jUawt Sober, maar functioneel Gemeentehuis en Winkelhof 1978 officieel open Cor van de Kommer slaat eerste paal Ook tweede aanrander gepakt AGENDA PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 24 AUGUSTUS 197 tegen een elftal van de Spurs. Het gebeuren speelt zich vanaf 19.00 uur af op het terrein van Endegeest en publieke belangstelling wordt op prijs gesteld. Wandelen Zo blijkt dat we hier dan toch met een all-round sportrubriek te ma ken krijgen, want na het zwemmen waardevolle tips worden - bruine - (en het vissen) en het voetballen Visies havanna's verstrekt. komt dan nu nog de wandelsport J aan bod. Morgenavond start op het De voorlichtingsdienst van de ge- Voetbal sportpark VTL aan de Voorscho- meente Leiderdorp moet het, na v UCLUc11 terweg in Leiden de avondtocht het recente sterfgeval in de visse- Het is weliswaar nog lang geen 11 van de Wandelvereniging Zuid- kom, nog altijd met één goudvis november, en carnaval is nog he- West. Start tussen 18.00 en 19.00 doen. Alhoewel het college van B lemaal niet in zicht, maar de Leidse uur, afstanden 5,10 en 15 kilometer en W reeds toegezegd hebben me- carnavalsvereniging De Hutspot- en inschrijfgeld twee gulden per dewerkingte willen verlenen blijkt ten kan het niet laten alvast s-?het persoon. InGchtingen en inschrij- het vinden van een groene goudvis een en ander te organiseren. Van- fadres: mevrouw Pol, Van 's Grave- op moeilijkheden te stuiten. Voor avond voetbalt de Raad van Elf sandestraat 69, Leiden, tel. 766137. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van- 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. LEIDEN - Geboren: Henk Harmen z.v. T. D. Hogewoning en Y. W. J. Kossen, Monique Johanna d.v. J. Moerkens en J. A. Rip, Hendrikus Dennis Jeroen z.v. H. Philipse en G. Zwaan; Suzanne Aaltje Adnana d.v. C. Blonk en A. v.d. Plas, Cornells z.v. C. v.d. Plas en A. de Jong, Thomas Dirk z.v. C. M. Otte en A. D. Honders, Tessa Yolande d.v. W. C. Aten en M. Y. Gras, Daan Pieter z.v. D. C. Steures en G. M. v. Kranendonk, Michel Eduard z.v. A. Sira en W. C. Thelen, Jo hannes Cornells Jacobus z.v. J. C. v.d. Voort en J. W. Gonlag. Overleden: E. M. L. v. Stralen (73) geh. gew. m. P. A. Warmerdam, C. Mulder (62) e.v. J. d. Vrieze, C. v.d. Kxieke (80) geh. Burgerlijke stand gew. m. J. Kraak, H. Paarlberg (5) m. Getrouwd: A M A. Beugelsdijk en A. M. Belt, J. Simonis en M. J. A Weijland. LEIDERDORP - Geboren: Yvonne d.v. J. Roetbergen en T. T. A. M. Buis, Inoz.v. J. C M. v.d. Berg en G. J. C. M. v. Veen, Marco z.v. J. Gerrese en E. M. Meijer, Hendrikus z.v. H. M. v.d. Hoeven en A. M. Klijmeij, Rob z.v. F. v. Houten en T. Verweij, Laurien d.v. E. P. Dumas en M. P. L. Hekking, Serge z.v. W. C. Olijsla- gers en N. Bekooij, Sandrina d.v. J. H. M. v. Paridon en C. J. A. Venings, Liesbeth d.v. J. J. F. de Goeij en H. M. de Rooij, Jasper z.v. J. J. A. Peterse en J. E. Sluijs, Tjeerd z.v. I. D. Sepers en H. Rodenburg, Kobert z-v. G. v.d. Linden en A v. Dom melen. Ondertrouwd: D. Kakekbeeke en H. M. Hemme, E. B. J. to Bokholt en E. M. G. d. Graaf, A. P. Kranenburg en M. L. J. H. v. Es. Getrouwd: J. Poot en J. S. M. v.d. Ende. Overleden: S. W. de Groot (75) e.v. L. W. Jongeleen, G. Korendijk (76) e.v. C. H. v.d. Reijden, H. L. A. Schneider (81) e.v. H. Bavelaar, M. Mol (82) geh. gew. m. K. Spek, C. v. Iterson (86) geh. gew. m. W. Roelandse, W. v. Polanen (65) geh. gew. m. J. W. Seijn, P. J. Schouwburg (81) geh. gew. m. J. Labordus, G. M. Loom an s (35) m., W. J. Brittijn (70) e.v. R. d. Bruin, C. G. v.d. Tuin (60) e.v. J. Crama, C. J. Borst (78) e.v. H. Duineveld. LEIDEN - De Leidse politie heeft gistermiddag de tweede verdachte in de aanrandingszaak, waarvan een 24-jarige Scheveningse vrouw in het afgelopen weekeinde het slachtoffer is geworden, aange houden. Het is een 41-jarige Leidse koopman, die als bestuurder van de auto, waarmee de vrouw in het holst van de nacht van de Haagse binnenstad naar Leiden is gereden in plaats