Ambtenaren bepalen groot deel beleid VVD-er Dop wil Kamerlid worden Draverij agenda nu op maandag 11 Zeven pompen van BB op akkers in regio DINSDAG 13 JULI 1976 ZOETERWOUDE Het Zoe- terwoudse zwembad op het sport complex Haasbroek mag dan met zijn bezoekersaantallen royaal achterblijven bij de „buren" „De Vliet" en „De Does", de belang stelling liegt er toch niet om in deze toopzomer. In het openings- jaar 1974 werden 48.144 bezoekers geteld, vorig jaar was mevr. Bensdorp—v. d. Hoeven op 31 juli de 50.000ste en beliep het seizoentotaal 158,166, deze week wordlt de 60.000ste zwemlustige verwacht en het laat zich dus aanzien dat bij de sluiting van de buitenbassins een hoog rekord kan worden genoteerd. Toch lijkt de belangstelling wat te verflauwen na zovele we ken achtereen van ideaal zwem- weer. Chef-badmeester D. Mon- tanus deelt deze mening en zegt daarover, het aantal elders met vakantie zijnde Zoeterwoude- naars in aanmerking nemend: „Ik schat de „zwemmoeheid" op 30 procent." Naast hem zijn nog twee vol ledige krachten in dienst en be halve de twee cassiëres zijn voor drukke dagen nog enkele part timers beschikbaar. Montanus, die veel waardering heeft voor de goede samenwer king met het gemeentebestuur, hoopt dat door het intensieve bezoek veel mensen gaan ont dekken welke grote waarde het zwemmen heeft voor hun ge zondheid. Daarvan is men be slist nog onvoldoende doordron gen. De meesten komen om lek- Zoeterwouds zwembad verwacht 60.000 ste ker nat te worden en op te fris sen, zo meent hij. Dat blijkt in een topweek als die van 28 juni tot 4 juli toch altijd nog ruim 7000 mensen te trekken met een hoogste dagtotaal van 1782. Daaronder is volgens de chef badmeester een aanzienlijk aan tal van buiten de gemeente, dat het intieme bad als bijzonder ge zellig ervaart. De plaatselijke bevolking en in het bijzonder de Jeugd laat het niet bij recreatief zwemmmen maar blijkt de ge maakte vorderingen ook graag vast te willen leggen in cijfers. Reeds in het openingsjaar werden 241 diploma's uibgreikt en vorig jaar volgde nog eens 'n paar honderd gediplomeerden. Dtt jaar werden de vereiste proe ven reeds 129 keer met succes afgelegd en er staat neg twee af zwemmen op het programma aan het eind van het seizoen. Overigens verbaasd de heer Montanus er zich over dat er uit de bevolking nog geen initiatief is gekomen tot de oprichting van een zwemvereniging. Welis waar is het bad met zijn be scheiden afmetingen niet direct geschikt voor het spelen van wa terpolo maar voor het leszwem- men en het recreatieve bezig zijn ligt hier zeker een arbeidsterrein Stapje voor stapje wil het ge meentebestuur naar een vervol- het bad. >r de finan ciën heeft zich onlangs bezig ge houden met het plan voor het maken van een restauratiegele genheid. Hoewel de raad het krediet nog mioet voteren lijkt de kans groot, dan een dergelijke voorziening in het volgend sei zoen aanwezig zal zijn. LEIDERDORP Bij de Gemeenteraadsverkiezingen twee jaar geleden werd 35 procent van de Leiiderdorpse stemmen op de VVD uitgebracht waarmee deze partij in Leiderdorp de grootste werd. De fractie bestaat uit 6 personen met aan het hoofd de 31 -jarige Jan Albert Dop. Hij volgde een klein jaartje geleden de door vriend-en-vijand gewaardeerde Brainich von Brainich Felt'h op, die de raad moest gaan ver laten omdat hij het commando over een marinevaartuig kreeg. Door deze wisseling kreeg de grootste fractie van Leiderdorp Dop aan het hoofd die in het dagelijks leven doctoraal assistent is, bezig aan een proefschrift dat handelt over het leicester-tijdperk. Jk ben eigenlijk leraar Engels" zegt dé doctorandus, „maar doe op dit mo ment wel heel ander