Van Eysinga: "Wij lopen niet aan de hand van ministerie jllzCffi Rijkswaterstaat wil verbreding rijksweg 4 KOMPLAN IN DISCUSSIE "Komt er nog wat van? AGENDA STAD EN RAND VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1976 VVD-raadslid verlaat vergadering OEGSTGEEST - Het VVD raadslid mevrouw Zoutendijk verliet gisteravond de vergadering van de gemeenteraad van Oegstgeest naar aan leiding van enkele opmerkingen van burgemees ter Eysinga. Tijdens een korte discussie over het vernieuwde voorstel van B W in zake de afgifte van de "niet jood" verklaring verklaarde mevrouw Zoutendijk zeer verheugd te zijn met de wending van het college. Zij vroeg zich echter wel af of het op z'n plaats is voor een lagere overheid informaties in te winnen bij parti culieren en niet zoals gebruikelijk is bij een hogere overheid. Het raadslid doelde hiermee op een passage uit een schrijven van B W aan deze krant, waarin gesteld wordt dat een oliemaatschappij mededelingen heeft gedaan over het wel of niet noodzakelijk zijn van een godsdienstverklaring. "De be doelde oliemaatschappij, Aramco, is voor een groot gedeelte (52%) in handen van Saoedi-Arabië hetgeen mij dan een zeer vreemde bron lijkt om te informeren", zo stelde me vrouw Zoutendijk. Burgemeester van Eysinga verklaarde daarop dat "Oegstgeest een volledig autonome gemeente is en blijft en niet loopt aan de hand van een ministerie". Nadat het raadslid de burgemees ter erop gewezen had dat een en ander in volledige tegenstrijd is met het gedeelte in het voorstel waarin het betreurt wordt dat de regering het heeft nagelaten de col leges van de verantwoordelijkheid inzake de niet jood verklaring te ontlasten,- verliet zij de vergader ing. "Ik blijf' Het optreden van het raadslid baarde na afloop van de vergader ing veel opzien. In de wandelgan gen werd overwogen stappen te ondernemen. Kommentaar van mevrouw Zou tendijk: "Ik trek absoluut geen consequenties uit m'n optreden van vanavond. Ik blijf in de raad zitten. Tenslotte ben ik liberaal en hang als zodanig de liberale princi pes aan. Naar mijn mening heeft men het verkeerd begrepen. Opval lend was dat pas toen de gemeente Bouw mast ligt stil OEGSTGEEST - „Komt er nog wat van", vroegen CDA'er Van Veen en PvdA'er Boesjes zich gisteravond in de Oegstgeester raad af. Beiden doelden daar mee op de activiteiten van Mul- tivisie, welk bedrijf naar de me ning van beide fracties de da tum, waarop signaal geleverd moet worden, blijft uitstellen. Beide heren wilden vastgelegd zien dat aan het einde van dit jaar signaal geleverd moet wor den. „Dat. gebeurt met Kerst mis", antwoordde burgemees ter Van Eijsinga, die verder meedeelde dat het leggen van kabels voorlopig nog uitblijft, omdat men eerst definitief de mast wil hebben neergezet. Overigens is de mast besteld. Feit is echter dat het contract tussen Multivisie en Defensie, op wiens terreinen de mast moet komen te staan, nog niet getekend is. „Maar op ambtelijk niveau is de zaak rond", meldt de burgemeester. De droogte heeft inmiddels de bouw van de mast aan de Kwaaklaan vertraagd. In ver band met de te verwachten overlast aan bewoners en moge lijke schade door verlaging van het grondwaterpeil heeft men de werkzaamheden voorlopig gestaakt. Vrijdag Hooglandse Kerkgracht 28, open soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw) bejaardensociëteit Humanitas 2-4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25, Lei derdorp, informatieavond Baha" gemeenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduw- Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. W. de Zwijgerlaan, Koningskerk ruilavond, 7.30-10 uur nam. Zaterdag De Burcht. Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's morgens geopend. Witte Singel, viswedstrijd, 9 uur Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-1 j Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid West, 2.30 uur nam. Stadhuis (burgerzaal), hoorzitting over huisvesting, 8 uur nam. Stadhuis (kamer 204), commissie sociale zor£, maatschappelijke r Vau Eysinga: Autonoom Oegstgeest zich beledigd voelde na publicaties in het Leidsch Dagblad het besluit inzake de godsdienst- verklaring veranderd kon worden. Ik betreur het dat het zover heeft moeten komen in een gemeente als Oegstgeest. Dat ik vanavond deze visie onver wacht kenbaar maakte, in tegen stelling tot het eerder ingenomen standpunt van mijn fractie, is te wijten aan tijdgebrek. Doordat ik het voorstel van B W pas van middag onder ogen kreeg was er geen tijd onderling overleg te voe ren. Na de afkatting van de burge meester over het formaties bij een oliemaatschappij had het voor mij weinig zin meer om te blijven". De V.V.D. wilde vanochtend bij monde van wethouder Gmelich Meijling geen kommentaar over de zaak geven. Een triest bericht, in deze an ders toch zo vrolijke rubriek. Maar we kunnen er niet om heen, zo is het leven, een lach en een traan. Ga zitten, neem een slokje water, bereid u voor. De goudvis, een van de twee, van de Leiderdorpse gemeen telijke voorlichtingsdienst is overleden. Gistermiddag rond half drie overleed het dier, ons speciaal reportageteam was er getuige van. Onze deelneming gaat uit naar de treurende weduwnaar, die alleen achterbleef met water, kom en steentjes. Maar geluk kig, er is een initiatief tot steun van de armzalig achtergeble ven goudvis op gang gekomen. Men gaat op zoek naar een groene - dus nog niet helemaal rijpe - goudvis. Ten behoeve van het onderscheid. Duide lijke jongens, die voorlichters Slordig Het blijft vechten tegen de bierkaai. U blijft, ondanks herhaald waarschuwen, slor dig. Zelfs padvinders zijn in dat opzicht niet meer te ver trouwen, getuige de eerste beide verloren voorwerpen. Men kan, wanneer men iets mist, op het politiebureau te recht om het object met een toepasselijke reprimande in ontvangst te nemen. Zij die niet van reprimandes houden kunnen zich met een kistje ha vanna's bij een speciaal daar toe ingericht loket vervoegen, aan de Nieuwsteeg nummer 8, op woensdagen van. 14.00 - 17.00 uur. Daar gaan we dan maar weer eens: Kampeertent, dolkmes, herenpolshorloge, damesportemonnaie, sleutels, koffer, kinderportemonnaie, damesvest, lange pantalon, truitjes, rijwieltas, toilettasje, bromfietshelm, badlaken, zwembroekje, damestas, hon denhalsband, studieboek, da- mesbril, schooletui, kano, da mespolshorloge, damesring, tasje met pop, herenpantalon, militaire tas, spijkerbroek, damesportefeuille, aktetas, broche, naamplaatje, dames regenjas, bankbiljet, armband, boodschappentas, herenpor- temonnaie, beurs. Gezond Het is gezond hoor, die atle tiek. Wie wil kan er morgen middag in de Leidse Hout tegenaan. Mits men niet ouder is dan veertien jaar en om 13.00 aanwezig is. Voor jeugd- atletiek-wedstrijden: hardlo pen en kogelstoten vormen de voornaamste onderdelen. Beregenings- installatie kost 25 mille ZOETERWOUDE/OEGSTGEEST - De droogte van de afgelopen pe riode is er de oorzaak van dat in Zoeterwoude dringend behoefte is aan beregeningsinstallaties voor de sportvelden. De beide Zoeter- woudse sportvelden krijgen een dergelijke installatie, omdat, wan neer er maar één aangeschaft zou worden, de transportkosten erg hoog op zouden lopen en men bo vendien per veertien dagen maar één van de velden kan doen. Met de aanschaf van de installaties is een bedrag van 25.000 gulden gemoerd. In Oegstgeest heeft de gemeente de besturen van de voetbalvereni