Quirk Boys en Den Haag pover: 0-4 Dagen van Henk Burgwal bij KNVB lijken geteld... FEYENOORD „STUNTELT"TEGEN VITESSE: (2-2) AZ-leiding wit Van Hanegem Katwijkers komen conditie en inzet tekort Ajax laat naar zege Crystal Palace op u bezoek bij S Rijnsburgse Boys PAGINA 14 MAANDAG 28 JULI 1 DEN HAAG De dagen van Henk Burgwal als secretaris-penningmees ter van de KNVB lijken geteld. Al wordt het bericht, dat Burgwal reeds op non-actief zou zijn gezet, tegengesproken, dat er in de top van de KNVB het een en ander gaat veranderen is zeker. Vice-voor zitter Jo van Marle daarover: „Het is echter zeker n.et onze bedoeling alleen Burgwal te laten hangen voor fouten die ook door anderen zijn geimaakt". Zowel de „commissie Karstemans" als het Bureau Van de Bunt bogen zich enkele weken geleden over de vraag hoe het bondsbureau van de KNVB optimaal zou kunnen functioneren. Van Marle: „Noem het maar een soort zelfonderzoek, met als belang rijkste vraag: wat schort er aan. Wij hadden de indruk gekregen dat de KNVB naar buitenuit de indruk vestigde een soort natte krant te zijn en dat zat ons niet lekker. Vandaar het onderzoek dat los van het dagelijks bestuur en de heer Burgwal is verricht". Dat Henk Burgwal uitgerekend tijdens dit onderzoek zijn vakantie opnam, noemt Van Marle „louter toeval". „Het is zelfs zo. dat wij tegen de heer Burgwal hebben gezegd: blijf nog maar een weekje langer weg, tot het onderzoek is voltooid. Dat men daar iets achter heeft gezocht is niet onze zaak". Al blijft het een vreemde zaak dat ten tijde van een onderzoek naar het functioneren van het bestuurlijke apparaat uitgerekend de topfunctio naris buiten de deur wordt gehouden. Van Marle: „We hadden de heer Burgwal daar gewoon niet bij nodig". Overigens blijkt een van de conclusies uit het rapport, van het Bureau Van de Bunt te zijn. dat er een manager met volledige volmach ten moet komen. Dat dit niet Henk Burgwal zal zijn, mag als zeker worden aangenomen. Gesuggereerd wordt dat Jo van Marle deze, op Amerikaanse leest geschoeide func tie gaat bekleden. Van Marle. als econoom verbonden aan het Econo misch Technologisch Instituut Over ijssel: „Dit is absoluut onjuist. Ik ben een gelukkig mens met een goede baan. Het kan natuurlijk zijn dat anderen dit willen, maar het lijkt me logisch dat dan eerst de Voorzitter Karstemans van de KNVB-commissie noemt het bericht eveneens „uit de lucht gegrepen". „Voor mij kwam het ook als een volslagen verrassing, temeer omdat ons "rapport nog niet is voltooid. Pas deze week hopen we de zaak af te ronden". Over het „met vakantie sturen" van Henk Burgwal: „Daar over onthoud ik mij commentaar bereikbaar is, zegt mevrouw Burgwal: „We hebben afgesproken niets te zeggen. In ons eigen belang. Men is met de zaak bezig, dat is alles wat ik er van kan zeggen". Het be'richt dat Burgwal de hulp heeft ingeroepen van mr. Kaulingfreks wordt dan ook beves tigd noch ontkend. Evenals het gerucht dat de secretaris-penning meester alleen dan zou opstappen indien de KNVB hem naast zijn salaris ook een afkoopsom betaalt. Van Marie tot slot: ,JDat er na Joegoslavië iets moest gaan gebeu ren stond voor ons als een paal boven water. Vandaar ook dat onderzoek. Het is echter absoluut onjuist dat dit onderzoek zich toespitst op én man. Het is dan ook echt niet uitgesloten dat de heer Burgwal straks gewoon weer terugkeert in zijn oude functie. Let wel wat ik zeg: het kan. We gaan ons deze week eerst maar eens buigen over het rapport, dat dit onderzoek heeft opgeleverd". KATWIJK Het is maar goed dat de aanloop naar de nieuwe competitie van de zaterdagvoetballers nog lang is. Tot zaterdag 4 september heeft Quick Boys-trainer Perdijk de tijd te sleutelen aan zijn elftal. Het lijkt hard nodig. De 