Situatie op Jagerslaan ongewijzigd BS jAGENDA Gevarieerd programma inWassenaar voor veertig kinderen uit N-Ierland Zigeunerinnen betrapt bij insluipingen Commissie onderwijs akkoord met bouw Prof. Dr. Leo Kanneerschool DONDERDAG 5 AUGUSTUS 19 Donderdag V de Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bybelstudie en gespreksknng Baptis tengemeente, 8 uur nam Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9 30 uur Vrijdag Herenstraat 45. gebouw Staalwijk, jeugdsociëteit Time. 7.45-11 30 uur nam Hooglandse Kerkgracht 28. open soos- Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur Geversstraat 65, Oegstgeest, socièteil 9-1 uur nam W. de Zwijgerlaan. Koningskerk, ruila- vond. 7.30-10 uur nam Groenoordhal. internationaal volks- dansfestival, 8-11 uur nam. Zaterdag De Burcht. Antiekmarkt. 9 30 uur vm.-5 Groenoordhal. internationaal dansfestival, vanaf 9.30 uur vm Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8- Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 1 Apotheken De avond-, nacgt- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 30 juli tot 6 aug. waargenomen door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Van Breest Smallen- burg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 890000 Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten. tel. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. tel 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d Waalslaan. tel. 4641; Alg Hulpverle ning. tel. 2141. tst. 35 (dag en nacht). W armond - Warmond - Zr. S Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel 02522-11463 Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noord- einde 2a (voormalig marinecom plex). Maandag 11 00-13.00 uur. dinsdag 18.30-20.30 uur, woensdag 11.00-13.00 uur, donderdag 18.30-20.30 uur. Dienstencentrum, van Hogendorpstraat 36, vrijdag 19.00-21.00 uur Mierennest Mors- weg, donderdag 19.00-21.00 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur, maandag en dins dag 19.00-20.00 uur. Telefoon 142144. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2, tele foon 151088 Mej. J. Schrama, maat schappelijk werkster, telefoon 133921 en 761944 Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzor ging. Mare 45, telefoon 1494^1 (maandag t lm vrijdag 9.00-10.00 uur). Moeders voor moeders Mevr. zuster E. Jansen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. WASSENAAR - De verkeerssiuatie op de doorgetrokken Jagerslaan zal niet veel veranderen. Het Verkeersoverleg heeft zich unaniem uitgesproken voor het handhaven van tweerichtingsverkeer op de Jagerslaan. Het Verkeersoverleg is een orgaan, waarin raadsleden en vertegen woordigers van de Vrienden van Wassenaar zitting hebben. Hoewel burgemeester en wethouders uit een ambtelijke studie aanvankelijk de conclusie hadden getrokken dat er eenrichtingsverkeer op de Ja gerslaan moest worden ingesteld, bleken zij geen moeite te hebben met de uitspraak van het Verkeer soverleg. Zij zullen de gemeente raad voorstellen de huidige situatie op de Jagerslaan te handhaven. Verleden jaar, na de doortrekking van de laan, werd besloten om ge durende een proefperiode verkeer in twee richtingen toe te laten, uit gezonderd "breed" verkeer. Er zijn daarna verkeerstellingen gehou den. Het resultaat daarvan en de bestudering ervan is door een amb telijke verkeerscommissie gebun deld in een dossier, dat aan de ge meenteraad is toegezonden. Deze maand zullen definitieve beslissin gen genomen moeten worden. Maar eerst kwam het onderwerp ter sprake in het Verkeersoverleg. Zoals gezegd hadden B. en W. de conclusie getrokken dat er eenrich tingsverkeer op de Jagerslaan zou moeten worden ingesteld en verder dat er voorzieningen zouden moe ten worden getroffen voor wande laars, fietsers en ruiters. Het Ver- keerscontact van de Vrienden van Wassenaar was echter tot een an dere slotsom gekomen; geen een richtingsverkeer, maar wel paden voor voetgangers, fietsers en rui ters. Eenrichtingsverkeer op de Jagers- laan zou met zich mee brengen dat deze maatregel ook voor het eerste gedeelte van de Schouwweg getrof fen zou moeten worden. De bewo ners van deze weg hebben in een brief blijk gegeven van érnstige be zwaren hiertegen. Zij pleiten voor handhaving van