STICHTING FAILLIET jUsCfft Geen gevolgen voor Noordieren in Wassenaar Israël Comité wil maatregelen van Binnenlandse Zaken AGENDA IN WARMOND win een prijs jKom en win een prijs. TOEGANG GRATIS STAD EN RAND DONDERDAG 19 AUGUSTUS I97« k In Time-Out vierden de Noordierse kinderen gisteravondfeest, terwijl in Utrecht het bestuur van de stichting Hulp Noord-Ierland het finan cieel debacle onder ogen zag. UTRECHT/WASSENAAR - Terwijl de groep Noordierse kinderen, die op dit moment in Wassenaar veblijft, gisteravond feestvierde in discotheek Time-Out werd in Utrecht vergaderd over het dramatisch gegeven dat de organisatie, die deze kinderen naar Nederland haalt, failliet is. "De fondsen zijn op", aldus voorzitter Cees van Bockel van de stichting Hulp Noord- Ierland, die niet toe wilde geven dat er sprake is van een tekort, maar intussen toch met een crediteurenlijst zit waar een bedrag van 63.000 gul den op prijkt terwijl de portemonnee helemaal leeg is. Hoe leeg die portemonnee is blijkt uit het feit dat coördinator De Haan van de stichting de vier uitzend krachten die de stichting in dienst had moeten betalen uit geld dat over was van de laatste reis van het comité naar Noord-Ierland. Een be roep, dat voorzitter Van Bockel aan die krachten deed, om voor niets nog een paar weken te blijven wer ken vond geen gehoor. Conflict De oorzaak van het tekort moet ge zocht worden in een intern conflict onder de Ierse mede-organisatoren. Verschillende politieke en kerke lijke instanties in Noord-Ierland zijn het niet helemaal eens over de opvang van de kinderen in het land zelf. Als gevolg van dat conflict gaat de grote landelijke actie van de stichting die op 17 september vQ" start had moeten gaan, niet door dat betekent dat er ook geen geld in het laadje komt; "Om die actie uit te kunnen voeren zijn kosten ge maakt, er zijn uitzendkrachten aangetrokken en dergelijke. Bo vendien hebben we ons geconcen treerd op de actie en daardoor geen andere bronnen aangehoord. Zo doende zitten we nu aan de grond", aldus secretaris D. J. Spijkerboer. Geen gevolgen Het financiële debacle heeft geen gevolgen voor de groep, die nu in Wassenaar is. Verreweg het groot ste deel van dat project werd gefi- nancieerd door het acties van het plaatselijk comité en de heren Brouwer en Elsinga van Martinair. die de vluchten van en naar Noord- Ierland verzorgt, konden vanmor gen verzekeren dat men de groep in ieder geval terug zal brengen. "Als •je zo'n groep ergens naartoe brengt OEGSTGEEST/DRIE BERGEN - Het Israël Comité Nederland zal, waarschijnlijk zo rond het einde van het jaar, aan minister W. F. de Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken vragen stappen te ondernemen tegen die gemeenten, die bereid zijn een zogenaamde 'niet-jood verklaring" of een document van gelijke strekking af te ge ven. Oegstgeest is tot op heden een van die gemeenten. Voor het zover is zal net ICN eerst een brief aan de gemeen ten schrijven, waarin gevraagd wordt zich alsnog duidelijk uit te spreken tegen dergelijke verklaringen. De administratie van het ICN zal voor half sep tember een overzicht opstellen van alle, wat men noemt "ver dachte", gemeenten in Neder land. Daarna zal het comité de bedoelde brief opstellen. Inmiddels heeft een ruwe schatting uitgewezen dat 90 tot 95 procent van de Nederlandse gemeenten niet bereid is een "niet-jood verklaring" af te ge ven. Onder andere in de provin cies Zeeland en Friesland is het totaal onmogelijk aan een der gelijke verklaring te komen. In Zuid-Holland is het opvallend dat de steden rond Dordrecht helemaal niet op de brief van het ICN, waarin gevraagd werd geen "niet-jood verklaring" af te geven hebben gereageerd. De gemeenten Oegstgeest en Zuid-Beijerland zijn in deze provincie de enigen, die mee gedeeld hebben bereid te zijn een dergelijke verklaring af te geven. moet je ze ook weer terugbrengen, dat is een stukje vervoersethiek", aldus directie-woordvoerder Brouwer van Martinair. Dick El singa deelde mee dat de stichting vrijwel voortdurend bij de lucht vaartmaatschappij in het krijt heeft gestaan, maar dat steeds aan de fi nanciële verplichtingen is voldaan: "Daarom vertrouw ik erop dat het geld er nu ook wel komen zal". Officieel weten de kinderen in Was senaar nog van niets. Zij zullen de zer dagen voorzichtig op de hoogte gebracht worden van de situatie. Zowel Ieren als Nederlanders in Wassenaar zijn bijzonder zwijg zaam omdat men bang is dat de hele zaak in de politieke sfeer getrokken zal worden, en daar hebben de kin deren geen baat bij. De Ierse bege leiders hebben inmiddels een spreekverbod gekregen. Optimistisch Het bestuur van de stichting Hulp Noord-Ierland blijft inmiddels op timistisch. Men hoopt met Kerst mis alweer groepen naar Nederland te komen halen, alhoewel eF voor lopig geen enkele financiële zeker heid is. "Er zijn toezeggingen