Watertoren Papelaan onder slopershamer? COMMISSIE GAAT AKKOORD MET RENOVATIE (AGENDA Herstel te duur Geen functie meer Volgend jaar toch voorstellingen in Rijnlands Lyceum Renovatie gymlokaal Inrichtingskosten gelijk uitkeren Afsluiting Kanaalweg Elckelijc" bundelt montessori-onderwijs Zonder helm op gestolen bromfiets STAD EN RAND WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1976 OEGSTGEEST - De commissie financien en cultuur had gisteravond weinig moeite met de goedkeuring van de renovatiekos- ten voor de 37 woningwetwoningen aan de Celebesstraat en Borneostraat. Als het aan de commissie ligt zullen deze woningen voor een totaal-bedrag van 1,3 miljoen binnenkort voorzien van o.m. een centrale verwarming, dakkapellen, nieuw sanitair en grotere raamkozijnen. De konsekwen- tie voor de bewoners is een huurverhoging van 80 gulden per maand waardoor de to tale huür 185 gulden zal gaan bedragen. Intussen is, zo deelde wethouder Van Belle de commissie mee, reeds aan de re novatie begonnen. Commissielid Kohlbeck vroeg zich ten het totale renovatieprojekt echter wel af in hoeverre er al een ministe riële beslissing is genomen inzake het ver strekken van subsidie ten behoeve van de wegprofilering voor beide straten. Hij memoreerde dat reeds vorig jaar een der gelijk verzoek is ingediend. "Mogelijker wijs zouden in het kader van de riole ringswerkzaamheden tevens de vernieu wingen aan het wegdek kunnen plaats vinden." "Ik ben alleen niet gelukkig met de hui dige situatie rondom de plaats waar de school gebouwd gaat worden" aldus een commissielid naar aanleiding van het be schikbaar stellen van een krediet voor de bouw van de Prof. Dr. Leo Kannerschool. Een school voor zeer moeilik opvoedbare kinderen. De aanwezigheid van een op slagplaats voor autowrakken vond hij nu niet bepaald een aantrekkelijke omstan digheid. Bij de gemeente Leiden zal er we derom op aangedrongen worden een an dere bestemming hiervoor te vinden. Voor het overige ging de commissie akkoord met het voorstel. Tenslotte werd het voorstel om het braak liggende terreintje aan de Dorpstraat voor lopig in gebruik te geven ten behoeve een aantal volkstuintjes, unaniem aanvaard. Het terreintje zal voor onbepaalde tgd ver huurd worden doch zodra er echter sprake zal zijn van de uitvoering van het bestem mingsplan voor dit gebied zal de gemeente zonder enige vorm van schadevergoeding de overeenkomst eenzijdig kunnen op zeggen. Vanuit de commissie drong men aan op gelijkstelling van de huren voor de volkstuintjes met de huren, die berekend worden voor de overige in Oegstgeest aanwezige soortgelijke tuintjes. Woensdag Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. 9-1 uur nam. Kennedvlaan 11. Oegstgeest, informa- tieavond Baha'i gemeenschap, 8 uur Apothekersdijk 33, Volkshuis, informa tie en inschrijving kinderclubs, 2-2 30 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9 30 uur Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur VOORSCHOTEN - De watertoren aan de Pape laan zal een prooi worden van de slopers indien B en W van Voorschoten hun voorstel aan de ge meenteraad aangenomen zien worden. Van oudsher is het gemeentelijk waterleidingbedrijf zowel een produktie- als een distributiebed rijf. Het productiebedrijf is thans overbodig omdat Voorschoten be schikt overeen dubbele aansluiting op de intercommunale hoofdtran sportleiding Den Haag-Leiden. Deze leiding is een waarborg voor een veilige en voldoende drinkwa tervoorziening. Burgemeester en wethouders willen het gemeente lijk waterbedrijf alleen nog in standhouden als een distributie bedrijf. De watertoren met het pompsta tion zijn reeds geruime tijd buiten bedrijf. Ook in geval van „Calami teiten" of ernstige storingen in de grote drinkwaterleidingen is van deze installatie weinig meer te ver wachten, aangezien de kwaliteit van zowel pompinstallatie als het te winnen water veel te wensen over laat. De bouwkundige toestand van VOORHOUT - Een 25-jarige chauf feur uit Voorhout botste in het nachtelijk uur met zijn auto op de Leidsevaart tegen een lichmast, die afknapte. De auto zelf raakte door deze botsing ook aardig in de ver nieling, maar toch zag de Voorhou- ter kans nog naar huis te rijden zonder van het ongeval aangifte te doen bij de politie. Daarvoor moest hijzich verant woorden bij de Haagse politierech ter. De Voorhouter was de macht over het stuur kwijtgeraakt. Hij zou die avond vier glazen bier hebben