gingen gevraagd „de velden met zo groot mogelijke zorgvuldigheid te bespelen". Trainen mag in Oegst geest voorlopig alleen op verharde velden. ZOETERWOUDE - Rijkswater staat ontwikkelt plannen om te komen tot verbreding van de rijks weg 4, de verbinding Burger- veen-Ypenburg waarvan een ge deelte de scheidslijn vormt tussen Leiden en Zoeterwoude. Dat deelde ir. J. P. Bakker van de pro vinciale waterstaat mee op de hoor zitting welke in Zoeterwoude werd gehouden over de aanleg van de sec. weg 17. Commissies vergaderen LEIDERDORP - Verbetering van de parkeersituatie aan de Olt- mansdreef bewegwijzering naar het industriegebied De Baanderij en de verbetering van de Hoogma- deseweg, Acacialaan/Ericalaan vormen de punten op de agenda van de commissie verkeer en ver voer van Leiderdorp, die op 24 au gustus om 20,00 uur in het gemeen tehuis vergadert. Op 25 augustus vergadert de com missie Middenstandsaangelegen heden. In die vergadering komt onder meer het regionaal distributie-planologisch onderzoek van de Kamer van Koophandel in Rijnland aan de ordè. De noodzaak om tot verbreding van rijksweg 4 te komen houdt onder meer verband met het uitblijven van de Leidse Baan. Desgevraagd zei wethouder van openbare wer ken De Jong dat rijkswaterstaat in derdaad over deze zaak reeds en kele malen contact heeft gezocht met het Zoeterwoudse gemeente bestuur. Dat houdt vooral verband met de problemen welke er op doemen in de bebouwde kom van Leiderdorp waar de ruimte voor verbreding niet aanwezig is. Bij de mogelijke alternatieven waaraan wordt gedacht wordt getracht een ontlasting van de Hoge Rijndijk in te passen. Woningbouw in Wassenaar WASSENAAR - Op een terrein tus sen de Storm van 's- Gravesandeweg en het landgoed Duinrell zullen 29 woningen wor den gebouwd: 28 woningen met ga rage en één bungalow. Binnenkort wordt begonnen met het bouwrijp maken van de grond, waarmee een bedrag van ruim vijf ton gemoeid In de toekomst zullen de aanslui tingen van de Europaweg op de rijksweg voorzien worden van ver keerslichten. Bij de aanleg van sec. weg 17, waarmee men volgend ja wil be ginnen, zal Zoeterwoude-dorp twee aansluitingen krijgen. Eén met de Burgemeester Smeetsweg, in het verlengde van de brug over de Noord buurtsevaart, de ander aan de zuidwestkant van het dorp. Hier komt een verbinding van de nieuw aan te leggen weg, naast de laatste woning aan de Stompwijkseweg, naar de Dokter Kortmannstraat. Hiervan zullen ook de bewoners van de Westeindseweg, die per auto naar het dorp gaan, gebruik moeten maken. Een aanzienlijke omweg ten opzichte van de bestaande si tuatie waarover de enige aanwezige bewoner van de Westeindseweg zijn teleurstelling uitsprak. Ir. Bakker herinnerde er aan dat de provincie reeds een belangrijke concessie heeft gedaan. In het oor spronkelijke ontwerp zou de Wes teindseweg geheel worden afgeslo ten terwijl er nu een tunnel voor fietsers en voetgangers zal komen. Open huis roeivereniging VOORSCHOTEN - Zaterdag 21 en 28 augustus houdt de roei vereniging "Rijnland" aan de Kniplaan een open dag van 10 tot 13 uur. Iedereen is welkom om kennis te maken met deze grote roeivereniging, waarin jong en oud de kans krijgen tot wedstrijdsport of gewoon maar wat trimmen. Tijdens de open dag staan leden-instrukteurs klaar om iedereen eventueel de boot in te helpen. Roeien is een gezelligheidssport. De ongeveer tien jaar geleden opgerichte vereniging heeft een duidelijke streekfunktie en door de prachtige ligging van het clubhuis en het botenhuis bij de Vliet, is er dagelijks gele genheid tot roeien met uitzon dering van een eventuele vorst periode. De roeivereniging heeft geen gebrek aan leden, maar houdt de open dag in het kader