Gezinsverzorging naar pand CNR aan Rembrandtstraat Stevin wil met partijen praten Winkelverdeling nog onduidelijk Raadsleden enbonden tegen latere sluitingstijd Luifelbaan Maatregelen in Maredorp uitstellen voor de Regia Het liep storm D. J. Kuenen BEGIN VOLGENDE WEEK BESLISSING rector magnificus in Leiden Friese staart- en stoeltjes- klokken, Zaanse- en Schippert jesklokken. Div. stijlklokken, moderne schoorsteen- en wandklokken. Interessante collecties antieke klokken. Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig Speciaal atelier voor het repareren van antieke klok- LEIDEN - De Stevin-groep wil 7 september een gesprek hebben met de progressieve groeperingen over de investeringen in Chili. In juni hebben de Pvda, PSP. PPR. CPN en afdelingen van de NKV en NW een brief geschreven aan Stevin met het verzoek om nadere inlich tingen over de zaken die Stevin in DRS. DÉ SAR CONRECTOR GYMNASIUM LEIDEN - B. en W. hebben beslo ten de gemeenteraad een voorstel te doen voor de benoeming van drs. G. J. M. Désar (32) tot eerste conrec tor/plaatsvervangend rector van het Stedelijk Gymnasium in Lei den. Deze functie is op 1 augustus jl. vrijgekomen. Drs. Désar is sinds 1969 als eerstegraads leraar in vaste dienst aan de school verbonden. Dèsar is oud-voetballer en thans hoofdtrainer van UVS. hëngelT f SPORT j LEIDEN - Het viscollege OASE (Adler) viste de derde wedstrijd in het Zijlmeer. De vangst was matig, de uitslag als volgt: 1. Leuering 21, 2. Tegelaar 10,3. Krassenburg 15.4. Schoutens 8, 5. Kastanja 7, 6. Pie- laat 5, 7. Van Apeldoorn 3. 8. Hop pens 6,9. 'Meyvogel 4,10. Disseveld Winkels in Merenwijk onder terrasflat LEIDEN - De raadscommissie voor economische aangelegenhe den heeft zich gisteravond uitge sproken over de vraag, uit welke branches de nieuw te vestigen win kels in het gebied Heren gracht/Zijlsingel gekozen moeten worden. Dit op advies van Ranner (PvdA) die aandrong geen openbare beslis sing te nemen over de winkels in het gebied. „Met een natte vinger is een lijstje met een paar branches opgesteldzonder dat we een duide lijk beeld hebben van het detail handelspatroon in de binnenstad", zei hij. Het enige dat er volgens hem te zeggen is over de winkels in de nieuw te bouwen wijk, is dat het typische buurtwinkels moeten worden. Anne van der Zande (PSP) drong erop aan, ook de consumenten te betrekken bij de samenstelling van de gewenste branchepatroon. LEIDEN - Een aantal m de Meren wijk gewenste winkel branches, die ontbreken in het winkelcentrum "De Kopermolen", zal zich kunnen vestigen in de winkels onder de ter rasflat. die stichting "De Rosmo len" vlak naast het winkelcentrum wil bouwen. De stichting heeft een bouwplan gereed voor de bouw van een ter rasflat. met op de begane grond een gezondheidscentrum, een open bare bibliotheek, enkele winkels en een winkelpassage aansluitend aan het winkelcentrum "De Kopermo len". De raadscommissie voor economi sche aangelegenheden kon zich gisteravond in principe met de winkelvestigingen verenigen, mits de winkels onder de flat de winkels in "De Kopermolen" geen concur rentie aandoen. LEIDEN - De raadscommissie voor economische aangelegenhe den meent dat de voorgenomen verkeersmaatregelen voor Maredorp-oost moeten worden uit gesteld. De commissie bleek het gisteravond unaniem eens te zijn met Van Baaren (PvdA), die er op wees dat een aantal in de wyk ge vestigde bedrijven de nodige moei lijkheden kunnen ondervinden van de te nemen verkeersmaatregelen. Met het oog daarop zei Van Baaren er grote bezwaren tegen te hebben de maatregelen nu al in te voeren Hij vond dat er eerst overleg ge voerd moet worden met de betrok ken bedrijven, om zo mogelijk een aantal knelpunten uit de weg te DAMESKAPSALON VAN TONGEREN ViCtOFiS Voor 'n charmant kapsel. Doezastraat 13, telefoon 123666 Levendaal 104, telefoon 123612 Dr. Rooymans hoogleraar LEIDEN - Dr. H G. M. Rooymans (39) is aan de Leidse universiteit benoemd tot hoogleraar in de klini sche psychiatrie. Sinds 1970 is hij als psychiater-consulent werkzaam in het Academisch Ziekenhuis te Groningen. Prof. Rooyméns stu deerde in Amsterdam en trad na het vervullen van de militaire dienst plicht als afdelingsarts in dienst bij het Rijksasiel voor Psychopaten in Avereest. In 1965 begon hij aan de opleiding voor