„Vragen naar bekende weg Waterschade agenda Val maakt einde aan fietstocht door Amerika Extra subsidie voor Deylerhuis als wijkcentrum VIER DAGEN VOOR DE FINISH VAN ZIJN RACEFIETS TIJDENS RECORDRIT Wassenaars naaktstrand 50-JARIGE NICO VAN GENT SMAKT Burgerlijke stand Schilder valt van balkon PAGINA 2 4 STAD EN RAND DINSDAG 20 JULI 1976 WASSENAAR De discussie in de gemeenteraad, naar aanleiding van het antwoord van burgemeester en wethou ders op vragen van de beide PvdA-raadsleden over het naaktstrand, heeft geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. De heer H. J. Goulooze, een van de vragenstellers, hield een vrij uitvoerig betoog waarin tot uitdrukking kwam, dat de Partij van de Arbeid op het standpunt staat dat men zo vel mogelijk mensen de gelegenheid moet geven in Wasse naar te recreëren. En als zij dat ongekleed willen doen en anderen daar geen last van ondervinden, dan moet dat mo gelijk zijn. De fractie van de heer Goulooze heeft voorts bezwaren tegen de wij ze, waarop het afwijzende besluit tot stand gekomen is. Naar de mening van deze fractie is er niet voldoende gelegenheid geweest voor een open bare discussie. Het was in een be sloten vergadering dat burgemeester en wethouders onaangekondigd de meningen peilden van de raads leden over het al of niet uitbreiden van het naaktstrand. Spreker vroeg het college een nota over deze aan gelegenheid uit te brengen met alle argumenten pro en contra, opdat als nog en discussie in de raad kan plaats hebben. Burgemeester Mr. K. Staab stelde nadrukkelijk, dat de discussie niet meer gaat over de voor- en nadelen van het naakt creëren. Toen het ver zoek van Den Haag kwam en binnen 14 dagen antwoord werd gevraagd heeft het college nadat eerst over leg gepleegd was met de fractievoor zitters gemeend er goed aan te doen dit onderwerp in een besloten raadsvergadering aan de orde te stel len. Niemand in de raad heeft toen gezegd, dat het college de zaak niet goed had behandeld, ook de leden van de fractie van de Partij van de Arbeid niet. Het heeft het college aan ook enigszins verbaasd dat nu door het stellen van vragen deze kwestie opnieuw aan de orde wordt gesteld. Een van de belangrijkste re denen waarom de instanties, belast met het beheer van de duinen en van de zeereep de ontwikkeling met zorg volgen is. dat door dit naaktstrand het badleven, dat zich in Schevenin- gen pleegt af te spelen, naar het noorden opschuift. Het college is niet voornemens en nota over dit onder werp op te stellen omdat het meent, dat de raad voldoende gelegenheid heeft gehad zijn mening naar voren te brengen. Mr. A. van Vuure, voorzitter van de VVD-fract)ie merkte nog op. dat dit soort vragenstellerij het vragen naar de bekende weg is. Daarvoor is het recht tot het stellen van vragen niet in het leven geroepen. Het is in dit geval misbruikt. Sprekers fractie heeft nog overwogen het stellen van deze vragen niet toe te staan; tt heef' uiteindelijk geen bezwaren willen maken om een pas beginnend raads lid niet te ontmoedigen. Maar bij een volgende gelegenheid behoeft de PvdA-fractie niet op dezelfde cle mentie te rekenen, aldus spreker. WARMOND In de ,.Oude Gym zaal" aan het pleintje by de Pomp te Warmond is op het ogenblik een tentoonstelling te zien van werkstuk ken van creatieve Warmonders. De tentoonstelling omvat schilderstuk ken, tekeningen, aquarellen en zeef drukken. De meeste inzenders zijn deelne mers aan de cursus tekenen en schil- Ben Vernimmen de WASSENAAR De Wassenaarse leiding heeft. Deze groep komt één zaterdag in de maand van 10.00 uur tot 16.00 uur bij elkaar, krijgt op drachten met tekst en uitleg, be spreekt eigen en eikaars werk en komt op die manier tot de ontdekking dat ze over veel meer talent beschik ken dan ze aanvankelijk hadden ge dacht. Ben Vernimmen zit al zo'n dertig Jaar in het vak en toch vindt hij het bijbrengen van de verschillende technieken niet het belangrijkste van ae cursus. Veel belangrijker vindt