SAAIE OEFENPARTIJ 0/ Pandbriefbiljetten Vrouwelijk schoon paradeert om titel van "Miss Noordwijk" Publiek ZIJN PONY'S GEVAARLIJK? Madsen verweert zich goed tegen Hornman Veilig beleggen in de waardestukken van de ®Westland Utrecht DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 Organisatie Spelen voor gehandicapten erg gebrekkig TORONTO - De Olympische Spe len voor gehandicapten vertonen nog steeds een uiterst gebrekkige organisatie. Het kon daardoor voorkomen tijdens de openings plechtigheid dat de deelnemers niet meer het stadion in konden en soms wel twee-en-een-half uur bui ten moesten wachten voordat zij te rug werden gebracht naar hun ver blijfplaatsen. Er waren bij deze openingsceremonie ruim 19.000 mensen aanwezig, die het Neder landse contingent een grootse ova tie brachten. De Nederlandse deel nemers zijn ondanks de tegensla gen, de Spelen goed begonnen. Bij het basketbal zegevierde Neder land in de eerste wedstrijd zeer ge makkelijk over Mexico: 79-53. Aanvoerder Henk Makkenze (16) en Frits Steyl (14) waren de produc tiefste schutters. Bij de vyfkamp heeft Ruud Broeckhuysen na vier onderdelen - speerwerpen, ver springen. 100 meter en kogelstoten - de leiding. Bij het speerwerpen vestigde hij met 46.07 meter een nieuw nationaal record. Hij werd daarmee eerste. Een eerste plaats behaalde hij ook op het versprin gen met 5.97 en de 100 meter in 12,2 seconden. Het laatste onderdeel van deze vijfkamp is de 100 meter Bij het zwemmen hebben de Ne derlanders zich allemaal voor de fi nales geplaatst. Voor de vrije slag kwalificeerden zich Ben Tenniglio, Karei Hanse, Gerard van Vliet, Jack Backx, Jan-Willem Hille- brand. Martin Kers en Jos Everts- en. Voor de vlinderslag gingen Ka- rel Hause Gerard van Vliet, Martin Kers en Jos Evertsen naar de eind strijd. Op het onderdeel tafeltennis plaat ste Meursing zich via een 21-11, 21-10 zege op de Israëliër Sharaf in de volgende ronde. Fred Broos ver sloeg de Argentijn Rabida met twee keer 21-10. Hans Kastelen was ech ter niet zo gelukkig. Hij verloor van de Koreaan Lam met 17-21, 14-21. BIEL - Gennadi Sosonko heeft in de achttiende ronde van het inter zonaal schaaktoernooi in Biel ver loren van de Hongaar Portisch. Sosonko deelt nu de elfde plaats met 8,5 punt en éen afgebroken partij. De Rus Tal staat aan de lei ding met 11,5 punt. ln de doorgaans al snikhete Noordwijkse disco dancing Boule Seven zal de temperatuur vanavond ongetwijfeld nog wat hogere waarden bereiken als daar een regiment vrouwelijk schoon uit Noordwijk en verre omgeving (er hebben zich ook al wat Duitse schonen aangemeld) parade gaan lopen om de fel begeerde titel Miss Noordwijk 1976. Bijna dertig gebronsde deelneemsters tussen de 16 en naar schatting 26 jaar hebben zich inmiddels aangemeld om in schaarse kledij zich voor een talrijk publiek van hun beste zijde te laten zien. PSffiMfö Asintëiï©lf<al®lnni In vogelpark Avifauna: mak«.i»lammee. Is het recreatietuintje van het vogelpark Avifauna in Alphen aan den Rijn gevaarlijk tfoor kinderen? Volgens een paar verontruste ouders, die mij in de afgelopen week belden, wel. Eén van hen, mevrouw Kerk vliet uit Alphen: „Het gevaar schuilt in de pony's en de veu lens die daar vrij tussen het pu bliek rond mogen stappen. Die arme diertjes hebben het daar zwaar te verduren. Van de één krijgen ze een klap, van de an der een zet en dat maakt ze na tuurlijk schichtig. Met alle nare gevolgen van dien. Zelf heb ik een flinke jaap in mijn been op gelopen toen ik een trap kreeg van zo n pony. DE BEY: GEEN FAMILIE.. De 46-jarige Johan de Bey, die deze week in mijn rubriek zo en thousiast vertelde over zijn ontluikende kwaliteiten als operazan ger is, in tegenstelling tot wat hij mij vertelde, geen achterneef van de Leidse Zangeres zonder Naam. Familie van de zangeres liet mij weten dat haar achternaam Bey is. zonder ..de". „Wij kennen die man niet. Hij in de verste