerdsen 0-1, 23. Bur- sac 0-2, 41. Gerdsen 0-3, 87. Roggeveen 1-3. Scheidsrechter Derks, toeschouwers 2000. Wageningen - Helmond Sport 2-0 (1-0). Score: 41. Van Vijfeiken (strafschop) 1-0, 87. Frandsen 2-0. Scheidsrechter Beek, toeschouwers 3500. MVV - Veendam 2-1 (1-1). Score: 8. Wieringa 0-1, 44. en 89. Bonfrére 1-1 en 2-1. Scheids rechter Van Ettenkovèn, toe schouwers 8000. Heracles-Volendam 1-2(1-2). Score: 4. Bronkers (strafschop) 1-0, 8. Bondt 1-1, 43. Sier 1-2. Scheidsrechter Vervoort, toe schouwers 2100. Willem II - SC Amersfoort 4-1 (0-1). Score: 27. Teunissen 0-1, 32. Broeken 1-1, 68. Swaans 2-1, 70. Schutter 3-1, 76. Breuer (strafschop) 4-1. Scheidsrechter Van Swieten, toeschouwers 3000. FC Vlaardingen - SC Cam- buur 2-1 (1-0). Score: 35. Beek 1-0,76. Tijl 2-0,87. De Blauw 2-1. Scheidsrechter Klink, toe schouwers 3000. als u een goede baan wilt, bel dan Fokker-VFW (020) 5443921 Was PSV-Sparta een duel met het schuim op de lippen? Welnee. SPORTTOTO Toto 1 2 3 Den Haag-Eindhoven X PSV-Sparta X Haarlem-Ajax X AZ'67-NAc X Graafschap-VW X NEC-Twente X Roda JC-Utrecht X A,dam-Telstar X Fe.venoord-Eagles X Excels.-Vitesse X Dordrecht-PEC X Heracles-Volendam X Willem II-Amersf. X Lotto NEDERLAND De winnende getallen van lotto no. 35 zijn: 9 17 22 26 30 39. Res. getal 2. Het aantal deelnemers aan lotto no. 35 bedroeg 749.140. Het prijzenbed- rag is 1.537.861,-. DUITSLAND De winnende getallen in de West- duitse lotto zijn: 4 6 8 9 29 43. Reser vegetal 49. supertrio: Reuze radprijs te Alkmaar, lno 3 (Loeno W, C. Imming), 2 no 2 (Mes- quita), 3 no )King Baker). Uitke ring 221,80 omzet: f 42.603. ZEILEN - Op het Grevelingenmeer bij Bruinisse is gisteren Ronald de Haan uit Nijmegen Nederlands kampioen geworden in de Katama- ranklasse. HANDBAL - Mora Swift heeft gis teren het internationale handbal- toernooi in West Berlijn gewonnen. De Nederlandse kampioen bij de dames versloeg in de finale Guts- muth uit West-Duitsland met 12-11. Scheidsrechter Van Dijken liet alleen voetballen, paste gedurfd de voordeelregel toe en had de wedstrijd volkomen in de hand. Sparta ligt PS V echter o Door Cer Stolk ploeg mag tanende zijn, uitgere kend tegen de sportieve Philips-werknemers vliegen de slidings er vlot uit. Tegen een stroef draaiend elftal als het hui dige PSV kan dat bikkel-voetbal tot irritatie leiden. Zoals zater dag. Alleen wordt het langzaam aan erg vervelend om het man netje Rijvers na afloop van elke al dan niet half mislukte show te horen zeuren over zijn vermale dijde tegenstanders. Dat deel van de 19.000 kijkers, dat niet partijdig was, moet zich geamuseerd hebben. Twee facto ren droegen er in niet onaanzien lijke mate toe bij dat de strijd tus sen het steenrijke PSV en het armlastige met gemeenschaps geld in leven gehouden Sparta niet in een éénrichting-file uit mondde. Enerzijds de instelling, waarmee Sparta zich wapende, anderzijds de wanhopige naar evenwicht zoekende PSV- formatie zijn er de oorzaak van geweest dat het produkt voetbal in goede kwaliteit aan de man kon worden gebracht. Begrijpelijk, die snelle irritatie aan PSV-zijde? Misschien. Twee ach tereenvolgende remise-partijen (Eindhoven. FC Den Haag) zaai den gelijktijdig met de voor sprong, die de randstad-clubs