Wat verbergt Jimmy Carter achter zijn glimlach Racisme laait in Engeland hoog op BEZORGERS PAGINA 16 VRIJDAG 2^ JULI 197» Door Ross Mark Ja. Zijn opmerkingen over buiten landse politiek bevatten een aantal codewoorden die de klank hebben van een gematigd liberale buiten landse politiek. Dingen zoals „Geen gezamenlijke heerschappij van mo gendheden, maar een gemeenschap van vrijen". Ik geloof niet dat Carters buitenlandse polibiek zoveel zal versohillen van die van Kissinger. Ik weet niet wat hij bedoelt als hU het telkens maar weer heeft over het eind van een tijdperk en over een nieuwe positieve rol dié hij voor Amerika in de wereld gaat scheppen. Wie een beetje zijn hersens gebruikt, mag zioh wel zorgen maken over zo'n dreigement dat er een nieuwe positieve Amerikaanse rol in de wereld geschapen gaat worden. De Democratische presidentskan didaat van 1972, George McGovern, heeft Carter de Nixon van de Democraten genoemd. Is het inder daad zo erg? Ik zou hem nooit met Nixon vergelijken. Ik denk bij voorbeeld niet dat Carter een oplichter ls. Ik heb geen reden om aan te nemen dat hij de wet zal overtreden. Er zijn echter trekjes die Je ook zonder vergelijking met Nixon verontrus tend kunt vinden. Zijn neiging om vijandig te doen tegen wie het niet' met hem eens is. Zijn verlangen om een groot deel van zijn tijd in eenzaamheid door te brengen. Maar elke algemene vergelijking j tussen Carter en Nixon is heel erg onbillijk. Carter heeft voor zover I mij bekend, geen geheime zwakte ofj ondeugd volgens ingewijden is hij volstrekt recht-door-zee op het gebied van drinken, sex en aergelijke zaken. Ongelofelijk recht door-zee. Verwacht u van een presidentschap! van Carter dat het goede mensen als medewerker en entourage zal aantrekken? Ja, omdat hij de hele Democratische partij terughaalt, ook de mensen die op de achtergrond waren. Er zijn voortreffelijke lieden bij die graag; hun steentje willen bijdragen. Maar Ja, ik denk dat mijn moeder ook wel goede Democraten zou' kunnen aantrekken, omdat zij dolgraag willen regeren. En de mensen waarmee hij zich de laatste jaren j omringd heeft, zijn bijzonder friits. Alles dan tezamen genomen, zou een presidentschap van Carter |Oed of kwaad ziln? Dat lijkt me een vraagteken. Als ik terugkijk, vind ik Carters oanpagne slecht voor het land wegens de manier waarop hij met mensen en zaken gegoocheld heeft En daarom neb ik steeds gedacht dat een presidentschap van Carter wel eeis een kwaaie zaak zou kunnta worden. Maar ik geef graag toe dat ik het wel bij het verkeerde ein< kan hebben. Misschien pakt het wel andersom uit. Hij volgt trouwens na drie van de verschrikkelijkste] afleveringen van de Amerikaanse politieke geschiedenis Lyndon Johnson, Richard Nixon en Gerald I Ford! Dan zal Jimmy Carter allicht een betere indruk maken. WASHINGTON Heel Amerika heeft uitgebreid kennis kunnen maken met dte zonnige lach en de staalblauwe blik van Jimmy Carter, de man die vorige week met grote voor sprong de eindstreep haalde in de strijd om de Democra tische kandidatuur voor de Amerikaanse presidentsverkie zingen. Robert Shrum heeft Carter goed leren kennen. Shrum is een man die een zeer goede naam heeft in de liberale vleugel van de Democrati sche