verte geen familie van En wat mij is gebeurd, kan ook kinderen overkomen. Alleen zijn de gevolgen dan veel ern stiger. De directie van Avifauna zou er veel beter aan doen om die pony's en veulens binnen een afrastering te zetten. Dat is voor iedereeo beter. Voor de dieren én voor het publiek". De reactie van assistent bedrijfsleider Jan van Eysden; „We hebben juist de indruk dat het publiek blij is met die loslo pende dieren. De kinderen kunnen er een ritje op maken en de ouderen vermaken zich er ook wel mee. Ik geloof niet dat het zin heeft na dit voorval de beesten op te sluiten. Dat met die vrouw is een uitzondering. Normaal gesproken doen die dieren geen kip kwaad. Maar je moet ze natuurlijk niet sarren. Dan vraag je om moeilijkhe den". Piepklein Zij krijgen daar nu in ieder geval meer de gelegen heid voor dan vorig jaar toen het deel neem stersveld parade liep op een piepklein podium, twee passen heen, twee passen terug en dan weer rap af richting zolder naar de kleedkamers. Frans de Lange, een van de twee organisatoren van dit kijkfestijn: "Dat was inderdaad een onbevredigende situatie. De helft van de toeschouwers kon niet zien wat zich op het podium afspeelde. Daarom hebben we nu een podium gebouwd dat door het midden van de zaal loopt zodat niemand iets hoeft te missen. De organisatoren hebben beloofd dit jaar ook wat zorgvuldiger om te springen met de presentatie. Vo rig jaar was dat huilen met de klep dicht omdat er rond de deelneemsters maar wat lukraak werd ge fantaseerd. Meisjes die van hun leven nog nooit in een roeiboot hadden gezeten werden gepresenteerd als "enthousiaste watersportliefhebbers" en ande ren die na de lagere school nooit meer een viltstift hadden vastgehouden hoorden tot hun verbazing de speaker aankondigen dat ze "dolgraag tekenden en schilderden". Frans de Lange: "Het klinkt vreemd maar we heb ben dat toen gedaan omdat bijna geen van de deel neemsters een hobby had. Ik wil niet zeggen dat ze dom waren maar er was in ieder geval weinig over die meisjes te vertellen. Daarom heeft de presentator zelf maar het een en ander verzonnen. Soms zat *ie goed maar soms ook sloeg 'ie de plank mis. Dit jaar gaan we wat zorgvuldiger tewerk". De dertig gegadigden voor de Miss Organisator Frans de Lange voelt zich zo te zien best op zijn gemak tussen twee van de deelneem sters. Noordwijk titel worden dit keer' kiezing wil meedoen. Wat dat be- kritisch bekeken dooreen vijf man treft is de titel Miss Noordwijk sterkejurv. Het zijn Ruud Schipper schien wat overdreven. Maar dat (manager). Gé van Rijn (producer), heb je by elke miss-verkiezing' Pop van Rooven (voorzitter selec tiecommissie stewardessen opl.), nut U.Ti..;,,..liieic He Huisman (choreograaf) de Boer (promotor groep Lu- „En vraagt heeft zo'n ver kiezing nut dan moet ik dat óók Frans de Lange: "De miss die in ontkennen. Maar dat is onze opzet Boule Seven de hoogste ogen gooit °°k nooit geweest. Waar het ons om hoeft natuurlijk niet tevens de §aat 's de gasten van onze disco- mooiste van de badplaats te zijn. Ik dancing elk jaar een attractie voor kan me voorstellen dat er in te schotelen. Een miss-verkiezing Noordwijk nog wel wat mooiers blijkt nu eenmaal het rondstapt maar niet aan d Eenzijdigheid troef bij Quick Boys - UYS KATWIJK - Als iemand Ger Perdijk na afloop van het oefenduel tegen UVS in het voorbijgaan succes toewenst met zijn verdere oefencampagne keert deze op zijn schre den terug. "Wat heb ik daar nou aan", repliceert de bij Quick Boys op technisch gebied verantwoordelijke man. "Winnen, gelijkspelen of verliezen, al aardig in vorm beginnen te ko- het is mij allemaal om het even. Wat men? Vergeet het maar, dat is elk koop ik nu voor een 1-0 zege op jaar al zo in die oefenwedstrijden. UVS? Wil dat soms zeggen, dat we Zo'n idee werkt bij de spelers ver volgens vijf competitiewedstrijden door, maar wat dan? Afgelopen, uit. Nee, ik verlies