mededelingen gemeentebestuur leiden 23 tm 27 augustus 76 't Karrewiel //efctvMUfer JE HOEFT GEEN EKONOOM TE ZIJN OM EEN FORD ESCORT Ford Rijnland Ford Rijnland Commissievergaderingen Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezondheids zorg en Cultuur. Op maandag 23 augustus a.s. om 19.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Intensiveringen en investeringen begroting 1977. Intensiveringen en investeringen G.G. en G.D. O Voorbereidingskrediet voor het ontwerpen van een plan tot verbetering van het woon- en leefmilieu van de woonbootbewoners aan de Haarlemmertrekvaart. Voorstel tot vaststelling van een lozingsverordening riolering. Aantrekking twee pastores t.b.v. het psych. ziekenhuis Endegeest. Rapport van de commissie Jelgersmakliniek betreffende de "ontkoppeling" van de Jelgersmakliniek en Endegeest. Aanwijzing twee leden uit de commissie om als lid aan de besprekingen van de projectgroep druggebruik deel te nemen. Verzoek beschikbaarstelling krediet ad 800,- voor de aanschaffing van 2 bureaus t.b.v. de Gem. Dienst Sociale Werkvoorziening. Verzoek beschikbaarstelling krediet ad 3.600,- voor de aanschaffing van een lasmanipulator t.b.v. de Gem. Dienst Sociale Werkvoorziening. Preadvies inzake beschikbaarstelling van een eerste werkkrediet 1976 t.b.v. de Gem. Dienst Sociale Werkvoorziening. Preadvies inzake benoeming leden van de Raad van Bestuur van de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra. Subsidie-afrekening over 1965 en 1967 t/m 1972 t.b.v. de Dr. van Voorthuysenstich- ting. Opleiding personeel Endegeest (besloten vergadering). Commissies voor Interne Organisatie en Beheer en voor Economische Aangele genheden. Dinsdag 24 augustus om 21.00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. In deze vergadering zal gesproken worden over de opheffing van de gemeenschappelijke regeling Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland. Onmiddellijk na afloop van deze vergadering begint de vergadering van de com missie voor interne organisatie en beheer. In deze vergadering zullen de voorstellen worden besproken, die onlangs in diverse commissies aan de orde zijn gesteld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspec ten zullen worden bezien, alsmede: de personeelssituatie bij de afdeling S.V.G. kosten i.v.m. de opening van de Hogere Beroepsopleiding Museologie. vaststelling van een inhaalprogramma ten behoeve van een project van functie- inventarisatie binnen het ambtelijke apparaat. Commissie voor de Volkshuisvesting, Commissie voor de Ruimtelijke Ordening en de Openbare Werken en Commissie voor de Sociale Zaken, Maatschappelijke Aan gelegenheden, Gezondheid en Cultuur. Dinsdag 24 augustus a.s. in de raadszaal van het stadhuis. Agenda: 19.30 uur. Stand van zaken m.b.t. tot het plan van de Stichting "De Rosmolen" voor de bouw van 100 terraswoningen c.a. in het centrumgebied van de Meren wijk. Informatieve mededelingen met betrekking tot de kwestie Stichting Migranten Centra. Gezamenlijke vergadering van de Commissies Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. 20.30 uur. Bouw van 100 terraswoningen aan de Turkooislaan in het Morskwartier ten be hoeve van de Leidse Woningstichting. Plannen voor de bouw van 3 complexen woningwetwoningen in het gebied Heren- gracht/ZijlsingeL (Treffers Polgar, Den Hollander en Van Loosbroek en Links en Goedhart). Plan annex garantie geldlening voorde bouw van 54 flatwoningen (oorspronkelijk 45 woningen) aan het Utrechtse Jaagpad ten behoeve van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. Brief van de Vereniging Milieudefensie Kerngroep Leiden en omgeving inzake de aanleg van zgn. geveltuintjes. a. Aankoop van het pand Prinsenstraat 20 en beschikbaarstelling krediet t.b.v. de verwerving van de panden Prinsenstraat 10 t/m 42 (even) b. Aankoop Carolahoeve c.a. in het Vlietpark. Intensiveringen en investeringen voor de begroting 1977. Evaluatie hoorzitting volkshuisvesting. Voorstel tot opdrachtverlening aan Geoproject BV (de Kooi) en Nationale Woning raad (Noorderkwartier) inzake voortzetting projectleiderswerkzaamheden. Commissie voor Beroepschriften De Commissie voor de Beroepschriften van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling der commissie, te houden op vrijdag 27 augustus a.s. om 16.30 uur in kamer 204 van het stadhuis, behandelen een beroepschrift van de heer G. A. A. Nouwens te Oegstgeest tegen het besluit van burgemeester en wethou ders d.d. 17 juni 1976, houdende aanschrijving tot woningverbetering van het pand Vollersgracht lOd, alhier. De Commissie voor de Beroepschriften'van de gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling der commissie, te houden op vrijdag 27 augustus a.s. om 15.45 uur in kamer 204 van het stadhuis behandelen een beroepschrift van de heer W. G. Verberg, tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. a.s. 15 april 1976, houdende aanschrijving tot het aanbrengen van een dakgootafvoer voor het pand Levendaal 119 alhier. