Trudy Walhof en Frits Don Leids tenniskampioen Brab andersbeheersenjeugdtennis Opening velden voorlopig uitgesteld Betere conditie bezorgt zege op Rooden- burg - Noord wijk weerstaat Aalsmeer in leuke wedstrijd Nederlaag fantasieloos UYS tegen Olympia MAANDAG 9 AUGUSTUS 1976 SPORT LEIDEN - In de finale herenenkelspel A op Roomburg ontbrak de speler, die gedoodverfd werd als de "zekere" winnaar. Martin Koek. nale tennisfirmament heeft ge toond. Want Don kan het in de ten nissport zeker nog een eind schop pen. Was de finale in het herenen kelspel minder spectaculair dan in vorige jaren, de finale damesenkel spel tussen Trudy Walhof-Groen man en Lidy Bielefeld was soms slaapverwekkend. Trudy Walhof won, niet zozeer door eigen kunde (zij het dat zij toch bij vlagen, deed herinneren aan haar grote dagen) Toen deze eerder in het toernooi de uitschakeling van de als eerste ge plaatste Niek Fleury becommenta rieerde zei hij toch wel verbaasd te zijn over het feit dat Fleury zich zo gemakkelijk van de wijs liet bren gen door het gebeuren rond de wedstrijd zelf. Fleury had geen spe ler tegenover zich die tekortko mingen in zijn spel aanvult met voor zijn rivaal irriterende gedrag. Frits Don, toen nog allerminst ze ker van zijn latere triomf op deze Open Leidse Kampioenschappen, heeft dat allemaal niet nodig. Koek had pech de speler te treffen, die hem van de kook bracht door zijn "langzaamaan-acties", Fried Schmitz. Tot 3-1 kon Koek in de eerste set voorblijven, toen ging het derde set met 3-0 bergafwaarts: 5-7, 2-6 voor 6-3 via 3-3, Schmitz. In de finale lukte het speelde zij Schmitz, vierde enkelspeler bij de Metselaars, niet de concentratie van de 20-jarige Frits Don, derde enkelspeler bij de Metselaars, te Met Hartmuth Bielefeld kwam goed/Korteweg, 6-4, 6-4. HEC: Goedberg-Heringa. 2-6, 4-6, DEC: mevr. Ruitenberg-Ina van Duureri, 3-6, 4-6; GDC: A. v. Bulck/Herin- ga-I. Wolterink/N. v. Wijk, 4-6, 7-6, 7-6; HDC: Spaas/Heringa-D. Graaf/Rodenburg, 6-2, 1-6, 6-3; DDC: I. Siegenthaler/M. Wortel- boer-I. Wolterink/C. ten Bosch, 1-6, 6-0, 4-6. Bonte BOTE speelster. Lidy Bielefeld heeft nog n-omr-v j altiiH pan fmaip ctiïi van cnpien BRIDGE - De Nederlandse jeugd- genngeoefenmg sterk omhoog ge- het toprnnni gaan. Trudy Walhof kwam de tweede set het toernooi om het Europees kampioenschap bridge voor junio ren. Winnaar werd Oostenrijk, voor Zweden. i met Trudy Walhof overmeesterde in de damesenkelfinale van de Open Leidse titelstrijd Lidy Bielefeld in twee sets. breken. Hij kwam met zijn spel Trudy Walhof wederom! vanuit het achterveld ook niet i de bak en zijn "langzaamaan- acties" liet hij aanvankelijk ach terwege. Bij de stand 4-4 echter, in de tweede set, en 30-40 op zyn ser vice hield hij die service seconden- lang vast onder het voorwendsel i le, daar was de combinatie van Nellemieke Brouwer en Adama van Scheltema in drie sets sterker 2-6, 6-4, 4-6. Het waren in deze finale de dames die de handen de volle tribune herhaaldelijk VOETBAL - De eerste divisieclub SC Amersfoort heeft de Vitesse- speler Mathis Maiwald voor twee fina- jaar gecontracteerd. Maiwald speelde eerder bij FC Utrecht, Feyenoord en Go Ahead. WIELRENNEN - Gerben Karstens heeft gisteren in het Franse Suas- signas een criterium gewonnen. De Het district Noord-Brabant deze Jeugdkampioenschappen zeer overtuigend uit de bus geko men. In de finales