van allerlei plaatselijk organisaties en van de kerken", a. js voorzitter De Bockel. Hoe groot die toezeggingen zijn, en in hoeverre men daarmee de tekorten kan dekken en een ver antwoorde opzet voor komende tochten kan maken kon hij echter niet zeggen. In een algemene spoedvergadering, gisteren in Utrecht, waarbij ook vertegen woordigers uit Noord-Ierland aan- LEIDEN - Een 16-jarige brom fietser uit Voorschoten raakte gis teren gewond bij een botsing op de Lammenschansweg. De jongen reed op de ventweg in de richting van Voorschoten, toen hij tegeneen van de Tomatenstraat korrende au to. bestuurd dooreen 28-jarige Lei- denaar, botste. De jeugdige Voor schotenaar kreeg een diepe wond in zijn linkerhandpalm. Hij moest voor behandeling naar het zieken huis worden overgebracht. Brom mer en auto werden beschadigd. LEIDERDORP - De verkiezing van een parochieraad vormt de hoofdmoot op de agenda van de pa rochiebijeenkomst die op 30 augus tus in de Leiderdorpse kerk De Menswording wordt gehouden. Op 1 oktober wordt in Leiderdorp overigens een nieuwe pastoor ver wacht. De aanvang van de bijeen komst op 30 augustus om 20.15 uur. Voorzitter Cees van Bockel: "Op" wezig waren werd besloten de ker ken aan te schrijven en om hulpac ties te vragen Ook "service organisaties" als Lion's Club en Ro- Door Hans Meyer taryclub - naast de kerken de an dere pijler waarde stichting op rust - hebben hulp toegezegd. Boven- Blij mei geluidswal Secundaire weg 17 kost 10 miljoen ZOETERWOUDE - De voorzienin gen die het provinciaal bestuur wil gaan nemen tegen de geluid soverlast van het verkeer op de toekomstige sec. weg 17 kregen gisteravond een positief onthaal bij de talrijke aanwezigen op de door het gemeentebestuur geor ganiseerde hoorzitting in Ons Huis. Het waren vooral de bewo ners van het woongebied Wes teinde die hun belangstelling toonden. Het college van B en W dat het op prijs stelde kennis te nemen van het oordeel van de bevolking zal dan ook probleem loos tot een standpuntbepaling hieromtrent kunnen komen. Namens de provinciale waterstaat werd het gehele plan van de we gaanleg gepresenteerd door ir. J. P. Bakker. Uit de voorgeschiede nis vertelde hij dat reeds in 1956 aan de gemeente Zoeterwoude een plan voor de omlegging is voorgelegd. In de loop der jaren dit ingrijpend gewijzigd en aai gepast aan de nieuwe inzichten dien zal het bestuur van de stich ting alle donateurs aanschrijven. "Als er maar ergens in Nederland een gironummer bekend is, dan redden we het wel", aldus secreta ris Spijkerboer "Want gelukkig zijn er in Nederland altijd wel men sen te vinden die ervan overtuigd zijn dat dit werk door moet gaan en geld storten." Op zaterdag 21 augustus om 13.00 uur op het pleintje bij de pomp, in het kader van de Zonnebloem-activiteiten Warmond. I Zingen Een verheugend bericht, vrienden: het Rijnlands Christelijk Mannen koor oefent weer. Gisteravond is men daarmee begonnen, zoals ge bruikelijk in de Doopsgezinde kerk, Pieterskerkstraat, om acht uur. "Door natuurlijk verloop be staat er weer de mogelijkheid voor geïnteresseerden om lid te worden van het koor. Vrijblijvend kan men de repetitie bijwonen", zo deelt ons een koorlid mee. Een prachtige fi losofie, vrienden. Zingend verlaat men deez aarde en zingend aan schouwt men het levenslicht. Laat men zich derhalve aanmelden bij dit Rijnlands Christelijk Mannen koor en laat dan de gezangen weer klinken door een priëel van onbe zorgdheid, tederheid en liefde. Concerten Terloops wijst het koorlid ons nog op de concerten die het komend seizoen door het Rijnlands Christe lijk Mannenkoor gegeven zullen worden in Rotterdam, Den Haag, Alphen en Leiden. Voor Kerstmis heeft het koor zich nu reeds verze kerd van de medewerking van Marco Bakker en Caroline van He- mert. Het is ontroerend vrienden te aanschouwen hoe deez aarde lang zaam maar zeker verandert in één reusachtige cantate. Omlijst dit proces met uitbundige stem en roe rende trom. Zingt, vrienden,'zingt uit volle borst. In bad, op uw werk en op drukke verkeerskruisingen in de binnenstad. Abraham Reünisten opgelet. De vijftigjarige voetbalvereniging RCL uit het schone Leiderdorp organiseert a.s. zaterdag een reünie voor leden en oud-leden en wel van acht uur 's avonds af in de kantine van de ver eniging in het gemeentelijk sport park "De Bloemerd". Ook de sup portersvereniging van RCL is bij dit feestelijke gebeuren betrokken, zo laat onze correspondent ons we ten. Komt allen, vrienden reünisten. Put in uw herinnerin gen. diept uit het dressoir de oude foto's op en schudt uw oude rechtsbuiten en middenvoor uc knoestige hand. Toont hem de ou de, verschoten korte broek en spreekt schande van het betaald voetbal, de rode en gele kaarten en de NOS Verbouwing Een triest bericht. De ouderenclub en de ontspanningsvereniging W en O van het clubhuis Noorder kwartier kunnen op 30 augustus niet in het clubhuis terecht. Er zijn namelijk verbouwingswerkzaam heden aan de gang. De bijeenkom sten zullen nu twee a drie weken later in het clubhuis worden ge houden. zo deelt de leider van de ouderenclub en voorzitter van W en O ons mee. Verbouwingen zijn trouwens aan de orde van de dag. De mens timmert tot hij zijn hamer laat vallen. Donderdag V.