de huidige situa tie, omdat die een vermindering van het verkeer langs hun wonin gen betekent. De aanleg van de Ja gerslaan heeft namelijk tot gevolg gehad - zoals de bedoeling was - dat noord-zuid verkeer door Wassenaar zich over de nieuwe Jagerslaan en de Schouwweg heeft verdeeld. Ook de bewoners van de Backershagen- laan hebben gepleit voor handha ving van de huidige situatie. Het Verkeersoverleg - niet alleen de vertegenwoordigers van de Vrien den van Wassenaar, maar ook de raadsleden - hebben zich nu una niem uitgesproken voor tweerich tingsverkeer, waarbij er wel van uitgegaan wordt dat er aparte ruimte komt voor wandelaars, fiet sers en ruiters. WASSENAAR - De veertig kinde ren uit Noord-Ierland. die gistera vond in Wassenaar zijn aangeko men. zullen in de drie weken die zij hier doorbrengen een zeer geva rieerd programma voorgeschoteld krijgen. Hun dagelijks "onderko men" van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds is de zaal van het Dorpscentrum in de Schoolstraat De Ierse leiders die met de groep jongens en meisjes meekomen zul len worden gehuisvest in de achter zaal van het Dorpscentrum, "De Stoof' genaamd. Beide ruimten zijn door de Hervormde Gemeente belangeloos voor dit doel afge staan. In het Dorpscentrum zullen de kinderen - als zij niet "uit" zijn - de lunch gebruiken en op een prettige manier worden beziggehouden. Daar zullen de heer en mevrouw Schipper enkele keren leiding ge ven aan allerlei spelletjes en zal er ook een volksdansgroep onder lei ding van mevrouw Van Spelde op treden. Maar meestentijds zullen de kinderen "op stap" zijn. Tal van Wassenaarse verenigingen en in stellingen hebben zich aangemeld om een deel van het vakantiepro gramma van de kinderen te verzor gen: Duinreil, waar vrijwel iedere avond de maaltijd zal worden ge bruikt, terwijl ook het recreatiecen trum voorde kinderen beschikbaar is, het sportfondsenbad, de Oranje vereniging, die de kinderen bege leidt tijdens bezoeken aan de ker mis en andere attracties, de sport verenigingen Blauw Zwart en Olympia '72, de bioscoop Astra, de jeugdsociëteit "Time Out", die ver schillende disco-avonden verzorgt, de Wassenaarse Reddingsbrigade die een stranddag organiseert, de pottenbakker Raaphorst op Duin reil. het Rijnlands Lyceum en de Nijverheidsschool, het restaurant Brunsveld de slolavond aanbiedt. Kasteel "De Wittenburg". waar een avond met de pleegouders zal wor- den gehouden, enzovoorts. Er zul len ook buiten Wassenaar vele ex cursies worden gemaakt: Pano rama Mesdag, de pier en de havens van Scheveningen, Madurodam, de grachten in Amsterdam. Artis, het Aviodome bij Schiphol, het auto museum te Leidschendam, de jeugdsoos "Lmdenhoeve germolen". de molen "De Valk' in Leiden, Avifauna, de havens van Rotterdam, enzovoorts Dick Passchier van de N.C R.V. or ganiseert bovendien voor de groep in het sportcentrum Papendal te Arnhem een zeskamp. Kortom: de werkgroep, die tot taak had het programma te verzorgen heeft een flink stuk werk geleverd. WASSENAAR - In Wassenaar zijn gisteren de traditionele zomer feesten van de plaatselijke Oranjevereniging begonnen met een muzikale manifestatie in de sporthal: een optreden van de The Dutch Swing College o.l.v. Peter Schilperoort en het Zuidameri- kaanse orkest „Ritmo Caliente". Vandaag, morgen en zaterdag zijn er allerlei attracties voor jong en oud. waaronder een kermis aan de Dr. Mansveltkade Morgenochtend is er ringsteken, met paarden en rijtuigen, rondom het Burchtpleinplantsoen. 's Middags is er in het Sophiekehuis een klaverjas- annex pandoerwedstrijd, terwijl er om drie uur een nieuw evenement plaats heeft op het terrein aan het eind van de Van Duivenvoordelaan: een wedstrijd op een kabelbaan over de Zijlwatering met hindernissen. Deelnemers moeten ouder dan veertien jaar zijn en twee kwartjes betalen, 's Avonds zijn er in de Berkheistraat ringsteekwedstrijden, aanvang zeven uur Op het programma voor zaterdag staan o m. van acht tot elf uur een hengelwedstrijd in de Zijlwatering, om half tien een wedstrijd voor rubberkano's in het Sportfondsenbad. om half elf aan het eind van de Van Duivenvoordelaan twee oud-Hollandse volksspelen, om twee liur brandweerwedstrijden voor amateurs aan de Dr. Mans veltkade en 's avonds om half acht de muzikale stertocht met Ex celsior. de drumband Irene en A.D.E.S.T. Musica uit Sassenheim. De tocht eindigt met een show op het parkeerterrein van Blauw Zwart. Foto: het optreden van de D.S.C.