04 van het duel tegen FC Den Haag, traditioneel de wedstrijd waarmee de reeks oefenduels van Quick Boys wordt geopend, mocht dan op het oog geen slecht resul taat lijken, de realiteit leerde an ders. Quick Boys slaagde er zaterdag op Katwijks Nieuw Zuid nauwelijks in tot aan vaarbaar voetbal te ko men, speelde ongecontroleerd en bovendien lusteloos. Zelfs al wordt voor de amateurs de logische over macht van de Haagse semi-profs in gecalculeerd, dan nog was er van alles aan te merken op het spel van de Katwijkers. Grootste euvel: het gebrek aan inzet. De vechtlust waar mee amateurs soms het kwaliteits verschil tegen profteams kunnen overbruggen bleek niet aanwezig. De angstige Katwijkers wonnen niet één persoonlijk'duel, bleken beperkt in him loopvermogen en lieten zich willoos naar de nederlaag leiden door de oefenpartner, die zelf ook bepaald niet kon imponeren. Het is ook voor FC Den Haag maar goed dat de aanloop naar de eredivisie-competitie nog geruime tijd in beslag neemt. Tot zondag 22 augustus heeft de Tsjech Mala- tinsky, de nieuwe trainer van de Haagse FC, de tijd te sleutelen aan zijn elftal. Het lijkt hard nodig. De 40 winst van het duel tegen Q. Boys, waarmee de oefencampagne bijna traditioneel wordt geopend, mocht dan redelijk lijken, de wijze waarop die tot stand kwam, leerde anders. FC Den Haag had het ver schil in veel hoger cijfers kunnen en moeten uitdrukken nu de tegenstand zo gering was, maar de Hagenaars konden het niet. Dat alleen al ver oordeelde het spel van de eredivisie club. Zelfs al wordt v< gecalculeerd, dat zo'n welijks inspirerend Schoenmaker besefte het en droeg aan. „Wij zijn er nog niet, ir dat komt doordat we niet vrij blessures zijn. Thie, De Caluwé r de profs i partijtje na werkt. L Vrij spel en ik hebben nog steeds te kampen met blessures van het vorige seizoen. Dat telt mee en bovendien moeten we nog wennen aan de aanpak van Malatinsky en aan de nieuwe spit sen Noel en Hoekema". Van dat laatste tweetal buiten spelers liet alleen Oeki Hoekema zien waarvoor hij is aangetrokken. De van het Belgische Lierse SK aan getrokken spits behoorde zaterdag al tot de weinige uitblinkers die Den Haag telde. Met de excellerende Mansveld (traditioneel sterk), Ouwe hand en Boon (invaller voor De Ca luwé) was hij de man die de wed strijd van een gezicht voorzag. Drie kwart van de wedstrijd bezorgde hij de toch bepaald niet zwakke defen sie van Quick Boys de grootste moeilijkheden met zijn op maat ge geven voorzetten, zijn snelheid en zijn subileme passeertechniek. Hoe kema ook brak de ban voor de Ha genaars. Nadat twee gave treffers van Swanenburg en Van Leeuwen waren afgekeurd, bracht hij de eer ste legale treffer op zijn naam. Hij liet Roor Schaap in de 38ste minuut kansloos. Pas vyf minuten na de pauze zag 02 het licht via Henk van Leeuwen, Verdoes zorgde vervolgens voor 03 door zijn eigen doelman Schaap koppend te pas seren en in de laatste minuut van de povere wedstrijd kon de Noor Al be rtsen de marge nog op 04 be palen. Niet erg indrukwekkend, voor al niet als wordt bedacht dat Quick Boys zelden het eigen peil haalde. Alleen de verdediging van de Kat wijkers bleek al redelijk goed inge werkt. Daar ook moest de enige uit blinker van het Perdijkteam gezocht worden in de persoon van Roor Schaap, die veel goed werk verricht te waarbij hij de bal alleen wat al te veel wegstompte. Middenvelders en aanvallers van Quick QBoys kwa men er (nog) niet uit, maar dat is een op Nieuw-Zuid bepaald niet on bekend gegeven. Trainer Ger Perdijk: „We hebben nog veel te weinig getraind. De Jon gens hebben pas driemaal onder de jeugdtrainer geoefend. Alleen Haas noot en Wim van de Plas konden het tempo van FC Den Haag volgen. In ieder geval zullen we er dinsdag- en