W assenaarse verkeersnota in discussie Wassenaar met veel aktiviteiten Zomerfeesten in mmmmm Duizenden bezoekers markt Voorschoten AGENDA Vaandrager neemt afscheid WASSENAAR - De heer A. Vaand rager, chef van de gemeentelijke plantsoenendienst, legt eind van deze maand zijn functie neer in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op vrijdag 30 juli zal afscheid van hem worden genomen met een receptie in het raadhuis van 16.30 tot 17.30 De heer Vaandrager heeft bijna 30 jaar in Wassenaar gewerkt. Hij deed, na zijn opleiding aan de Rijkstuinbouwschool in zijn ge boorteplaats Boskoop ervaring op bij boomkwekerijen in Nederland, Frankrijk en Duitsland. In de oor logsjaren werkte hij in Groningen bij een tuinarchitect en vervolgens - na de bevrijding - als tuinbouw kundige bij de genie. Op 1 decem ber 1946 werd hij in Wassenaar aan gesteld bij de afdeling „beplantin gen" zoals het toen heette. Vaandrager is al vele jaren voorzit ter van de Wassenaarse afdeling van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde en had vele jaren zitting in het bestuur van de Floraliavereniging, als secretaris en als voorzitter. Op de onlangs ge houden algemene vergadering van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar werd hij tot lid van het algemeen bestuur gekozen. The Dutch Swing College Band komtsamen met Ritmo Caliente, op 4 augustus naar Wassenaar. WASSENAAR - De Wassenaarse zomerfeesten, te organiseren door de Wassenaarse Oranjevereniging, naderen. Ze worden gehouden van woensdag 4 tot en met zaterdag 7 augustus, terwijl er als voorproefje op zaterdag 31 juli door de buurt vereniging Oostdorp de jaarlijkse wielerronde door het Oostdorp wordt georganiseerd. Als sluitstuk wordt voor zaterdag 14 augustus nog een evenement voorbereid door de Wassenaarse Reddingsbri gade: open huis in de strandpost van de WRB, een zandbouwwed- strijd en een strandloop Vanaf zaterdag 31 juli kan men zich voor de verschillende evenemen ten aanmelden aan de volgende ad ressen: Boekhandel Hoogeveen, Kerkstraat 71, Hobby Shol Voor ham, Achterweg, Kassa Sportfond- senbad aan de Prinsenweg en Ver- fwinkel Theil, Oostdorperweg 151 Daar kunnen aanmeldingen ge schieden voor de kinderspelen, die op donderdag 5 augustus 's mor gens om half 10 beginnen op het terrein aan de Hofcampweg, voor de tekenwedstrijd op de Starren- burglaan op donderdagmiddag, voor het ringsteken op vrijdagmor gen op het Burchtplein, voor een kabel baan wedstrijd met hinder nissen die op vrijdagmiddag ge houden zal worden aan het eind van de Van Duivenvoordelaan, achter de flats, voor de rubberkanowed- strijd op zaterdagmorgen in het sportfondsenbad, de oud- Hollandse volksspelen zoals touw trekken en mastklimmen aan het einde van de Van Duivenvoorde laan, eveneens op zaterdagmorgen en voor de brandweerwedstrijden voor amateurs op zaterdagmiddag op de Dr. Mansveltkade. Voor de hengel wedstrijd op zater dagmorgen kan men zich melden bij Hengelsporthuis Van Laar, Oostdorperweg 41terwijl de voor verkoop van kaarten voor het con cert van de Dutch Swing College Band en de Zuidamerikaanse groep Ritmo Caliente op woensda gavond 4 augustus in de sporthal behalve aan de genoemde adressen ook plaatsvindt in de kantine van de sporthal en bij kapsalon Stou ten, Oostdorperweg 6. De kaartver koop aan de sporthal begint op 4 augustus om 19 uur. Schoolraad in commissie onderwijs Wassenaar WASSENAAR - In de vergadering van de Wasse naarse gemeenteraad in augustus zal, zoals reeds werd aangekondigd, het vraagstuk van de Jagers laan aan de orde komen aan de hand van een nota van burgemeester en wethouders. Toen verleden jaar, na de doortrekking van de Jagerslaan, beslo ten werd de weg open te stellen voor verkeer in beide richtingen, uitgezonderd "breed verkeer", werd uitdrukkelijk bepaald, dat dit een proef be trof. Er zouden verkeerstellingen worden gehou den em aan de hand daarvan zou een definitief standpunt over de verkeerssituatie op het nieuwe laantje worden bepaald. Intussen zijn er tellingen door zowel gemeentewerkeh als twee buurtver enigingen. De Vereniging van Vrienden van Wassenaar zorgde vooreen ver werking van de door de gemeente beschikbaar gestelde gegevens met behulp van een computer. Er werd, met medewerking van een aantal scholieren, een onderzoek inge steld naar de intensiteit, de her komst en de bestemming van het autoverkeer op het Wassenaarse wegennet. De resultaten van dat alles en de daarop gebaseerde beschouwingen van de z.g. Ambtelijke Verkeers- commissie zijn samengebracht