gedronken, hoewel de officier over dit aantal zijn twijfels had. de watertoren is niet best meer. Verbetering van de watertoren en de pompinstallatie vergen oneven redige hoge uitgaven, welke nim mer de goedkeuring verkrijgen van Gedeputeerde Staten gezien hun brief van vorig jaar, waarin zij het niet noodzakelijk achten het pompstation te handhaven. De rijksdienst voor de monumenten zorg ziet geen aanleiding de water toren als beschermd monument aan te merken. De sloop van water toren en pompinstallaties is daarom alleszins gerechtvaardigd. Ten westen van de spoorlijn aan beide zijden van de Papelaan ligt het drinkwaterwingebied met een oppervlakte van 16 ha. Dat gebied is als waterwingebied aangewezen bij besluit van de provinciale staten van Zuid-Holland d.d. 13 mei 1966. Hoewel het verboden is binnen dat gebied schadelijke stoffen te lozen, blijkt dat in de praktijk vanuit het industriegebied aan de Dobbeweg wel schadelijke stoffen geloosd worden. De combinatie waterwin gebied en industrieterrein is aller minst gelukkig gekozen. Zodra de watertoreninstallaties weg zijn, vervalt ook het waterwingebied en wordt een einde gemaakt aan een onjuiste toestand. De ongeveer 70 jaar oude waterto ren aan de Papelaan is vooral 's avonds door de verlichte reclame tot ver in de omtrek te zien. Een stukje Voorschotense herkenning vervalt wel met de afbraak. Morgen mag de commissie openbare wer ken en maandag de commissie be drijven over dit belangrijke „visue le" element een oordeel vellen. OEGSTGEEST - Ondanks dat in oktober a.s. de Leidse Schouwburg in gebruik zal worden genomen, waardoor het theaterleven zich in hoofdzaak naar Leiden zal verplaatsen, zal Oegstgeest niet verstoken blij ven van culturele evenementen in het Rijnlands Lyceum. Dit deelde wethouder Van Belle gisteravond mede aan de com missie culturele zaken. „Er is overeenstemming be reikt met K &i O voor het ver zorgen van drie a vier voorstel lingen in het komend jaar in het Rijnlands Lyceum. Het geheel zal echter wel een experimen teel karakter dragen." De moge lijkheid voor dit experiment is geopend doordat is gebleken dat een groot aantal Oegstgees- tenaren in het verleden gebruik hebben gemaakt van de moge lijkheid tot het bijwonen van een voorstelling in het Rijn lands Lyceum. Slaagt het expe riment dan zal zeker overwogen worden door te gaan en moge lijk het aantal uit te breiden. Over de onlangs gehouden ma nifestatie in Oud Poelgeest toonde de wethouder zich ver heugd. De positieve reakties van zowel de bezoekers als die van de medewerkers deden hem hopen dat er een volgend jaar wederom iets dergelijks georganiseerd zal kunnen wor den. Wat in 1977 zeker zal terugkeren zijn de vakantiebezigheden voor de jeugd. Dit jaar nam daar het record aantal van 370 kinde ren aan deel. Het zal dan voor de 5e keer zijn en verwacht mag worden, aldus Van Belle, dat dit feit niet „zonder tintje" gevierd zal worden. Aan het slot van de vergadering gaf de commissie de wens te kennen gaarne meer te willen worden ingeschakeld in het culturele leven van Oegstgeest. Brug moet Koudenhoorn ontsluiten WARMOND - Koudenhoorn zal zo snel mogelijk toegankelijk worden gemaakt voor de Warmondse be volking. Alvorens echter een brug zal worden gebouwd om een ver binding met de oever tot stand te brengen zal eerst een alternatieve route voor de scheepvaart, die niet onder de brug door kan, gevonden moeten worden. Door verbreding en een betere bedijking van de Grote Sloot zal een doorgang naar het Joppe worden gemaakt. Tevens zal een deel van de Leede worden verbreed. Omdat de opbrengst van de zand winning in Zwanburg in de tweede helft van dit jaar de betalingen zal overtreffen, is het mogelijk gewor den om met de verschillende wer ken te beginnen. De leden van de commissie ruimtelijke ordening bogen zich gisteravond tot midder nacht over de doelstellingennota voor dit gebied. Zo zal het aantal woonschepen beperkt dienen te worden en zal de totstandkoming van een woonboothaven worden bevorderd. De recreatieve inrich ting van Koudenhoorn zal op de Warmondse behoefte worden afge stemd. Bovendien zal alles in het werk worden gesteld om te komen tot de inrichting van een weidevo gelreservaat. Het gebied voor ver- blijfsrecreatie zal niet uitgebreid moeten worden. WARMOND - Het gemeentelijke gymnastieklokaal aan de Dorp straat in Warmond zal voor een be drag van 200.000.