Wim van Hanegem onderdak bij AZ Arts moet zekerheid kiezen tussen of verjonging Rob Clerc rukt op naar de derde plaats JEUGDIGE WIEKEN MAAKT GOEDE KANS Wltn/fi SiynmiFtbo^tr woD ^©©f Uitslagen VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1976 AMSTERDAM - Na de twaalfde ronde in het toernooi om het wereldkampioenschap dammen gaat Harm Wiersma nog steeds aan de leiding op een punt gevolgd door Tsjego- lev. Gantwarg raakte door een remise tegen Kuyken een punt verder achterop. De overwinning van Wiersma op Marek kwam moeizaam tot stand. De jeugdige Tsjech gaf goed partij en in het middenspel had Wiersma nog niets tastbaars bereikt. Eerst later beging de Tsjech enkele fou tjes waardoor de Friese crack de winst kon realiseren. Tsjegolev gal Delhom een ongunstige klassieke positie. De Franse kampioen moest materiaal offeren om te trachten nog een puntendeling te bereiken. De overmacht werd echter te groot en in een vier om twee eindspel moest Delhom opgeven. De belangrijkste partij ging tussen Gantwarg en Kuyken. Een moei lijke opgave voor de Rus, die moest winnen om de koplopers bij te houden. Het werd een interessante strijd waarin Gantwarg in de ope ning een korte vleugelopsluiting had aanvaard. Op het moment dat Kuyken een goede positie leek te hebben, verraste Gantwarg hem met een combinatie, die ten koste van twee stukken de weg naar de damlijn opende. Alles sloeg toch niet door voor Gantwarg, want in het resterende spel kon Kuyken remise bereiken. Door dit resultaat kwam Clerc met Gantwarg op de derde plaats. De jeugdige Amsterdammer ver sloeg Gendlerman, die na een over zichtelijke opening een voorpost had geplaatst. Dat Clerc dit genre zeer sterk speelt, ondervond de Is raëli, want hij werd positioneel feil loos naar de nederlaag gevoerd. Smith en Nimbi hadden het snel bekeken, want al na een uur had den zij remise laten aantekenen. Bepaald sensationeel mag de re mise van Kandane tegen Jansen worden genoemd. Waarschijnlijk heeft de jonge Emmenaar wat te zelfverzekerd gespeeld. Vooral in het begin verdwenen de stukken snel van het bord. Jansen kon er niet meer van maken en belandde in eeri drie om één eindspel dat hij nog uren doorspeelde alvorens re mise te geven. Verpoest leed opnieuw een neder laag. Hij lijkt alleen met het wapen van de combinatie te verslaan. In deze partij gebeurde het echter door een onjuist geslagen slagzet van Zorn, maar dat ontging de Bel gische kampioen. De uitslagen: Smith (VStpNimbi (Con) 1-1Clerc (Ned)-Gendlerman (Isr) 2-0, Hisard (Fra>-Lepsic (Joe) 2-0, Agüardi (Mon>-Koeperman (Sov) 0-2, Kuy ken (Zwi)-Gantwarg (Sov) 1-1, Wiersma (Ned>-Marek (Tsj) 2-0, Kandane (Sri)-Jansen. (Ned) 1-1, Tsjegolev (Sov)-Delhom (Fra) 2-0, Verpoest (Bel)-Zorn (Ita) 0-2. VTL tegen oud-UVS LEIDEN - Morgenmiddag wordt het veld van de Leidse voetbalver eniging VTL heropend. Ter gele genheid daarvan zullen de oud- spelers van UVS een wedstrijd tegen VTL spelen. In het (kampioens-)team van UVS zullen onder andere Désar, Van Schooten, Koren, Balkhoven en Larde spelen. De wedstrijd zal worden geleid door Piet de Ge'er, voorzitter van de COVS Leiden, en begint orp half drie. Stand na de twaalfde ronde: 1. Wiersma 20 punten, 2. Tsjegolev 19, 3. Clerc en Gantwarg 18, 5. Kuy ken 16, 6. Koeperman