van naar haar woonadres, zijn aandeel in de aanranding in middels heeft bekend. De man is ingesloten in het bureau Zonne veldstraat, evenals de hoofdver dachte. een 39-jarige Leidenaar, die al eerder kon worden aangehou den. De Scheveningse vrouw is door beide mannen op ernstige wijze misbruikt. Uit een opslagruimte in de Donker- steeg en uit een magazijn aan de Nieuwe Rijn is gisterochtend een hoeveelheid dameskleding ont vreemd. In beide gevallen zijn de daders door middel van inklim ming binnen gekomen. Uit het pand in de Donkersteeg werd een onbekend aantal lange damesjas- sen weggenomen, uit het magazijn aan de Nieuwe Rijn een eveneens onbekend aantal rokken en blou ses. De politie stelt een onderzoek iq. De 21-jarige Leidse mevrouw M-C E. Vaane-Bleijie kreeg een wond aan haar linkerknie en een hersen schudding, toen zij gistermiddag op de hoek van de Zijlsingel en de Waardstraat met haar brommer werd aangereden door een andere bromfiets. De bestuurder van deze bromfiets, een 46-jarige inwoner van Hazerswoude, die op de Zijl singel reed, zou de uit tegenoverge stelde richting naderende brom fietster bij het links af slaan in de richting van de Waardstraat te laat hebben opgemerkt. De man uit Ha zerswoude bleef ongedeerd, de vrouw uit Leiden moest naar het Academisch Ziekenhuis. Een in de Ververstraat geplaatste bouwkeet is gistermiddag in brand geraakt nadat kinderen in de on middellijke omgeving van de keet een vuurtje hadden gestookt in een hoop afval. De brandweer moest er aan te pas komen om het hoog op laaiende vuur te blussen. Er ont stond een schade van ongeveer tweeduizend gulden ten nadele van een Leids bouwbedrijf. Nieuw gemeentehuis: Leiderdorp viert 1200-jarig bestaan DINSDAG Rijnsburgerweg 163, spreekuur alg. bu reau voor levens- en gezinsvragen 7.30-8 30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur stichtinj huisvesting werkende jongeren 7.30-8.30 uur nam. Meij van Streefkerkstraat 48, informa tieavond Baha'i gemeenschap, 8 uui Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uui Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uui vm. -6 uur nam. Stadhuis, commissie economische aan gelegenheden en commissie interne or ganisatie en beheer, 9 uur nam. Stadhuis, commissie volkshuisvesting; commissie cultuur en commissie ruim telijke ordening, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, commissie verkeer en vervoer, 8 uur nam. Witte Huis, Oegstgeest, vergadering zwemvereniging Poelmeer, 8.15 uur Woensdag Geverstraat 65, Oegstgeest, sociêteil voor kamerbewoners en alleenstaanden 9-1 uur nam*. Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gemeenschap, 8 uur Apothekersdijk 33, Volkshuis, informa tie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur De Overdekte, Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten, 8-9 uur Astra-Theater, Wassenaar, inspraak avond Kom-plan, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, commissie middenstandsaangelegenheden, 8 uur Gemeentehuis Oegstgeest, commissie verkeer en vervoer, 8 uur nam. Stadhuis (burgerzaal), informatieavond over rehabilitatieplan Pieterswijk, 8 uur Donderdag V.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm. -9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-1 uur nam. Pieterskerkstraat 1, werkgroep dienst- weigeren, tot sept. gesloten, telefonisch bereikbaar 140866. Stationsweg 28, overleg wijkorganen, 8 Gemeentehuis Wassenaar, inspraak avond Kom-plan, 8 uur nam. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt 20 tot 27 augustus waargenomen door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 125553; Apotheek v. Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten, tel. 071- 762877 en Oegstgeestse Apotheek, Wil- helminapark 8 Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, V.d. Waalslaan, tel. 4641; Ag. Hulpver lening. tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-telefoon Vrijwilligers luisteren naar uw proble men. Telefoon 071-125202. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuur ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur., do. 18.30-20.00. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15,'Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687 Vechtpartij in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een oude fami lievete is waarschijnlijk de oorzaak van een vechtpartij tussen de Ma rokkaanse neven Benhani K. en Mohammed B. De beide heren raakten gisteravond rond 23.00 uur ongeveer voor het politiebureau slaags, nadat daar een scheldpartij aan vooraf was gegeaan. Als gevolg van de vechtpartij, waarbij stokken gebruikt werden, belandde B. in het ziekenhuis. LEIDERDORP - Het nieuwe gemeentehuis van Lei derdorp, dat in september 1978 officieel geopend zal worden, krijgt drie bouwlagen. Op de begane grond zijn alle "direct burgerlijke functies" gesitueerd, op de tweede verdieping de overige secretarie afdelingen, terwijl de derde verdieping het domein van de dienst gemeentewerken en de afdeling ruimte lijke ordening wordt. Ontwerper van het nieuwe ge meentehuis, dat deel uitmaakt van het bestemmingsplan "Winkelhof', is het architec tenbureau De Clercg Zubli, dat ook de woningbouw in "Win kelhof' voor haar rekening heeft genomen. Inmiddels heeft de architect een voorlopige te kening gemaakt, die als praat stuk dient. Elke bouwlaag krijgt drie units, aan elkaar verbonden door kleine gangen en toiletgroepen. Centraal in de eerste bouwlaag ligt de raadzaal, die tevens dienst zal doen als trouwzaal. Rond de ingang van het ge meentehuis is de voorlichtings afdeling gesitueerd. Links van de centrale unit komen com missiekamers, koffiekamer en de afdeling bevolking, de rech- terunit zal in beslag worden ge nomen door sociale zaken. Direct boven de raadzaal liggen op de tweede verdieping de B en W-kamer en de kamers van de wethouders centraal, met daaromheen de verschillende secretarie-afdelingen. De derde LEIDERDORP - Leiderdorp gaat in 1978 zijn 1200-jarig bestaan vieren met een feestweek, waarbinnen ook de opening van het nieuwe gemeentehuis in Leiderdorp te verwachten valt. Verder hoopt het gemeentebestuur ook het winkelcentrum Winkelhof en het nieuwe politiebureau te openen. Dat laatste is echter nog de vraag. Districtscommandant kolonel Paul liet burgemeester M. A. van der Have van Leiderdom dezer dagen weten dat hij op zijn hoogst drie maanden van de wachttijd van drie jaar - die als vuistregel door de rijksgebouwendienst gehanteerd wordt - af zal kunnen krijgen. Voor Leiderdorp is die termijn te lang omdat de huidige huisvesting aan de Acacialaan veel te klein is voor het 27 man tellende korps. De Leiderdorpse groep Rijkspolitie kampt nu al met onderbezetting, omdat personeelsuitbreiding ge zien de krappe huisvesting, in een woonhuis, niet verantwoord is. Mocht de bouw van een nieuw poli tiebureau, dat gerealiseerd moet worden aan de Simon Smitweg, te lang stagneren dan zal in ieder ge val gepoogd worden door het huren van een extra huis tijdelijk soelaas te bieden aan de problemen. Gisteren is aan diezelfde Simon Smitweg de eerste paal in de grond gegaan voor de bouw van een nieuwe brandweergarage en een nieuw onderkomen voor de bui tendienst en het materiaal van ge meentewerken, in oktober zal de eerste paal voor de nieuwbouw van het medisch kleuterdagverblijf "Margriet" geslagen worden. Leithon De viering van het 1200-jarig be staan wordt geënt op het feit dat Leiderdorp, toen als "Leithon", ge noemd werd in een inventarisa tieactie. Dat gebeurde in 777. "Ei genlijk zou je dan in 1977 het 1200- jarig bestaan moeten vieren, maar we dachten dat te koppelen aan de diverse openingen en dergelijke en dus hebben we het maar een jaartje uitgesteld". Inmiddels is er goede hoop dat ook de eerste paal voor het winkelcen trum "Winkelhof' nog dit jaar ge slagen zal worden. Onlangs werd het contract met projectontwikke laar Matsers bv rondgemaakt, na dat alle bezwaren tegen het be