in een lijvig dossier, dat dezer dagen is toegezonden aan de leden van het Verkeers- en Welzijnsoverleg. Dit orgaan zal op maandagavond 2 au gustus te 19.30 uur in het raadhuis bijeenkomen om het onderwerp Jagerslaan te bespreken. Daarbij zal met name een reeks verkeers maatregelen in discussie komen. De belangrijkste daarvan is, dat de Jagerslaan gesloten zal worden voor alle verkeer in de richting zuid-noord. Met andere woorden: men zal de Jagerslaan alleen kunnen inrijden van de richting Storm van 's Grave- sandeweg. Verder wordt voorge steld een suggestiestrook voor fiet sers aan te brengen, en een eenvou dig voetpad en een ruiterslag aan te leggen en banken bij te plaatsen ten behoeve van de wandelaars. Bur gemeester en wethouders voelen er niet voor ter weerszijden van de Ja gerslaan parkeerhavens aan te leg gen. Een definitief oordeel over het al of niet toelaten van het "brede" verkeer op de Schouwweg, c.q. de Jagerslaan heeft het college zich nog niet gevormd LEIDERDORP Gisteren heeft de Nubische ezel .JZil- liam" uit de Leiderdorpse kinderboerderij een merrie veulen geworpenHet is de eer ste keer dat in Leiderdorp een merrie geboren wordt,-in Ne derland worden over het al gemeen vrij zelden ezelmerries geborenDe vijfjaar oude Bil- ham schonk vorig jaar het le ven aan een hengst. De Leiderdorpse ezel werd ge dekt door een hengst uit de Rotterdamse kinderboerderij het jong is raszuiver en erg mooi van kleur VOORSCHOTEN - Wanneer 406 paarden van groot tot klein kans zien om duizenden mensen op de been te brengen, dan bestaat er een duidelijke relatie tussen mens en dier. Als verbinding kan de hande laar gezien worden. Zij hebben een eigen wereld en een eigen leven, hoewel zij uit hetzelfde glas drin ken en dezelfde soort vis aan de staart in het keelgat laten glijden. Eigenaar van bootje verdronken LEIDEN/WARMOND - Enkele da gen nadat in het afgelopen wee keinde op het Norremeer in War mond een bootje met kledingstuk ken werd aangetroffen heeft de rijkspolitie het stoffelijk overschot van een 32-jarige Leidenaar uit het water van het Dieperpoel opge haald. De verdronken Leidenaar bleek inderdaad de eigenaar van het bootje te zijn, dat zondagmid dag werd gevonden. Zijn lihcaam werd gistermorgen na dagenlang zoeken gedregd. De politie spreekt van een 'tragische zaak' LEIDEN In een verfgroothandel aan de Middelstegracht is in de nacht van dinsdag op woensdag in gebroken. Ontvreemd werden twee kitspuitcompressoren, twee slijp tollen en zes schuurmachines Bo vendien verdween er een geldsbed rag van 250,-. Men is binnen ge komen door forcering van een deur Uit een kunstnijverheidszaak aan de Hogewoerd werden in dezelfde nacht een aantal horloges ont vreemd De waarde van de ont vreemde artikelen is (nog) niet be kend. Niet alleen zijn de hoeveelheden vaste en vloeibare stof bij de hande laars groter dan bij de dagjesmen sen, die paarden komen kijken, zij hebben bovendien naast de spreek taal een gebarentaal, die niet te be grijpen is. Aan het eind van de paardenmarkt wil ook de paarden handelaar zijn waar kwijten gingen de laatste pony-veulens gistermid dag weg voor nog geen 150 - per stuk. Er waren nog maar weinig burgers, die dat allemaal meemaak ten. Voorschoten had niet alleen paarden te kijk, te keur en te koop, maar ook nog andere belevenissen, zoals b.v. de standwerkers. Het standwerkersconcours was weer een groot succes. Zeven standwer kers zagen kans om pratende "los" te geraken met spullen, die nu niet direct noodzakelijk zijn voor een gelukkiger leven. Zeven conferen ciers en zij streden om de wisselbe ker. Ook veel belangstelling was er gis termiddag voor het beklimmen van de toren. Bijna 300 bezoekers na men de 127 treden opwaarts, zagen de wijde omgeving en kwamen moe weer op de begane grond. De kermis trok gisteravond ook nog veel belangstelling. Voor de vishandelaren blijven ook dit jaar de Voorschotenaren "haringver- slinders" met of zonder uitjes. riet vier man sterke comité "tot In standhouding van de Voorscho- :ense Paardenmarkt" toonde zich gisteravond moe maar verheugd. Het was weer gelukt om paarden naar Voorschoten te krijgen en ook dit jaar kan het comité rond komen zonder enige vorm van subsidie. De Paardenmarktfestiviteiten worden gefinancierd door de donateurs van het comité en de opbrengst van de staangelden van de markthandela- ren. Een van de oudste bezoekers aan de paardenmarkt was de 87- jarige veehandelaar J. de Vink uit Rijnsburg. JOOP PEETERS WASSENAAR - B.en W van Was senaar zijn accoord gegaan met