en Smith 15, 8. Jansen en Nimbi 14,10. Verpoest en Gendlerman 13, 12. Zorn en Hi sard 11, 14. Delhom 6, 15. Agliardi en Marek 4, 17. Lepsic 3, 18. Kan dane 2. PAGINA 11 De Krommemocht niet naar Ajax LAREN - In de kapitale villa van Cees Molenaar in Laren heeft de 32-jarige Wim van Hanegem gisteravond een 2-jarig contract voor AZ'67 getekend. Om tien over half tien gisteravond belde Cees Molenaar daarop naar Guus Brox om de transfer met Feyenoord te beklinken. „Alles is geregeld", glunderde Cees Molenaar nauwelijks vijf minuten later. En de verheugde Wim van Hanegem: „Ik wil er best zaterdag met AZ tegen Sparta al bij zijn". De pogingen van AZ'67 om de om streden Feyenoorder te strikken, begonnen woensdag gestalte te krijgen. Wim van Hanegem, die ook zo bij Knobels MW aan de slag kon: „Cor Coster heeft woensdag zó(n drie, vier uur met Guus Brox over me onderhandeld. Feyenoord wilde me onder geen beding naar Ajax laten vertrekken, maar voelde er aanvankelijk ook niets voor om me naa^ AZ'67 te laten gaan. Maar Cor Coster heeft toen weten te ver sieren dat ze meteen tegen een transfer naar AZ geen bezwaar meer zouden maken". Guus Brox: „Donderdag werd ik door AZ opgebeld. Ze vroegen me hoeveel Van Hanegem zou moeten kosten. Ik heb ze die informatie ge geven en gezegd: „Als je met het bedrag akkoord gaat, is hij vgij jijl- ka~pe"rs op'dë'kust men in Laren met Wim van Hane gem tot een akkoord en telefoneer den naar Rotterdam dat ze 2,5 ton transfersom - want om dat bedrag ging het - zouden storten. Cees Molenaar „We hadden rta- tuurlijk al lang interesse voor Van Hanegem. Dat was bekend. En toen we dinsdag hoorden dat de breuk met Feyenoord definitief was, zijn we met hem in de slag gegaan. En Dpor Rob Vente r Wim van Hanegem gaat definitief naar AZ .Troost v de Korput tekende voor vier jaar bij. r Feyenoord: Van Gisteravond wikkelden de gebroe ders Molenaar, die even kapitaal krachtig als slagvaardig zijn, de transfer in snel tempo af, ze kwa- ROTTERDAM - In de Nederlandse ruiter-équipe, die mor- wedstrijd, dan ben ik direct bereid, gen met zes andere landen de strijd aanbindt in de landen- wedstrijd zal zeker één nieuw gezicht te zien zijn. daar hebben we spoed achter gezet, want we wisten dat er nog andere ;n. Dat Van Hanegem nog enkele aantrekke lijke aanbiedingen op zak had. Dus hebben we meteen spijkers met koppen geslagen. We wilden geen enkel risico lopen". Het feit dat Van Hanegem nu op de loonlijst van AZ'67 prijkt, wil over igens nog niet zeggen dat de ge broeders Molenaar de Poolse inter national Deyna nu definitief heb ben afgeschreven. AZ-directeur Ruud Bonewit is op het ogenblik zelfs Warschau om te trachten Deyna uit Poolse handen te krijgen. Cees Molenaar „Dat we Van Hane gem nu zo snel hebben gecontrac teerd, komt inderdaad ook omdat het wachten op Deyna ons de keel begint uit te hangen. Het duurt ons allemaal te lang met die knaap". AZ-voorzitter Arie Ligthart: „Als Deyna alsnog komt, is hij uiteraard welkom. Maar het enige dat we nu zeker weten is dat we een optie op hem hebben. Meer niet. En omdat lerdag op het Kasteel al meedoen. zei Kraay toen hij nog over Ajax de scepter zwaaide en dat riep hij zelfs nog niet zo lang geleden in Alkmaar uit. Cees Molenaar evenwel: „Hans Kraay is zeer