liever al die oefen wedstrijden, tenminste als dat zou helpen. En dan na die vijf wedstrij den eens echt doorzetten, eens niet versagen. Dat idee van 'het gaat lekker' kan van mij gestolen wor den". Dat is dan de manier waarop Quick Boys-trainer Ger Perdijk zijn oe fenwedstrijden begatelliseert. De meeste trainers hebben wel iets van gelijke strekking voorhanden. Het is niet erg zinvol om daar naar te vragen, want ze vertellen allemaal hetzelfde. Of hun team nu goed of slecht heeft gespeeld. In het geval Quick Boys-UVS betrof het een oe fenpartij van matig gehalte. Dat maakt uiteraard niets uit, want trainers en spelers hebben er on getwijfeld hun voordeel mee ge daan. Alleen het publiek, gekomen in de hoop óf om een goede wedstrijd te zien, óf om te aanschouwen welk perspectief hun favoriete club in de aanstaande competitie heeft, kreeg geen waar voor haar geld. Zag slechts twee ploegen die weliswaar hard werkten, maar er toch bitter weinig van terecht brachten. Beide teams kwamen met een experi mentele opstelling binnen de lij nen, maar verrassingen leverde dit niet op. Quick Boys speelde tempo en diep, UVS bedachtzaam en breed. Twee tegenovergestelde systemen, dit natuurlijk exact vol gens de verwachting. Noch Quick Boys, noch UVS kon, althans op dit moment, aantoonbaar maken', dat hun respectievelijke systeem de weg naar succes opent, dan wel reeds geëffend heeft (zie eindstand competitie vorig jaar). Mogelijker wijs levert deze ontmoeting echter nog in zoverre resultaat op. dat UVS toch wat van het Quick Boys systeem heeft opgestoken en an dersom. Conditie en balbehande ling buiten beschouwing gelaten (dat is een kwestie van weken) was dé grote tekortkoming van beider teams namelijk het categorisch ontkennen van de dieptepass (UVS) en het rustige breedtespel VAN ROODEN NAAR AMERIKA i Hans van Rooden bij de check-in voor zijn vlucht naar New York op vliegveld Schiphol. Pikant detail: hij pakte zijn bagage in een splinternieuwe sporttas van de Amsterdamse ver eniging Delta Lloyd, dat er vier jaar wachten voor over heeft om Hans van Rooden in te lijven. Theo van Seggelen ■1 Leo Hoek. Sistu Pan volgt de bal. (Quick Boys). Waar Quick Boys een té groot enthousiasme betoont wat betreft het rücksichlos naar voren spelen, daar schiet UVS tekort. En waar UVS zich uitputtend aan het heen en weer spelen van de bal overgeeft, dat juist vergeet Quick Boys op passende tijd aan haar spel toe te voegen. Het is net als met eten: elke dag bonen is ook niet al les. Maar wellicht is dat Désar en Perdijk ook opgevallen. Uiteindelijk trok Quick Boys kort voor tijd van het saaie duel aan het langste eind. De ploeg van Perdijk, die de afgelopen week stevig het 'grasduinen' is geweest, be- f.emP°t, najaagden schikte over de langste adem en "°Pen fina'e greep via Teun van der Plas.de zege. Tine Langeveld grijpt naast jeugdtitel ROOZENDAAL - Tine Langeveld uit Alphen aan den Rijn is gisteren in Roozendaal tijdens de nationale tenniskampioenschappen voor meisjes tot en met veertien jaar als tweede geëindigd achter de Am sterdamse Nanette Schutte. In een aantrekkelijke finalepartij moest Tine Langeveld met 3-6,4-6 buigen voor de gedoodverfde kampioene. Tot nu toe heeft Tine Langeveld - twee jaar geleden werd zij bij de twaalfjarigen eveneens tweede achter Schutte - haar rivale nog niet eën keer kunnen verslaan. Deson danks heeft de talentvolle Tean- speelster tegen de als eerste ge plaatste Schutte goed partij gebo den. Doordat beide speelsters de 1 niet schuwden en een hoog erd het een irin Nanette Schutte toch iets sterker bleek. LEIDEN - De partij, die gisteren op Roomburg veel aandacht trok was die in het herenenkelspel A tussen Quido Hornman en de jonge (18 jaar) Hilversumse troef Madsen. Jammer dat de duisternis tot af breken van de partij noodzaakte. De stand was toen 6-4, 1-6, 2-3 in het voordeel van Hornman, maar het krachtsverschil