namen, twijfel en frustratie in Eindhoven. Van Sparta moest gewonnen worden, alleen: Sparta wilde niet meewerken. Sparta stribbelde zonder zelf het initia tief te schuwen hardnekkig tegen. Had in Dries Visser een voorstopper, die Ralf Edström al uit balans bracht voordat deze de bal kon aannemen, zoals dezelfde Visser weliswaar alle luchtduels van de een hoofd grotere Zweed verloor, maar er tijdens de sprong steeds weer in slaagde Edström enkele graden uit positie te wrik ken, waardoor diens gevreesde doorkopballen aan zuiverheid verloren. FC Den Haags Simon Doesburg protesteert voor buitenspel nadat Dahlquist (rechts) heeft gescoord. van Vliet had dat Visser voorge daan. PSV's irritatie nam toe naar gelang Sparta op het middenveld triom feerde. Dat was niet louter de verdienste van het kwartet Mi- chielsen, Lees, Weerdenburg en De Goey, want Spartaanse aan vallers als Clarke en Van Stave ren liepen zich al storend uit de naad om PSV het uitverdedigen te bemoeilijken. Pal op de man dekkend kon Weerdenburg ki lometervreter Lubse zo uitscha kelen, maakte de Engelsman Lees fluwelen Van der Kuylen lang onzichtbaar en was er voor totaal-voetballer Willy van der Kerkhof tegen Michielsen een minder opvallende rol weggelegd dan in voorgaande wedstrijden. Aan de rechterkant van dat mid denveld, rukte Leendert de Goey enkele keren op tot diep in de PSV-verdediging. Om Cor Brom nog maar eens te bewijzen hoe verstandig deze er aan deed Frank Weerdenburg op te roepen voor de aanvaller Van der Meer. Irritatie te over, scheidsrechter Van Dijken, die er door beïnvloed leek te worden. Een gele kaart voor Lees, die wachtte met het nemen van een vrije trap omdat Lubse de voorgeschreven af stand van 9.15 meter niet in acht Wegens tijdrekken bij het i een vrije trap, heette later de dubieuze verklaring. Mi chielsen, geveld door een trap van Poortvliet, gevolgd door tafe relen waarbij Doesburg schreeuwend zijn doel verliet en Rijvers de dug-out uitrende om de arbiter te vertellen dat het al lemaal comedie was. En voetbal, goed voetbal, waarin PSV zes minuten voor rust einde lijk op succes aanstuurde. Niet zonder medewerking van Spar tanen overigens. Doesburg en Visser, die de bal evenmin raak ten als Edström, Peter Dahlquist, die zijn voordeel deed met de voorzet van René van de Kerk hof: 1-0. Voetbal ook, waarin Van Dijken PSV als hij gewild had op stipwerk had kunnen onthalen. Maar Van Dijken wilde niet, wuifde Balkesteins charge op de benen van Edström weg. En een schitterende actie van Michielsen die Willie van de Kerkhof voor aap zette. Van Beveren zweefde echter lenig naar de plek waar Clarke koppend doel had willen treffen. Met een ijzig hoog tempo en direc ter voetbal trachtte PSV nadien Sparta definitief te vellen. Eind- hovens zelfvertrouwen bleef niettemin uit. Spartaans balver lies mocht in dat tweede bedrijf ademnood verraden, de Rotter damse linies bleven redelijk ge sloten. Pas nadat Edström zijn plaats aan Postuma afstond, kreeg PSV's overwinning gestal te. Postuma's bereikte de onge dekte Dahlquist die op de rand van buitenspel stond naar grens rechter Pasanea verzuimde de vlag te trekken, die hij tevoren zo vaak ten onrechte had gehan teerd. Zo verloor Sparta een wed