bij de meisjes werd Annemarie Jurg kampioene via een 7-5, 3-6, 6-3 zege op Vera Bruggeman uit het district Haar lem en in de strijd om de derde en vierde plaats was het stuivertje wisselen geblazen. Daar bleef de Haarlemse troef Alice Lembeek borts en Bernard van Poelgeest. Eerstgenoemde won met 6-4, 6-0. Trainer Fred Hemmes zal over de prestaties van zijn pupillen stellig niet ontevreden zijn. De derde plaats kon Noord-Brabant echter niet pakken. Daarvoor zorgde de felle, blnde Peter Leythen. Maar het scheelde weinig, of hij had een „veilige" voorsprong in de derde set nog prijsgegeven. Bij 3-6,6-3 ej jeugd heeft alle slagen onder de knie, heeft inzicht, heeft mentali teit. Waar blijft de oogst? FRANK BONTE haar Noordbrabantse rivale Judith 4-0 maakte de jeugdige arbiter twee zijn slaguitvoering door insecten te speelden een tweede viool en dat i: op elkaar brachten. De heren oud-Leidenaar versloeg in de sprint worden gehinderd. Het deerde Don ander beeld dan dit Warringa met 6-2, 7-5 de baas. Ju dith kan echter met haar 11 jaren goede hoop koesteren de titel vol- duidelijke fouten in zijn nadeel. Het werd 4-1 i.p.v. 5-0! De koeltjes ten nissende Brabander Menno Oos- niet, die direct nadat de bal einde- nummer gewend is. Het herendub- lijk in zijn service-vak belandde belspel leverde de ingespeelde i ging en met een korte backhandvolley 5-4 scoorde. Op zijn eigen ser niet 6-3, 6-4 het publiek misschien niet zo inte ressante partij, maar toch wel die de ingespeelde combinatie van Blaas-Welschen zege op: 6-3, 6-3. Overige uit- faalde hij daarna slagen: HEB: Madsen-Hasselo, 1-6, Don. Een voor 6-3, 6-2, DEB: L. Boshouwers-L. Wieriks, 6-1, 6-2, GDB: L. Boshou- wers-M. Penseel/T. Crepin, 6-2, VOETBAL - Edin Spreco, de 32- jarige spits van NAC, is met het be stuur van zijn clyb overeengeko men het contract te verbreken. Spreco kreeg toestemming terug te keren naar zijn geboorteland Joe- gend jaar te pakken. Dan zijn An- ting reageerde direct. Hij bracht de partij. Was Noord- stand gelijk. Het leek bijna teveel ster aan het natio- 6-2, HDB: Klippel/Hasselo-Ver- Brabant bij de meisjes met ha lem dominerend, bij de jongens sloeg de balans sterk blonde de Zuidelijke afvaardiging door. De finale was geheel een Brabantse aangelegenheid tussen Eric Wil- Peter Leythen, beet zijn tranen, vocht door en scoorde op het tweede matchpunt na drie spelpunten tegen de win nende treffer met een bevrijdende smash: 7-5. Samenvattend: de LEIDEN - Het bestuur van de Leidse Sportstichting heeft de da tum van de gebruiknemingvan alle velden die de Sportstichting be heert verschoven naar zaterdag 21 augustus. Tot die datum mogen er op de velden geen trainingen en oe fenwedstrijden worden georgani seerd. De uitzonderlijke droogte van de laatste maanden heeft de groei van het jonge gras sterk tegengehouden, ondanks het in tensieve gebruik van de berege- ningsinstallaties. Hoewel door het gunstige weer van de afgelopen weken de velden zich langzamer hand te herstellen, meende de Sportstichting er beter aan te doen de ingebruikneming uit te stellen. De kans bestaat dat de velden die op 21 augustus nog steeds in een slechte conditie verkeren na die da tum nog een week rust zal worden gegund. De gesteldheid van de ter reinen in de afdeling Leiden is over het algemeen slecht, enkele uit zonderingen daargelaten. De ter reincommissie