Afrikanen boycotten Stockholm Weer hogere rente bij de ABN. ftü Yan Dop en Overbeeke in Nieuw Vennep verder Voorhoutense zangeres kwam niet ver op songfestival A BUSHOKJE MOET WEG Publiek Algemene Bank Nederland Concentratie betaald voetbalZuid-Limburg DINSDAG 10 AUGUSTUS 1976 RECORD VAN WESSINGHAGE STOCKHOLM - De Keniase atleet Mike Boit doet niet mee aan de internationale atletiekwedstrijden, die in Stock holm worden gehouden omdat er atleten uit Nieuw- Zeeland aan de start komen. De 27-jarige Boit, die in de Verenigde Staten studeert, ontving gisteren een telegram uit Nairobi van de nationale Keniase sport-raad. Daarin werd htm verzocht niet in Stockholm te starten zolang de regering van Kenia en sportofficials uit Afrika hun stand punt over het al dan niet uitkomen in wedstrijden met atleten uit Nieuw-Zeeland niet definitief hebben bepaald. In verband met de ontwikkeling van de rente op de geld- en kapitaalmarkt heeft de ABN besloten een aantal rentetarieven te verbogen. Nieuwe spaartarieven. Met ingang van heden geldt de volgende rentevergoeding: 9!/4 (was9'A%) Spaardeposito 6 jaar vast 9/4 (was 9 Spaardeposito 5 jaar vast 9 (was 83A Spaardeposito 4 jaar vast 8/4% (was 8 A Spaardeposito 3 jaar vast 7/4% (was7v4%) Spaardeposito 2 jaar vast 714-9% (was71A"83A%) 1 Spaardeposito's met oplopende rente - looptijd 2, 3 of 4 jaar De volgende tarieven blijven ongewijzigd: 8% Jeugdspaarboekje Zilvervloot 6Vi Spaar-Extra-Boekje/Spaar-Extra-Rekening 63A Spaardeposito met 24 maanden opzegging 53A Spaardeposito met 12 maanden opzegging 5Vi Spaardeposito met 6 maanden opzegging 5 Spaardeposito met 3 maanden opzegging 4% Spaarrekening/Spaarboekje Boit, die vandaag aan de 800 meter zou deelnemen, verklaarde in Stockholm: "Ik ben niet van plan om hier te lopen. Omdat we nog niet in staan zijn geweest telefo nisch contact op te nemen met Ke nia om de zaak uit te zoeken, lijkt het me beter niet te starten". Kenia behoorde tot de landen, die zich terugtrokken van de Olympi sche Spelen in Montreal omdat Nieuw-Zeeland meedeed. Ook de wereldrecordhouder op de 1500 meter. Filbert Bayi uit Tanza nia, heeft zich van de wedstrijden in Zweden gedistancieerd uit protest tegen de aanwezigheid van Nieuw- zeelandse atleten. Een van die atle ten is de Olympisch kampioen op de 1500 meter John Walker. De eerste dag van de internationale atletiekwedstrijden in Stockholm hebben behalve een Europees re cord ook enkele zeer goede presta ties opgeleverd. Voor het Europese record zorgde de Westduitser Thomas Wessinghage«©p de mijl. Hij eindeigde vlak achter de Olym pisch kampioen op de 1500 meter, John Walker (Nzl), maar bleef met zijn tijd van 3.53,1 precies 0,2 se conde onder het record, dat de Ier Eamonn Coghlan vorig jaar in Kingston vestigde, Coghlan werd nu derde. Lasse Viren probeerde het ditmaal ook op deze afstand, maar hij werd op ruime afstand negende. Ook de gouden en zilveren medaillewin naars van Montreal op de 3000 me ter steeple chase eindigden niet voorin. Gaerderud werd zesde, Ma- linowski vierde. De 10.000 meter werd bij afwezig heid van Lasse Viren duidelijk ge wonnen door Carlos Sousa Lopez (Por), in Montreal tweede achter de Fin. Lopez had tot 9000 meter een goede kans het wereldrecord* van Dave Bedford (Gbr) op deze af stand te verbeteren, maar in de laatste kilometer verslapte de Por tugees. Toch was zijn tijd (27.42.65) van bijzonder goed gehalte. Ook Dick Quax (Nzl), Mark Smet (Bel) en Garry Bjorklund (Vst) kwamen onder de 27.50 uit. Op de 800 meter ging de zege naar de Willi Würlbeck voor Luciano Susanj. In Montreal werden de Westduitser en de Joegoslaaf vierde en zesde. Arnie Robinson won net als in Canada het versprin gen, al bleef hij drie centimeter on der de acht meter. De Panamees Guy Abrahams, een