stemmingsplan waren ingetrok ken. De provinciale planologische dienst heeft intussen aangekon digd snel goedkeuring te willen verlenen en vooruitlopend daarop zelfs bereid te zijn een snel gereed komend bouwplan alvast vooruit lopend op het bestemmingsplan goed te keuren, zodat op zeer korte termijn met de bouw begonnen kan worden. Een en ander is mogelijk omdat de PPD voortdurend bij de ontwikkeling van Winkelhof be trokken is geweest. verdieping is geheel bestemd voor gemeentewerken en het bureau ruimtelijke ordening. "De bouwstijl is sober, maar functioneel," aldus burgemees ter M. A. van der Have, „We hebben geprobeerd alles wat bij elkaar hoort zoveel mogelijk bij elkaar te houden. De hele bene denverdieping is gevuld met die afdelingen, waar het pu bliek direct mee te maken heeft. Vrijwel naast de deur, eigenlijk moet iedereen er dóórheen, zit de afdeling voorlichting om de mensen wegwijs te maken. Doordat we nu de beschikking krijgen over verschillende commissiekamers, plus een ook voor het publiek toegankelijke koffiekamer, hopen we dat er ook 's avonds van alles in het gemeentehuis te doen zal zijn. Die commissiekamers zijn bij voorbeeld ook zeer geschikt voor het houden van hoorzit tingen." Cor van de Kommer, voorzien van helm en witte jas, in de cabine van de heimachine. Voor hem is 1976 een bewogen jaar: 25 jaar getrouwd, een reis naar Amerika en een eerste paal. LEIDERDORP - Het ambtena renkorps van Leiderdorp telt zo'n honderd man. Meer dan de helft, om precies te zijn 55, daarvan vierde gisteren feest ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal voor de uitbrei ding van de gemeentewerf, aan de door te trekken Simon Smitweg. Wethouder Engbert Drenth, normaal gesproken de man die bij dat soort gelegenheden het officiële gedeelte verzorgt en daardoor expert is geworden in het slaan van de eerste palen, aanschroeven van naam- en nummerplaatjes, doorknippen van linten en kussen van Ro- zenkoninginnen, had het slaan van de eerste paal ditmaal over gelaten aan de man die het langst bij de dienst gemeente werken is. Persoon in kwestie was de 52- jarige Cor van Kommer. Hij is zo,n dertig jaar in dienst en haalt wekelijks een kleine 100 ton vuilnis op. Gistermiddag om 16.00 uur werd Van de Kommer door di- Door Ronald Veercn recteur gemeentewerken Van Vliet uitgenodigd de eerste, bontgekleurde, van de 201 pa len de grond in te jagen. Later, in de oude werktuigenschuur, legde de directeur uit dat al die kleuren de verschillende taken van de dienst symboliseerden: zwart voor het werk aan riole ring en wegen, blauw voor het onderhoud van sloten, vaarten en singels en groen voor de be moeienis die gemeentewerken heeft met natuur en milieu. De vuilniszakken aan de top van de paal konden niet anders zijn dan een ode aan de dienst, waar toe ook Van de Kommer be hoort, de reinigingsdienst. Tenslotte zat er aan de paal een oude brandslang ter herinne ring aan het feit dat ook de brandweer meedeelt in de bouw- en feestvreugde, want een deel van het nieuwe com plex zal worden ingericht voor de brandweer, die daarna de ga rages bij het gemeentehuis zal verlaten. Het wordt een ruim gebouw, daar aan de Simon Smitweg. De bouwkosten ervan bedragen acht ton; de totale stichtings- kosten benaderen de twee mil joen. Het gebouw is 52 meter lang en 25 meter breed. Er komt een ruime wasgelegenheid voor brandweer en gemeenteperso- neel, ruime stalling voor ge meentelijke wagens en een kan tine. Gekscherend wordt de schepping van architect Vis- scher uit Alphen al „recreatie park" genoemd. Cor van de Kommer bleef de heke middag het middelpunt van de festiviteiten - waar de drankjes per vuilnisbakfiets werden gereserveerd. Over igens is 1976 voor Cor een veel bewogen jaar. Zes weken gele den bezocht hij een nicht in Ca- lifornië, gisteren sloeg hij een eerste paal en dit jaar is hij ook nog 25 jaar getrouwd. Sommige mensen blijft niets besp aard

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2