strijd, waarin met wat geluk meer had gezeten. WATKINS GLEN - De autosport heeft gisteren in Watkins Glen op nieuw een slachtoffer geëist. Mark Freed, een 29-jarige coureur verloor tijdens wedstrijden op het circuit van Watkins Glen in een bocht de macht over het stuur en sloeg met grote snelheid door vier vanghek- ken. Hij overleed in een ziekenhuis ten gevolge van ernstige verwondin gen aan de borst en het hoofd. DEN HAAG - Na PSV en Go Ahead Eagles heeft ook FC Den Haag er varen, dat er dit seizoen met Eind hoven niet valt te spotten. De ploeg van de door een achillespeesbles sure geplaagde trainer Rinus Go- sens (inmiddels uit de rolstoel, maar nog wel op krukken) be haalde zijn derde achtereenvol gende gelijke spel. Het werd in het Zuiderpark, waar datzelfde Eind hoven vorig seizoen met 0-6 werd verslagen, 1-1 en daarmee kwam wellicht FC Den Haag nog het beste weg. Eindhoven heeft in de tweede helft vaak met de rug tegen de muur ge staan, maar was in het eerste deel van de strijd de grote smaakmaker en een forse achterstand bij de rust voor de Malatinsky-elf zou het ge volg zijn geweest, wanneer arbiter Jan Keizer en domme pech Eind- hovense doelpunten in de ope ningsfase niet in de weg hadden ge staan. In de tiende minuut floot Keizer de scorende Goedhart ten onrechte voor buitenspel terug. Vier minuten later schoot Savic uit een vrye trap tegen de paal en kort daarop mikte Bleijenberg net Het kwam echter mede door het chaotische spel van Den Haag. de vleugelverdedigers waren zelden op hun plaatsen op het middenveld vielen grote gaten. De beloning voor Eindhoven kwam in de 22e minuut. Schapendonk werd door doelman Van Antwerpen onderuit gehaald en Keizer wees onverbid delijk naar de stip. Strik maakte geen fout Nog voor de rust kwam FC Den Haag naast Eindhoven. De eerste werkelijk goede aanval le verde succes op. Hoekema trok voor en Kila liep de bal in het doel. Eindhoven stelde zich in de tweede helft tevreden met een punt. Go- sens versterkte zijn middenveld en liet invaller Jacobs eenzaam in de spits ronddolen. Den Haag stelde alles in het werk de winst te pak ken. Mansveld verliet zijn plaats in de verdediging en Malatinsky zette Swanenburg (voor Jol) en Ouwe hand (voor de onopvallende Al- bertsen) in Het baatte echter niét. Het had zelfs 1-2 kunnen wor den als Keizer het onderuitlopen van Jacobs door Van Vliet met een tweede Einohovense 11-metertrap had bestraft. ALKMAAR - De terugkeer van Nygaard (twee wedstrijden schor sing) heeft AZ het vermogen gege ven zich te herstellen van de neder laag tegen Ajax. NAC kon AZ in de eerste helft nog wel weerstaan, scoorde kort na rust zelfs de ge lijkmaker na een blunder van doelman Vooys, maar bleek daarna de op tempo komende Alkmaarse ploeg niet meer te kunnen weer staan. AZ speelde in de eerste helft nog onsamenhangend en nerveus, kreeg door Arntz wel een voor sprong, maar die gaf de Alkmaarse ploeg niet meer geestkracht. NAC, goed gestuwd door Smits, kwam na rust terug door een doelpunt van Brouwers, maar vooral door een verkeerde „aanpak" van Vooys. Uit een vrije trap van de op het mid denveld teruggekeerde Hoven- kamp kon de als vanouds linksback spelende Vonk AZ opnieuw een voorsprong geven. De Alkmaar- ders