partij. Hij heeft zich met geweldig enthousiasme in de cam pagne voor Carter gestort en is er negen dagen later weer ui-gestapt wegens de verontrustende dingen die hij omtrent Carter ontdekt had. In dit vraaggesprek laat Shrum ons achter de plastic glimlach van Carter kijken Wat gaat er schuil achter Carters glimlach? Die glimlach komt automatisch op als hij temidden van mensen is. in een menigte. Het is een overtui gingsmiddel een verleidingskunst. Er sohuilt een geweldig verlangen naar welslagen achter, om uit te blinken en de strijd te winnen, ongeacht waar die strijd om gaat. Om Carter te begrijpen, moet Je wel weten dat hij uit een klein plaatsje komt waar nog nooit iemand naar een universiteit of zoiets was gegaan. Hij heeft dat wel gedaan, de marine-academie van Anapolis. Dat maakt allemaal deel uit van zijn geweldige zucht tot uitblinken. Zijn glimlach is een onderdeel van zijn verlangen om in de smaak te vallen en om bovendien een uitblinker gevonden te worden Die non-stop glimlach hoeft dus helemaal niet te duiden op een zonnig innerlijk? Ik denk dat niemand die hem goed kent of met hem samen werkt, hem een zonnige natuur zal noemen. Hij ls een uitzonderlijk zakelijke, onberoerde, koude man. Op de een of andere manier straalt hij van diep gevoel als hij praat, maar ik geloof niet dat er veel is dat hij zich diep aantrekt. Mocht hij misschien diepe gevoelens omtrent mensen koesteren, dan houdt hij ze zeer goed onder de duim. Waarom bent u weer uit de Carter-campagne gestapt? Omdat hij in veel opzichten het omgekeerde is van wat hij lijkt. Hij zegt dat hij buitengewoon waarheids- lievend is en nooit liegt. Hij liegt wel. Hij zegt dat hij nooit mensen zal misleiden. Maar volgens mij doet liij dat wel. Ik denk dat het Amerikaanse volk, en trouwens ook de rest van de wereld, weinig voelt voor nog een teleurstelling. En een van de gevaren van Jimmy Carter is dat hij de verwachtingen van de Zou een president als Jimmy Carter mensen zo hoog opjaagt, voor Amerika en Amerika's vrienden slecht zijn, slechter dan een president Ronald Reagan of presi dent Gerald Ford? Ik zelf zou zeker Carter verkiezen boven Reagan, want Reagan zakt beneden een grens waar ik ons niet onder wil zien zakken: hij denkt te licht over oorlog. Maar als ik Carter werkelijk goed voor de wereld had gevonden, dan was ik wel gebleven. Het moet ook voor u als buitenlander zorgelijk zijn. Als wij ons hier, vlak bij hem, al niet zeker van hem voelen denk ik wel eens, wat moet het dan niet zijn voor andere volkeren, de Engelsen, soms de Fransen, de Duitsers, die voor het voortbestaan van hun land zo afhankelijk zijn van Amerikanen op wier keus zij vrijwel geen invloed hebben. Is Carter een wauwelaar. die nogal eens de geit en de kooi lijkt te willen sparen? Ja. Maar dat doet hij bewust. Hij gebruikt elke kant van zijn persoon in zijn eigen voordeel. In sommige zaken brengt hij zijn eigenschappen als bestuurder naar voren. Hij maakt dan graag duidelijk dat hij de verschillende kanten van inge wikkelde problemen ziet en kan dan met ingewikkelde oplossingen op de proppen komen. Hij stelt dus oplossingen voor waarvan hij de uiteenlopende kanten en nuances kan benadrukken al naar het publiek waarvoor hij op