van de finalisten op de Olympische Spelen, was onbetwist de sterkste sprinter (10,44). Jim Bolding, in Montreal buiten de prijzen geval len, was oppermachtig op zijn spe cialiteit de 400 meter horden. Bij het hoogspringen nam Dwight Stones revanche voor zijn neder laag tegen Jacek Wszola De Ameri kaan, die vorige week het wereld record op 2,32 meter bracht, had nu aan 2,27 voldoende voor de zege. De 19-jarige Pool werd met 2,24 twee de. Guy Drut, Olympisch kam pioen op de 110 meter horden, pro beerde het ook eens op dit nummer. De Fransman werd negende met een sprong van twee meter. Verrassend verliep het speerwer pen. Olympisch kampioen en we reldrecordhouder Miklós Nemeth moest met 81,92 meter met de tweede plaats genoegen nemen achter zijn landgenoot Gyoergyi Erdelyi, die de speer 22 centimeter verder wierp. Bij de dames viel de dubbele West- duitse sprintzege op de 100 meter op. Annegret Richter toonde zich weer de snelste, voor Inge Heiten. De nieuwe Oostduitse kampioene, Monika Meyer, kwam niet verder dan de vierde plaats. Een andere Oostduitse kampioene, Ulrike Kla- pezynski, deed het beter. Zij be wees andermaal tot de tot op het midden- en lange afstandnummers te behoren en won de 1500 meter in 4.06,3. Voetbal - Go Ahead Eagles heeft gisteren met 4-0 van het nationale Indonesische elftal gewonnen. De doelpunten werden voor de rust door Walbeek, Cörver en Hendriks (2x) gemaakt. Wielrennen - Freddy Maertens heeft gisteren in Bain-de Bretagne een wielercriterium voor profs ge wonnen. Merckx werd vijfde en Joop Zoetemelk zevende. Wielrennen - Gerrie Knetemann heeft gisteren de wielerprofronde van Wilrijk in België gewonnen. Tweede werd Johan de Munck en |derde Engelbert Opdebeeck. NIEUW VENNEP - Het toernooi in Nieuw-Vennep begint steeds meer het doel (een ontmoetingsmoge lijkheid voor tennissers uit de regio Leiden en de regio Amsterdam) te benaderen. Was de deelname in vo rige jaren vanuit de Leidse regio nog bescheiden, nu treft men op het wedstrijdschema de namen aan van Hans van der Loo, no. 2 ge plaatst in het herenenkelspel B, achter Gerard Douma, de „vlie gende Drent", Bob van Overbeke en Lex van Dop. De beide „Leidse" representanten, die niet voor een plaatsing in aanmerking kwamen, deden het goed. Lex van Dop won van Klint, 6-7, 6-3, 6-2 en Bob van Overbeeke bedwong Van Be- nthem, 7-6, 4-6, 6-2. Hans van der Loo behoefde nog niet aan te tre den. Een zo op het oog succesvolle terugkeer in het toernooitennis maakte de oud-speler van het Haagse Thor RA. Frans Koerts. In het enkelspel klopte hij Loohüis, 6-7, 6-3, 6-1 en in het dubbelspel gaf hij met partner Hagen de tegen standers Ellerbroek en Van Gend geen enkele mogelijkheid, 6-2, 6-1. De Katwijkse Pat Heiligers, die haar geluk eens in B beproefde, smaakte het genoegen haar eerste partij met winst af te sluiten. 6-3, 6-1 tegen mej. Barend. Carin Hees termans boekte eveneens een zege zonder problemen, 6-1, 6-3 tegen Klint. Koudekerk In Koudekerk aan den Rijn moes ten maar liefst 80 inschrijvingen worden geweigerd. Wel een bewijs dat er belangstelling voor dit eerste grote C en D-toernooi van de ten nisvereniging „Artesia" is. Verras singen hebben zich nog niet voor gedaan. Van de geplaatste spelers in het herenenkelspel C, Van Ton geren (no. 1) en Wielsma (no.2), kwam alleen Van Tongeren in actie. Dat was een kort gebeuren. Tegen stander Sanne had geen verweer op het geroutineerde spelletje dat Van Tongeren hem voortschotelde, 6-3, 6-1. Van Iterson, een van de azen van Artesia, werd door De Bakker van de Hazerswoudse Tennis Club, na harde strijd geklopt met de veel zeggende score, 6-1, 4-6, 6-4. Paul van Straaten moest zijn meerdere erkennen in De Jong. zij het met een minimale marge. 