werk". DINSDAG Rijinsburgerweg 163. spreekuur alg. bu reau voor levens- en gezinsvragen, Hooigracht 38. spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30 Meij van Streefkerkstraat l. Dop: Geen nieuwbouw-zo-\ Het werk in de gemeenteraad van Leiderdorp is voor hem een voort durende uitdaging. Hoe maak je er het beste van?" en „Wat is het beste? Wat voor visie heb je op de ontwikkeling van Leiderdorp en hoe ver kun je die visie het beste reali seren?" Jan Albert vindt dat de wer kelijke invloed van het raadslid in de gemeente maar gering is. Te ge ring. „Hoewel", zegt hij, „we hier in Leiderdorp een begin gemaakt hebben met integrale beleidsplan ning. Iedereen die enigermate het Leiderdorpse gebeuren volgt heeft wel over het zg. „blauwe plannings- boek" gehoord Het is overigens niet zo, dat het beleid ook werkelijk door de gemeenteraad bepaald wordt. „Nu bepalen de ambtenaren", aldus Dop, „een groot deel van het beleid. Hoe capabel die ook zijn, zij hebben toch niet de verantwoordelijkheid tegen over de kiezer, die een gekozen raads lid nu eenmaal heeft. Een groot deel van de besluitvorming onttrekt zich nu aan het gezichtsveld van de geko- Door Ronald Veearen zen vertegenwoordiger, die uiteinde lijk toch wel de beslissing moet ne men en de verantwoordelijkheid te genover de burgers draagt". Hij vindt het „voor de doorzich tigheid van de democratie betreu renswaardig dat het zo moet zijn". „Het is jammer", verzucht Dop. „Maar tenslotte zijn we raadslid in onze, toch al vaak schaarse, vrije tijd. Nu is het gelukkig wel zo, en daarin is Leiderdorp bepaald niet de meest behoudende gemeente, dat hier voor alle burgers de mogelijkheid bestaat om de commissievergaderingen bij te wonen en daar ook méé te spre ken. Op deze wijze kan iedere bur ger over de voor hem belangrijke zaken zijn stem laten horen. Maar ook hier geldt dat het eigen lijk een te laat stadium is, „Als een zaak in een commissie besproken wordt is er al een enorme voorbe reiding op ambtelijk niveau en in de vergaderingen van B. en W. aan voorafgaan. In veel gevallen wordt een commissie en later ook de raad, eigenlijk voor een voldongen feit ge plaatst". „Er kan alleen beslist worden over ja of nee. Maar hoe het precies moet gaan als het ja wordt, daaraan valt dan weinig meer te tornen. Dat neemt niet weg dat ik persoonlijk het raadswerk als zeer bevredigend er vaar. In onze fractie bestaat een uitstekende samenwerking, en hoe wel we bepaald niet alle zes hetzelf de denken over wat er in Leiderdorp gebeuren moet, kunnen we elkaar in onze fractieberaad toch vrijwel altijd een modus vinden waarin we ons allemaal kunnen terugvinden. Dok met de collega's van de andere partijen kunnen we het over het al gemeen goed vinden". „Wij zijn hier gespaard gebleven van het mijns inziens, heilloze sy steem van het programcollege. De drie grootste fracties (VVD-Pvd.A- CDA) maken hier alle deel uit van het college en dragen alle bij aan het beleid. Een situatie zoals in Lei den, waar een minieme, met kunst en vliegwerk bijeengehouden, meer derheid van de raad de lakens uit deelt, en de overige leden een rol op het tweede plan laat spelen, hoop ik hier in Leiderdorp nooit mee te maken. Tenslotte is de burger van Leiderdorp, waarvoor wij in de ge meenteraad zitten, er niet mee ge diend dat er een polariseringsspel- letje wordt opgevoerd". „Of wij dat als Leiderdorpers nu leuk vinden of niet, het is in Neder land nog een onontkoombaar gege ven dat er een grote behoefte is aan woningbouw. Leiderdorp ligt op de grens van het groene hart van Ne derland. Er zijn zeer duidelijke gren zen aan de mogelijkheden voor wo ningbouw voor Leiderdorp. Elke uit breiding in de richting van Koude kerk of Alkemade, zodaar al ruimte voor is, is ontoelaatbaar. Onze voor naamste taak moet in de komende jaren liggen in het gebied tussen de Rijn, Does en Dwarswatering. Daar na zal, in regionaal, en waarschijn lijk landelijk overleg, bezien moeten worden in hoeverre het misschien nodig moet zijn naar het noorden, richting Warmond uit te breiden". Verpest „Ik zou daarbij zeker niet willen stellen, zoals P.v.d.A.