een bepaald van de oorlog in Vietnam zegt hij bij voorbeeld dat hij tegen amnestie is maar voor een algemene gratie» Dat is gescherm met woorden. Zoudt u als liberaal aan Ford de voorkeur kunnen geven boven Carter? Als dat de keus was, weet ik niet zeker op wie ik zou stemmen. Is Carter op het gebied van buitenlandse politiek even ontwij kend, even kronkelend als hij ls of lijkt in zijn opvattingen van mnmen't spreekt. Over tegenstanders binnenlands beleid? Door Haye Thomas James Callaghan London De Labour-regering van premier James Callaghan heeft haar minimale meerderheid over de totale oppositie ln het Britse Lagerhuis behouden. Twee tussentijdse verkie zingen voor het parlement brachten Labour de overwinning, maar aangezien het hier ging om kiesdistricten die als notoire socia listische bolwerken golden, was dat op zichzelf niets bijzonders. Niette min is er toch sprake van groot onbehagen in kringen van de regeringspartij, omdat zowel in het district van Rotherham als dat van Thurrock aan de Theems van haar traditionele massale overmacht niet veel meer is overgebleven. De Conservatieven maakten opmer kelijke vorderingen in deze typische arbeiderscentra, waarvoor Labour hoogstens als verklaring kan geven dat er sprake was van een matige opkomst van de kiezers en dus mogelijk een grote socialistische apathie. Die apathie kan natuurlijk nauwelijks een geruststellende ge dachte zijn voor James Callaghan en de zijnen, die bij verdere analyse van hun matige verkiezingspresta tie? bovendien met bezorgdheid hebben moeten constateren dat in dezelfde arbeiderskringen ook op merkelijk veel stemmen zijn gegaan naar de neo-fascistische Nationale Frontpartij, die in Thurrock zelfs zes procent van de stemmen verzamelde. The National Front voert op het ogenblik met opmerkelijke felheid een regelrecht racistische, anti-im- migrantenpolitiek. En sinds enige weKen geleden de omstreden politi cus Enoch Powell het oude vuur weer eens stevig oppookte door de regering er van te beschuldigen dat zij danig knoeide met de Juiste cijfers van het aantal gekleurde immigranten in Engeland, heeft deze partij de wind danig in de zeilen gekregen. Bijna wekelijks nu organiseert zij grootscheepse demonstraties tegen de immigratie-politiek van de re- gering-Callaghan, die herhaaldelijk tot felle botsingen leiden met linkse tegendemonstranten en organisaties van de immigranten zeK. Het is een on-Engelse ontwikkeling, die velen hier met zorg gadeslaan, vooral sinds er de laatste tijd, met name in Londen en omgeving, wel degelijk enige bloedige incidenten hebben plaatsgevonden, waarbij onder meer een drietal jonge kleurlingen is omgekomen. Sinds de exodus van Aziaten met Britse paspoorten uit Kenia en vooral Oeganda heeft Engeland de deur voor immigratie op een kier gezet. Jaarlijks zouden er slechts zo'n 10.000 vergunningen voor nieuwe immigranten in Engeland worden uitgereikt. Met de vrouwen en kinderen van de betrokkenen meegeteld zou dit neerkomen op zo'n 35.000 personen per Jaar, een aantal dat volgens officiële cijfers nog steeds overtroffen wordt door het totaal van de Engelsen dat jaarlijks het land verlaat om zich elders te vestigen. Volgens Enoch Powell klopt er echter niets van de cijfers