4-6,4-6. In het damesenkelspel C lijkt Bernadette Tombrok, no. 1 geplaatst, tot aan de finale weinig moeilijkheden te zul len ondervinden. In de finale zal dat hopelijk voor de organisatoren wel het geval zijn. Mevr. Snellenberg (no. 2 geplaatst) zal daarvoor moe ten zorgen. Geen gemakkelijke op gave. In het herenenkelspel D zijn geplaatst Jan Staal (no. 1) en Lafay (no. 2). Laatstgenoemde maakte zijn p aatsing inmiddels helemaal waar door de sterke Cransen met 7-5,6-4 terug te wijzen. In het DE D werden geplaatst Ef- ting en Ineke Tolsma. Anderlecht wint in Harderwijk HARDERWIJK - Anderlecht heeft gisteren in Harderwijk met 5-3 van de zaterdagamateurclub WOG gewonnen. De wedstrijd die ter ge legenheid van de opening van een nieuw sportpark gespeeld werd, had een aantrekkelijk verloop. Bij de rust stonden de "Belgen" al met 4-0 voor door doelpunten van Res- sel (2x) en Rensenbrink (2x). Na de rust bracht de derde Nederlandse Belg Haan de stand op 5-0. Vanaf dat moment mochten de Harder wijkers ook gaan scoren. Van Gilst deed dat tweemaal en De Sandere bepaalde de einduitslag. Er waren 2500 toeschouwers en scheidsrech ter was Frans Derks. MAASTRICHT - Ter concretise ring van zijn plannen om in Zuid- Limburg te komen tot één vereni ging voor het betaald voetbal heeft het Limburgse tweede-kamerlid M. Konings gisteren verzoeken doen uitgaan naar de gemeentebesturen van Maastricht, Kerkrade en Sit- tard om te komen tot een gesprek. Een zelfde verzoek heeft hij gericht aan de besturen van in deze plaat sen gevestigde clubs MW, Roda JC en Fortuna SC. Daar de financiële situatie van de meeste clubs in de sector betaald voetbal bepaald wordt door ge meenschapsgelden, die via directe of indirecte subsidies worden ver strekt, dringt Konings aan op con centratie en regionalisering van het betaald voetbal in Zuid-Limburg. Volgens hem is de KNVB daar ook voor en heeft regionalisering elders onder meer in Twente tot opmerke lijke resultaten geleid. Hij rekende besturen van de be trokken gemeenten en van de clubs voor dat Zuid-Limburg met 600.000 inwoners een aantal wedstrijdbe zoekers van minstens 60.000 kan garanderen. Concentratie levert, zo zegt hij, beter kwaliteitsvoetbal op. Konings merkte verder nog op, dat hij de vooral emotionele bezwaren tegen zijn plan niet onderschat, maar dat de voordelen beslist gro ter zullen zijn dan de nadelen. Aan Gedeputeerde Staten van Limburg heeft hij gevraagd om hun standpunt te mogen vernemen over zijn concentratieplan. Tevens wil hij weten of het provinciaal bestuur bereid is om aan een gesprek met de betrokken partijen deel te ne- Coby v. d. Berg ,de 24-jarige Voorhoutse zangeres die al ja ren verwoede pogingen on derneemt om in Nederland tot de muzikale top door te dringen, heeft op het jeugd- songfestival in Oostende (Belgiè) de show niet kunnen stelen. In de tjokvolle thea terzaal van het casino raakte de jury niet erg onder de in druk van het optreden van de zich op een gitaar begelei dende schoonheidsspecialis te. Ze eindigde dan ook in de stona ik te trillen op mijn be nen. Nog niet toen ik achter de coulissen stond, maar wel toen ik eenmaal het podium op moest. Het zweet brak me uit. De tweede avond was het een stuk beter. Maar toen was de achterstand niet meer in te lopen". „Achteraf bekeken had ik mis schien ook niet de juiste lied jes uitgekozen voor dit song festival. Ik had net zo moeten doen als mijn tegenstanders. Die kwamen met louter be- Coby v.d. Berg kannog lachen, ondanks haar slechte klassering. Naast de Voorhoutse haar songfestivalcollega Peter Cyon, die wel in de prijzen viel. Hij werd derde. acnternoeae. wei Kreeg Cooy, moeder van twee kinderen, de ere-prijs toegekend voor de originaliteit van haar .lied jes. Maar daar bleef het dan ook bij. En dat terwijl ze zich juist zo veel van