van de afdeling, die zaterdag en gisteren de velden van enkele verenigingen inspecteerde, ontdekte overigens opmerkelijke tekortkomingen: bij Meerburg ble ken de doelen 12 centimeter.te lager te zijn dan de spelrelnormen voor schrijven. Bij Randstad Sport en SJZ waren de goals zes centimeter te laag. Een verklaring kan gevon den worden in de mogelijkheid dat de doelen, die op betonnen funda menten steunen, in perioden van regenval zijn verzakt. RCL was in Valkenburg te sterk voor UDO, dat voor rust door een doelpunt van Wilbert Witteman de leiding nam. Bennie Heemskerk zorgde voor 1-1 en 2-1, waarna Koos Haneveld RCL naar de 3-1 zege kopte. De overwinning van RCL was verdiend, hoewel UDO in de tweede helft redelijke scorings kansen miste. KATWIJK - Op niet mis te ver stane wijze uitte een struise dame in sappig Katwijks haar kritiek op deze krant "het wordt hoog tijd, dat jullie eens wat positiever over de Kat- wijkse voetbalclubs schrijft; we worden altijd de grond inge boord". In het midden latend of deze kritiek gefundeerd is, kunnen we in ieder geval deze "haar" Katwijk trok zich tijdens de oefenwedstrijd tegen Rood- enburg afgelopen zaterdag weinig aan van het bestaande klasseverschil en versloeg de Leidenaren met 4-1 zodoende bij de kijkers een goed indruk achterlatend. In de eerste helft was van enig krachtsverschil nauwelijks sprake. Het spel speelde zich vooral op het middenveld af, waar echter zowel bij Katwijk als Roodenburg de man ont brak om het fantasieloze breed- tespel met een splijtende diep tepass af te wisselen. Slechts drie min of meer opwindende momenten konden in deze eer ste rondgang bij de verder veel vuldig van verveling geeu wende toeschouwers enige in teresse opwekken: in de elfde minuut, toen aanvoerder De Groot voor Roodenburg van elf meter raak mocht schieten, na dat Katwijker Huig Schaap een Leidse doorbraak wat al te bruusk in het beruchte gebied had onderbroken. Twee minuten later gleed "libe ro" Van Kooperen bij een po ging een dieptepass (een van de weinigen helaas) van Schaap te onderscheppen onderuit, waardoor aan de snelle Wim Guyt II vrije doortocht werd verleend. Door goed getimed uitlopen kon de lange Van Be rge Henegouwen de Katwijker het scoren beletten. Aan de an dere kant zorgde na 24 minuten Peter Dubbeldeman voor pa niek door listig over een voorzet van Rob Brottijn te stappen, waarna de langharige John v.d. Wetering een hard schot losliet, dat door Kees Koelewijn De Roodenburger Han Tisseur struikelt c struikelde met 4-1 ook over Katwijk. r de benen van de Katwijker Freek Riens. Roodenburg slechts met L kon worden verwerkt. Na de pauze traden de Katwij- kers aanmerkelijk zelfbewuster op. Het middenveld verwierf zich een overwicht, ineens bleek men nu wel kort spel met een lange pass te kunnen afwis selen en de roodharige Arnold Boers (na rust in het veld geko men voor Van Egmond) bleek een voortdurend gevaar voor de Leidse defensie. Het heiligdom van Van Berge Henegouwen werd geteisterd door een waar Katwijks bombardement. Eerst belandde een slim hakje van Schaap vlak naast het doel, ver volgens miste Wim Guyt II een opgelegde kans, en nadat Adrie Koelewijn en Dick Harrison de capaciteiten van de Leidse goa lie nog eens hadden getest, scoorde Wim Guyt I, die mee naar voren was gekomen, de verdiende gelijkmaker (1-1). Roodenburg had tegenover