bouwden dit in hoog tempo uit. Nygaard kon uit een strafschop wegens hands AZ meer zelfver trouwen geven en Kist tenslotte bepaalde de eindstand op 4-1, al zat aan die goal de geur van buitenspel. Trainer Hans Kraay was zaterdag niet aanwezig. Hij was ditmaal niet voor een aankoop naar het buiten land, maar moest door angina ge veld thuisblijven. Willem van Hanegem, hij leeft. De laatste opzienbarende stunt van onze medewerker dateert van vrij dag jongstleden. Zonder dat er dit keer gele kaarten aan te pas kwa men, leidde Willem het paard van dochter Alies aan de teugel de huiskamer in Leerbroek binnen. Truus' moederhart protesteerde vervolgens nauwelijks, toen de voetbal-delinquent uitriep dat het buiten beesteweer was. Willem: „luister Truus, je weet dat de stal nog niet af is dat het paard mooi geroskamd is omdat Aliesje mor gen een wedstrijd heeft. We kunnen het beest niet te pletter laten rege- En toen was er koffie, dus ging Willem er met het paard over zijn schouder heenkijkend bij zitten. Willem liefkozend met zijn hand over de paardenek aaiend: "Met dit weer laat je nog geen hond buiten. Zelfs Brox zou ik hebben binnen geroepen". 0 Jolijt te over in huize Van Hane gem, waar de familie na veel narig heid koffie dronk met een heus paard. Het werd nóg gezelliger toen Nico Jansen plotseling lawaaierig binnenstapte met onder elke arm een konijn. Terwijl het paard vro lijk hinnikend begon te stoeien met Truus' porceleinen servies, gooide Nico zijn spartelende vracht op ta fel neer. "Hier", zei Nico eenvou dig, "de een heet Willem, de andere Truus". Van Willems niet-sprekende paard naar het Philips sportpark, waar Voetbal Extra zaterdagavond Petra van Beveren met de herwon nen Oranje-liefde van haar echtge noot feliciteerde. Petra reageerde nogal koeltjes, kortom, vond er weinig leuks aan dat Nederlands beste keeper tussen twee Europa Cup-wedstrijden nog even met het Nederlands elftal naar IJsland zou overwippen. Een verslaggever met gevoel voor humor "De ene keer is het Cruijff, die Jan uit Zeist stuurt, de andere keer Petra". Een weer ouderwets schreeu wende Doesburg kon in Eindhoven trouwens niet voorkomen, dat de jongens van knorrige Kees zich voor 't eerst dit seizoen de overwinnings-premie konden laten uitkeren. Does: "Ik schreeuwde om boven het publiek uit te komen. Zoals die lui hier te keer gaan. En op fluistertoon: "Ze zijn hier, hoe noem je dat, bedrijfsblind". Na afloop van PSV-Sparta viel er trouwens weinig mallotigs op te te kenen. Rijvers boos, Brom boos, Michielsen boos. De laatste vol blauwe plekken en builen na een duel met razende René. "Voetbal is oorlog", probeerde Michielsen nog de lolbroek uit te hangen, "nou ik voel me thans een oorlogs slachtoffer". Nee, dan Cor Brom. Die over dreef dat de wedstrijd slecht was, dat PSV nog slechter was en dat het licht van Philips het slechtste licht was, dat hij ooit had gezien. Abso lute stilte, toen de trainer zich reali seerde dat hij had doorgedraafd. Brom: "Nou ja, dat licht was in elk geval niet sterk genoeg voor de scheidsrechter. Terug naar de heer W. van H. te Leerbroek. Onze medewerker heeft een sterk vermoeden dat de politie van Rotterdam geen echte wijka gent tegen hem wil laten hardlo pen, maar een