psychiatrie en in 1969 promoveerde hij in Gronin gen, waar hij te zelfder tijd in dienst trad bij de universiteitskliniek. LEIDEN - Het liep gisteravond storm in de Leidse Hortus Botani cus, waar in totaal maar liefst 929 mensen in de rij stonden om de bloeiende Victoria Regia te zien. De plant bloeide gisteravond over igens voor het laatst. In tegenstel ling tot eerdere berichten kwam de plant niet gisteravond, maar de avond ervoor al tot volle wasdom. En dat betekent dat het vanavond is afgelopen en de Hortus dus gesloten zal zijn. De verwachting is evenwel dat er volgende week opnieuw een bloemknop van de Victoria Regia zal ontspringenFoto's: onder, de reusachtige rij bezoekers: boven, bewondering voor de bloeiende bloem en bladeren. Chili doet. Men overwoog een boy cot van de werkzaamheden van de Stevin-groep in Leiden om zo deze firma te dwingen af te zien van in vesteringen in het door een gene- raalsregime beheersd Chili. In antwoord op die brief schrijft de Stevin-groep het „zeer op prijs te stellen" om hierover een gesprek te hebben. Het gesprek zal aan de kant van de Stevin-groep gevoerd worden door enkele leden van de Raad van Bestuur. LEIDEN - Winkeliersvereniging "De Luifelbaan" (Vijf Meiplein/Bevrijdings plein) wil van donderdag 26 tot en met zaterdag 28 augustus a s. een braderie houden. In verband daarmee hebben zij een verzoek gericht aan de gemeente raad, om hun winkels op vrijdag de 27ste tot 's avonds negen uur te mogen open houden. Voordat B en W het verzoek van de winkeliers aan de raad zouden voor leggen, wilden zij graag weten hoe de bonden van winkelpersoneel over een la tere sluiting dachten. De vakbonden werd dus om advies gevraagd. Dat advies werd spoedig geleverd. Na mens de samenwerkende organisaties van o m. winkelpersoneel schreef de heer Stammers van de NW-bond Mer- curius dat de bonden niet akkpord kun nen gaan met het langer openstellen van de winkels op vrijdag tijdens de braderie. "Wij zijn van mening", aldus de bonden, "dat het openstellen van de winkels op vrijdagavond voor het personeel (vooral voor winkelchefs) een te zware belasting zou zijn na de voorafgaande koopavond en de daarop volgende zaterdag. Wij ver zoeken u dan ook met grote nadruk het gedane verzoek af te wijzen". Desondanks besloot het college het ver zoek van de winkeliers in te willigen, be houdens het advies van de commissie voor economische aangelegenheden. Een aantal leden van die raadscommis sie, waaronder twee PvdA-ers, bleek gis teravond echter niet bereid om het col lege in deze te volgen. Ook Anne v.d. Zande (PSP) voelde niet veel voor een langere openstelling. Van Baaren (PvdA) sloot zich daarentegen aan bij de WD-er Van Duyn en Van Zijp (CDA), die het besluit van het college steunden. De ge meenteraad doet maandag de 16de een uitspraak. Vooral Mentzij legde er gisteren de nad ruk op, dat het college wel erg lichtvaar dig voorbij gaat aan de bezwaren van de vakbonden. Op zijn vraag waarom B en W dan toch het advies van de bonden heeft gevraagd, antwoordde wethouder Van Aken: "Omdat dat usance (gebruike lijk - red.) is". De heer Van Aken zei ech ter bepaald niet onder de indruk te zijn van de argumenten, die bondsman Stammers in zijn brief naar voren had gebracht. Voor het overige vormde de discussie in de raadscommissie eigenlijk een herha ling van de discussie die er vorig jaar no vember werd gehouden, toen het Leids City Centrum had verzocht om extra koopavonden voor Sinterklaas en Kerstmis. Van Zijp wees op de geringe organisatie-graad van het winkelperso neel, terwijl Van Baaren zich afvroeg of het personeel eigenlijk wel gehoord was door de bonden Hij vroeg zich af of het personeel zelf wel tegen een extra koopavond was. Anne v.d. Zande vond dat eerst moet blijken dat het personeel ervoor is, voordat de gemeente er goedkeuring aan moet ver- Ook Mentzij was die mening toegedaan, en hij nam zijn partijgenoten Van Aken en Van Baaren kwalijk dat zij eraan twij felden, of de vakorganisaties wel de be langen van het personeel vertegenwoor digen. Van Duyn vond het maar vreemd, dat de commissie zo'n lange discussie wijdde aan het onderwerp. "In ieder be drijf komt het toch wel eens voor dat het personeel gevraagd wordt om over te werken. Het gaat maar om een paar uur. Als ze daar al moe