was zo gering onderspit tegen R dat die voorsprong weinig te bete kenen had. Madsen trok in de eer ste zet brutaal ten aanval en dat deed hij vooral wanneer hij de ope ningsslag kon afvuren met zijn sterke backhand. Hornman was in die eerste set duidelijk even van de kook door het goede optreden Ad van der Berg zonder moeite met tweemaal 6-3. Rob Koggink, over winnaar van Adri van Leeuwen, ging onder tegen R. Hasselo, 7-6, 1-6, 1-6, R. Castelein bleef Broos- hooft de baas met 6-2, 6-4, J. Mad sen wees T. Creighton terug, 6-2, 6-3 en tenslotte dolf Roomburger Bub van der Zee in drie sets het Bodegra- 4-6, 6-2, 3-6. By de dames kwam Milou Penseel Weer triomfe rend tevoorschijn. Josine van der Koogh kon haar niet bedwingen, 4-6, 3-6. Lvsette Boshouwers klopte A. Vermeulen, 6-4, 6-1, L. Wieriks be- orhaalde de winst op Ineke van der de Hilversummer Maar' de doJr- Meer met een even groot aantal ge- gewinterde Limburger troefde zijn opponent in de tweede set duidelijk drieste aanvallen met i als verloren spellen, 1-6, 6-2 en Annette van der Meij was te sterk voor A. Goemans, 6-3, fraaie passeerslagen en bekeken 6-2. In het herendubbelspel B is het lobs. Zoveel routine bleek echter ook Madsen in zijn korte verblijf in de eredivisie - het eerste jaar op dit niveau in de competitie - te hebben vergaard dat hij op zijn beurt Hornman herhaalde malen naar vo ren lokte om hem het nakyken te geven. Vooral met zijn backhand lobs had hy succes. De partij tussen de altijd jagende en in zijn compositie van schitterende winners en jammerlijke tijd i koppel A. Gelevert/Bob van Over- beeke bezig aan een verrassende opmars. Na winst op de geduchte combinatie Kuypers/van der Pols, 7-5, 6-4, toonden zij zich in een pit tige party ook de meerderen van A. en H. van der Capellen, 6-4, 6-4. Jeugd r het publiek aantrekkelijk Liselotte In de strijd om de tennistitels voor de jeugd t/m 18 jaar te Zoetermeer zijn gisteren ook Mickey Albers t tennissende Nico Welschen en zyn keld Mickey Albers der Bijl uitgescha* vrijwel hetzelfde hout gesne- de Utrechtse Rian Diezelfde Van der Plas had eerder Tine Langeveld. als zesde ge- een niet te missen kans tochgemist, plaatst, was in de finale gekomen terwijl Frits van der Heiden dat in door overwinningen op Marjan de eerste helft aan de andere kant Wondergem (6-2, 6-3), Carolien reeds had gedaan. De respectieve- Leenen (6-0, 4-6, 6-1), Nicole van lijke ausputzers, Lagendijk en Den Erven (6-1. 1-6, 7-5) en Marijke Hollander, speelde een redelijke p|agi die in de halve finale, bij 1-6, partij. Ofschoon dat natuurlijk niet 6-1 en 1-0 in het voordeel van Tine zo bijster moeilijk was. Langeveld, wegens maagstoornis- AD VAN KAAM sen moest opgeven. de atletische Frits Don door laatstgenoemde gewonnen met 6-3, 6-2. Rob Mentink wipte verrassend O. Panman, 6-4, 3-6, 7-5 en .Niek Fleury en Fried Schmitz waren snel klaar met respectievelijk Jan Wil lem Kool, 6-3, 6-2 en Gerard Schol- tes. 6-3, 6-3. In het HE B vochten Madere en Engelenburg een harde strijd uit, die in de derde set de Roomburger zegevierend van het gravel deed stappen. 1-6.6-0, maar daarna bleek de nr. 2 geplaatste Mariëtte Bakker uit Rot terdam een onoverkomelijk obsta kel. 6-1, 0-6. 2-6. Liselotte van der Bijl was na verlies van de eerste set volkomen gelijkwaardig aan de Amsterdamse Marion Elkema, maar kon net niet doordrukken, 6-2, 1-6, 6-4 voor laatstgenoemde. Toch een uitstekende prestatie van de beide Leidse vertegenwoordig sters in dit sterke, nationale gezel schap. ADVERTENTIE b Leiden. Botermarkt 28. Hoek 't Gangetje. 071-132645 Hypotheekbank nv 10 000.-. Aan toonder. Looptijd 5 jaar Hoofdsom plus rente is ook eerder opneembaar, opklimmend van 67i°o na twee jaar tot 9% na vijfjaar. Volgens samengestelde interest Verkriigbaar bij adviseurs voor verzekeringen of belastingen en onze kantoren.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11