sportinstructeur met een conditie van heb ik jou daar. Willem: "En daar pas ik voor. Ik loop alleen maar tegen een wijka gent, zo iemand met rode koontjes, een type Bromsnor zogezegd. Laat die sportinstructeur maar vast gaan trainen, intussen doe ik het kalm aan. Je denkt toch niet dat ik me suf ga lopen voor een politie-man? Woody Louwerens amuseerde zich bij FC Den Haag-Eindhoven eveneens niet al te best. Toen Voet bal Extra zijn medewerker om commentaar vroeg, begon dekselse Woody heel vals het liedje van "het stamcafeetje aan de oliekade" te fluiten. Woody met een blik op de op krukken lopende Rinus Gosens: "Ik heb vanmiddag alleen maar krukken gezien". O In het Feyenoordstadion zette Telstars Frank Kramer tijdens de afgelopen week Feyenoord op een 0-1 achterstand. Sinds de linksbui ten van Telstar met de vocal-group Full House de hit "Standing on the Inside" scoorde, bungelt het voet bal er maar zo'n beetje bij. Kramer met een grijns in de richting van interim-bondscoach Zwartkruis: "We praten- 'niet meer over. Ik stel me weer helemaal beschikbaar". Eendrachtig samenwerkend bakten scheidsrechter Beukman en grensrechter Biemans ze giste ren in dezelfde kuip meer dan bruin. Een rauwe stem toen Beuk man een glaszuivere treffer van Theo de Jong annuleerde: "Het duo rot en vervelend is weer bezig". Inderdaad, inderdaad. Go Ahead Eagles bood Feyenoord uitstekend partij. Joop van Daele wijsgerig: Lex Schoenmaker: haar föhnen "Waarom Go Ahead zo goed speel de? Coerver zat immers niet in de dug-out". Hans Kattenburg heeft van alles in het werk gesteld om Wim Suur- bier vrij te kopen bij Ajax. Toen Cor Coster de goudhandelaar er op wees dat hij IF het eten uit de mond stootte, staakte Kattenburg zijn pogingen. Haagse Hans: "Ik heb drie principes. Wees eerlijk, steel niet en verloochen nimmer je af komst". In dezelfde wedstrijd Feye- noord-Go Ahead Eagles mocht Dick Schneider een strafschop nemen en viel het op dat Nico Jan sen met zijn rug naar de executie plaats oog in oog stond met Michel van der Korput. Jansen conclu deerde uit het geluid, dat 25.000 kijkers voortbrachten, dat Schnei der had raakgeschoten en drukte zijn libero geroerd de hand. Jansen: "Ik ben niet bijgelovig, maar iedere keer wanneer ik dit niet doe, wordt de strafschop gemist. Vandaar". Willi Kreuz en Wim Jansen wed den gisteren om een tientje. Vol gens Kreuz zouden er meer dan 20.000 kijkers opdraven bij Feye- noord-Go Ahead Eagles. Jansen dacht van niet. Willi won. Voetbal-Extra informeerde gis teravond bij de geblesseerde Lex Schoenmaker hoe het met diens blessure staat. Corrie aan de tele foon: kan je even wachten? Lex is zijn haar aan 't föhnen. Zijn haar aan 't föhnen?, vroeg Voetbal-Extra verbaasd. Corrie: "Wat moet Lex anders doen nu hij geblesseerd is?" Gerrit Griek, iemand Gerrit Griek al gemist? Na het grensrech- terlijk optreden van mannen als Pasanea en Biemans kan het niet anders of binnenkort wordt er actie gevoerd om Gerrit Griek als vlag- genist terug te halen. Eén van de eisen van Griek zal dan zeker zijn om de rekening van advokaat Berry Beitels (f2500,- exclusief BTW) te betalen. Of zou de BSBV die reke ning al voldaan hebben?

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10