Sloop van watertoren Voorschoten onzeker BOUW VOOKHOF-NOORD IN NOVEMBER AGENDA HDL WIL PUIST'BEWAREN Samensmelting van technische diensten Wassenaar in wording Leren kleding gestolen Burgerlijke stand Tweede onderzoek op baarmoedermondkanker PAGINA.2 DINSDAG 10 AUGUSTUS 197S LEIDERDORP - Naar verwachting wordt in november van dit jaar begonnen met de werkzaamheden in de Leiderdorpse nieuwbouwwijk Voorhof-Noord. In de gemeenteraadsvergadering van aan staande maandag moet de raad beslissen over voorstellen van B en W tot verkoop van gronden in Voorhof-Noord. De prijzen liggen, als gevolg van de inflatie, gemid deld drie procent hoger dan in Voorhof- Zuid. De navolgende kopers hebben zich voor .Voorhof-Noord aangediend: Aannemingscombinatie Leiderdorp B.V. voor de bouw van 29 woningen aan de Klimopzoon en Fluitekruidzoom; acht woningen vallen in de ongesubsidieerde sector; het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds te Heerlen voor de bouw van 48 woningen; de N V. Grondbedrijf van de N.V. Bouw fonds Nederlandsche Gemeenten voor de bouw van 34 woningen aan de Klimop- zoom, de Kamperfoeliezoom en de Nagel- kruidzoom; vijf woningen in de ongesub sidieerde sector; het Bouw- en Aannemingsbedrijf W. Hen- nipman B.V. te Leiderdorp voor de bouw van 29 woningen," waarvan twee in de on gesubsidieerde sector; het Bouw- en Aannemingsbedrijf Meer burg B.V. te Leiderdorp voor de bouw van dertig woningen aan de Anemoonzoom en de Kamperfoeliezoom, waarvan zes onge subsidieerd; G.S. Nagtegaal en Zoon B.V. te Leiderdorp voor de bouw van 26 woningen aan de Dot terbloemkreek en de Waterbieskreek, waarvan acht ongesubsidieerd; Noorlander Bouw B.V. te Leiderdorp voor de bouw van 28 woningen aan de Dotter bloemkreek en de Fluitekruidzoom, waar van vijf ongesubsidieerd; Aannemingsmaatschappij Panagro B.V. te Warmond voor de bouw van 37 wonin gen aan de Lisdoddekreeg en de Pijl kruidkreek; het Bouw- en Aannemingsbedrijf J. de Wa ter B.V. te Leiderdorp voor de bouw van 39 woningen aan de Dotterbloemkreek, de Bereklauwkreek, de Lisdoddekreek en de Pluimzeggekreek, waarvan negen onge subsidieerd; de Stichting Zet Zestien te Leiderdorp voor de bouw van zestien woningen aan de Waterbieskreek; W. Smit te Leiderdorp voor de bouw van één woning aan de Fluitekruidzoom; P. van der Horst te Leiderdorp en C. Boersma te Leiden voor de bouw van twee woningen aan de Fluitekruidzoom. Dinsdag LEIDEN - Het echtpaa, JA). v.d. Bos (81) en E.W. v.d. Bos- Oosten (84) van de Oude Rijn heeft dezer dagen zijn zestig jarig huwelijk gevierd. Een mijlpaal die vorige week nog eens een bekroning kreeg toen burgemeester Vis bij het echt paar op bezoek kwam. De heer v.d. Bos begon in 1934 een groente- en fruithandel op de Oude Rijn, waar hij op 70- jarige leeftijd in 1964 een punt achter zette. Nadien hielp hij collega's hun waar te slijten op de markt. Zijn vrouw heeft hem overigens altijd in de winkel geholpen. Foto: het echtpaar v.d. Bos. Rijnsburgerweg 163, spreekuur alg. bureau voor levens- en gezinsvra gen. 7.30-8.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Meij van Streefkerkstraat 48, in formatieavond Baha'i gemeen schap, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Stadhuis, commissie interne orga nisatie en beheer, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, com- maatschappelijk welzijn, 8 VOORSCHOTEN - De voorgenomen sloop van de Voorschotense watertoren is op losse schroe ven komen te staan. Te elfder ure liet de Haagse Duinwaterleiding weten interesse te hebben voor de 'Puist van Voorschoten'. Voorschoten heeft een tweetal aan sluitingen op de intercommunale hoofdtransportleiding- 's- Gravenhage-Leiden en een enkele keer kan het voorkomen dat de wa terdruk plotseling hoger wordt. De HDL wil de watertoren daarom handhaven als een soort veilig heidsklep. Over deze verkoop aan de HDL zal de raad binnenkort be slissen. De commissie voor de fi nanciën staat er niet afwijzend tegenover. Over de opheffing van het waterwingebied, gelegen ten westen van de spoorlijn aan beide zijden van de Papelaan, waren de meningen verdeeld. Voorzitter