-wethouder Drenth laatst deed, dat het gebied, dat tegenover de Merenwijk ligt, toch al verpest is. Tenslotte moet ergens de grens getrokken worden, en wat is nu een betere grens dan een be trekkelijk breed water?" Dop vervolgt: „Laten we ons voor lopig beperken tot dat gedeelte van onze gemeente, dat volgens de nu geldende bestemmingsplannen al als bouwlocatie is aangewezen, of waar al gebouwd is. En wat dat laatste be treft is er in het dorp nog wel het een en ander te doen. Daarbij be hoort ook het al dan niet afbreken van woningen die niet langer aan de eisen voldoen. Ik ben geen voorstan der van ongelimiteerde kaalslag, maar daarover praten we hier ook niet. Willen we voorkomen dat het oude dorp langzaam verkrot, dan moeten we die gedeelten waar dat reëel mogelijk is renoveren, en waar dat niet mogelijk is, slopen". „We moeten dan wel weten wat we gaan bouwen voordat we beginnen te slopen. Het vervangen door onper soonlijke .nieuwbouw-2o-ui,t-de -la va n- de -architeotzou een remedie zijn die erger is als de kwaal! Het liefst zou ik zien, dat er op basis van oude tekeningen, betere huizen wor den gebouwd: die dan, doordat ze onvermijdelijk klein zullen zijn, be stemd kunnen worden voor bejaar den, of voor gezinnen zonder kinde ren, Ook dn de Doeslaan en Hoofd- Nieuwbouw Over de procedure zoals die in Voorhof gevolgd is, zegt Dop dat Leiderdorp op de goede weg is. „Er blijven", zegt hij, „altijd kantteke ningen. Zo ben ik van mening dat in het kader van de bezitvorming het noodzakelijk is dat er in de toe komst een grote percentage wonin gen in de goedkope premiesector ge bouwd moet worden. Als we naar de ons omringende landen kijken valt het op dat in Nederland het per centage eigen-woningbezitters bij zonder laag is. Als 'liberaal vind ik, dat het een taak van de overheid is het eigen-woningbezit te stimuleren". „Wat ik een goede zaak zou vin den is dat de „vaste" bewoners van woningwetwoningen de mogelijkheid krijgen om die woning van de wo ningbouwvereniging over te nemen. De wettelijke mogelijkheden daartoe bestaan; zijn zelfs door Gruyters en Sdhaefer uitgebreid. Dat gaat dan eigenlijk om de woningen die eigen dom zü.n van de gemeente. Maar principieel moet het ook voor de wo ningen van de woningbouwvereni ging kunnen gelden. De doelstellin gen van de woningbouwvereniging zou je kunnen veranderen in die van een bouwvereniging. De mensen die lid zijn van de woningbouwvereni ging zouden zich met die „wens" sterk moeten maken. Het eigen wo- ningbezit is een landelijk V.V.D.- standpunt. Het hele woningbeleid moet er op gericht zijn dat iedereen op eerlijke wijze aan een woning kan komen". Kamerlid Drs. J. A. Dop besluit: „Ik vind het leuk gemeenteraadswerk te doen. Het gehele politieke werk spreekt me aan. Dat zou ik graag ook op lande lijk niveau willen doen. Als Tweede Kamerlid. Je hebt dan een wat wij dere blik. Je kunt invloed hebben op het beleid, ook al zit je party niet in de regering". Burgerlijke stanc LEIDEN Geboren: Kitty dr. v. K. F. Clausen en U. D. Jentsch; Janmeko dr. v. D. L. de Die en A. M. H. van der Kley; Elwin zn v. T. P. M. van der Maat en M. Kleyn; Nicolette Co- rina dr. v. W. Stikkelorum en J. H. M. A. Haak; Raymon zn