Winkelbestand binnenstad 10 procent gezakt gebruik en diefstal agenda Adviesraad: eerst parkeer ruimte, dan pas bouw vergunning LEIDENAAR PROF. SCHUTE OVERLEDEN B!!g!HiikI!tand Cel in voor heroïne- Italiaan rijdt auto in Leiden tot wrak Schoonmaakbeurt op plek van woonwagens RECTIFICATIE LEIDEN In zijn totaliteit is het winkelbestand in Leiden in de laatste vijf jaar met tien procent afgenomen. Voor 1972 was de daling het grootst, de laatste jaren is er sprake van ee nlichte kentering in de terugloop. Dit blijkt uit cijfers van het gemeente- ijk bureau voor statistiek in Leiden, neergelegd in het rapport „Omvang en ontwikke ling van het winkelapparaat in de binnenstad van Leiden". Opvallend is dat in bepaalde wij- de Binnenstad-Noorden Binnenstad- sprake van een lichte terugloop Een gr0?o^ 20 ïer- Zmd nam het Mntal winkelvestigin- uitgesproken steile SrS^lt te dw nene uit de Marewyk 23 winkel- gen met 10 procent toe. constateren in de sectoren voedines vestigingen, de Pieterskerk en Leven- édelen 7>n ef tlCn i r™6* ge~ °Pyallend is h« grote verschil in parfumerieën, kappers en de "ove- ?21 nramn Vp^r^efw^^eWUk ontwikkeling per branche. De groe- rage branches". Vooral de kappers en u if"??, P^ö jubelen, woninginrichting, boe- de tabakswinkels hebben het moeilijk, cent) en de Havenwyk-Noord (23 ken. antiek en kantoor- en school- In die sectoren vielen de grootste bfehcfften vertonen een brÜ con- klappen. Zestig pdocent van de totale in iTff r. stante groei met gemiddeld 17 pro- winkeloppervlakte in Leiden wordt daarna herstelde het winkelbestand cent. De groepen sanitair, electrische gevuld met warenhuizen, kledii*- en zich en momenteel heeft de wyk zelft artikelen en muziek vertoonden tot lederwarenzaken. woninginrichters en ^nkels dan voor 1970. In 1972 een stijging, de laatste jaren is antiekhandelaren. VRIJDAG 16 JULI LEIDEN Op zestigjarige leeftijd is dezer dagen de Leidse hoogleraar prof. dr. J. B. Schute overleden. Prof. Shute doceerde farmaceutische ana lyse en analytische chemie. Hij studeerde farmacie en chemie aan de Utrechtse universiteit, waar hij in 1947 met lof slaagde voor het doctoraal examen farmacie en twee jaar later voor chemie en het apo thekersexamen. In 1953 promoveerde hij eveneens met lof aan de Leidse universiteit tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. In 1949 werd prof. Schute conservator van het farmaceutisch laboratorium in Leiden en in 1954 werd hij lector in de propaedeutisch-analytische chemie aan de Universiteit van Amsterdam. In 1960 werd hy lector in de toege paste farmaceutische analyse aan de Leidse universiteit, waar hy vier jaar later gewoon hoogleraar werd. In 1970 werd zyn leeropdracht van far maceutische analyse uitgebreid met de analytische chemie. LEIDEN Voor de bouw van een nieuwe studentenflat aan de Kaiser - straat zal pas een bouwvergunning mogen worden afgegeven als er eerst een parkeervoorziening is getroffen. Dit standpunt huldigt de Adviesraad voor de Binnenstad in een onge vraagd advies aan Burgemeester en Wethouders. De Adviesraad meent dat de parkeeroverlast („nu al te groot") door de bouw van een nieuwe 'studentenflat enorm zal stijgen. „De parkeerhlnder welke thans ten laste komt van de omgeving is enorm", al dus de Adviesraad. De plannen voor de bouw van de studentenflat zyn afkomstig van de Stichting Leidse Studentenhuisves ting en voorzien in een woongebouw van 162 één- en zestien tweekamer woningen voor in .totaafl 198 studen ten. Het coimplex komt in de plaats van het voormalige fabriekscomplex van Van Beuth (zie foto), dat ge sloopt zou moeten worden. De Ad viesraad meent dat de voorgevel van het nieuwe complex „bijzonder fraai" is en goed past in de omgeving. Ar lette G. M. van de Plas- C. Hau en K. F an R. de Vos en L nda, dr van J. G. M. var T. W. van Haastrecht A Tibben en E. J. Mul- 1. en Patrick zns van H en C. C Y. de Cler. Ron: H. B. Mulder en T. J. F van LummelJ Nleuwpoort en Vos vliet en Y. E. van Duljvenboden. GetrouwdR. W. Kami en D. M. van Reden, H. J. van Putten en J. C. Aal- bersberg. D. van der Meij en