donderdagavond behoorlijk tegenaan gaan om de conditionele achter stand weer op te vijzelen. Want we willen komend seizoen zeker in de top meedraaien". Het is maar goed dat de naar de competitie nog lang Oeki HoekemaFC Den Haags nieuwe spits, passeert doelman Floor Schaap van Quick Boys: 01. LEIDEN Het bestuur van de afde ling Leiden en de commissie voor het zaalvoetbal zijn er na enkele gesprek ken met de directie van de Groen- oordhal. de Leidse sportstichting en de Leidse tennisverenigingen in ge slaagd de zaalvoetbalwedstrijden met ingang van het komende seizoen te laten verspelen op de woensdagavond. Daarmee gaat een hartewens van de Leidse zaalvoetbalcommissie in ver vulling. De mogelijkheid bestaat dat de Noordwijkse zaalvoetbaltop zich kan gaan meten met de sterkste Leidse zaalvoetbalteams. In het ver leden was de fusie tussen „Noord- wijk" en „Leiden" altijd een heet hangijzer doordat de Noordwijkse Zaalvoetbal in nieuwe seizoen naar de woensdaga von d ploegen niet in actie konden komen op dinsdagavond omdat de spelers moesten voldoen aan de trainings- vcrplichtingen bij hun voetbalclubs. De Leidse teams konden niet op woensdagavond aantreden omdat de Groenoordhal dan werd bezet door de Leidse tennisverenigingen. Dat laatste euvel behoort nu tot het ver leden. Het ziet er naar uit dat het Leidse zaalvoetbal eindelijk van zijn kinderziekten is genezen. Niet alleen bestaat de mogelijkheid op een con frontatie tussen alle topclubs uit de afdeling Leiden, bovendien kan het arsenaal zaalvoetballers met bruik bare krachten worden aangevuld, omdat vele spelers die het afgelopen seizoen op dinsdagavond waren „be zet" door hun veldvoetbaltraining in de toekomst wel in actie kunnen ko- DEN HAAG In het weekein de werden door de Nederlandse betaalde voetbalclubs vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld ter voorbereiding van de nieuwe com petitie, die op 22 augustus van start gaat. FC Den Haag, dat za terdag al met 40 van Quick Boys won. versloeg gisteren vierdeklas ser Paraat met 13-1. De goals wa ren van Schoenmaker (4», Jol (4). Van Leeuwen (2), Mansveld, Blijie en Vreeswijk. In Amsterdam versloeg Ajax de Surinaamse kampioen Robin Hood op het nippertje met 4-3, na een ruststand van 12. Een kwartier voor tijd leidden de Surinamers nog met 13, door goals van En ting, Nathou en Emmauelssen Schoenmaker scoorde voor Ajax tegen. In het laatste kwartier scoorde Ajax via Ling. Geels en Brkens nog drie doelpunten. In Alkmaar versloeg AZ'67 een Ja pans selectieteam met 10. Kist scoorde in de 80e minuut uit een voorzet van Van Marwijk. MVV speelde in Maastricht met 1-1 gelijk etgen Arminia Bielefeld. Scholling zette de Westduitse twee de bundesligaclub op een voor sprong, na rust produceerde Dijk stra de gelijkmaker. De kersverse eredivisieclub VVV versloeg in Sevenum de zondag- amateurkampioen Limburgia met 3-1 door goals van De Klerk, Jo- vanovic en Van Dinther. Heems kerk zorgde voor Limburgia's te gentreffer. FC Twente heeft in het West duitse Er bach de Elfenbeinbeker gewonnen door in de finale van het toernooi met 2-1 te winnen van de Poolse club Wisla Krakow. Van Iersel en Gritter scoorden voor FC Twente. Gacek voor Wis la Krakow. In het Belgische Wuustwezel heeft NAC gisteren met 1-0 ge- t de plaatselijke FC. T7 Oefenduel op 30 juli IDE J iliai RIJNSBURG De volgende stunt van de voetbalclub Rijnsburgse Boys is weer in de maak. Was het vorig jaar AZ '67 dat tijdens d(°, 1zoeken de Boys het^ oefencampagne Rijnsburg kwam opzoeken, i verder. Uit Engeland komt Crystal Palace op 30 juli naar het 1001-^_ jarige Rijnsburg voor het spelen van een oefenwedstrijd. „RekeiC^ maar dat die jongens van ons er tegen aan zullen gaan", zegt de^ begeleider van het