hij het de al aanwezige creativiteit en fantasie te ontwikkelen en te ge bruiken als uitdrukkingsmogelijk heid. „Het zich spontaan uiten door tekenen en schilderen ruimt heel vat frusta ties op. Veel mensen zitten, soms onbewust, met remmingen waar' ze nooit vanaf komen". De opdrach ten die door Vernimmen worden ge geven zijn bewust gekozen om die remmingen op te ruimen. Angst, kan bijvoorbeeld als onderwerp worden gekozen. De cursisten moeten dit dan breeduit schilderen op een groot vel papier met een flinke kwast. Op de volgende cursusdag worden dan de werkstukken van iedereen door ieder een besproken, ook de maker spreekt mee en vertelt over de gedachten waarmee hij het werkstuk heeft ge maakt. Hiervoor moet in het begin van de cursus wel wat schroom wor den overwonnen maar daarna wordt een uitstekend onderling kontakt op gebouwd. Er kunnen nog enkele men sen aan de groep worden toegevoegd. Hiervoor kan men kontakt opnemen Vonk, tel. 01711-10376. De tentoonstelling is dagelijks ge opend 10.00 17.00 en 19.00 21.00 uur. Zondag 12.00 17.00 en 19.00 21.00 uur. Alleen een verband, op het linker scheenbeen en een schouder die wat dikker is dan normaal wijst op de val, die Nico van Gent maakte vlak voor het einde van zijn supersnelle fietstocht door Amerika: „Ik doe het niet meer opnieuw, daarvoor is de tocht te zwaar en te duur", aldus Van Gentdie bijna tioee maal de afstand van de Tour de France aflegde. In cle heuvels van Kentucky OEGSTGEEST Het is er niet van gekomen. Vier dagen voor het ein de van de supersnelle fiets tocht door Amerika schoot Nico van Gent (50) met zijn fiets in een gat in de weg. De smak, die hij maakte, leverde hem een gebroken schouder en een forse serie schaaf- en snijwonden op. Hij verdween voor een paar dagen naar het zie kenhuis en kwam, per Greyhound- bus. nog juist op tijd om zijn ka meraden de tocht te zien voltooien. Kolenwagens „Het is verschrikkelijk jammer", aldus een teleurgestelde Nico van Gent die gisteren aankwam en bij zijn broer Jan in Voorschoten een beet je zat bij te komen, „Dat je er zo vlak voor de finish uitvalt, want het leek er tot dan toe helemaal niet op dat ik uit zou vallen. Ik heb onderweg wel last gehad van maagklachten als gevolg van minder goed drinkwater maar op het moment van de val voelde ik me helemaal fit. Dat blijkt ook wel. omdat ik na twee dagen al weer uit het ziekenhuis was". Het trieste einde van de van fiets tocht kwam voor Van Gent in de heuvels van Kentucky, nabij de stad Hazard. Er was op dat moment nog 800 mijl vier dagen te aan. Als gevolg van het toegenomen transport van kolen, wat met zeer zware kolenwagens gebeurd, was de weg erg slecht: „Dat stond wel aangegeven, maar nou ja. je denkt, ik fiets wel om de gaten heen". Gehecht Onmiddellijk na zijn val werd hij ge holpen in een kliniekje in de buurt, maar vandaar ijlings overgebracht naar het Appalachian-hospital in Hazard. Daar werd zijn voorhoofd gehecht, zijn sleutelbeen dat vo rig jaar ook al gebroken is geweest gezet en een groot deel van de rest van zijn lichaam in verband ver pakt. Twee dagen later vertrok hij om de andere leden van zijn ploeg allen lid van een Zaanse wieler vereniging de Oostkust te zien bereiken. Met hem ging nog een uitgevallen Hollander naar de kust. Het was overigens niet de eerste keer dat Van Gent en de zijnen ge confronteerd werden met een slech te. gevaarlijke weg. Al eerder had den zij te maken gehad met onder gelopen wegen die zij, tot aan de navel door het water wadend, met fiets en bagage op de schouders passeerden. „Vandaar dat ik me over dat slechte wegdek ook niet zo druk maakte". Overgens lijkt het erop dat de groep Nederlanders die in 32 dagen van west naar oost fietsten, een abso luut 'record hebben gevestigd. „Onderweg kwamen we een groep te gen die aan recordpoging bezig was, maar die fietsten op dat moment al 55 dagen. Ze waren dan ook erg te leurgesteld toen wij voorbijkwa- Over de organisatie van de tocht