gecharmeerd van de komst van Van Hanegem. Je kunt het geloven of niet, maar dit is de waarheid". En inderdaad spreekt coach Kraay nu een heel andere taal: „Wie Wil lem van Hanegem in huis haalt en hem benadert als een volwassen prof, krijgt geen problemen met hem. Er is in de laatste jaren alleen een clown van hem gemaakt. Wil lem dreigde daardoor het slachtof fer van de voetballerij te worden Maar ik ben blij dat hij nu naar ons komt, want het is een goeie gozer". Cees Molenaar ween „Wim van Hanegem, met al zijn routine, moet bij ons in het elftal de man worden die al die jonge knullen zelfver trouwen geeft". Piet Keizer van Inter Football: „Ik ben blij dat mijn oude gabber nu onder dak is. En geloof me, AZ zal een goeie aan hem krijgen". Hans Kraay ween „Willem zal AZ brengen wat we tot nu toe hebben gemist. Nu zullen we bij de tegen partij al vóór de wedstrijd respect afdwingen. Dat was vroeger niet zo". Cees Molenaar, met triomf in zijn stem: „Willem had - zoals ik al zei - nog een stel mooie aanbiedin gen, maar hij wilde het liefst naar ons toe". Van Hanegem, nadat hij onder het toeziend oog van vrouw Truus, Cees Molenaar en Maarten de Vos (Inter Football) zijn handtekening had geplaatst „Dat is zo. AZ is een fijne club en heeft een goede ploeg. En nogmaals, als het kan wil ik 2 Naast Anton Ebben, Johan Heins Wieken, "Het v en Rob Eras is er nog één plaats vrij rassing voor rr vreemde zaak, omdat hij hier niet jongeren en beteren zijn moet met Codex is. Wel zal hij zeker Ben Arts nog aanspreken over "De keu ring van Codex" "Eigenlijk wacht ik erop dat ze naar mij toekomen. Ik weet immers nog steeds niet pre cies wat er met Codex was. dat heeft niemand me ooit verteld", al dus Horn. Oudeweijer, een oude bekende in de landenploeg en de jeugdige Dick Wieken (het zou zijn debuut zijn) geselecteerd. Pas na de derde kwa lificatiewedstrijd van vanochtend neemt Ben Arts een besluit. Kiest hij voor zekerheid dan zal hij zeker de 43-jarige Harry Wouters opstel len, kiest hij voor verjonging, en dat is zijn streven, dan heeft de 24- jarige Dick Wieken een grote kans. Wieken komt uit Meppel, maar is sinds een klein jaar in dienst bij Leon Melchior, waar hij in Lanaken woont en werkt. Hij rijdt hier in Rotterdam met Sultan. "Een goed paard, dat steeds beter gaat naar mate het zwaarder wordt", aldus geweldig heb gereden, maar ook niet slecht. Als hij vandaag een beetje |oed gaat in de derde kwali ficatie, dan heb ik me ook geplaatst voor de Grote Prijs op zondag. En ik wil graag allebei rijden, dat zijn nu eenmaal de hoogstbereikbare concoursen voor een ruiter".En Dick Wieken wil het hoogste graag bereiken. Harry Wouters van den Oudenweijer daarentegen zal er niet wakker van liggen als Ben Arts hem niet kiest. "Als ik chef- d'équipe was zou ik zeker het jeug dig talent een kans geven. Ik heb met Salerno een uitstekend sei zoen, ik ben tevreden. Als men een beroep op me doet voor de landen- Hoewel er een poosje geleden an dere berichten circuleerden, is Harry Wouters niet boos geweest, dat hij uit de Olympische équipe viel. "Kijk, mijn vrouw verwachtte een baby en laten we eerlijk zijn; ik had met Salerno in Montreal de équipe niet kunnen redden. Ik heb me er deze zomer niet zoveel mee bemoeid. Als Arts me er nu