v. J. P. Dreef en M. W. Sierat; Wiïlemjjn dr. v. J. Walter en B. J. de Neef. Overleden: M. van Kleef (68) man; F. Klein (82) man; W. A. van der Leede (80) gehuwd geweest met J. van Nieuwkoop; M. Alkema (89) ge huwd geweest met C. de Vries; J. van Dijk (54) man; E. J. A. Corsmit (60» man; J. G. A. Beyk (72) echtgenote van P. M. Hermans; J. A. Kriek (54) man; E. C. W. Verboom (24) man; J. Brokaar (58) man; S. P. de Groot ffflWHlfflMSM BbmM» Pompen van de BB, ingezet in de Leidse regio. Wandelen Het wordt koeler vrienden, en dat betekent dat wij de benen weer kunnen strekken, onze res pectieve bruin of rood verbrande ruggen kunnen verheffen en de paden op, dan wel de lanen in kunnen. De wandelkring Leiden en omstreken en de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichame lijke Opvoeding hebben dat goed aangevoeld. Zij hebben wandel tochten uitgezet. De eerste is op 7 augustus, snel in training dus, maar wel talkpoeder op de voeten tegen de transpiratie. Op 7 augus tus dus massale start vanaf het VW-kantoor in Leiden, tussen 9.00 en 14.00 uur. Afstanden 10, 15 en 20 kilometer en je krijgt er een tegeltje voor. Een uitdruk kelijke waarschuwing. Deelnemers wandelen op eigen risjco, maar zijn wel collectief WA-verzekerd. Telefoon Wassenaar verliest een collec tief communicatiecentrum. Be lachelijk ook dat de gemeente met het hoogste gemiddeld inko men per kalend hoofd van de bevolking nog telefooncellen heeft. Onze correspondent meldt dat iedere Wassenaarse inwoner tenminste twee toestellen heeft, en dat maakt telefooncellen on rendabel. De cel aan de Dr. Mans- veltkade, bij het terrein van Blauw Zwart, gaat er het eerste schansplein nog een bijziende automobilist die dacht op ver keersplein Oude Rijn te zitten. Hij had beter moeten weten. Voor het Lammenschansplein staat zelden een file van gemiddeld vijf kilo meter. Toch oppassen met de ogen. Wie het niet vertrouwt kan in Zoeterwoude zijn ogen laten testen. Op dinsdag 20 juli staat een daartoe speciaal ingericht voertuig van Veilig Verkeer Ne derland bij de Rabobank. Bezoe kers vanaf 16 jaar kunnen er van 10.00 tot 13.00 en van 14.00 tot 17.00 uur terecht. Koningin Ogentest Elkaar naar de ogen kijken, is het eigenlijk. Zo'n ogentest. Maar toch raadzaam voor automobilis ten eraan deel te nemen. Giste ren troffen wij op het Lammen- Meer nieuws uit onze schaduw- monarchie. De Haagse Rozen- koningin komt niet alleen naar Leiderdorp, maar ook op Duinrell. Morgen, om 15.30 uur, komt zij in een oude auto een old-timer dus op het pretpark. Graaf van Zuylen van Nyevelt .eigenaar directeur van Duinrell en secre taris van de Wassenaarse WV (daar heb je weer zo'n opeen hoping van functies) wacht haar op in een antieke koets. Ook in Duinrell worden rozen en Haagse hopjes uitgedeeld. Dat is andere koek dan havanna's. VANUIT LEIDERDORP VOORSCHOTEN Maandag 26 juli wordt in Voorschoten de korte- baan-draverij gehouden op de Prins Bernhardlaan. De Voorschotense kor tebaan, op één na de grootste, is al lerminst weg te denken uit het vroe gere agrarische dorpsleven. De laat ste jaren werd de kortebaan veelal gehouden op de dag van de paarden markt. Dit jaar valt de paardenmarkt op woensdag 28 juli. Op die dag is er een lange-baandraverij en dat gaat bij de Nederlandse Draf- en Ren sport (N.D.R.) nog steeds voor. De Voorschotense kortebaan is daarom verplaatst naar de „vrije" maandag. De drafsport wordt in Voorscho ten al enige eeuwen bedreven. Het meest bekend zijn de draverijen in de vorige eeuw om de „Gouden Zweep", deze werden steeds gereden in de om geving van „Het Haagsche Schouw", thans gemeente Leiden. De kortebaan in zijn huidige vorm is ontstaan na