-band gisteravond. Devlzicht. de .heer Karei Zomeravondfeest Het wijkgebeuren in Leiden groeit en dat is goed. De mens moet mondiger worden. Van Kemenade is een van de wein igen die dat hebben begrepen. De couleur locale: de wijkver- eniging Muiderslot organiseert morgenavond een groot zome ravondfeest in het park aan de Jan Luykenlaan. Zomeravond- feest, dat doet denken aan Re noir, de romantische penseel voering der impressionisten. Het zomeravondfeest in de Muiderkring, dat voornamelijk bedoeld is voor wijkbewoners, kenmerkt zich door een veel heid van muzikaliteiten: de Sweet Lake City Jazzmen, de folkzanger Hans Willemse en de Surinaamse band Ritmico Es pecial o.l.v. Dolf Delprado. Een glaasje wijn, een Frans kaasje en een biertje. Kortom: een ge zonde sfeer. Van half acht tot twaalf uur. En dan is het ook afgelopen Anjers Het Anjerfonds manifesteert zich weer. Op 6, 7 en 8 augustus zal er een Anjer-stand staan op het "Marktplein" in de Groe noordhal gedurende het Inter nationale Volksdansfestival. Geldinzamelingsmachines en collectebussen vervaardigd door de Leidse beeldend kun stenaar Henk de Vroom. Het zal weer een gerinkel van jewelste zijn, zo belooft ons het Anjer fonds, dat zich ten doel stelt om de zelfwerkzaamheid van de bevolking.op het gebied van de cultuur op plaatselijk of streek- niveau te bevorderen. Rozen zijn trouwens 1 Ernst Er zijn mensen die deze rubriek serieus nemen. En dat is goed. Er wordt toch al veel te veel ge lachen. OEGSTGEEST - Het pré-advies over het ter beschikking stellen van een krediet voor de toekomstige bouw van de Prof. Dr. Leo Kanner- school, een school voor zeer moei lijk opvoedbare kinderen, leverde gisteravond bij de raadscommissie voor onderwijs geen problemen op. Evenals de overige commissies kon zij zich volledig verenigen met het voorstel. Bromfietser gewond op Rijnsburgerweg LEIDEN - Een 20-jarige bromfiet ser uit Leiden kwam vanochtend op de Rijnsburgerweg nabij de oude inrit van het Academisch Zie kenhuis in botsing met een be jaarde vrouw, die over het zebrapad liep. Het ongeluk gebeurde op het moment dat de Lissenaar van het fietspad komende de rijbaan op moest rijden in verband met de re constructiewerkzaamheden ter plaatse. De bromfietser kwam als gevolg van de aanrijding te vallen. Hij kreeg een hoofdwond en di verse schaafwonden. Behandeling [in het ziekenhuis bleek noodzake lijk te zijn. De overstekende vrouw, ,een 72-jarige inwoonster van Lei- jden, kwam er met een buil op het {hoofd nog vrij goed vanaf. Bedrag van f 5000,- nog zoek LEIDEN - De Leidse politie heeft gistermiddag twee Joegoslavische zigeunerinnen van resp. 17 en 18 jaar aangehouden, die kort tevoren met een derde meisje een aantal woningen waren binnengedron gen. Dit laatste meisje is er vandoor met vermoedelijk een geroofd geldsbedrag van ongeveer 5200,- Ze zag kans om weg te komen, toen het drietal werd betrapt bij het wegnemen van geld uit het kantoor van een Leids installateur aan het Plantsoen. Uit de woning van de in stallateur was op dat moment al, naar later bleek, een bedrag van 5000.-verdwenen, dat zich in een geldkistje in de slaapkamer be vond. De gedupeerde Leidenaar kon in afwachting van de inmiddels gewaarschuwde politie twee meis jes in bedwang houden. De politie was op dat moment juist bezig met een onderzoek in een huis aan de Tomatenstraat, waar van de bewoonster bij haar thuis komst drie jonge vrouwen de deur zag uithollen. Uit de woonkamer was een bedrag van 155,-geroofd. Intussen bleek ook een bejaarde bewoner van de veilingkade door ermoedelijk de zelfde ziguennerinnen, van een gouden ketting en een gouden speld te zijn beroofd. Onmiddellijk na de aanhouding van de twee zigeunnerinnetjes heeft de politie een uitgebreide speuractie ondernomen naar het weggevluchte meisje. Deze actie strekte zich uit tot de woonwagens op het Schuttersveld, maar had geen resultaat. De twee aangehou den meisjes, die weigeren een be kentenis af te leggen, verblijven naar hun zeggen in een caravan in Amsterdam. Zoals bekend voldoet