C. F. Beu- Overleden: K. Burgy (74), G. J. Jillis Mak 1 w. Sprenger, R. J. C. M. van der Kroft. J. J. K van der Meer en J. R. M. Bekema. C. W. Torreman en H. Q. P. Lagerberg. P. J A. Verplancke e«n N. C. R. P. Hak- stege, D. van der Weijden en J. C. Fhlllppo. DEN HAAG De officier van justitie by de Haagse rechtbank heeft gisteren 17 maanden gevan genisstraf geëist tegen een 19-jari- ge Leidenaar wegens overtreding van de Opiumwet en diefstal van f 31.000,- uit een woning aam de Langenhocststraat in Voorschoten. De Leidenaar kwam tot de diefstal omdat hy het geid nodig had voor heroïne, waaraan hy sterk ver slaafd was. Per week gebruikte hy 21 gram en dat kostte hen f 1500,-. Het was de Leidenaar ter ore ge komen dat er in de woning aan de Langenhorststraat veel geld zou liggen. Er werd een bedrag genoemd van f120.000,-. „Dat geld kon ik best gebruiken", gaf hij voor de rechtbank te kennen. Nadat hy een vloer waren verborgen. Volgens de eigenaar zat er f35.000,- in man kan niet tellen", was aotie van de Leidenaar, Het hele bedrag was In elk geval kritiek op enkele rapporten die opgegaan aan verdovende middelen, want verdachte ontkende dat hy er in handelde. Hij bracht wel eens wat i Haag, zonder daar enige winst uit te halen, zo beweerde hy. HORTUS De Hortus Botanicus is een uiterst bewuste verzameling van natuurschoon, waarin weten schappers zich doorgaans gieche lend vermeien en gewone mensen dartelend het gras plattrappen. Er dient daar órde op zaken te worden gesteld, want het televi sieprogramma „Toeristische Tips" gaat op zaterdag 31 juli de Leidse plantentuin aan den volke tonen. Kykt allen, want een twee-di mensionale victoria regia oogt heel anders dan een echte. BEZIGHEDEN Vakantiebezigheden zyn dezer dagen zeer gewild. Eigenlyk zou de homo ludens (de spelende mens) het hele jaar de nadruk moeten krijgen. In elk geval gaan in Voorschoten a.s. maandag de jeugdvakantiebezigheden voor de leeftydscategorieën tot en met veertien jaar van start. Ze wor- lyk wél havanna's beschikbaar. Krantenredacties blyven er he laas nog steeds van verstoken. De homo ludens stygt derhalve boven de homo faber (werkende mens) uit. ANJER den afgesloten met een week lang vakantieland in en om De Lin dehoeve. Eén keer meedoen aan een activiteit kost fl,50 en een verblyf in vakantieland kost f 15,— of f 3,50 per dag. Nu even een tussenkopje. PROGRAMMA Anders wordt het bericht te lang en dus onleesbaar. Op het programma van de vakantiebezig heden staan een hengelwedstryd en een brandweerwedstryd op de eerste dag, dinsdag een zeskamp, woensdag en vrijdag een excursie naar de zuivelkeuken in Leid- schendam en voor wie niet van koken houdt een filmvoorstelling in het Greenway-theater, donder dag een wandeltocht en voor de jeugd van de wy Noord-Hofland een fllmmiddag. Maandag 26 Juli is er een grote tekenwedstryd in de Vlietzaal en dinsdag 27 Juli is er in het instructiebad een wa- terfietswedstrijd, terwyl er boven dien die dag een dierenshow wordt gehouden. Op alle onder delen zyn wilde havanna's te winnen. Voor eigen inwoners stelt de gemeente Voorschoten name- Het Anjerfonds Zuid-Holland heeft een bydrage van f4000,— toegezegd aan de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest, waarvan met name de jeugddrum band „De Wilbert Drummers" zal profiteren. Dank zy de vorstelyke financiële steun heeft de band het instrumentarium inmiddels heeft kunnen uitbreiden met tien trompetten en kunnen er thans enkele instructeurs worden aan getrokken. In de redactielokalen leeft de verwachting dat de drumband in het vervolg veel aandacht zal be steden aan koninklyke balladen. Indachtig het Franse gezegde: „Qui paie qui commande". Maar dit terzyde. LEIDEN Vier weken lang heeft deze Utrechtse tentwa gen bij de Leidse autobekleder Van Kuijk gestaan, die er zo'n tachtig manuren aan besteed heeft om de danig gehavende wagen helemaal op te knap pen. Het elegante, en nu prachtig opgeknapte exem plaar uit 1900 zal te zien zijn in het Rijnsburgse bloemen corso komende augustus. Autohandelaar Mulder uit Rijnsburg heeft de wagen op de kop kunnen