eerste elftal Van Zuijlen. Daarnaast heeft d^pn; zaterdag tweedeklaser nog meer aantrekkelijke oefenwedstrijden op het programma staan. Op 5 en 14 augustus komen de Rijnsburgers gj uit tegen respectievelijk FC Twente en FC Amsterdam. Verder wor-g v den er nog wedstrijden tegen „mindere" goden gespeeld: 11 augustus w de zondag-hoofdklasser Aalsmeer, 24 augustus Lugdunum en 28r£j. augustus het pas gepromoveerde RCL uit Leiderdorp. ibe, de Via Maarten de Vos van het omstreden Inter Football kwam Rijns-lff burgse Boys in contact met Crystal Palace. Gerard van Zuijlen „Maarten de Vos is een oudgediende hiér. Zyn vader was in hel verleden trainer bij ons en Maarten zelf heeft een blauwe maandag bij ons gevoetbald en komt zo nu en dan nog kijken. De Vos heefi ons alleen in contact gebracht met Crystal Palace. Rijnsburgse Boy: regelt de zaak verder zelf af. Er blijft niets aan de strijkstok vam j IF hangen". Crystal Palace eindigde dit seizoen op de derde plaats^ van de tweede divisie na vorig jaar uit de eerste te zijn gedegra deerd. In de strijd om de FA-cup leek het er even op dat de ploeg8^' weer triomfen ging oogsten. Na overwinningen op Leeds United, Sunderland, de winaar van vorig jaar, en Chelsea moest het in de halve finale capituleren tegen de latere winnaar Southampton. De Engelsen hebben toegezegd met hun sterkste opstelling te komen opdraven. Via relaties kwam men in contact met FC Twente en FC Amster dam. „De meeste clubs spelen alleen maar voor het geld tegen amateurverenigingen. Er is echter één uitzondering", gaat Van»*—' Zuylen verder, „hoe gek het ook mag klinken, Feyenoord rekent bijna niets voor het spelen tegen amateurverenigingen. Ik ben on-^ langs bij Brox geweest en die wilde graag komen, maar hij durfde^ geen datum te noemen in \erband met eventuele invitaties voor in het buitenland te spelen toernooien. Feijenoord speelt op de dag, die^_ Rijnsburgse Boys gepland had. Inderdaad een toernooi in Spanje. Niettemin is het voor ons een aantrekkelijk programma. Wij zullen ons in oefenpartijen aan het peil van de tegenstander kunnen op trekken. Dat is vlak voor het begin van het nieuwe seizoen alleen maar meegenomen". Wat de financiën betreft gaan de oefenwedstrijden buiten de ver antwoordelijkheid van het bestuur om. „We hopen met de recette: een heel eind te komen en mochten er tekorten ontstaan dan staa er een aantal sponsors klaar om het vereiste bedrag neer te tellen", aldus Van Zuijlen. «rt ALKMAAR Klaas Molenaar, de technische baas van AZ'67, wil Wim van Hanegem inlijven in zijn team, dat dit jaar als afsluiting van het vijfjarenplan de aansluiting moet bewerkstelligen met het internatio nale voetbal. Maar Hans Kraay de man die de aansluiting met de top dit jaa>r als trainer moet waar maken, voelt erg weinig voor de aankoop van Van Hanegem. Niet zo vreemd, want. Kraay die eerder bij Ajax ten onder ging in de tweekamD met de oude vedetten, heeft nu een sterke jonge, gehoorzame selectie en ziet aankomen dat zijn gezag door ,.de Kromme" wel eens danig ondermijnd zou kunnen worden. De bazen van AZ'67 zijn een beetje in paniek geraakt nu de komst van de Poolse international Deyna nog altijd onzeker is en Nenad Bjekovic de Alkmaarders definitief in de steek heeft gelaten en een contract heeft ondertekend bij Nice. De spits van Partizan Belgrado, met 25 treffers in het afgelopen seizoen topscorer in de Joegoslavische competitie, gaf de voorkeur aan Nice, omdat daar zijn landgenoot Markovic trainer en Katalinsky laatste man is. Tot grote woede van AZ, dat het transferbedrag reeds overmaakte naar Partizan en tot gisteren nog vage hoop had dat Bjekovic zich aan zijn contractuele verplichtingen zou houden en het op naam van de Joegoslaaf gekochte huis in