- gerenoveerd worden. Omdat het gebouw door verschillende verenigingen zeer in tensief gebruikt wordt waren de le den van de commissie gisteravond unaniem van mening, dat dit ge bouw gerenoveerd en uitgebreid zal moeten worden Bewoners renovatiewoningen: OEGSTGEEST - De bewoners van de renovatiewoningen van de Celebes- en de Borneostraat zijn het niet eens met de gemeentelijke verordening ten aanzien van de subsidie inzake de inrichtingskos ten na renovatie. De wijze waarop die subsidie (max. 3000,-) door de gemeente verstrekt zal worden wordt onaanvaardbaar geacht. De .regeling komt er op neer dat het to tale bedrag in twee termijnen wordt voldaan. Een bedrag van 1500 gul den wordt vooraf gegeven en het resterende bedrag wordt verstrekt na overlegging en goedkeuring van de desbetreffende onkostennota's. "Bepaalde bewoners zijn dan ge noodzaakt een persoonlijke lening af te sluiten, want op krediet kopen is een haast onmogelijke zaak" al- LEIDEN - De spoorwegovergang op de Kanaalweg zal in de nacht van 11 op 12 augustus in verband met herstelwerkzaamheden buiten gebruik worden gesteld. De afslui ting van de spoorbomen duurt van 0.00 tot 6 uur. dus een bewoner. Hij vervolgde: Nadat we bij de gemeentelijke in stanties informatie ingewonnen hadden over de regeling, die over igens beslist in strijd is met hetgeen ons verteld is bij de voorlichtings avond, werd de zaak nog onduide lijker. Ons werd verteld dat je zelfs voor die eerste 1500 gulden z.g. pro-forma facturen diende te over leggen." "Dit laatste is met voorbeelden te bewijzen en was voor ons de drup pel die de emmer deed overlopen." Daarom hadden de bewoners be sloten over deze regeling vragen te stellen aan de staatssecretaris van Volkshuisvesting. Een antwoord heeft men echter nog niet ontvan gen. "Waarom niet gewoon het bedrag in handen gegeven met de plicht na afloop rekeningen en onkostenno ta's te tonen" zo vroeg men zich af Westhouder Van Belle deelde gis teravond in de commissie finan ciële zaken mee dat de regeling wat hem betreft van kracht zal blijven. Maar" zo zei hij "vooraf pro forma facturen en rekeningen tonen is ab soluut geen voorwaarde bij het ver strekken van de eerste 1500 gulden. Dit berust op een communicaties toornis." Een meerderheid van de De nieuwe Montessorischool i Leiderdorp, die binnenkort i gebruik genomen zal worden. LEIDERDORP - Na drie jaar ver spreid te hebben gezeten over loka len van verschillende scholen kan de Stichting voor Montessori- onderwijs Leiderdorp eindelijk een eigen gebouw gaan betrekken in Voorhof. De school, die "Elckerlijc" zal gaan heten, telt momenteel 75 kleuterleerlingen en 103 leerlingen voor het basisonderwijs, maar zal 150 leerlingen voor het basisonder wijs kunnen herbergen. De school is voorlopig de enige in Voorhof, maar is uitdrukkelijk be doeld als streekschool. Binnen de school zijn kleuteron derwijs en basisonderwijs geïnte greerd Er is weliswaar een apart hoofd voor het basisonderwijs (mevr. J Hoogeveen-van Steenis) en een apart hoofd voor het kleute ronderwijs (mevr. M. Hack-van Versendaat), maar toch spreekt men liever van een "hoofdteam". Een Montessorischool is niet strikt naar klassen ingedeeld, maar naar leergroepen, Die leergroepen zijn weer ingedeeld naar de versprei ding van het aantal leerlingen en naar de mate van vordering bij de kinderen. Het tempo wordt bepaald door de capaciteiten van het kind. Bij de Montessorischool "Elckerlijc" heeft éen en ander er toe geleid dat de verdeling van het basisonder wijs werd: 2 één-twee-drieklassen. Russen Een rood bericht De Russische dansgroep Wesselka uit de Oe kraïne treedt a.s. zaterdag om drie uur op in het Leidse winkelcen trum De Kopermolen (Merenwijk). Naar verluidt zullen de Sowjets massaal politiek asiel vragen bij wethouder Van Aken. Deze zal dat eerst inschatten, vervolgens be happen en ten slotte beexerceren met zijn achterban. Van Aken schijnt trouwens niet van wilde ha vanna's te houden. Een falend be leid. Nummers Een verontruste lezer belde ons gis teren op met de mededeling dat hij problemen had met de autobussen bij het Leidse station. Als men uit het station komt, zo meldde ons deze lezer, kijkt men op de achter zijde van de bussen en dan kan men niet zien welke bussen het zijn om dat er op de achterzijde geen lijn- nummers staan. Is dit iets voor het algemeen belang? zo vroeg ons deze lezer. Wel wis en waarachtig is dit iets voor het algemeen belang, meneer. Al die mensen die hygend, bang om het avondeten