tikken bij een kennis in Utrecht. Die vond het te kostbaar om de wagen zelf op te knappen. Van Kuijk heeft de wagen in zijn oude glorie hersteld. Als teken van de ouderdom zijn in het hout werk nog de houtwormen te zien. Voor de houten carrosse rie moest er een wagenmaker aan te pas komen. Van binnen is de wagen bekleed met een soort groen laken, dat met de hand geweven is. Vandaag zal een paard in gespannen worden om de wa gen naar Rijnsburg te rijden. De firma Van Kuijk is trots op het geslaagde ambachtelijke werk. En de waarde van het elegante rijtuig? „Daar kun je een hele mooie auto voor ko pen", zegt Van Kuijk (zie foto). In hetzelfde advies noemt de Ad viesraad de plannen voor de bouw van 120 huurwoningen op het voor malige terrein van de Rotogravure i langs Noondeinde, Weddesteeg en Galgewater) een goed en aantrekke lijk plan. Dit plan voorziet in de bouw vain 97 woningen en de renova tie c.q. restauratie van 23 woningen. twee geldkistjes weg dfe onder de de dat hy fn Amsterdam, de in aanraking was gekomen met •Die Chinezen, aan de heroïne verslaafd geraakt. Zyn raadsman, mr, Schaper, had de Leidenaar waren uitge bracht. Hy verklaarde dat er in de Haarlemse gevangenis geregeld ver uit Amsterdam of Den dovende middelen te koop worden dat gaf hy aan vrienden aangeboden, maar dat zyn olïënt zich daartegen had verzet. „Het ls bekend dat in vrywel iedere ge vangenis in verdovende middelen wordt gehandeld", aldus de advo caat .die de gevorderde straf veel over hem had ontfermd. „De politie t?» hoog vond. „Dat wordt maf", zo in Voorschoten vond ook dat ik luidde het oordeel van de verdach- clean ben", zei de Leidenaar tegen te. Uitspraak op 29 juli. LEIDEN Een 21-jarige uit Rome afkomstige Italiaanse zi geuner heeft een aanryding in de Lusthof laan veroorzaakt. Hy bot ste er tegen een geparkeerde auto, waarby veel materiële schade ont stond. De Italiaan, die met hoge snelheid zou hebben gereden, was pas na tussenkomst van de poli tie bereid om een schaderegeling te treffen. Hij betaalde tenslotte vijftienhonderd gulden contant. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Inbraken Er hebben zich gisteren enkele insluipingen en inbraken voorge daan in Leiden. By een inbraak in een woning aan de Vrouwen- weg werd een bedrag van f 450, buitgemaakt, by een insluiping in een pand aan de Oude Singel voor bijna zevenhonderd gulden aan sieraden. Uit een radiowin kel aan de Lange Mare verdween een cassetterecorder ter waarde van f700.—. Van een verkoopster werd een tas met f 80.gestolen. Een bezoekster van een lunch room aan de Donkersteeg miste plotseling haar portemonnee met f 125,- en een serveerster van deze lunchroom heeft aangifte ge daan van vermissing van haar tas met f500,— aan geld en f 100 aan make-up artikelen. Uit een op de Lammermarkt geparkeerde auto werden twee hengels en twee zonnebrillen ge roofd met een totale waarde van- ongeveer driehonderd gulden. Onverzorgd De Leidse politie heeft gisteren in een tuin achter een huis aan de Morsweg twee geiten en vyf konijnen aangetroffen, die onver zorgd waren achter gebleven na dat de bewoners met vakantie wa ren gegaan. In het huis bleek zich ook nog een kat te bevinden. De politie we i"d dooi' omwonenden, die zich het lot van de dieren aantrokken, gewaarschuwd. Een buurman van de vakantievierende familie heeft tydelyk de zorg van de in de steek gelaten dieren op zich genomen. Volgens de politie zal er echter vandaag naar een andere oplossing worden gezocht. LEIDEN In liet bericht over het jaarverslag van de Stichting Inter- kruis Leiden in deze krant van gis teren stond een storende fout. Vol gens dit bericht zou de voorzitter van de stichting gezegd hebben dat de stichting gefinancierd wordt in het kader van de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten. Dit is onjuist. De stichting wordt niet in het kader van de AWBZ gefinancierd, maar zou willen dat dat gebeurt. In het bericht was „willen" weggevallen. VRIJDAG Hooglandse Kerkgracht 28, oped Ten Katestraat (speeltulngebouw)J Bejaarclensocieoeit Rumauiltas, 2 Fred. Hendrikplantsoen 25, Leideil dorp, informatieavond Baha'l Gemeen' schap. 