van de Sportreal. Ongelukken in het verkeer WASSENAAR - In het kader van de inspraakprocedure voor de offi ciële behandeling van het nieuwe bestemmingsplan voor het Cen trum van Wassenaar - vroeger sprak men van "komplan" - worden door het gemeentebestuur twee informatie- en discussie-avonden georganiseerd en wel op woensdag 25 augustus in "Astra" in de Lang straat en op donderdag 26 augustus in het raadhuis "De Paauw". Beide avonden beginnen 8 uur. De eerste avond is in het bijzonder bedoeld voor de in het centrum ge vestigde middenstanders, hoewel ook anderen welkom zijn. De tweede avond in het raadhuis heeft een meer algemeen karakter. Op beide avonden zal een toelichting op het ontwerp-plan gegeven; wor den, is er gelegenheid lot het stellen van vragen en discussie terwijl aan het slot van de avond de mogelijk heid zal bestaan een informeel ge sprek te hebben met leden van het college van B en W, met functiona rissen van het stedebouwkundig adviesbureau van de gemeente en met de ambtenaren die bij de uit werking van het plan betrokken zijn. De hoofddoelstelling nieuwe plan beschermen het centrum en het handhaven gaandeweg intensiveren x centrum als hoofdcentrum van de tuin van het Baljuwhuis langs de te verlengen Gang. het Het streven naar compactheid van omschreven als: het het winkelgebied heeft geleid tot het karakter van het opvullen van twee "gaten". In de eerste plaats zal de "gaping" in het de Langstraat naast het kantoor de van de Algemene Bank Nederland ï-zal de vorn ?n plein met sol". Aan de kant i kunnen krijgen een grote "para- fiets de Van Ho- LEIDEN - Een 27-jarige uit Cler mont afkomstige duopassagier van een bromfiets raakte gisteravond gewond bij een verkeersongeval nabij de De Gijselaarsbank. Hij kreeg hoofdletsel en schaafwon den, toen de bestuurder van de brommer, een 19-jarige inwoner van Warmond, in botsing kwam met een personenauto. De brom- ie van het Noordeinde ermoedelijk door het i Lei- gendorpstraat kan dit plein worden rode licht gereden. Het ongeluk ge- afgesloten met een keermuur, die beurde in elk geval op het moment als het ware het hoogteverschil dat de van het Rapenburg komende overbrugt. Aan de lage kant van de automobilist bezig was zijn wagen muur is parkeerruimte geprojec- op te trekken nadat het licht voor teerd. Door een zorgvuldige situe- hem op groen was gesprongen. Hij Een 26-jarige inwoonster den kreeg schaafwonden men en benen, toen zij gisteroch tend op de Lage Rijndijk met haar brommer tegen een openslaand au toportier botste. De bestuurder van een in een parkeervak tot stilstand gekomen auto sloeg het portier open juist op het, moment dat de bromfietster al dicht was genaderd. De jonge vrouw moest voor behan deling naar het ziekenhuis. gezondheids- Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687 Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag - 12.00-17.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau.- Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex). Maandag 11.00-3.00 uur, dinsdag 18.30 -20.30 uur, woensdag 11.00-13.00 uur donderdag 18 30-20.30 uur.Diensten- centrum, Van Hogendorpstraat 36, vrij dag 19,00-21.00 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur, maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Telefoon 142144. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke don derdagavond 19.00-20.00 uur. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zijkant stad huis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00-12.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dagelijks tijdens kan tooruren: 143171. Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, telefoon 140483. Algemene informatie dage lijks 10.00 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad. Gerecht 10, woensdag 17.00-18.00 uur; Noord, Van Ho gendorpstraat 36, maandag lO.ij*-11.30 uur; Kooi, Driftstraat 49a, dinsdag 10.30-11.30 uur; Mors- kwartier, Buurthuis Morskwartier. Topaaslaan, telefoon 761198, woensdag 10.00-13.00 uur; Tuin- stadwijk, Herengracht 45, vrijdag, 10.30-11.30 uur. hangt het streven i i zekere sing voorgesteld voor de "missing pactheid van het winkelgebied link" tussen de Langstraat taar een goede bereikbaarheid Achterweg/Van Hogendorpstraat. voetgangers, fietsers en auto- Er is daar sprake van een aanzien- Verder worden lijk hoogteverschil tussen de wo- het be- ningen aan de Achterweg en die het Domineeslaantje. Dit hoog- ring van drempels, paaltjes, fiet- senstalplaats en bomen kan op die staan. rijding niet hebben kun- voorkomen. De bestuurder van intiemer geheel ont- de bromfiets kwam met de schrik vrij, de duopassagier moest naar het ziekenhuis. mobilisten er regelingen getroffen schermen van het karakteristieke dorpsgezicht, hetgeen niet beperkt teverschil versterkt de indruk, dat blijft tot het Plein en naaste omge- de ruimte "leegloopt" en de intimi- ving, dat al is aangewezen als be schermd dorpsgezicht, daarbuiten aan de zijd' Langstraat en van het Berkheiveld. Er ok aandacht besteed i factor "wonen" in het centrum. Op enkele plaatsen is woningbouw op bescheiden schaal mogelijk ge maakt in het ontwerp: langs de Achterweg in de pastorietuin, op het terrein van Huize Rijksdorp en langs de Reyerlaan en in de rand het dorpscentrum ver- ook dwijnt. In het centrumplan is een schakel aangebracht tussen beide delen van het winkelcentrum. Aan de ene kant mag het pand van de firma Voorham met een laag wor den uitgebreid en aan de andere kant mag naast de winkel van de firma Winnubst een winkel worden gebouwd. Het dan nog overblij vende terrein tussen Achterweg en Van Hogendorpstraat - nu parkeer- Verder wordt in het plan voorge steld de Van Hogendorpstraat een groene overkant te geven door de laanbeplanting van het Achter wegplein tot de Van der Duin van Maasdamstraat te verdichten en te verdubbelen. Voor wat de Luifel- baan betreft - die nu ook geen "overkant" heeft - wordt een zoda nige vernauwing van de ruimte voorgesteld dat, met handhaving van de parkeerCapaciteit de ruimte wordt gedeeld in een ruim plein, een luifelpassage en een winkel- en parkeerruimte, die het feitelijke winkelgebied aan de noordzijde in leidt. Gelddiefstal LEIDEN - Een 65-jarige bewoner van de Bernard Zweersstraat is f 1500.- kwijt. Het geld werd hem gistermiddag tussen half drie en kwart voor vier ontstolen. Het moet in die periode door onbekenden uit een kamer op de eerste etage zijn weggenomen. Men is vermoedelijk door insluiping de woning binnen gekomen. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Claudine Stepha nie, dv P. Ketting en J. Dubbelaar; Teu- nis, zv T. Vlieland en L. Noort; Eric- Anton Willem Adriaan, zv A. Rijnsbur- i A J. A. Luk; Eelco Rutger, Neuteboom: C. J. P. Hanrath en A. L. Buursma; J. R. Kanters en E. E. Wil liams; J F. Kieft en A. Smit; P. M. Kor- bee en C. B. Salman; F. Ottenhof en A. Stouten; J. Ravensberger en M. H. de Koning; E. A. Robbers en S. W. Alting; R. A. Rijnaars en W. J. C. Sierat; H. C. M. Willemseen M. Schouten. Gehuwd: H. v. Zuuk en T. M. M. Verdegaal: A. F. Drost en W. Wendt. P J Hogervorst en A M. Charlie; J. H. M. Klijn en C C. v. Segge- len; J. Chaudron en E. Boshoven; C. W. Schout en E K de Koning; K R P. F Schuijt en F. de Bree; A. J. de Groot en S. G. M Wolters. Overleden: T. H. Han- nema (0): W. Glimmerveen (85) geh. gew. m. G. L. N. Wyling. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2