en zien met name Aziaten kans om via allerlei slinkse wegen in duidelijk hogere aantallen Engeland binnen te komen. Powell beriep zich daarbij op geheime rapporten van het ministerie van binnenlandse zaken. Dit alles was natuurlijk koren op de molen van het Nationale Front, dat bovendien de wind meekreeg toen ook het Malawi van dr. Bantia begon met het uitwijzen van Aziaten die Britee paspoorten hebben. To| nu toe zijn er slechts zo'n 450 van de ruim 6000 Aziaten met Britse paspoorten naar Engeland gekomen en van een echte exodus is dus beslist geen sprake. Maar de discussies over de immigratie-poli tiek zijn weer fel opgelaaid en in heel de termiek daarvan doet het Nationale Front dus kennelijk goede zaken. Tegen de onrust die daarmee wordt opgewekt heeft vorige week ook de Anglicaanse kerkleider dr. Donald Coggan. de aartsbisschop van Canterbury, gewaarschuwd, toen hij aandrong op een nieuwe, duidelijk aangegeven immigratie-politiek van de regering, compleet met scherpe iimietbepalingen. Ofschoon in het verleden het Nationale Front wel meer oplevin gen heeft gekend, is er nu toch sprake van een ontwikkeling die het kader van Labour wel degelijk zorgen baart en koortsachtig wordt gedacht over een doeltreffende tegencampagne, nu gebleken is dat deze uiterst rechtse organisatie ook wel degelijk traditionele Labour- aanhangers aanspreekt. Ln dit verband ls het wachten op de nieuw© richtlijnen voor immigratie naar Engeland, waaraan op het ministerie van binnenlandse zaken hard gewerkt wordt. En tot zo lang blijft deze hele affaire een van de vele stormen die de regering-Callag- han nu moet trotseren. Want ook op andere fronten is er onrust genoeg, niet het minst in de eigen gelederen, waar vooral de linkervleugel en de vakbeweging! ernstige bezwaren maken tegen de drastische bezuinigingsplannen die de regering-Callaghan wel gedwon-i gen is om door te voeren. Het gaat ln totaal om een miljard pond sterling en de minister vanl financien, Dennis Healey, die het I mes er in moet zetten, heeft de vakbonden voorgehouden dat Labour een gemakkelijke prooi voor de Conservatieven zal worden als men de overheidsuitgaven niet drastisch beperkt. In de voor het zwakke pond noodzakelijke politiek vaa stevige loonbeperkingen hebben te bonden tenslotte knarsentandend toegestemd, maar of zij bereid zullei zijn om aan de ingrijpende beziinigingen mee te doen staat nog lang niet vast. En ook in de eigen parlementaire gelederen is de weerstand tegen de bezuinigings plannen bijzonder groot. Typistes Ned Personeel gevraagd Luba. Luba. Luba. Luba. vr. las ser, electrisch en argon arc. in Schiedam, telefoon 071-140341 of 01720-94645 n M.T. kom snel. :e springen. Uit zendbureau de Koning. Korevaar- straat 33. Leiden Tel. 071-131710. Aannemer van straatwerk zoekt oppermannen, leeftijd 17-19 jaar Lieven de Keystraat 22 Leiden. Tel. 760179. na 7 uur. Dactylo Uitzendbureau. Zoekt u tijdelijke kantoorbaan. Bel. Dactylo Leiden. Mevr. Coster. Tel. 143509. Luba. voor alle uitzendkrachten Nieuwe Rijn 35 Leiden, Tel. 071- 140341, De Aarhof 67 Alphen a/d Rijn. 01720-94645. Gevraagd een werkster 1 of 2 ochtenden per week. Mevrouw Overdeveet, Zuidbuurtseweg 56. Zoeterwoude. Tel. 01715-1775. Ervaren