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlich ting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 9,00 - 12.00 en 14.00 - 17.00 uur. Informatieve avond over woningbouw en huisvesting Op maandag 23 augustus a.s. organiseren Burgemeester en Wethouders een informa tieavond over de plannen van het gemeentebestuur ten aanzien van woningbouw en huisvesting. Deze plannen zullen worden toegelicht door de betrokken wethouders, de heer A. Verboom van volkshuisvesting, woning- en wijkverbetering en de heer C. J. D. Waal van ruimtelijke ordening en openbare werken. Daarna is er gelegenheid om met hen over dit onderwerp van gedachten te wisselen. De avond staat onder leiding van de heer J. Kamphuis, directeur van de Welzijnsraad en vindt plaats in de Burgerzaal van het stadhuis. Aanvang om 20.00 uur. De nota van B. en W. over het volkshuisvestingsbeleid is samen met het voorstel aan de gemeenteraad voor 2,50 verkrijgbaar bij de informatiebalie van het Buro Voor lichting in de hal van het stadhuis. Publicaties over de binnenstad Bij de informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis zijn momenteel de volgende publicaties over de binnenstad verkrijgbaar. Plan van Actie voor de Binnenstad 2,50 Bestemmingsplan Haver- en Gortbuurt - 2,50 Bestemmingsplan De Camp - 2,50 Rehabilitatieplan Maredorp-oost - 2,50 Rehabilitatieplan Pieterswijk -10,00 Op-weg-naar-cen-integraal-plan-voor- de-binnenstad. - 2,50 Ontwerp-voorstel reconstructie Breestraat en marktenroute gratis Het Buro Voorlichting is van maandag tot en met vrijdag dagelijks geopend van 8 tot 17 uur. Bovendien op donderdag (koop)avond van 17.30 uur tot 21 uur. Informatieve avond Pieterswijk Op woensdag 25 augustus a.s. organiseren Burgemeester en Wethouders een informa tieavond over het rehabilitatieplan voor de Pieterswijk, dat onlangs is gepubliceerd. De bedoeling van deze bijeenkomst is bewoners, eigenaren en andere belangstellen den nader te informeren over de betekenis van dit plan, dat vooral gericht is op de verbetering van woningen door particulieren. De bijeenkomst is voor iedereen toe gankelijk en vindt plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis Aanvang om 20.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: B.V. Het Motorhuis, alhier. Oprichten L.P.G. (propaan) opslag- en afleveringsinstalla tie in en op het perceel Plesmanlaan (noordzijde). Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 20 augustus 1976 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die respektievelijk zal worden gehouden op: 7 september 1976 om 14.30 uur in kamer 210 van het Stadhuis Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaar schriften liggen ter inzage op het Stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen e kan worden ingesteld door degenen, die: beschikking daarna alleen Informatieve avond reconstructie Breestraat Op vrijdagavond 27 augustus a.s. organiseren B. en W. een informatieve avond voor gemeenteraadsleden en belangstellenden over de voorgenomen rekonstruktie van de Breestraat en de marktenroute. Deze avond vindt plaats in de Burgerzaal van het stadhuis en begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Zoals bekend hebben B. en W. onlangs een voorstel gedaan voor de aanpak van de Breestraat en marktenroute. In dat voorstel staat onder meer, dat B. en W. bij wijze van proef eerst het gedeelte van de Breestraat tussen Koornbrugsteeg en het Gangetje willen reconstrueren. B. en W. stellen in hun voorstel verder aan de orde het weren van het doorgaande verkeer, het parkeren en stallen van auto's, de aanleg van busrou tes, de riolering en de aankleding van de Breestraat na de voorgenomen afsluiting. Tenslotte worden er voorstellen gedaan omtrent de uitvoering van het plan en de tijdelijke voorzieningen, die nodig zijn tijdens de werkzaamheden. Verschillende organisaties hebben al op het voorstel gereageerd. Aan de hand van deze reacties en de opmerkingen, die op de informatieavond worden gemaakt, zullen B. en W. bekijken in hoeverre het voorstel moet worden aangepast. Daarna komt het voorstel met reacties in de verschillende commissi.es van de gemeenteraad. Het is de bedoeling, dat de gemeenteraad in november een besluit neemt over het plan voor Breestraat en marktenroute. Het voorstel is voor belangstellenden gratis verkrijgbaar bij de informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn ver schenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar NIET woonachtig zijn in Leiden of een aan grenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Voorlichtingsbijeenkomsten