te in de richting van de bussen in de hoop daar hun eigen i te vinden. Wat dacht u? Dat is al gemeen belang meneer, zeker. Trouwens, ook de NZH dient hier kennis van te nemen. Nummers, heren. Grote nummers op de ach terkant Morgen zitten ze erop. An- Vakantie dit jaar op vrijdag 6 augustus, zo meldt ons de organisatie van deze Leidse buurthuizen. Prachtige prijzen, rad van avontuur, 's och tends het kindercircus Atletha op het schoolplein van de vakschool aan de Sumatrastraat, kosten 50 cent, kaartverkoop morgen van ze ven tot acht uur in Honk I Sumatra straat, 's middags (dus vrijdag weer) oplaten van ballonnen en show door de mini-Kooigirls, kaar tjes voor ballonnen morgen van ze ven tot acht uur bij het Honk I. kos ten 50 cent, disco met Fabi, van half vier tot vijf een biertje, om zeven Begijnhof 2. 't Begijntje, praathuis v relaties en seksualiteit, do. van 1-5 Donderdag V. de. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, j Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur bereikbaai Stadhuis, ning, 7.30 Vrijdag uur rondgang door de wyk met de Kooigirls. rad van avontuur gaat tot tien uur door. Zo, dat zit er weer op Komt allen en geniet van dit spran kelende mensenspel in een baaierd van zonlicht en omlijst met symfo nieën en rondo's van kwelende vo gelen Vogels bouwen trouwens nesten van wilde havanna's. En de gemeente Voorschoten maar blij ven volhouden dat ze nog nooit van deze overheerlijke sigaar gehoord heeft Het is triest gesteld, vrien den met de eertijds zo gulle hand van deze gemeente. Hooglandse Kerkgracht 28, open s Apotheken De avond-, nacgt- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van i 30 juli tot 6 aug waargenomen door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel j 121313: Apotheek Van Breest Smallen burg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel i 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur i nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thor beckeweg 3, Voorschoten, tel i 071-762877. Oegstgeest se Apotheek. Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641. Alg Hulpverle- ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Warmond - Zr S Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel 02522-11463 Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Pieter A zn. van C Ouwehand en L. Citakovic; Mario M zn van S. de Wolf en A. C. G. den Heyer, Linda, dr. van G W. A. M. Harmes en A. de Jong; Jeanette A. W C., dr. van F A T Gro- iViinja an I. Klinkhamer en W. J Weeda. Torsten, zn. van R H Wiede en U D Sprenger; Chamms D. zn. van J AOUAKI en A. Kafhali; Roe land A., zn van A. E. Jaarsma en M. W P Ubbink; Erwin S. H zn. van HAM Stikvoorten D C Pracht; Daniélle C .dr van J. van der Mark en A van Rooijen. Dennis, zn. van M Grondel en L.E. H M Hydra; Adriana W A., dr van C P H Lindhout en I. Hoogendyk; Simone, dr van A. E. Klippel en M. Kapaan; Eveline W P., dr van C IJzelenberg en Y B van den Dop; Dennis, zn van A J H. Dooien J H. van Rhyn; Richenel G ,zn vanC N Param en N. E. Wachter; Jurjen, zn. var. H. J Caarls en A M. de Boer; Jack, zn van D. van der Eyk en G Blijleven Overleden: J. van den Akker, 82, vrouw N. H. Klaassen, 64, vrouw; W Langerak. 79. vrouw; L. A Domburg, 3, zoon, A Strating. 22. man. C. Tieleman, 81. vrouw; W. Balder. 64. man Gehuwd: H. Botingen J C M. Doove;J M. HM. Hermans en H. van Ryn;P L.C LEIDEN - Een 18-jarige Leidenaar is gisteravond door de politie aan gehouden, omdat hij zonder helm op een gestolen bromfiets over do Haarlemmerstraat reed. De jongen, op wie een vlijmscherp mes werd aangetroffen, gaf bij zijn aanhou ding een valse naam op De jeug dige wetsovertreder is, nadat er op het bureau aan de Zonneveldstraat een reeks processen-verbaal tegen hem was opgemaakt, heen gezon den. Het mes werd in beslag geno- een vier-vijjklaseneen vijJ-zesklas. Er wordt naar gestreefd een leer- groep niet groter dan 25 leerlingen te laten zijn. Voor het kleuteron derwijs zijn drie leerkrachtenvoor het basisonderwijs vier beschik- Mevrouu- Hoogeveen vindt dat er een goede aansluiting is van de Montessorischolen op de middel bare scholen, hoewel het tegendeel vaak beweerd wordt. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57055 Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48.25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement P- post 181.50 Losse nummers 0.^ Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2