thuisbreisters gevraagd. Aanmelden: Leidse Wolspinnerij NV.. Zoeterwoudseweg 3. Leiden. Ervaren thuisbreisters gevraagd. Aanmelden: Leidse Wolspinnerij NV, Zoeterwoudseweg 3, Leiden. Gevraagd met spoed part-time 1 ste kapster voor de vrijdag en za terdag eventueel ook donderdag. Salon Elisabeth, Q. van Ufford- straat 1. Noordwijk aan Zee. tel. 01719-14181. Juwelier van Kampenhout zoekt een nette verkoopster plm. 18 jaar met Mavo of soortgelijke opleiding. Haarlemmerstraat 125-127. tel. '071-122555. Een der Leidse musea vraagt met onmiddellijke ingang een me dewerkster huishoudelijke dienst, werktijden en salaris nader overeen te komen. Br. o. nr. 12034 bur. v.d. blad. Er is bi| Slagerij d. Zalm te AC wegrestaurant Leiderdorp vraagt: 2 meisje6 in vaste dienst voor het zelfbedieningsrestaurant, ieder weekend vrij. nadere inlieb- tingen tel. 099302. AC Wegrestaurant Leiderdorp vraagt 2 meisjes voor de zondagen nadere inlichtingen te». 899302. Werkster gevraagd voor 2 och tenden in de week. Kastner, Haar lemmerstraat 217, Leiden. Zelfstandige werkster gevraagd. Wasstraat 27. Leiden. TeL 071- 125689. Welke jonge weduwe in Katwijk of omgeving wil voor nette jonge weduwnaar zonder kinderen tegen vergoeding zijn wekelijkse wasje verzorgen? Br. ond. nr. 88036 bur. Woon- en bedrijfs- ruimte gevraagd Afd. Personeelszaken van het Academisch ziekenhuis te Leiden, zoekt voor enkele medewer- kersjsters) van tiet AZL etages of kamers in Leiden of Oegstgeest, telefoon 147222. toestel 4378. Wij zoeken voor onze zoon. 20 jaar. 1e jaars student rechten, ge meubileerde of gestoft kamer Br ir. H. C. Voorhoeve, Rupelmonde- straat 15. Arnhem, telefoon 085-610068 Tehuurgevr.4a5kamerwoning, ongestoffeerd omg. Leiderdorp, huur 500 60Oper maand, tele foon 071-890770. na 20 uur. Te koop gevr. van part heren huis in Voorschoten, prijs tot 200.000. Br. o. «r 88622. Bur v d blad. Student (18 jaar), zoekt gestof feerde kamer, Brièr, Cato Elderlnkr laan 70. OkJenzaa), telefoon 05410-4096. Te huur gevr kamer met gebruik van keuken en douche. In Alphen a d. Rijn. telefoon 043-14047. Studente vraagt kamer, G. van Rooy. Laan van Rassigum 22, Bre- da. telefoon 076-652680 Woon- en bedrijfs- ruimte aangeboden Te koop gerenoveerde boven woning. grote woonkamer (9 me ter). keuken, kabinet. 3 slaapka mers. douche annex waskamer met wasautomaat, stenen schuur, prijs 84.000 k.k., incl. vloerbedekkin gen. haard, gevelkachel, geiser, gasfornuis en 205 bier ijskast. Vrije oplevering april'77 Bezichtiging na telefonische afspr tussen 19-20 uur telefoon 071-761163 Katwijk aan Zee/Boulevard, ge meubileerde 3 kamerflat met dou che te huur aangeb van 1 septem ber tot 15 mei'77 340 tot f400 per maand, telefoon 01718-13491 Te huur aangeb. m Noordwijk aan Zee. geheel gemeubileerd woonhuis van 1 sepL 78 tot 1 april *77 Bevat woonkamer, keuken, douche, toilet eo 4 slaapkamers, huur 900 per. maand, incl gas» wateren elektra. Inl. 01719-12460. Money Discount heeft geld voor elk doel, zoate auto, boot, caravan, bromfiets, motor, bankstel enz. Ook voor hypotheken of verbouwings kredieten. Snelle afwikkelingen. Schrijf naar Postbus 159. Leider dorp of bel telefoon 071-892619 MTS elektro techniek, boekenTe en 2e jaars, te