Bei-gen betrekken. Ruud Bonewit. de nieuwe directeur van AZ die er door al de ellende met de buitenlanders zijn vier reizen naar Joegoslavië zijn ook voor niets geweest wat zenuw- 'trekjes bij heeft gekregen, roept erg boos: „We gaan dit zeer hc,n. spelen. We hebben inmiddels t^ advocaten in de arm genomen, ^d< in Belgrado en mr. Jonker, n UEFA en FIFA ingelicht en »n KNVB heeft namens ons verzoek bij de Franse bc&1 ingediend Bjekovic een speelverL op te leggen." m Als bewijsstuk laat de oud-Journal en publiciteitsman van MolenaAr Wastora het contract zien dat S® Joegoslaaf op 21 maart ondertek^1 de. .Als de voetbalorganisaties niW bereiken dan stappen we naar burgerrechter, want op deze man11 hebben con tracten geen zin me er1 a De AZ-leiding zal tot na Olympische spelen moeten wachèe voordat de Poolse instanties besbt sen of Deyna al dan niet nat Alkmaar mag afreizen. De een competitiewedstrijd zal hij in ieött geval wel missen, hoewel Deyna zn deze week in Montreal zei Ja verwachten rond de tiende a Nederland te zullen aankomen, x Hans Kraay had de problemen ir^ de buitenlanders min of meer zi^r aankomen en zich een beek ingedekt. In een lang gesprek irp( Kees Kist werd deze we^ afgesproken dat hij toch ook In komende seizoen in de spits y( spelen als Bjekovic definitief ru komt herstelde Bobby Vosma^, „Voor wat de spelersgroep betru mag hij nu wegblijven" en dat gezocht wordt naar een middenv( der. Het is nauwelijks een gehe: dat Kraay erg graag Theo Husers - bij zou hebben gehad. Daarc tekende deze ook niet bij I» Amsterdam. Deze week werd Hus# echter geopereerd en daarc- informeerde Molenaar voorzicht naar de prijs van Van Hanegem. ARNHEM Het zou bepaald niet reëel zijn om Feyenoord nu al onmiddellijk na dat allereerste oefenpartijtje tegen Vitesse een etiket van onvermogen op te plakken. Het zou beslist niet eerlijk zijn. Maar het moet ons toch wel van het hart dat de presentatie in deze gloednieuwe voetbaljaargang afgrijselijk zwak was. In Arnhem zat er totaal geen lijn in het spel van de Boskov-brigade. Eigenlijk niet eens zo opzienbarend. Dit Feyenoord bezit immers geen spelbepaler meer sinds Van Hane gem slechts op zijn boerderij actief is. En omdat de kans nihil is dat „boer Willem" in de Kuip terugkeert, lijkt de toekomst van Feyenoord er weinig hoopvol uit te zien. Guus Brox evenwel in Arhem, nadat Feyenoord naar een 2-2 eindstand was gestrompeld, met een baldadige grijns om de mond: „Het was slecht. Maar we hebben nog niet al onze troeven op tafel gelegd. We hebben ,4e tien" nog altijd in handen". Door Rob Vente Maar daarna, bloedserieus: „Nee. we hebben van en over Van Hanegem de laatste tijd niets meer gehoord. Er heeft ook nog geen enkele club bij ons naar hem geïnformeerd. Maar ja, die situaties krijg je als er altijd met tussenpersonen wordt gewerkt'. Wie Feyenoord in Arnhem zag stuntelen, zal moeten toegeven dat de uitspraak van Van Hanegem „dat Feyenoord naar de Filistijnen gaat" wel eens de bittere waarheid kan worden. Niettemin toonde Vujadin Boskov zich na de oefenpartij opvallend tevreden: „Er is positief gewerkt en die twee nieuwe Jongens Van Deinsen en Verheijen blijken inderdaad versterkingen. Goed. er moet bij dit elftal nog veel verbeteren. Er wordt te individueel gespeeld. En op het middenveld gaat het nog niet naar wens. De coördinatie tussen de drie is slecht. Soms trekken ze alle drie tegelijk in de aanval. Kan niet, mag niet. Maar we hebben nog de tijd om dat soort fouten te corrigeren". Waarop Boskov zijn intense tevre denheid uitsprak over de wijze waarop in het twaalf-daagse trai ningskamp was gewerkt. De Joego slaaf: „De discipline was uitstekend en de spelers hebben allemaal hun uiterste best gedaan, keihard gewerkt". Guus Brox: „En de stemming in de groep was ook Dat trainingskamp in Zeist. Volgens alle spelers was dat er de oorzaak van dat er gisteren zo verkrampt werd gevoetbald. Luister naar Martien Vreijsen: „Het was zo zwaar, we hebben zo hard moeten ploeteren, dat het logisch was dat we vandaag niet uit de voeten konden". „Werkelijk, de manier waarop Boskov ons afbeulde, was ongeloof lijk. Ik heb neg nooit zoiets meegemaakt. En een Wimpie Jansen, die toch veel langer dan ik meeloopt, ook niet. We waren na een dag trainen zo moe, dat er spelers onmiddellijk na het eten naar bed gingen. Volledig uitgeput. Er hebben er ook overgegeven, gebraakt. En je kon het ook niet eventjes kalm aan doen, want dan kwam Boskov naar je toe en zei „wat wil je? Trainen of 300 gulden boete?". Nou, en dan ging Je maar „Maar denk nou niet dat ik klaag. Integendeel. We hebben jofel gewerkt. Lekker getraind. En als Je gebroken in bed lag, besefte je dat Je het voor „het goede doel" deed. Dat het allemaal noodzakelijk is". In Zeist regeerde Vujadin Boskov met ijzeren hand. Martien Vreijsen: „We kregen in die twaalf dagen een keer tijd voor onszelf. Op een dag mochten we van 's middags half twee tot 's avonds half elf doen wat we wilden. Vakantie, noemde Boskov dat. Hij zei er alleen bij dat er boetes vielen als er iemand 's avonds na elven binnenkwam. Voor elke minuut te laat drie gulden boete. En Boskov zei dat als iemand voor de tweede keer eens te laat zou zijn. het tarief opliep tot zes gulden per minuut en bij een derde maal tot negen gulden. Wat die ene avond betrof, niemand kwam te laat, hoor". Overigens was er een Feyenoorder in het trainingskamp toch ondeugend. Boskov bestrafte hem onmiddellijk met 400 gulden boete. De trainer: „Nee, ik zeg niet wie het is geweest. Zoiets houd ik altijd binnenskamers". Martien Vreijsen weer: „De boetes zjjn hoog. Dat wel. Maar ergens is dat begrijpelijk. Als je bij ons zegt „een kwartje boete per minuut" zijn erbij die zich kapot lachen. En verder is het ook logisch dat Boskov nu zo streng is. Hij heeft natuurlijk veel negatieve dingen over Feyen oord gehoord. WeL nu doet hij er Masseur Gerard Meijer over het harde werken in het trainingskamp: „Alle jongens hadden spierpijn. Zelfs Eddy Treytel, die bij ons toch de soepelste spieren heeft. Maar na de warming-up vanmiddag kwam Eddy naar me toen en klaagde dat hij helemaal „vast" zat. En dat vond ik echt niet gek". De wedstrijd tegen Vitesse, dat in Charley Bosveld wel een spelbepaler telde. Na 28 minuten kwam Feyenoord op 1-0 dankzij Theo de Jong, die van ver hard raak schoot. Voor dit doelpunt ontving De Jong na afloop van een Arnhemse sponsor een enorme fruitmand. Die was beschikbaar gesteld voor het eerste doelpunt dat er dit seizoen om Monnikenhuizen viel. Zeven minuten na de rust bracht Charley Bosveld op zeldzaam beheerste wijze de gelijkmaker op zijn naam. Acht minuten later leidde Feyenoord opnieuw. Na eti goede actie van De Jong zette Jij Verheijen (beslist een lichtpunt r Feyenoord) met een magnifiel voetbeweging doelman Beukhof voj schut: 1-2. Vitesse, dat geen moment mindere van Feyenoord was, kwal, vijf minuten voor tijd uitei\ fortuinlijk aan z'n tweede gelijkmac ker. Het ontging arbiter Jonker dl; Veenendaal bij een voorzet Eda Treytel een „tik" gaf de keept een dikke lip waarna Bosvei gemakkelijk de eindstand op 2i kon bepalen. Vujadin Boskov: „In zulke partij tja zegt de uitslag me niets. Ma£ bijvoorbeeld wel het feit dat w veel kansen hebben kunnen creërel Dat was positief. En verder, ach. i» het trainingskamp hebben we oni basisconditie opgedaan, en zulk5 partijen zijn alleen maar belangrij5 om ook tot de zogenaamd wedstrijdconditie te komen".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14