dit geweldig weinig psotiefs kun nen stellen. Het geveld klasse- verschil werd deze middag meer dan gecompenseerd door het feit, dat de kustbewoners reeds voor de derde maal uit dit prille seizoen het veld betraden, terwijl Roodenburg nog slechts had getraind. Bovendien kon coach Pieter Versteegh nog niet over de ge hele selectie beschikken. De oud-HBS'er. "Daan Kooym ans en Reinier Verkuylen zijn nog met vakantie. Vandaag be schikte ik voor mijn eerste elftal slechts over 11 spelers, want het tweede elftal speelde op het zelfde moment tegen de Kat- wijkse reservisten (uitslag 4-2 voor Katwijk), zodat de keuze beperkt was". Het Leidse verzet werd volledig gebroken, toen middenvelder Piet Kruyt van circa 30 meter ongehinderd kon aanleggen voor een hard schot, dat doel trof (2-1). Dat de gretige Arnold Boers de score hierna nog naar een ietwat geflatteerde 4-1 kon tillen, accentueerde slechts de vermoeidheidsver schijnselen, waarmee enkele Leidenaren duidelijk kampten. Met enige reserve (vriend schappelijk voetbal is nu een maal iets anders dan een slo pende competitie) kan worden teconcludeerd. dat Katwijk een ehoorlijke rol in de tweede klasse kan gaan spelen. Het ver lies van "Witte Cees" Guyt (ver trokken naar Volendam) lijkt vooralsnog aardig opgevangen door het opstellen van de sterk spelende, doch soms te laco niek optredende Freek Riens in de achterhoede. Daartentegen is het nog te vroeg om Rooden burg aan een kritisch oordeel te onderwerpen. Duidelijk was vooral in de tweede helft het gebrek aan wedstrijdritme te constateren, terwijl de conditie bij diverse spelers - zichtbaar - nog niet op een optimaal peil was. Pieter Versteegh, niet zon der optimisme: "we zijn rustig met de training begonnen. Dit jaar zijn we in West II ingedeeld- In de eerste klasse West I zijn we het vorig seizoen derde ge worden; ik zie niet in, waarom we in West II geen behoorlijke rol zouden kunnen spelen". De tijd zal moeten leren of Ver steegh gelijk zal krijgen. GERARD VAN PUTTEN NOORDWIJK - De vrees, die er in Noordwijk en bij Noordwijk leefde, dat de plaatselijke ver eniging het komend seizoen niet met de top van het zater dagvoetbal zou kunnen meed raaien, mag na de wedstrijd van zaterdagavond tegen de zondaghoofdklasser Aalsmeer ongegrond genoemd worden. Feit is dat er v< aantal geldige reden Karstens vertrok rijk, Vreugdenhil burgse Boys en Barten Lisser Boys. Smit en Westgeest stopten. Daarbij kwam dan nog dat de vereniging lang moest wachten alvorens zij haar eerste oefenwedstrijd kon spelen. De aanhoudende droogte was er de schuld van. Maar het spel wat zaterdaga vond op de mat gelegd werd, zonder Van der Veen,Bogers en Boot (zij verblijven met het Ne derlands studentenelftal in Uruguay) mag verdienstelijk genoemd worden. Aalsmeer onder leiding van de van het be taalde Volendam afkomstige Stehouwer speelde ook knap voetbal. Het resultaat was dat beide ploegen elkaar tot het laatste fluitsignaal in evenwicht hielden: 3-3. Bij Noordwijk speelde twee nieuwkomers mee: Van DijK van Foreholte en Van Dorp van Hazerswoudse Boys. Met Van Dijk hebben de Noordwijkers er een snelle en technische lin kerspits bijgekregen. De derde nieuwkomer, Sutdorp van Haarlem zat nog op de bank. Aalsmeer, spectaculair in de aanloop voor de komende com petitie, door in eerste instantie k Jaap van Kesteren i Noordwijk hield de z