N. Oosterbaan zag geen redenen om het waterwingebied nog langer te handhaven. Ir. T. Potma (PPR) wil daarmee echter wachten tot er iets concreters bekend js over de be stemming van het gebied. Het ligt in de bedoeling om er de industrie te gaan onderbrengen. Drs. M. LEIDEN - Uit een noodwinkel aan de Oude Rijn is in de nacht van zondag op maandag de hele collec tie lederen kleding ontvreemd. De schade wordt voorlopig op 35.000,- geschat. De daders zijn de tijdelijk aan de Oude Rijn geves tigde zaak van Proveste binnen ge komen door een deur in te trappen. Uit de verkoopruimte werden be halve lederen kledingstukken en kele wollen artikelen weggenomen. De herenmodezaak is in verband met de verbouwing van de winkel aan de Haarlemmerstraat voorlopig gehuisvest aan de Oude Rijn. VOORSCHOTEN - Donderdag 12 augustus 1976 kunnen de bewoners' van de woningen liggende in de wijk Noord-«Hofland, aan de Hof weg (het gedeelte tussen Voorscho- terweg en de Leidseweg), Leidse- weg (het gedeelte tussen Voorscho- terweg en de Vinkweg), van de jjrofvuilophaaldienst gebruik ma ken. WASSENAAR - De samenvoeging van de technische diensten van de gemeente Wassenaar, waartoe de gemeenteraad al geruime tijd gele den een principe-besluit nam, be gint zich steeds duidelijker af te te kenen. Het betreft de samenvoe ging tot één geheel van de huidige dienst Gemeentewerken, het gas- water en elektriciteitsbedrijf en de Centrale Boekhouding. In de vorige maand gehouden ver gadering heeft de gemeenteraad zijn goedkeuring gehecht aan een "marsroute", die gevolgd zal wor den tot 1 februari 1977, de datum waarop de samenvoeging een feit zal moeten zijn. Er is een organisa tieschema opgesteld, waaruit blijkt, dat de directie van de nieuwe technische dienst uit twee perso nen zal bestaan: de huidige direc teurvan de gemeentebedrijven, ing P. Medema en de onlangs be noemde directeur van Gemeente werken, ing P. Lageveen. De hui dige directeur van de Centrale Boekhouding, de heer B. P. de Kousemaeker zal de gemeente dienst met ingang van 1 februari 1977 verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Met de gemeenteraad is afgespro ken dat over salariskwesties e.d. nog overleg gepleegd zal worden met de vakorganisaties in het geor ganiseerd overleg. Verder zal er een nieuwe beheersverordening moe ten worden opgesteld en nieuwe instructies voor de beide directeu ren. De twee directeuren zullen worden bijgestaan door twee an dere tunctionanssen, een voor ae administratie en een voor de tech nische zaken en de groenvoorzie ning. Met de twee directeuren zul len zij het z.g. management-team vormen. Als hoofd van de admini stratie zou gaan fungeren de heer Eijking, adjunct-directeur van de Centrale Boekhouding. Hij heeft echter elders een andere functie aanvaard. In een aantal vakbladen hebben burgemeester en wethou ders nu een oproep geplaatst voor i administrateur, die i Meershoek (CDA) pleitte voor een aanpassing van de hinderwet om vat te kunnen blijven houden op die toekomstige industrie. Plattegronden Een geanimeerde discussie ont wikkelde zich toen de plaatsing van enige plattegronden ter sprake kwam. Er zouden er een vijftal ge plaatst moeten worden. De kosten bedragen daarvoor: 35.000,- indien de borden zonder reclame worden uitgevoerd en met reclame 10.000,- Veel verwarring bestond er over het voorstel. Ir. van Dalen (WD) vond het maar het beste om bij de invalswegen plattegronden te plaatsen waarop de plattegronden te vinden zouden zijn. De commis sie zal er later nog eens over praten. Spoorwegovergang. Het probleem van de gevaarlijke spoorwegovergang in Noord- Hofland kon de wereld uit worden geholpen. De commissie gaf goed keuring aan het uittrekken van 41.000,- voor het plaatsen van een rolhek met voeldrempels voor voertuigen en een door kinderen niet te openen voetgangershek. Mr. Koetser (WD) dacht dat dit eigen lijk ook een zaak was voor Leiden, daar de moeilijkheden zijn ont staan bij de grondverkoop van de Rijndijk aan Leiden. Voorheen had de boerderij van Van der Hulst n.l. een uitweg op de Vinkweg. Verder kon de commissie (die ook de middenstandsbelangen behan delt) akkoord gaan met naamsver anderingen in het centrum, waar door de huidige verwarringen zul len verdwijnen. gedachte organisatievorm aal fun- êuu^SeSe^cTntTJ^. geren als hoofd van de admmistra- - - Inbreker bij speelgoed zaak betrapt LEIDEN - De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht tijdens een rou tinecontrole in de binnenstad een 20-jarige Leidenaar betrapt, die be zig was in te breken in de speel goedzaak van Van Brussel aan de Haarlemmerstraat. Op het moment van de aanhouding had de inbreker zich al een aantal bouwdozen en enkele speelgoedauto's met een to tale waarde van ruim 1170,- toe- geëigend. HU was de winkel bin- nengekomen door met een straat- - - - helm zn v I. H. de Kooker en M. I. L. Ringelink, Flora Petronella dr v A. C. Slijkhuis en P. J. de Mooy, Gideon Wil helmus zn v G. W. van der Born en T. A. Matheysen, Marieke dr v M. F. J. Broek- hofT en M. Bloem, Petrus Arie Hendrik zn v P. L. M Helvensteyn en A. H. J. van Delft, Jeffrey zn v F. H. M. Bekkerin en F. J. Bavelaar, Erwin zn v H. P. M. Over- devest en H. Visscher, Boris Olaf Ri chard zn v A. M. J. van den Berg en H. M. T. van Langeveld, Erol zn v S. Y. Arikdo- gan en M. J. van der Linden, Vanessa dr v J. A. Karreman en E. Janssen, Timo Michel zn v S. Stek en J. G. F. van Tonge ren, Floris Jan zn v. P. van de Gey n en M. M. A. Verhoeven, Christina Cornelia Ja- coba dr v. L. M. Duivenvoorde en H. C. H. J. van der Drift. Getrouwd: C. J. van Beelen en M. W. Varkevisser, A. K. Sewgobind en S. A. Houtsnee. B. Stolk en E. L. van Mame ren, G. A. W. D. Leon en H. C. Clarke. R van Walsen en R. Grüter, P. Post en N. Martijn. Overleden: C. van der Meij (79) man, J. C. van der Zyden (61) man, C. van der Lin den (77) man, P. Pijnakker (71) man, P. de Haan (75) man, E. R. Hoffman (14) zn v. W. F. J. Hoffman en J. B. Hagedoorn, H. H. M. Haverkort (56) man, J. M. F. F Moorrees (59) echtg. van E. Grootegoed, C. Ho- gewoning en A. J. Sterkenburg, H ra, Dick Joseph zn. v. F. J. W. M. Diep straten en M. C. H. H. van der Linden, Henne Marije Trijntje dr. v. H. M. Zaal berg en H. H. J. Mussert, Anna Sophie dr. v. B. J. Moorten en E. van de Kolk, /Edward, zn v. D. Harrison en A. Schaap, David Paulus zn v C. J. Brouwer en J. Haasnoot, Bernadette Johanna Barbara dr. v. B. J. J. M. Bloemberg en E. M. Groenheiden, Caroline dr. v. L. Prins en M. de Jongh, Willempje Henny Cornelia dr. v. H. C. Vaandrager en H. Riemer, Daniëlle dr v. C. Hogewoning en A. van der Walle, Gerlinda dr v G. Haasnoot en Commissie vergadert VOORSCHOTEN - De welzijn en onderwijs houdt woens dagavond om acht uur een open bare vergadering. Op de agenda staat o.a. het volgende: wijze van vervoer van leerlingen van het bui tengewoon onderwijs; de nota snelheidsbeperkende maatregelen in woonstraten; problematiek rond het waterwingebied en de waterto ren; woonwagenproblematiek, verordeningen inzake het verlenen van tegemoetkomingen bij wo ningverbetering, krotontruiming en verhuizing door bejaarden. i de deur in te Blankenstyn (73) man, J. Distelvelt (63) VOORSCHOTEN - Dit najaar wordt in Voorschoten het vervolg onderzoek ter vroegtijdige opspo ring van baarmoedermondkanker gehouden. Het is bedoeld als aan vulling en controle op het onder- Kermis Kermis, vrienden, is een kleurrijk bedrijf. Reeds in de verre oudheid waren er draaimolens, ballententen en snoepgelegenheden en ver meide een ieder zich met een lach op het gelaat in deze parken van plezier. Van woensdag tot en met zaterdag dient ge u derhalve naar Leiderdorp te spoeden, waar vlak bij de brug over de Oude Rijn een groot kermisterrein is ingericht. Nieuw voor de gemeente Leider dorp is daarbij de zogenaamde hully-gully, een schots en scheef ronddraaiende schijf met bootjes. De n geest. Maar dit terzijde. Taal is in dit opzicht tenslotte zeerwelsprekend. Overigens diene nog ter informatie dat men in Leiderdorp dezer dagen de zomerfeesten viert. Leiderdorp is trouwens een zeer fijne gemeente met een heel sympathieke burge meester en een harmonieuze ge meenteraad. Redden Een reddingsbericht. De Wasse- naarse Reddings Brigade organi seert a.s. zaterdag een open dag in en rond de strandpost aan de Was- Slag. 