is Van Gene in zijn algemeenheid erg tevreden: ..Alleen het slapen was slecht geregeld. Meestal lag je op stenen of houten vloeren en dat is verre van ideaal zeker wanneer je een gemiddelde van 200 mijl per dag fietst". De leden van de groep fietsten die afstand vrijwel hele maal alleen. „We ontmoetten el kaar alleen op de stopplaatsen, om de zoveel uur. maar verder deed iedereen het vrijwel alleen". Proberen Van Gent die aan het einde van de tocht ook de Nederlandse clip per „de Eendracht" nog bezocht gaat overigens vandaag alweer aan het we'rk: „We moeten het gewoon maar proberen". HANS MEIJER. gemeenteraad is akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om aan de wijkgemeenschap Groot Deyleroord een extra bijdrage toe te kennen van f 5.000.- in de exploitatiekosten van het gebouw „Deylerhuis" als wijk centrum. De exploitatieresultaten van het gebouw dat voor f 18.000,- per jaar gehuurd wordt van Hervormde Kerk zijn op verschillende punten tegengevallen. Maar van een misluk te opzet wilden b. en w. nog niet spreken. De raad bleek geen bezwa ren te hebben tegen het verlenen van een extra subsidie, maar enkele spre kers wezen er wel op. dat de huur van het gebouw voor de wijkvereni- ging een zware last is. Toegezegd is, dat tegen het einde van het jaar de situatie opnieuw zal worden be zien, en wethouder drs. A. W. J. Ca- ron bevestigde deze toezegging. Hij wees er nog op dat andere buurtver enigingen in Wassenaar, die over een buurtcentrum beschikken, niet voor zulke hoge huur-lasten zitten als Groot-Deyleroord. De raad stemde in met het voorste) de huidige Stadhoudersweg de naam Wiegmanweg te geven, als een eer bewijs aan oud-burgemeester Wieg man, die binnenkort 80 jaar wordt. LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag twee inwoners van deze stad, resp. 20 en 16 jaar, aangehou den. die kort tevoren twee boilers hadden ontvreemd uit de kelder van het universiteitsgebouw aan de Sta tionsweg. Het tweetal, dat de boilers in een auto vervoerde, werd op de Haarlemmerweg staande gehouden. Het bleek echter dat de twee jongens de apparaten juist hadden doorver kocht. Het duo is overgebracht naar het bureau, aan de Zonneveldstraat. LEIDEN Stromend water heeft vrij veel schade aangericht in de kleuterschool van de Eerste Leidse Schoolverejiiging aan het Noord einde. Pas gisterochtend kwam men tot de ontdekking dat het school- gebouw geruime tijd blank heeft gestaan. Het bleek dat op een van de verdiepingen van de school een stortbak van het toilet van de muur icas geraakt, waardoor een toevoerbuis van de waterleiding begon te lekken. Het water moet enkele dagen vrije lijk door het gebouw hebben gestroomd, waardoor schade aan een aantal plafonds ontstond. De gealarmeerde brandweer heeft onmid dellijk de hoofdkraan afgesloten, waarna het dweilen kon gaan be ginnen. na Maria, d.v. J. W. J. van Zijp en M. A. T. Mulder; Suzanne, d.v. T. S. Zuidhoek en H. Broer, Catharina Helena, d.v. L. Neuteboom en L. Koppe, Marinus Leendert, z.v. L. C. Waardenburg en J. C. de Jong, Na- tasja, d.v. G. J. S. Rysbergen en M. Y. Zeegers, Mare Willem, z.v. C. N. Duyndam en G. C. van Klaveren, Leonie Sylvia, d.v. R. A. Lesquillier en G. S. Klein, Tamara, d.v. A. P. P. van Vliet en E. de Bruin. GETROUWD A. W. M. Wamelink en C. Borger- ding, N. L. Slegtenhorst en S. C. van den Berg. OVERLEDEN W. J. M. Loos (67) geh. gew. met J. A. van Rijn, J. L. M. de Roo f49), man, G. A. Haverink (66), man, J. Groenhuijzen (75), man, T. J. van de Water (88), man, F. Vellekoop (59), man, J. M. Stammes (68). man. P. Vrolijk (53), man, G. Zwaan (54), man, M. Kop (84). geh. gew. met C. Seriier, C. Sjardin (66), geh. gew. met A. Slijkhuis. ZOETERWOUDE Het ziet er naar uit dat de bebouwing van het bestemmingsplan Westeinde 1 binnenkort afgerond gaat worden. Nadat enkele jaren geleden de bouio van ruim 500 woningen was voltooid en later ook het beschei den industriegebied nabij de Mie- ning grotendeels zijn