8.15 uur nam. Rijn 19. club voor alleeij Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 <j Geversstraat 65, Oegstgeest, sodëtea voor kamerbewoners en alleenstaanden Oude Singel 140, open-huisavond vd de Leidse werkgroep homofilie/COC. j W. de Zwijgerlaan. Koningskerk. ruj avond, 7.30—10 uur naro. Groenoordhal, congres Jehova-getui) ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 uur! Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's moij gens geopend. Lutherse Kerk, Hooglandse Kerkgj 26, concert door het koor van de Luta Werkweek voor kerkmuziek ln Deurn» o.l.v. Willem Mudde en Meti Smi Duyzentkunst. 8 uur nam. Groenoordhal, congres Jehova-getut ZONDAG Antonlus Clubhuis, dansen. Groenoordhal. congres Jehova-getulj MAANDAG lb. Wereldwinkel. 9.30 t Jongerencentrum Sheleter. Ledderj dorp, Kindervakantie aktlviteiten. u —12.30 uur en van 1.30—4 uur nam. gemeenteliuis Wassenaar, gemeente Koord-Studio. centrum voor inter-] menselijke betrekkingen. Geopend: m&J Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zater dag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende art-' sen: Wyk I (Morswegkw., binnen stad tot Cityring en Groenoord): G. D. de Jong. Hoge Ryndyk 15, telef. 132877; wyk II (Kooi en Merenwyk»: P. L. Tan, de Sitterlaan 57, teL 132227; Wyk III (Waard, Professo- renwyk en Tuinstadwyk)H. C. Jas- perse Jr., Witte Singel 72, tel. 124961; Wyk IV (Zuid-West en Haagweg- kwartier): F. Lahr. Zoeterwoudse- singel 8, tel. 121463. Leiderdorp F. O. A. M. Kemme,1 Merelstraat 184a, tel. 891000 (zater dag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest E. W. F. van Wal-' chren. Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten F. Swen, Veurse-: weg 20. tel. 2356 (zaterdag); B. van Beusekom, P. Heynlaan 6, tel. 071- 763551 (zondag). Voor patiënten van S. M. Platteel-De Jongh wordt de dienst op zaterdag en zondag waar genomen door: mevr. J. Verdoes- Klein, tel. 6312. Warmond A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 02522- 11393 (van vr 18 uur tot za. 10 uur); A. de Gijzel, Oranje Nassaulaan 10. tel. 10834 (van za. 10 uur tot ma. 8 Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van 16 tot 23 juli door: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807 en Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmina- park 8. Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38. tel 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis. Lytweg 7, j tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscen- i trum. v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond Zr. J. den Haan. Hor tuslaan 25a, Sassenheim, tel. 02522- 12485. Dierenhulpdienst honden, katten, vogels, e.d. In - LEIDEN De Gemeentelijke Reinigingsdienst heeft zich vandaag bezig gehouden met het schoonmaken van de plaats nabij het Boe- renpad waar vandaan gisterochtend in totaal zesentwintig woon wagens zijn vertrokken. De woonwagenbewoners, voornamelijk be staande uit Italiaanse en Joegoslavische families, begaven zich rechtstreeks naar de Lammermarkt, waar zij een nieuwe staan plaats leken te kiezen. Volgens de politie kwamen er op het bureau zoveel klachten binnen van omwonenden over het gedrag van de zigeuners dat er inderhaast een extra post moest worden ingeno men. Op langdurig aandringen van de politie zijn de woonwagen bewoners tegen het vallen van de avond met onbekende bestemming vertrokken. Vanochtend stonden er evenwel nog zes Nederlandse woonwagens op de Lammermarkt. Hoelang die er nog zullen staan is niet bekend. De bewoners hebben gisteren toegezegd vandaag of morgen te zullen vertrekken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Rooiüredacteur Han Mulder. Hooldkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Na bezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539 Kwartaalabonnement 1 37,85 Per post 1 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post 1181,50 f 0.65 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By overschryving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2