de, door de schoolraad geadviseerde, samenstelling van de gemeen schappelijke schoolraad. Deze raad, voor kleuter- en basisonder wijs en voortgezet onderwijs moet op 1 januari 1977 gaan functione- De schoolraad stelt de volgende samenstelling voor: twee leden van oudercommissies, één oudercom missielid van de openbare mavo, één oudercommissielid per open bare kleuterschool, vier hoofden of onderwijzers van openbare basis scholen, twee gemeentelijke be stuurders of ambtenaren en drie deskundigen. Deze laatste drie zijn één personeelslid van de mavo, éen van de openbare kleuter- of basis school en één vertegenwoordiger van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Een en ander komt ter sprake in de commissie onderwijs van Wasse naar, die op 6 augustus vergadert. Daar wordt verder gesproken over de nota Accommodatiebeleid het verslag OEGSTGEEST - Overal in de Leidse regio worden kinder-vakantie-activxteiten georganiseerd. In Oegstgeest iiiiiuuaucucicxu c.i uierd in het kader van dat gebeuren gisteren een spuitwedstrijd gehouden. Op het parkeerterrein van het de iogopedisten die sportpark De Voscuyl werd daardoor lustig gespoten, met door de brandweer beschikbaar gesteld materiaal. Er waren gisteren in Oegstgeest ook Rode Kruisdemonstraties. Verder werden voor de kinderen activiteiten georga niseerd in Leiderdorp, Wassenaar en Voorschoten. Hennie Kuiper Kuiper en Karstens in Ronde van Leiden LEIDEN - Behalve de Frisop- loeg, met Fedor en Nidi den Hertog en Tino Tabak, en de Raleighploeg met onder meer Bert Pronk starten in de Ronde van Leiden ook Henny Kuiper en Gerben Karstens. Joop Zoetemelk laat uiterlijk aanstaande zondag horen of hij mee zal rijden. De Ronde van Leiden, om de Grote Prijs van het Leidsch Dagblad, wordt op 5 augustus om 18.30 uur verreden. Het parcour ligt aan de Koninginnelaan, Lammenschansweg, Zoeter- woudse Singel en Heren straat. DONDERDAG 29 JULI 1976 DONDERDAG V. d. Valk Boumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur v m 9 uur n.m Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-1 uur nam Pieterskerkstraat 1, werkgroep dienst- weigeren tot sept. gesloten, telefonisch bereikbaar 140866. Jongerencentrum Sjelter, Leiderdorp, kindervakantiespelen, vanaf 10.30 uur Sporthal Wassenaar, Kreade, vanaf 9.30 Markt (Hoofdstraat), Leiderdorp, be- zoek Rozenkoningm, 10 uur v.m. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 23 tot 30 juli door Apotheek Zuid West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.. Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, 1 Voorschoten, tel. 01717-2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. C. J. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137 Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke don derdagavond 19.00-20.00 uur. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zijkant stad huis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00-12.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dagelijks tijdens kan tooruren: 143171. Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, telefoon 140483. Algemene informatie dage lijks 10.00 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan veronge lukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeente Leiden en Leider dorp. Dag en nacht bereikbaar. Telefoon 761944. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzor ging. Mare 45, telefoon 149441 (maandag t lm vrijdag 9.00-10.00 uur). Moeders voor moeders Mevr. zuster E. Jansen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 153652. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht be reikbaar Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en weduwnaars, Jac. Urlusplantsoen 96, Leiden, telefoon 761112 (na 18.00 uur). Onderwyswinkel Sophiastraat 36. telefoon 126325. Geopend maandag t lm vrijdag 12.00-17.30 uur Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noord- einde 2a (voormalig marinecom plex). Maandag 11.00-13.00 uur, dinsdag 18.30-20.30 uur, woensdag 11.00-13.00 uur, donderdag 18.30-20.30 uur. Dienstencentrum, van Hogendorpstraat 36, vrijdag 19.00-21.00 uur Mierennest Mors- weg, donderdag 19.00-21.00 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14 00-15.00 uur, maandag en dins dag 19 00-20.00 uur. Telefoon 142144. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2, tele foon 151088 Mej. J. Schrama, maat schappelijk werkster, telefoon 133921 en 761944. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post ƒ181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2