weer bij wil hebben, vind ik dat prima. Het liefst zou ik twee équipes formeren, waardoor veel jonge ruiters een kans krijgen. Want behalve Dick Wieken hebben ook Piet Raayma- kers, Emiel Hendriks en die jongen van Sloothaak veel talent. Ik houd me een beetje bezig met de training van jeugdruiters, erg leuk werk", aldus een tevreden Harry Wouters. Zeker niet in de équipe zit Hans Horn, maar de blonde Italiaanse deelnemer vindt _dat niet zo'n Hans Kraay moeilijk nog 1 een week of drie in het onzekere kunnen laten, hebben we Van Ha negem aangetrokken". De naam Hans Kraay is gevallen. Hans Kraay, die in het verleden beweerde dat hij er weinig voor voelde om met zo'n lastige speler als Van Hanegem in zee te gaan. Dat De uitslagen van donderdag zijn: Prijs van de Kralingse Plas, inter nationaal jachtspringconcours, lengte 560 meter, 13 hindernissen, 16 sprongen, maxomale hoogte 1.40 meter, maximale tijd 84 seconden. Elke fout 5 strafseconden. 1. Hartwig Steenken (Wdl) met Gova 66.6 sec., 2. Gerhard Etter (Zwi) met Havana Royal 67.9, 3. Hubert Parot (Fr.) met Aiglon B 69.2, 4. Fritz Ligges (Wdl) met Wa piti 69.3, 5. Alwin Schockmöhle (Wdl) met Santa Monica 70.6, 6. Hartwig Steenken (Wdl) met Erie 71.8, 7. Mej. Caroline Bradley (GB) met Bernard 73.4,8. Herman Seiger (Ned.) met Scotch 78.6, 9. Marcus Fuchs (Zwi) met Ballymena en Eddy Macken (Ier.) met Carberry 79.4. Prijs van de Scheepvaart, tweede kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam. Inter nationaal springconcours, lengte 618 meter, 12 hindernissen, 15 sprongen, hoogte 1.60 meter, maximale tijd 106 seconden. In bar rage: lengte 240 meter, 6 hindernis sen, 8 sprongen, hoogte 1.70 meter, tijd 48 seconden. Na barrage: 1. Hubert Parot (Fra) met Rivage O strafputen, 2. Chris- tophe Cuyer (Fra) met Varin 4, 3. Fritz Ligges (Wdl) met Genius 8.34.6, 4. Mej. Ann Fenwick (GB) met Owen Gregory 8.41.9. Zonder barrage: 5. Hartwig Steen ken (Wdl) met Gladstone en mevr. Marion Mould (GB) met Charles Fox 4.91.4, 7. Rob Eras (Ned.) met- Iwan F 4 94.6, 8. Edgar Cuepper (Bel.) met Le Champion 4.95.2, 9. Alwin Schockmöhle (Wdl) met Rex the Robber 4.95.6,10. Freddy Welch (GB) met Blossom Hill 4.95.7. Prijs van Xenophon, internationale dressuurproef, 1. Reinder Klimke (Wdl), Amadeo, 1458 punten 2. Mevr. Ruth Klimke (Wdl), Prjva- tier, 1437 pnt., 3. Mej. Francis van Rooy (Ned.) Ivar, 1384 pnt. 4. Mevr. Stig Claesson (Zwe Cassius, 1349 pnt. 5. Hans Meyer (Wdl), Saphir 27. 1343 pnt, 6. Erica Scharzkopf (Wdl) Lowenherz 7, 1305 pnt. Prijs van Erasmus Internationaal springconcours, „Ti^ke your own line", 12. Hindernissen, 12 spron gen, maximale hoogte 1.40 meter, na barrage: 1. Christophe Cuyer (Fra), Colback, 0 strafpunten -55.9 seconden. 2. Huber Parot (Fra.), Carrousel. 0-56.9, 3. Mevr. Marion Mould (GB), John Gamble, 0-57.6,4. Eric Wauters (Bel.), Uriel, 0-60.2, 5. Edgar Cuepper (Bel.), Ladv Sun, 0-64.4, 6. Anton Ebben (Ned.), Or lando, 0-61.1, 7. Malcolm Pyrah (GB), Askern, 0-67.1, 8. Alwin Schockmöhle (Wdl), Warwick, 0-86.5. Zonder barrage: 9. Mej. Fva van Paesschen (Bel.), Echo, 3-77.5, 10. Henrik Snoek, (Wdl), Asterix, 3-79.1. ZEILEN - De vierde race in de strijd om het Europees zeilkam- pioenschap in de 470-klasse is gis teren gewonnen door de Italianen