het huidige gebouw al sinds geruime tijd niet meer aan de eisen zoals deze door het ministerie van Onderwijs zijn gesteld. Na lange onderhandelin gen werd pas een urgentieverkla ring verkregen zodat begonnen kon worden met het ontwerpen van een nieuw complex. Het thans, ver leende krediet zal volledig door het" ministerie worden terugbetaald. "Na goedkeuring van de aange paste begroting door Gedepu teerde Staten zal direct een begin kunnen worden gemaakt met de bouw. Hiermee zal een belangrijke voorziening voor Oegstgeest en voor overige gemeenten gereali seerd kunnen worden" aldus we thouder Gmelich Meijling na aan vaarding van het voorstel. Naar aanleiding van de ontwerp verordening over de vorming van een commissie welzijnzorg bejaar den, besloot de raadscommissie een speciale openbare vergadering te beleggen. Na toezending van de concept-verordening aan direct be langhebbenden bleek namelijk dat verschillende instanties een nadere toelichting bijzonder op prijs zou den stellen. De wethouder deelde de commis sieleden verder mee dat er dit na jaar een voorlichtingsboekje zal verschijnen over het kleuter- en ba sisonderwijs in de gemeente. Mo menteel worden de gegevens hier voor verzameld. Tenslotte zal in september aan de raad worden voorgesteld een kre diet te verlenen voor de openbaar lagere school "de Springplank" Het krediet zal o. wend voor de aanleg nieuwe speelplaats en de aanschaf van meubilair. Hoorzitting geluidswal in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Reikhalzend wordt in Zoeterwoude al jarenlang uitgezien naar de aanleg van de se cundaire 17. Deze zal het vooral door de explosieve groei van groot-Zoetermeer. sterk toegeno men doorgaande verkeer buiten de overbelaste dorpskom gaan leiden. De realisering van de plannen komt dichterbij nu op de begroting van de provincie Zuid-Holland voor dit jaar een post was opgenomen voor de aankoop van gronden en voor bereidende werkzaamheden. Het gemeentebestuur heeft goede hoop dat in de jaren 1977-1978 met de fei telijke aanleg kan worden begon nen en dat de weg medio 1980 vol tooid zal zijn. Wat betreft de geluidswal die er zal komen tussen de weg en de vol tooide woonwijk Westeinde 1 en de in ontwikkeling zijnde woonwijken Westeinde 2 en 3 zijn de nodige vraagtekens geplaatst. In overleg met het provinciaal bestuur is be sloten hieromtrent een hoorzitting te organiseren. Hierbij wordt de plaatselijke bevolking in de gele genheid gesteld haar mening naar voren te brengen inzake het wel of niet aanleggen van de geluidswal. Deze wordt gehouden op woensdag 18 augustus om 20 uur in "Ons Huis" aan het Kosterspad. H AZERSWOUDE - Een drieënder tigjarige bouwvakker uit Hazers- woude heeft een boete van honder dvijftig gulden gekregen, tevens een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar De Hazerswoudenaar werd 's nachts door een surveillerende po litiewagen aangehouden op de Rijndijk. Hij zigzagde met z'n bromfiets over de weg. Dat was voor de politie aanleiding de man eens aan de tand te voelen. De bloedproef wees uit, dat hij een al coholpercentage had van 1,87. Voor de Haagse politierechter ver klaarde de bouwvakker dat hij een avond op stap was geweest waarbij hij het nodige had gedronken. De officier van Justitie merkte op, dat een bromfietser, die gedronken heeft, wel minder gevaar oplevert dan een automobilist in een zelfde toestand, maar dat hij op de weg tóch een gevaar voor zichzelf en voor anderen blijft. Hij eiste een boete van tweehonderdvijftig gul dén en een voorwaardelijke ont zeggingvan zes maanden. LEIDEN - Bij een routinecontrole van de Leidse politie is gistermid dag een 20-jarige. in Leiden woon achtige Turkse automobilist aan gehouden. De jongeman bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. Hij had wel een geladen luchtdruk pistool bij zich alsmede een doosje met kogels. De Turk is na verhoor op het bureau heengezonden. Het pistool is in beslag genomen. Diefstal uit LEIDEN - Uit een op de Rijn- en Schiekade geparkeerde auto is gis termorgen een fototas met inhoud worden aange- ter waarde van 4000,- gestolen. De wagen stond bij de 27-jarige auto mobilist voor de deur, toen de dief stal werd gepleegd.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2