i duel met een aanvaller van Aalsmeer, ndaghoofdklasser op 3-3. Joop Brand, doch later Arie Stehouwer als trainer aan zich te binden, hield aan het contact met Brand toch twee knappe voetballers over. Jimmink en Bruinestijn, leerlingen van Brand aan het CIOS moesten het komend studiejaar de prak tijk in. Het gevolg was dat ze nu bij Aalsmeer voetballen en de pupillen en junioren trainen. De wedstrijd was een half uur aan de gang toen het eerste doelpunt viel. Van Dorp loste een hard schot dat op een Aalsmeer-verdediger uiteen spatte. Weijers schoot de terug springende bal voor doelman Planken onhoudbaar in de touwen: 1-0. Twee minuten la ter was het weer gelijk. Biesing, de troef van Aalsmeer, profi teerde van een slordige terug speelbal van Schoen. Vanaf dat moment viel Noordwijk enigs zins terug. Vijf minuten voor de rust kon dezelfde Biesing met een hoge kopbal Aalsmeer de leiding geven, 1-2. In de tweede helft kwam een uitgerust Noordwijk op het veld, dat meteen de aanval zocht. Het was echter Aalsmeer dat scoorde via alweer Biesing. Noordwijk deed er van alles aan, maar de Aalsmeerder- verdediging was niet te nemen. Totdat die prachtige lob van Bröring kwam, die de stand op 2-3 bepaalde. Keeper Planken moest daarna herhaaldelijk in actie komen om de aanvalsgol- fen af te stoppen. Maar het was uiteindelijk Van Dorp, die na een mooie combinatie met Al- bert Spaanderman en van Dijk, de stand verdiend gelijk kon trekken. GOUDA - UVS heeft gisteren in een snelle jongens als Van Putten Put- matig oefenduel met 1-0 verloren ten (die weer voor het erst meedeed), van de Goudse eersteklasser Olym- Verver en Van Goosen opereren, pia, dat vorige week nog met 0-6 wemig in het spel werd betrokken, werd geklopt door de nieuwbakken UVS speelde zonder de licht gebles- hoofdklasser Xerxes, één van UVS' seerde Van Seggelen en Filippo, die komende competitietegenstanders, op vakantie is. Het spel van UVS liet ook nu weinig Blauw Zwart speelde in Den hoop voor de toekomst. De achter- Haag in een aantrekkelijke hoede endt het bestaa zijn eerste seizoen bij Blauw Zwart Frans Legrand en Jan Keuning via ingaat (voorheen was hij onder twee doelpunten 3-2 voor Ter meer trainer van WSB) langszij Leede, waarbij Cees de Zwart op komen. Na een vrije trap van Con- het middenveld uitstekend uit de radi scoorde Ren v.d. Ham in de 15e voeten kon. minuut. DOCOS boekte ning op de nieuwe derdeklasser Delfia. Pas in de tweede helft kreeg de overwinning van DOCOS gestal te, doordat doelman Smits van Del fia het team van trainer Linkerhoff voor de pauze het scoren had weten j te beletten. Jan Hein Carreé schoot I Het zaterdagteam van Randstad DOcOS na rust naar 1-0, waan» iddenlinie ontkenden strijd met 1-1 gelijk tegen Ver- stand goed. Voor rust reduceerde Sport verrichtte een goede presta- Delfia snel weer op gelijke hoogte de dieptepass en burch, dat voor rust een 1-0 voor- Frits Huldink de achterstand uit tie door SIZO met 2-ltekloppen. kon komen. Drie minuten voor tijd Een conditioneel sterk Ter Leede maakte bij Monster een 2-0 achter einde tweede helft kon een penalty tot 2-1. In de tweede a trainer Tempelaar, die helft scoorden de beide invallers Keizer voor rust en Van On rust verzorgden de Randstadgoals. zorgde Rob Aniba met een harde schuiver voor de winnende goal.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 12