bevr. Cobetetraat69, Lelden, telefoon 140428. Dansles? Gezellig? Waar* Lev- den, Lisse, NoordwijkerhouL Rijns burg ea Zoetermeer Inschrijving? Welkom en van harte v a. 8 augus tus bij Evert Oasteleinl Auto's Lessen en clubs Les veilig van Rooden. Leidens grootste autorijschool. Hoofdkan toor- Herenstraat 46. Dag. geopend tot 10 '6 av„ nieuw telefoonnummer 124348. Dansen is plezier voor 2f Na uw vakantie doet uook mee? 47 Gezel lige kiubs starten v»a. 15 augustus bij Evert Castetem. Welkom we. 8 augustus!! Dansen. Leren Goed. Gezellig en Fijn? Voor jongelui, ouderen, al leenstaanden. paartjes, gehuwden, en ook voor onze 65 plussere. Wel kom van harte bij Evert Castelein Uw vakantie gaat beginnen? n Heerlijke tijd voor u en al de uwen en een veilige thuiskomst! Dat wenst u de staf van Dansschool Evert Castelein Te koop van part. Renault 6. ty. 71, Lpnst., Zoeterwoudseweg 66> Lelden, telefoon O7V-760463, na 18 uur. Aangeb. OpeTKadett, bj. 74/75. lichte plaatschade. prijs 4950. Simca Rally 1000, type. 72, prijs 1150, Simca 1000 de kixa, blauw metallic, bj. Tl, 650. Citroën Ami 8 stationwagen, bj. 72, f 950. Ford Pinto stationwagen.!» '94, telefoon 04717-3467. Te koop Ford Granada 2300, type 73, van ieeg,4 deuts en schuifdak met radio, l-z.fl.sL, etke keuring toegestaan, Inr. mogelijk, 6750r Koningstraat 29. Te koop Renault R4, bj. '68. van automonteur, prijs ƒ700, 5 Mei plein 172, Leiden. Esso Servicenter Aruba, heeft ook een grote voorraad Romax uit laten. vooraf prijsopgave en klaar terwijl u wacht. Herenstraat 2a, tele foon 126430. na 19 00 uur 071-155831. Gevraagd per 2 augustus I kunnen werken. Van Schie, Kraaierstraat 34A, Leiden tel. 071 -122532, tel. na 18.00 uur 766711 LEIDSCH DAGBLAD GEVRAAGD VOOR LEIDEN, LEIDERDORP EN OEGSTGEEST. HOGE BELONING BOVEN 15 JAAR. Aanmelden bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 Leiden of tel. 144941, toestel 26, en vragen naar Hr. J. Werk. T« koop Fial t27,b| -72. krn st. 68.000,Iz g st- wet radio, mistlam pen. luchthoom eto, kleur groen, prijs 2250, telefoon 074-161261. van 17 tot 21 uur. Te koop Ford Taunus 72. 4 deurs. trekhaak, ten Kateetraat 14. vrij. tussen 16-22 uur. Aangeb. aanhangwagen met hult. uitermate geechikt voor bloe men of groente te vervoeren»/ 850, telefoon 01712-8721. Toyota te koop '-F*.*- PB® 950, M Polanen, Nachtschade straat 32. Nieuw Vennep telefoon 02526-4374. Bat 128, wegenster beschikking krijgen van bedrijfsauto, bj. '72, km. st 49.000. prijs £760, telefoon 071-891882. NAW t800 L, bj. 71. 604)00 km. met schuifdak. geheel Lz.fl.6t, on- derhouds rekeningen ter Inzage, prijs f 2150. telefoon 071-156074. Dyaoe. type 70. nieuwe banden, zeer zuinig. Ltg.st, vr.p». 675, van Hogendorpstraat 4a, Leiden, telefoon O7V-142605. Te koop Ford Taunus t€00, nov. 72,75.000 km. kleur blauw, i.g st.. telefoon 071-155596. Aangeb. intoijzonder goede staat verkerende Sunbeam 1500TC. van 1e eig^ 18 mnd. oud, 60.000 km. 4 deurs, prijs 5260. Inl. telefoon 071—142733. ■Opel Ascona, type 72. mooie wagen en i.g.st, prijs/ 8950,OoreH listraat 118. Leiden Voor al uw rem- en koppelings problemen naar de grootste spe ciaalzaak. Remservice, Leiden, Mareeingel 56. telefoon 122862. Esso Servicecenter Aniba, voor onderhoud aan alle merken