van worden, moeten ze maar ophouden met werken.". LEIDEN WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1976 LEIDEN - Prof. dr. D. J.Kuenen is voor de komende twee jaar be noemd tot rector magnificus van de Leidse universitiet. Hij volgt prof. dr. A. E. Cohen op, die deze functie gedurende vier jaar bekleedde. De officiële rectoraatsoverdracht is op 6 september tijdens de opening van het academisch jaar 1976-'77 in de Pieterskerk. Prof. Kuenen (64) was tot voor kort directeur van het Rijks Instituut voor natuurbeheer in Arnhem en buitengewoon hoogleraar in de mi lieubiologie aan de Leidse universi teit. In 1966 werd hij de eerste pro rector van de universiteit, het jaar ervoor was hij gedurende een jaar rector magnificus. Prof. Kuenen studeerde van 1930 tot 1937 biologie in Leiden en pro moveerde twee jaar later. Van 1940 tot 1942 was hij als entomoloog (in- sektenkenner) werkzaam bij de B.P.M. in Amsterdam en van 1942 tot 1949 bij „Zeelands Proeftuin" in Wilhelminadorp bij Goes waar men zich bezighield met onderxoek naar en bestrijding van insekten- plagen bij de fruitteelt. In 1949 werd hij benoemd tot conservator van het Zoölogisch Laboratorium in Leiden en in 1950 werd hij be noemd tot gewoon hoogleraar in de experimentele dierkunde als op- Het voormalige pand van CNR aan de Rembrandtstraatnu nog eigen dom van de gemeente, straks de nieuwe behuizing voor de Stichting Gezinsverzorging LEIDEN - De kans is groot dat de Stichting Gezinsverzorging gaat verhui zen naar het voormalige pand van platenmaatschappij CNR aan de Rem brandtstraat 17. pand aan de Morssingel, verhuisde enige jaren geleden naar het kan toorgedeelte van de nieuwvouw van het Antonius Clubhuis aan de Mare. De stichting breidde zich echter dermate uit, dat een verhui zing naar een groter pand al spoe dig gewenst was. Onderhandelin gen om het voormalige Oudelie- denhuis aan de Herengracht te ko pen liepen destijds op niets uit. Ge kozen werd toen voor een depen dance op de eerste etage van het pand van Van Haren aan de Haar lemmerstraat, dat kort daarvoor door de firma Olivetti was verlaten. De huisvesting bleef echter een probleem en zal in de nabije toe komst nog meer moeilijkheden gaan opleveren als het verlenen van hulp aan gezinnen, overeenkom stig een besluit van de minister, niet meer in de sfeer van de bijstand moet komen. In de praktijk bete kent dat het overhevelen van een taak van de Gemeentelijke Sociale Dienst naar de Stichting Gezins verzorging, die een uitbreiding van laatstgenoemde instelling vergt. De ruimte die nu aan de Rem brandtstraat is gevonden is twee maal zo groot als de huidige behui zing van de stichting. Volgens de plannen wordt de bijbehorende grond aan de stichting in erfpacht gegeven. Wanneer de verkoop doorgaat, zal de stichting, die een verbouwingsplan voor het pand gaat opstellen, in januari of februari verhuizen. De benedenverdieping van het pand isopdit moment tijde lijk verhuurd aan de stichting Pro- jekt '75. Prof. dr. D. J. Kuenen volger van prof. dr. N. Tinbergen. In 1959 werd zijn leeropdracht ver anderd in algemene dierkunde. Prof. Kuenen was altijd actief op het gebied van natuurbehoud en natuurbeheer. Zo bekleedde hij di verse vooraanstaande functies in de International Union for the Con servation of Nature en was van hij in 1963 Nederlands gedelegeerde bij de algemene vergadering van de Internationale Unie voor Natuur bescherming in Nairobi. Prof. Kuenen, die nu in Wolfhezen woont, is de zoon van de voorma lige Leidse hoogleraar in de na tuurkunde prof. dr. J. Ph. Kunen. Na het vertrek van CNR uit Leiden, begin dit jaar, kocht de gemeente het pand Voor zeven ton met de be doeling er een gedeelte van de afde ling onderwijs en eventueel ook de schooladviesdienst te vestigen. De ruimte bleek daarvoor echter te klein, zodat werd besloten het pand te verkopen. Onderhandelingen met de Stichting Gezinsverzorging zijn in een vergevorderd stadium. Begin volgende week neemt de stichting een beslissing, waarna de verkoop nog door de gemeenteraad moet worden goedgekeurd. De prijs die voor het pand betaald moet worden, is nog niet bekend gemaakt. De Stichting Gezinsverzorging, in het verleden gehuisvest in een in middels voor de sloop bestemd

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3