bestemming had gekregen, bleef nog 'n perceel grond braak liggen aan de Keer- weer. Ook dit was bestemd voor industrie maar toen later een aanvraag binnenkwam om daar woningen te mogen bouwen stem de het college en de raad daar gaarne mee in omdat hierdoor een veel aantrekkelijker entree zou worden verkregen van het woon- gebied via de brug over de Noord- buurtsevaart. Inmiddels is een bouwplan voor 8 woningen ingediend waaraan B. en W. voornemens zijn hun goedkeuring te verlenen met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, een versnelde procedure. Het betref fende bouicplan ligt gedurende 14 dagen ter inzage op de secretarie. Nathalie, d.v. A. H. J. Colpa en H. M. Schaap, Marcel, z.v. A. ter Haar en T. Hockx, Zeeger Cornelis, z.v. T. C. van Leeuwen en L. Deenik, Bian- ca, d.v. T. J. Hoogeveen en C. M. J. Bodyn, Laura, d.v. C. J. Wever en J. van der Zon, Aafke, d.v. N. J. A. Geukens en M. van der Wielen, Dia na Christina Elizabeth, d.v. J. de Mooij en J. C. E. van Wort, Sonja, d.v. T. W. Westra en J. P. Goudriaan, Peter Johan, z.v. J. P. Vreeswijk en H. Hogers, Lamberdina Adriana, d.v. M. C. Jeiierse en L. P. v. Steyn, Lie- selot, d.v. J. R M. Wessels en M. C. C van Aken, Jacqueline, d.v. W. Po- lane en J. A. Dontje, Martyn, z.v. C. J. T. M. Uittenhout en J. G. M. Bouhuis, Aleid Clazina Johanna, d.v. C. L. W. Ruys en C. M. Catlender, Mark Pieter Johannes, z.v. J. Jansen en C. van der Waal, Semra, d.v. I. Pala en A. D. Lens, Johanna Suzan- DINSDAG ;rkencle Jongeren. 7.30- Nleuwe Rijn 20a, vrouwencafé, l-l uur nam. Steensiraat lb. Wereldwinkel, 9.30 «forsweg 10. vergadering werkgroep Stedelijke Ontwikkeling en werkgroep Verkeer en Vervoer. 8 uur nam. Jongerencentrum Shelter, WOENSDAG Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Kennedylaan 11, Oegstgeest, Infor matieavond Baha'l gemeenschap. Apothekersdijk 33. Volkshuis, infor matie en Inschrijving kinderclubs, 2-3 30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, aan. Bejaardensoos Zi De Overdekte. Haai •.wemmen voor gehandicapten, 8-9 uur Begijnhof 2. 't Begijntje, praathuls roor relatie en seksualiteit, do. van •rkgroep 1 Duindigt. wassen aai paard, vanaf 1 uur nam DONDERDAG Baptistengemeente. Nieuwe Rijn 20a. homofilie/COC. 8-11 lat lb, Wereldwinkel, 9.30 v.m.9 uur nam. eversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit kamerbewoners en alleenstaanden bereikbaar 140866. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van 16 tot 23 juli door: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807 en Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond Zr. J. den Haan, Hor tuslaan 25a, Sassenheim, tel. 02522- 12485. Dierenhulpdienst honden, katten, vogels, e.d. in de i meenten Leiden en Leiderdorp, en nacht bereikbaar teL 134687. SOS-dienst oeilijkh morg. en tijdens I keren. Bereikbaar end doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Koord-Studio intermenselijke betrek- andag t/m vrydag 19.30—23.00 uur. J3.00 tel. 144000. I.v kingen. Geopend maandag t Onderwijswinkel Sophiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrydag 12.0017.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk 44c, Spree' Maandag Tel. 142144 LEIDEN Een 35-jarige Leidse schilder raakte gewond, toen hij gis teren tijdens werkzaamheden aan een woning in de Hugo de Vriesstraat van een balkon stortte. De Leide- naar, die op het balkon van de eer ste verdieping stond, leunde op een gegeven ogenblik tegen de balustra de, waarvan het houtwerk op diverse plaatsen verrot bleek te zijn. De ba lustrade begaf het met het gevolg dat de schilder een flinke tuimeling maakte. Hij kreeg een verwonding aan het hoofd en letsel aan de rug. De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Muider- Hoofdkantoor: Leiden Witte SingeJ 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien ln gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers f 0.55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2