auto's. Geopend tot 20 uur en ook op za terdag staan wij voor u klaar, Her enstraat 2a. telefoon 126430. Esso Servicecenter Aniba ook voor rep. aan remmen, koppelin gen. startmotoren, dynamo's, va kantiebeurten en 10.000 km beur ten De prijs zal best meevallen, Herenstraat 2a. telefoon 126430. Esso Servicecenter Aniba levert u 4 ven die geweldige Esso banden en u betaald er slechts 8. Unieke Esso. Geen Gezeur Garantie. Vr. eens prife opgave. Herenstraat 2a. telefoon 126430. Te koop aangeb. Renault 4. 68, vr.pr. 500. telefoon 01719-11466. Toyota-dealer Vlasveld, Leiden, Waldeck Pyrmontstraat, telefoon 142855. Binnenkort naast Groe- noordhal. Automobielbedrijf Jonk. Door- smeren, oiieverversen terwijl u wacht Tevens uw adres van grote en kleine rep., Haven 1-7, Leiden, telefoon 131700. Te koop Volvo Amazone, bj. 68. donker groen, l.pr.st., na6 uur. Bol sotkade 1hoek Kaïserstraat tele foon 125987. Bel 01717-6100 voor al uw rij- en sloopwagens. Wij betalen de hoog ste prijzen. Startservice "emorgens moeilijk heden? Gelijk Actavta bellen en wij komen, telefoon 071-191427. bgg 122192 Of 146270. Te koop directie auto. FordGran. Torino. 8 cyL autom., bj. '78. i sLvjïw., te bez. na telefonische afspraak, prija R.o.t.k.. telefoon 761931. Triumph Spitfire Softtop. '69. iuitstst. st.. met gerev. motor, 2800, na 19 uur, Morsstraat 38. Simca 1000 LS. juM '75, km.st. 16.000, kleur geel, absoluut nog in nwe. st.. 5750, telefoon 149302. Te koop Volvo Amazone. '66. prijs 1100. telefoon 01820-21303. Fiat 850 sport, bj. '70. 1150, Fiat127.bj.72. f 325a Opel Cara van. bj. '68. 950. Autoverhuur Pe ter, 8L Aagtenstraat 18» Leiden, telefoon 134700. Opel Kadett. nov. 78. brons. 56.000 km, 100 pot., staat voor be zichtiging. telefoon 01717-2828. Toyota Celica GT. spec. uitv. rood, witte biezen, wit vinyl dak. zonw. glas. elec. ant., spoilers v. en a., toerent., kaart!., lampen e.v.a. aco., km. 33.000,1e ingev. in Ned. ktk. OOOHOI juli 74. prijs n.o.Lk., telefoon 012717-7454, Leidseweg 165. Voorschoten. Te koop Sandman bujgy. t.e.ab. teiefoon 01717-4518. VW Variant, '70, radiaal barden, prima staat. 1e eig.. tetóoon 02522-10063. Te koop aangeb. 2 cv. 6 bj. naart 73. prijs f 3700. telefoon na «uur. 071-708680. Te koop Alfa Sud 71, 2(275. kleur groen, 20.000 km. teMoon 071-763980. na 18 uur. Te koop aangeb. 2 cv. Wat getectyteerd. keuring toegstaan te bevr. telefoon 071-15821». Simca 1100 GLS, 5 deurs. Ij. 72. km.st. 58.000. ind. mistlampm en radio, prijs n.o.t.k.. na 7 uur. Fizan- tenhoek 9. Leiden. Te koop aangeb. Peugeot204, '68. i.z.g.st., vr.pr. ƒ400, fred. Hendrikplantsoen 2. Leidercorp. telefoon 071-123850. Te koop Fiat 124 S. 72, jnjs n.o.tk., Muiderkring 82. Leilen, telefoon 071-763659. Mevrouw G. V.-'t V. f 0. (52) 'Ik bel m'n zuster op en zeg, Jij hebt altijd zo'n geluk, kan jij voor mij niet eens een gebruikte brommer op de kop tikken. Ze zegt mijn geluk is dat ik die kleine rubriekadvertenties in de krant heb uitgevonden. Dat was de beste tip die ik ooit van een zuster heb gekregen. M'n zoon Jan bromt er goed van. Tevreden zijn ze alleen nooit. Ik heb ook nog een pick-up nodig, zegt i Het dagblad ia een tevreden kontaktadres.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 16