de laatste wereldoor log. Uniek is dat deze baan (200 tot 240 meter) uitgezet wordt op de Prins Bernhardlaan. Voor die gelegenheid wordt de laan onttrokken aan het wegverkeer. De dienst openbare wer ken zorgt voor een perfect wegdek en zodra de straatstenen keurig op een rij liggen wordt er zand gestrooid. Jarenlang werd het comité Paar densport Voorschoten geleid door de heer G. Schramm, bekend als meel handelaar. oud-wethouder burger van Voorschoten. De laatste twee jaar is de voorzittershamer in handen van de Voorschotense oud burgemeester L. de Kool, die zich na zijn pensionering ontpopt heeft als een „herefboer", zyn vrye tijd op maakt aan het fokken van paarden en de kortebaan in Voorschoten als nuttige ontspanning ziet voor ieder een: jong en oud. De jeugd kan Edammerkaasjes winnen door de winnende draver aan te wijzen. Voor die aötivitedtdt zijn er op maandag morgen in het Wapen van Voorscho ten formulieren verkrijgbaar, die na invulling m een daarvoor bestemde bus gedeponeerd moeten worden. Voor de ouderen is er de toto. Deze toto haalde vorig jaar een record omzet. De ongeveer duizend betalen de bezoekers zorgden voor een toto- omzet van f 27.097,-. Rondom de kor- tebaandraverij is ook neg een loterij met als hoofdprijs een Welsh-pony en als tweede prijs een pony-veulen. Hoewel de kortebaan draverij in Voorschoten een initiatief is van mensen-, die met „boter-kaas en eie ren" te maken hebben, betekent deze draverij veelal voor veel niet-agra- riërs, de eerste kennismaking met de ze vorm van paardesport. Al jaren lang is het bijvoorbeeld de gewoon te dat de man voor heel weinig geld zijn echtgenote mee kan nemen. Hongerige honden blaften buurt wakker LEIDEN De Leidse politie werd vanochtend omstreeks half zes gea larmeerd door bewoners van de Mors- weg, die vrijwel de gehele nacht hin der hadden ondervonden van blaf fende honden. Het bleek dat de eigenaar van de honden zijn woning gisteren had ver laten zonder zich om de dieren te be kommeren. De man had voor hü weg ging twee bouviers buiten gelaten en twee andere bouviers binnen gehou den. Bovendien werden in de schuur van de woning niet minder dan drie entwintig jonge hondjes aangetrof fen, die heel duidelijk honger begon nen te krijgen. De politie heeft met medewerking van een buurtbewoner kans gezien om de twee voor de deur blaffende honden binnen te laten, in de hoop dat hun baas vandaag terug zal komen. De hulpvaardige buurt bewoner heeft toegezegd tijdelijk voor de dieren te zullen zorgen. Wanneer de honden eigenaar echter spoorloos blijft zal de Dierenbescherming den ingeschakeld. Gemeenschap. 8 uur Nieuwe Rijn 20a. vrouwencafé. 91 Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30—6 WOENSDAG Geversstraat 65. Oegstgeest, voor kamerbewoners en alleen den, 91 uur nam. Kennedylaan 11, Oegstgeest. in tieavond Baha'i Gemeenschap. Apothekersdijk 33. Volkshuls, informa- Inschrijving kinderclubs, 23.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 I Begijntje, praathuis seksualiteit, do. van 7.30—9.30 uur DONDERDAG Ba;>t Mengemeente. 8 - -rijn 20a, theehuis Leidse werkgroep homofille/COC. 811 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur weigeren. 81< werkgroep dienst* Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 91 uur nam. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond Philatellca, 7.30 uur nam. Groenoordhal. congres Jehova-getui- Apotheken i zondagsdienst door: Apotheek Centraal, Breestraat tel. 120552. Tevens r M Oegstgeéstse Apotheek, Wllhel- minapark 8. tel. 153274. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die in moeilijkheden ver end doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Lelden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden^ katten^ de jf®" nacht bereikbaar tel. 134687. Onderwijswinkel Sophlastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.0017.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Ri,jn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag ^en dinsdag 19.00—20.00 Leidse Rechtswinkel 130775. In de manden juli i Koord-Studio r intermenselijke betrek- Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10. woensdag 17.00 18.00 uur; Noord, van Hogendorpstraat 36. maandag 10.3011.30 uur; Kool, l")r:ftst raat 40a. clmrdac 1 0.3011.30 u.; Morskwartler, Buurthuis Morskwartier. Topaaslaan. tel. 761198, woensdag 10.00 —13.00 uur; Tulnstadwilk. Herengracht 45. vrijdag 10.30—11.30 uur. Weduwen en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Roomburgerlaan 55. Leiden, telefoon 123235. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11. iedere donder dagavond van 78 uur. Dienstencentrum Noordeindsplein 2b. tel. 140483. Al gemene informatie dagelijks 9.00—10.00 Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde Huize St. Maarten LEIDERDORP dagen is materieel ming Bevolking ingezet by de ^be strijding van de droogte. In heel Ne derland staan circa vijfhonderd pompen en spuiten van de BB, acht pompen daarvan staan in de Leidse regio. Sinds enkele pompen Het stukdraaien van één de Bescher- van de pompen is daardoor een forse klap voor de droogtebestryding. Overigens probeert Laurens meer de regio los te krijgen: „Maar die moeten uit het centraal magazijn van de BB in Den Haag Gisteren werd gespoten in onder- komen en dat is niet zo'n eenvoudige meer Zoeterwoude, Rijpwetering en zaak. Bovendien, waar haal ik het Wassenaar. Eén van de pompen in personeel vandaan om die acht mo- Zoeterwoude heeft het inmiddels be- torspuiten te vervoeren en te bedie- geven, waardoor het totaal aantal nen". is gedaald tot zeven. Het ziet er niet naar uit dat de kapotte pomp bin- De pompen die nu in gebruik zijn nen afzienbare tijd vervangen zal worden bediend door de boeren, zelf. worden. Commandant F. D. Laurens Circa acht man beroepspersoneel van van de BB-kring Zuid-Holland A de BB is dagelijks in de weer met deelde gisteren mee dat de behoefte transport en plaatsen: „Die pompen ongeveer vijf maal t de boeren een snelle uitleg v hoog is als het beschikbare mate- de werking, zodat deze de zaak zelf rieel: „We rouleren elke dag, i kunnen pakken". Voorlopig v Museum-school voorlopig aan Oude Vest LEIDEN De hogere beroepsoplei ding voor museologie, die de naam „Reinwardt Academie" zal gaan voe ren, zal voorlopig de school aan de Oude Vest 35 als huisvesting krijgen. Mocht deze school nog niet beschik baar zyn het komend cursusjaar, dan zal de opleiding tijdelijk gevestigd worden in het „Harteveltcomiplex" aan de Lamgegiracht. Deze cursus is de eerste, in Nederland die opleidt tot functies in musea. In de toekomst zal de opleiding de finitief terecht kunnen in de St.- Janschool aan het Rapenburg. Over ongeveer een Jaar zal de huidige school voor kinderen met leer- en op- opvoedingsmoeilijkheden dit pand verlaten. ln nood verkerende moeders, eventueel net kinderen. St. Jacobusgracht I. tel. .32187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstreken •an de Nederlandse Bond van Wedu wen ('s avonds en ln het weekeinde). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro '28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-30.00 uur Zaterdag van 16.00-18.00 uur Telefoon 071—130500. Indien ln gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post 1181,50 Losse nummers f 0.55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2