dit internationale gebeuren had voorgesteld. „Ik had gerekend op een plaatsje bij de eerste drie", zegt ze, „maar ik kwam er he lemaal niet aan te pas. Deels kwam dat door de zenuwen. Vooral op de eerste avond kende nummers op te prop pen en daarmee was hun suc ces verzekerd. Voor hen werd er al geklapt voordat ze ook maar een noot hadden gezon gen. Aan mijn liedjes (hoofd zakelijk Engelse volksliedjes red.) moest het publiek echt wennen. Dat is duidelijk van invloed geweest op de jure- „Daarom neem ik de uitslag meteen korreltje zout. Ik mag dan wel slecht zijn geëindigd; veei mensen waren net er na afloop over eens dat ik bij een reëler jurering veel hoger zou zijn gekomen. Een schrale troost weliswaar, maar voor my toch een aanwijzing om de moed niet te verliezen. Ik ga nu stug door. Ik laat het er niet bij zitten. Vooral het ko mende jaar ga ik enorm aan mijn stem schaven, samen met mijn zangpedagoge". Voor Coby, die in Oostende mentaal werd geruggesteund door haar man en dochtertje, heeft het songfestival, waar aan 18 kandidaten uit 4 lan den deelnamen, toch wel wat zoden aan de dijk gezet. „Ik heb er niet alleen veel erva ring opgedaan", zegt ze, „maar er bovendien nog wat contracten door gekregen. Bovendien heeft een aantal theaterbureaus mij ook wat optredens in het vooruizicht gesteld. Zakelijk gezien is dit songfestival voor mij dus toch uitgedraaid op een succes. Misschien dat een en ander nu tot gevolg zal hebben dat er-eindelijk van mij ook een plaatje op de markt komt. Voor mij kan dat de door braak betekenen". Dat Coby v. d. Berg zich in Oos tende wel degelijk in de kijker heeft gezongen blijkt uit de reactie van de directeur van het theaterbureau Hannover, de heer Van Klingeren, die er voor zorgde dat de Voor houtse een plaatsje kreeg op de deelnemerslijst van dit songfestival. Hij zegt „De reacties van de talentjagers waren enthousiast. Ze waren verrukt over haar aparte stem en zullen haar ongetwijfeld in de gaten houden". Het privé wachthuisje van Gerard van de Slot. Wachthuisje van oude deuren Als de gemeente er niets voor voelt om hier een bushoekje te plaatsen dan timmer ik er zelf maar één, zo redeneerde Noordwijkerhouter Gerard v.d. Slot. Oude deuren Een paar dagen geleden ging hij tot actie over. Hij verzamelde wat oude deuren en planken en in een mum van tijd had hij zijn privé-bushokje langs de weg Noordwijkerhout-De Zilk, ter hoogte van de brug bij het Additioneelkanaal. Maar erg lang zal het hokje daar waarschijnlijk niet blijven staan. Want het houten wachthuisje staat op grond van de provincie en Van der Slot, die met zijn woon- caravan naast de Noordwijkerhoutse vuilnisbelt woont, heeft voor zijn bouwsel, waar overigens door buurtbewoners wel dankbaar gebruik van wordt gemaakt geen vergunning. De heer Hensdijk, hoofd van het district Rijn streek van de provinciale waterstaat "Dit kan natuurlijk niet. Het bouwsel moet tegen de vlak te. Wanneer weet ik nog niet. Ik moet deze zaak nog rapporteren aan mijn superieuren en van hen hangt het af wanneer er gesloopt gaat wor den." Het plaatsen van wachthokjes is een gemeente lijke aangelegenheid. In Noordwijkerhout ziet men echter geen aanleiding om bij de bushalte Additioneelkanaal zo'n hokje te laten neerzetten. Nooit klachten Gemeente-secretaris Floor "Het aanbod van passagiers is daar zo gering dat het weinig zin heeft om daar zo'n huisje te plaatsen. We hebben ook nog nooit klachten gehoord van mensen die daar in de omgeving wonen en regelmatig met de bus reizen." ©mi lnl(S>iffiri)<2]lïï) VÊUfS AlratS1ï®ff(a)iaiimi Weet u een onderwerp dat ir» deze rubriek past? Bel me dan maar op. Elke morgen wacht ik tot tien uur op uw telefoontje Bel 071-144941, toestel 39.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11