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis-, tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur! Leembruggen, ruilavond Philatelica 7.30 uur nam Stadhuis, burgerzaal, informatieve avond overde binnenstad, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, Gemeente- Apotheken Een plan tot de aanleg van een geheel nieuwe verbinding tussen Zoeterwoude en Leiden is van de „We gaan er nu van uit dat de nieuwe omlegging nog tal van ja ren dienst moet doen als de enige verbinding tussen de beide plaat sen", aldus ir. Bakker. De huidige verkeersintensiviteit bedraagt aan de zuidzijde van de gemeen tegrens 5.000 voertuigen per et maal en aan de noordzijde 7.000. De helft hiervan is doorgaand verkeer. Vooral door de explo sieve groei van Zoetermeer zal dit aantal"in 1985 zijn opgelopen tot 15.000 stuks. De totale breedte van de nieuwe omlegging zal circa 50 meter bedragen. De twee rijstroken van 4,5 meter krijgen een doorgetrokken middenberm van minimaal 2 meter zodat inha len op dit traject niet mogelijk is. „Uniek voor Nederland", zo zei ir. Bakker. Aan de buitenzijde is een parallelweg van 4,5 meter opge nomen welke ook bedoeld is voor de (brom)fietsers. Aan de bin nenzijde is vanaf het Europavia duct tot aan de Westeindseweg nog een voet-fietspad gedacht met een recreatieve bestemming. Tussen dit pad en de rijstrook richting Leiden zal de geluidswal komen waarnaar de belangstel ling in het bijzonder uitging. De totale aanlegkosten zijn nu becij ferd op 7.5 miljoen gulden maar zullen gezien de inflatie uiteinde lijk wel 10 miljoen bedragen. De gronden zijn grotendeels aange kocht. Met de'aanleg zal in 1977 worden begonnen en de weg zal in begin 1980 in gebruik kunnen worden genomen. Bij de gele genheid tot vragen stellen bleek men vrij algemeen ingenomen met de plannen tot beperking van de geluidshinder. Enkelen spra ken zich uit voor het aanleggen van een geluidsscherm in plaats van de aarden wal. Belangrijk was ook de suggestie om het pad aan de binnenzijde uitsluitend te bestemmen voor de voetgangers. In zijn slotwoord toonde burge meester Detmers zich erg inge nomen met de positieve benader ing van de aanwezigen en hoopte dat dit mede zou bijdragen tot de snelle verwezenlijking van de plannen. De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 13 tot 20 augustus, door. Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Tevens op za terdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877 en Oegstgeester Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 153274. - Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38 tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7 tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum v. d. Waalslaan. tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. M. den Haan, Hor tuslaan 25a, Sassenheim, tel 02522-12485. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel 134687 Onderwijswinkel Sophiastraat 36, tel. 126325 Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144 Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex). Maandag 11.00-3.00 uur. dinsdag 18.30 -20.30 uur, woensdag 11.00-13.00 uur donderdag 18.30-20,30 uur.Diensten centrum, Van Hogendorpstraat 36, vry- dag 19,00-21.00 uur. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzor ging. Mare 45, telefoon 149441 (maandag t m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur, maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Telefoon 142144 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw Binnenstad. Gerecht 10, woensdag 17.00-18 00 uur; Noord. Van Ho gendorpstraat 36, maandag I0.ij*-11.30 uur; Kooi, Driftstraat 49a, dinsdag 10.30-11.30 uur; Mors- kwartier. Buurthuis Morskwartier. Topaaslaan, telefoon 761198 woensdag 10.00-13.00 uur; Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Advocatenspreekuur Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zijkant stad huis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00-12.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur Telefoon dagelijks tijdens kan tooruren: 143171. Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, telefoon 140483. Algemene informatie dage lijks 10.00 uur. PRESENTATIE: HANS VERSNEL Leidsch Dagblad zomerexpres: een half uur durend showprogramma voor jong en j oud met muziek, zang, goochelen, dans en een flitsënde kwis! LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181.50 Losse r Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2