Gerin/Bertocchi. Aan de leiding in het algemeen klassement gaan nog steeds de Zweden Oio en Lars Jo hansson. SCHAKEN - Wereldkampioen Karpov heeft na drie partijen sa men met de Spanjaard Calvo de leiding in een internationaal schaaktoernooi in Montilla (Spa). Gisteren speelden de beide koplo pers remise tegen elkaar. AAAJ*x%*> /T&ommo er A£r SAe/xzxr-r VJj H£A/aeM-/oo-A/-r6n&&?D Sts/xr £z*/ Arvjw/sssr - O V t/AA.ir£AArAr)AD£ OGAA/r Of-f féPDED/G TA - Wim Suurbier wordt hier onder handen genomen door trainer Joop Stoffelen van de amateurclub De Spartaan: De 31-jarige rechtervleu gelverdediger van'Ajax is voorlopig gestopt bij de Amsterdamse eredi visieclub. Zolang hij niet tot over eenstemming is gekomen over een nieuwe verbintenis, zal Suurbier niet op de velden in de Meer ver schijnen. Het Ajaxbestuur zal zich binnenkort over de zaak beraden. Tour de France winnaar Lucien van Impe, Joop Zoetemelk en Eddy Merckx zijn de grote afwezigen in de overigens sterk bezette prof ronde van Nederland die dinsdag 24 augustus in Deurne van start gaat. De twee Belgen hebben lucra tieve beslommeringen elders, ter wijl Zoetemelk niets voor voelt om op zijh eentje te con- 1 met ploegen als Raleigh, Kas en Frisol. Dat ik misschien conditioneel wat achter lig - al heb ik voor mezelf aardig getraind - mag dan geen probleem zijn". En daarna, met een fijn glimlachje rond de mondhoeken: „3 oktober is het AZ'67-Feyenoord. Kan een leuke wedstrijd worden". Voorzitter organisatie comité WK voetbal vermoord BUENOS AIRES(UPLDPA) - Omar Carlos Actis, de voorzittei van het organisatiecomité van het wereldkampioenschap voetbal 1978, is gisteren in Buenos Aires vermoord. Omar Carlos Actis, een 56-jarige generaal buiten dienst was op 7 juli van dit jaar voorzittei geworden van het door de Argen tijnse regering ingestelde onafhan kelijke lichaam dat het wereld kampioenschap moet organiseren. Actis werd, volgens een korte rege ringsverklaring, vermoord dooi linkse extremisten. De moord vond plaats op de openbare weg toen Ac tis met zijn wagen stond te wach ten. Vijf personen, onder wie twee vrouwen openden van zeer korte afstand mat half automatische wa pens het vuur op de wagen van Ac tis, die ter plaatse overleed. De da ders ontkwamen in de vrachtwa gen van waaruit zij op Actis hadden geschoten. Omar Carlos Actis had op de dag dat hij vermoord werd een perscon ferentie moeten leiden, waarop het nieuwe organisatiecomité zijn plannen zou bekend maken. In Buenos Aires is men van mening dat de aanslag op Actis zeer-goed was voorbereid en diende als pro test tegen het feit dat Argentinië in 1978 de eindronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal organiseert. VOETBAL - Omdat de KNVB en FC Utrecht zich niets van de WON aantrekken, heeft de WON de ge meente Utrecht benaderd. Het ver zoekt B en W en de gemeenteraad zich te beraden over het perso neelsbeleid van de club en over het besteden van de gemeenschaps gelden (subsidie) die daarvan het gevolg is. ATLETIEK - Tijdens de atletie kontmoeting tussen Oost- Duitsland, Polen en Rusland heeft de Olympische hoogspringkam pioen Wszola een gevoelige neder laag geleden. De Pool werd vierde met 2.18 M. Winnaar werd de Rus Kiba met 2.21 m.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11