ter voorbereiding van de inspraakprocedure binnenstadsplan Op dinsdag 31 augustus en woensdag 1 september a.s. organiseert de projectgroep Binnenstad een tweetal voorlichtingsavonden over het integrale plan voor de Leidse binnenstad, dat onlangs door B. en W. is gepubliceerd. De bijeenkomst op 31 augustus begint om 20.00 uur en die op 1 september om 19.30 uur. De avonden vinden plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis. De projectgroep Binnenstad, door B. en W. ingesteld om in samenwerking met de bevolking een samenhangend plan voor de gehele binnenstad te ontwerpen, wil belangstellende of belanghebbende personen en groeperingen informeren over de huidige stand van zaken. Tijdens de bijeenkomsten kan men al afspraken maken over de verdere voorbereiding en uitwerking van de plannen. De projectgroep maakt hiermee een begin met de eerste fase van de inspraakprocedure, waarin de reacties van de bevolking zullen worden verzameld. Op de eerste voorlichtingsavond zal vooral het gebruik van de binnenstad aan de orde komen. Het gaat daarbij om de verschillende aktiviteiten die zich in de binnenstad afspelen. Zo is de binnenstad niet alleen een ontmoetings- of ontspanningscentrum, maar ook een winkel- en een zakencentrum etc. De "bewegingen", die het gevolg zijn van deze functies, zoals het verkeer, worden eveneens besproken. Op de tweede avond ligt het accent voornamelijk op de ruimtelijke en stedebouwkundige opbouw van de binnenstad, de veranderingen, die plaatsvinden; tekenen van herstel en verval, karakteristieke plekken in de binnenstad etc. Beide avonden zijn voor iedereen toegankelijk. Wijziging telefoonnummer Slachthuis Het telefoonnummer van het Openbaar Slachthuis, Pasteurstraat 1 (nu nog 121241) wordt met ingang van zaterdag 28 augustus a.s. gewijzigd. Het nieuwe nummer is (071)143345 Nieuwe nota over het verkeersbeleid Dezer dagen hebben B. en W. de nota "doelstellingen en uitgangspunten verkeerscir culatieplan Leiden" uitgebracht. In deze nota worden de hoofdlijnen uitgezet voor het verkeers- en vervoersbeleid voor de komende jaren, voorzover dat betrekking heeft op het personenvervoer. De nota geeft aan hoe men de beschikbare verkeersruimte in de stad opnieuw moet indelen om de positie van de meest kwetsbare verkeersdeelnemers - de voetgangers en fietsers - te verbeteren. In de nota worden de veranderde opvattingen in het gemeen telijk verkeersbeleid weergegeven. Verder komen de volgende onderwerpen aan de orde: de onveiligheid, de huidige situatie, het regeringsbeleid, het gemeentelijk be leid, de beschikbare instrumenten en de financiën. Deze nota is bedoeld als aanzet tot een nieuw verkeerscirculatieplan voor de gehele stad, waarvoor momenteel een voorstel wordt voorbereid. B. en W. willen dit voorstel eind oktober naar de gemeenteraad sturen, die er dan in november een beslissing over kan nemen. Belangstellenden kunnen bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis een exem plaar van de nota verkrijgen. De prijs bedraagt 2,50. Openingstijden afdeling Volkshuisvesting Mot ingang van maandag 23 augustus a.s. gelden gewijzigde openingstijden voor de afdeling Volkshuisvesting van de gemeentesecretarie, gevestigd op de derde verdie ping van het stadhuis (kamer 319). Voortaan kunnen bezoekers, die geholpen willen worden bij het invullen van aan vraagformulieren voor huursubsidie, huurgewenningsbijdrage, renteloze lening, gemeentegarantie e.d. of het verkrijgen van inlichtingen, daar van maandag tot en m vrijdag 's ochtends tussen 8 en 12.30 uur terecht. Voor het afhalen en inleveren van formulieren, voor folders, brochures en inlichtingen op het gebied van subsidies en huisvesting is de informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis dagelijks van 8 tot 17 uur geopend. Bovendien op donderdagavond van 17.30 tot 21.00 uur. HOTEL-CAFE-RESTAURANT STEENSTRAAT 55/LEIDEN 122509 Op aanvraag zenden wij u graag suggesties voor menu s Dat de nieuwe Ford Escort de meest verstandige wagen is. die je vandaag de dag kunt kopen, kan iedereen op z'n vingers natellen Z n lage aanschafprijs Benzine 1 op 12 bij 100 km/u (1100 cc motor) Olieverversen om de 10 000 km Voordelig in wegenbelasting en verzekering Dank zij z'n duurzame, degelijke konstruktie. altijd een hoge inruilprijs En u krijgt er een héél jaar garantie op. ongeacht het aantal kilometers dat u rijdt Goed de Escort is een ekonomische auto Maar u wilt ook een beetje leuk rijden. Sportief Komfortabel. Veilig Geruisloos. We zouden zeggen, maakt u eens een proefrit. Als u ons nu belt. komen wi| u straks halen Woor een proefrit, i voorraad strekt voor Leiden - Lammenschansplein 6 - Tel. 071-767206 Leiderdorp - v. d. Valk Boumanweg 71 - Tel. 071-899301

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14