's Ochtends om half r een zandbouwwedstrijd voor kinderen, 's middags om éen uur is er een strandloop en de hele dag is er open huis met een ten toonstelling over het werk van de Wassenaarse Reddings Brigade. S.O.S. heeft trouwens ook met red den te maken, want dat is de afkor ting van "Redt Onze Zielen", al zou dat^jp het eerste gezicht niet S den ingesteld ten behoeve van de wilde havanna. Deze overheerlijke sigaar blijkt althans in Voorschoten rijkelijk te worden onderschat. Wij wachten nog steeds op toezending van het beloofde kistje. zeggen. Er dient trouwens wijld een reddingsbrigade te De Groenoordhal en een veelzijdig bedrijf. Nu is er op 27 augustus 's avonds om één mi nuut over half acht weer de start van de Groenoordhalrit. Het is de achtste keer dateén dergelijk even ement wordt georganiseerd in sa menwerking met de Haagse Racing Automobiel Club. Er wordt gere den in vijf klassen met verschil lende moeilijkheidsgraden. Fietsen is trouwens stukken gezonder, stinkt minder en vergt aanzienlijk minder ruimte. Bovendien is fiet sen gemakkelijker, er zijn derhalve geen moeilijkheidsgraden en ie dereen is gelijk. Fietsen is dus so cialistisch, waaruit volgt dat socia listen gezonder zijn, minder stin ken en aanzienlijk minder ruimte nodig hebben. Wilde havanna's komen tenslotte van Cuba, waar ook veel gefietst wordt. Woensdag Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. Kennedylaan 11, Oegstgeest., in formatieavond Baha'i gemeen schap, 8 uur nam. Apothekersdijk 33, Volkshuis, in formatie en inschrijving kinder clubs, 2-3.30 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, Bejaardensoos Zuid- West, 2.30 uur nam. De Overdekte, Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten, 8-9 Begijnhof 2, 't Begijntje, praathuis voor relaties en seksualiteit, do. van 1-5 uur nam. en van 7.30-9.30 uur nam., tel. 126831. Donderdag V.d. Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en gespreks- kring Baptistengemeente, 8 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-1 uur nam. Pieterskerkstraat 1, werkgroep dienstweigeren, tot sept. gesloten, telefonisch bereikbaar 140866. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 6 tot 13 aug., door Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. 155482. Te vens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezenhorst 23. Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Bereikbaar van half acht 's avonds tot 8 uur 's mor gens en tijdens het weekend door lopend van vrijdagavond tot maan dagmorgen. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687 Onderwijswinkel Sophiastraat Geopend ma 12.00-17.30 uu 36, tel. 126325. indag t/m vrijdag Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Tel. 142144. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noord- einde 2a (voormalig marinecom plex) telef. 130775. In de maanden juli en aug. di. en do. geopend van 18.30-20.30 uur. zoek dat vorig najaar al heeft plaatsgehad. Bij het in 1975 gehouden onderzoek werd door 75 procent van de opge-' roepen vrouwen in de leeftijd van 25 tot 65 jaar gereageerd. Bij onge veer honderd deelneemsters werd een ontsteking geconstateerd. Het onderzoek van dit jaar zal op dezelfde wijze worden georgani seerd als het voorgaande. Het zal plaatsvinden in het Ds. Fortgens gezondheidscentrum aan de Prof. v.d. Waalslaan 25. Inmiddels is aan iedere inwoonster van Voorscho ten in de leeftijd van 25 tot 65 jaar een kaart en begeleidende brief toegezonden, met het verzoek om voor 28 augustus de kaart terug te sturen. Wie nog geen kaart ontvan gen heeft, wordt verzocht dit te melden aan de administratie van de Vereniging "Gezondheidszorg Voorschoten" op bovengenoemd adres, tel. 4641. De kosten van deel neming bedragen 25 gulden. Voor nadere inlichtingen kan men in de periode van 15 september tot 26 november op iedere werkdag tussen negen en tien uur het vol gende telefoonnummer bellen: 7554. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2